Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28501) Tav-Csoves válasza radi8tor (#28500) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Ha csak simán valaki a házban egy rövid időre is előfizet 200-500asra, akkor cserélik gigásra az elosztót. Utána vissza lehet mondani.

(#28502) Flitter


Flitter
tag

A ZTE csodán ha a telefon regisztrálva állásban van ,nyugodtan lehet resetelni,minden vissza áll a helyére újra indításkor.
Próbáltam nem kitaláltam. :R

wwenigma :R :C

[ Szerkesztve ]

Állampolgári jogom hülyének lenni! By:Flitter

(#28503) wwenigma válasza Flitter (#28502) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Mar irtam par honapja, le is haraptak a fejem. Pedig központbol magaraszedi a konfigot... :)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#28504) Sonja


Sonja
veterán

Elvileg Március 1-től kellene a Digi 500-at kapnom, de már most visszatettek. :)

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#28505) Lin3Lord válasza wwenigma (#28503) üzenetére


Lin3Lord
tag

Ja igen, ez régóta benn van összefoglalóba, párszor már eszembe jutott, hogy ki kell szedni, mert configot letölti, ahogy mondod.

akkountvadasz

(#28506) Rhino666


Rhino666
őstag

Van valakinek ötlete, hogy kinél kell könyörögni, ha az adott utcában nem elérhető a Digi szolgáltatása?

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#28507) radi8tor válasza Rhino666 (#28506) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Valahogy így: [link]

⭐ Stella

(#28508) Rhino666 válasza radi8tor (#28507) üzenetére


Rhino666
őstag

:R

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#28509) Tav-Csoves válasza radi8tor (#28507) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Ez vontakozik külön városra is? :D bár nehéz lenne kivitelezni. :O

[ Szerkesztve ]

(#28510) radi8tor válasza Tav-Csoves (#28509) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem kaptunk visszajelzést mennyire volt eredményes a dolog.

⭐ Stella

(#28511) Met válasza Tav-Csoves (#28509) üzenetére


Met
nagyúr

Ha fizeted minden költségét, simán :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#28512) Egon válasza korte1111 (#28499) üzenetére


Egon
nagyúr

De, én is ott lakom. Gondolom másik lépcsőházban laksz.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#28513) Egon válasza radi8tor (#28500) üzenetére


Egon
nagyúr

Lehet, bár nehezen tudom elképzelni. Elég csóró népek laknak errefelé.
Számomra valószínűbbnek tűnik, hogy a sok reklamálásom miatt, felvették a lépcsőházat a cserelistára, csak éppen nem értek ide "időben" (persze az is lehet hogy neked van igazad).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#28514) Flashget válasza Rhino666 (#28506) üzenetére


Flashget
félisten

Az Istennel! :)
Gyujtottek mar alairast msshol par eve...ki is torolhettek vele a hatsojukat. 20 meterre volt toluk a digi vezetek.
Jarj szerencsevel.

Realme GT Master Edition

(#28515) ACE- válasza Flashget (#28514) üzenetére


ACE-
addikt

Kik, hol, és mennyit gyűjtöttek?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#28516) ACE-


ACE-
addikt

Nálatok pl. az ipon.hu bejön könnyedén? Nekem csomó ideig csak áll, aztán bejön vagy 1 perc múlva, más szolgáltatónál nem tapasztaltam.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#28517) Vakegérke válasza ACE- (#28516) üzenetére


Vakegérke
veterán

Gond nélkül, bárhova kattintottam az oldalon.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#28518) knuckle


knuckle
aktív tag

poénból írtam a DIGI fészbukjára, a válasz borítékolható volt:

Kedves xyz!

Természetesen kollégáink hamarosan keresni fognak a bekötéssel kapcsolatban!

Az okozott kellemetlenségekért elnézésedet kérjük és köszönjük a türelmedet.

Üdvözlettel,
DIGI

majd feltettem egy tök egyszerű kérdést ismét:

Kedves xyz!

Pontos információval nem rendelkezünk, de kollégáink mindent megtesznek annak érdekében, hogy a lehető leggyorsabban megtörténjen az átkötés.

Türelmedet köszönjük!

Üdvözlettel,
DIGI

NO Komment :DD :W

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#28519) kabelmania27 válasza Egon (#28494) üzenetére


kabelmania27
félisten

Digi oldalán nézd meg a rendelésnél a környéken milyen arányban van a házszám mellett kék jelölés.

(#28520) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Na, akkor pontot tehetünk a Digi200-as "kálváriámra". :DDD

Bementem ma az ügyfélszolgálatra, volt 5 percem azon a környéken. Rákérdeztem hogy is van ez a 200-as csomag, amire augusztusban vissza váltottunk 1000-ről.
Azt mondták, hogy akinél nincs meg a HW, annak is 100/50-re fel van emelve a csomag.
Mondom ez bizony nagyon nem így van, mivel továbbra is csak 80/25-ön megy, tehát az említett központi emelés sem történt meg.
Akkor ezt most bejelenteném hibára.
Rendben is volnánk ezzel, elkezdte felvenni a hibajegyet, de azt mondta, ha kijönnek és megvan a garantált minimum, akkor bizony 2500 Ft kiszállást kell fizetnem.
Mondom már így kezeli Digi az ügyfeleket annak ellenére, hogy fél éve havi 1000 Ft-ot fizetek a "semmiért"?
Másik meg, hogy nekem ilyenek miatt ne jöjjenek nézelődni, mivel látható hogy központilag nincs megemelve a sávszél. Gondolom nem a lakásban van valami, ami nem engedi a 25-öt 50-re (Mbit).
Azt nem tartotta elképzelhetőnek, hogy a szerelő a lépcsőházban levő switch-be méri meg az én sebességemet, mindenképpen végponton kell mérniük. (annak ellenére, hogy Digi-nek kéne elnézést kérni tőlem, amiért hitegetnek az emeléssel, és közben kiderül központilag járna az emelés 100/50-re minden TOPnetesnek).

Szóval száz szónak is egy a vége, ezzel feltették nálam a pontot az i-re. Módosítottam a csomagot Digi100-ra március 1-től.
Részemről téma lezárva, de nagyon nagy fekete pontot kapott ezért Digi. :(((

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#28521) knuckle válasza radi8tor (#28520) üzenetére


knuckle
aktív tag

Azt mondták, hogy akinél nincs meg a HW, annak is 100/50-re fel van emelve a csomag.

az de komoly, de akárki írt, mindenkinek 100/25 re tolták, (nálam is, konkrétan 94/27 a plafon...-)és ezt írták az oldalukon is. nem nagyon volt képben a dolgokkal...

egy egészen friss mérés:

[link]

[ Szerkesztve ]

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#28522) radi8tor válasza knuckle (#28521) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hát nem, de természetesen nem érdekli nagyon mit mond, mert ugye nem az lesz a valóságban, ami ott elhangzik az ÜFSZ pultnál.

Amúgy nálam még csak 100/25-re sincs felemelve, 80 mbit még mindig. Szóval még csak a 100/25 sem állja meg a helyét. Hazugság.

Meglátjuk március 1-én végre beállítják-e.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#28523) knuckle válasza kabelmania27 (#28519) üzenetére


knuckle
aktív tag

mert ha az adott házszám kék alapon van az mit is jelent?

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#28524) kabelmania27 válasza knuckle (#28523) üzenetére


kabelmania27
félisten

Gigabites a switch.

(#28525) radi8tor válasza kabelmania27 (#28524) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Biztos vagy benne? Az én címemen is az, mégsem emelték fel TOPnetet 200-ra. : :(

⭐ Stella

(#28526) kabelmania27 válasza radi8tor (#28525) üzenetére


kabelmania27
félisten

Nézd meg hogy gigabites-e a kapcsolat, telefon gondolom nincs.

(#28527) Flashget válasza radi8tor (#28520) üzenetére


Flashget
félisten

Mar reg ezt kellett volna tenned.

Realme GT Master Edition

(#28528) knuckle


knuckle
aktív tag

nálam van telefon is meg tv is bár utóbbi nem számít, csak a telefon.
és nem is lehetne gigás kapcsolat, mert csak 2 érpár van bekötve, egy a telefonba, egy érpár pedig csak úgy van...

nekem ilyen mód kötötte be a szerelő annó

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#28529) kabelmania27 válasza knuckle (#28528) üzenetére


kabelmania27
félisten

Válts 100/50-re vagy mondd le a telefont.

(#28530) knuckle válasza kabelmania27 (#28529) üzenetére


knuckle
aktív tag

még csak most lesz márciusban 1 év a hűség...és még van egy ezen kívül...
már gondolkoztam rajta, hogy átkötöm a kébeleket, csak ezt ugye hiába teszem meg, ha a switchnél meg nincs megcsinálva...

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#28531) kabelmania27 válasza knuckle (#28530) üzenetére


kabelmania27
félisten

Ez esetben (100Mbitnél gyorsabb kábelmodemes net rendelésén kívül) nem tudsz mit csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#28532) radi8tor válasza Flashget (#28527) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tudom, hogy ezt kellett volna, de abban a hiszemben vártam, amit kommunikált kifelé a szolgáltató.
Sebaj, el lett könyvelve a dolog, most már nem téma.

kabelmania27: nem gigabites a kapcsolat. Nincs telefon.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#28533) knuckle válasza kabelmania27 (#28531) üzenetére


knuckle
aktív tag

dehogynem, naponta panaszt tenni, majd ezeket továbbítani a fogyasztóvédelemnek is :)

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#28534) kali válasza radi8tor (#28520) üzenetére


kali
legenda

nem valami korrekt módon álltak hozzá a problémához, amolyan terelésnek meg időhúzásnak tűnik a ténykedésük... :(

(#28535) kabelmania27 válasza radi8tor (#28520) üzenetére


kabelmania27
félisten

Érthető, reklámozzák a gigabitest közbe FTTB-n nemtudnak 100Mbit felett adni. Kicsit vicces hogy ilyen esetben koaxon gyorsabb a letöltés mint utp-n.
Gondolom szolgáltatóváltás felejtős a feltöltés/hgw/havidíj miatt.
Nem szeretném Digi vs... irányba elvinni a topicot ezért ha úgy gondolod törölheted ezt hsz-t.

[ Szerkesztve ]

(#28536) radi8tor válasza kabelmania27 (#28535) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szolgáltató váltás nem téma nálam. Nincs alapvetően gondom Digi-vel, de mást kommunikáltak kifelé, mint amit valójában tettek (vagy éppen nem tettek). Ezért jár nekik a fekete pont.
Van Telekomos előfizetésem is backupnak, mivel fontos a 100% rendelkezésre állás.

kali: nagyon nem, mivel nem láttam az ÜFSZ-on, hogy ezt most mennyire sajnálják.
Én csak azt sajnálom, hogy bíztam bennük, de már más forrásból is hallottam, hogy komoly változásokon ment át a cég, már nem az ami 2 éve volt. (anyaghiány, kifizetetlen alvállalkozók)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#28537) knuckle


knuckle
aktív tag

viszont ha a kék szín a gigás switchet jelöli, akkor felmerül a kérdés, hogy miért nem húznak másik kábelt, ha másképp nem megy...és mi van, ha eztán nem tudnak ilyen ZTE csodát szerezni? akkor mindenkinek az idők végezetéig a türelmét kérik? :W

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#28538) kabelmania27 válasza radi8tor (#28536) üzenetére


kabelmania27
félisten

Igen, ezért járhat feketepont, viszont ha aztmondanák hogy bocs de még sokáig nem lesz gigabites switch, akinek kell a 100nál gyorsabb net (és nem számít a feltöltés és a havidíj) lehet váltana Főleg UPC területen 94/25 helyett 240/20 vagy 500/22

[ Szerkesztve ]

(#28539) radi8tor válasza kabelmania27 (#28538) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Na igen, de nem mondták és az sem igazán érdekelte őket, hogy augusztus óta Digi200-ban voltam.

Na, de befejezem, nem akarom, hogy rólam szóljon a topic. :P

⭐ Stella

(#28540) poli27 válasza radi8tor (#28539) üzenetére


poli27
veterán

Azért én kihívtam volna a szerelőket, és mivel 200mbites csomagot fizettél, de csak 100 as a switch ez megtévesztésnek minősül a Digi részéről, és a fogyasztóvédelem tuti ráharapott volna...

(#28541) Flashget válasza knuckle (#28530) üzenetére


Flashget
félisten

már gondolkoztam rajta, hogy átkötöm a kébeleket

addig nem lesz gondod amíg csak gondolkozol rajta. ;)

ÁSZF 12. 6. A Szolgáltató rendkívüli felmondása:

a)
az előfizető akadályozza vagy veszélyezteti a szolgáltató hálózatának rendeltetésszerű működését, és az előfizető ezt a szerződésszegést a jogkövetkezményekre figyelmeztető értesítéstől számított 3 napon
belül sem szünteti meg.

A Szolgáltató hálózatának rendeltetésellenes használatának minősül különösen:
a. ha az Előfizető a szolgáltatáshoz használt eszközöket a szerződésben foglaltaktól eltérően
üzemelteti, használja, átalakítja, megrongálja...

[link]

Realme GT Master Edition

(#28542) Lin3Lord válasza radi8tor (#28520) üzenetére


Lin3Lord
tag

Ott helyben panaszkönyv, fogyasztóvédelem, említhető az NMHH is. Persze lehet ez is kerület függő... Gondolj bele, ha te nyújtasz egy szolgáltatást és átvered az ügyfelet akkor más ügyfél is ezt tenné, teheti, ezért vannak ezek a szervek.

(#28519) kabelmania27: Nálunk minden házszám fehér a listájukban, így nem következtethető a biztosítható sávszélesség ebből. Aki közvetlen ONT-n van, mint én is, azoknál tudnak nagyobb csomagot biztosítani anélkül, hogy a switchez nyúlnának. Ahol van még hely ONT-ben és lehetőségük, ott simán meg tudják oldani. De ezt már kiveséztük itt párszor... Szóval egy szónak is száz a vége... :)

[ Szerkesztve ]

akkountvadasz

(#28543) radi8tor válasza Lin3Lord (#28542) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem akarok én ilyenekkel fenyegetőzni, de mindenesetre leszűrtem a tanulságot belőle. Változik a világ, változnak a szolgáltatók is ahogy egyre nagyobbak lesznek.

⭐ Stella

(#28544) Xero válasza radi8tor (#28539) üzenetére


Xero
nagyúr

Velem kb ugyan ezt eljátszották. Ezek szerint én valamivel erősebb fellépéssel rendelkezem, mivel az utolsó személyes látogatást követően két napon belül megoldották.

(#28545) radi8tor válasza Xero (#28544) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

:)
Úgy voltam vele ezzel ők többet szívnak (ugyanannyi sebesség -1000 Ft).

⭐ Stella

(#28546) Lin3Lord válasza radi8tor (#28545) üzenetére


Lin3Lord
tag

Egyébként van pozitív oldaluk is, az üzleti divízió abszolút korrekt: oktatási szférában volt, hogy lakossági áron kínáltak csomagot (persze az infrastruktúra kivitelezését ez esetben a megrendelő fizette volna)

akkountvadasz

(#28547) TeeJay válasza radi8tor (#28545) üzenetére


TeeJay
félisten

látod másnap kellett volna már megtenned ezt amikor behozták az új csomagokat júliusban :D
én előtte váltottam 1héttel az akkori 20/10-ről 40/20-ra és utána jött is magától a 100/50-re emelés
és mai napig azt mondom bőven tökre elég, egyedül az bánt hogy 100-as switch van tehát 94megabit a plafon
illetve ha megnézitek az egyidejű le és feltöltésnél nálam 80megabit alá esik általában a kettő összege

tehát kb. 5MB-al töltök le miközben 5MB-al fel ami 10MB tehát 80megabit holott full duplex módban gigás switch-nél mennie kellene 110megabit körül le és 54megabit körül fel egyidőben (oké pár megabit veszteség van azért)
ezt leszámítva nincs bajom pedig én július óta 24/7-ben hajtom a sávot és továbbra is jól megy :R
100-as feltöltésre nem is biztos hogy szükségem lenne hiszen az 50-et sem tudom kihajtani néha. a 100megabites letöltés meg több mint elég hiszen napi 1TB cucc lekapható vele ha szükség van rá
a pingem meg 2ms alatt van mindig :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#28548) bambano válasza TeeJay (#28547) üzenetére


bambano
titán

10 MBps le+feltöltés az nem 80 Mbps.
A 100-as switchet ki lehet hajtani 100 megára.
A letöltésed és a feltöltésed kölcsönösen lassítja egymást.

egyébként a többi rendben van a hsz-edben :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28549) TeeJay válasza bambano (#28548) üzenetére


TeeJay
félisten

10megabájtos letöltésre gondoltam ami 80megabit, tehát ha egyidőben nyomom a le és feltöltést van egy max limit a switch felől és ott lefullad.
5-5megabájtos le és feltöltés párhuzamosan ami nálam ment eddig, routerrel meg anélkül is
szóval szerintem a switch nem bír többet vagy passz :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#28550) bambano válasza TeeJay (#28549) üzenetére


bambano
titán

na mégegyszer: az a letöltés, ami 10 MBps hasznos adatot tol, az nem 80Mbps fizikai sebesség, hanem több. a switch attól switch, hogy nem fullad le szimmetrikus vonali sebességtől. A sebességproblémádat az okozza, hogyha tolod kifelé a forgalmat, akkor a letöltéshez szükséges nyugta csomagok várakozni kényszerülnek. És viszont.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.