Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#31501) Emperor_ válasza toto0569 (#31492) üzenetére


Emperor_
addikt

Ez az új gép a régi Sata.s SSD.vel?

Nem szeretnélek idegesíteni, de kb havi egy jelzés van itt a topicban, egyik napról a másikra megnyekkenő Vertex 3-asról.
Lehet sajnos előjel az érzett lassulás...
A beállítások teljesen rendben vannak.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#31502) toto0569 válasza Emperor_ (#31501) üzenetére


toto0569
addikt

Igen,az új.
A régi SSD- vel. Várom az újat.Közben a gép összerakásánál bénáztam egyet.Rosszul raktam fel a csatlakozót.
:W :Y Most mintha a böngésző gyorsabban nyílna meg,de csak lehet,hogy képzelődöm...

(#31503) Emperor_ válasza toto0569 (#31502) üzenetére


Emperor_
addikt

Stopper segítségével tudsz mérni. A videón én nem láttam vállalhatatlan sebességet.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#31504) Reorx


Reorx
tag

Szevasztok,

Bár technikailag nem ide tartozik mert HDD de danesz79 fórumtársnak pontosan ilyen problémája volt ssd-vel #26177 poszt (google idevezetett) és ebben a topicban mondtatok okosakat így gondoltam rákérdezek nálatok..

Szóval EMAG-on vettem egy 2TB-os hdd-t (DT01ACA200), b150m-es lapom van és az istenért nem akarja látni a BIOS-om, win 10 lemezkezelő érzi, hogy van ott valami de inicializálni nem sikerül (Hibaüzenet: A megadott lemez nem konvertálható, mert mérete kisebb, mint a GPT-lemezek létrehozásához szükséges legkisebb méret.)
MBR-nél simán annyit ír, hogy "Nem megfelelő funkció".

3-4 lemezkezelő progit próbáltam de egyik sem látja..

Előre is köszi az ötleteket, és biztos ami biztos ráákérdezek HDD topikban is.

(#31505) Frawly válasza Doky586 (#31500) üzenetére


Frawly
veterán

Nem jól tudod. Még most is egy csomó nem támogatja. Pl. az Adaták, WD sorra nem támogatják, lehet van 1-2 modelljük, ami támogatja, de a belépő szintűek, meg a konzumer SSD-k nagyja nem támogatja ezen gyártók kínálatából. Tudom, mert nekem ez fontos volt, így mikor SSD-t vettem, akkor szétnéztem.

Szóval nem múzealitás kérdése. Egyébként nem olyan nagy tragédia, ha nem támogatja, elég kevés embernek van igénye az ilyesmire, meg egyébként is csak pár tizenmásodperccel hosszabb, ha az egész meghajtót végig kell TRIM-elni. Mondjuk 1-4 terás SSD-nél már jelentős irásmennyiség-növelés, de megint, elég kevés embernek van ekkora meghajtója.

(#31506) Emperor_ válasza Reorx (#31504) üzenetére


Emperor_
addikt

Operációs rendszert akarsz rá telepíteni vagy csak adattároló lenne?

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#31507) Doky586 válasza Frawly (#31505) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az SSDOK megmutatja hogy tudja-e vagy sem. Még nem lett olyan kép betéve e topikba utóbbi években ami ne tudta volna.

(#31508) Abrion


Abrion
senior tag

Mi a véleményetek a Kingston SSDNow UV400 120G-ról? rosszabb mint az A400? 120GB terén

[ Szerkesztve ]

(#31509) Abrion válasza Abrion (#31508) üzenetére


Abrion
senior tag

na most lett elegem a sok teszt weblapokból

Az egyik weblapon a UV400nál az olvasás nagyobb, a másiknál meg az A400 mindenbe veri a UV400 at.
Most akkor melyik a rossz? az egyes vagy a kettes weblap?

1
2

[ Szerkesztve ]

(#31510) Reorx válasza Emperor_ (#31506) üzenetére


Reorx
tag

Csak adattárolásra lenne

(#31511) arn


arn
félisten

nagyon kozel lehet a samu 980evo debutje... eleg jol esik az aruk. megeri most beleugrani, vagy erdemes mar varni par hetet?

mi varhato? gondolom ot ev lesz a gar, es kozelebb kerul sebessegben a prohoz.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#31512) Graphics válasza Abrion (#31509) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kár az adatokban elveszni, nem feltétlen az a jobb termék, ami gyorsabb is.

Adata SU800-at lehet ajánlani az olcsóbbak közül, ezeket az olcsó Kingstonokat el kell felejteni.

Nem a mennyiség, a minőség lenne a lényeges az SSD-knél, tehát vezérlő, memóriatípus, íráslimites-e, ilyenek.

A benchmarkok arra jók, hogy nézegesse az ember...

16GB-os SSD-m van, full lite rendszerrel, és mégis gyorsabb stopperrel, mint a HyperX-em a gépben....

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#31513) Abrion válasza Graphics (#31512) üzenetére


Abrion
senior tag

nem a sebesség a legfontosabb az én meglátásomban hanem az iops és a jótállás.
azt még1x lecsekolom ma, a Kingstomnál és az adatanál.

(#31514) Graphics válasza Abrion (#31513) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hidd el, hogy az ADATA SU800 ajánlott.

Az A400 és az UV400 lowcost megoldas

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#31515) choco01 válasza Graphics (#31514) üzenetére


choco01
addikt

+1 az Adatara, mostanában mindig azt választom ha szűkös a keret..

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#31516) Emperor_ válasza Abrion (#31509) üzenetére


Emperor_
addikt

Az 1-es oldalt én nem tekintem semmilyen szinten mérvadónak :N .

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#31517) Frawly válasza Abrion (#31509) üzenetére


Frawly
veterán

Nem számítanak a tesztek meg a benchmarkok, érzetre mindennapos felhasználásánál minden SATA3 SSD egyformán gyors, még akkor se érzel különbséget, ha olyan gépben vannak, ahol a régi SATA vezérlő miatt csak SATA2-es porton futnak. Ezen felesleges görcsölni, vedd azt, amelyik olcsóbb vagy több gari van rá. Az UV-sorozat szerintem felejtős, az sem lenne vállalhatatlan teljesen, de árban nem éri meg, ha annyira olcsón kell, vedd az A400-at.

Kivétel az ilyen Kingdian, Kingspec és hasonló noname megoldások, amik furmányos verzióval vannak szerelve, és a cache is ki van belőlük spórolva. Ami viszont az ajánlóban van, annak egyiknek sem gáz a sebessége. Egyébként meg a SATA3 mezőnyben a Samu 8xx sorozatnak vannak a legerősebb benchmarkeredményei, ez hosszú távú tapasztalat, bár attól is függ, hogy milyen erős gépbe teszed, az mennyire tudja az SSD-t kihajtani.

[ Szerkesztve ]

(#31518) Frawly válasza toto0569 (#31502) üzenetére


Frawly
veterán

A vertexeknél nem véletlenül van feltüntetve az ajánlóban, hogy kerülendők. A képet nem értem, hogy az USB kivezetés csatlakozója mit számít egy belső SSD-nek.

(#31519) Frawly válasza Doky586 (#31507) üzenetére


Frawly
veterán

Kingstonok sem tudják általában, meg a mostanában a sokszor a topikban szereplő SU650, SU700, SU800 sem. Mondom, egyébként nem tragédia.

(#31520) Abrion válasza choco01 (#31515) üzenetére


Abrion
senior tag

okés rávetetek az adata Su800-ra, remélem amit elvárok tőle az megvalósul a windows 10 betöltésénél, és kihúzza a 3 év garit :D

(#31521) Emperor_ válasza Reorx (#31510) üzenetére


Emperor_
addikt

BIOS frissítés,
BIOS reset,
Sata kábel csere,
Sata másik port,
Másik gépben az új HDD.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#31522) Graphics válasza Abrion (#31520) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Bőven

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#31523) arn


arn
félisten

hat jokor kerdeztem :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#31524) Frawly válasza arn (#31523) üzenetére


Frawly
veterán

Egyébként neked ez a sebességbajnok NVMe SSD majd konkrétan mihez kell? Álmodozás szintje, vagy valami spéci felhasználás. Csak kíváncsi vagyok.

(#31525) Abrion válasza Graphics (#31522) üzenetére


Abrion
senior tag

Talán 2 év múlva vagy kitudja lehet még ez évben veszek egy 240gb samsungot. az bőven elég lesz a játékokra.
Bár ez évben inkább veszek 2 8gb ramot, jelenleg 2x2GB DDR3 ramot használok.

(#31526) Frawly válasza Abrion (#31525) üzenetére


Frawly
veterán

Szerintem az SSD fontosabb, mint a több RAM. A 4 giga eléggé a határon mozog, de az SSD ilyenkor is többet segít a gépen. Érdemes most a 240-250 gigásat megvenni, és nem még egyszer költeni rá az idén.

(#31527) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Lehet kicsit amatőr kérdés, de egy teljesen új SSD-t hogyan érdemes tesztelni?

A segítséget előre is köszönöm!

Üdv: Moonwolf

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#31528) arn válasza Frawly (#31524) üzenetére


arn
félisten

semmire, csak regen fejlesztettem a gepet, es szeretnek egy jo kompromisszumot, ami elorelepes is, de azert annyira nem draga. gyorsan atfutottam par tesztet, hat max az ot ev, ami miatt erdekes... versenyben van meg a 760p, wd black 3d es a 960evo is.

egy ryzen 2700x melle lesz.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#31529) Graphics válasza Moonwolf (#31527) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Feltelepíted és használod.

CrystaldiskMark esetleg.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#31530) Abrion válasza Frawly (#31526) üzenetére


Abrion
senior tag

teljesen tisztában vagyok azzal hogy a 128GB pont elég a windows 10-nek, de ha most veszek egy nagyobbat mondjuk 1 samsung 240GB és ara menne rá a windows és a játékok, az úgy nem lenne annyira jó mint két SSD.
Érted ugye? 1 SSD amit a Windows megy, és egy másik amit a játékok, stabilabb lesz mindkettő windows is és a játék is.

(#31531) King Unique válasza Abrion (#31530) üzenetére


King Unique
titán

A 128 GB-os SSD inkább bőven elég a Windows 10-nek. A rendszer topikjában is volt téma, hogy egyesek kicentizett módon akár egy 32 GB-os háttértáron is elférnek. Szóval az már az utólag telepített programok, illetve jelen esetben a játékok függvénye, hogy végül mekkora tárolókapacitású SSD-re van szükség.

(#31532) toto0569 válasza Frawly (#31518) üzenetére


toto0569
addikt

Nem mondtam,hogy számít,csak akkor vettem észre,hogy szarul csatlakoztattam.
"A vertexeknél nem véletlenül van feltüntetve az ajánlóban, hogy kerülendők."
Láttál nálam olyat? :F

(#31533) Emperor_ válasza Moonwolf (#31527) üzenetére


Emperor_
addikt

Igazából sehogy.
Ha biztosra akarsz menni, akkor dobj egy Ssdok és egy CDM 6.0.0 képet.
Ha nagyon nagyon, akkor HDS olvasási felület teszt.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#31534) Frawly válasza Moonwolf (#31527) üzenetére


Frawly
veterán

AÍapvetően úgy teszteled, hogy használod. Adatot másolsz rá (rendszert klónozol rá) vagy OS-t telepítesz. Lefuttatod rajta az HD Sentinelt, SSDOK-ot. Meg nyomsz rajta üres állapotban egy Crystal Disk Markot, meg akkor is, ha már van rajta jópár giga adat. Nagyon alapos tesztelést nem igényel, használd úgy, mintha HDD lenne.

Ha rossz egy SSD, azt azonnal látod, érzed. Vagy már a BIOS-ban sem látszik, vagy néha látszik, néha eltűnik, OS fagy róla, HDD lassúságú, nem enged rá írni, adatok eltűnnek róla, vagy hasonló furcsaságokat csinál. Olyan egyértelmű jelei vannak, hogy a vak is észreveszi.

(#31535) Frawly válasza Abrion (#31530) üzenetére


Frawly
veterán

De, úgy jobb lenne, ha van egy darab 240-250 gigás SSD-d. Az egyrészt olcsóbb és gyorsabb is, mint két fele akkora SSD külön-külön, és semmivel nem instabilabb. A nagyobb SSD-k strapabíróbbak is, mivel több cellájuk van, emiatt ugyanaz az írásmennyiség több cella között oszlik meg, így egy cellára kevesebb írásterhelés jut. Az is igaz, hogy ez utóbbi nem érv, mert ha két SSD-d van, akkor meg ugyanaz az írás két meghajtó között oszlik meg. De mindenképpen több érv szól az egy kétszer akkora SSD mellett, mint a két fele akkora mellett.

(#31528) arn: el kell keserítselek, ha már most is van SSD-d, akkor vehetsz akármilyen teszt/benchmarkbajnok NVMe SSD-t, átlag felhasználáskor (OS, böngészés, játékok, irodai programok, stb..) nem fogod egy fikarcnyival sem gyorsabbnak érezni. SSD-nél, ha csak nagyon spéci felhasználásod nincs, csak az az egyetlen értelmes fejlesztési előrelépés, ha veszel egy nagyobb tárterületűt.

[ Szerkesztve ]

(#31536) Frawly válasza Frawly (#31534) üzenetére


Frawly
veterán

Az még kimaradt (szerkesztési időből kicsúsztam), és talán nem egyértelmű, de a gondolatmenetet folytatva: SSD-nek megbúvó hibája nincs. Ez nem olyan, mint a RAM meg a proci, hogy stresszteszt alá kell vetni több órán át, hogy stabil-e meg hibázik-e. Ha látszik, tudsz rá adatot írni, SMART értékek hibát nem mutatnak, gyári sebességértékeket (vagy a SATA portod max. sávszélessége körüli értéket) hozza, akkor jó. Nincs az se, hogy valami spéci driverrel hajtva nagyobb teljesítményt tudnál kisajtolni belőle. Annyi még, hogy az AHCI és a TRIM legyen bekapcsolva, ezt az SSDOK írni fogja.

(#31537) Reorx válasza Emperor_ (#31521) üzenetére


Reorx
tag

Köszi, ezeken már túl vagyok, más portban, más táppal sem látszik, sőt másik gépben sem a BIOS frissítést is megcsináltam de még mindig nem látja.. Ami azt illeti lemondtam róla és szóltam emagnak, hogy tessék visszavinni..

(#31538) betyarr


betyarr
veterán

üdv!

beledobtam egy ssd-t egy w7 pro gépbe,de nem látja a win.még a biosban nem turkáltam,de elvileg miután belekerül a gépbe már kéne hogy látszódjon mint háttértár,nem?

(#31539) Graphics válasza betyarr (#31538) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha nincs inicializálva az SSD, akkor nem.

Menj a Lemezkezelőbe, ott fel fogja dobni az inicializálást, utána formázás, és már látni is fogja

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#31540) betyarr válasza Graphics (#31539) üzenetére


betyarr
veterán

jártam ott,de semmi.csak a hdd látszik.igazából a hdd-n van a win egyelőre.csak azért dobtam bele a gépbe hogy működik-e az ssd.a későbbiekben fogom áttelepíteni a wint.

[ Szerkesztve ]

(#31541) dugo_ válasza betyarr (#31540) üzenetére


dugo_
veterán

Mindkét kábel a helyén van? Működik az a SATA portod, amire dugtad?

(#31542) Doky586 válasza betyarr (#31538) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Figyelj ! a PC nem persely hogy egy keskeny résen át beledobjad amit gyűjteni akarsz.. ;]

(#31543) betyarr válasza dugo_ (#31541) üzenetére


betyarr
veterán

elvileg kéne működnie a zsinóroknak,de amikor betettem annyira nem néztem meg.a táp először asszem az odd-be megy először és az azt követő csatlakozóhoz kötöttem az ssd-t ideiglenesen.a lapon a 3-as számú sata csatiba dugtam bele (ezt is csak ideiglenesen).

nem az én gépem egyébként,most láttam először.megkértek,hogy tegyem bele.nők...azt hiszik,hogy ha lassú a gép,akkor a dolog úgy megoldódik,hogy beletesznek plusz háttértárként egy ssd-t a hdd mellé,úgy hogy a hdd-n van az oprendszer :DDD na,de nem ragozom.nem lehet mindenki perfekt a témában.

Doky586: nem vót olyan keskeny a rés,levettem az egész oldallapot és úgy hajintottam bele ;]

[ Szerkesztve ]

(#31544) Doky586 válasza Frawly (#31519) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Tudsz mutatni olyan képet ezen ssd-kről ahol ezt egyértelműen jelzi az ssdok..?

Mármint hogy nem tud secure erase -t..

[ Szerkesztve ]

(#31545) BBéci válasza Doky586 (#31544) üzenetére


BBéci
titán

Ha már secure erase, akkor mivel, hogyan?
860 EVO-ról másoltam 860 EVO-ra a Windowst és egyebeket, a régit visszaviszem a boltba, de előtte szeretnék mindent letörölni róla. A Samsung Magician tartalmaz biztonsági törlés funkciót, de úgy tűnik, a gépben lévőt és nem a külső dokkolóba illesztett SSD-t akarja lepucolni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#31546) Doky586 válasza BBéci (#31545) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha ezekből a hozzászólásokból nem jött át, akkor csak a kalapácsot tudom javasolni.. :W
(#31497) (#31498) (#31488) (#31484)

(#31547) BBéci válasza Doky586 (#31546) üzenetére


BBéci
titán

Beírtam a keresőbe az "erase" kulcsszót, de a rengeteg találat között pont az általad ajánlottak kerülték el a figyelmemet.
Letöltöttem a Parted Magic-et, rákattintottam és az MPC-HC indult el. Valami nem kóser.

A Samsung Magician nem hajlandó külső dokkolóban lévő SSD-t törölni. Látja, felismeri de semmi több: not supported.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#31548) Doky586 válasza BBéci (#31547) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Itt SATA parancsok röpködnek a gép és az SSD közt, ne csodálkozz ha USB-n nem megy.. Próbálkozz SATAn.

(#31549) BBéci válasza Doky586 (#31548) üzenetére


BBéci
titán

A dokkolónak csak USB 3.0 csatlakozója van, nehezen tudnék belőle eSATA-t faragni.

De már nem érdekes, megoldottam azzal a szoftverrel, amivel a migrációt. Formázást indítottam, remélem nem maradt rajta semmi adat!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#31550) Abrion válasza Frawly (#31535) üzenetére


Abrion
senior tag

Félre értettél, én csak két különböző SSD akarok egyet a windowsnak meg a feltelepített programoknak, és egy másikat amire valszeg 240-250GB SDD lesz, ara meg mennek a videók és a játékok.
Te most komolyan a drágaságra céloztál? :D amikor egy alaplap 50k ba kerül és egy jó proci 200 ezerbe? és 20kba kerül egy 8gb ddr4 ram?

Még 1 kérdés :D

Olyan házam van amire tudok kislemez meghajtott rögzíteni, oda lehet az SSD rögzíteni?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.