Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29601) pumukli4573 válasza DonMaster (#29600) üzenetére


pumukli4573
tag

már rájöttem

(#29603) ACE- válasza TeeJay (#29590) üzenetére


ACE-
addikt

Szerintem Te nem látod át hogy mi ennek a UPC által Wi Free-nek hívott szolgáltatásnak a lényege. Nem az, hogy Te a saját netedet wifi-n használd, hanem ha elmész valahova, pl. vendégségbe, vagy csak vársz valahol valakire, akkor erre az eszközre tudj kapcsolódni, és ott is tudj Wifizni, ahol nincs neted. Vágod? A UPC Wi Free-nek is ez az erőssége. Pl. én szereztem ismerőstől jelszót, és amikor nyelviskolában vagyok egy ott lévő kellően erős Wi Free jelre kapcsolódok, és tudok szépen Wifi netezni. Ez a lényege. Ha ezt csak családi házas környékre adják, akkor valóban nincs túl nagy gyakorlati jelentősége, de ki tudja, a ZTE-ken is csak egy beállítás központilag, és már megy is, mint a UPC-nél...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#29605) Flashget


Flashget
félisten

Romániában ilyen a wifi
[link]

Realme GT Master Edition

(#29606) TeeJay válasza ACE- (#29603) üzenetére


TeeJay
félisten

képzeld vágom mi a lényege csak eddig akárhol jártam a városban nem tudtam használni
be van nyomva az okostelefonomra mivel van UPC előfizetésünk de nem sok értelmét látom
előbb lesz egy plázában wifi mint UPC által

a lényeg továbbra is az ha DIGI is ilyet akarna a wifis ONT-al akkor nem sok értelmét látom mert a családi házas környéken amúgy is mindenkinek lesz otthon saját wifi ami erősebb
ha 4házzal odébb akarod használni max arra éri meg amúgy nem

DIGI belvárosban nem ad ONT-t tehát értelmetlen
panel részeken meg ha a lépcsőházba raknának ilyet szintén értelmetlen mert dobozban van, az egy másik nagy szekrényben és amúgy is vasbeton
kis antenna fém kalitkában esélytelen, ráadásul panelben amúgy is van ismét wifi-d tehát a szomszédéra se kell csatlakoznod

én nem látom értelmét hogy 2 lépcsőházzal odébb is lesz wifim mert nem lesz
ez UPC-nél is látszik pedig 9. kerületben néztem körútnál meg soroksári úton és semmi
vidéken meg szüleimnél van egyedül az egész 1km-es utcában mert ahol van még UPC net ott vagy modem van még és nem Technicolor/Ubee vagy messze vannak
ezért is hagytam bekapcsolva a wifree-t mert 100% hogy más nem fogja használni soha már csak a távolságok miatt is :D
3házzal odébb lévő rokon wifijének már az SSID-t se látni annyira nagyok a távolságok

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#29607) DonMaster válasza Flashget (#29605) üzenetére


DonMaster
addikt

ez MO-rol is elmondhato, kerületek benzinkutak stb éttermek, csak itt nincs rá még térkép ott meg már van, ennyi a különbség, ha végig nézitek étterem és benzinkut meg pláza a legtöbb, csak minimális olyan van hogy házon belüli,
ACE-
érdekelne, hogy egy 1000-res csomagot ha rendelek, amin annyi a max be6ki menö is , ott ha betesznek, egy ilyen wi-Free szolgáltatás-t az ugyebár bárhogyan is nézem az én káromra megy .

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#29608) Flashget válasza DonMaster (#29607) üzenetére


Flashget
félisten

Nem vetted a lényeget.
A Digi nem használja az usereinek a routereit, hogy wifi legyen.

Realme GT Master Edition

(#29609) ACE- válasza TeeJay (#29606) üzenetére


ACE-
addikt

Örülök hogy leírtad még egyszer ugyanazt a badarságot. Attól még mert valaminek Te nem látod értelmét, és nem tudod kihasználni, más még használhatja. Lásd engem, aki nyelvtanfolyamon ha szükség van rá tud wifizni, illetve voltam már Komlón is, ahol működött, és ezért nem fogyott az amúgy 200MB-os édeskevés mobilnetem. Szóval nagyon is jó dolog ez, főleg úgy, hogy ahol nem lesz UPC, ott lesz DIGI. És ahogy olvashattad is, meg el is tudod gondolom képzelni, a jelenlegi ZTE-ken (amik nem ONT-ok) sem tart semeddig bekapcsolni a szolgáltatást... így már még hasznosabb lenne.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#29610) ACE- válasza DonMaster (#29607) üzenetére


ACE-
addikt

Nincs ezzel semmi gond, ha úgy működik, ahogyan a UPC-nél. Ha akarod működik, és tudsz Te is máshol is Wifizni, ha nem akarod, akkor nem fogy a sávszél (UPC-nél ugye eleve sem) viszont Te sem használhatod a free wifiket. Nekem megérne az a 10-20 Mbit mínusz free wifi pontokat. Mondjuk sosem fizetnék elő gigabitre mert ha nem magamtól, akkor itt a tapasztalatokból is látható, hogy kihasználhatatlan. Még az 500 is, nekem az van, de ahogy lejár a hűség rakom vissza a 100/50-et.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#29612) poli27


poli27
veterán

Ha minden igaz jövő héten elindul a 16. kerület másik része is, eddig ennyi infót tudok :)

(#29613) Renato1993 válasza poli27 (#29612) üzenetére


Renato1993
tag

Hátha tényleg így lesz, akkor hozzávágok egy üveg pezsgőt a villanyoszlopnak felavatásként :DDD
Mondjuk spec itt Cinkotán a Somkút-Vidámvásár, és a Georgina-Rózsalevél sarkán vannak a gerinckábelek végei, de ma reggel 11 körül jártam arra, és nincsenek megkötve még...
Úgyhogy azt akkor rohamtempóban kellene megkötniük, és utána még tesztelgetniük a maradék részt :D

Gigabyte GA-MA790XT-UD4P,AMD Phenom II X4 965BE,Sapphire HD5850, 240GB SSD, 2x4GB DDR3 RAM,Corsair VX450 táp,Tt VB6000BWSD ház,TOSHIBA DT01ACA200 2TB HDD

(#29614) poli27 válasza Renato1993 (#29613) üzenetére


poli27
veterán

Nem a UPC vel kevered esetleg? Amúgy meg lehet szándékos mert az a szakasz kötés nem kell valamiért...

(#29615) MDanny válasza poli27 (#29614) üzenetére


MDanny
senior tag

Biztosan nem a UPC, az ő kötései pár oszloppal lejjebb vannak.

Pedig a Somkút utca - Vidámvásár utcai kötés nagyon is fontos lenne, mert más irányból nincs kapcsolat és a Farkashalom utcában a másik vége be van kötve ennek a kábelnek területi leágazások nélkül. A Somkút utca pedig hiányosnak tűnik, mert egyetlen leágazó doboz sincs (csak a területi osztáshoz vezető kábel van felpakolva, aminek a végén nincs kész a kötés) és se a Tóköz, se a Cinke utca végén nincs fent a passzív osztódoboz.

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#29616) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

Sziasztok
Vidamvasar utcabol mar varom evek ota a digit :)
2-3 hete is volt mar mozgolodas, de akkor upc emberkeket lattam madzagot huzni. De a heten is voltak, valakik ...
Amugy: hogy kell erteni a netcsomagokat ? Miaz hogy 1000, 500 valami, sajnos nem tudom az ilyen szakkifejezeseket stb. De most thomnal 50 'megás 'netem van, torrent ugy atlagba 4-5-6 'megával' jon. Tehat ehhez kepest, az emlitett csomagok mennyivel masak ?
Elnezest a nagyon laikus kerdesert :)
Valaszt koszonom szepen ;)

[ Szerkesztve ]

(#29617) Multibit válasza Sterilzona (#29616) üzenetére


Multibit
veterán

Amennyiben minden feltétel adott, 1000-es netcsomag esetén - elméletben - 125 'megával', 500-as esetén - gyakorlatban - 62.5 'megával' jön ;)

[ Szerkesztve ]

(#29618) Sterilzona válasza Multibit (#29617) üzenetére


Sterilzona
senior tag

ojnye!
Es ez valosagba is ilyen durva ? 5 'megaval' is eleg hamar lejon tobb giganyi adat, hat meg 100, vagy afolotti sebesseggel.
Mik azok a feltetelek ?
Tudom hogy fugg a halozat terheltsegetol,de mennyi lehet az atlag ? Szokott gond lenni a halozattal ? Belassulas, kihagyasok stb ?

(#29619) Lin3Lord válasza Sterilzona (#29618) üzenetére


Lin3Lord
tag

A feltetelek kozott van az otthoni halozatod (gigabites nic, min cat5e, gigabites switch es a legfontosabb: egy router ami szinten elbir ekkora savszelesseggel - digi ad ha van telefonod es nem optikan vagy), a szamitogeped (ha egyszeruen nem eleg eros a hardver ahhoz, hogy birjon 60-100 megaval akkor mindegy) es a tuloldaltol, ahonnan jon az adat (onnan is kell minimum ennyi savszel, hogy te kihasznald)

[ Szerkesztve ]

akkountvadasz

(#29620) pumukli4573 válasza Sterilzona (#29618) üzenetére


pumukli4573
tag

Gigabites Lan kártya
vagy alaplapi Gigabites lan
szerintem több nem kell feltételnek
úgy is OLT(hálozat) adja sebességet

(#29621) ACE- válasza pumukli4573 (#29620) üzenetére


ACE-
addikt

Hogyne kéne? pl. egy átlagos vinyó nem tud írni 125 Megával, a 7200-asok is csak módjával, ezért ehhez már SSD kell. És egy 4 magos proci, meg sok RAM is kell hozzá. De azért azt is érdemes elmondani, hogy ekkora sebességet aligha fog tudni kihasználni, mert nem tud ennyivel (torrenten kívül) tölteni sehonnan...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#29622) TeeJay válasza ACE- (#29621) üzenetére


TeeJay
félisten

akinek több gépe van meg okostelefon tablet ott max
nekem 2 asztali gép lesz most jövőhéttől amin keresztül feltöltést elég szépen hajtjuk majd napi szinten 7-8 órát mivel kis irodát csinálok itthonra, mellette marad a laptop LAN-on torrent seedre limitált sebességen, és 3-4 okostelefon is lógni fog
100/50-es net marad szerintem de majd meglátjuk hogy átváltsak-e 500-as csomagra és legalább akkor ONT-ra kerülök :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#29623) Sterilzona válasza pumukli4573 (#29620) üzenetére


Sterilzona
senior tag

SSD, az van.
Lan kartya szerintem alaplapi, beepitett.
Fene tudja, meg kell ezek szerint neznem.
Mindjuk nem akartan kapasbol legnagyobb csomagot, meg ha ara csalogato is, thomhoz kepest. Boven eleg az alacsonyabb csomag is, nem kell elszalni :)
Mi az az ont es olt halozat ?

[ Szerkesztve ]

(#29624) pumukli4573 válasza ACE- (#29621) üzenetére


pumukli4573
tag

minek a sok ram ?
elég 4GB vagy 8 GB ...
64GB kell neki te szerinted ?

(#29626) Flashget válasza Sterilzona (#29618) üzenetére


Flashget
félisten

500-as netem van de még sosem értem el vele a 62,5-t.
Tegnap olyan 35-el jött le a vikingek újabb része, de az pár mp-t jelentett csak. 20-30? :)
Szerintem ár/érték arányban az 500/100 és 100/50 a legjobb net a Diginél. A feltöltési sebességet nézve.

Realme GT Master Edition

(#29627) zoltan6 válasza Flashget (#29626) üzenetére


zoltan6
őstag

windows 10-et meg linuxot is szedtem multkor 55-tel,meg is lepődtem.

(#29628) < CyberBob > válasza Flashget (#29626) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Dehogynem megy (szintén 500-as):

:)

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#29630) petir


petir
senior tag

Sziasztok !

Lenne egy kerdesem feletek anno mikor emeltek savszelt kaptam egy zte csodat ami levalasztja ugye a telefonvonalat. A helyzet az , hogy le fogom mondani a netet meg a tv-t viszont a telefont meghagynam. Azt mar kideritettem , hogy a zte-t vissza kell szolgaltatni es a telefon ujra a regi kis dobozon keresztul fog jonni Amit anno levagtak. Szerencsere a kis doboz megvan :) ha visszakotom az itt lathato regi allapotba akkor a lemondasig mukodni fog a telefon es a net? Vagy a lepcsohazi switchbe is kell valamit dugdosni es azt majd ok intezik ? Gondolom az erparokat nem csereltek csak ugye most tobbet hasznalnak mint regen. A szinsorrend meg kotott szabvany szerint annyi ugye , hogy most nalam nem lesz bekötve. Tehat osszesegeben mukodni fogok vagy nekik is kell matatni a switchbe?

Doboz

[ Szerkesztve ]

(#29631) Vakegérke válasza petir (#29630) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nálam nem jó a link.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#29632) Lin3Lord válasza petir (#29630) üzenetére


Lin3Lord
tag

mivel a lepcsohazban lekotottek a kek erparat az analog adapterrol, igy nem fog menni, marcsak a tavtaplalas hianya miatt sem. miutan ok visszakotottek az analog adapterre a lepcsohazi rendezoben, akkor tudod nalad is sikeresen visszakotni.

akkountvadasz

(#29633) DonMaster válasza petir (#29630) üzenetére


DonMaster
addikt

telefonnál csak 1 csomag van ami net és tv nélkül rendelhetö , de lehet igy fogják meg oldani, neked.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#29634) petir válasza Lin3Lord (#29632) üzenetére


petir
senior tag

Igen rajottem , hogy nem jo :D elbenaztam a kis doboz van a foton.

Jo tehat kijonnek es majd ok kotozgetnek ezek szerint mert mindket oldalt kell. Akkor nem piszkalom :)

Koszonom a gyors valaszokat !

(#29635) Flashget válasza < CyberBob > (#29628) üzenetére


Flashget
félisten

én nem azt írtam, hogy nem megy.
Én nem értem el a max. sebességét még, mert nem vagyok torrent huszár. :)

Realme GT Master Edition

(#29636) < CyberBob > válasza Flashget (#29635) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Nem baj, majd belejössz és utána még lassúnak is fogod érezni. :D

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#29637) TeeJay


TeeJay
félisten

volt már itt valaki aki rendelt nagy csomagot majd vissza váltott 100/50 vagy az alá?
olyankor visszarakják 100-as switch-re mint eredetileg vagy a gigáson / ONT-on hagyják ugyanúgy?
ha utóbbi akkor pár hónapra berendelem az 500-as csomagot, úgy sincs gigás switch nálunk tehát csak ONT-ra tehetnek, aztán utána visszaváltok 100/50-re és hátha azon hagynak aztán úgy már 110/54megabit körül egész jól megy a dolog :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#29638) bence2000 válasza poli27 (#29612) üzenetére


bence2000
csendes tag

Ez biztos jó hír azoknak, akik ott laknak, viszont mi a helyzet az árpádföldi megrendelőkkel, akik már 1 hónapja várnak a bekötésre (szerződés kötés után)? :)
Köszi!

(#29639) llacee válasza poli27 (#29612) üzenetére


llacee
őstag

Na vegre :)

(#29640) Flashget válasza TeeJay (#29637) üzenetére


Flashget
félisten

1 év alatt 1x válthatsz ingyért csomagot, utána fizetni kell ha jól tudom. ÁSZF-t kell megnézni mit ír erről.

Realme GT Master Edition

(#29641) DonMaster válasza bence2000 (#29638) üzenetére


DonMaster
addikt

19ker weekerle ugyan ez a helyzet, több mint 1 hónapja meg van az átszerződés strada netröl optikai-ra azóta semmi ,

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#29642) apszi válasza poli27 (#29612) üzenetére


apszi
őstag

Szia!
Boccs a hülye kérdésért, de nem igazán követtem a fórumot, viszont érdekelne a DIGI a 16. kerben. Melyik részére gondoltál, hogy kezdik kiépíteni jövőhéten?
Köszönöm!

(#29643) Freezee válasza poli27 (#29612) üzenetére


Freezee
senior tag

Szia,

Láttam írtad hogy a 16. kerület másik fele is be lesz kötve lassan.
Lehet tudni hogy az ujszász utca Prodám utca környékén mikor lesz elérhető Digi szolgáltatás?
Már elég régóta várom és a Diginél nem tudtak semmi információt adni, még azt sem hogy egyáltalán lesz-e :(

Köszi

(#29644) apszi válasza Freezee (#29643) üzenetére


apszi
őstag

A Digit én is kérdeztem, még írásban is, és nem mondanak semmit, így viszont nem kis mennyiségben fognak előfizetőket bukni a 16. erületben, a UPC ugyanis már üzletkötőkkel csörtet előre, és azért sokan vannak akinek fogalma nincs róla, hogy lesz DIGI is...ne tudom miért jó ez nekik. De a hozzászólásod alapján akkor arra következtetek, hogy a hév déli oldaláról volt szó poli27 korábbi hozzászólásáról?

(#29645) Freezee válasza apszi (#29644) üzenetére


Freezee
senior tag

Igen a 16. kerület Kerepesi út-tól a 17. kerület felé az ujszász utcáig ( utána már a mező van :) )
Én is hívtam illetve írtam nekik de azt írták majd "lehet" lesz arra is "valami". Na hát ez édeskevés. Ileltve mi lesz? Hirdetőtábla vagy net is :D
Lejárt a hűségem a T nél januárban most havi 3000Ft al fizetek többet de nem akarom elkötelezni magam mert várom a digit. De vazz azért nem ártana tudni hogy 1-2 hónapon belül lesz valami vagy csak jövőre. Eléggé sokba kezd kerülni a várakozás... :(

(#29646) apszi válasza Freezee (#29645) üzenetére


apszi
őstag

Köszi az infót, én is hasonló stratégián gondolkodom a T-vel. Nekem is lejár, mondjuk nekem csak netem van tőlük, de én is úgy tervezem, hogy adok 2-3 hónapot hűség nélkül még magamnak (ez ha minden jól megy kb. 700 froncsi plusz/hó lesz a mostanihoz képest), hátha a jó idővel a DIGI is megérkezik, de ha nem jönnek, és no infó, akkor legkésőbb szeptemberben lepaktálok a UPC-vel 1 évre oszt csók a család.

(#29647) llacee válasza apszi (#29646) üzenetére


llacee
őstag

Nekem múlt év ilyenkor járt le a T, akkor húzták az optikát az utcában a Digisek (mátyásföld) így nem hosszabítottam, mopst már tényleg élesíthetnék, mert 10e/hó a 25/5-ért elég sok.

(#29648) Met


Met
nagyúr

Most upc fiber power 60 van 60/6 garantált 20/3, azt nem tudom hogy legyen a Diginet 100 vagy elég az 50.
Az nem izgat hogy ha valamit töltök akkor mennyi idő alatt jön le hanem inkább az érdekel hogy online játékoknál (wot, iracing, assetto corsa) ne legyen lag.

Szerintetek?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#29649) Gézengúz válasza Met (#29648) üzenetére


Gézengúz
addikt

A pingnek nincs köze a sebességhez, az 50-es csomag ilyen szempontból ugyanolyan jó...

(#29650) Met válasza Gézengúz (#29649) üzenetére


Met
nagyúr

Felfelé náluk is lehet módosítani következmények nélkül ugye?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.