Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#31151) Frawly válasza Hadeska22 (#31144) üzenetére


Frawly
veterán

HS Sentinel legújabb bétával (Áttekintés és SMART fülek), és SSDOK legújabb verziójával készült képernyőképeket tegyél be az SSD-ről.

Az A400 nem annyira rossz SSD, hogy ennyire belassítson, nem lenne szabad a bootidőnek még régi belakott rendszernél sem 20-25 másodperc felettinek lenni, friss rendszerrel meg 8-10 mp. alatt kéne lennie.

(#31145) S. Szabi: ez így működőképes elgondolás, ahogy írtad. Elég Total Commanderrel átmásolni, meg a meghajtó betűjelét módosítani D-re. Nem muszáj célprogramot (klónozó program) használni rá.

[ Szerkesztve ]

(#31152) asynur válasza S. Szabi (#31145) üzenetére


asynur
tag

Tényleg túlbonyolítod picit :D

Ha a C: -t nem piszkálod akkor a jelenlegi D: -d ről átmásolva mindent (rejtett file-okat is stb.) az új SSD re majd ezután a régi D: -t lecserélve az újra (akár fizikálisan akár csak a meghajtó jelet) mindennek mennie kéne.

CsengődiGeri: amit a felhasználáshoz leírtál arra ez elég, a proci a gép legerősebb pontja az ssd- szerintem elég hamar kevés lesz helyben, a memória ahogy nézem egyszerűen bővíthető ha kicsit esnek az árak és kevésnek érzed, de 8gb-vel is el lehet még lenni, a videó kártya is 1080p-hez elég kell legyen egy darabig még.

[ Szerkesztve ]

(#31153) Hadeska22 válasza Frawly (#31151) üzenetére


Hadeska22
aktív tag

HD Sentinel-lel készült teljesítmény

és SMART

Mondjuk megjegyzem, a kolléga hozzászólása eléggé elbizonytalanított. Ezt hol lehet lecsekkolni, hogy milyen vezérlő van benne ? (marvell, etc)

btw, időközben frissítettem a BIOS-t és így visszakúszott 1 percre (06+24+30) a boot, ami habár még mindig nem jó, de sokkalta jobb eredmény, mint volt.

Szerk. SDok kimaradt, ha nagyon kell pótlom.

[ Szerkesztve ]

B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

(#31154) Frawly válasza Hadeska22 (#31153) üzenetére


Frawly
veterán

A HD Senintel az Információk fülön kéne hogy mutassa, hogy milyen vezérlő van benne.

A neten azt írják, hogy a Kingston A400-on Phison S11 vezérlő van (a gyártó a weblapján csak annyit említ, hogy kétcsatornás vezérlő), meg hogy Toshiba 2D Planar 15nm TLC NAND Flash chipek vannak rajta. Ezzel a vezérlővel nem kéne gondnak lenni egyik alaplapban sem.

[ Szerkesztve ]

(#31155) Hadeska22 válasza Frawly (#31154) üzenetére


Hadeska22
aktív tag

Igen, időközben én is megtaláltam. Egyik fórumon azt az információt találtam, hogy az AMD AHCI drivert kellene letöltenem/frissítenem. Na most ezt a Lenovo oldaláról (egyértelmű) leszedtem, feltelepítettem és láss csodát a gép végre elkezdte észleli az SSD-t. Ugyanez igaz Kingston SSD Toolbox/manager-re. Ezután képesek voltak észlelni.

Jelenleg ott tartok, hogy 27 másodperc 0-ról a Boot idő, és kell még 30 sec/1 min a teljes működéshez. Bár kezdem azt hinni, hogy ez már inkább a CPU gyengesége, mintsem az SSD hibája. Bár lehet tévedek

Mindenesetre, ha van bármi Pro tippetek, hogy tudnám ezt az időt leredukálni (cikkek, yt videók, saját tapasztalat, etc), azt megköszönném.

Más: Mint szoftverfejlesztő mélységesen szégyellem magam ezek a cégek miatt és dühös vagyok ezekre a kókány termékekre, amit mind az Asusnál, mind Kingstonnál (meg gondolom egy rahedli másik cégnél) elkövettek. Az, hogy az Asus driver azt írja ki a telepítés végezte előtt, hogy "This driver only supports Asus laptops" vagy egy másik a telepítés után csak annyit böfög a képembe, hogy "Asus", majd kilép, na az nem frankó. Ahogy az sem, hogy Kingstonék olyan toolokat adnak ki, amik vagy működnek, vagy nem. Ha meg működésre akarom bírni, akkor fel kell szántanom a fél internetet miatta. És ami talán a legrosszabb, hogy ezek nem 2003-ban készült termékek, hanem 2011/12 és 2018, szóval semmi nem indokolja, hogy ilyen fosul írjon meg valaki egy szoftvert. Na Rage off.

Ha tudtok valamit kérlek írjátok le, mindenképp szeretnék még ebből az időből faragni.

Üdv,
Hades

[ Szerkesztve ]

B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

(#31156) asynur válasza Hadeska22 (#31155) üzenetére


asynur
tag

Szűlők gépébe nálunk 120-as v300 van, 30 sec gombnyomástól az asztalig és még 30 amíg teljesen betölt.
64 bites win 8.1 el c2d e6400-as kicsit húzott procival, sata 2.

Elég rég nem használtam win 7-et de emlékeim szerint lassabban szokott betölteni mint a 8.1
Melyik proci van a gépben?
A6-3400M (ez valamivel erősebb, mint ami a fenti konfigban található) vagy A4-3300M (ez pedig jóval gyengébb).

Vírusirtó is bekavarhat, beakadt frissítés stb.

(#31157) Frawly válasza Hadeska22 (#31155) üzenetére


Frawly
veterán

SSDOK képet még nem tettél be, azon látnánk, hogy milyen driverrel hajtod. Elvileg a MS féle szabványos AHCI driver kéne, de ha az van fent, akkor az AMD-félét is megpróbálhatod. Meg az SSDOK-os képen látszana a partíciók alignálása is, az okozhat még lassúságot, ha nincs rendben.

Nálad valami gond lesz, mert nem annyira rossz SSD az, hogy ilyen lassan bootoljon. A BIOS/UEFI tesztek végétől számítva (tehát nem a gépbekapcsolástól kell mérni) kb. 10 másodperc alattinak kéne lennie a bootnak vele frissen telepített Windownál, rommá belakott sokéves Windows-telepítésnél sem kéne 20 fölé mennie. Az A6-os AMD procit nem tudom mennyire gyenge, amióta behozták ezt az A6-8-10-12 számozást, nem tudok kiigazodni rajta melyik proci melyik kategória, hol vannak egymáshoz képest, melyik Intel CPU-nak felelnek meg. Belépő szintű az A400, kicsi írási terhelhetőséggel (ez nem számít, mert az írási statisztikád nézve nem írsz rá sokat, sőt, még inkább kevés is), a gyengébb vezérlő miatt bencmarkokban kisebb értékeket kapsz vele, de a gyakorlatban általa nyújtott sebességérzetnek nem kéne érezhetően elmaradnia egy drágább SSD-hez képest.

Egyébként pont ezért nem szoktam javasolni, hogy aki SSD-t vesz, hogy ráklónozza a sokéves Windows-telepítését. Működik, de nem célszerű. Egyrészt a particionálóprogramok nem annyira haladó felhasználók kezével működtetve hajlamosak elbökni az alignálást, másrészt pendrive-ról SSD-re a Windowsnak marha gyorsan fel kéne mennie, meg a programoknak települnie, szóval nem annyira lassú a belakás, mint HDD-vel. Mióta a MS rollup frissítésekkel dolgozik Win7-8-10-en, azóta a frissítéseknél sem kell napokat várni, mire megtalálja őket meg települnek. Ha nem ragaszkodsz a Win7-hez, akkor Win10-ből lehet friss lemezképeket tölteni, amiben hivatalosan benne van az összes frissítés, vagy csak a legutolsó havi hiányzik legfeljebb, amit gyorsan leszed.

(#31158) Frawly válasza asynur (#31156) üzenetére


Frawly
veterán

Hihetetlen, amit írtok. Ilyen 30 sec bootidők eleve lassúnak hangzanak, meg mi az, hogy még újabb 30 másodperc mire minden betölt? Amiről én írok már itt hozzászólások óta, az a 8-20 másodperc, annak teljes bootidőnek kéne lennie, a BIOS tesztek lezárulásától (ilyenkor kezdi meg a bootloader az OS betöltését) vagy a Windows-bootmenüben a Windows indítása kiválasztásától számítva 8-20 másodpercen belül nem csak a bejelentkezésnek kéne meglennie, meg nem csak az asztal megjelenítésének, hanem mindennek be kéne tölteni, a legutolsó ikonnak az asztalon, tálca értesítési területén, vírusirtónak és minden ráknak. Még a legolcsóbb, noname SATA2 SSD-vel is.

(#31159) asynur válasza Frawly (#31158) üzenetére


asynur
tag

Mint írtam ez egy régi core 2 duo-s gép kb. 12 éves csodákra nem képes, de az ssd-vel teljesen használható (csak hdd vel kínlódás volt), amire a szüleim használják: net, YT, szövegszerkesztés stb. tökéletesen elég.

Bootolásról akkor részletesen: 30 sec alatt, ahogy írom asztalon vagyok megjelennek a shortcut-ok de nagy részükről hiányzik az ikon(kép), egy-egy gyakran használt kisebb progi (pl total commander) megnyitható, a cpu rendesen pörög, nagyon progik nem nyithatóak meg, 1 percnél megjelenik minden ikon a cpu lenyugszik, bármit meg tudok nyitni.
Ennél a gépnél töltési idő szempontjából (szerintem) egyértelműen a cpu a leggyengébb szem, ami a korát és kategóriáját tekintve szerintem teljesen érthető.

[ Szerkesztve ]

(#31160) Frawly válasza asynur (#31159) üzenetére


Frawly
veterán

Akkor az valami nagyon korai/kicsi C2D lehet, mert a kései modellek (8xxx-9xxx-es széria, meg C2Q) már alig maradnak el egy korai generációs i3-tól. A proci mindig számít valamit, ha nagyon gyenge, akkor nem tudja az SSD-t kihajtani, még egy olcsóbbat sem, mert az SSD hiába tudná ontani magából az adatokat, ha a proci nem tudja olyan ütemben feldolgozni, és még az előzőleg kapott adatokkal szöszöl még mindig. Amiket én írtam bootidőket, azok i3-i7, nagyobb FX procikkal értendők természetesen.

Ha tényleg olyan gyengék azok a procik, mint írjátok, akkor jó, hogy nem vettetek bele jobb SSD-t, ha még ezeket a lassabbakat sem tudja kihajtani. Csak pénzkidobás lett volna, pl. egy Samu 850 vagy 950 Pro-val sem lenne az egész semmivel sem gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

(#31161) asynur válasza Frawly (#31160) üzenetére


asynur
tag

Igen az e6400 elég budget megoldás volt benchmarkok alapján Q9650- teljesítményének kb 30%-a OC nélkül.
A Hadeska22 gépében lévő proci pedig hiába fiatalabb teljesítményben nagyon hasonló (notebook proci ugyebár).

És most látom, hogy benéztem az e6400 "csak" 9 éves :D
Az A6-3400M / A4-3300M pedig olyan 7 éves.

Ha végre ráveszem magam, hogy betegyem az új ssd-t a gépbe a régit kipróbálom egy pendium D-s gépben kiváncsi leszek ott mit fog produkálni :D

[ Szerkesztve ]

(#31162) kidnou válasza Frawly (#31157) üzenetére


kidnou
senior tag

Ha nem baj, akkor adok egy képet én. Ugyanaz a gépem van kb, és pont ugyanazzal a problémákkal küzdök.

(#31163) asynur


asynur
tag

Eszembe jutott még valami ennek kapcsán mi a jelenlegi álláspont prefetch/superfetch és indexing témában?
Ha jól emlékszem, amikor kilőttem a prefetch/superfetch -t és az indexing -et javult a boot időm és rémlik is valami, hogy ezeket ajánlott megtenni ha lassabb cpu van a gépben.

[ Szerkesztve ]

(#31164) Doky586 válasza asynur (#31163) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"...ha lassabb cpu van a gépben"
Akkor talán a CPU topikban kérdezd, ne itt. (az ssdt ezek nem zavarják)

(#31165) Hadeska22 válasza Frawly (#31157) üzenetére


Hadeska22
aktív tag

Amint felrakja a Windows updatet, azt is lövök. Igazából azért nem értettem, mert "régebbi" N szériás laposnál a Samsung S850 azonnal ment, jelenleg, belakott (> 1.5 év) rendszerrel is 6 másodperc (bekapcsolástól) a boot idő. Nem gondolom, hogy ez egy rossz SSD lenne, viszont valami, vagy több dolog egészen biztosan nem klappol.

Windows 7-s DVD-ről telepitettem a rendszert, nem képfájlból/klónozással. Win 10-t szerettem volna, csak az aktiválásról már lekéstem ( a pótról (január közepe) is), a CU-s képfájlt emiatt lényegében dobhattam is a kukába, szóval mindegy. Amúgy sem gondolom, hogy ez a gép megélne ennyi időt, ezért is vettem bele ezt, mivel a gép értékét tekintve nem érné meg drágább SSD-t belepakolni.

Btw,ebben a gépben a kolléga hasonló laposától eltérően A4 dübörög.

B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

(#31166) Frawly válasza asynur (#31163) üzenetére


Frawly
veterán

Megpróbálhatod ezeket kikapcsolni, de elvileg ezek pont azért vannak, hogy tovább gyorsítsák az adatelérést. Viszont ha a proci olyan gyenge, hogy már az SSD is túl gyors neki, akkor végül is nem fog gyorsítani, ha be vannak-e ezek kapcsolva, talán nyertek vele egy kis prociidőt, de szerintem nem lesztek vele sokkal előrébb. Kísérletezni ezekkel bőven lehet, nem lehet velük elrontani semmit, ha nem sül el jól, visszakapcsoljátok.

(#31167) asynur válasza Doky586 (#31164) üzenetére


asynur
tag

Mivel éppen az SSD-s bootidő javításáról volt szó és konkrétan kérdezték, hogyan lehetne gyorsítani szerintem éppen idefér főleg, hogy erősen témábavág. Valamint a kérdezőknek konkrétan nem hiszem hogy sokat segíteni ha én a 'CPU-s topicban' kérdezgetek. TALÁN.

Frawly:

És csak hogy ennek a hozzászólásnak is legyen értelme ki is próbáltam az adott gépen, tényleg nem sokat hozott, talán ha 3 másodperc, az asztalon ugyan jóval előbb megjelennek az ikonok de a cpu majdnem ugyanaddig küzd.
(és lemértem azt is hogy a bios műveletek kb. 15 mp alatt mennek végbe szóval a teljes bootidő abban a meghatározásban ahogy írtad így nem 1 perc hanem olyan 42-45 mp)

[ Szerkesztve ]

(#31168) Frawly válasza Hadeska22 (#31165) üzenetére


Frawly
veterán

Igen, pont ezt mondom én is, a 6 másodperc már az a szint, ami tényleg SSD-re vall. De ha gyenge a proci, legyen csak 10-12. Engem azért meglep, hogy a windowsok annyira erőforrásigényesek lettek, hogy 30+30 mp legyen a boot SSD-vel is. Ha már egy gépen SSD-vel sem lehet segíteni, akkor az tényleg annak a jele, hogy rég csereérett már.

A Win10 a mai napig beaktiválódik Win7-es kulccsal, nem reklamál, hiába járt le az ingyenes frissítési időszak. Én is ezt tapasztaltam, meg fórumokon is többen írják. Ha mégis problémás lenne, próbálj meg venni eBayről 1-2 ezer forint környékén működő Win10 termékkulcsot. De még csak aktiválás sem kell, hogy egy próbatelepítés erejéig fel tudd tenni, a Win10 90 napig kipróbálható ingyen. Ahogy már a Win7-ből sem, ebből sincs demóverzió, a teljes verziót lehet kipróbálni. Ha nem segít, akármikor visszateszed a 7-est, bár már arra is csak 1,8 évig van már csak support, nem lehet már sokáig halogatni.

(#31169) chatran válasza Frawly (#31168) üzenetére


chatran
őstag

Ha már e-bay-ről vett win10 kulcs, lenne egy kérdésem. Mikor kell beírni az aktiváló kódot? A telepítés elején, vagy amikor már feltelepült a W10, az aktiválás résznél?

(#31170) S. Szabi válasza chatran (#31169) üzenetére


S. Szabi
őstag

Igaz én itt hardveraprón vettem kulcsot, de gondolom a többi is ilyen, telepítéskor beírod, és utána magától aktiválja, nincs több tenni való.

(#31171) Frawly válasza chatran (#31169) üzenetére


Frawly
veterán

Hú, ezt inkább Win10 topikban. Nálam telepítésnél kérte (és akkor is csak az első telepítésnél). Ha valami volume licenchez kiadott lemezkép, az lehet nem kéri telepítéskor, így telepítés után kell mókolni valamit a kulcs beadagolásához és aktiválásához, vagy valami parancsot futtatni, vagy a Vezérlőpult Rendszer részén lehet kattintani emlékeim szerint, hogy termékkulcs megadása vagy aktiválás. Nem emlékszem, évek óta linuxozok.

[ Szerkesztve ]

(#31172) Hánter


Hánter
újonc

A kérdésem az lenne,hogy az írási sebesség,vagy a csatlakozás formátuma /SATA II vagy III /határozza meg az SSD sebességét?

...mosolyogj ! a holnap még rosszabb lesz...

(#31173) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Sziasztok!

Lenne egy olyan probléma, hogy a mostani b250 és z270, z370 alaplapoknál az ssd támogatási listákban általában nincsenek benne különböző ssd típusok, pedig azok szintén elterjedt típusok, nem ritkák és nem bóvlik, de valamiért kimaradtak a lapok támogatási listájáról, vagy nem frissítették valamiért azokat és valószínű már nem is frissítik tovább a listát.
Érdekes, hogy például adata-soknál több típus is megvan adva a listákban, de 1-2 nincs benne, ugyan ez a helyzet van samsungnál is, plextornál is, kingstonnál is, stb. pedig azok is szintén jó fajták.

Ezért lenne pár kérdésem:

Létezhet az, hogy a jelenlegiek közül, például a mostani adatás ssd-knél, ha beszereznék egyet, ami pont valamiért nincs az alaplap támogatási listájában, akkor azzal nem működne az alaplap?

A másik, hogy hova lehet küldeni egy emailt mint ssd, mint alaplap gyártónál, hogy pl. ez, vagy az kompatibilis-e az adott alaplappal (egy asrock, adata info email cím, amire válaszolnak)? Mert amik vannak supportos üzenetküldési lehetőségek, az már egy teljesen konkrét hibabejelentő űrlap kitöltések, nem pedig érdeklődő jellegű. Mert nyilván nem veszel olyan alkatrészt, ami nem támogatott, de jó volna erről megbizonyosodni, mert sok minden típust valamiért kihagynak, ami nem biztos, hogy nem támogatott, csak éppen kimaradt egy listáról.

A válaszokat előre is köszi mindenkinek, aki tud érdemben segíteni!

(#31172) Hánter: Az ssd gyári meghatározott értékek és a csatlakozási felület is.

[ Szerkesztve ]

(#31174) AkosAkos


AkosAkos
aktív tag

Üdv mindenkinek!
Nemrégen vettem egy SSD-t és azóta a gyorsaság miatt ugye nem látom a boot képernyőt. De hiába nyomom (bőven előtte, akkor, vagy csak nyomogatom) a szükséges gombokat nem lép be a bios menübe, akárhányszor próbálom. Valami megoldást nem tudtok?

(#31175) Ice&Lime válasza AkosAkos (#31174) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Szia!
Ez nem ssd probléma. Az alaplapod leírásában keresd meg a megfelelő gombot és akkor a bekapcsolást követően már rögtön kezd el nyomkodni azt a gombot addig, amíg bejön a bios.

(#31176) AkosAkos válasza Ice&Lime (#31175) üzenetére


AkosAkos
aktív tag

Ezt csináltam, de nem jött be.
De azóta találtam megoldást a neten (kikapcsolásnál nyomva kell tartani a shiftet), szóval sikerült belépni. :D

(#31177) Frawly válasza Ice&Lime (#31173) üzenetére


Frawly
veterán

Főleg ha SATA SSD-ről van szó, annak működnie kéne bármelyik alaplapban. Sokszor azért marad le sok modell a támogatási listáról, mert mikor megjelenik az alaplap, akkor a gyártó leteszteli néhány akkor elterjedt SSD-vel, ami épp megvan nekik, ezeket felveszik egy listára, de aztán ehhez soha többé nem nyúlnak hozzá. Közben meg évek telnek el, a rajta írt SSD-k túl régi szériák, kifutottak, már rég nem lehet őket kapni sehol, helyettük már rég a frissebb generációt leváltó még újabb generáció tagjait lehet kapni. Ezért nem érnek semmit ezek a listák.

(#31172) HántÖr: egyik sem számít. Kicsit az access time és a random írás, olvasás számítana, de még azok sem teljesen. Sokkal inkább számít sebesség terén a vezérlő típusa, meg hogy a gép ki tudja hajtani az SSD-t. A szekvenciális értékek meg a csatolótípus akkor számít, ha nagy fájlokkal dolgozol, pl. videót vágsz.

[ Szerkesztve ]

(#31178) Emperor_ válasza Ice&Lime (#31173) üzenetére


Emperor_
addikt

SATA3-as SSD-k esetén nagyon ritka, hogy kompatibilitási gond lenne. Ha a társ topic Összefoglalójában lévő típusok közül választasz, akkor ezt a csekélyke rizikót tovább tudod csökkenteni ;) .

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#31179) demars


demars
addikt

Üdv mindenkinek!
Ma upgradelem a gépet, evo 860 as ssd kerül bele.
Elolvastam minden erre vonatkozó cikket, nem lesz gond (szerintem). Egy kérdésem azért lenne: a gépben van vga, azt benne hagyjam, vagy telepítéskor, beszereléskor jobb, ha az alaplapi vga, kimenetet használom?
Köszönöm!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#31180) S. Szabi válasza demars (#31179) üzenetére


S. Szabi
őstag

Már miért is lenne ennek értelme, kivenni? :U :DDD

(#31181) Emperor_ válasza demars (#31179) üzenetére


Emperor_
addikt

Csak a többi háttértárolót kell lekötni.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#31182) S. Szabi válasza Emperor_ (#31181) üzenetére


S. Szabi
őstag

Azt se kell... Esetleg ajánlott, ha valaki nem tud eligazodni telepítéskor, melyik meghajtója, partíciója melyik, nehogy azt formázza meg, amelyik tele van cuccal.

(#31183) demars válasza S. Szabi (#31180) üzenetére


demars
addikt

Ezer éve nem mókoltam már ilyesmivel... Csak kérdeztem, hogy ha teszem fel a windowst, nehogy sötét képernyő fogadjon.

Köszönöm a segítséget!
:R

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#31184) Doky586 válasza demars (#31179) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A vga maradhat, csak a többi lemezt húzd le a telepítés idejére..

(#31185) anarchic


anarchic
tag

Sziasztok!

[link]

Szerintetek ezt ki tudnám cseréltetni napról napra rosszabb.
2016/Májusi iponból.

etc..

(#31186) Frawly válasza chatran (#31169) üzenetére


Frawly
veterán

Na, most tudok erről a Win10 aktiválásról konkrétumot írni, tegnap telepítettem. Tehát vagy a telepítő kérdi a termékkulcsot, vagy ha nem, akkor a feltelepített Windowsban kinyitod a Start Menüt, csavar ikonra kattintasz, ezzel előjön a Beállítások (nem a Vezérlőpult, mert az a MS száműzte a legutóbbi Creatoros kiadástól kezdve), és ott az ablak legalján lesz egy link, hogy Windows aktiválása. Vagy ugyanez elérhető az Asztal testre szabása menüpontból, megnyílik az ablak, figyelmeztetni fog, hogy addig a megjelenést nem szabhatod testre, míg nem aktiváltad a Windowst, és ott is ad majd linket az aktiváláshoz, azt hiszem Termékkulcs cseréje vagy hogy hívják, amire kattintani kell, ott beírod a megvásárolt termékkulcsodat. Kicsit szöszöl rajta, majd kiírja, hogy a Windows aktiválva van.

Az SSD windows 10-es bootidejéről is tudok konkrét adalékot írni. USB3 portra dugott, TRIM-eletlen Samsung PM800 SATA2 SSD-vel i7-2620M procival 6 másodperc a boot, SATA3 portra dugott TRIM-elt Crucial MX300 SATA3 SSD i5-3340M és i7-3740QM procikkal pedig 7 másodperc körül bootol be a friss, alap Windows 10 Pro 64 bit telepítés, az SSD mérete sem számít, ugyanannyi idő alatt bootol az 525 és az 1050 gigás modell is. Az utóbbiak csak azért lassabbak egy kicsit szerintem, mivel 16 helyett csak 8 giga DDR3 RAM van abban a gépben. Nyilván C2D-val nem lesz ennyi, az AMD A6-ot meg továbbra sem ismerem mennyire gyenge, de az 1 perces meg afölötti bootidők továbbra is túl soknak tűnnek. Konkrétan a Samsung PM800 egy sok éves szutyok low cost modell, lényegében ilyen Tesco Value szintű SSD, ezt még a Adata SU800 is keresztben-hosszában kéne, hogy verje, nem hogy a Samu 850, vagy az Adata SP920.

(#31187) Emperor_ válasza S. Szabi (#31182) üzenetére


Emperor_
addikt

Dehogynem.

A win hajlamos a bent maradt HDD kre is telepíteni ezt, azt.
Aztán van fej vakarás a hdd esetleges lehúzása esetén miért is nem indul a Windows.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#31188) Frawly


Frawly
veterán

Tegyél be róla HD Sentinellel készült képet is. Valószínű, hogy ha az nem mutat SMART hibát, nem tudod kicseréltetni. Egyszerűen csak lement a kondíciód, mert már 10 TB-ot írtál rá, bár ekkora írásnál nekem is kicsit kevésnek tűnik az 52%-os kondíció, inkább 80 fölött várnám.

(#31189) Hánter válasza Frawly (#31177) üzenetére


Hánter
újonc

Azért görcsölök rajta,mert a win7 kiírja,hogy az SSD fogja vissza a gépet !
Most vegyek egy gyorsabb tipust,vagy cseréljek alaplapot - ami tudja a SATA III-at ?

...mosolyogj ! a holnap még rosszabb lesz...

(#31190) Doky586 válasza Hánter (#31189) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mutasd

(#31191) Sub-ZeRo válasza Hánter (#31189) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

És ezt hol írja ki neked?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#31192) Hánter válasza Sub-ZeRo (#31191) üzenetére


Hánter
újonc

Vezérlőpult -Rendszerteljesítmény minősítése,és Javítása
Az SSD-RE ÍRJA KI A LEGALACSONYABB TELJESÍTMÉNYINDEXET

[ Szerkesztve ]

...mosolyogj ! a holnap még rosszabb lesz...

(#31193) Doky586 válasza Hánter (#31192) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mutasd

(#31194) Hánter válasza Doky586 (#31193) üzenetére


Hánter
újonc

SSD adatátviteli sebessége 6,9 - a többi 7,3
Az SSD *C* meghajtó ,tipusa Kingston -320-as írási sebességgel

[ Szerkesztve ]

...mosolyogj ! a holnap még rosszabb lesz...

(#31195) Sub-ZeRo válasza Hánter (#31192) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

És te ez miatt cserélnél lapot meg ssd-t, hogy kimaxold az élményindexet aminek 0 jelentősége van?! 😂😂😂😂😂

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#31196) kidnou


kidnou
senior tag

Napokban irtam hogy nagyon lassan több mint egy perc alatt bootol be a noti ami ugye nagyon sok. Mist szètszedtem a gépet hogy a ventit kitakaritsam, és nem raktam vissza a dvd írót. Igy pár másodperc alatt feláll a rendszer, ha vissza rakom akkor tobb mint 1 perc. Ennek mi lehet az oka?

(#31197) Hánter válasza Sub-ZeRo (#31195) üzenetére


Hánter
újonc

Hát ha azt mondod,hogy ez csak egy *élményindex*és nem a tényleges sebességre vonatkozik,akkor tényleg nincs értelme görcsölnöm vele ! :R

...mosolyogj ! a holnap még rosszabb lesz...

(#31198) Sub-ZeRo válasza Hánter (#31197) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ezt nem csak én mondom, hanem nagyon régen lerágott csont, volt itt belőle rendesen hozzászólás is. Ha visszaolvasol kicsit (nagyon) akkor talán megtalálod.
Amúgy meg az újabb rendszerekben már benne sincs, mert nincs értelme neki.
Ha meg a rendszer kiírja, hogy lassú az ssd majd akkor cseréld, mert akkor már elérte a vég.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#31199) kiry


kiry
csendes tag

Van egy régi 16GB-os ssd-m (egy csonkított w7 -10 gigát foglal - fut rajta régi notimban), de most annyira lementek az ssd árak, hogy vettem nagyobba(ka)t, így ennek keresek értelmes felhasználást.
Rendszeresen veszek fel TV- műsorokat (beltéri - usb2-sata átalakító - notiHDD) , így arra gondoltam, hogy oda jó lenne a hdd helyett.
Mit gondolnak a hozzáértők, jó lenne?
NTFS-re formázva hagynám (a max fájlméret miatt), amit még a w7-en csináltam, tehát gondolom, a partícióeltolással nincs gond.
Mikor átteszem pc-re a felvételeket és az eredetiket kitörlöm, tudok valamit segíteni az ssd-n, hogy "jobb legyen neki" (nekem)? Vagy elég a sima tisztáratörlés?
Kösz!

[ Szerkesztve ]

(#31200) Doky586 válasza kiry (#31199) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Gyorstalpaló szerinti CDM mérés mit murat ?
Érdemes foglalkozni vele ?

Filmekhez biztos nem használnám mert kevés a hely rajta. (a vhs felbontás pedig már nem divat)
De pendrv helyettesítőnek kitűnő.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.