Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#31201) Frawly válasza Hánter (#31194) üzenetére


Frawly
veterán

Egyrészt a Windows élményindex meg annak a pontszámai vaskos marketingbaromság. Másrészt a 6,9 egy egész jó pontszám is lehet, ha Win7 alatt kapod. Tehát max. azért éri meg cserélni, mert tényleg te érzed lassúnak. De hiába is veszel gyorsabb SSD-t, ha a proci visszafogja.

Konkrétumokat tegyél be, CDM benchmark a gyorstalpalós cikk szerint, meg SSDOK kép. Ezekből látszani fog minden, ha gond lenne az SSD-vel, meg hogy milyen gépben van, milyen Windows van telepítve, mik a beállítások.

[ Szerkesztve ]

(#31202) kiry válasza Doky586 (#31200) üzenetére


kiry
csendes tag

Nem a sebesség miatt kérdeztem, az kiderül, mikor felveszek rá, hogy elég-e.
A méret meg annyi, amennyi, a hd-s felvétel 3,6GB/óra, vagyis majd 4 óra elfér rá, amit meg meg akarok tartani, azt hamar kimásolom.

A kérdésem lényege az akart lenni, hogy mint SSD-nek hogy esik a stream folytonos felírása, nem rossz-e neki valamiért, és hogy aztán rádugva a windows-os gépre, érdemes-e a törlésen kívül ráengedni vmi programot, vagy újraformázni, vagy...?
És ha fat32-re formázom, azzal rosszat teszek neki?

(Ja, az sd 720x576-ja azért nem vhs minőség!)

[ Szerkesztve ]

(#31203) Doky586 válasza kiry (#31202) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az SSD-k lényege pont az hogy gyorsak, ha a tied ma már nem számít annak a kora miatt, hanem csak egy mai pendrive vagy hdd sebességét adja akkor olcsóbb és jobb ha a hdd-t használod. Ezért kellett volna tudni gyorsabb-e egy hdd-nél. Mivel nem merted megmutatni, feltételezem hogy lassabb.. :P

Mondjuk egy 1-2 órás DV videó rá se fér szerintem, mivel az tömörítetlen video, nemis szólva hogy abból utána még egy tömörített videót is kell csinálni ( és vágni a fölös részeket stb) és a véglegest is menteni.. (a végleges videóhoz képest az átmeneti állomány(ok) nagyságrenddel is több helyet foglalhatnak)

(#31204) tvamos válasza csixy (#31066) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez fantasztikusan gyonyoru munka.
Lehetseges lenne, hogy ehezhasonlatos modon en is tudjak integrancsolni egy 2.5"-es ssd-t egy olyen laptopba, amibe eredetileg 1.8"-es volt? (Most egy msata van benne atalakitoval, de csak jobb lenne bele egy nagyobb meghajto.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#31205) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

ADATA SP920 128GB meg is jött, ki is próbálva (USB 3.1 Gen.2. porton USB 3.0-s Dokkolóval)
5 év garral jó áron sikerült hozzá jutni.

Egy Dell Latitude E4310 -be tökéletes is lesz. (mindjárt költöztetem is át a 160GB -os HDD-ról a rendszert az SSD-re)

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#31206) BenQhunria


BenQhunria
tag

Sziasztok.
Van egy samu NP300E5Z laptopom,megadta magát a hdd,szeretnék ssd helyette, szükségem van valami átalakítóra ,beépítő keretre vagy csak akkor ha a optikai meghajtó helyére lenne rakva?

[ Szerkesztve ]

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#31207) varmi2 válasza BenQhunria (#31206) üzenetére


varmi2
nagyúr

A hdd helyére téve, nem kell semmi más, hisz sata-s a ssd-is, ha 2.5" kiszerelést veszel.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#31208) chatran


chatran
őstag

Egy kb két éves win10-zel foglalkozó cikkben olvastam az alábbit:
Töltsük le a win10 ISO képfájlt 64 bites kiadásban. Ezt a Rufus nevű segédprogrammal írjuk ki egy USB kulcsra úgy, hogy uefi/fat32/gpt módot választunk. A bios-ban váltsunk UEFI módra. Az USB kulcsról indulva a rendszer GPT módba formázza a teljes rendszermeghajtót és innentől UEFI módban indul a gépünk.

Van ennek jelentősége SSD-re való win10 telepítésnél?

(#31209) Frawly válasza chatran (#31208) üzenetére


Frawly
veterán

Nem, nincs jelentősége az UEFI-GPT bootnak. Az SSD rendesen működik Legacy BIOS+MBR boottal is. Viszont én is az EUFI-GPT bootot szoktam javasolni inkább, egyrészt 2018 van, másrészt meg az EUFI boot gyorsabb lehet, mivel akkor a BIOS nem végez el egy csomó hagyományos BIOS POST tesztet, meg gyorsabban detektálja a lemezeket, emiatt vannak gépek, ahol az OS betöltődése előtt lehet vele nyerni néhány másodpercet, persze olyan gépek is vannak, amelyeknek meg mindegy. Még egyszer hangsúlyozom, hogy az SSD nem lesz tőle gyorsabb, hanem még az OS betöltődése előtti idő rövidíthető le vele.

Az GPT partíciós tábla, meg miatta az UEFI boot akkor kötelező, ha 2 TB-nál nagyobb lemezről vagy partícióról van szó, vagy valaki 4-nél több partíciót szeretne a lemezre, de nem akar a hagyományos elsődleges-kiterjesztett-logikai partíciós sémával szopni, meg boot flageket állítgatni, meg külön boot managert telepíteni. Az UEFI ugyanis magában is egy boot manager, így felesleges dual/multi bootnál NTLDR-t, meg GRUB-ot vagy hasonlót telepíteni.

(#31210) TIT


TIT
veterán

Sziasztok!

Adata SU-800 fw-jét kell vagy érdemes frissíteni?
Telepítésnél gondolom azért a dvd író maradhat,mivel arról menne a telepítés.
Telepítésnél ill.formázásnál nem kell semmilyen MBR-t meg semmit állítani igaz?

(#31211) csemiubi válasza TIT (#31210) üzenetére


csemiubi
tag

Nekem is ilyenem van, ezért engem is érdekelne a firmware kérdés.

Pap leszek az kurvaisten!

(#31212) Sub-ZeRo válasza TIT (#31210) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha működik akkor felesleges. Van hozzá fw amúgy? :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#31213) Vakegérke válasza TIT (#31210) üzenetére


Vakegérke
veterán

1. Én nem babrálnám.

2. Telepítésnél az írható eszközöket húzd le, a DVD író természetesen maradhat.

3. A telepítő lemez mindent elintéz, nem kell túlbonyolítani.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#31214) TIT válasza Sub-ZeRo (#31212) üzenetére


TIT
veterán

Az oldalukon van valami fw program,gondolom az az de én se szívesen frissítenék,habár valahol írhatnák,hogy mit javít.

Vakegérke: Köszi én is így gondoltam,csak tele a gatyó nehogy már az első nap elrontsam,még élőbe se láttam ssd-t :)

Más: Vettem hozzá corsair keretet,a videokon fejjel lefelé szerelik be az ssd-t és felfelé van a keret,van ennek jelentősége? így a hő se tud felfele szállni,már ha van.

[ Szerkesztve ]

(#31215) Frawly válasza TIT (#31214) üzenetére


Frawly
veterán

Nyugodtan frissítheted. Azért adják ki az új fw-t, mert javít valamit. Arra figyelj, hogy ne bejelentett áramszünet időszakába próbálkozz, egyébként baj nem lehet belőle.

(#31216) TIT válasza Frawly (#31215) üzenetére


TIT
veterán

Köszi,csak lehetne changelog,hogy mit javít.
Gondolom az a program arra való,elindítom aztán kész?
Nálunk nem jelentik be sajna az áramszünetet,egyszer csak paff. :W

(#31217) Frawly válasza TIT (#31216) üzenetére


Frawly
veterán

Nem ismerem az Adata megoldását, de elvileg csak el kell indítani, ezek a netről le szokták húzni, ha van új fw. Ha nincs, akkor kiírja, hogy a legfrissebb van a meghajtón, nem talál újabbat.

(#31218) Vakegérke válasza TIT (#31214) üzenetére


Vakegérke
veterán

A fejjel lefelé szerelős dolgot ne kajold meg. A keretben pihenjen (persze belecsavarozva) az SSD.
Ami azt illeti, akár egy szál madzagon is lóghat bármilyen pozícióban, hiszen nincs benne mozgó alkatrész.

Nem egy nagy truváj, olyan, mint egy HDD, csak kisebb, könnyebb, azonosan kell bánni vele.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#31219) Frawly válasza TIT (#31216) üzenetére


Frawly
veterán

Ha laptopon próbálod, akkor az áramszünet sem gond. Sajnos a fw frissítésnek ez az egy veszélye, ha áramszünet van, vagy befagy az OS, mialatt történik, és nem tud rendesen lefutni, akkor téglásítani tudja az eszközt. Ez nem csak SSD-nél van így, hanem minden olyan eszköznél, amelyiknél fw-t lehet frissíteni.

Az SSD bárhogy beszerelhető. Ahogy írták, nincs benne mozgó alkatrész, lóghat akár a kábelen a levegőben, akár fejjel lefelé, vagy elég csak egy csavarra odafogatni az egyik oldalát. Ráadásul a 2,5 colos meghajtók nem is melegednek annyira, hogy a hő távozása miatt fontos legyen melyik oldal van felfelé.

[ Szerkesztve ]

(#31220) TIT válasza Vakegérke (#31218) üzenetére


TIT
veterán

Köszi gondoltam,hogy mindegy,hogy helyezkedik el csak furán nézett ki de valakit nem zavar.

Vakegérke: Neked is köszönöm,tudom mi a rizikója az fw.frisítésnek azért nem szívesen állok neki.
Alaplapot is csináltam többször csak az dualbiosos+dvd írót is.
Max.kinyomozom mit javítottak benne,hogy érdemes-e frissíteni.

(#31221) BenQhunria válasza varmi2 (#31207) üzenetére


BenQhunria
tag

Köszönöm, és asztali gépbe viszont kell keret, igaz?

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#31222) TIT válasza csemiubi (#31211) üzenetére


TIT
veterán

Na kinyomoztam ezt írja: System compatibility optimization
SSd toolsot kell leszedni az oldalukról és az fw updatere nyomni oldalt,aztán start,benne vn a csomagba az ssd tools is.

BenQhunria: Ha nincs 2,5-ös helyed akkor igen vagy lóg valahol vagy csak lerakod,de az nem praktikus.

[ Szerkesztve ]

(#31223) csemiubi válasza TIT (#31222) üzenetére


csemiubi
tag

Leszedtem, de nekem lefagy a program majdnem minden menüje. Kuka. Más megoldás nincs?

Pap leszek az kurvaisten!

(#31224) S. Szabi


S. Szabi
őstag

Szép estét! :)

Bekerült a gépbe a legolcsóbban kapható 2 TB-s SSD. Ennél olcsóbbat nem találtam, lehet, hogy van még olcsóbb, még kínaibb, kínából rendelve, ez német ebay-es, 3 év garancia (2 év a kereskedőnél, 3. a gyártónál)

Micron 1100 2 TB - (MTFDDAK2T0TBN-1AR1ZAB)

Ebben a PDF-ben még van elég sok, részletes infó róla, pl. a 400 TB-os TBW.

Gyárilag megadott sebesség: olvasás: 530 MB/s, írás 500 MB/s, a képen a CrystalDiskMark 5.5.0 és 6.0.0-ban mért eredmények:

Az a szép, hogy formázás után 1907,7 GB a szabad hely, a WD Purple 2 TB-os HDD-n meg 1863,0 GB a HD Sentinel szerint, és Total Commander is kb. ennyit ír.

Az a WD HDD amúgy sem egy hangos típus, de egyértelmű volt az első bekapcsoláskor, hogy kikerült belőle, nem véletlenül mondják, hogy nincs igazán csendes gép HDD-vel :) Most már tényleg nagyon halk lett így, csak a proci hűtő hangját hallani nagyon nagyon kicsit, és ezt tartja is netezés, filmnézés, iylesmi közben.

[ Szerkesztve ]

(#31225) TIT válasza csemiubi (#31223) üzenetére


TIT
veterán

Az szép.
Nem hiszem,az adata ezt írta a honlapján.
Nekem holnap jön meg.

[ Szerkesztve ]

(#31226) Frawly válasza S. Szabi (#31224) üzenetére


Frawly
veterán

Mennyiért vetted? Amikor én néztem pár hete, akkor M.o.-n a legolcsóbb SSD a WD Blue volt 1 TB-os méretben 72 ezerért, a 2TB-osak közül meg a Crucial MX300 2TB 162k-ért.

Én is tervezem egy nagyobb SSD-t venni, nekem elég lenne az 1 TB-os is, de amilyen drágák még most is, inkább kivárok. Az előző MX300 1TB-osat még pont az áremelés előtti 58k áron vettem, erről az árszintről most már csak álmodni lehet, már bánom, hogy nem vettem mindjárt kettőt. 2 terásat már csak azért sem vennék, mert az ultraprémium kategória minden márkánál, kapni is alig lehet, meg ha egy olyan drága meghajtó purcanna ki gariidő után 1 nappal, az eléggé fájna, ennyi pénzt egyszerre nem szívesen kockáztatok. Viszont az is világos, hogy gépbe én többször HDD-t nem teszek, max. csak külső HDD-ről lehet szó archiválni, mentéseket csinálni.

Plusz akarok még venni kb. 500 gigás méretben egy mSATA-sat, mert csak ennek maradt hely az egyik laptopban, de az mSATA már nagyon kikopott, meg a 480-525 gigások is elég drágák. Nem tudom meddig lesznek az árak a plafonon. SSD-knél kicsit mintha csökkennének, mióta a gyártók frissítették a termékpalettáikat, és kifuttatják a kereskedők a régi modelleket, de még mindig nem kellően olcsó.

(#31227) S. Szabi válasza Frawly (#31226) üzenetére


S. Szabi
őstag

Múlt héten rendeltem, 350€ volt, két eladó árulja német ebay-en ennyiért, de most azóta már mindkettőnél 390€, szóval szerencsém volt így, hogy nem vártam még egy hetet, egy ideje már nézegettem, meg sokat aludtam rá, kiadjak e egy tárhelyért ennyit, de nem bántam meg, azt viszont nem mondom, hogy megérte, mert nyílván nem :) Én itt is vagyok, nem tudom Magyarországra mennyiért postázzák.

Van, aki a használtat, meg az 1 TB-osat adja ennyiért.

Vannak fennt, amik USA-ból jönnek, olcsóbban is adják, de mire ideér, jóval drágább lesz a mellék költségek miatt.

Rendes boltban a legolcsóbb legkedvezőbb árú 2 TB-os a Cricial MX550 450€-ért.

A WD Purple-t megtartom biztonsági mentésre, van hozzá külső házam is, pár hetente majd lementem rá a cuccot, amit eddig erre a célra használtam 2 TB-os notebook HDD, az meg megy öcsémhez a TV mellé filmtárolónak az 500 GB-os helyett.

Még most is fura, hogy meg van minden, és semmi hangja a gépnek, nagyon király :D Felhasználói élmény is javult, nem kell várni, meg felpörög meg filmeknél tekerés gyorsabb, betöltések stb..

Rendszer alatt egy 120GB-os HyperX Fury van, így azt nem kell cserélni egy jó darabig.

[ Szerkesztve ]

(#31228) Frawly válasza S. Szabi (#31227) üzenetére


Frawly
veterán

350 ojróért ajándék volt, még 390-ért is mocskosul megéri benevezni egyre. Én is külföldön vagyok, azért szoktam angol eBay, angol Amazon, stb. online helyekből rendelni, mert helyben a kiszállítás is ingyenes szokott lenni, meg él a helyi jótállás. A magyar árakkal én sem tudok mit kezdeni, de a legtöbb ember a topikban M.o.-n venné ezeket, a hajára kenheti a külföldi online oldalakat, külföldi gari, meg fizetheti rá az áfát (ha EU-n kívülről jön, akkor vámot is), úgy már nem éri meg.

Ja, az első SSD mindig fura érzés. Csendes, kussban van, ha passzív hűtésű géppel használod, akkor olyan, mintha okostelóról vagy táblagépről tolnád, semmi hangja nincs. A másik furcsa dolog, amit szokni kell, hogy szinte soha nem pislant fel a HDD led. A töltési idők megszűnését nem is említem, mert az annak is evidens, akinek még nem volt. Persze az ember a tutihoz nagyon gyorsan hozzászokik :D

[ Szerkesztve ]

(#31229) S. Szabi válasza Frawly (#31228) üzenetére


S. Szabi
őstag

Nem első SSD, nagyon régóta vannak SSD-éim, ahogy írtam is a végén a Fury-t, félre értetted :)

Azt nem gondoltam volna, hogy egy adattárolásra használt vinyó szerepét átvéve is tud javítani az élményen, HDD-n böngészve, filmeket megnyitva, oda vissza pörgetni benne, a másik topikban írtam ezt is: "pl. van a mappám, ahol a programok telepítői vannak, a HDD-nek ott is kell idő, míg betöltöte az ikonokat, SSD-nél ez nincs" stb..

Meg nemrég elértem oda, hogy a HDD volt a leghangosabb a gépben (félpasszív táp, félpasszív hűtőjű VGA, csendes procihűtő, léghűtéses, kompakt vizekben nem bízok, hogy semmi hangja a szivattyúnak, komolyabb meg nekem felesleges, meg még plusz egy venti van a gép elejében, az is alig forog idle), játék alatt, meg hadd hangoskodjanak a ventik, de interentezés közben legyen minden kussban :D

[ Szerkesztve ]

(#31230) TIT


TIT
veterán

Sajna a corsair keret ne mkompatibilis az adatával mert csak 2 helyen lehet a gépbe rögzíteni 4 helyett,de azt is úgy,hogy az egyiknél nem szabad tökig csavarni mert akkor sérülhet az ssd,aztán ugrik a gari.
A corsairnak is lehetett volna annyi esze,hogy beljebb teszi a csavarhelyeket fél centivel.
A 800-as nem tudja a Trimet se a meghatározott olvasás trim utánt se természetesen,gondolom azért mert 2 éves tipus,pedig egy halom díjat nyert elvileg.
Fw-ből a legújabb volt fent,úgyhogy lefutott de ennyi.
Sentinel sebességre 300-at ír de sata2 miatt valszeg.

(#31231) dugo_ válasza TIT (#31230) üzenetére


dugo_
veterán

Tudja a TRIM-et, csak jó driver kell hozzá.

(#31232) TIT válasza dugo_ (#31231) üzenetére


TIT
veterán

Akkor jó,melyik a jó driver?
Még a win se szedett le semmit,iobit driver boostert ráengedhetem?
Persze a C-n kívül a maradék 189gb sehol nincs,de ez így van vinyónál is,azt majd particiós progival kell megcsinálni.
Ja és csinált egy külön 60gb-s particiót magának ami elég zavaró,mert semmire se lehet valszeg használni.

(#31233) dugo_ válasza TIT (#31232) üzenetére


dugo_
veterán

Az MS-féle alap AHCI driver jó szokott lenni, hacsak nem valami egzotikus SATA vezérlő van az alaplapodon. Ezt alapból fel szokta rakni a Windows.

(#31234) Frawly válasza TIT (#31230) üzenetére


Frawly
veterán

Ez más több embernél előjött, beépítőkeretet nem az SSD-hez veszed, hanem a házhoz. Vannak csavarmentes meg spéci házak, amelyekbe csak saját gyártású beépítőkeret jó.

Az SU800 támogatja a TRIM-et. Azt nem értem, hogy mi csinált magának 60 gigás partíciót? A Windows telepítő annyi és olyan partíciót csinál, amilyet te mondasz neki, magának csak 1 plusz partíciót csinál, EFI bootnál egy EFI partíciót (ha még nem lenne), vagy egy kisebbet a rendszerfájloknak. A 60 gigás partíció valószínű a rendszerpartíció lesz. Nem kell hozzá utólag sem külön particionálóprogram. Elindítod a diskmgmt.msc-t, erre előjön a Lemezkezelő, ott jobb kattintás az üresen maradt 189 gigás területre, partíció létrehozása (ha lenne olyan opció, akkor legyen elsődleges), és formázás NTFS-re, elvileg meghajtóbetűjelnek hozzá kéne, hogy adódjon, ha nem, jobb kattintással azt is meg tudod csinálni.

A eszközkezelőhöz meg elindítod a devmgmt.msc-t és ott a SATA vezérlőnél illesztőprogram cseréje, nyomod neki, hogy te akarod kiválasztani a listából, a listában kiválasztod a MS AHCI szabványos drivert, és újraindítod a gépet, utána kéne lennie TRIM-nek.

[ Szerkesztve ]

(#31235) Frawly


Frawly
veterán

Lejárt a szerkesztési idő: semmilyen driver boostert ne engedj rá semmilyen gépre. Szutyok adware-ek általában, nélkülük is meg lehet keresni a szükséges drivereket.

(#31236) Szabi2121


Szabi2121
tag

Sziasztok

Van egy nagy problémám. Remélem jó helyre irom. Van egy kb 8 éves sony laptopom 965 chipset-el. Csak a teljesség kedvéért. Egy 256gb Hynix ssd vel megy win7 . Leszerettem volna menteni és kicserélni egy nagyobb vinyóra. Nem tudom miért senki ne kérdezze, kivettem a notiból és bele tettem egy külső házba majd rákötöttem egy win 10- es gépre. Ami lassan de be is olvasta a vinyót, de úgy, hogy közben kiirta, hogy nem válaszol de a mappákba bele bele tudtam lépegetni. Majd kilépett a mappából bezárta a sajátgépet is, ezek után mikor újra bele néznék a mappákba akkorra a c és a d meghajtó is üresen diszeleg. Gyorsan vissza a notiba, természetesen hiba hiba hiba. Csináltam egy újra telepitést, és már ott is üresnek irta a particiókat. Majd a felügyeleti eszközökben megnézve azt irja korábbi d meghajtóra, hogy üres. Viszont ami nekem fura, hogy RAW ba rakta a c meghajtó mögé, nem külön sorban van a partició. Nem merem beaktiválni nehogy még nagyobb bajt okozzak.

Esetleg valaki tud segiteni, hogy most mindent buktam vagy van remény????

Az összes fényképünk a gyermekeinkről sajnos ezen vannak. Engem holnap kinyirnak ha el mondom.

(Bocsánat a helyes irásért de angol billentyű)

[ Szerkesztve ]

(#31237) S. Szabi válasza Szabi2121 (#31236) üzenetére


S. Szabi
őstag

Helló! Adatmentés topikban tudnak segíteni! :)

(#31238) Szabi2121 válasza S. Szabi (#31237) üzenetére


Szabi2121
tag

Köszönöm!

(#31239) TIT válasza Frawly (#31234) üzenetére


TIT
veterán

Ez egy 2009-es coolermaster 330-as ház,a keret csavarjai a házzal kompatibilisek,csak a keret és az ssd nem,mert 1-2 mm-t elcsúszik a luk.
Rosszul írtam bocs 60mb szabad és 100mb a partició,a vinyón van,valszeg az a partició amit a win10 csinált,de furi,hogy látszik a filekezelőbe.
Na egyszer csak írja a trimet a sentinel,aztán később megint nem,aztán igen...elég érdekes.

ui: köszi az eddigieket is és dugonak is.

(#31240) Emperor_ válasza TIT (#31239) üzenetére


Emperor_
addikt

SSDOK képet kérünk!

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#31241) Frawly válasza TIT (#31239) üzenetére


Frawly
veterán

Azt a 100 megás partíciót a Windows csinálja rendszerindító fájloknak. Az lenne akkor is, ha HDD-t használnál. A beépítőkerettel peched volt ezek szerint. Nem tudod az SSD-nek csak az egyik oldalát odacsavarozni?

(#31242) Frawly válasza Szabi2121 (#31236) üzenetére


Frawly
veterán

Előre leszögezem, hogy segíteni nem tudok. Elvileg nem csináltál semmit rosszul. Mégis megkérdezném a topik okulálásra, hogy pontosan milyen Hynix SSD ez, mennyi idős volt, és milyen külső házban próbáltad beüzemelni, van annak is valami típusa?

(#31243) S. Szabi válasza Frawly (#31241) üzenetére


S. Szabi
őstag

Van amúgy, hogy a beépítőkeret simán csak szutyok... Nekem is azzal van benn mindkettő, mert gyárilag csak a ház aljához lehet csavarozni, de úgy meg nem tudok neki áramot adni, mert nem fér oda acsatlakozó.

Két egyforma Delcok keret, az egyik teljsen jó, a másiknak viszont nem jók a furatai, nem pozícióban, hanem nem lehet bele csavarni a csavart, mindkét oldalon csak egyik lyuk működik, a házban a másik oldalon meg csak kis pöcök tartja, ami nem ér semmit, így erről az oldalról kéne kettővel, de csak egyel tudtam egyelőre. Nem olyan vészes, de bántja a szemem :) Majd nézek egy fokkal jobb minőségűt, pedig direkt ezt is azért vettem, mert nem a legolcsóbb, pont ezért, hogy ne legyen gond a furatokkal.

(#31244) BenQhunria


BenQhunria
tag

Sziasztok!
Mit nem állítottam be jól, laptopról van szó.
Már 15 perce 0%
Pendrivéről szeretném.

[ Szerkesztve ]

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#31245) BenQhunria


BenQhunria
tag

Közben megjelent a pendrive.

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#31246) Frawly válasza BenQhunria (#31245) üzenetére


Frawly
veterán

Jól van, akkor megoldódott. Pendrive-nál nem muszáj boot ordert állítani, rádugod, F12-vel vagy hasonlóval boot menu előhoz, és ott név szerint kiválasztod. Következő újraindításnál már úgyis a telepített OS indul el. Amúgy mindent jól állítottál be szemre, de nem is bonyolult, nem kell hozzá agysebésznek lenni.

(#31247) BenQhunria válasza Frawly (#31246) üzenetére


BenQhunria
tag

Sajnos nem oldódott meg,f12-vel semmit nem ad ki.

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#31248) Doky586 válasza BenQhunria (#31247) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

F11..? ESC..? van még gomb azon a billentyűzeten.. ;]

(#31249) Frawly válasza BenQhunria (#31247) üzenetére


Frawly
veterán

Akkor végignyomkodsz mindent, elvileg ki is írja bootkor mit nyomj a bootmenühöz, de a neten utánaolvashatsz az alaplap kézikönyvében.

Egyébként meg mindegy is, mert ha a telepítő elindul, akkor már nem lényeg. Esetleg az lehet baj, hogy USB3-as pendrive-ról próbálod. Próbáld meg egy másik, lehetőleg USB2-es pennel.

Ez most Win7 vagy Win10?

[ Szerkesztve ]

(#31250) TIT válasza Frawly (#31241) üzenetére


TIT
veterán

Tudom,hogy rendszerpartició és a vinyóé,a baj,hogy látom,el kéne tüntetni.
Az ssd 500megásat csinált,az nem is látszik.
Néztem adata meg ocz keretet,tök ua.de odacsavaroztam+a másik oldalt is csak nem csavaroztam be teljesen,hogy ne érjen az ssd-hez.
Most csak rezonál a gépház de az valszeg a vinyó miatt.

BenQhunria: Nekem az volt a gond,hogy nem látta a pent a bios,amikor csinálod a telepítőt akkor nem mindegy,hogy MBR-en vagy a másikon van.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.