Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29251) Gézengúz válasza Flashget (#29250) üzenetére


Gézengúz
addikt

Cat5-nél nem garantált 100m hossz mellett a gigabit...nyilván kisebb távolságokra elégséges lehet...

[ Szerkesztve ]

(#29252) dodi779 válasza Gézengúz (#29251) üzenetére


dodi779
csendes tag

nincs 1 méter se a kábel

áj sztill belív in csészing drímsz :)

(#29253) Gézengúz válasza dodi779 (#29252) üzenetére


Gézengúz
addikt

Gigabitet ír Neked is?

(#29254) dodi779 válasza Gézengúz (#29253) üzenetére


dodi779
csendes tag

így van. gigabites a router. a portokat pedig kipróbáltam mindet két különböző routeren, mindegyik port mind a két router nem lehet rossz.

[ Szerkesztve ]

áj sztill belív in csészing drímsz :)

(#29255) TomBond


TomBond
aktív tag

Ma volt bent a párom megemeltetni a sebességet az eddigi 200-ról 500-ra.
9:30 körül volt bent, de mire én hazaértem 17:30-ra már volt 500-as sebesség. :B

Enermax 850w; ASUS PRIME H770-PLUS; Intel i5-13600K; 64GB RAM; ASUS RX 6750XT 12GB; Sams 970EVO+ 250GB; SoundBlaster Zx; Win11 Pro x64

(#29256) Gézengúz válasza dodi779 (#29254) üzenetére


Gézengúz
addikt

Nyomj egy resetet neki és kezd újrakonfigolni csak a leglényegesebbeket (Persze csak ha otthon vagy a témában)

(#29257) Savageboy


Savageboy
aktív tag

Sziasztok,

mától elvileg én is Diginet 1000-es csomagban vagyok, azonban akárhányszor nézem a sebességet, az mindig 320/110 Mbit/s körül maximalizálódik. Ezt először betudtam annak, hogy napközben biztos jobban le van terhelve a hálózat, de gyanús, hogy több tucatnyi mérés is ugyanerre az eredményre vezet, valamint most az éjszakai órákban is ugyanennyit mérek.

Az UTP kábel egy Asus RT-AC56U routerre van kötve, ehhez csatlakozom kábelen keresztül, azonban mivel a notebookomban csak 100Mbit-es hálókártya van, ezért egy USB3-as gigabites külső hálókártyát használok (Realtek RTL8153).

A routernek elvileg bírnia kellene a sebességet, a fentlévő Merlin-féle firmware is azt írja, hogy működik a hardveres NAT. Én inkább a külső hálókártyára gyanakszom, bár neten rákeresve ennél jóval nagyobb sebességeket is mértek vele, szóval ebben sem vagyok biztos. A hálókártyához a Realtek oldaláról elérhető legfrissebb driver van feltéve.

Valakinek van valami ötlete, hogy mi lehet a probléma? Hátha csak valami beállításbeli dolog.
Mivel a garantált sebesség megvan, ezért a szolgáltatót gondolom nem nagyon érdekelné, annyira engem sem zavar, de azért jó lenne, ha néha a garantált sebesség fölé is tudnék menni, ha már 1000-es csomag. :B

(#29258) radi8tor válasza Savageboy (#29257) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Dunaújvárosi szerverrel nézted a sebességet?

⭐ Stella

(#29259) Savageboy válasza radi8tor (#29258) üzenetére


Savageboy
aktív tag

(#29260) radi8tor válasza Savageboy (#29259) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

300/50 mbit felett van így nem reklamálhatsz, de amint 300 alá megy már hívhatod is őket.

Ha nincs hűségnyilatkozatod, akkor szerintem válts 500-as csomagra.

⭐ Stella

(#29261) kali válasza Savageboy (#29257) üzenetére


kali
legenda

szia,

a munkaállomás hardveresen (proci...stb.) képes (lenne) gyorsabb netes sebesség lekezelésére is?
usb 3.0 csatlakozó adott a notin és abba is van csatlakoztatva a külső hálókártya?

(#29262) TeeJay


TeeJay
félisten

szerintem is USB2-n van az nem 3.0-n vagy nincs telepítve a 3.0 mert gyanúsan 30MB körüli a sebesség ami mint tudjuk az USB2 teljesítménye...
[moderálva]
nálam már az is fura hogy 100-as LAN van mivel ugye 2011 elején vettem a laptopot és Broadcom gigabites LAN van rajta és ez alá nem is adnám már...

úgy őszintén kíváncsi lennék hova nem volt elég a 100/50-es csomag ilyen laptopra mert én masszívan használom a 100/50-et de néha így sem sikerül kihasználni tehát akár visszamehetnék 50/30-ra is akkor sem érne nagy hátrány :U

[ Módosította: radi8tor ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#29263) Savageboy válasza kali (#29261) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Hali,

a gép az adatlapomon lévő Dell Inspiron 17R SE (7720 SE), szerintem bőségesen elegendő kellene legyen (i7 3630QM, 8GB DDR3-1600, Samsung 840 EVO 120GB). A notin csak USB3 csatlakozó van (4db), így szerintem ez sem lehet gond.

(#29262) TeeJay: Fel vannak téve a chipset driverek a Dell oldaláról, eszközkezelőben is rendesen jelzi az USB3-at, bár tény, hogy más eszközzel (külső HDD, pendrive) nem tudom tesztelni, mert nincs nálam belőlük USB3-as.

[ Szerkesztve ]

(#29264) dodi779 válasza Gézengúz (#29256) üzenetére


dodi779
csendes tag

a reseten (többek közt 30/30/30 nvram törléséhez szükséges reseten is túl vagyok)

milyen szintű configolásra gondolsz?

áj sztill belív in csészing drímsz :)

(#29265) Savageboy válasza Savageboy (#29263) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Közben azt hiszem sikerült megoldani a problémát: a Dell oldalán lévő Intel USB 3.0 eXtensible Host Controller Driver nem épp a legújabb, a neten találtam újabbat, és most már többnyire 500-600 Mbit/s között mozog a letöltés.

[ Szerkesztve ]

(#29266) rt06


rt06
veterán

arrol tud valaki valamit, hogy a digi esetleg szuri-e az 53-as port bejovo forgalmat?

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#29267) Gejza1981 válasza rt06 (#29266) üzenetére


Gejza1981
tag

hivatalosan nincs semmilyen port szűrés.

(#29268) pumukli4573 válasza lakisoft (#29243) üzenetére


pumukli4573
tag

linksys csak 100mb/s a wan portja ... :D

(#29269) rt06 válasza Gejza1981 (#29267) üzenetére


rt06
veterán

25-os van (ki- es befele is), azt nem is tagadjak, es csak fixip-vel lehet feloldani (szerintuk azert, mert egyebkent technikai akadalya van, valojaban csak balfaszok, vagy a fixip dijara utaznak)

viszont most vettem eszre, hogy egy ideje mintha az 53-as is lenne (nem tudom miert, vagy miota)

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#29270) kali válasza Savageboy (#29263) üzenetére


kali
legenda

igen, akkor a hardver sem jelenthet korlátot.

(#29271) Gejza1981 válasza rt06 (#29269) üzenetére


Gejza1981
tag

ez a 25-ös tiltás hol van leírva?

(#29272) poli27 válasza Savageboy (#29257) üzenetére


poli27
veterán

sztem tedd vissza a gyári firmet és megoldja a problémádat....

[ Szerkesztve ]

(#29273) Lin3Lord válasza Gejza1981 (#29271) üzenetére


Lin3Lord
tag

ÁSZF: 3.1 A hálózat biztonságának,működőképességének akadályozása miatti korlátozás
"A hálózat biztonságos üzemeltetése érdekében kizárólag azok az Előfizetők használhatnak a Szolgáltatóétól eltérő SMTP szervert, akik fix IP címmel rendelkeznek. A fix IP cím havi díját a C.3. Függelék tartalmazza. Fix IP cím mobilinternet szolgáltatáshoz nem igényelhető."

Bár pongyola ez a megfogalmazás, mert nem a TCP25-ről szól, pedig arra értik... Persze én használhatok mást azon a porton, vagy SMTP-t más porton... :U

[ Szerkesztve ]

akkountvadasz

(#29274) rt06 válasza Lin3Lord (#29273) üzenetére


rt06
veterán

ebben a bekezdesben egyebkent az a legszebb, hogy nem lehet az o smtp szerveruket relay-nek hasznalni, es akik telefonon, email-en keresztul valaszolnak a kerdesekre, azok tul sutak ahoz, hogy megertsek mi az a relay, mire jo, es hogy az o smtp szerveruk ehhez szarul van beallitva

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#29275) Gejza1981 válasza Lin3Lord (#29273) üzenetére


Gejza1981
tag

nos igen, digi meg az ő ászf-je...

az a legszebb hogy fix ip-t digi200-tól felfele nem is lehet kérni, akkor akiknek ilyen van azok kicsukva a szolgáltatásból? :)

(#29276) Mr Bond 007 válasza Gejza1981 (#29275) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Valakinek el kell adni az üzleti csomagokat is. :DDD

(#29277) nemtomkiki válasza Gejza1981 (#29267) üzenetére


nemtomkiki
csendes tag

"hivatalosan nincs semmilyen port szűrés."

de, sajnos van, a bejövő 25-ös portot nem engedik át (kérésre sem) (DIGI1000).

(#29278) wopi


wopi
aktív tag

Sziasztok!

Két kérdés: 1. Szegeden valakinek váltottak már automatikusan topnetről 200-ra? Vagy adjak le igényt 200-ra, úgy tudom gyorsítani a folyamatot?
2. Szűri valamilyen formában a forgalma a Digi? Az utóbbi időben eléggé érezhető, hogy sebességproblémák annak torrentek feltöltésében. Olvastam, hogy korábban írtátok, hogy NATolt IP-kkel kezdenek operálni. Lehet összefüggés? Csak ötletelek...

Köszönöm a válaszaitokat!

(#29279) Flashget válasza Gejza1981 (#29271) üzenetére


Flashget
félisten

Mikor elkezdte a Digi a lant 2007-ben, kapásból tiltotta a 25-ös portot. Csak a saját szerverét engedte kimenő levélnek. Külön kérésre akkor még feloldotta a tilalmat.
De én akkor gyorsba kipróbáltam a gmailt és láss csodát a mai napig simán működik kimenőként a 465-ös port.

Realme GT Master Edition

(#29280) Fooler89


Fooler89
őstag

Sziasztok

Lejárt a 2 év hűségünk a diginél mindhárom szolgáltatásra meg volt kötve. Azt olvastam, hogy az okos csomagra így nem lehet előfizetni viszont ha most is vállalnánk 2 év hűséget akkor nem járna semmi kedvezmény?

(#29281) Vakegérke válasza Fooler89 (#29280) üzenetére


Vakegérke
veterán

Röviden: nem.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#29282) ACE- válasza Fooler89 (#29280) üzenetére


ACE-
addikt

3 hónapra vagy a netet, vagy a TV-t le kell mondani. és utána újrakötve vagy 2 évig kapsz 15% kedvezményt, vagy 1 évig 30%-ot, 2 éves hűséget vállalva. Ha mindent lemondasz, és 3 hónap múlva ismét újrakötöd, akkor 2 évig 30%.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#29283) llacee


llacee
őstag

3 honap valosan mennyi egyebkent?Lemondas mennyi ido, onnantol 3honap, utana ujrakotes es bekotes max 90 nap?
Remelem nem igy van, mert ez lehet tobb mint fel ev.

(#29284) jonnyjoker01 válasza llacee (#29283) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Nekem októbertől februárig tartott, szóval igen, kb fél év.

Üdv. Johnny

(#29285) Flashget válasza llacee (#29283) üzenetére


Flashget
félisten

valósan?
lemondod majd az ezt követő 7-8. napon megszüntetik a szolgáltatást és onnantól ketyeg a 90 nap.

Realme GT Master Edition

(#29286) jonnyjoker01 válasza Flashget (#29285) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

A bekötési idő viszont sokkal több. Nekem legalábbis sokat kellett várnom míg újrakötnek mindent. (Január elején újra megkötöttük a szerződést és február közepén jöttek bekötni)

Üdv. Johnny

(#29287) Flashget válasza jonnyjoker01 (#29286) üzenetére


Flashget
félisten

Én azt csak arra írtam, ha valaki lemondja egyik vagy összes szolgáltatást mennyi a valós idő aminek el kell telni. Az pedig nem 90 nap. Mikor a telefont mondtam le a 8. napon reggel kapcsolták ki, kívártam 100 napot és megrendeltem újra.
Ezt már nem lehet tavaly április óta.

Realme GT Master Edition

(#29288) Lin3Lord válasza Fooler89 (#29280) üzenetére


Lin3Lord
tag

A TCP/25 ketseg kivul parazitatenyeszet ha nem figyel az ember es maris napi millios nagysagrendben kuld mailt.. Az IETF sosem regisztralta hivatalosan a TCP/465 portot - marmint smtp szolgaltatashoz -, az IANA-nak koszonheto az SMTPS ezen, es az SSL miatt maris nem blacklisted a legtobb helyen.

[ Szerkesztve ]

akkountvadasz

(#29289) rt06 válasza Lin3Lord (#29288) üzenetére


rt06
veterán

nem amiatt nem blackilsted, mert ssl (ami amugy nem is kotelezo), hanem mert az smtp szerverek egymas kozt tovabbra is tcp/25-on kommunikalnak

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#29290) maxima válasza Flashget (#29279) üzenetére


maxima
tag

Szia!

> Mikor elkezdte a Digi a lant 2007-ben, kapásból tiltotta a 25-ös portot

Az hagyján, hogy letiltotta, de szarul is van beállítva! Ha digis
IP tartományon kívülről szeretnél levelet küldeni, hiába azonosítod
magad mint előfizető aki jogosan használhatja a Digi SMTP szerverét,
b..ik elküldeni a levelet!

> mai napig simán működik kimenőként a 465-ös port.

?? A Digi SMTP szervere továbbítja ezen a porton vagy saját szervert
(pl postfix) használsz? Ez utóbbi esetben reverse DNS nélkül minden
esetben eljut a levél a címzetthez?

Üdv.

(#29291) Flashget válasza maxima (#29290) üzenetére


Flashget
félisten

Szia.

Mikor váltottam lanra addig a freemail ment nálam pop3 és smtp-vel a digi ezt ugye megtiltotta, de ha külön kérem feloldja a tiltást. Ekkor akadtam rá az akkor induló gmailra és próbáltam ki. nem kértem a feloldást Azóta is működik ugyanúgy mint a 8.8.8.8 és 8.8.4.4 dns-ként.

A Digi SMTP szervere továbbítja ezen a porton vagy saját szervert (pl postfix) használsz?

gmailt. [link]

Realme GT Master Edition

(#29292) ACE- válasza Flashget (#29291) üzenetére


ACE-
addikt

Én is így használom, bár én imap-al, de az nagyjából ugyanez, az smtp server beállítása legalábbis.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#29293) maxima válasza Flashget (#29291) üzenetére


maxima
tag

Szia!

A gmail nálam is működik.
Azt hittem valami módon saját SMTP megoldásod van.

Üdv.

(#29294) rt06 válasza maxima (#29290) üzenetére


rt06
veterán

"A Digi SMTP szervere továbbítja ezen a porton vagy saját szervert
(pl postfix) használsz? Ez utóbbi esetben reverse DNS nélkül minden
esetben eljut a levél a címzetthez?"

sajat relay-em van az aws-nel (foleg a bejovo levelek miatt), es van sajat dns-em is, viszont a reverse nincs beallitva
eddig minden level elment, kiveve, amit a digi-nek kuldtem, toluk (ha relay-nek akarom hasznalni oket, vagy ha ok a cimzettek akkor is) visszapattan 550-es hibaval, miszerint virus/malware van a levelben (nincs)

ez olyan masfel-ket eve van igy, elotte tudtam oket relay-nek hasznalni, aztan egyik naprol a masikra elkezdett 550-es hibat dobalni (es az ugyfelszolgalattal mar magat a problemat sem tudtam megertetni, nem hogy segitseget nyujtottak volna a megoldasban)

amit meg ki kell majd probalni, hogy a korabban linkelt aszf-ben levo 30-as korlatot igy is fenntartjak-e (eleg kis forgalmu levelezesrol van szo, szoval eddig nem igazan futottam bele)

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#29295) maxima válasza rt06 (#29294) üzenetére


maxima
tag

Szia!

> viszont a reverse nincs beallitva

Reverse nélkül nemcsak a Digi dobja vissza, ez a jobbik eset,
van olyan is aki mindenféle jelzés nélkül -> dev/null :(

Persze ettől még szerintem a Digi SMTP szervere nem jól van beállítva.
Én levélben próbáltam dűlőre jutni velük, azt válaszolták, hogy ha nem
digis IP-n lógok, használjam a webmail-t. Pfuj!

> visszapattan 550-es hibaval, miszerint virus/malware van a levelben (nincs)

Ez a kód nem vírusra utal hanem "reject mail" mintha az adott postafiók
nem létezne.

> amit meg ki kell majd probalni, hogy a korabban linkelt aszf-ben levo
> 30-as korlatot igy is fenntartjak-e

Passz, én sem szoktam spammelni. :)

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#29296) rt06 válasza maxima (#29295) üzenetére


rt06
veterán

"Reverse nélkül nemcsak a Digi dobja vissza, ez a jobbik eset,
van olyan is aki mindenféle jelzés nélkül -> dev/null"

szerencsere eddig nem volt ebbol gondom, legalabbis amennyire tudom, minden levelem megerkezett
viszont nem is vagyok benne biztos, hogy ha be is allitanam, minden esetben szamitana, mert ugye a digi-nek is van ra beallitasa (pl.: 185-29-82-179.pool.digikabel.hu)

"Ez a kód nem vírusra utal hanem "reject mail" mintha az adott postafiók
nem létezne."

igen, tudom, de a teljes uzenet igy fest:
"<ugyfelszolgalat@digikabel.hu>: host inmx.digicable.hu[92.249.128.162] said:
550 Malware/spam detected, transmission denied (in reply to end of DATA
command)"

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#29297) ACE- válasza rt06 (#29296) üzenetére


ACE-
addikt

A "Malware/spam" azért nem nevezhető vírusnak...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#29298) rt06 válasza ACE- (#29297) üzenetére


rt06
veterán

igen, rosszul emlekeztem, de neked meg sikerult a lenyeget megragadnod

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#29299) hun005a


hun005a
tag

Hali

Kb mennyi időt szokott igénybevenni amíg egy alap 50-es kábelnetet bekötnek,a megrendeléstől számítva?
Xker Gépmadár u

köszönöm

(#29300) DonMaster válasza hun005a (#29299) üzenetére


DonMaster
addikt

lényeg telen hoyg 1000-res vagy 50-es bár ha elérhetö a szolgáltatás akkor max az 1000-nélv an felmérés elöte az 50-esnél nem, 2hét szokot lenni átlagosan a bekötés szerzödés kötéstöl számitva bent az irodájukbol,
én is várom már, hogy huzzák az optikát bár hovégét modntak, de már nincs sok belöle.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.