Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#31301) Vakegérke válasza Pécsi gyerek (#31300) üzenetére


Vakegérke
veterán

Részletesebb információt ad mindannál, amit eddig mutattál. Nyugodtan indítsd el, nem harap. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#31302) Frawly válasza Emperor_ (#31268) üzenetére


Frawly
veterán

Azért, mert én ellenkezelőleg tudom. A Windows telepítő csak partíciót tud törölni, de teljes partíciós táblát sajnos nem. Így pedig az UEFI módban induló telepítőt zavarhatja az, hogy a meghajtón nem GPT, hanem MBR partíciós tábla van. Tudsz linkelni valamit az ellenkezőjéről?

(#31303) Frawly válasza Pécsi gyerek (#31298) üzenetére


Frawly
veterán

Nem, nem fényképportfólióra gondoltunk, hanem a Windows képmetszővel az alkalmazás ablakáról készült PNG screenshotot szoktunk kérni, a monitoron lévő plüss állatka, csipketerítő, virágváza, pucér nénis háttérkép, elmosott betűélességű JPG kép senkit nem érdekel. Tudom, genyaság meg sznobizmus, de üssünk azért meg egy minimális színvonalat, mégse ECDL tanfolyamon vagyunk, ahol nagyi most ismerkedik a PC-k alapjaival.

Legújabb HD Sentinel és SSDOK screenshotot. Crystal Disk Marknál is legújabb verzió, 3 mérés átlaga, és ha olyan az SSD, akkor át kell állítani zerofill-es mérésre, és az alsó mezőben kézzel begépelni az SSD pontos típusát, hogy ha valaki képkeresővel találja meg, akkor is lássa, hogy melyik SSD mérése.

(#31304) dugo_ válasza Frawly (#31302) üzenetére


dugo_
veterán

Nem kell ehhez Linux-szal matatni. Amikor a telepítő a partícionáláshoz ér, akkor egy Shift+F10, majd parancssorból Diskpart indít és már lehet is váltogatni GPT/MBR között.

diskpart
list disk
select disk *disknumber*
clean
convert mbr/gpt

Élő lemezen pedig a jobb 3rd party programok is megcsinálják adatvesztés nélkül, pl. a Minitool Partition Wizard.

[ Szerkesztve ]

(#31305) King Unique válasza Frawly (#31302) üzenetére


King Unique
titán

De, nyilván tudja törölni a Windows telepítője a teljes lemezt, beleértve a partíciós táblát is, amiről pont nemrég volt szó.

[ Szerkesztve ]

(#31306) Rolibácsi


Rolibácsi
csendes tag

Sziasztok!Segítségeteket szeretném kérni.
Végre rászántam magam és feltelepítettem a win10-et tiszta telepítéssel.Anno 8.1-et frissítettem amikor lehetett de a 8.1 rendszerpartíciói miatt nem működött rendesen.(amit nem tudtam törölni)weboldalak betöltésekor akadozott az egér + akkor amikor belementem a "letöltések" mappába és amég az ott lévő dolgokat betöltötte..
Jelenleg is hasonló a probléma.pár weboldal betöltésénél akad az egér.... (régen amikor a 8.1-et tettem tiszta teelpítéssel akkor is voltak ilyen gondok de aztán az itt leírottak alapján állítottam be és jó lett.Ezt csak azért írom mert nem az egér driverel van a gond...tuti az ssd szivat már megint... Vagyis majd ti remélhetőleg megmondjátok :)

Üdv! :)

X99

(#31307) #07746304


#07746304
törölt tag

No, nálam megvan a Plextornál a 30 TB... (videóvágás - gameplayek, de javarésze HDD-re kerül mentésre is)

[ Szerkesztve ]

(#31308) Emperor_ válasza Frawly (#31302) üzenetére


Emperor_
addikt

A kollégák már megtették 😀.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#31309) choco01


choco01
addikt

Hali.

SSD állapotot mivel érdemes kiolvasni? Melyik a legpontosabb?Régen ajánlottak valami progit, ami nem a HDS vagy SSDOK.. :U

:R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#31310) dugo_ válasza choco01 (#31309) üzenetére


dugo_
veterán

Pedig ezek a legpontosabbak...
Létezik még SSD Life, SSD-Z, illetve nyilván az adott gyártó saját diagnosztikája.

[ Szerkesztve ]

(#31311) choco01 válasza dugo_ (#31310) üzenetére


choco01
addikt

SSD-Z volt az szerintem, köszi! :)) :R

Ez mitől lehet hogy nem látja az adatokat?(jobb lent)

[ Szerkesztve ]

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#31312) dugo_ válasza choco01 (#31311) üzenetére


dugo_
veterán

Mert ez ránézésre egy OEM SSD. Az írja hozzá a támogatást, aki megvette a Samsungtól. Ha a géphez járt akkor a Dellnél kell nézelődni, hogy van-e hozzá valami program.

Normál programok általában nem fogják tudni értékelni a SMART adatokat, mivel nincs hozzá publikus specifikáció.

[ Szerkesztve ]

(#31313) choco01 válasza dugo_ (#31312) üzenetére


choco01
addikt

Igen egy Dell OEM SSD,akkor ne is nagyon hagyatkozzunk így az egyes eredményekre?

SSD-life 100%-ot HDS 93%-ot ír..

[ Szerkesztve ]

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#31314) Ringman


Ringman
nagyúr

sziasztok!

plextor 512 M8PEG nvme ssd-nél normális a 60-65 fokos hőmérséklet, vagy ventit kellene ráirányítani?

köszi a választ.

(#31315) Vakegérke válasza Ringman (#31314) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szia!

Elméletileg 70 fokig nincs baj, de én hűteném valahogyan.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#31316) Doky586 válasza Ringman (#31314) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"65 fokos hőmérséklet"

- nyilván ha 1x is túlléped a 70-et (vagy ami a leírásban szerepel) akkor ugrik a gari
- 65 fokon használva kibírja a garanciaidő végéig + 1 hét.. :K

(#31317) Frawly válasza dugo_ (#31304) üzenetére


Frawly
veterán

Igazatok van, a Telepítőben lévő Javítókonzolról elfeledkeztem, pedig használtam már. Akkor jó az is, csak probléma esetén legyen eltávolítva a teljes partíciós tábla, nyilván azt úgy, hogy teljesen másikat kell létrehozni.

Egyébként jó lenne, ha ehhez nem kéne javítókonzolozni, hanem a grafikus telepítőben a kézi particionálás résznél lenne erre külön menüpont, mondjuk Lemez újrainicializálása vagy hasonló néven. Vagy még jobb lenne, mikor a telepítőnek ez a hasfájása, akkor egy párbeszédablakban megkérdezné, hogy a lemezen lévő partíciós tábla nem megfelelő, szeretné újrainicializálni? Az ilyen ostobaságait nem szeretem az MS-nak, hogy alap dolgokat nem tud a telepítő by default, csak javítókonzolos feketemágiával, bezzel a Linuxnál ezt hibaként szokták felhozni, hogy terminálozni kell néha benne. Arra is éveket kellett várni, hogy ne csak A: meghajtóról tudja betölteni a telepítő a RAID/SATA drivert, hogy ne kelljen Lite programokkal buherálni ezért külön a telepítőt, akinek nincs floppyja.

[ Szerkesztve ]

(#31318) Ringman válasza Doky586 (#31316) üzenetére


Ringman
nagyúr

70 fok max üzemi hőmérséklet van a datasheetben

lehet át kellene rakni az alsó slotba, mert így eléggé be van szorítva a vga és a cpuhűtő közé:
[link]

--
köszi a válaszokat

(#31319) Emperor_ válasza Ringman (#31318) üzenetére


Emperor_
addikt

Nem tudom mennyire lehet ezt a típust szétkapni, de egy újrapasztázást ha kipróbálnál?
Ha nem segít, akkor a másik portba tenném, ha az is kezeli.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#31320) Ringman válasza Emperor_ (#31319) üzenetére


Ringman
nagyúr

szerintem thermal pad lehet alatta.
pár napos egyébként.

mind2 port tudja az nvme-t és a satát is

(#31321) Emperor_ válasza Ringman (#31320) üzenetére


Emperor_
addikt

Akkor tedd át szerintem.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#31322) Abrion


Abrion
senior tag

Hali

három kérdés
1. hogy jegyzi meg az adatokat? van benne egy elem?
2. mi a leggyakoribb hiba a Kingston a400 120gb SSDknél?
3. valaki azt mondta hogy az SSD kb 5 évig bírják, igaz ez?

(#31323) dugo_ válasza Abrion (#31322) üzenetére


dugo_
veterán

1. Ahogy a pendrive és minden egyéb flash memóriát használó tároló. Nincs.
2. Nem tudni, új típus.
3. Hülyeség. Írásmennyiség- és üzemidőfüggő. Általánosságban normál használattal nem lehet elpusztítani egy SSD-t, hacsak nem hal meg magától, mint a legtöbb eldobható tömeggyártott elektronika.

(#31324) Abrion válasza dugo_ (#31323) üzenetére


Abrion
senior tag

Azért kérdeztem a 3 mert a pcm folyamatosan fog menni, max heti 1x újra indítom.

2. szóval még új tipus, menyire új? fél éves?

(#31325) Frawly válasza Abrion (#31322) üzenetére


Frawly
veterán

1. Az kéne még csak, hogy elemmel kelljen szórakozni, sorban szívnák meg a felhasználók, mert tuti elfelejtenének benne elemet cserélni, az elem magától is merülne. Nem felejtő memóriát alkalmaznak, mint egy pendrive-nál vagy memóriakártyánál, nem igényel semmilyen hókuszpókuszt, hogy az adatok megmaradjanak benne.

2. Nem tudni még, nincs sok tapasztalat az A400-zal. Eddig még csak egy ember vett itt ilyet pár napja. Kicsit alacsony írásterhelhetőség, de átlag felhasználáshoz elég lehet, és az árban ezt kompenzálják, kb. 10k környékén hozzá lehet jutni. A többi gyári adata meg teljesen korrekt ennyiért, ha más nem arra is jó, ha valaki tapasztalatot akar szerezni első SSD-vel, de nem mer rá többet áldozni, vagy valami régebbi gépbe lesz.

3. Ezt így nehéz általánosítani. Én azt mondanám, hogy inkább többet bírnak 5 évnél nagy átlagban. De tegyük fel, hogy az a „valaki” véletlenül eltalálta, és nálad „csak” 5 évig megy az A400; ha más nem, a 7/24-es folyamatos üzem miatt. A 10k-s árát ha leosztod ennyi idővel, az napi 5,5 forintra jön ki. Annyiért nem tétel, ha kimúlik, veszel másikat. 5 év múlva szerintem nem is lehet majd 512 gigásnál kisebb SSD-t kapni (már most is csak a régebbi, kifutó modellek, meg a nagyon belépőszinten van 120 gigás, a többiek 240-250 gigától indulnak), veszel minimális pénzért valamit, amit kapni lehet. Ha azt nézed, 4-6 ezerért pendrive-ot kapsz, ez meg mégis csak egy SSD, amit rendszerlemeznek is használhatsz, meg tovább bírja.

(#31326) Emperor_ válasza Abrion (#31324) üzenetére


Emperor_
addikt

Amit Te szeretnél azt kiszolgálónak hívják, a normál PC alkatrészek nem erre vannak tervezve.
Pld egy SQL kiszolgálóba nem ezt az SSD-t tenném...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#31327) Pécsi gyerek válasza Abrion (#31322) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Én most vettem kettő darabot is belőle.Eggyet beüzemeltem már,egy xeon L5420 4 gb ddr2,és egy hd 7750 társaságában.Idáig fasza minden :) Win 10 rendszer van rajta,meg chrom,meg pár program.Idáig 7200 as vinyóról volt vagy 1 perc amire felált a rendszer,evvel az ssd-vel 20 mp. :C Kíváncsi vagyok hogy a másik gépem (g4560,8 gb ddr4,Rx 460) mennyi ido alatt fog bekapcsolni,mert az most is bekapcsol 20 mp alatt,egy wd ezex 1 tb-ról. :) Szóval idáig fasza minden,gyors,néma,simán felismerte a régi alaplap is,stb.3 év gari van rá,ha ezt kibírja,vagy még plusz 1-2 évet akkor nekem simán megérte :K Tartos teszt most kezdődik 3-2-1 :DDD

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#31328) X@b3e


X@b3e
addikt

Rendszer NVMe ssd-t milyen progival lehet átklónozni hagyományos sata hdd-re? Acronis True Image újraindítás után nem éleszti fel, removable lemeznek érzékeli, és nem megy így :(

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#31329) Pécsi gyerek válasza Emperor_ (#31299) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Így jó? Ha jóltudom akkor nekem nem is tud az alaplapom Achi-t.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#31330) Kékes525


Kékes525
félisten

Van egy SSD: Samsung 960 EVO 512GB M2 PCIe MZ-V6E500BW SSD-ém Interfész,NVMe
Lemez vezérlő,"Szabványos NVM Express-illesztő (PCI\CC_010802) [VEN: 144D, DEV: A804] Verzió: 10.0.16299.251, 6-21-2006"
Lemez pozíció,"Bus Number 0, Target Id 0, LUN 0"
Lemez modelszám,Samsung SSD 960 EVO 500GB
Lemez revízió,3B7QCXE7
Lemez sorozatszám,S3X4NB0K222776Y
Teljes méret,476937 MB
Energiatakarékossági üzemmód,Aktív

Ha nagyon meghajtom akkor felmegy akár 50 Celsius fokra is. Normális ez?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#31331) dugo_ válasza Kékes525 (#31330) üzenetére


dugo_
veterán

Igen, normális. A PCIe interfészen kommunikáló SSD-k melegszenek, mint a fene. 50°C egyébként még nem is magas, abba bármelyik SATA is bele tud futni, ezeknél a 70°C környéke sem szokatlan.

[ Szerkesztve ]

(#31332) Kékes525 válasza dugo_ (#31331) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi! :) Megijesztett a Hard Disk Sentinel, mert 43 celsius foknál már sárgán figyelmeztet. Igazán felismerhetné, hogy ennél megengedett.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#31333) Abrion válasza Frawly (#31325) üzenetére


Abrion
senior tag

hát ja 5 év múlva tuti a normál tárhelyméret 2TB lesz és HDD szerintem addigra nem lesz kapható.
Már 5 éve kifutott termék volt a HDD, nem tudnak változtatni a sebességen

(#31327) Pécsi gyerek
Nekem egy régi pcm van új alaplapban
ASUS P8B75-V | INTEL Core i5-2400 3.10GHz 1155 | 2x 2GB 1333 MHZ Ram | Sapphire Ultimate 3850 512MB

Ha ez a SSD betölti a windows 10 et 30 sec alatt teljesem boldog leszek :D

(#31334) Doky586 válasza Kékes525 (#31332) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem azt a választ kaptad hogy ez jó az SSDnek, csak azt hogy ez nem szokatlan.. Kicsit csökkenti az élettartamot, de nem számottevően.
Azaz a HDS jól jelez. :K

[ Szerkesztve ]

(#31335) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Sziasztok!

Samsungnak Pesten hol van hivatalos márkaszervíze, vagy több, ahova az ssd-t lehetne vinni garanciáztatni? (ami, ahol tényleg működik)

(#31336) Frawly válasza Pécsi gyerek (#31329) üzenetére


Frawly
veterán

Wow, fejlődünk screenshot terén :DDD Tudnál lőni képet a Kingston SSD Managerrel is? Kíváncsi vagyok miket ír rá.

(#31337) Kékes525 válasza Doky586 (#31334) üzenetére


Kékes525
félisten

Melyik SMART érték változásában látom a magasabb hőmérséklet károsító hatását? Most is 39 fok, pedig semmit sem csinálok.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#31338) Pécsi gyerek válasza Frawly (#31336) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Basszus ez f@sza :DDD Idáig azt mondtátok csináljak evvel a programmal egy képet.Most ez nem jó,csináljak másikkal. :C Amúgy meg behalt az alaplapom valszeg,szóval nem tudok. :W A másikat még nem üzemeltem be,a másik gépembe.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#31339) Emperor_ válasza Pécsi gyerek (#31329) üzenetére


Emperor_
addikt

Az SSD beállításai rendben vannak :K .
IDE módban is van TRIM, ez a lényeg.

2 finomhangolási tippem van:
- a hibernálást tiltsd le, ha nem használod,
- a virtuális memóriát érdemes kb így fixálni: 400 MB - 4000 MB.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#31340) Pécsi gyerek válasza Emperor_ (#31339) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Köszi :R Most már csak egy lapot kell megint szereznem. :(((

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#31341) Frawly válasza Pécsi gyerek (#31338) üzenetére


Frawly
veterán

Kár érte. Csak telhetetlenségből kunyerálok arról is képet, hadd lássunk olyat is. A400-ról valódi infókat most látunk először. Persze a gyártók is közölnek le adatokat a termék weblapján a datasheetben meg specificationsben, de az tele van olyan marketingrizsával, mint „10x faster than a traditional hard drive”, meg storage humidity és ilyen „up to 500 MB/s”. Épp csak a 60%-kal dúsabb szempillák nincsenek említve :W

[ Szerkesztve ]

(#31342) Ice&Lime válasza Ice&Lime (#31335) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Ezek szerint ennyire nem ismert itthon Pesten a sam. ssd szervízelés?

(#31343) Pécsi gyerek válasza Frawly (#31341) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Beüzemelem holnap a másik gépemen is,akkor osztok meg majd képeket.Anno mikor vettem a b250 es lapom,azzal is úgy voltam,hogy annyira új volt, hogy a hd sentinel készítőjének kellett bios képeket csinálnom,mert az is annyira új volt. :D Na ezt jól leírtam :DDD

[ Szerkesztve ]

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#31344) Doky586 válasza Ice&Lime (#31342) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Én pedig izzólámpa szervizt keresek Pesten.. :DDD

(#31345) Ice&Lime válasza Doky586 (#31344) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Na de most komolyan, Pesten melyik kerületben, hova szokták vinni a samsung ssd-ket gyári gariztatásra, mely üzletek működnek?

(#31346) Doky586 válasza Ice&Lime (#31345) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Oda kell vinni ahova a garanciapapír írja. Ha külön nem írja akkor azon boltba ahol vetted (ami kiállította a garanciapapírt). Ha már lejárt a garancia, akkor már felesleges bárhova vinned.. :)

(#31347) Ice&Lime válasza Doky586 (#31346) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Evidens, ha már lejárt a garancia, akkor hiába viszed bárhova.
Előre érdeklődök, mivel van egy ssd 5 év samsung gyári garanciával árulva boltból, ezért érdekelne, ha arra esne a választás, akkor Pesten hova lehetne majd vinni samsunghoz.
De figy, miért van az, hogy volt egy egyszerű kérdés miszerint, "Samsungnak Pesten hol van hivatalos márkaszervíze, vagy több, ahova az ssd-t lehetne vinni garanciáztatni?". Tehát csak egy vagy két cím kellett volna. Ezt nem kell még külön húzni, bonyolítani vagy komplikálni.

[ Szerkesztve ]

(#31348) choco01 válasza Ice&Lime (#31347) üzenetére


choco01
addikt

Pont az SSD-re nem ad ki semmi a Szervízközpont keresője a Samsungnak.. :(

by garanciajegy talán ezen a számon kérdezz rá: 06 80 726 7864 nekem máskor segítőkészek voltak..

[ Szerkesztve ]

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#31349) Ice&Lime válasza choco01 (#31348) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Ez érdekes, akkor lehet a szervíz helye Budapesten, vagy az országban akárhol, attól függően, hogy a sam. garancia papír milyen telszámot vagy helyet jelöl meg..

(#31350) choco01 válasza Ice&Lime (#31349) üzenetére


choco01
addikt

Amit írtam számot hívd fel, az a központi szervíz elérhetőség, ott választ adnak a kérdésedre szerintem! :K

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.