Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28751) Flashget válasza radi8tor (#28747) üzenetére


Flashget
félisten

Ez nem vesszőpapira, de ha nincs Digis router az ügyfélnél ők a hibát a közvetlen gépre kötött net és hiba jelenségnél vállalnak.

Realme GT Master Edition

(#28752) radi8tor válasza Flashget (#28751) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jó, de ilyen alapon a hálókártyában se lehetne bízni.

⭐ Stella

(#28753) Attila 1 válasza radi8tor (#28752) üzenetére


Attila 1
tag

A háló kártyám 1000 Mbps 2 pc-n tesztelve a nett.

“Nem kell ahhoz semmi különleges ok, hogy jól érezd magad – egyszerűen elhatározod, hogy azonnal boldog leszel, egyszerűen csak azért, mert élsz, egyszerűen azért, mert így akarod.” (Anthony Robbins)

(#28754) radi8tor válasza Attila 1 (#28753) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem rád gondoltam, hanem arra, hogy ha Digi nem bízik a routerben, akkor a végpont összes elemével szemben bizalmatlannak kéne lennie. :P

⭐ Stella

(#28755) Lin3Lord válasza radi8tor (#28747) üzenetére


Lin3Lord
tag

Hát mivel a digi csomagoknál bőven van rá esély, hogy prosztó routerrel szeretne valaki több ezer tcp kapcsolatot fenntartva széttorrentezni magát, így jogos a kérésük.

akkountvadasz

(#28756) radi8tor válasza Lin3Lord (#28755) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tudom, ez a butabiztos megoldás. Csak az elv. :R

⭐ Stella

(#28757) celka5 válasza szabonagyur (#28708) üzenetére


celka5
tag

Öcsém gépén 780 /100 volt ma reggel(Mikrotik nélkül).Így majd routert veszünk.Van kifjezetten Digi 1000-hez ajánlott, vagy jó az a pár hez-el előbb írt ubiquity (link )? köszi

[ Szerkesztve ]

[-CeLkA-]

(#28758) Multibit válasza celka5 (#28757) üzenetére


Multibit
veterán

Ez offtopic. Itt érdeklődj!

(#28759) celka5 válasza Multibit (#28758) üzenetére


celka5
tag

ok,köszi.

[-CeLkA-]

(#28760) Flashget válasza radi8tor (#28752) üzenetére


Flashget
félisten

Ezért hozzák a saját laptopjukat mérni. Ha azon jó és az user pc-n nem a sebesség akkor egyértelmű.
ZTE esetében nem kérdeznek semmit ha rossz, cserélik. Mert erre az esetre megtartanak jó pár eszközt "m zároltan" hogy a hibát tudják orvosolni.

DTV-n is 2500Ft-ot elkérnek a kiszállásért amennyiben az user nem tőlük bérli a beltérit mivel az analógot és digitálist megkapja mindenki felár nélkül. ha külön kellene fizetni a DTV-ért úgy mint a konkurenciánál, akkor nem kérnének.
Nem őket védve, de szerintem ez így korrekt.

Realme GT Master Edition

(#28761) DonMaster


DonMaster
addikt

wekerlén márc 31.ig kötik az uj kábeles netet opticait , egész wekerlén, addig a modemes akadhat , felszámolják a modemest ott és ráálnak fixeen az optikára, aki még nem tudta volna azoknak ez jo hir, tegnap voltak felmérni nállunk, kellet szerzödést kötni uj csomagra nem év semmi kb csak csomag váltás , most öröm van , 2 hét és jönnke ki, nem kellet bemenni hozájuk hoyg mikor hanem jöttek ök házhoz hoyg ez lesz ....

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#28762) mzsombor válasza DonMaster (#28761) üzenetére


mzsombor
tag

Már egy jó ideje csinálják, hozzád ezek szerint most értek el. Hó végéig mindenhol megszűnik a koax, vagy csak nálad az a telepítés határideje?

(#28763) DonMaster válasza mzsombor (#28762) üzenetére


DonMaster
addikt

tudtam hoyg csinálják mivel az optika már féléve az oszlopon van, most kezdték el bekötni az embereket ,
aztmondták hoyg meg fog , és optika lesz , bár szerintem jobban jár mindenki vele ha csak optika lesz, elvielg márc 31-ig az egészben meg csinálják nem csak nállunk nálunk 2hetes szokásos határidöt válaltak. gondolom hoznak ont-t is , most rákel majd álni egy uj router beszerzésére hoyg legyen wifi, mivel az ont-nél nincs 2 lan pont ami egy idöben müködik,

Kár hoyg a másik házban a centenáriumi lakotelepen, még nincs de közvetlen melete már körbe van véve digi lan -al a környék , remélem oda is mielöbb belesz kötve

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#28764) andaman


andaman
tag

Üdv.

A hívásrészletezőt nem tudom megnyitni.
Már a szála-sorra kattintáskor hibaüzenettel kezdi:
"A művelet nem sikerült. (System.Data.Entity.Core.EntityCommandExecutionException: An error occurred while executing the command definition. See the inner exception for details. ---> System.Data.SqlClient.SqlException: The server principal "ECOGATE" is not able to access the database "EMKTV_VOIP" under the current security context.
at System.Data.SqlClient.SqlConnection.OnError(SqlException exception, Boolean breakConnection)
at System.Data.SqlClient.SqlInternalConnection.OnError(SqlException exception, Boolean breakConnection)
at System.Data.SqlClient.TdsParser.ThrowExceptionAndWarning()
at System.Data.SqlClient.TdsParser.Run(RunBehavior runBehavior, SqlCommand cmdHandler, SqlDataReader dataStream,
....... etc.

Találkoztatok a problémával?

A digi eddig nem csinált semmit, bejelentve telefonon, levélben...

[ Szerkesztve ]

The man is a snowflake on the river.

(#28765) celka5 válasza andaman (#28764) üzenetére


celka5
tag

Nekem is ez van egy ideje)Elfelejtettek jogot adni szegény usernek/ojjektumnak.
Szerintem észreveszik és kijavítják hamar.

[ Szerkesztve ]

[-CeLkA-]

(#28766) andaman válasza celka5 (#28765) üzenetére


andaman
tag

Köszönöm.

The man is a snowflake on the river.

(#28767) Klown válasza DonMaster (#28763) üzenetére


Klown
aktív tag

Szia!

A Centit elfelejtheted, mivel jan. 1-el kartelleztek le a HWR-rel... (I-TV Zrt.-n keresztül) :( Én is emiatt szívok. 4700-ért van 40/4, ez van. :U Esetleg T optika, de az meg vastagon 1x k, ha a 100 mega feletti csomag kellene. (Nem véletleg üresek az lépcsőházi T-s ONU-k.)

ICT téren elátkozott bermuda háromszög, ez az amúgy szerethető kis lakótelep.

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#28768) DonMaster válasza Klown (#28767) üzenetére


DonMaster
addikt

menjenek a fenébe már, jo mindegy hwr-nél ingyen van az hbo legalább ,ha már a net drágább tévé terén az van mint digi-nél plusz hbo ingyen,
t-optikát az micsoda? :D

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#28769) andaman válasza celka5 (#28765) üzenetére


andaman
tag

"Illetékes kollégáink már dolgoznak a hiba elhárításán, a javításig szíves türelmedet és megértésedet kérjük! Üdvözlettel, DIGI"

The man is a snowflake on the river.

(#28770) celka5 válasza andaman (#28769) üzenetére


celka5
tag

Nem sietik el:)

[-CeLkA-]

(#28771) Klown válasza DonMaster (#28768) üzenetére


Klown
aktív tag

T optika = Telekom

Ingyen HBO? Arra gondolsz, hogy digitálisan 2 héttel ezelőttig kódolatlan volt a Digi Filmmel és a Sport csomaggal együtt? Annak már vége... Megkapta a CTI/Compunicate kódolást.

Egyébként nem csak a net van hátrányban, hanem a DIGI+-szal egyenlő TV csomaghoz CI modul kell kártyával, ami összesen már havi +1000 Ft. (Már az első kártyának is van bérleti díja havi 500 Ft + a csomag ára 500 Ft)

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#28772) celka5 válasza Klown (#28771) üzenetére


celka5
tag

Ha már TV-s irányban vagyunk.
Amikor felváltottam 1000-re akkor a TV-t is kértem, a max csomagot.2 TV-re,
Kérdésem: nem fog kelleni semmilyen box a tv-hez? (semmi + fizetős csatorna pl hbo),csak hoznak egy-egy coax kábelt? köszi(Mindkettő TV CI+-os amúgy)

[ Szerkesztve ]

[-CeLkA-]

(#28773) Multibit válasza celka5 (#28772) üzenetére


Multibit
veterán

(#28774) DonMaster válasza Klown (#28771) üzenetére


DonMaster
addikt

tudom én is , hoyg a t optika mi ott a smily is :D csak az azért max akkor ha semiylen más szolgáltato nincs akörnyéken csak akkor válahato máskülönben számba sme vehetö szolgáltatás szerintem.

igen arra gondolok, viszotn elment 2héten keresztül enm emnt ez igaz de már ujra megy :D
mindne hátrányban van a digi hez képest , tv net telefon , nincs oylan szolágltato aki jeleleg feltudja venni a digi-vel a verseny.t bármelyik nem digi. szolgáltato maxos csomagját übereli a digi maxos csoamgja 2év hüségel meg pláne árban kétlem hogy 9e ft-ért lenne 130digitális tv csatorna ebböl 30hd hbo hbo 2 stb .
és melete telefon, és 1gbit/ -es net , 2éven kerezstül, nincs olyan szolgáltato amelyik ezt enyniért válalja . kérdés nélkül amitn a hwr-el lejár a szerzödés a centenáriumin akkor ha addig a digi lesz a háztömbökben akkor egyértelmüen rálezs csatlakoztatva, másrészröl szerintem aláirás gyöjtéssel meg lehetne oldani a digi-t a is itt , bár csak egy probélkozás lenne de több ség össze jönne véleméyne szerin-t.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#28775) Klown válasza DonMaster (#28774) üzenetére


Klown
aktív tag

Bárcsak igazad lenne! :U

Sajnos a HWR volt élelmesebb, mert ahogy megérezte a DIGI-től való fenyegetettségét, önként ment az I-TV-hez (kvázi DIGI-hez) szerződést kötni, mielőtt elveszti az előfizetőit. A DIGI meg belenyugszik a status quo-ba, mivel ígyis-úgyis pénzhez jut. Sőt így még befektetnie, hálózatot kiépítenie sem kell! (Kis befektetéssel nagy lóvé. Nem kell üfsz.-ot és hálózatot fenntartani, csak a BIX-en a switch-en egy szabad portot adni a konkurenciának, hogy rácsatlakozzanak és a TV-t elvigyék.)

A probléma ott van, hogy az I-TV-s szerződésben benne van, hogy nem épít rá a DIGI az I-TV-s partner hálózatra. Tehát, amíg van élő I-TV-s szerződés, addig kizárt, hogy a DIGI betelpüljön a lakótelepre. A szerződés meg bármikor meghosszabbítható, ha lejár. A HWR meg megfogja hosszabbítani, hiszen valószínűleg jutányos áron kap egy csomó TV csatornát és még saját fejállomást sem kell fenntartania. Tehát, amíg nem vásárolja fel a HWR-t (ahogy az elődjét, a TvNetWork-öt, aminek a tulaja u.a., mint a HWR-é) a DIGI, addig álmodni sem nagyon szabad itt olcsó, gyors netről... :(

Ha érdekel a konstrukció, akkor itt egy videó róla: I-TV

Üdv: Klown

[ Szerkesztve ]

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#28776) dre75


dre75
tag

Sziasztok!
Bekötötték az 1000es netet és vettem hozzá egy D-Link DIR-865L routert.
Megy a kapcsolta de sajnos csak 300le és 100feltöltést mér minden oldal...
Mi lehet a baj? :R

(#28777) Lin3Lord válasza dre75 (#28776) üzenetére


Lin3Lord
tag

Router nélkül rendben van a sebesség? Ha nem sebességmérő oldalt próbálsz, hanem valami gyors ftp-ről egy iso letöltést (tökéletesen alkalmas egy ubuntu vagy mint iso), akkor mit tapasztalsz? Az 1Gbps WAN kapcsolatot nagyon nehéz kihasználni egyszerű eszközökkel és a hardver is számít ilyen tempónál. Milyen hardvered van, legfőképp a merevlemez vagy SSD sebessége számít.

Ha van egy 1/1Gbit kapcsolattal rendelkező gép amihez hozzáférsz az interneten, akkor egy iperf lehet jó mérőeszköz.

[ Szerkesztve ]

akkountvadasz

(#28778) dre75 válasza Lin3Lord (#28777) üzenetére


dre75
tag

Hát i5 2500 8gb ddr3 egy kingston v300 plusz 1tb+500gb sata2
Mit kellene csinálnom? nem nagyon értettem a végét:) :R

(#28779) Attila 1


Attila 1
tag

500-as net Csúcsidőben:

“Nem kell ahhoz semmi különleges ok, hogy jól érezd magad – egyszerűen elhatározod, hogy azonnal boldog leszel, egyszerűen csak azért, mert élsz, egyszerűen azért, mert így akarod.” (Anthony Robbins)

(#28780) TeeJay válasza dre75 (#28778) üzenetére


TeeJay
félisten

nem a proci meg a RAM a lényeg hanem hogy milyen a gigabites LAN vezérlő...
illetve hogy van-e hozzá rendes driver
Realtek vagy Intel esetleg? Atheros vagy Broadcom?
:B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#28781) dre75 válasza TeeJay (#28780) üzenetére


dre75
tag

Azért irtam a gépet mert elvileg 4mag meg hasonlók kellenek az ezres nethez. A digi oldalán ez van feltüntetve, gondoltam ez is érdekelhet:)
H77es chipset Realtek® 8111F, 1 x Gigabit LAN vezérlő alap win 8.1es driver

[ Szerkesztve ]

(#28782) TeeJay válasza dre75 (#28781) üzenetére


TeeJay
félisten

így már másabb. ha jó a driver hozzá akkor tuti mennie kell mert új lap jó vezérlő.
szerintem nézd meg router nélkül aztán meglátod mi a szitu. több szerveren kell mérni, éjszaka is, aztán hamar kibukik hol van a hiba. DIGI hálózat vagy saját router vagy ilyenek...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#28783) dre75 válasza TeeJay (#28782) üzenetére


dre75
tag

Sajnos nem tudom letesztelni router nélkül.
nem kapcsolódik.
Van egy huawei valami amibe be vannak dugva a cuccok, ezt hozta a digi és ha innen megy egyből a gépbe a kábel nincs net :F

(#28784) poli27 válasza dre75 (#28783) üzenetére


poli27
veterán

pppoe kapcsolatot létrehoztál a gépen?.... ugye a routert kihúztad a modemből és csak a gép van beledugva az 1es portba?

[ Szerkesztve ]

(#28785) dre75 válasza poli27 (#28784) üzenetére


dre75
tag

Megvan csak elírtam a jelszót...de router nélkül 3szor próbáltam tesztelni abból 2szer elment a net...és így még kevesebb lett a sebesség. 100 routerral 310 :(((

(#28786) sgery


sgery
őstag

Aki használ diginet 500+-os netet és synology nas-t azt tudja esetleg mit kell tenni, hogy a nas-nál is meglegyen a sebesség? A gépen megvan az 500mbit, de a nas max 8mbyte-al tölt lefele :(

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#28787) Lin3Lord válasza sgery (#28786) üzenetére


Lin3Lord
tag

Ugyan nem Synology, hanemNSA320S, de csak 140Mbitet visz ki, mert gyenge a hardver (persze ez lehet felhasználástól függő, nekem agyon van berhelve és fut rajta minden fityfiritty). Milyen Syno Nasról van szó? Céltopikban mit mondtak erre?

[ Szerkesztve ]

akkountvadasz

(#28788) zoltan6 válasza sgery (#28786) üzenetére


zoltan6
őstag

van synology topik pont a napokban vitatkoztunk erről a témáról a fórumban,olvasd vissza az utolsó két oldalt,igen nekem is ilyen kombinációban van,és kb.hasonló a letöltési sebességem,ennyit tud a synology hardverileg.

(#28789) dre75


dre75
tag

Remélem a diginél lesz a gond...gondolom birnia kéne azoknak amit irtam a gigabites netet :R

(#28790) Multibit válasza sgery (#28786) üzenetére


Multibit
veterán

Súlyos százezreket kell lecsengetned, ha Synology-val akarsz 500 Mbps-sel torrentezni! Az olcsó modellek erre alkalmatlanok.

(#28791) zoltan6 válasza Multibit (#28790) üzenetére


zoltan6
őstag

kérdés kinek mi az olcsó? megveszel egy alap egylemezest +2-3 tb-os vinyót hozzá azt ott vagy majdnem egy havi minimálbérnél.én csalódtam ebbe a synology nas-ban. :(

[ Szerkesztve ]

(#28792) bambano válasza zoltan6 (#28791) üzenetére


bambano
titán

az a cucc, amire már beindult a nyálelválasztásom, diszk nélkül volt 286 rugó.
nekem ez nem elég olcsó...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28793) poli27 válasza zoltan6 (#28791) üzenetére


poli27
veterán

Én most vittem vissza egy synology 115 öt és cseréltem egy qnap ts-131 re, de ez is elég lassú,bár jobban beállítható mint a synology sztem és egyszerűbb... nekem nem lesz nasom ezt eldöntöttem most az 1 hét alatt amit itt vendégeskedtek a beállítás erejéig. van egy 1150 es gépem (pentium proci,4gb ram,3 wincsi+ssd)0-24be a fogyimérő 25-40w körül mutogat 3 lemezzel benne. Majd ha a nas gyártók nem néznek hülyének a vicces hardverükkel ennyi pénzért talán lecserélem, de addig is ez bírja a 240 es upct simán....

(#28794) Multibit válasza zoltan6 (#28791) üzenetére


Multibit
veterán

Neked is és mindeki másnak: a plug-and-play (vagy ha úgy tetszik out-of-box) SOHO NAS-ok mind ilyen szerény hardverrel épülnek. Lehet írni, hogy csalódtál a Synology/Qnap/Zyxel-ben (mindenki helyettesítse be a sérelmezett márkát ;] ), de olcsón nem kapsz erősebbet. Igen, ezek az egy-két lemezes NAS-ok olcsók! Nem a magyar átlagfizetéshez képest olcsók, ezt mindenki tudja. Nekem DS713+ van 4GB memóriával és ez sem tud full 500 Mbps-sel torrentezni (pedig ez már nem házi kategória). De nem is érdekel, hogy nem tud. Nem az adott márkát kell szídni, ha egy álomvilágot kergetünk. Aki hardcore torrentező, az építsen/vegyen letöltő gépet! Tájékozódni kell vásárlás előtt.
Bocs az OFF-ért!

(#28795) Mr Bond 007


Mr Bond 007
őstag

Lehet jobban járnátok ha ennyiből vennétek egy használt szervert és abba pakolnátok nagy vinyókat. Össze se lehet hasonlítani a 2 teljesítményét és megbízhatóságát. 100-150 körül már hardveres raiddel is lehet találni 4-8 magosakat 8+ gb rammal és dual táppal. Persze a fogyasztás meg a zaj több lesz (mikro szerverek pl már sokkal jobbak ebből a szempontból is), de ha van hova lerakni akkor funkcionalitásban is végtelen lehetőséged van.

[ Szerkesztve ]

(#28796) hcpety


hcpety
tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék: régen 80/25-ös TopNet-em volt, telefonnal párosítva. A gyári "elosztót" megszüntettem (amiben csak 4 ér volt a NET-nek), mondván úgy sincs vezetékes telefonunk, sose használtuk. Simán rányomtam a kábel végére egy RJ45-ös csatit (mind a 8 eret) a "narancs-fehér, narancs, stb..." bekötési sorrendben. Időközben megemelték a 200/50-esre a netet, jött is a szerelő, elmondtam neki, hogy én már "átmókoltam" a csatit. Rendes volt, úgy csinálta meg, hogy húzott fel külön a telefonnak is kábelt, a meglévőt pedig ő is bekötötte lent (mind a 8 eret). Igen ám, de továbbra is csak 100Mbit-tel tudok tölteni...

Kérdésem az lenne, hogy esetleg más színsorrendben kellene bekötnöm a csatlakozót, vagy az jó, és a szerelő ronthatta el lent a lépcsőházban?

(#28797) DonMaster válasza hcpety (#28796) üzenetére


DonMaster
addikt

?ha ö rontotta el lent kakor te is tudod fent korigálni és forditva is igaz ha rontottad el ö is tudja lent ,

szerintem nem cseréltek switch-et
probáltad hogy a lan kártyádnál mit lát gbit vagy csak 100mbit
mert ha utobbi akkor nem is lesz több
ha a gigabit akkor a kábele leeht probléma vagy pedig nem álitotak át a központben még

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#28798) poli27 válasza DonMaster (#28797) üzenetére


poli27
veterán

Ez hülyeség, nem fog gigabitet látni ha a kábel van elrontva!!

(#28799) hcpety válasza DonMaster (#28797) üzenetére


hcpety
tag

Cserélt switch-et, azért jött elsősorban. A színsorrendnek a normál patch kábel bekötés kell?

(#28800) poli27 válasza hcpety (#28799) üzenetére


poli27
veterán

:K

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.