Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#32451) Cobrusz válasza arn (#32443) üzenetére


Cobrusz
senior tag

M2 bordát hol vetted? :K

(#32452) TIT válasza Frawly (#32444) üzenetére


TIT
veterán

Okés köszi.
Csak fura,hogy a max.értéket adja meg,de azt nem ahol éppen tart.

(#32453) arn válasza Cobrusz (#32451) üzenetére


arn
félisten

amazonrol. [link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#32454) Frawly válasza TIT (#32452) üzenetére


Frawly
veterán

Ilyen erroroknál a nyers (raw) értéket kell nézni. Nálad ez 0, mert nem volt még ilyen hibád. A nyers értékeket kifejezik 1-100-ig vagy 0-99-ig, esetleg 0-100-ig terjedő normalizált értékekkel is. Ez a te esetedben azt jelenti, hogy mivel 0 ilyen hibád volt, ez 100-nak van normalizálva, azaz ebben a tekintetben 100%-osan hibátlan a meghajtód. Ha ez lemegy 50%-ra, akkor nem engedi át a teszten a SMART, úgy fogja minősíteni, hogy test failed. Egyébként ha egy SSD-n akár egyetlen ilyen CRC Error is megjelenik, és nem rossz kábel okozza, akkor én egyből visszaküldeném garba, nem várnám meg, míg az állapota a hiba szaporodásával addig romlik, míg már a SMART teszt sem mutatja OK-nak.

(#32455) Frawly válasza dniki88 (#32445) üzenetére


Frawly
veterán

Egy ötletem van még: szarabb vírusirtók szoktak ilyet, hogy fogják a háttértárat és a procit.

(#32456) Anonymus23 válasza Cobrusz (#32451) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nekem egy ilyen van úton:
Copper m.2 SSD heatsink

;) - The Power of the Light Side

(#32457) dniki88 válasza Frawly (#32438) üzenetére


dniki88
tag

Szia

Ideiglenesen szereztem egy Kingston A400 SSD-t, feltettem a rendszert, az eredmények ugyanúgy "gyalázatosak"

(#32458) Frawly válasza dniki88 (#32457) üzenetére


Frawly
veterán

Nem baj, így legalább kizártuk az SSD hibáját, most már biztos, hogy a gépeddel van valami, ha nem is feltétlen hardverügyileg (bár az sem zárható ki, hogy a lap vagy a SATA vezérlő haldoklik). Lehet szoftveres gikszer, drivergond is. Windowsnál még arra kell figyelni, hogy ne Pistike Edition legyen, hanem hivatalos telepítőről legyen telepítve. Az se baj, ha az első pár napban nincs beaktiválva sem, ha nincs hozzá működő termékkulcs, meg a beépített Defendert használod addig, nem saját virusirtót, meg drivereket is kizárólag a Windows Update-ről tegyél fel, csak míg kizárod ezeket a hibaforrásokat is.

(#32459) dniki88 válasza Frawly (#32458) üzenetére


dniki88
tag

Szia

Windowsból volt több verzió is rajta, ami közös bennük, hogy telepítés után azonnal mérem, akkor megközelítőleg hozza a sebességeket, felteszem vga drivert, total commander-t, és ennyi. Mérek 10 perc múlva, és akkor már rossz.
Nem tudom érdemes lenne-e az alaplapi drivereket feltenni folytatásképp.

[ Szerkesztve ]

(#32460) Frawly válasza dniki88 (#32459) üzenetére


Frawly
veterán

Megpróbálhatod az alaplapi drivereket feltenni. A vga driver gyanús még. A Total Commander nem hiszem, hogy bezavar neki, főleg, ha csak próbaverzió.

(#32461) King Unique válasza dniki88 (#32459) üzenetére


King Unique
titán

A Windows 10 a szükséges drivereket automatikusan letölti és telepíti a rendszer friss telepítése után. Max. pl. a VGA drivert szokás manuálisan feltenni a gyártótól letöltve, ha szükséges. Na meg az alap, hogy utána a rendszert szokás teljesen lefrissíteni, mert van amikor épp a frissítés hiánya okoz anomáliákat.

(#32462) dniki88 válasza Frawly (#32460) üzenetére


dniki88
tag

Szia

Szombaton tettem a gépbe egy msi gtx 1050-et, msi honlapról töltöttem a drivert hozzá, talán azóta kezdődtek a gondok.

(#32463) CsengődiGeri válasza Cobrusz (#32451) üzenetére


CsengődiGeri
tag

Én meg csináltam magamnak régi hűtőbordából és vettem alá kétoldalas hővezető szivacsot. A kisebbről van kép felszerelve is. Később csináltam egy nagyobbat arról csak csak felszerelés előttről van kép,

(#32464) weiss válasza CsengődiGeri (#32463) üzenetére


weiss
addikt

Mennyit csökkent a hőmérséklet?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#32465) TIT válasza Frawly (#32454) üzenetére


TIT
veterán

Értem köszi.

dniki88: Az nv oldaláról szedd le a drivert.

(#32466) dniki88 válasza Frawly (#32460) üzenetére


dniki88
tag

Köszi mindenkinek.
Kivettem a gépből mindent. Csak alaplap, cpu, ram, ssd maradt. Így is ugyanaz. Úgyhogy maradt az alaplap hiba.

(#32467) Silentfrog válasza dniki88 (#32466) üzenetére


Silentfrog
veterán

Csak úgy kíváncsiságból... Érződik is hogy lassú a rendszer vagy csak a teszt látja lassúnak?

(#32468) dniki88 válasza Silentfrog (#32467) üzenetére


dniki88
tag

Érződik, már induláskor is. Mintha nem is ssd lenne benne.

(#32469) gya/352 válasza dniki88 (#32466) üzenetére


gya/352
tag

Vagy akár a memória is lehet. Nincs másik memória amivel ki lehetne próbálni? Vagy lefuttatni egy memtestet hátha kidob valamit.

(#32470) dniki88 válasza gya/352 (#32469) üzenetére


dniki88
tag

Talán memória hibát dobott volna másért is.
Megnézem.

(#32471) Sisco2 válasza dniki88 (#32470) üzenetére


Sisco2
tag

Melyik Bios verzio van fennt a Asrock B85-Pro4 eden?

Probaképpen megnézhetéd esetleg az alaplapodhoz oldalán elérhető legujabb Intel Storage driverrel is,tapasztalatom szerint alaplaponként változo hogy az default Msahci a Storahci vagy az iaStorA(C) a jobban optimalizált az adott laphoz.

[ Szerkesztve ]

(#32472) dniki88 válasza Sisco2 (#32471) üzenetére


dniki88
tag

2.4-es
Feltettem az intel storage drivert is de nem volt érdemi változás.
Holnap elméletileg lesz egy másik lap.

(#32473) Strezi válasza dniki88 (#32472) üzenetére


Strezi
őstag

Device Manager/Disk Drives
Duplaklikk az SSD-re, majd a Pilicies fülön:
<X>Enable Write caching on device be van kapcsolva?

Nincs magyar Windowsom, ezért az angol, de szerintem megtalálod ;)

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#32474) dniki88 válasza Strezi (#32473) üzenetére


dniki88
tag

Már szétkaptam a gépet, nem tudom megnézni. :W

(#32475) Dromi


Dromi
tag

Helló! Volna egy kérdésem, most vettem nemrég (1-2 nap) egy Samsung 860 Evo 500GB SSD-t. Tegnap felraktam a Win10-t 2-szor, (1 nap alatt^), erre ha a HD Sentinelt inditom kiírja mind a két SSd-nél (egyik régi), hogy a teljesítmény 80%. Utána megnyitom a Samsung Magicalt - -Trim, megint a Sentinel erre kiírja, hogy 100% és a másik is amihez hozzá sem nyultam, ez mi bug? Most mindennap le kell Trim-elni? Infot kösz.

(#32476) Dromi


Dromi
tag

Most elindítottam megint és, Sentinel ugyanaz, utána Magical és nem trimeltem, utána 100% volt? Ez bug akkor? Trimmelni sem kell ezek szerint...

(#32477) King Unique válasza Dromi (#32475) üzenetére


King Unique
titán

Ha kicsit visszaolvastál volna, akkor láthatod, hogy pont nemrég volt erről szó. Illetve leírtam korábban én is, hogy csak az aktuális (legújabb) Windows 10-verzió (1803) és a HDS 5.20 verziói esetében van ez. Tehát az 5.20.1 béta verzióktól kezdődően már javítva van.

(#32478) CsengődiGeri válasza weiss (#32464) üzenetére


CsengődiGeri
tag

Kb. 10 fokot esett. Az AIDA szerint 46-47 fok volt alapon a hütő felszerelése után 36-38 fokra változott. A legnagyobb hőfok még a borda felszerelése elött 56 fok volt.

(#32479) Cobrusz válasza CsengődiGeri (#32478) üzenetére


Cobrusz
senior tag

Honnan tudnék venni 2oldalast ragasztót itthoni boltból? :F

(#32480) arn válasza Cobrusz (#32479) üzenetére


arn
félisten

a raidsonichoz adnak vmi 2x3at. nem ragaszto, hanem hasonlo hovezeto, mint amit a videokartyak memoriajanal hasznalnak, egyenetlen felulethez - konnyen eltavolithato.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#32482) gya/352 válasza Cobrusz (#32479) üzenetére


gya/352
tag

Valami ilyesmire gondolsz?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#32483) Amartus


Amartus
senior tag

A laptopba szeretném az optikai helyére ssd-t rakni. Meg is vettem, mi lenne a rendszer klónozására az egyszerübb, betenni helyére az ssd-t és úgy, vagy külső dokkolóba rakni és usb-n keresztül? Vagy esetleg berakni mindkettőt az asztali gépembe, és abba megcsinálni a másolást?

Istenem, tele van csillagokkal...

(#32484) koko52 válasza Amartus (#32483) üzenetére


koko52
veterán

Én pc-re szoktam dugni és migrálom. Az a leggyorsabb.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#32485) KBalázs34


KBalázs34
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudom hogy jó helyre írok!?

Egy olyan problémám lenne, pár napja telepítettem ssd-re win 10-et pontosabban SP920-at vettem 120 GB-os ssd-t! Egy kb 10 éves Asus alaplapom van M2N tipusú! Nem volt gond felment a win 10 nem is kellett semmit se állítani a biosban, le is húztam minden merevlemezt hogy ne legyen gond! A probléma a következő:

1. Mivel Hard Disk sentinel 5.20-at raktam fel ezért a teljesítmény 80% a Kondició 100% , de utána olvastam itt fórumon hogy 5.20 feletti béta verziók már nem írják ki, csak hétvégén tudom megnézni ,mert akkor van rá időm!
2. Amióta fent van a win 10 Pro pontosabban a 1803-as verzió a frissítéseket is letöltötte felment rá minden! Közben a háttérben tölthet valamit vagy nem tudom mert folyamatosan megy az ssd-ből veszi le a MB-tokat miközben nem is megy semmi ha torrentet futtatok akkor is de lehet hogy a torrent programot át teszem merevlemezre!
Mi lehet a probléma? Hogy folyamatosan ír a háttérben vagy tölt le mert veszi le a kb, mb-okat most az írás kb 180 GB körűl van vasárnap óta! kb most 64 GB van rajta 120-ból! Nem túl sok program van rajta!

Szerintetek mi lehet a gond?

Válaszokat köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#32486) Strezi válasza KBalázs34 (#32485) üzenetére


Strezi
őstag

Windows update, patchek. Ellessz egy darabig...

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#32487) Cobrusz válasza gya/352 (#32482) üzenetére


Cobrusz
senior tag

Igen erre gondoltam...
Csinálok magamnak én is M2 bordát , azt szeretném felrakni vele. :))

(#32488) gya/352 válasza Cobrusz (#32487) üzenetére


gya/352
tag

Szerintem arra azért ügyelni kell, hogy ha nagy méretű a borda, akkor a bordát ne csak a ragasztó lap rögzítse, hanem gondoskodni kell valamilyen más rögzítési lehetőségről is.

(#32489) Amartus válasza koko52 (#32484) üzenetére


Amartus
senior tag

Mind a két egységet, jól értem? A forrást és a célt is? Én így gondoltam.

Istenem, tele van csillagokkal...

(#32490) Amartus


Amartus
senior tag

Elhoztam az üzletből az optikai helyére beépítendő keretet és az ssd-t. Az eladó megkérdezte, hogy a keretbe ugye a hdd-t rakom?

Miért kérdezte meg? Nem mindegy, hogy ssd, vagy hdd kerül-e be az optikai helyére? Bios-ban gondolom lehet boot-sorrendet állítani, illetve amelyikről boot-olt a gép, vagy a sata sorrend alapján, az lesz a C partíció, nem?

Istenem, tele van csillagokkal...

(#32491) King Unique válasza Amartus (#32483) üzenetére


King Unique
titán

A klónozás idejére a célmeghajtó (SSD) csatlakozhat akár USB-n is, nem muszáj csak emiatt kiszedni a forrásmeghajtót (HDD) a laptopból és mindkettőt átrakni másik gépbe. Ráadásul a klónozás az utóbbi módszerrel sem feltétlen lesz gyorsabb, mert itt maga a HDD eleve egy lassító tényező. De ahogy gondolod...

Az SSD-t pedig azért javasolt eleve a HDD helyére tenni, mert az ODD esetében van amikor csak SATA2-es csatlakozási lehetőség van. Illetve egyes HDD caddy-knél (beépítőkeret) is olykor elő szokott fordulni, hogy fura hibákat produkálnak, nem stabil az adatkapcsolat stb.

[ Szerkesztve ]

(#32492) Amartus válasza King Unique (#32491) üzenetére


Amartus
senior tag

Így már világos az eladó kérdése. Én ezt vettem, a leírás alapján ilyen gondok nem lehetnek vele.
Klónozó progi pedig az összefoglalóban említett Macrium lesz.

[link]

Istenem, tele van csillagokkal...

(#32493) KBalázs34 válasza Strezi (#32486) üzenetére


KBalázs34
csendes tag

Ha jól értem akkor ez normális ! Köszönöm szépen! Remélem azért lesz még rajta helyem!

(#32494) Strezi válasza KBalázs34 (#32493) üzenetére


Strezi
őstag

Persze hogy lesz, már ősidők óta használok Windows10-et 80-as meg 64GB SSD-ken.
Ezt klikkeld majd hogy a windows install cuccok eltűnjenek:

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#32495) KBalázs34 válasza Strezi (#32494) üzenetére


KBalázs34
csendes tag

Ok! Köszi szépen! Megnézem!
Én most telepítettem először win 10-et!

(#32496) Frawly válasza KBalázs34 (#32485) üzenetére


Frawly
veterán

A HD Sentinellel nem kell foglalkozni, téves infót ír a TRIM-re, azért mutatja a teljesítményt 80%-nak. Valójában megy a TRIM, a 1803-as Win10 Update zavar be neki. Nem kell vele foglalkozni. Néha ha frissíted, akkor magától meggondolja magát, és azt mutatja, hogy mégis csak megy a TRIM.

6 nap alatt felírtál rá 180 gigát, az csak napi 30 GB. A windowsos felhasználó átlag 20-30 GB/nap. Majd lejjebb fog menni a napi átlag idővel. Eleinte, az első pár napban, míg adatokat, rendszert húzol rá vissza, Windowst telepítesz, felmegy az összes progi meg frissítés, benchmarkolsz, kicsit több írást kap, aztán csökkeni, normalizálódni fog a napi átlag. Az SP920 amúgy is strapabíró modell, kibír olyan 500-1000 TB írást, a mostani írásütemeddel ezt a határt hipp-hopp eléred úgy 46-92 év alatt. Nem kell kímélgetni, használd úgy, mintha HDD lenne a gépben.

A Windows mindig írogat a háttérben, akkor is ha csak frissítéseket keres, meg a futó service-ek a registrybe írogatnak, meg esetleg a swapba is írogathat. Csak ezt azért nem vetted észre, mikor HDD-d volt, mert azon nem volt írásszámláló, de ha előveszed a Feladatkezelőt, bekapcsolod az írás oszlopot rajta a folyamatoknál, akkor látni fogod, hogy HDD-s rendszernél is folyamatosan írogat a háttérben, még torrentnek/seedelésnek sem kell hozzá futnia.

(#32497) Frawly válasza Amartus (#32490) üzenetére


Frawly
veterán

De, mindegy, hogy HDD vagy SSD kerül az ODD helyére. Egy apró probléma szokott csak lenni, hogy ha SATA3 SSD-t teszel bele, akkor sok laptopnál az ODD-hez csak SATA2 port van kivezetve, így lassabban fog kicsit menni, de nem érezhetően, fájlmásolások lesznek arányosan lassabbak a SATA2 limit miatt, de baja nem lesz tőle az SSD-nek. SATA3 HDD-nél ezt csak azért nem érzed, mert annak az átviteli sebessége úgyse haladja meg a SATA2-es határt.

(#32498) Deadzone41


Deadzone41
őstag

Sziasztok!

Van egy viseltes 840-es samsung ssd-m win 10-el, és az a gondom, hogy a HDS szerint nem megy a TRIM. 1732 nap működési óra van benn, de csak 2TB írt adat. Kondícióra 37%-ot ír. Ma felraktam a legfrisebb firmwaret, de nem változott a helyzet. Mivel próbálkozhatnék még?

(#32499) Frawly válasza Deadzone41 (#32498) üzenetére


Frawly
veterán

Ja, hogy nem a TRIM a probléma. Samsung Magiciannel is nézz rá. A HD Sentinel sokszor ír valótlanságokat.

2 TB írás nem valami sok, annyitól nem mehetne le ennyire a kondíció. Akkor szokta a HD Senintel így ledegradálni a kondíciót, ha valami egyéb hibáját érzékeli a meghajtónak. SMART fülről csinálj képet a HDS-ben.

[ Szerkesztve ]

(#32500) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"HDS szerint nem megy a TRIM"
Most már kéne számolni hogy naponta hányszor fordul elő ez a kérdés a fórumon.. :U

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.