Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#32351) Kékes525


Kékes525
félisten

A Samsung T5 SSD elég erősen melegszik.[kép] Délelőtt írtam rá 250 GB-nyi adatot. A hőméréskelet felment 55 fokra. Be kellett kapcsolnom a légkondit, akkor 46-ra esett vissza. Azonban ez még nem vészes, mert az üzemeltetési hőmérséklete 0 - 60 Celsius fok között van: Samsung Portable SSD T5 Review

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#32352) Frawly válasza Kékes525 (#32351) üzenetére


Frawly
veterán

Ez az 55 fok teljesen elfogadható még, úgy tudom, hogy a legtöbb SSD-nél 70 fok fölött ugrik a gari, de még azt is bőven elviselik. Valószínű nem szellőzik jól a külső házban, nem jól szellőző laptopokban is hasonló hőmérsékletűek a SATA SSD-k.

Egyébként én nem vennék ilyen T5-ös Samsungot. Nem azért, mert rossz, hanem mocsok drága, hogy egy ház miatt kétszer annyiba kerül, mint egy olcsóbb SATA3 SSD meg egy filléres USB-SATA átalakító, és ez a kombó nem melegszik, mivel az SSD szűzen van kilógatva, minden oldalról éri a levegő. Egy előnye lehet az utóbbival szemben, hogy az UASP módot támogat és a TRIM/SATA, stb. parancsokat átviszi.

(#32353) Kékes525 válasza Frawly (#32352) üzenetére


Kékes525
félisten

"Egy előnye lehet az utóbbival szemben"

Több is. Kisebb és jó a Samsung telefonomhoz is.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#32354) ovics


ovics
aktív tag

sziasztok!

ránéztem hd sentinellel a tárolókra és szembesültem azzal hogy a trim támogatott de inaktív. utána is kezdtem olvasni itt a tipicban, hogy mit lehet tenni, ennek megfelelően a 4. pontot meg is csináltam, de semmi. hyperx fury 120gb ssd-ről van szó, a biosban achi módban van. chipset driver nem volt fent eddig, de most hogy ezt láttam gondoltam felrakom, hátha segít, de persze nem hozott változást. őszintén szólva nem tudom hogy van e ennek jelentősége hogy megy vagy sem, érdemes e rugóznom rajta, minden esetre így most zavar (milyen jó a tudatlanság olykor)
tudtok mondani esetleg valamit erre?

előre is köszönöm!

(#32355) Doky586 válasza ovics (#32354) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Felesleges rugózni.. ugyanis hibás a HDS aktuális verziója.

(#32356) koko52


koko52
veterán

Sziasztok! Ez hogy? Ennyit bírt? 20 nap gari van még.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#32357) jeni válasza koko52 (#32356) üzenetére


jeni
félisten

Sajni!

(#32358) Frawly válasza koko52 (#32356) üzenetére


Frawly
veterán

Azért a SMART fülről még csinálj képet. Van egy olyan eshetőség is, hogy semmi baja, csak a HD Sentinel nem ismeri ezt a modellt és hülyeségeket jelent róla.

(#32359) Kékes525 válasza Doky586 (#32355) üzenetére


Kékes525
félisten

A HDS aktuális verziójának semmi baja! Rém híreket ne terjesszél. Az v5.20.3 tökéletes. Azt kell használni. A letöltési oldalán alul található. Bétának van jelölve, de tökéletesen müködik. Hard Disk Sentinel Professional

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#32360) koko52 válasza Kékes525 (#32359) üzenetére


koko52
veterán

Mondjuk a 8c fokot nem hiszem hogy jól méri.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#32361) Kékes525 válasza koko52 (#32360) üzenetére


Kékes525
félisten

A hőmérsékletet is jól méri, csak kalibrálni kell ahhoz, hogy pontos legyen. Oda van írva. Figyelmeztet erre. Az v5.20.3-at kipróbáltad? Ha még úgyis rosszul mér, akkor írni kell a szerzőnek és kijavítja. Nagyon készséges, gyorsan és jól dolgozik.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#32362) Frawly válasza Kékes525 (#32359) üzenetére


Frawly
veterán

Nem terjesztünk rémhíreket. Néha hajlamos a HDS hülyeségeket írni. Kiváltképp, ha nem ismeri az adott SSD-t. Erre utal a képtelen 8 fokos hőmérséklet is. Az Intenso egy elég ritka márka, nem sokan veszik, nagyon valószínű, hogy a HDS adatbázisa még nem tartalmazza. A HDS nem mér semmilyen hőmérsékletet, a SMART-ból olvassa ki, de néha nem jól értelmezi a kapott adatokat. Gyártónként és azon belül modellenként eltér, hogy melyik SMART attribútumot kell nézni, és azon belül melyik értéket: normalizált vagy nyers érték. Néha egy SSD nem is közöl hőm. adatokat a SMART-ban, igaz ez inkább régi modelleknél fordult elő, újabbaknál nem hinném, hogy találkozni ilyennel. A HDS ugyanúgy tévedhet a többi adatot illetően is.

A legbiztosabb végigmenni rajta egy linuxos smartctl -a /dev/sda-val, mert az csak kilistázza a SMART-ot, nem értelmezi. Nem mindig ír ki mindent, nem mindig ismer fel mindent, de amit kiír, abban viszont nem szokott tévedni, csak néha értelmezni nehéz. Ha valakinek nincs ezért kedve linuxot letölteni és live módban bebootolni, akkor meg lehet próbálni a HDS SMART fülét megnézni, vagy valami másik windowsos SMART-ot ismerő progival.

(#32363) koko52 válasza Frawly (#32362) üzenetére


koko52
veterán

Ebből mit látsz? Most bedobtam egy másik gépbe, itt is hibás. Sőt újabb 5 szektor hiba lett 402-nél jár.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#32364) Kékes525 válasza Frawly (#32362) üzenetére


Kékes525
félisten

"Néha hajlamos a HDS hülyeségeket írni. Kiváltképp, ha nem ismeri az adott SSD-t. Erre utal a képtelen 8 fokos hőmérséklet is. "

Bocs, nem akartam senkit megsérteni. :R A megoldás az, hogy írni kell a fejlesztőnek és az kijavítja a hibát. Sokszor kértem segítséget és mindig készségesen segített. A Windows 10 1803-as miatt fellépő Trim felismerési hibát az M2-eseknél is a kérésemre javította.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#32365) Frawly válasza koko52 (#32363) üzenetére


Frawly
veterán

Ennek alapján nehéz megmondani mit higgyünk. A nyers értékek az Error Count-oknál tényleg hibákra utalnak. De mégis belejátszik az is, hogy nem tudni hogyan számolja őket a firmware, mert a hőfok (8-18 fok) sem látszik reálisnak. A biztonság kedvéért szerintem küldd vissza gariztatni.

Egyébként van baj egyébként az SSD-vel? Mármint hogy néha kifagyna, vagy nem bootolható, néha eltűnik BIOS-ból, fájlátviteli hibák mutatkoznak, belassulgat?

Ezt viszont nem is tudtam, hogy az Intenso német, azt hittem, hogy kínai. Mindenesetre gyári tool nincs hozzá, amivel biztosabbat lehetne mondani.

(#32364) Kékes525: nem is bántódtunk meg, meg a HDS szerzőjét sem akarjuk megbántani. Egyszerűen csak nem szentírás, amit a progi ír. Nyilván nem ismerhet minden SSD-t, küldeni kell reportot a fejlesztőnek, a következő verzióba beveszi. Csak meg szoktuk említeni, ha nem megy a TRIM, meg mindenféle hibákat írogat, akkor nem szabad megijedni, hogy rossz az SSD, utána kell nézni más progikkal is, meg ki kell elemezni a SMART adatokat.

Egy időben az Adata SU sorozatra és a Kingston A400-ra is hibák tömkelegét írta a HDS, mivel még nem ismerte, és félreértelmezte az adatokat. Jöttek is az emberek nagy ijedten, hogy a pár napja vásárolt vadiúj SSD bekrepált. Kiderült, hogy vaklárma.

[ Szerkesztve ]

(#32366) koko52 válasza Frawly (#32365) üzenetére


koko52
veterán

Igen, pont ezért tettem fel a sentinelt, mert már mindent sza..á teszteltem és nem akartam elhinni, hogy ennyi idő alatt baja lehet az ssd-nek. A többi gépen 3-4 éves ssd-k 98%-on vannak. Ez meg 14 napnyi használat mellett megoffolt. Ami történik: néha nem bootol be, másolásnál kifagy (azt mondjuk nem értem miért nem reagál sem az egér sem a billentyűzet semmire)

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#32367) Frawly válasza koko52 (#32366) üzenetére


Frawly
veterán

Ha ennyire a haldoklás fizikai jeleit adja, akkor egyértelmű, hogy a SMART értékek alátámasztják ezt, az ide belinkelt második kép alapján (azt mellékelve) küldd vissza mindenképpen.

Egyébként igen. Vadiúj SSD nem csak hogy bekrepálhat a 14. napon, de a 0.-on is, vagy akár eleve hibásan érkezhet meg. Nem csak ez az olcsó Intenso, hanem drágább, megbízhatóbb modellek is, akár még úgy is, hogy nem írsz rá semmit. Vacsiúj fél-egy millás üzleti meg gamer laptopok is ki tudnak feküdni pár nap alatt, 0 km-esen.

(#32368) koko52 válasza Frawly (#32367) üzenetére


koko52
veterán

Már elküldtem nekik a képeket. Hát elég gáz, a jó kis hdd-k a mai napig mennek 8-10 év után és 100%-osak. Ez a nagy ram hajtás-gyártás rányomja a bélyeget a minőségre. A Kingstonon is meglepődtem most nézem h 98%-os 3.3 Tb után és 95 nap használat mellett. 10 rellocated sectort talált, hibás szektort nem ír.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#32369) Doky586 válasza Kékes525 (#32359) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Csakhogy az nem az aktuális verzió, hanem a béta verzió...
Szerintem kissé túl vagy pörögve: csökkentsd a napi koffeinadagod. ;)

(#32370) savior


savior
őstag

Helló.
Milyen ingyenes programot ajánlotok, amivel figyelemmel követhetem az SSD állapotát, írt adatmennyiséget, stb?

[ Szerkesztve ]

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#32371) varmi2 válasza savior (#32370) üzenetére


varmi2
nagyúr

hd sentinel, ssdok...

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#32372) gya/352 válasza savior (#32370) üzenetére


gya/352
tag

...és érdemes megnézni a gyártó honlapján is.

(#32373) ovics válasza Doky586 (#32355) üzenetére


ovics
aktív tag

5.01-es a verziója, nem tudom hogy erre igaz e.

(#32374) pruzsi


pruzsi
őstag

Hali!

Szerintetek van valami probléma/félnivaló az ssd-el kapcsolatban, pár napja néztem akkor még 100/100 volt mind a kettő.

[ Szerkesztve ]

(#32375) Doky586 válasza pruzsi (#32374) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Én mindig félek hogy ellopják az SSD-met vagy kicserélik HDDre..

(#32376) McCsaplak


McCsaplak
tag

Sziasztok!

Az alignálásnál azt írja hogy incorrect on some partition.
2 partíció van rajta, a rendszerpartíciónál a partícionáló megkérdezte, hogy intézze-e, de nem tudtam, hogy a többi partíciónál is problémát okoz. Utólag lehet valahogy javítani a dolgon?

Na várjunk, a Minitool partition wizard szerint tökéletes az alignálás a meghajtón. Most akkor egy SSD-n elég az első partíciót alignálni? Ha igen akkor ez egy bug.

[ Szerkesztve ]

(#32377) King Unique válasza McCsaplak (#32376) üzenetére


King Unique
titán

A sceenshot alapján Windows 10 1803-as verzió van telepítve az SSD-re, ami már eleve helyesen alignál és normál esetben nyilván nem kellene elrontania. A nemrég említett módszert kipróbáltad, osztható 4096-tal, illetve az ebben a leírásban lévő program szerint mi a helyzet?

Ha esetleg netán el lett rontva az alignálás, az sem feltétlen akkora probléma, mert Windowson külső particionáló programok (pl. AOMEI, EaseUS, MiniTool) akár utólag is kiigazítják. Másik opció pedig az újratelepítés.

[ Szerkesztve ]

(#32378) Doky586 válasza McCsaplak (#32376) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ott a 'details' gomb. Nyomd meg a részletekért. Elegendő ha a betűjellel ellátott partíciók rendben vannak.

(#32379) McCsaplak válasza King Unique (#32377) üzenetére


McCsaplak
tag

Az AS SSD program szerint mindent rendben, a MiniTool Partition Wizard szerint is minden oké, nem szorul javításra az adott SSD-n az alignálás. Megnyugodtam, csak az SSDOK egy kicsit félrevezető volt, hirtelen azt hittem hogy baj van.

Köszi a segítséget! :R

Amúgy a második partícióra ír alignment hibát az SSDOK

[ Szerkesztve ]

(#32380) Strezi


Strezi
őstag

Sziasztok,

Kifogtam egy selejtet, vagy mi a fene? 160GB videót másolok éppen a Samsung 970NVME EVO SSD-re, és ezt látom már egy ideje:

[ Szerkesztve ]

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#32381) Doky586 válasza McCsaplak (#32379) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ebből még lehet gond.
Sajna MBR módban van telepítve win XP stílusban ráadásul extended partíciót használva.. :Y

(#32382) Emperor_ válasza Strezi (#32380) üzenetére


Emperor_
addikt

Atto mérés mit mutat?

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#32383) Strezi válasza Emperor_ (#32382) üzenetére


Strezi
őstag

Ott rendben látszanak a számok(nekem), csak épp gyakorlatban nem érzem sem a sebességet sem a reszponzivitást ...

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#32384) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Gondoltam beteszem már hátha érdekel valakit egy sebességteszt a Samsung T5 500GB-os külső SSD-re:

Ettől jobb már nem igen lesz szerintem...

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#32385) King Unique válasza McCsaplak (#32379) üzenetére


King Unique
titán

Látszik a screenshoton a kezdeti 1 MB-os eltolás és a rendszerpartíció elvileg rendben is van. De mondjuk normál esetben BIOS-MBR módban szokott lenni egy 500 MB-os kicsi partíció a rendszer számára létrehozva, ami már hiányzik. Aztán az sem világos, hogy a másodiknál hogyan sikerült elcseszni az alignálást és miért lett elsődleges helyett kiterjesztett, illetve logikai partíció. MBR-lemezen max. 4 db elsődleges partíció lehet, vagy 3 db elsődleges és egy kiterjesztetten belül több logikai. Az előző válaszban említett külső particionáló programok egyébként tudnak adatvesztés nélküli logikai —► elsődleges konvertálást is. De azt nem muszáj erőltetni, ellenben az alignálást célszerű lenne kiigazítani, ha valóban el lett rontva a többi program szerint is.

[ Szerkesztve ]

(#32386) King Unique válasza makoss (#32384) üzenetére


King Unique
titán

Ez mondhatni reális és korrekt eredmény USB 3.0 porton. Ahhoz, hogy teljesen ki lehessen hajtani ezt a külső SSD-t és pl. ilyen eredményeket elérni, ahhoz értelemszerűen USB 3.1 Gen 2 porthoz kellene csatlakoztatni.

Egyébként jobb lett volna a CDM legújabb, azaz a 6.0.1-es verziójával (is) tesztelni, mert akkor egyértelműen látszana az, amiről nemrég volt szó. Vagyis egy szintén ugyanilyen 500 GB-os Samsung T5 a fórumtársnál kissé gyenge értékeket produkált, de az valószínűleg az adott hardver- és szoftverkörnyezet miatt lehetett. Ellenben másik környezetben már lehet attól eltérő (jobb) eredmény is, amit a mostani teszted jól szemléltet.

[ Szerkesztve ]

(#32387) Glaz-dozfhut válasza makoss (#32384) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Az jó. Öt napja megelőztek, aztán még boncolgatták; ugyanitt . [link]
szerk: (épp lecsúsztam a lassúsággomal)

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#32388) McCsaplak válasza King Unique (#32385) üzenetére


McCsaplak
tag

Az 500 Mb-os partíciót töröltem, mert felesleges, és ez amióta kijött a win10, azóta így van, semmivel sem lesz instabilabb, lassabb engem zavar, ha ott van. Anno a win7-nek is volt egy kisebb ugyanilyen partíciója, azt is mindig letöröltem, és soha nem volt vele gond, sőt ha előre particionált meghajtóra telepítetted, akkor létre se hozta.
Más: Minitool szerint az alignálással nincs semmi probléma.

AS SSD szerint is minden oké:

(#32389) Frawly válasza McCsaplak (#32388) üzenetére


Frawly
veterán

Valószínű az SSDOK írta ki hibásan. Azért ránézhetnél egy olyan particiónálóprogival, ami kijelzi, hogy hányadik szektoron kezdődnek a partíciók. Tehát nem K-ban, nem MB-ban, meg gigalóf@xban írja a mértékegységeket, hanem szektorban. A linuxos konzolos sudo fdisk -l parancs tud ilyet, Windows alatt nem tudom melyik szoftver tudja így kiírni, talán a Minitool-ban bekapcsolható ilyen nézet. Így lehetne BIZTOSAN meggyőződni róla, hogy helyes-e az alignálás.

Felhívom a figyelmedet továbbá, hogy nem minden SSD-nek jó a 4K-s alignálás. Jellemzően a 3D TLC-seknek már 16K-s kell (ilyen a Kingston A400 is), de a Windows meg a modern particionálók eleve 1024K-n alignálnak, ami megfelel a 4K, 16K, 32K, ..., 512K, 1024K-s alignálásoknak is, mivel mindegyikkel osztható maradék nélkül.

Tudom, a PH-s cikkek még 4K-s alignálást emlegetnek, mert ilyen 2008-2012-ből való cikkekről van szó, akkoriban még csak SLC-s és MLC-s SSD-s voltak, épp csak kezdtek megjelenni a TLC-sek, a 3D TLC meg még sehol sem volt.

(#32390) McCsaplak válasza McCsaplak (#32388) üzenetére


McCsaplak
tag

Az msinfo32-es módszerrel egész szám jön ki(12908800):

A Kingston A400 tudtommal nem 3D TLC-s, sima TLC-s.

[ Szerkesztve ]

(#32391) Doky586 válasza McCsaplak (#32388) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

De az msinfo32-vel nem merted megnézni.. :F

A D két partíción van nálad: az extendeden és azon belül a különálló D, mindkettőnek mutasd a kezdetét.

(#32392) McCsaplak válasza Doky586 (#32391) üzenetére


McCsaplak
tag

"A D két partíción van nálad: az extendeden és azon belül a különálló D, mindkettőnek mutasd a kezdetét."

Ööö, ezt nem egészen értem, msinfo32 ennyit mutat, nem tudom hogy kell mindkettőnek a kezdetét mutatni. :-S

(#32393) Frawly válasza McCsaplak (#32390) üzenetére


Frawly
veterán

Igazad van, rosszul emlékeztem, az A400 még csak TLC-s. Megnézve az msinfo-s képet, mégis csak jó az alignálás. Mindkét partíción 1024K-s, ami jó lenne a 3D TLC-s meghajtóknak is, de az SLC, MLC, planár TLC-s meghajtóknak is, mivel 4K-val is osztható.

Szerk: az lesz, amit King Unique ír, az zavar be az SSDOK-nak, hogy extended partíció van és azon belül a logikai a D: kötet esetén.

Ha az lenne valóban a baj, hogy nem jó az eltolás, akkor a legújabb CDM-et futtatva azonnal észrevehető lenne, hogy töredékére lassul be az SSD-n a D: kötettel mérve a C: kötethez képest.

[ Szerkesztve ]

(#32394) King Unique válasza McCsaplak (#32388) üzenetére


King Unique
titán

Arra tippeltem volna, hogy már előre particionálva volt a lemez és 1 db elsődleges partíció lett megadva telepítési célnak, amiatt nem hozta létre a telepítő BIOS-MBR módban azt az 500 MB-osat. De azt nem gondoltam volna, hogy utólag te magad törölted... :DDD :Y Nyilván nem véletlenül hozza létre a Windows azokat a kisebb partíciókat és nem javasolt csak úgy törölni őket... UEFI-GPT módban ráadásul 3-at csinál pluszban, de ott sem kell vele foglalkozni, eleve rejtettek, nem zavarnak sok vizet. Na meg pl. a 100 MB-os ESP-t nagyon nem javasolt törölni... :N

A mellékelt screenshotok alapján valóban rendben van az alignálás a D kötetnél is, vagyis ezek szerint az SSDOK mutatott tévésen helytelen állapotot.

[ Szerkesztve ]

(#32395) kali válasza McCsaplak (#32388) üzenetére


kali
legenda

Elég bátor dolog kijelenteni, hogy felesleges - ahogy törölni is, de ilyen tekintetben mindenki a maga oprendszerének a kovácsa.
Ha nem is tapasztaltál a törlése miatt problémát, az nem jelenti azt, hogy nem is okoz(hat).

[ Szerkesztve ]

(#32396) McCsaplak válasza King Unique (#32394) üzenetére


McCsaplak
tag

"Arra tippeltem volna, hogy már előre particionálva volt a lemez és 1 db elsődleges partíció lett megadva telepítési célnak, amiatt nem hozta létre a telepítő BIOS-MBR módban azt az 500 MB-osat."

Ha annyira fontos lenne, akkor létrehozná előre partícionált meghajtón is, vagy legalább sipákolna, hogy melegen ajánlott. Én a rendszer-helyreállítással nem szoktam szarakodni, fogom és újrahúzom az egész wint, ha kell. Ma már a böngészők is felhőbe szinkronizálnak, az asztalt szinkronizálja a gép Onedrive-ra, nemigen veszik el semmi. Utóljára amd-intel rendszer-váltásnál húztam újra, 3 éve. Én jól elvagyok így. A D-t most átraktam primary-ba, pikk-pakk megvolt.

Köszönöm mindenkinek a segítséget! :R

(#32397) King Unique válasza McCsaplak (#32396) üzenetére


King Unique
titán

Normál esetben eleve létrehozza (nálad is az elmondottak alapján), illetve a telepítő grafikus felületén az "új" opcióra kattintva is kapásból felajánlja. Viszont, ha van már egy elsődleges partíció a lemezen, vagy eleve csak az van rajta és az van megjelölve telepítési célnak, akkor BIOS-MBR módban azt jelöli meg aktívként és arra pakolja a bootoláshoz szükséges fájlokat. Elvileg az utóbbi is akár elmegy, de eleve az előbbi megoldás a normális.

A logikai —► elsődleges átkonvertálást gondolom a MiniTool szoftverével csináltad. Jók ezek a külső particionáló programok, akár még egy ilyet is megcsinálnak adatvesztés nélkül. :))

[ Szerkesztve ]

(#32398) Doky586 válasza McCsaplak (#32392) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Az extended partíció valóban jól van alignálva, de a rajta levő D partíció ehez képest 4byte-al el van csúsztatva [link] tehát minden D-n levő adat hibás alignálású. Ezért nem szokás manapság extended partíciókat használni.. :K
Tehát az SSDOK mutatja helyesen.

(#32399) McCsaplak válasza Doky586 (#32398) üzenetére


McCsaplak
tag

Köszönöm a megoldást, jár a piros hangszóró!

(#32400) Frawly válasza Doky586 (#32398) üzenetére


Frawly
veterán

Szép megfejtés. Különösen azért, mert egymagában az extended-logical partíciózással nincs baj (de szerintem is elavult a használata), a Linux eleve úgy hozza létre ezeket, hogy az extended partíció is 1024K-n van alignálva, és a benne lévő logical partíció is, most próbáltam ki fdisk-kel és cfdiskkel egy virtuális lemezképen. Tehát vagy a Minitool szúrta el, vagy a Windows telepítője.

Egyébként meg a másik tanulság, hogy ezek a szép színes bizbaszos felhasználói programok ennyit érnek sajnos, hiába többszáz MB méretűek. Egy linuxos sudo fdisk -l parancs azonnal kidobott volna valami hasonló kimenetet (egy 118 KB-os kis utility, ami minden linuxos rendszernek a részét képezi):
Device Boot Start End Sectors Size Id Type
./proba.img 2048 1050623 1048576 512M c W95 FAT32 (LBA)
./proba.img 1050624 4194303 3143680 1.5G 5 Extended
./proba.img 1052672 4194303 3141632 1.5G 86 NTFS volume set

Ebből azonnal lejött volna, hogy melyik alignálás nem jó, nem kellett volna 50 féle külön progival ránézni, amelyik mindenféle misztikus mértékegységben jelez ki, aztán lehet fejtegetni, hogy akkor most mi nem jó.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.