Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#32101) Emperor_ válasza Cobrusz (#32099) üzenetére


Emperor_
addikt

Előfordul, hogy driver probléma van a sebesség probléma mögött.
Érzetre milyen a sebessége?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#32102) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Sziasztok!
Ma reggel véletlenül kiszúrtam, hogy az ssd-m teljesítménye a hds szerint 80%. Régi emlékeim szerint nincs trim/rossz driver.
fsutil behavior query disabledeletenotify visszatérési értéke 0
A hds ssd jellemzők minden pipa bent, kivéve a legalsót: Op.rendszer TRIM funkció támogatva, letiltva.

Ilyenkor gondolom a Windows 10 driverrel lehet valami gond? Mi a megoldás erre? (thinkpad x220 w10 64 bit)

Szerk: ez a jelenlegi állapot: [kép]

[ Szerkesztve ]

(#32103) Frawly válasza ro_bert17 (#32102) üzenetére


Frawly
veterán

A legújabb Win10 frissítés okozza. Nézz rá SSDOK-kal. Ahogy nézem, a megfelelő drivert használod.

Az fsutil behavior query disabledeletenotify visszatérési értéke önmagában nem mérvadó, csak azt jelenti, hogy a Windows kernel kiküldi a TRIM parancsot, de ezt a drivernek is kell továbbítania az SSD vezérlője felé.

(#32104) Abrion


Abrion
senior tag

Hali

A HD Sentinel az Adata Su800 SSD re 52 hőt ír, az magas? próbáljak beszerezni egy ventilátort?

(#32105) Abrion válasza Abrion (#32104) üzenetére


Abrion
senior tag

átcsoportosítottam a vinyokat, legalul van egy 1GB HDD két üres slot után az SDD, kicsit közel van a VGAhoz, és egy slottal arrébb egy másik HDD, bekapcsolás után a sentinel 47 fokot ír.

üres járatban 42-44 fok. a többi HDD 37 foknál áll.

De ahogy elnézem a weblapot 40-85 fokig írja, akkor minden rendben.

(#32106) ro_bert17 válasza Frawly (#32103) üzenetére


ro_bert17
őstag

Ezen nem lennék meglepődve, a W10 frissítések qrva sokszor szivatják a júzert… :W

Napközben megnéztem azzal a szoftverrel is, de őszintén szólva nekem nem sokat mond: [kép]

(#32107) Cobrusz válasza Emperor_ (#32101) üzenetére


Cobrusz
senior tag

Érzetre sztem hasonló mint win7en volt, de vhogy win7-en gyorsabban töltődtek be a dolgok..
Megtartom másodlagos ssd-nek ha megjön az evo...
Köszönöm a segitséget :R

(#32108) TIT válasza Abrion (#32104) üzenetére


TIT
veterán

Helló!

Nekem 45 fölé nem nagyon ment de 70 fokig nincs gond,lehet akkor dolgozott amikor 52 volt,aztán lehűlt.
A vga is fűtheti picit,nekem is ad a vinyónak+az ssd-nek,de ezt nem lehet elkerülni,azért előttük legyen venti.

(#32109) Abrion válasza TIT (#32108) üzenetére


Abrion
senior tag

nekem gyári tuningos vgam van és egy bazi nagy borda van rajta, nincs venti :D szóval azért nem nagyon melegíti, ami a vga fölött van hdd az pont annyira meleg mint az alján lévő, nem hiszem hogy nagy hőt adna le az ssdnek, ami a vga alatt van.
de lehet meggondolom a hűtést ssdre, biztos nem kerül sokba egy.

(#32110) TIT válasza Abrion (#32109) üzenetére


TIT
veterán

Akkor lehet,hogy nem fűti ja,elé egy venti és kész.

(#32111) Abrion


Abrion
senior tag

Gondoltam egy kicsit ránézek ere a HD Sentinelre, jó kis program, a legrégebbi vinyom és az SSDre minden okés :D de az 1GB Samsung vinyon a Raw Read Error Ratere 4730 errort ír, ne törődjek ezzel?
Vagy 2000 Nap használatot ir a progi.

"A merevlemez állapota hibátlan. Nem található hibás vagy gyenge szektor, nincsenek felpörgési és adatátviteli hibák sem."

(#32112) Frawly válasza Abrion (#32104) üzenetére


Frawly
veterán

Az 52 fok teljesen jó, nem kell hűteni azt az SSD-t. A gond 70 fok fölött menne. Nálam a Crucial MX300 rendszeresen 55-58 fok között van, mivel szubnotiban van, és nem szellőzik rendesen, de máig semmi baja.

Azt nem értem, hogy mire jó a gépben 1 GB-os HDD-t tartani. Először azt hittem elírás, de kétszer is írod.

Ha mégis 1 TB-os HDD-ről van szó, a HDD Raw Error Rate-jéről tegyél be képet (SMART fül), de úgy, hogy az oszlopok legyenek olvashatóra széthúzva, és az adat oszlop hexadecimálistól decimálisra legyen állítva. Igaz van a HDD-knek külön topik, de egy kép erejéig elfér ennyi OFF.

(#32106) ro_bert17: az SSDOK alapján rendben van. Windows sends TRIM command részt kell nézni (ezt tudtuk eddig is a fsutil behavior query disabledeletenotify visszatérési értékéből), utána meg a második oszlop vége felé Driver transmits TRIM command sort, na ez új infó, és ezek szerint rendben megy a TRIM. Nem kell azzal foglalkozni mit ír a HDS, a Win10-frissítés zavart be neki.

[ Szerkesztve ]

(#32113) Frawly válasza Cobrusz (#32107) üzenetére


Frawly
veterán

Ha nem hiszed el, hogy nem lesz gyorsabb, vegyél NVMe-s SSD-t, akkor majd tapasztalni fogod, hogy nem érzed gyorsabbnak. Benchmarkokon elégedett leszel vele, mert fasza számokat kapsz, csak épp a betöltési időkön nem fog megmutatkozni.

(#32114) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

Valaki tud mondani valami biztatót?

Közben rádugtam SATA porton egy asztali gépre, akkor már látja a lemezkezelő (nem fagy meg), de inicializáláskor akár MBR akár GPT partíciós táblát választok, "Adathiba CRC" hibaüzenettel elköszön.

Megnéztem partícionáló programokkal Hiren's BootCD-ről, az MBR-t tudta frissíteni, de formázni nem lehet, "Hard disk I/O failure" hibát dob.

Szerintem csak küzdök a semmiért, de ha van valami ötlet, szívesen fogadom. Gariztatásban is jöhetnek tanácsok, mert tuti garanciális még.

Köszi! :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#32115) Sub-ZeRo válasza csabyka666 (#32114) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Számla nélkül gariztatni. :N

Ha nincs meg, vagy esetleg e-mailben van a számla akkor megy.
Én úgy tudom, hogy az eredeti doboz + számla kell hozzá és akkor megy a gari.
Ha a számla nincs meg, mert a dobozt még elnéznék ha nem lenne meg, nem fog menni. Új állja a helyét.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32116) rii


rii
nagyúr

Sziasztok

ismerős vett SSD-t, m2-est. (Intel 540s M.2 széria 240Gb 2280)
a gépben volt egy kis kis pöcök, amit le kellett szednie, hogy belemenjen, nagy körültekintéssel végezte el ( kristálycsiszoló a szakmája, mellette erősítőket is épít, szóval a szakmai képessége meg volt hozzá, hogy ezt minden hiba nélkül véghezvigye, de lehet valami mégis megsérült )

összefoglalva: BIOS nem látja, Windows írni tud rá, olvasni nem, Linux írni-olvasni is tudja.
window-hdsentinel, és linux-hdsentinel is kábel hibát jelez

Ez lenne az összefoglaló levele, benne képernyőfotók, linkek mindenről.

Mit lehetne vele tenni, hogy jól működjön?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#32117) csabyka666 válasza Sub-ZeRo (#32115) üzenetére


csabyka666
addikt

Doboz biztosan nem kell, illetve számla sem feltétel, legalábbis van olyan bolt, ahol tudják gariztatni, mert ha megvan az adott nagyker, ők csak a matricát nézik. Nem is adnak számlát, csak blokkot, ha nem kéred külön, blokk meg kb semmire sem jó, mert csak az van rajta, hogy 12.000 forint, az bármi lehet.

A baj most az, hogy azon túl, hogy egy pesti boltban lett vásárolva, több infóm nincs. :(
Felvettem a kapcsolatot egy céggel, kíváncsi vagyok a fejleményekre. :)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#32118) Doky586 válasza rii (#32116) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem fért be az M2 ezért vésővel lefaragta az alaplapról az útban levő alkatrészeket..? :Y

(#32119) rii válasza Doky586 (#32118) üzenetére


rii
nagyúr

egy tartópöcköt

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#32120) Doky586 válasza rii (#32119) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem találtam róla fotót.

Gondolom Nem volt fényes, nem csillogott, nem volt értékes. :))
Lefotózni sem volt érdemes..

Egy SATA ssd-vel mennyivel kevesebb gondja lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#32121) Abrion válasza Frawly (#32112) üzenetére


Abrion
senior tag

így gondoltad? és tényleg 1tb :D te jó ég :D 1gb vinyot írtam :D

[ Szerkesztve ]

(#32122) Doky586 válasza Abrion (#32121) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

És még mindig rosszul írod. :O
Ügyelj a kis és nagy betűk különbségére.
A kis b bit-et jelent, a kis g gramm-ot, a tera pedig nagy T lenne értelmesen írva.

(#32123) Abrion válasza Doky586 (#32122) üzenetére


Abrion
senior tag

ja, most ébredtem, bocsika :D még fél álomban, de remélem a képet azért jól csináltam meg :D

Samsung HD103SJ 1TB 2044 óra működési idő 4421 indítás/leállás szám kondíció végig 100% 3 partícióra van osztva, egy a videóknak és még egyéb fájloknak kép stb, a másikon meg a telepített programok vannak, a harmadikon meg a régi Windows 10 található.

(#32124) Frawly válasza Abrion (#32121) üzenetére


Frawly
veterán

Ezen teljesen rendben van minden, ilyen Error Rate-eknél nem a RAW értéket kell nézni (amit átkapcsolták hexáról decimálisra), hanem a 0-100 közé eső normalizált értékeket, meg a státusz sort, amiben OK-ot ír.

Egyébként csak szivattalak, azok a HDD-k, amik még 1 GB-osak voltak, azok még IDE/PATA csatolós max. UDMA66-os meghajtók voltak, olyat mai gépre nem köt senki. Arra már egy DVD vagy egy játék/Windows telepítő sem férne fel, ekkora már pendrive-ban is kicsi.

(#32125) Frawly válasza csabyka666 (#32114) üzenetére


Frawly
veterán

Valószínű beszart az a meghajtó. Nem lehet megjavítani, hiába szenvedsz Hiren's CD-vel. A gariztatás esélye is erősen konvergál a 0-hoz, ha nincs meg a számla, az nem hinném, hogy érdekelné őket, hogy csak 1 éve vetted. Esetleg próbáld meg megkeresni a Kingstont, hátha ők belemennek, hogy gyártói gariba visszaküldd, de ez sem éri meg, mert neked kell saját költségen elpostázni Amerikába, aminek az árán lehet vehetsz majdnem egy új SSD-t. Ez ilyen műfaj. Legközelebb lehetőleg vegyed boltban, és tedd el a számlát, vagy használtaknál nagyon figyelj, hogy ha még garis, akkor legyen hozzá számla.

(#32126) Abrion válasza Frawly (#32124) üzenetére


Abrion
senior tag

tudtam, az első HDDm PCre egy 40GB volt :D aszem WD

Amúgy csak azért ijedtem meg, mert van egy másik Samsung HDDm 400GB és azon ez a error 0 volt, de ok :D biztos csak valami nem tetszik a sentinelnek.

(#32127) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziasztok egy fontos kérdés, nem tudom mennyit bírnak az ssdk, de az enyémet most néztem, hd sentinel szerint közel 8TB írt adatmennyiség volt edddig rajta ami elég meredek, elképzelni sem tudom mitől. van ötletetek? windows 10 64 bit, samsung pm871 msata ssd. ( mivel tudnám leállítani ezt az irdatlan folyamatot,nehogy lepusztuljon nekem az ssd)

(#32128) varmi2 válasza bb.bocs (#32127) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mennyi idő alatt jött össze?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#32129) bb.bocs


bb.bocs
őstag

volt előző utlaja és nem tudom... ez szerintem pár hónap. (részemről 3-4)
powered on 2522 times
és még 9 évig jó ssd life pro szeerint...

[ Szerkesztve ]

(#32130) dugo_ válasza bb.bocs (#32129) üzenetére


dugo_
veterán

Ráérsz akkor aggódni, ha a te felhasználásod során elkezd nagyon gyűlni. Ahhoz meg pontos adatok kellenének, nem saccolgatás. Főleg ha nem is ismered az előéletét... Ez egy több éves modell, a korához képest akár még kifejezetten kevés is lehet ennyi írás.

(#32131) bb.bocs válasza dugo_ (#32130) üzenetére


bb.bocs
őstag

jól hangzik :P jó persze tulzás, de úgy rémlik 2 terra ha volt benne 3 hónapja kb, aztán ki tudja jól emlékszem e, megpróbálom felderíteni az ügyet :D

UI: felkutattam a dolgokat. mikor vettem 5.35TB volt benne (2018.02.19 a dátum amikor a teszt készült)
most vagyunk 7.88TB nál. (2018.06.06) ergo kb 4 hónap alatt raktam bele 2,53TB adatmozgást.

[ Szerkesztve ]

(#32132) Emperor_ válasza rii (#32116) üzenetére


Emperor_
addikt

Elolvastam a story-t. Lehet, hogy én nem vagyok elég tájékozott, de ez a noti nem egy világmárka. Innentől kb bármi megtörténhet.

Én azt javaslom, hogy egy normális alaplapban próbálja ki az SSD-t, ez legyen az első lépés.

M.2-ből 22*42-es SSD-t támogat a noti. Ez van a leírásában.
Az intel 540s pedig 22*80 méretű :Y .

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#32133) szabifotos


szabifotos
senior tag

Extreme Digital, vadi új Kingston A400 :(

KÉP
Remélem visszaadják az árát és inkább veszek a PCX-től egy Adata su800-at...

Ez mi lehet? Előfordulhat, hogy szoftveres bug?

[ Szerkesztve ]

(#32134) TIT válasza szabifotos (#32133) üzenetére


TIT
veterán

Semmi baja,kicsit olvass vissza.

(#32135) szabifotos válasza TIT (#32134) üzenetére


szabifotos
senior tag

Bocsi, csak a hirtelen instant szívroham miatt egyből ide írtam. Valóban elvileg nincs baja. De hozzáteszem az elmúlt időszakban szinte csak garanciás ügyem volt az edigitallal, szóval nem lepődtem volna meg. :R

(#32136) Frawly válasza bb.bocs (#32127) üzenetére


Frawly
veterán

Ahogy számolom, a két megadott dátum között 108 nap telt el, és 2,53 TB-tot írtál rá, az napi ~24 GB írás, az nem sok, benne van a felhasználói átlagban, teljesen normális mennyiség.

A PM871-gyel inkább az a baj, hogy OEM, vállalati kliensekbe szánt SSD, emiatt a Samsung nem támogatja, nem írnak róla szinte semmi adatot, azt se tudni, hogy MLC-s vagy TLC-s, utóbbi esetben pedig hogy mekkora a limitje. Se terméktámogatás, se firmware nincs hozzá, Samsung Magician sem ismeri fel. Néhány kósza oldalon 75 TBW-s limitet emlegetnek, így valószínű TLC-s, talán a Samsung 850 EVO vállalati OEM megfelelője. Ilyen napi 24 gigás írásátlaggal még ~8 évig simán kitart, az a 9 éves prognózis teljesen reális.

Ha mégis kíváncsi vagy mi ír rá legtöbbet, a Feladatkezelőben kapcsold be az írás oszlopot, és rendszeresen nézd, hogy melyik folyamat mennyit írt.

(#32137) Frawly válasza szabifotos (#32135) üzenetére


Frawly
veterán

Mostanában az SSD-s topikok arról szólnak, a HD Sentinel vagy hibát ír az SSD-re, vagy 80%-os teljesítményt. Szinte minden 2-3. hozzászólás. Közben meg kiderül, hogy csak nem ismerte fel jól az SSD-t, és a 80%-os teljesítménynél meg a legutóbbi Win10 frissítés kavart be a HDS-nek.

Ha most visszarohantál volna fejvesztve gariztatni és adtak volna helyette egy Adata SU800-at, a HDS azt sem ismeri, hibát írogat arra is, ha ez vigasztal :DDD

A Kingston SSD Toolboxot töltsd le a Kingston oldaláról, azzal tudod nézni az A400-ad állapotát.

(#32138) Sub-ZeRo válasza csabyka666 (#32117) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Van olyan bolt igen. Ahonnan én vásároltam ott a számla legalább kell, a másiknál meg a dobozt is őrizni kell, mert a rajta lévő vonalkód kell hozzá. Mondjunk én netről rendelek közel 100%-ban.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32139) bb.bocs válasza Frawly (#32136) üzenetére


bb.bocs
őstag

köszi, én is úgy tippelem hogy tlc-s. köszi a segítséget.

(#32140) csabyka666


csabyka666
addikt

@ (#32125) Frawly: Sok esélyt nem adtam neki, de gondoltam megpróbálom, hátha.
Felvettem a kapcsolatot egy magyar Kingston szervizzel, ők elindították az ügyet, remélem, sikerre viszik. Elküldtem a fotót az SSD alján lévő matricáról.

Boltban lett véve ez is, nem a piacon, csak elkeveredett a számla, de a boltban szerintem visszavennék, csak ha tudnám is, melyik bolt volt, nem fogok emiatt vidékről felmenni Pestre.

@ (#32138) Sub-ZeRo: Netes rendelés az más, ott kapsz számlát mindenképp, persze.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#32141) TIT válasza szabifotos (#32135) üzenetére


TIT
veterán

Semmi gond,részvétem az edigitallal.
1x vett haver vinyót WD 1 hétbe telt mire elismerték,hogy rossz.
Soha többet semmit tőlük,főleg,hogy nem is olcsók.

Nekem a SU800-at felismerte a hds.

(#32142) Beren


Beren
tag

Üdv mindenkinek!

Most jelezte a drága futár, hogy 14 és 17 óra között érkezik az új, 256 GB-os Samsung 860 PRO SSD-m. :D

Az lenne a kérdésem, hogy ha van egy jól működő Win8.1 rendszerem, akkor érdemes klónozni, vagy jobb a nulláról újrarakni a rendszert?

- A rendszerpartícióm 100 GB, tehát méretprobléma nem lesz.
- A Dokumentumok másik partíción figyel.
- Elég sok szoftver van installálva, aminek az újrahúzását szívesen megspórolnám, ha lehet.
- Már évek óta tolom a Macrium Reflect Free-t, szóval technikailag biztosan nem probléma a klónozás.

Beren

[ Szerkesztve ]

(#32143) #21092864 válasza Beren (#32142) üzenetére


#21092864
törölt tag

Volt két laptop itthon, mindkettőre a régi vinyóról klónoztam a rendszert új ssd-re, pöccre indultak, azóta is hibátlanok!
Pedig az még Windows7, az újabbak okosabbak az ssd kezelés szempontjából is.
A szoftverek menni fognak, a rendszer menni fog, minden beállítás megmarad, a page file kezelését érdemes a rendszerre rábízni, és majd nézd meg, hogy megy-e a TRIM rendesen. Más teendő nincs :)
A dokumentumokat meg úgyis oda teszed, ahova jólesik :D

[ Szerkesztve ]

(#32144) Beren válasza #21092864 (#32143) üzenetére


Beren
tag

Kösz a választ. Első körben magamtól is a klónozással próbálkoztam volna, de gondoltam, rákérdezek - az információ még sosem ártott... :D

(#32145) #21092864 válasza Beren (#32144) üzenetére


#21092864
törölt tag

Más kérdés, hogy én az asztali gépemre biztos újratelepíteném az egészet, tisztább, szárazabb, biztonságosabb érzés. Bár attól függ, mennyi beállítás és szoftver van, amit újra kéne rakni utána.
Működni fog klónozva is, jó eséllyel.

(#32146) Emperor_ válasza Beren (#32142) üzenetére


Emperor_
addikt

Én klónozás párti vagyok :R .

Ha végeztél a művelettel és minden zöld, akkor dobj ide be egy SSDOK képet és megszakértjük :) .

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#32147) Beren válasza #21092864 (#32145) üzenetére


Beren
tag

Általában egy-másfél nap szokott lenni egy teljes rendszerújrahúzás, konfigurálás, belakás, ezt az időt azért szívesen megspórolnám...

(#32148) Beren válasza Emperor_ (#32146) üzenetére


Beren
tag

Ez lesz az első menet. Ha meg valami nem klappol, akkor jöhet a következő... :)

(#32149) King Unique válasza Beren (#32142) üzenetére


King Unique
titán

Nemrég leírtam bővebben a magam részéről, hogy egy belakott rendszernél pláne indokolt lehet a klónozás. Ha a mostani SSD-n (?) megfelelően működik a 8.1 és nincsen gond, akkor nyilván nem kötelező erővel újratelepíteni a 0-ról csak azért, mert szimplán a háttértár cserélve lesz alatta, ellenben más nem változik.

[ Szerkesztve ]

(#32150) Doky586 válasza Beren (#32142) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha az eddigi HDDs rendszereden napi rendszerességű volt a fagyás és a felbukanó hibaüzeneteket már rutinból okézod és azért vettél ssdt mert az egérkattintás után 1perc alat még a jegyzetfüzet sem nyílt meg: akkor én NEM klónoznám, bármilyen egyszerű is.. ;)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.