Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#31651) Graphics válasza Doky586 (#31650) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Sajnos IDE módba rakva nem látja a telepített SSD-m

Próbáltam pendrive-rol is ujrahuzni , de ott hibakódot dob..

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#31652) Doky586 válasza Graphics (#31651) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ki az aki nem látja..?

(#31653) Graphics válasza Doky586 (#31652) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A gép :) / HP7900 SFF ,azt írja, hogy nincs bootolható eszköz.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#31654) Doky586 válasza Graphics (#31653) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A biosnak kell(ene) látnia. Olyan lukba dugd hogy Master-nek lássa lehetőleg, ne Slave-nek, A biosban is kell valószínú állítgatni, hogy ne kapcsoljon ki pár alaplapi kiegészítő vezérlő, bootsorrend stb

Illetve ha lehet váltani IDE és Enhanced mód közt, akkor inkább ez utóbbi legyen.

[ Szerkesztve ]

(#31655) Graphics válasza Doky586 (#31654) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Rendben, próbálkozok. BIOS-ban már látja, viszont a telepítés során kék képernyős hibát dob.

Majd lefotózom, és hátha. Ha off, akkor viszont bocsi :R

Sajnos csak IDE van, Enhanced ennél a gépnél nincs :(

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#31656) Frawly válasza Graphics (#31655) üzenetére


Frawly
veterán

Már csak azt kéne tudni milyen Windowst próbálsz rá telepíteni. Meg esetleg milyen bootolási módban, legacy BIOS MBR-rel, vagy UEFI boot GPT partíciós táblával.

(#31657) Graphics válasza Frawly (#31656) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Fentebb írtam , Win10.

Igen a másik kérdés jogos. Itt csúszhatott el a project.

Viszont a másik gépen ahol csak IDE mód van, sajnos nem indul el a telepítő

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#31658) Frawly válasza Graphics (#31657) üzenetére


Frawly
veterán

Elvileg IDE módban is kell mennie a akármilyen boottípusnak. De azt nem értem, hogy nem olyan régi gép, meg Win10 minek akarod IDE módba tenni? Jó, 2008-asnak írja a net, de akkor már bőven volt mindegyik lapon SATA2.

[ Szerkesztve ]

(#31659) Graphics válasza Frawly (#31658) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mibe tegyem? IDE van és RAID. Más nincs. :(

SATA van, de sajna nem tudom beállítani AHCI-be

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#31660) Frawly válasza pendre54 (#31645) üzenetére


Frawly
veterán

Sajnos nem találom a Win10-es topikban, pedig a te hozzászólásaidra szűrök. Ott felvetsz mindenféle problémát, GTA5-özés, 50 évvel ezelőtt oroszt kellett tanulni, EFI partíción sérült dll-file, DAC driver gond, stb.. Ami szemet szúrt, hogy 2018 februárjában írtad, hogy Driver Boostert használsz. Na, az olyan szutykokat nem kéne a gépre felengedni. SSDOK-kal tegyél be képet, hogy lássuk milyen driver van fent, mert elképzelhetőnek tartom, hogy ez a Booster-hulladék lecserélte a szabványos MS AHCI drivert valami spécire, és így a Windows kernele hiába küldi ki a TRIM parancsot, a driver nem küldi tovább az SSD vezérlőjének.

(#31661) Frawly válasza Graphics (#31659) üzenetére


Frawly
veterán

Az lehetetlen, hogy C2D-ós inteles lapnál ne legyen AHCI, és a SATA portokat csak IDE meg RAID módban tudjad használni. BIOS-t nem tudnál frissíteni?

A bootmódra vonatkozó kérdésem visszavonom, lehet ez a lap még nem támogatja az UEFI-t és az UEFI-bootot. De nem volt felesleges kör, mert így látjuk, hogy nem ez okozza a problémát.

[ Szerkesztve ]

(#31662) #07746304 válasza #07746304 (#31644) üzenetére


#07746304
törölt tag

Driverből ennél nincs frissebb.

[ Szerkesztve ]

(#31663) Frawly válasza #07746304 (#31662) üzenetére


Frawly
veterán

Múltkor még úgy volt, hogy ez NVMe SSD, így rohadtul mindegy, hogy milyen SATA és floppy driver van fent a rendszeren.

(#31664) #07746304 válasza Frawly (#31663) üzenetére


#07746304
törölt tag

Ja tényleg :D

SATA-s meghajtóknál nincs gond.

Csak van még mellette 4 SATA-s is, NVMe-s probléma ez.

(#31665) Frawly válasza #07746304 (#31664) üzenetére


Frawly
veterán

Jó, de az NVMe driverről még mindig nincs infónk, csak hogy az Intel AHCI driver viszi a TRIM-et SATA meghajtóknál.

(#31666) Piftuka válasza Piftuka (#31626) üzenetére


Piftuka
veterán

Erről nincsen semmi információtok, srácok?

"Aquila non captat muscas."

(#31667) #07746304 válasza Frawly (#31665) üzenetére


#07746304
törölt tag

(#31668) weiss válasza weiss (#31481) üzenetére


weiss
addikt

Hátha segít valakinek: vettem egy Samsung 960 EVO-t, és a sima Win7-es hotfix telepítése után látható, és használható volt.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#31669) Frawly válasza #07746304 (#31667) üzenetére


Frawly
veterán

Akkor viszont nem tudom, mert ezzel a szabványos NVMe driverrel kéne mennie a TRIM-nek.

(#31670) #07746304 válasza Frawly (#31669) üzenetére


#07746304
törölt tag

(#31671) *Ropi* válasza Frawly (#31661) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha jól tévedek, RAID módban van AHCI (de majd valaki kijavít, ha nem). :)

Szerk.: Ja, hogy NVMe? :D

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#31672) Frawly válasza #07746304 (#31670) üzenetére


Frawly
veterán

Jó tudni, erre figyelmeztetni fogjuk az embereket a topikban.

Egyébként gáz, hogy a TRIM ellenőrzésére nincs biztos módszer. A gyári program sem mindig ismeri fel a meghajtót, meg nem minden SSD-hez van gyári program. A Windows hiába adja vissza parancssorban lekérdezve, hogy a kernel küldi a TRIM parancsot, ha a driver nem közvetíti. Erre kéne valami tesztelős tool, ami létrehozna adatot, majd törölné, és valahogy ellenőrizné, hogy történt-e TRIM-elés.

Persze ez nem csak Windowson van így, Linuxon sem nagyon lehet ellenőrizni, max. csak a kiadott fstrim paranccsal, hogy megy-e (bár ez sem tuti teszt), de ez pl. nem mindenfajta fájlrendszernél működik, meg ha egy rendszer discard mount TRIM-et használ, azt nem teszteli, pedig annál is előfordulhat, hogy a kernel küldené a TRIM parancsot, de valami miatt nem tudott lefutni, és ilyenkor az sem biztos, hogy a kernelben vagy valamelyik logban keletkezik hibaüzenet.

Nagyon valószínű, hogy ezt AHCI/NVMe protokoll / vezérlő szintjén kéne implementálni, hogy a vezérlő külön visszajelzést küldjön egyes lefuttatott parancsok sikeres végrehajtásáról is. Vagy az időszakosan lefutó self test jelentené, hogy mikor hajtódott végre a legutolsó sikeres TRIM parancs, ha ez túl régi idő vagy számlálókód, akkor lehetne tudni, hogy nem megy. Addig viszont csak hinni lehet, hogy megy.

(#31671) *Ropi*: ebben lehet igazad van, már láttam én is olyan lapot, még az SSD-korszak előtt, amelynél HDD-knél is a RAID-et kellett bekapcsolni a SATA-módhoz, akkor is, ha csak egy HDD volt a gépben, és nem volt kiépítve RAID tömb. Az oka ilyenkor általában az, hogy a SATA és a RAID vezérlést ugyanaz a vezérlő látja el, és nem lehet csak egyiket, csak másikat bekapcsolni. A bölcsebb gyártók ilyenkor az [IDE] opció melletti másik opciót nem [RAID]-nek nevezik, hanem [SATA / RAID] vagy [AHCI + RAID], stb. néven fut.

(#31673) *Ropi* válasza Frawly (#31672) üzenetére


*Ropi*
félisten

Igen, erre gondoltam én is. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#31674) llacee


llacee
őstag

Sziasztok!

Van egy kis SSD gondom, a Seninel Topicban már feltettem a kérdést, de nem kaptam választ megpróbálom itt is:

Egy hónapja egy viszonylag kevesen 100napot ment 2,5"-os WD blackem adatkapcsolati hibát jelzett, olyan 1200 körülit, de 100/100 maradt.
Feltételeztem sata kábel hiba, cseréltem a kábelt, de időközben egy új SSD kerület a helyére.
Meglepődve tapasztaltam, hogy az SSD két hónap után az új kábellel ugyan ezt produkálja és a kondíció is leromlott.

[kép]
[kép]

Mi az ördög lehet a probléma?

Ezt a hibaüzenetet el lehet tüntetni, pl az SSD-nél, mert teljes felület vizsgálat 100%.

Köszönöm!

(#31675) dugo_ válasza llacee (#31674) üzenetére


dugo_
veterán

Hibás/koszos SATA port is okozhatja.

(#31676) llacee válasza dugo_ (#31675) üzenetére


llacee
őstag

Köszi! És, amennyiben cserélem/tisztítom eltűnik ez a bejegyzés, vagy ez már benne marad?

(#31677) dugo_ válasza llacee (#31676) üzenetére


dugo_
veterán

Benne marad, de a smart fülön el tudod tolni kézzel az értékeket, hogy egyrészt szépen nézzen ki ;], másrészt egyből észrevedd, ha megint elindul nulláról felfelé.

(#31678) Frawly válasza dugo_ (#31675) üzenetére


Frawly
veterán

Vagy az egyre népszerűbb, xaraxik a HD Sentinel, nem olvassa jól ki a SMART értékeket, rendszerbeállításokat kezdetű móka. Pánikolás helyett simán feltenném először a Western Digital SSD Dashboard gyári progit, és ránéznék azzal, mert 99%, hogy semmi baj nincs azzal az SSD-vel.

(#31679) Emperor_ válasza Frawly (#31678) üzenetére


Emperor_
addikt

Samsung SSD.re van panasz :-)

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#31680) Frawly válasza Emperor_ (#31679) üzenetére


Frawly
veterán

Van, mikor megkeveredek, de azt írta, hogy a #31674-es hozzászólásában, hogy a „100napot ment 2,5"-os WD black”-je. Lehet ebből valami másra kéne következtetnem, de nem megy.

[ Szerkesztve ]

(#31681) dugo_ válasza Frawly (#31680) üzenetére


dugo_
veterán

Egy WD Black HDD kezdett el CRC-zni, majd új kábellel, de ugyanarra a portra rákerült egy Samsung SSD és az is CRC-zik.

Meghajtó nem lehet, mert cserélve volt, kábel nem lehet, mert szintén cserélve volt (két rosszat kifogni az már elég kis valószínűség). Szerintem a lap oldalán van a gond.

(#31682) Frawly válasza dugo_ (#31681) üzenetére


Frawly
veterán

Mea culpa, odáig már nem olvastam elég figyelmesen, hogy új SSD került a helyére. A képeken is elég szarul látszik, a lényeg, hogy tényleg Samsungról van szó, egy 120 gigás EVO 850-ről, de ilyen MZ7zanzásítás miatt azt is ki kell nyomozni. Tuti a lap vezérlője döglődik akkor.

Feltűnhetett volna, hogy bár SSD-ből is van WD Black, de az NVMe-s, és nem igényelt volna kábelcserét.

(#31683) joker1220


joker1220
őstag

Sziasztok!

Lenne egy kis problémám :)

Újrahúztam a gépet a legfrissebb Win10 kiadással ami ugye néhány napja jött ki. Az újratelepitést követően azt tapasztalom hogy a HD Sentinel szerint az SSD Trim funkcója támogatva van de nincs engedélyezve és hogy frissitsem a drivert...Ugyanezt mondja a Samsung Magician alkalmazás is a system compatibility lapon.

Namost az előző Win10 kiadás telepitésekor nem kellett semmilyen extra AHCI drivert telepiteni mert vígan elvolt a Win által alapból telepítettel és működött.

Most akármit csinálok vele, nem hajlandó rendesen működni. Az alaplapom Gigabyte 990 chipsetes és egy satás Samsung 850 EVO ssd -m van.

Ha a Gigabyte oldalán megnézem az alaplapom akkor ott Win10 hez nincs is chipset driver csak 7 hez lehet leszedni, ha azt felrakom akkor meg csak egy USB szűrő illesztőprogramot telepit, semmi mást.

Ha az AMD oldaláról szedek le chipset drivert az is csak USB szűrőt akar telepiteni.

Ha az eszközkezelőben jobb gombbal AHCI driveren nyomok a driver frissitésre és betallózom neki a letöltött és kicsomagolt driverek mappáit akkor telepiti az AMD SATA driverét de hiába mert utána is változatlan a helyzet.

Esetleg valakinek valami ötlete van erre?

Köszönöm.

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#31684) dugo_ válasza joker1220 (#31683) üzenetére


dugo_
veterán

Majd a Microsoft kijavítja, amit elcseszett. Tömeges probléma.

(#31685) joker1220 válasza dugo_ (#31684) üzenetére


joker1220
őstag

Szia!

Köszönöm a választ. Akkor ezek szerint nem csak nálam nem működik, már kezdtem azt hinni hogy megromlott a cucc :DDD

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#31686) 7om


7om
tag

szevasztok, megérkezett az ssd, rátelepítettem a win10-et de van mellette egy ezex, azon is van win 10.Namost ezzel mit csináljak, formázzam le a hdd-t vagy maradhat így?Vagy az ssd-n sajátgép-helyi lemez F:-(hdd)formázást válasszam és mehetnek rá a játékok pl?Azért nem tudom mert nem volt soha két hdd a gépemben.
csináltam egy sebesség tesztet is, nem tudom jó e ez így

(#31687) Emperor_ válasza 7om (#31686) üzenetére


Emperor_
addikt

Ha C:-n van a win10 és azon van az oprendszer, akkor a HDD-t leformázhatod, esetleges adatmentés után.
Viszont azt szeretném jelezni, hogy a C:-re, az SSD-re is nyugodtan lehet játékot telepíteni. Arra kell csak ügyelni, hogy az SSD-n maradjon kb 10 % szabad hely.
A nagyobb méretű játékok meg mehetnek a HDD-re.

Az SSD körül minden okés.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#31688) Piftuka válasza dugo_ (#31684) üzenetére


Piftuka
veterán

Minden irónia nélkül kérdezem, hogy miért "szenvednek" olyan sokan a Windows10-zel?

Melyik tulajdonsága az, amely miatt mindenképpen érdemes a Windows7-ről áttérni a használatára? Egyszerűen nem értem...

"Aquila non captat muscas."

(#31689) szkorhetz


szkorhetz
őstag

Sziasztok!

Létezik, hogy egy hónapja vásárolt 860 EVO meghal?
Windows telepítő se tudja particionálni, ma már ezzel próbálkoztam mert reggel be se kapcsolt, de pár napja már furcsa dolgokat csinál.
Kecskeméti boltban vettem, de Samsungos garanciapapírral, tudom pesten gariztatni?

Köszi!

(#31690) Piftuka válasza 7om (#31686) üzenetére


Piftuka
veterán

Ha nincsen feltétlenül szükséged arra a tárhelyre, amelyet a HDD-n elfoglal a Windows, én azt javaslom, hogy ne töröld le.

Ne legyen rá szükség, de ha és amennyiben bármilyen okból az SSD-det nem tudod használni, vagy esetleg az meghibásodik, legalább egy gyors BIOS beállítást követően azonnal tudod használni a számítógépedet a HDD-vel. ;)

Egyébként nagyon jó kis SSD-t vettél. :K Melyik üzletben vásároltad meg?

"Aquila non captat muscas."

(#31691) pibácsi


pibácsi
senior tag

SziaFrawly!
"Kicsit" összefoglaltam az SSD-XP tapasztalást.
Leálláskor a leállás mentése 35-45 sec, de van, hogy több. Ez sok. Még akkor is, ha csak bekapcsolok, nem csinálok semmit és utána kikapcsolok. Ezután a leállási rész már kb.5-8 sec. Digi fényképek fényképezőgépről töltésekor sűtűn kirja, hogy „Windows – nem sikerűlt a késleltetett írás”. Ilyenkor van, hogy a képet nem viszi át. A PC-t ki kell kapcsolni, újra indítani, akkor megy. Ez még eddig sose jelent meg az évek során. Az AVAST-ot ujra kellett telepíteni, mert nem akarta frissíteni a vírusdefiniciókat. Az egyik alkalmazott Player- nél (AllPlayer) végzetes hibát jelzett és átállt csökkentett módra. Volt, hogy kékhalál. Egyébként az 50 frps - esetében ezen a playeren szebben fut a kép, mint az eredeti HDD-rendszernél. A nagyméretű (10-12Mp) képeket szépen bedobálja, kicsit talán gyorsabban, mint a HDD-nél. A videó fájlokat is szépen futtatja, bár itt nemigen van eltérés a kettő között. Az egyes meghajtókról való áttérés megnyitáskor SSD-vel gyorsabb, a HDD lassabb, de utána nincs sok eltérés. Nagyméretű fájlok (pl.50-60MB) másolása SSD-vel két HDD driver között sok esetben (de ugyanaz a fájl) pár másodperc és van, hogy 12-15sec. A Mozillát mindkettő símán nyitja, nincs nagy különbség a kettő között. A programok futtatása, feléledése között sincs sok különbség a gyorsaságban. Összességében a bootoláskori gyorsaság a feltűnő – a normál módú indulástól a HDD rendszer általában 1perc 55 sec. épűl fel, az SSD rendszer ugyanezzel mérve 35-55 sec. (Nyilván az én gépemet figyelve). Bár most találtam egy megoldást az XP-HDD gyorsításra és ez lehozta 58. sec- ra. De azért nagyon látványos a gyorsulás az SSD-n.
A gyorsaság több helyen is észrevehető, de nem is tűnik fel csak akkor, ha visszaállítjuk a HDD rendszert. Viszont a bizonytalanság vszínű a TRIM rovására írható, mivel az XP-nél ez nincs és csak a Diskeeperrel van némileg korrigálva. (de ez is sokszor alkalmazás hibával áll le). Ezután a kisérlet után – veszítve a gyorsaságot - visszaálltam az eredeti HDD-rendszerre, mivel az megbízható, stabil, az SSD marad tárolónak.
Üdv. Pibácsi

[ Szerkesztve ]

(#31692) Piftuka válasza szkorhetz (#31689) üzenetére


Piftuka
veterán

Ami elromolhat, az sajnos el is romlik!

A hatályos jogszabályok szerint természetesen nyugodtan érvényesítheted a jótállást a SAMSUNG Magyarország bármelyik szerviz központjában.

Budapesten jó sok márkaszervizük található. :K

"Aquila non captat muscas."

(#31693) King Unique válasza Piftuka (#31688) üzenetére


King Unique
titán

Ezt a kérdést akár úgy is fel lehetne tenni, hogy mégis meddig tervezik egyesek a Windows 7 használatát, meddig akarják még halogatni a váltást, pláne hogy kb. 1,5 év múlva a Microsoft is leveszi róla a kezét...? Ahogyan utána az Intel szintén és új UEFI-s vasakra már feltelepíteni sem lehet majd. De ezzel már most is akadnak gondok... Na meg, ha már szenvedés, akkor pl. az ilyen és az ehhez hasonló hsz-ek alapján nem úgy tűnik, hogy annál minden annyira rendben van...

[ Szerkesztve ]

(#31694) Frawly válasza pibácsi (#31691) üzenetére


Frawly
veterán

Ott valami gáz van. A TRIM hiányától nem lassul be ennyire, főleg, ha a Diskeeper pótolja. A leállást úgy kell mérni, hogy nem csinálsz semmit, feláll a rendszer, mindent betöltött, és már kapcsolod is ki. Attól is függ, hogy mennyi RAM-od van, procira nem emlékszek milyen. Épp úgy, ahogy a boot 3× gyorsabb, mindennek legalább annyival gyorsabbnak kéne lennie, a Firefox betöltődésének is pl.. AllPlayer helyett az SMPlayert ajánlom mpv-alapon.

Húzd újra az XP-t, lehetőleg szerezz valami olyan SP3-as lemezképet, ami nem gányolt, de a SATA driverek bele vannak integrálva, vagy nLite-tal integráld bele azt a drivert, ami a lapodnak kell. Munka, de csak egyszer kell megcsinálni. Ezen a szinten már semmit nem veszítesz.

(#31689) szkorhetz: szerintem simán tudod Bp-en gariztatni. Kéne hogy legyen szervizlistának a garipapíron. Előtte hívd fel a boltot. Bármi meghalhat, a Samsung is. Ha ez vigasztal, te vagy az első, akinél 860 EVO megdöglött is a fórumon. De 850 EVO-nál is csak 2-3 ember volt a max. itt az évek során. Az nem olyan rossz statisztika.

[ Szerkesztve ]

(#31695) 7om válasza Emperor_ (#31687) üzenetére


7om
tag

Igen a C-n van az oprendszer,kettő kedvenc bfbc2, far cry 5 telepítve max.De most már másodszor fagyott le a gép, valami nem oké, szerintem az online rádió miatt?(hang kiakadás-gép meghal)
(2 ráijesztő rúgás után is lefagy ez a szar)

[ Szerkesztve ]

(#31696) 7om válasza Piftuka (#31690) üzenetére


7om
tag

compker-nél vettem, korrekt eddig minden(remélem nem használtat küldtek :DDD ) viszont nem tudom regisztrálni az ssd-t,vagy nem tudom én vagyok ennyire hülye?(SSD-t még nem regisztráltam) :DD

(#31697) Frawly válasza 7om (#31696) üzenetére


Frawly
veterán

Nekem ez nem úgy tűnik, hogy korrekt lenne. Vagy a boltra érted? Regisztrálni felesleges, ha fagy, akkor küld vissza most garba, mindegy, hogy 3 vagy 5 év jótállás lenne rá. Majd ha küldenek helyette jót, akkor azt beregisztrálod.

Azért kipróbálnám másik SATA porton az SSD-t. SSDOK képet is betehetnél.

(#31698) pibácsi válasza Frawly (#31694) üzenetére


pibácsi
senior tag

Igen, hát ez így nem működik rendesen, úgyhogy már vissza is álltam, kisérleteztem egy hétig, megtapasztaltam, de maradok a stabilnál. A leállást persze, így is mértem ahogy írod. Sok váratlan dolog jött elő és így bizonytalanná vált. és válltam én is. Az AllPlayert azért említettem, mert kirívó példa, nemigen használom. Bevált a Media Player Classic, a VLC, és még három lejátszó az évek során. Visszaálltam, mostmár beállt a régi rendszerem, frissűl az AVAST is. Csináltam egy biztonsági mentést és dolgozok hagyományosan. Az SSD rendszert nem töröltem le, megmaradt tartaléknak. Minden esetre, ha valakinek kellene, akkor talán el is adom, hátha más is akar az XP-vel kisérletezni.
Az ujra telepítésen nem gondolkodom, évek óta bevállt, jól dolgozott, ahogy írtam is , sok programmal dolgozom, és ezt nem kis idő visszatenni, de így, hogy folyamatosan biztonsági mentést alkalmazok, amikor valamit bővítek rajta, így rendben mennek a dolgok évek óta.
Hát köszönöm a folyamatos figyelmedet, egyelőre befejeztem a kisérletezést.

Üdv. Pibácsi

[ Szerkesztve ]

(#31699) 7om válasza Frawly (#31697) üzenetére


7om
tag

Szerintem nem hardveres a probléma.

(#31700) Frawly válasza pibácsi (#31698) üzenetére


Frawly
veterán

Azért ha pénzt adtál ki az SSD-ért, adj neki esélyt. A HDD-n a régi rendszered megmaradhat, meg lemezképből is bármikor újra tudod húzni. Attól még ingyen van az SSD-re is újra tenni a Windowst és belakni, senki nem szakadt még bele. Ha más nem, tesztelésre is jó, ami azért is hasznos, mert ha az SSD-vel lenne baj, akkor kibukik, és minél hamarabb be tudod adni gariztatni. Annyira nem lehet fontos egy régi rendszer belakottsága, hogy cserébe egy új, gyorsabb hardvert inkább ne használj sehogy. Értem, hogy munka belakni, de annyira biztosan nem lehetetlenség. Nem is kell az egésszel 1 nap alatt meglenni, mindig csak azokat a programokat tedd fel és állítsd be, ami épp kell. Nem hinném, hogy egy nap alatt az összes programot használod. Esetleg minden hétvégén használgatod kicsit az újratelepített SSD-s rendszert, hétköznap meg komolyabb dolgokhoz maradsz addig a HDD-s rendszerednél, amíg a másik nincs teljesen belakva. Úgy veszem észre, hogy mostanában sok embernél a belakott rendszerhez való végletes ragaszkodás már egyfajta népbetegség. Előbb-utóbb HDD-n sem úszod meg az újratelepítést, meg a váltást az XP-ről.

Az MPC, VLC oké. Bár azokból is próbálj meg legújabb verziókat használni, MPC-BE 1.5, VLC 3. Az SMPlayer+mpv is ingyenes progi, nem szemeteli a géped, nem kell neki codecpakk meg egyéb baromság, visz minden formátumot elég kicsi erőforrásból. Az AllPlayert nem ismerem, de már a hangzása sem tetszik.

Az újratelepített SSD-s rendszeren teszt erejéig hanyagolnám a Diskeepert is. Abból hányas verziót használsz egyébként?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.