Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28201) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

" Inkább nem telefonálnék, használhatom a bejövő UTP-t saját routerrel, vagy egyből a gépbe dugva?
Igen, csak a PPPoE csatlakozást kell beállítani."

Akkor ezen sorokat ha jól értem nem szükséges a ZTE-t használnom,ha van egy ilyen Asus router ami remélhetőleg megtud birkózni a feladattal.? És ez akkor is igaz,ha a csomag miatt behozzák ugyan a telefont is,de nem használom.?

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#28202) Flashget válasza ToBeY (#28200) üzenetére


Flashget
félisten

mikor kimegy semmit csak neked kell aláírnod a papírt, hogy oké a munka. Persze csak azután írd alá ha valóban oké.
majd számlával kapod az esetleges költségeket.
Nálam 100/50-es net volt emelés után. Kihozta a ZTE csodát amiért nem kell fizetni, mert a Digi tulajdona, kábelezni sem kellett csak 2db RJ45 krimpelése volt, ár 40Ft összesen ;)
De mivel nekem a ZTE nem kell mint wifis router, ezért a V1 routert eladtam, vettem a V2-t (4K a különbözet) és 4,3K volt a switch. Nálam ennyibe volt az 500-ra való átállás.

Realme GT Master Edition

(#28203) chadi


chadi
csendes tag

Sziasztok!

szerintetek e mitől lehet:

telefonon(telenor,android) beállítottam a digis levelezést.
Ha az otthoni wifin lóg a mobil akkor mind a kimenő,mind a bejövő levelezés rendben van.
viszont ha csak a mobilnetre vagyok kapcsolódva akkor csak a bejövő levelezés működik a kimenő az nem.
természetesen ugyanazokkal a beállításokkal.

thx

(#28204) PeterPH válasza chadi (#28203) üzenetére


PeterPH
senior tag

Leegyszerüsítve, pontosan ugyanazért, amiért a Digis hálózatból sem lehet, csak a digis felhasználóval SMTP-zni (kivétel erősíti a szabályt).
Magyarán a telenor nem engedi, hogy a hálózatán más SMTP szolgáltatást használj mint az övét.

[ Szerkesztve ]

(#28205) chadi válasza PeterPH (#28204) üzenetére


chadi
csendes tag

köszönöm.
Akkor erre nincs is megoldás, csak ha webes felületről levelezek?

(#28206) PeterPH válasza chadi (#28205) üzenetére


PeterPH
senior tag

A Telenortól van levelezéshaz való accountod?
Mert akkor próbálj meg a telenor SMTP szerverén keresztül a telenoros accounttal (user/pass), de a digis email címmel küldeni.

(#28207) Flashget válasza chadi (#28203) üzenetére


Flashget
félisten

én a digin is a gmailt használom PC-n, ergo a mobilon is.
portnak a 465-öt.

Realme GT Master Edition

(#28208) Vakegérke válasza Flashget (#28207) üzenetére


Vakegérke
veterán

Elmondanád, hogy miként kell beállítani? Ha számít valamit, Asus rt-n15u routerem van.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#28209) poli27 válasza Flashget (#28202) üzenetére


poli27
veterán

Ez így nem igaz ahogy leírtad, ha Digis saját szerelő megy ki akkor így van, de ha alvállalkozó akkor a helyszínen neki kell kifizetni a felmerülő költségeket.

[ Szerkesztve ]

(#28210) olajbogyo válasza ToBeY (#28200) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!

Szerintem igen kell fizetni, nálam legalábbis szvsz eléggé pitiáner módon minden csatit kifizettettek. Még az RJ45-öst is felírták 40Ft-ért :K
Valamivel több mint 700 ft-ot kell fizetnem a felh. anyagokért(az első számlában lesz benne) úgy, hogy a cat5-e kábel már be volt húzva az álmennyezet fölé, a telefon vezetéket én adtam a szerelőnek. Igaz 10m cat kábelt nekik így is be kellett húzniuk a 2. emeletről a 4.-ig, így az is benne van az anyagköltségbe.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#28211) ToBeY válasza olajbogyo (#28210) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Az nem ha számlához csapják hozzá,csak ne találják ki helyben hogy x ezrest kell fizetnem,

(#28212) poli27 válasza ToBeY (#28211) üzenetére


poli27
veterán

[link] itt leírtam mi lesz !

(#28213) Flashget válasza poli27 (#28209) üzenetére


Flashget
félisten

Hozzám digis jött.
Alvállalkozó kivel áll szerződésben, mert nem az userrel? Nem a digi fizet neki amit majd behajt az useren? Lehet jogilag ez nincs is rendben. Én is sokszor voltam alvállalkozó, de nem azzal álltam szerződésben akinél dolgoztunk (építőipar) hanem a fővállalkozó fizetett.

Realme GT Master Edition

(#28214) poli27 válasza Flashget (#28213) üzenetére


poli27
veterán

Olvasd el az ászf et benne van... hogy a kiépítési díjat kérheti a helyszínen a Digi.... ez vonatkozik az alvállalkozóra, ilyenkor a Digi nem küld ki számlát róla....

(#28215) Flashget válasza poli27 (#28214) üzenetére


Flashget
félisten

Oké, hogy benne van, de ez attól még lehet jogilag hibás.
Nem az usernek az alvállakozója az alvállalkozó. :)
2005/2006-ban rakták rendbe az ÁSZF-t mert tele volt jogilag hibás részekkel.

Realme GT Master Edition

(#28216) < CyberBob > válasza Flashget (#28215) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Nálam is fizetni kellett az alvállalkozónak az anyagdíjat.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#28217) Calogero válasza < CyberBob > (#28216) üzenetére


Calogero
addikt

Számlát vagy nyugtát kaptál? Ha igen akkor ki volt a kibocsájtó?

[ Szerkesztve ]

(#28218) < CyberBob > válasza Calogero (#28217) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Nem, de azóta már jött két csekk és nincs rajta az anyagköltség.

Amúgy ritka egy inkompetens ember volt amit lehetett elrontott. Később egy Digi-s autós szerelő rakta rendbe a dolgokat. Valószínűleg a sok bekötés miatt vettek fel minden madarat (16.ker).

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#28219) onethierry


onethierry
csendes tag

mennyire normális, hogy a 200-as digit közvetlen kábelen csak ennyire maxolja ki?

szerdán szerelték be, akkor is kérdeztem a szakit, nem tudott rá választ adni...

(#28220) kali válasza onethierry (#28219) üzenetére


kali
legenda

vagy csak nem akart...
amennyiben még 100-as hálón/eszközökkel nyomják a szolgáltatást, úgy ~94 Mbps a fizikai korlát - ez igaz persze a te eszközeidre is, ha valami nem gigabit képes.

[ Szerkesztve ]

(#28221) onethierry válasza kali (#28220) üzenetére


onethierry
csendes tag

most lett bevezetve a 16. kerületben, gondolod, hogy akkor nem az újabb technológiát használták?

a hálókártyám biztos, hogy képes gigabitre.

(#28222) < CyberBob > válasza onethierry (#28219) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Ha a hálókártya gigabitet ír és csak ennyi akkor biztos nem jó valami.

Most mértem szintén 16. kerület:

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#28223) kali válasza onethierry (#28221) üzenetére


kali
legenda

bedugod a szolgáltató kábelét direktben egy olyan munkaállomásodba, aminek gigabit képes a hálókártyája és képes is gigabites kapcsolat létrehozására, ha csak 100 Mbps kapcsolatot ír ki, akkor a szolgáltatói oldalon a hiba, mert csak 100-as hálón/eszközzel szolgáltat.

(#28224) Gyufaaa válasza Flashget (#28215) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Az anyag, amivel az előfizetőt bekapcsolja az alvállalkozó, az az Ő (tehát alvállalkozó) saját anyag készlete, nem a DIGI tulajdona (viszont a DIGI által meghatározott anyagokat használhatja csak és az DIGI készlet árakkal számolva!). Ezért kell kifizetni a helyszínen, amiről természetesen számlát is ad az alvállalkozó. Nincs ebben semmi fura és jogilag is rendben van. Azért azt nem gondolnám, hogy ilyen dologba, ha nem tiszta minden, belemenne bármelyik szolgáltató is. Nem véletlenül lett kitalálva szvsz.

(#28210) olajbogyo: Még szép, hogy kifizetteti. Ő sem ingyen kapja... Meg lehet előzni a fizetést a DIGI felé, ha az ember saját költségén kiépíti. Csak nem biztos, hogy jobban jár, mert nem ennyiért fogja megkapni az anyagot. Ha viszont igen, vagy olcsóbban és meg tudja csinálni, akkor hajrá. Azzal sincs gond.

[ Szerkesztve ]

(#28225) Renato1993 válasza onethierry (#28219) üzenetére


Renato1993
tag

Mint írták, vagy valamelyik aktív hálózati eszközzel lesz probléma, vagy az UTP kábellel lesz valami gond.
Akkor ezek szerint XVI. kerület FTTHttechnológia?
Az ONT-től hogy jut el a gépig a net?
Írd le részletesen!

Szerk: ja, látom, közvetlen az ONT-ből kábellel ennyi, akkor próbáld ki másik kábellel, és próbáld vegig az ONT mind a négy portját, mert lehet csak az egyik gigabites. Milyen ONT-d van?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-MA790XT-UD4P,AMD Phenom II X4 965BE,Sapphire HD5850, 240GB SSD, 2x4GB DDR3 RAM,Corsair VX450 táp,Tt VB6000BWSD ház,TOSHIBA DT01ACA200 2TB HDD

(#28226) Flashget válasza onethierry (#28221) üzenetére


Flashget
félisten

nézd meg a hálókártyád mit mutat, ha 100 mbps akkor nem megy a giga.

Realme GT Master Edition

(#28227) Attila 1 válasza onethierry (#28219) üzenetére


Attila 1
tag

Helyi kapcsolatot nézd meg

“Nem kell ahhoz semmi különleges ok, hogy jól érezd magad – egyszerűen elhatározod, hogy azonnal boldog leszel, egyszerűen csak azért, mert élsz, egyszerűen azért, mert így akarod.” (Anthony Robbins)

(#28228) janos1988 válasza janos1988 (#27104) üzenetére


janos1988
addikt

Váltani kellene? :C Csak +300 Ft.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#28229) Spittleneck


Spittleneck
csendes tag

Sziasztok. Digi 500as netet rendeltem, ZTE ZXHN H298N routert adtak hozzá. A probléma pedig ott van, hogy telefonról sok alkalmazásba nem tudok belépni wifiről. Vagy azt írja, ki a telefon, hogy nincs internetkapcsolat, vagy pedig azt, hogy az alkalmazás leállt. Olyan mintha nem lenne meg a megfelelő hozzáférésem a nethez. Tudtok ebben segíteni, hogy hogyan lehetne beállítani? Előre is köszi a válaszokat! :)

(#28230) Andrew31 válasza Spittleneck (#28229) üzenetére


Andrew31
senior tag

Szia!

Hát, szerintem azt sehogy. Nem mondták, mikor megrendelted, hogy a Wi-Fit elfelejtheted azzal a szarral?
Nekem simán megmondták.

Vegyél egy másik routert, pl. a TP-LINK TL-WR1043ND V2-t és a fenti összefoglaló alapján járj el!

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#28231) Gejza1981 válasza Andrew31 (#28230) üzenetére


Gejza1981
tag

azért ez így ebben a formában nem igaz... nekem mióta megvan a zte csoda azóta egyszer sem dobott el semmit (tévé, tábla, telefon), sőt resetelni, újrakapcsolódni, piszkálni se kellett... itt van az asztalon és teszi a dolgát...

(igaz nincs 35 másik wifi a közelben csak 5-6)

(#28232) Andrew31 válasza Gejza1981 (#28231) üzenetére


Andrew31
senior tag

Ok, én nem is próbáltam volna ki amúgy sem, ha a szerelő nem mondta volna, hogy ne foglalkozzak vele... :)

Állítása szerint, ha arról használnám a vezeték nélküli kapcsolatot, akkor már a bekötés után reklamálnék is.

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#28233) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

2016-os évben fogják aktiválni a Digi mobilhálózatát, ami egyszerre, az egész országot fogja lefedni.

(#28234) Gyufaaa válasza Tav-Csoves (#28233) üzenetére


Gyufaaa
veterán

:U Honnan az infó? Ez már tuti?

Szerk.: Off

[ Szerkesztve ]

(#28235) Tav-Csoves válasza Gyufaaa (#28234) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Bementem a digihez, és megkérdeztem a fiokvezetőt, és kerek perec megmondta.
nagy a terület, és egyszerre akarják bekapcsolni, és bem megyénként.

(#28236) < CyberBob > válasza Gyufaaa (#28234) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Erre én is kíváncsi vagyok. Azt hittem, hogy még idén lesz belőle valami. Flottás vagyok, de azért lehet, hogy lenne meglepetés. :)

tnilabk: ok.

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#28237) Gyufaaa válasza < CyberBob > (#28236) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Amilyen percdíjakon szolgáltat, mindenképp klafa lesz szerintem. Várom én is.

(#28238) radi8tor válasza Gyufaaa (#28237) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Csak 1 frekvenciát kaptak úgyhogy a lefedettséggel lesznek gondok szerintem.

⭐ Stella

(#28239) Gyufaaa válasza radi8tor (#28238) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Majd használják addig a Telenoros hálózatot, mint ahogy a mobil nettel is teszik. Csak tudják megoldani a percdíjakat is. :)

(#28240) Tav-Csoves válasza Gyufaaa (#28239) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

És a ;] korlátlan ;] mobilnetet!!

(#28241) < CyberBob > válasza Tav-Csoves (#28240) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Igazából nem is kellene korlátlan mobilnet, csak böngészés, webrádió, skype mennyen rajta lassítás után is. Aki meg letöltésre használja majd vesz nagyobb csomagot.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#28242) Gyufaaa válasza Tav-Csoves (#28240) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Erről kapásból eszembe jutott valami. :D

Szerk.: Off

[ Szerkesztve ]

(#28243) dokee78


dokee78
félisten

Laptopon miért kell minden bekapcsolás után beírni a pppoe felhasználó nevet és jelszót?
Asztali gépen pedig nem?

(#28244) Tav-Csoves válasza Gyufaaa (#28242) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

:C +1 és CyberBob-nak is!!

[ Szerkesztve ]

(#28245) somnia válasza dokee78 (#28243) üzenetére


somnia
őstag

Mentsd el!

(#28246) kasza blanka


kasza blanka
aktív tag

Ez a ZTE eszköz önmagában szar, vagy csak bizonyos igények kielégítésére nem alkalmas?

Itt még mindig nem történt meg az átállítás 200ra, és gondoltam bemegyek most már szólni...
Nekem végülis mind1, hogy új kábelt húznak be a telefonnak, vagy a ZTE csodát adják, amennyiben ez utóbbi ugyazt, ugyanolyan szintent tudja nyújtani, mint a jó kis tplink 741-esem. (igen tudom, hogy az csak 100mbit - de ha a ZTE mellé mindenképpen szükségem van a switch/másik router kombóra, akkor inkább a második kábel behúzás mellett tenném le a voksom)

köszi

(#28247) Flashget válasza kasza blanka (#28246) üzenetére


Flashget
félisten

Egy átlag felhasználok elég lehet, de aki többet akar kihozni a routerből azt nem tudja a ZTE-vel megtenni.
Vagy olyan aki portforward kapcsán nem csak 1-2 portot nyit meg annak a ZTE nem megfelelő eszköz.
A Digi csak korlátozott hozzáférést ad a ZTE admin felületéhez.

Realme GT Master Edition

(#28248) dokee78 válasza somnia (#28245) üzenetére


dokee78
félisten

Be van pipálva,hogy jegyezze meg,de mindig be kell írni mégis.

(#28249) kasza blanka válasza Flashget (#28247) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

Nem tudom melyik lenne a jobb akkor. nagyon nem portforwardolgatunk perpill, de ki tudja, mit hoz a jövő. olyan szempontból jó lenne a ZTE, hogy hirtelen nem kéne gigabites routert venni, de most meg ZTE eszközhiány miatt könnyebb lenne rávenni a digit a 2 kábeles megoldásra, így ha később mégis beruházok egy komolyabb routerbe, akkor nem kell a +switches megoldáshoz folyamodni.

azt hiszem inkább a 2. kábel, + 1043v2 lesz a jó választás.

(#28250) janos1988 válasza Gyufaaa (#28242) üzenetére


janos1988
addikt

Köszi. Most kedvet kaptam az összes régi magyar slágerek hallgatására! :))

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.