Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29701) MacCay válasza poli27 (#29700) üzenetére


MacCay
tag

ez volt a kérdés pontosan, hogy ez így jó vagy van más lehetőség is ha nincs akkor képes vagyok felfogni. :R ha tudnám, hogy megy 2000-el is nem valószínű hogy hozzátok fordulnék. sry

[ Szerkesztve ]

(#29702) szabonagyur válasza MacCay (#29701) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ezt irtam neked elsőre, hogy valszeg 2,4-s a Wlan kártyád, igy ennyi a reális kb. 1-2 beállitást meg lehet nézni a routerben ami néha hoz pár megabitet, de a max szerintem 90Mbit lehet. Ilyen beállitás az only N ha nincs ami a régit igényelné stb. Ezeket a routeres téméban elmondják.

(#29703) DonMaster: a gépbe nem tud más Wlant rakni, max USB-be rakhat jobbat.

[ Szerkesztve ]

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#29703) DonMaster válasza MacCay (#29699) üzenetére


DonMaster
addikt

egy jobb wifi kárytya kell bele és több lesz a sebesség, káblen is kevés kicsit a 400, de az még oké, persze ha cat5e minimum a kábel és gbits-es lan van a gépben a router elkel birja 800-940-ig gyári firm el a hardveres nat miatt, wifin-n viszont nem lesz soha sem gbit/s ahoz elég komyol router és vevö is kell, tehát igy teljesen jo az ami jön, talán probálj meg szerzni egy dualos vevö-t és avval biztos az 5ghz-es sávon több lesz a sávszél,

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#29704) MacCay


MacCay
tag

kösz mindenkinek, az ember mindig tanul. a 10 megás adsl-hez képest már ez maga a menyország :DD

[ Szerkesztve ]

(#29705) Sonja válasza MacCay (#29690) üzenetére


Sonja
veterán

Szintén WDR4300-as router DigiNET 500-al, egy Lenovo G500 laptoppal (2,4GHz, 2x2MIMO) ennyit mérek:

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#29706) MacCay válasza Sonja (#29705) üzenetére


MacCay
tag

a router a földszinten van, a laptop pedig a tetőtérben, nem túl közel vannak egymáshoz, födémen keresztül.

(#29707) Multibit válasza MacCay (#29706) üzenetére


Multibit
veterán

Ezt a "lényegtelen apróságot" a végére hagytad. Örülj, hogy van wifi-d a födémen keresztül!

(#29708) szabonagyur válasza MacCay (#29706) üzenetére


szabonagyur
félisten

Na ezt is akkor kellett volna közölnöd amikor kértem a Wifi részleteit, illetve a környezetet is. 10 hozzászólásban derült ki, hogy milyen az adaptered meg, hogy mekkora közeg van.. :U

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#29709) MacCay válasza szabonagyur (#29708) üzenetére


MacCay
tag

akkor a wifi részét nagyjából tisztán :) látom, viszont most direktbe kötve 98Mbps -ot mérek :Y
Alaplap neve ASRock M3A770DE
Realtek RTL8168D/8111D PCI-E Gigabit Ethernet Adapter (PHY: Realtek RTL8211/8212)

[ Szerkesztve ]

(#29710) MacCay válasza MacCay (#29709) üzenetére


MacCay
tag

addig bűvészkedtem amíg felment 330-ra

(#29711) poli27 válasza szabonagyur (#29702) üzenetére


poli27
veterán

Miért ne lehetne másik wlant tenni, legalább ne mondjunk hülyeséget, ugyanúgy cserélhető szabvány dolog mint pl egy wincsi... mini pcix wlan kártya kell bele és kész!

(#29712) szabonagyur válasza poli27 (#29711) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mert mondjuk a gépben van egy black list? Majd ha valaki moddol hozzá BIOS-t akkor talán fog menni benne bármilyen. Addig meg az max amivel árulták.

Szóval inkább gondold át a dolgokat mielőtt beleokoskodsz, közel sem olyan mint egy vinyó csere, kb olyan mint egy kijelző vagy bármi ilyesmi, eléggé le van szűkitve a potenciális jelöltek száma.
Attól, hogy szabvány csatlakozó van attól a gép nem fogja támogatni. Ja és az ilyen apróságot, hogy hány kábeles, van e rajta a Bluetooth vagy külön arról ne is beszéljünk...

[ Szerkesztve ]

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#29713) poli27 válasza szabonagyur (#29712) üzenetére


poli27
veterán

Ez marha érdekes több laposban cseréltem és mindbe működöt...

(#29714) szabonagyur válasza poli27 (#29713) üzenetére


szabonagyur
félisten

ja amiben meg nem működik az csoda ugye? Szóval nem kéne ennyire általánositani ;) És megnyugtatlak ebben a Lenovoban moddolt BIOS megy csak.

ui. biztos vagyok benne, hogy többet cseréltem mint te.

[ Szerkesztve ]

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#29715) MacCay


MacCay
tag

most ez van

[ Szerkesztve ]

(#29716) DonMaster válasza szabonagyur (#29712) üzenetére


DonMaster
addikt

[link]
biosban lehet bármi, de a window ami fut rajta felfogja ismerni hogy uj ezsköz van betéve és feltepeiti és menni fog vele , pl ez amit tit linkeltem, ábr nem nézegettem miylen mit tud csak elsötalálatként- hogy iyles mi kell. neki.
[link]itt találhato több választék és árban is van,
de vehet usb-et is, de elgjobb ha fog egy káblet öszeköti és megy maxal olcosbb és biztosab meg stabilab meg oldás.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#29717) szabonagyur válasza DonMaster (#29716) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor még egyszer leirom. Wlan kártyánál számit a gép BIOS mit mond, az emlitett gépnél meg kiemelten számit, mivel nem fog mást kezelni csak amivel gyártották, az a 2-3 tipus és ennyi.
Mivel BIOS azt fogja mondani, hogy nincs benne Wlan, igy a Windows sem fog semmit tenni.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#29718) MacCay


MacCay
tag

na ezt jól kitárgyaltátok, de akkor mi van velem? akkor most jó ez így nekem? vagy keressem a digi-t? egy biztos , nem lesz wifi kártya csere :) végső esetben kábelezek.

[ Szerkesztve ]

(#29719) Drenadar válasza MacCay (#29718) üzenetére


Drenadar
veterán

amennyiben direktbe rákötve az eszközeid a garantált min felett vannak a mért értékeke felesleges a digihez fordulnod, abban az esetben fordulj a pénztárcádhoz és a számtechboltokhoz.

ha garantált érték alatt mérsz akkor hívhatod a digit nyugodtan.

Az előbbi kollégának elméleti síkon igaza van, ha a BIOS tiltja az eszközt, és nem létesít vele kapcsolatot, akkor a win cseszheti a drivereket. Hiszen ugyebár a bios dolga az, ami...
Viszont miért lenne blacklisten?

(#29720) tgbrfv válasza MacCay (#29718) üzenetére


tgbrfv
tag

nagy valószínűséggel a géped nem bírja a gigabites sebességet.

amúgy minek neked gigabit? böngészéshez, torrenthez is bőven elég a 100 mbit.

(#29721) MDanny


MDanny
senior tag

XVI. kerületi érdeklődőknek: a Somkút utca - Vidámvásár utca sarkán lévő nagykötés is készen van. :)

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#29722) MacCay válasza tgbrfv (#29720) üzenetére


MacCay
tag

ettől többet fizettem évekig az adsl modemes semmiért, gondoltam ,ha lúd, legyen kövér.
ennyi
de valszeg elég lesz az 500-as is bőven, 5,5 gigás film 3 perc alatt jött le.

[ Szerkesztve ]

(#29723) lajos0001 válasza MacCay (#29718) üzenetére


lajos0001
tag

szia,

utánanéztem a laptopod lehetséges konfigjának: egyben nem éri el a gigabit minimum konfigját (ld. digi oldalán): ssd helyett 5400-as hibrid hd van benne, ez lehet gond, de szerintem nem feltétlenül muszáj ilyen lassúnak lennie csak emiatt. lehet más gond(ok) is van(nak) paralel. csak a rend kedvéért: kábelt direkt a gépbe dugva mérni + nézni a madzagcsatlakozásokat is megérné (kontakt?) .... driverek biztos legfrissebbek? teszt mellett háttérben futó visszafogó egyéb alkalmazások? túl sok windows service a háttérben? (mit mond a feladatkezelő/process explorer?) agyontöredezett hd-partíciók? túl szigorú tűzfal + antivírus, esetleg kémfogók (netán túlbiztosítás)? firefoxban túl sok forrásigényes plugin netán? (némelyek kegyetlenül tudnak lassítani) + már elnézést: esetleg rootkit/egyéb fertőzés, amely visszafogja a gépet? a wifiről nem szólok, az lehet lutri is, de kábelen szerintem jobbnak illene lennie az adott hw esetében.

(#29724) MacCay válasza lajos0001 (#29723) üzenetére


MacCay
tag

köszi, megnézegetem majd este.

(#29725) lajos0001 válasza MacCay (#29724) üzenetére


lajos0001
tag

tanulságos lenne, mi sül ki belőle. DE: reális eredmény érdekében ugyanabban az időszakban kellene mindig mérni. nyugodtan lehet olyan is, hogy estére jelentősen lelassul az, ami délelőtt/kora délután még OK volt. túlterhelt hálózat?

[ Szerkesztve ]

(#29726) MacCay válasza lajos0001 (#29725) üzenetére


MacCay
tag

megnézem ma este meg holnap kora délelőtt is

(#29727) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

Sziasztok. Lemomdtam a Digi 50 netem még régebben. Mennyi idő alatt kötnék be újra, ha holnap mennék be? Mennyi az, amennyire kötelezve vannak?

(#29728) radi8tor válasza Tav-Csoves (#29727) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

31 napra vállalják.
28. napon már illik rákérdezni mikor jönnek. :)

⭐ Stella

(#29729) Tav-Csoves válasza radi8tor (#29728) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

:R

(#29730) MacCay válasza lajos0001 (#29725) üzenetére


MacCay
tag

most mértem: lenovo laptopon 760Mbps volt a max. az asztali gépen 623Mbps volt.

(#29731) bakabaka


bakabaka
csendes tag

Sziasztok!
A "zte-csoda" wifijével van gondom, valamit véletlenül elállíthattam rajta :U
Androidra a play-ből mindig tudtam frissíteni és telepíteni, de kb. két hete csak elindul a letöltés, de be sem fejeződik, és ezért nem is telepít. Maga a wifi él, mert leveleket olvasok, böngészek stb. de speciel a telepítés lehal. Áthoztam a haverom WR1043ND-jét, a ZTE-csoda mögé kötöttem madzaggal, és ennek a wifijéről csodák-csodája, ugyanúgy telepít, mint régen. Megpróbáltam egyenként összehasonlítani a wifi-beállításokat a két routeren, de nem jutottam eredményre. Van ötletetek, hogy milyen beállítást ronthattam el? Vagy másik lehetőség: ismertek olyan, az eredeti beállításokra történő visszaállítási módszert, ami nem vágja haza a ZTE-csodát?
Kössz!

Kálmán

(#29732) szili.tamas1 válasza bakabaka (#29731) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Szia! En ugy eszlelem, ami https kapcsolatot szeretne, az nem fog menni a zte wifijen. Nekem csak emiatt van egy regi tplink utanakotve. Nem megy a play aruhaz, az otp smartbank, de meg a facebook sem. Nem tudtam vele en se mit csinalni.
Viszont attol mar agyf@szt kapok, hogy napi szinten kikapcsolom a wifit a zte-ben, de tavolrol vissza van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#29733) lajos0001 válasza MacCay (#29730) üzenetére


lajos0001
tag

ha nem változtattál semmit a beállításokon, és magától lényegesen javult a sebesség, akkor lehet a fő probléma nem nálad van. ha minden javasolt dolgot is még pluszban optimalizáltál, és délelőtt még jobb a sebesség, akkor lehet, hogy a hálózat (is) túlterhelt. rendes routerrel az elérhető max. kábelen tapasztalat szerint 930-940 mbit/s körül szokott lenni wan-lan irányban (ha minden más OK egyébként, routerbeállítások is. hardveres nat?)

asztali gép konfigja? lehet gyengébb hardverű? digi oldalán nézd meg a hw minimum követelményeket a csomagok leírásánál.

[ Szerkesztve ]

(#29734) TeeJay válasza MacCay (#29730) üzenetére


TeeJay
félisten

mikor mérsz nem akad ki 100%-ra a procid esetleg? :U
a speedtest mivel flash alapú elég szépen lezabálja a gépet méréskor

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#29735) bakabaka válasza szili.tamas1 (#29732) üzenetére


bakabaka
csendes tag

Kössz, így van, most hogy mondod, pont ez a helyzet. Azért még várok, hátha valakinek van ötlete. De lehet, hogy érdemes a routeres topikban is megkérdeznem, hátha nem csak ennek a ZTE-nek a csodája :D

[ Szerkesztve ]

Kálmán

(#29736) apszi válasza MDanny (#29721) üzenetére


apszi
őstag

KÖSZI az infót, akkor talán van még remény! :C :R

(#29737) MacCay válasza TeeJay (#29734) üzenetére


MacCay
tag

méréskor 65% a max a cpu használat, aida szerint

(#29738) MDanny válasza apszi (#29736) üzenetére


MDanny
senior tag

Van ám, készen van az utolsó fontos nagykötés is. :)

Ha minden igaz, akkor talán jövő héten már lehet figyelgetni a postaládát a szórólap miatt. :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#29739) apszi válasza MDanny (#29738) üzenetére


apszi
őstag

A próféta szóljon tebeőled!!! :R

[ Szerkesztve ]

(#29740) MDanny válasza apszi (#29739) üzenetére


MDanny
senior tag

Azért várjuk ki a végét... :)

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#29741) szili.tamas1 válasza bakabaka (#29735) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Esetleg ha kapsz valaszt akkor velem is oszd meg kerlek. :)

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#29742) choosepazuzu


choosepazuzu
csendes tag

Halihó
Van vadi új 1000 / 100 MBS-es DIGIs netem, amihez vettünk egy új überfasza TP-Link AC1200 Wireless Dual Band Gigabit Router Model No. Archer C5-ös routert, h tudjon jönni a net rendesen. A digisek mindemellé bekötöttek egy saját routert ZTE ZXHN H298N mert telefont is jön és csak így tud jönni a net rendesen.
A Tp-Linken faszán megnyitottam mind a két a portot az xboxomhoz [3071;3072] viszont a digis ZTE doboznál voltak gondok, ugyanis nem tudom hogy ott hogyan kell portot nyitni rendesen, h menjen a xbox faszán.
Az a gondom, h a TP-LINK-nél nem kér Internal port-ot, viszont a ZTE-nél anélkül nem lehet megnyitni, illetve a ZTE-nél nincsen service port, csak external.
A lényeg, h nem tud a két porton átjuttni az xbox, és szerintem a ZTE a hibás, mert ezelött is TP-linem volt, ugyan így volt bekonfigurálva, és azzal akkor működött, de mostmár 2 router van és így nem tudom, h mi a helyzet.
Légyszíves segítsetek.
u.i.: Googlen kerestem de semmi használhatót nem sikerült találnom.
Köszönöm =)

(#29743) ACE- válasza choosepazuzu (#29742) üzenetére


ACE-
addikt

Itt az lesz a gond, hogy (bár ez nem kifejezetten DIGI téma) a routered egy belsőhálós IP-t kap, tehát így kétszeres routolás van. Ha a DIGI router LAN portjába dugod a routered WAN portját, akkor a routernek lesz egy belső hálós IP-je, és ha ugyanabban az IP tartományban van a Te routered is, akkor össze fognak akadni. Ha viszont swich-nek használod csak a routered, akkor a tiéden nem kell beállítani semmit, csak a ZTE-n. Ha az xbox IP-je a 192.168.0.101, akkor elvileg jól állítottad be a ZTE-t, viszont így állítsd swich-nek a saját routered.
Ha kétszeres routolást akarsz, akkor úgy kell beállítani a ZTE-t, hogy a 192.168.0 tartományból osszon IP-t, majd a sajátodat, hogy a 192.168.1 tartományból. A ZTE-n a LAN Host IP-hez a routered WAN-on kapott IP-jét (192.168.0.x) kell írni, a saját routeredben pedig az xbox routeredtől kapott (192.168.1.x) IP-jét az IP Address-hez. A Port az ugye mindenhol ugyanaz marad.

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#29744) wwenigma válasza choosepazuzu (#29742) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Hasznalj egy switchet ahogy az elso hsz.-ben le van irva, ahhoz az ipari hulladekhoz.

A ZTE-ben meg nyomj egy disconnectet a WAN-ra, akkor nem kezd el ujracsatlakozni.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#29745) choosepazuzu válasza ACE- (#29743) üzenetére


choosepazuzu
csendes tag

Köszönöm a válaszokat =)
Igen a 192.168.0.101 az ip az xboxhoz.

Most akkor melyiket állítsam swicthnek? A ZTE vagy a sajátomat mert mind a ketten mást mondtatok :D Meg hogyan állítsam be annak hogy csak egy switch legyen? Illetve a ZTE-ben a WAN hol disconnectoljam?

Bocsánassatok meg nekem h ennyire tudatlan vagyok, de én eddig már annak is örültem h megy a port forwarding :D

(#29746) wwenigma válasza choosepazuzu (#29745) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

En azt mondtam, olvasd el az elso hozzaszolast es az alapjan jarj el HA akarod hasznalni az űberroutered.

Roviden, kell egy gigabites switchet venni.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#29747) Multibit válasza choosepazuzu (#29745) üzenetére


Multibit
veterán

(#29748) Flashget válasza Multibit (#29747) üzenetére


Flashget
félisten

elolvasás után elballagni/rendelni neten egy ilyet pl.

Realme GT Master Edition

(#29749) Doze


Doze
aktív tag

Üdv!

Némi tapasztalat: 50/30 netem volt, megrendeltem a 100/50-es csomagot. Volt egy digi minim, azt lemondtam. Szal csak netem van.

Ha valakinek lejár a hűségideje, vagy esetleg eddig csak TV+net volt, és úgy akar hűségidőt kötni elviekben nem engedik, csak 1 meglévő+2 plusz szolgáltatás.

Én nem akartam kötni, de a megrendelés másnapján hívott a digi, hogy nem úgy van az, és simán beajánlottak bármilyen kombinációban bármit. Pedig az ügyfélszolgalatos hölgyike sem ajánlott semmit sem.

Szóval összefoglalva, ha valaki át akarja kötni a hűségét, nem hiszem hogy nehéz lenne kibulizni megint a hűséget. Még nagy győzködni sem kell őket.

A netről:

Nekem a lépcsőházban nincs kiépítve a gigabit, szóval nem számítottam a 110 megabitre stb. (már csak a ruterem miatt sem: TP-LINK TL-WR841ND), olyan 94-96 közt számoltam.

A gyakorlatban többször mérve, stabilan 80,5 megabitet mérek (10,1 Mb/sec), lehet már nagyon régi az itteni hálózat? Tudom bőven a garantált fölött vagyok, szal szavam nem lehet. (a rutert megkerültem természetesen)

Ez ennyi aztán cső?.. mert ha úgy van lehet inkább megrendelem a 200/50-es csomagot. Mert így elég satnya +30 megabit, mikor még 1000ft fejébe kapok még +120 megabitet :(((

Ideje nekem is tönkretenni a rutert hogy gigabitesre cseréljem :D

[ Szerkesztve ]

(#29750) Lin3Lord válasza ACE- (#29743) üzenetére


Lin3Lord
tag

csak egy apró kiegészítés, a kétszeres routolás kifejezés helyett a kétszeres natolás vagy hálózati címfordítás fogalma értelmezhetőbb

(#29749) Doze:
Hát ha stabilan ezt méred router nélkül bármilyen napszakban és a hálózati csatolód meghajtója is friss, akkor simán lehet, hogy nem stimmel még valami. Ha mindig ezen a mért értéken koppan ki, akkor a lépcsőházi adathálózati kapcsoló terheltsége is okozhatja. De mint említetted, hogy régi már az infrastruktúra, akkor a tápja sem biztos, hogy stabil már. Ha switch felé közelít a hiba forrása, akkor a legtöbb esetben a táp a hunyó a lépcsőházi switcheknél. Egyébként mivel méred a sebességet, torrent, nagy fájl http/ftp-n vagy speedtest?

[ Szerkesztve ]

akkountvadasz

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.