Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#31851) BudaiZoli


BudaiZoli
tag

Sziasztok!

Furcsa dologgal fordulok hozzátok. Ma vettem észre, hogy amikor elindul a HD Sentinel, akkor azt írja, hogy 80% a teljesítmény, "A TRIM támogatott de inaktív" felirattal. Na hirtelen megijedtem, hogy mi lehet a gond. Futtattam a tesztet, néztem SSDOK-ban elvileg rendben. Utána vettem észre, hogy ha lefuttatok egy CrystalDiskMark tesztet, akkor hirtelen felugrik 100%-ra a teljesítmény is és mindent rendben talál a HDS is. A program szórakozik vajon csak?

Köszönettel,
Zoli

(#31852) dugo_ válasza BudaiZoli (#31851) üzenetére


dugo_
veterán

A Win 1803 lett eltolva.

(#31853) King Unique válasza BudaiZoli (#31851) üzenetére


King Unique
titán

A Windows 10 legújabb 1803-as verziójánál fordult elő az többeknél, hogy a HDS inaktív TRIM-et és emiatt 80%-os teljesítményt mutat SSD-nél. Legalábbis az 5.20-as és a korábbi verziók, mert az 5.20.1 béta már nem. De rendszerint az előbbieknél is megoldja a lemez adatok frissítése / újratesztelés opciók használata. Sőt, akár automatikusan is helyreáll, mert a HDS alapértelmezés szerint 5 percenként ellenőrzi a lemezeket és nálam ilyenkor automatikusan frissül az állapot. Vagyis csak közvetlenül a Windows / HDS indítása után mutat inaktív TRIM-et a program, de 5 perc elteltével már újból aktív és 100%-os a teljesítmény.

[ Szerkesztve ]

(#31854) BudaiZoli válasza King Unique (#31853) üzenetére


BudaiZoli
tag

Sziasztok!

Köszönöm szépen! :R

(#31855) Abrion


Abrion
senior tag

Ez a teszt eredmény teljesen jó? nem csak a Sequentialra értem


ADATA SU800 128GB

[ Szerkesztve ]

(#31856) Frawly válasza Abrion (#31855) üzenetére


Frawly
veterán

Igen, ennek ennyit kell mennie, ha nem ütközik SATA2 vagy CPU korlátba.

(#31857) Abrion válasza Frawly (#31856) üzenetére


Abrion
senior tag

akkor nem értem miért írja ki a wisecare a 32 MP a windows 10 betöltés után, kb 15 mp kell hogy a windows betöltődjön a többi meg a saját progik betöltése.
nem kéne gyorsabbnak lennie?

(#31858) Frawly válasza Abrion (#31857) üzenetére


Frawly
veterán

Attól függ mennyi idős Windows telepítés, meg hány program van felrakva, automatikusan indítva, azok mennyire bloatok. A proci ereje is számíthat. A wisecare-t nem ismerem, de ilyen szoftveres mérésekben nem lehet bízni, mérd le stopperral, onnan számítva, hogy indítod a Windowst a bootmenüben (F8 a Win saját bootmenüje, F12 vagy amelyik a lapodon indítja a boot menüt), odáig, hogy minden alkalmazás betöltődött a tálcán is.

(#31859) Abrion válasza Frawly (#31858) üzenetére


Abrion
senior tag

Majdnem egy hónapos az SSD és mindig 30-32 MP alatt töltötte be, 6 progi aktív, setpoint "ez logitech egér" wisecare + Avast + OneDrive + SpyBot + PC Equalizer

Welcome screen 10 MP
Asztal meg jelen 15 MPnél
Aztán kb 32 re mindent betölt, mind az SSD van.

(#31860) Abrion válasza Abrion (#31859) üzenetére


Abrion
senior tag

még furcsább, ara gondoltam hogy a régi hdd lassítják be a betöltést :) szóval lecsatlakoztam az összes régi HDD és ami ezután jött az nagyon meglepett :D, a windows 38 mp alatt töltött be 3x próbáltam és mindig annyi idő alatt töltött be :D te jó ég :D

AHCI modeban van a gép.

Ja igen I5 2400 3 GHZ proci és 2x2GB Kingmax Rammal, nem hiszem hogy a gép
lassú lene, inkább egy optimalizáló kell.

ahogy írtam welcome kép 10 sec 15re meg bejön az asztal, valami lelassítja a betöltést, talán avast vagy onedrive, valszeg a onedrive mert az első töltéstől megy.

(#31861) allein


allein
addikt

Sziasztok. Szeretnek kerni egy kis segitseget. Egy Dell Precision M4800 gepben SSD cseret szeretnek csinalni. USB telepitessel probalkoztam, bekapcsoltam, f12 es ezutan a pendrive-rol elkezdtem a telepitest. El is indult a telepites, utana bootolt es ezutan ujra a telepito ablakot dobja fel, tehat kezdthetem elolrol a telepitest.

Lehet valami gond van az SSD-vel, nem ertem :U parancssorbol volt mar clean, volt mar convert to GPT. Nem tudok telepiteni windowst ra, szerintetek mi lehet a gond?

Az is erdekes, hogy usb-n csatlakoztatva az M4800-ra teljesitmeny 80%, caddyvel radugtam a dvd rom helyere egy 6540 Dell gepre, abban a HDsentinel 100%-os teljesitmenyt mutatott. Mit csinaljak?

Azt sem ertem micsoda az a msft storage ami a kepen lathato.

Miert lathato egyszer 232,9 szabad hely es egy picivel lentebb pedig 230,2 szabad, van valami rejtett particio rajta amit torolnom kellene?

Boot után, F12 és az a gond, hogy itt nem jelenik meg az új SSD :U

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#31862) dugo_ válasza Abrion (#31860) üzenetére


dugo_
veterán

Ha nagyon érdekel, akkor az összes autostartos appot kikapcsolod, majd egyesével vissza, és minden bootidőt lemérsz. Bár ha ezekre amúgy szükséged van, akkor tök mindegy, hogy mennyi ideig tart a betöltésük...

RAM lehetne több.

(#31863) TIT válasza allein (#31861) üzenetére


TIT
veterán

Szia!

Nekem is penről mindig reboot után újraindult a telepítő,amikor telepítés közben restartol a gép húzd ki a pent vagy az még jobb ha bemész a bootmenübe és nem penről bootol.

(#31864) allein válasza TIT (#31863) üzenetére


allein
addikt

Teszek egy próbát, rebootnál kihúzom a pendrive-ot. Beleraktam egy 500 GB HDD-t és F12 esetében szintén nem jeleníti meg a BIOS :U ebben az esetben nem az SSD-vel lesz gond, lehet valami BIOS beállítás.

Szerk: Pendrive ki, no bootable devices found :F

Biosban, boot sequence-ban nem jelenik meg az SSD, így nem is tudok bootolni róla.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#31865) allein válasza allein (#31864) üzenetére


allein
addikt

BIOS downgrade nem segített.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#31866) Doky586 válasza allein (#31865) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha beteszel egy gépbe egy SSD-t és arra akarod telepíteni a wint, akkor a biosban a BBS menüben tedd legelőre az SSD-t. Ezután a BIOS boot menüjében válaszd ki elsődleges boot eszköznek az SSD-t. (igen, még telepítés előtt). Telepítéskor a pendrivera az F12 boot-válaszóval bootolj rá.

A szokásos dolgok: Biosban AHCI=On, Lemezről minden partíciót törölj és a particionálatlan helyet add meg telepítési célnak.

(#31867) allein válasza Doky586 (#31866) üzenetére


allein
addikt

Az a gond, hogy a BIOS-ban a Boot sequence résznél nem jelenik meg a Samsung SSD :(

General, system information, itt látom az SSD-t. boot sequence résznél, windows boot manager és a pendrive jelenik meg, nincs nyoma a Samsung SSD-nek.

Megpróbálok egy HDD-t. Annyit kell tudni, hogy a régi gyári eredeti Sandisk SSD 2013-as gyártású, Samsung meg 2017, nem tudom számít-e ez valamit.

Szerk: BBS menü alatt mit értünk pontosan :U

Szerk: BBS - bios boot specification. Nem tudok hozzáadni más eszközt.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#31868) Doky586 válasza allein (#31867) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Hát persze hogy nem jelenik meg. Ezért mondtam hogy a BBS menüben kell először 'láthatóvá' tenned..

Ha már sokmindent elállítgattál a biosban, akkor egy Load Defaults se ártana.

[ Szerkesztve ]

(#31869) EnterR


EnterR
veterán

Sziasztok, újonnan vettem egy ADATA SU800 128GB-os SSD-t, és HD Sentinel sárgán jelez 44 fokon, ez mennyire sok? :(

PSN ID: marquuard

(#31870) dugo_ válasza EnterR (#31869) üzenetére


dugo_
veterán

Semennyire.

(#31871) allein válasza Doky586 (#31868) üzenetére


allein
addikt

Régi Sandisk SSD-t visszarakom akkor az megjelenik a boot sequence résznél.

Beleraktam egy Seagate Thin Laptop 500 GB HDD-t és ez sem jelenik meg a boot sequence részben.

ADD boot option résznél nem igazán látom milyen módon tudok hozzáadni :F

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#31872) EnterR válasza dugo_ (#31870) üzenetére


EnterR
veterán

Akkor rendben, mert laptopban egy UV400 van, az 30-32 körül van állandóan. :R

PSN ID: marquuard

(#31873) Doky586 válasza allein (#31871) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az is egy megoldás ha minden mást kihúzol (hdd-ket, odd-t, mindent) és csak az SSD legyen bedugva, majd restart, és azután látszódnia kell és akkor mentsd el az ssdt elsődleges booteszköznek, és installálhatod is a wint rá.

(#31874) allein válasza Doky586 (#31873) üzenetére


allein
addikt

Semmi más nincs a gépben. HDD-t a Samsung SSD helyett raktam egy próba erejéig. Sem a HDD sem a Samsung SSD nem látható a boot sequence résznél, egyedül a Sandisk.

ODD nem vehető ki :N tehát onnantól kezdve, hogy nem látom a Samsung SSD-t vagy a HDD-t, nem tudom egyiket sem beállítani elsődleges boot eszköznek.

De legalább kiderült, hogy nem a Samsung SSD a hibás.

Szerk: éppen olvasgatom egy angol fórumon, hogy valószínű nem passzol bele rendesen a sata portba, illetve magába a caddybe.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#31875) Frawly válasza Abrion (#31860) üzenetére


Frawly
veterán

Új telepítés? Tehát újratelepítetted a Wint, mikor az SSD-t vetted, vagy csak klónoztad a régi telepítést? Win10 vagy Win7? Annak az i5-2400-nak ki kéne tudnia hajtania maximálisan azt az SSD-t, egy frissen telepített Win10 Profnál az asztalnak legkésőbb a 8-10. másodpercben be kéne jönnie. Még a te 10-15 mp-es időd sem tűnik szörnyűnek, de az a további 23 mp. a progik indulására nagyon sok. Első körben az Avastot cserélhetnéd le, vagy legalább egy próbálkozás erejéig eltávolíthatnád, szerintem az ilyen szutyok, de ahogy írták, egyesével vedd ki az automatikusan induló programokat, látni fogod melyiknek a hiánya gyorsított a legtöbbet.

Még egy ötlet: hálózati meghajtó nincs felcsatolva állandóra? Vagy esetleg a netkapcsolat nem jön létre azonnal, és valami progi várakozik a netre?

(#31876) Piftuka válasza EnterR (#31872) üzenetére


Piftuka
veterán

Amennyiben zavar, változtass az elhelyezésén és/vagy a számítógéped hűtésén.

Mert az egy dolog, hogy valószínűleg ez az SSD jobban melegszik, mint az, ami a laptopodban üzemel, de a 44°C arra utal, hogy nem sok minden hűti jelenleg.

(Nekem számítógép házban - annak elején, alul elhelyezve - egy ~700-800 RPM-re szabályozott Coolink SWiF2 ventilátor hűtötte az Intel 535 SSD-met, és a jellemző hőmérséklete 27°C körül volt, és a legmelegebb nyári időszakokban sem érte el a 30-at.)

"Aquila non captat muscas."

(#31877) Abrion válasza Frawly (#31875) üzenetére


Abrion
senior tag

teljesen friss telepítés, és windows 10 home box.

T-Home netem van, amin alapból be van tárcsázva a net, és semmit nem kellett alapból tennem hogy a net megvalósuljon, nem tudom milyen gyorsan ismeri fel a windows a lanra csatolt routert. de szerintem azonnal.
Azt akarom mondani hogy sok progi nézi a neten a frissítést? ezért lassul be a teljes betöltés?
Megpróbálom azt is, minden háttér proginál is kikapcsolom a netes frissítés keresést.

De tudod mit, lecsatolom a lanról a netet ha az lassítja be a betöltést akkor tuti nagy sebesség változás lesz ha nem lesz net :D

[ Szerkesztve ]

(#31878) Abrion válasza Abrion (#31877) üzenetére


Abrion
senior tag

Na :D 23mp :)

Régi sebesség képe :)

Új

(#31879) Frawly válasza Abrion (#31878) üzenetére


Frawly
veterán

Ezek azonos eredmények. Nem ettől lesz 23 vagy 38 mp., mivel a szintetikus benchmarkok eredményeit nem érzed a valós gyorsaságon, mikor rendszert, programokat használsz az SSD-ről. Gondolom kiszedted azt a progit, ami lassan indult.

(#31880) Abrion válasza Frawly (#31879) üzenetére


Abrion
senior tag

Sok mindent kiszedtem :D és állítottam le. sőt még a kinézetett is megnyirbáltam a speciálisban.
ez volt a max sec 23 sec, most néhány progit vissza raktam "classic shell setpoint és pc equalizer" jelenleg 25 sec.

(#31881) Bodor válasza allein (#31874) üzenetére


Bodor
veterán

ODD is kivehető , nekem ugyanilyen gépem van és 2 SSD ( 1xmSata és 1xSata 2.5) és egy HDD van a gépben, sosem volt ilyen problémám. Nézd át a csatlakozásokat!

Itt egy videó, hogy hogyan lehet cserélni az egyes eszközöket!

(#31882) gbal65


gbal65
aktív tag

Sziasztok!
Tegnap egy Acer Aspire 5542G (AMD-s) gépbe raktam Kingston A400-as, 120-as SSD-t.
HD Sentinel-t indítva ez fogadott a Windows telepítés után.
Ez normális?? SSDok-ot próbáltam, nem olvassa ki teljesen a dolgokat. Leszedtem a gyári Kingston SSD Tool Boxot, az meg nem ismeri fel az SSD-t... Amúgy látszólag minden jól műkodik.

iPod Touch 6. gen., 10.2 <<>>DIY 2x50W Bipolar Transistor AMP w. Infinity Alpha 5 speakers

(#31883) pulutodurumo válasza gbal65 (#31882) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Most volt róla szó, egy kicsit olvass vissza. :K

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#31884) gbal65 válasza pulutodurumo (#31883) üzenetére


gbal65
aktív tag

Visszaolvastam, csak átfutottam rajta. Megtaláltam az A400-zal kapcsolatos hozzászólásokat.
Kingston SSD Toolbox nem ismerte fel az SSD-met, viszont nálam a Kingston SSD Manager már gond nélkül felismerte. Ez 100%-nak írja. Merjek neki hinni? Az SSD wear indikátort 0-ásnak írja a gyári progi és a HD Sentinel is.

U.i.:Látom egy hozzászólásban, hogy kell még írni adatot az SSD-re, hogy a HDS-be beálljon a kondíció.

[ Szerkesztve ]

iPod Touch 6. gen., 10.2 <<>>DIY 2x50W Bipolar Transistor AMP w. Infinity Alpha 5 speakers

(#31885) King Unique válasza gbal65 (#31882) üzenetére


King Unique
titán

Az A400-nál többen is tapasztalták ezt, de ilyenkor a HDS csak átmenetileg mutat ilyen állapotot, amiről egy korábbi hozzászólásban volt szó bővebben. Tehát kicsit járatni kell, vagy akár egy önteszt is elég neki és utána már a valós állapotot mutatja. Akinél pedig a Kingston gyári szoftvere nem ismeri fel az SSD-t, arra szintén van egy lehetséges megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#31886) allein válasza Bodor (#31881) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm szépen a videót, megsasolom. SSD-vel lesz amúgy valami gond. Eladó említette, hogy van még egy ugyanilyen SSD-je és visszavitték mert nem tudtak rá wint telepíteni. Állítólag kompatibilitási probléma. Beleraktam az SSD-t egy Dell 6540-be, ugyanaz a történet. Biosban, boot sequence résznél nem látható, F12 lenyom és itt sem látom. Ebben az esetben sem tudtam wint telepíteni.

Ugyanaz az caddy ami belemegy a 6540 Dell-be gondolom passzol az M4800 Precision-be is?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#31887) Bodor válasza allein (#31886) üzenetére


Bodor
veterán

(#31888) tomp


tomp
félisten

Frissítettem az új Win10-re a rendszert. Azóta boot után a HDSentinel először letiltott TRIM-et ír majd miután frissítem az állapotot már rendben találja.
SSDOK állapot alapján most akkor mi a helyzet?

(#31889) King Unique válasza tomp (#31888) üzenetére


King Unique
titán

(#31890) Abrion


Abrion
senior tag

az enyémen van baj? valamilyen driver hiányzik? Pár információ nem látható az SSDOKban

Még valami, a SSD Sata 3 van, mielőtt valaki kérdezné

[ Szerkesztve ]

(#31891) tomp válasza King Unique (#31889) üzenetére


tomp
félisten

Utólag megtaláltam az infót. (nem olvastam vissza) A lényeg, hogy az ssd biztonságban van. :)

(#31892) Frawly válasza Abrion (#31890) üzenetére


Frawly
veterán

Ez teljesen jónak tűnik. Nem ismerte fel, hogy SATA3-as meghajtó, de azért, mert nem ismeri az SSDOK az SSD-d, nincs benne az adatbázisában (írja is a jobb oszlop utolsó soraiban, hogy „not included”, ugyanezért nem jelzi ki a kondíciót, írásmennyiséget sem). Nem támogatja tovább a Automatic acoustic management (AAM) protokollt, de ez felesleges SSD-knél, nincs mit rajta akusztikailag állítgatni, alapból nem kéne semmilyen hangjának lennie, ezt HDD-khez találták ki. Nem támogatja a Advanced Power Management-et (APM), ez egy régi fajta energiatakarékossági API, utoljára XP alatt volt támogatott, attól felfelé nem, tehát nem vesztesz vele semmit. A többi feature-t támogatja, AHCI módban megy, TRIM mind a Windows, mind a driver oldaláról megy, az összes partíció eltolása rendben.

Nyomjál rá a „Create Report File” gombra, úgy a fejlesztő megkapja az SSD adatait, meg hogy mit nem ismert meg a progi, és felveszi a következő verzió adatbázisába.

(#31893) Abrion válasza Frawly (#31892) üzenetére


Abrion
senior tag

csak azért kérdeztem mert az alattam látható képen, jobb alsó szekcióban adat látható, meg minden másik ssdok képen is van ott adat, csak nálam nem.
Oké nyomok rá egyet,

(#31894) Frawly válasza Abrion (#31893) üzenetére


Frawly
veterán

Igen, mert azon a képen 850 EVO volt, ami egy régebbi, elterjedtebb modell, azt már ismeri az SSDOK. Az A400 eleve újabb modell, meg most lett népszerű az ára miatt. Tessék szép szorgosan nyomkodni azt a gombot :D

(#31895) Abrion válasza Frawly (#31894) üzenetére


Abrion
senior tag

próbáltam megtalálni a hivatalos oldalát az SSDOKnak de sehol nincs, valami magyar ismeretlen fejlesztő csapat készíttette? haha angol üzenettel küldtem el :D te jó ég :D

Amúgy elküldtem a report fájlt.

[ Szerkesztve ]

(#31896) yanna válasza Abrion (#31895) üzenetére


yanna
őstag

Egy kiváló fórumtárs fejleszti.
https://m.logout.hu/blog/fire_soul_cd/index.html

(#31897) Piftuka válasza TIT (#31814) üzenetére


Piftuka
veterán

"Piftuka Az aqua ennyire gyökér cég lett?
Azt az árat adja vissza amennyi a számlán van kész,vagy cserélje amilyenre akarod.
Ha nem akkor békéltető vagy a dohányba menj szépen be a főnöknőhöz."

Igen, ilyen cég lettek. Én az első üzletük megnyitása óta a törzsvásárlójuk vagyok, illetve csak voltam. Mert a most mutatott hozzáállásuk miatt én soha többé nem vásárolok náluk semmit.

Mivel a legtöbb számítógépes alkatrészemet náluk vásároltam az évek során, így most különösen bízom abban, hogy egyik sem fog a meghatározott jótállási idején belül meghibásodni, így többé még csak látnom sem kell őket. (A memóriamodulokra van még vagy 9 év...)

Mivel megegyezni nem tudtunk, maradt volna a Békéltető Testület eljárása, valamint a polgári peres eljárás, amelyekhez sem időm, sem energiám nincsen. Ahogyan Budapestre utazni sem, egy személyes beszélgetés végett.

Pénteken elhoztam hát a cserébe felajánlott 256GB-os Intel545-öt, és azt használom most.

Hozzáteszem... talán "egy jel", de a hatodik!!! Windows telepítés lett úgy ahogyan normálisnak mondható. És azért nem teljesen egészében hibátlan, mert még a legutóbbi telepítés esetén is "elhasalt" a Windows update-ek egy jelentős része. Amikor ideiglenesen a HDD-re telepítettem a Windows-t - az SSD meghibásodása után - akkor gond nélkül települtek.)

Én utoljára ennyit akkor szívtam Windows telepítéssel, amikor a Win98/ME után rögtön az első megjelenésekor beleugrottam a még kiforratlan WindowsXP telepítésébe....

No mindegy... az 5 év jótállás újraindult. Remélem, ez már bírni is fogja legalább addig!

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#31898) McLaca


McLaca
őstag

SK Hynix SC308 256GB-os állítólag MLC SSD-m jött az aktuális notebookommal együtt (nem volt választási opció). 85% szabad hely mellett 3 hónap alatt tartunk 861GB írásnál és ma esett a kondíció 97%-ra. A 98%-ot 715GB-nál érte el, szóval az utolsó 1%-hoz alig 150GB kellett.

Kezdjek aggódni? (Az előző noteszben lévő, állítólag firmware-bajos MLC-s Intel 320-as a maga 120GB-jával 30% szabad hely mellett 16TB környékén jutott el 96%-ig...)
Oké, jelenlegi ütemben is elmenne több mint 8 évet, csak még nem volt időm belakni. Kb. 50%-ban biztosan tele lesz, és kb. 2× ennyi napi írással számolok a jövőben. Úgy számolva 4 év meg egy kicsit karcsúnak tűnik, főleg MLC esetén (30 TBW?)

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#31899) Frawly válasza McLaca (#31898) üzenetére


Frawly
veterán

Szerintem ne aggódj. Ezek a százalékok nem egyre gyorsuló ütemben követik egymást, meg nem is feltétlenül lineárisan. A napi 10-20 GB írás sem valami sok, azzal nagyon sok évet ki kéne bírnia. Akkor sincs semmi, ha a kondíció lemegy 0-1%-ra, vagyis ez gyártótól függ, hogy ilyenkor írásvédetté teszik-e a meghajtót, de általában megy tovább. De szerintem nagyon sok tera írás kell ahhoz, hogy egyáltalán majd az 50%-ot elérd.

Az sem mindegy, hogy milyen programmal nézed, lehet rosszul ismerik fel az alkalmazások, és nem jól értelmezik a kondíciószámláló SMART attribútumot.

(#31900) Frawly válasza Piftuka (#31897) üzenetére


Frawly
veterán

Megértem, hogy miért mentél bele a cserébe, nem akartál szívni, de ezzel a hozzáállással csak arra bátorítod őket, hogy a jövőben minden vásárlóval eljátszhatják továbbra is, mert beváló taktika. Elég annyit tudni, hogy nem vagy köteles ilyenbe belemenni, a számlán lévő pénz jár vissza, és levásárlásnál (amire szintén nem vagy kötelezhető) is azt kell figyelembe venni ráfizetéskor, visszatérítéskor. Amíg Bp-en éltem, én is mindent az Aquában vettem, sok éve még korrekt bolt volt. Utóbbi időben nekem azt tűnt fel, hogy nem valami olcsók, meg elég sok noname SSD-t tartanak, az ismertebb márkákat meg drágán, és arra sem mindig adják tovább a gyártói 5 éves garanciát.

Az elhasaló Windows telepítést nem értem hogy függ össze az SSD-vel. SSDOK képet kérünk, legfeljebb még csinálhatsz screenshotot az Intel tooljával. Egy SSD vagy jó, vagy nem. Olyan nincs, hogy jónak látszik, de elhasal rajta az update. Ha baj van vele, akkor az úgyis szépen látszik, hogy a SMART-ban szaporodnak a hibára utaló adatok, eltűnedezik a BIOS-ból, csontra fagy vele a rendszer. Esetleg ha nem akarsz sok frissítést leszedni, akkor próbálj szerezni olyan Win7 lemezképet, amelybe a legutolsó rollup update is bele van integrálva. A Win7 Update amúgy is egy nagy rakás sz@r, napokig nem talál frissítéseket pl.. Legjobbat akkor teszed, ha váltasz Win10-re, elvileg lejárt az ingyenes frissítési időszak, de a gyakorlatban még mindig működik, a Win10 telepítő simán elfogadja a Win7-es kulcsot, beaktiválódik vele.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.