Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29901) szabonagyur válasza DonMaster (#29900) üzenetére


szabonagyur
félisten

Tudom, ismerem az előtörténetét a kollégának (hiába váltott avatart vagy kétszer is ;] ), hogy csak azért akar fentebb váltatni, hogy legyen gigabites porton... És igen a 2 perc kiesés is nem az első, mivel kb. éjjel-nappal talál problémát, jó is ha valaki nem alszik soha :D

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#29902) TeeJay


TeeJay
félisten

igen pénzt hoz a feltöltési irány, nem is keveset, az hogy mivel foglalkozom legyen az én titkom
üzleti csomagot te fizetnél ha elvileg a lakosságinak is évi 1-2 karbantartáson kívül jól kellene üzemelnie?
egyébként meg csak érdeklődtem hogy a vihar miatt mások is tapasztaltak-e ilyet vagy csak nálam van és legközelebb is esetleg számoljak vele.
a gigabites portos témáról meg lehet koccolni, 3700-at fizetek becsülettel mint egy FTTH-s és ők többet kapnak letöltésre illetve a gigabites port miatt az egyidejű fel le sebesség is nagyobb lehet szerintem.
albérletben lakom nem akarok felváltani majd fizetni azért hogy visszaváltsak csak hogy a gigás port meglegyen... melóra elég az 50megabit feltöltés
na de tárgytalan, azóta nem volt hiba, előtte is csak 2-3 kimaradás tavaly március óta szóval remélem idén már letudta a Digi az éves kimaradásait :D

router csere is lesz csak az Ipon 15munkanapot írt a mostani gariztatására
úgyhogy előtte vennem kell újat, a régit gariztatni majd adhatom el... kérdés ki vesz ma már meg egy zsír új 841ND-t :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#29903) Gézengúz válasza TeeJay (#29902) üzenetére


Gézengúz
addikt

841ND igencsak ajánlott típus ha nem kell a gigabites port...

"pénzt hoz a feltöltési irány"

Esetedben csak seedszerverre tudok gondolni... :)

(#29904) TeeJay válasza Gézengúz (#29903) üzenetére


TeeJay
félisten

nagyon hideg úton jársz, de mindegy is, a lényeg hogy napi 10-12órában feltöltést nyomok
azon felül meg magamnak használom a netet, TV-m nincs így neten nézünk mindent meg a telefonok is a wifit használják mert nem fizettem elő mobilnetre. a 100/50 elég hiszen torrenten is nehéz kijáratni
routert meg ha sikerült gariztatni akkor megpróbálom eladni ipon áron és akkor talán nem bukok
vagy lehet ráfizetek majd és 1043-at kérek aztán magamnak is olyat veszek és az egyiket eladom, az azért népszerűbb cucc, könnyebb lesz eladni.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#29905) szabonagyur válasza TeeJay (#29902) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az a vicc, hogy olyan szépen megfogalmazod magad is, de aztán nem látod be a dolgokat, de idézek tőled hátha így leesik neked...

üzleti csomagot te fizetnél ha elvileg a lakosságinak is évi 1-2 karbantartáson kívül jól kellene üzemelnie?

na de tárgytalan, azóta nem volt hiba, előtte is csak 2-3 kimaradás tavaly március óta szóval remélem idén már letudta a Digi az éves kimaradásait :D

Tehát lényegében úgy üzemel ahogy szerinted kellene, vagy akár jobban is mivel a tegnapi nem feltétlenül karbantartás a maga 2 percével, tehát mégis mi a fenén háborogsz? Számold össze nyugodtan az elmúlt 1 év kimaradt perceit, keresd meg az ÁSZF ide vonatkozó részét és majd leesik, hogy bőven a vállalt működőképességen felül vannak, ergo nincs okos 2 percen vergődni amíg meg van a rendelkezésre állási idő.

A netes sírásod is felesleges. Ők FTTH, te meg nem és kész, ennyivel le van zárva. A kábelmodemes Digi előfizető is felesleges sír, hogy hát de ott a FTTH meg a többi, hogy ott sokkal többet kap érte.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#29906) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Lassan lapozhatnánk. :U

⭐ Stella

(#29907) berbatov2 válasza radi8tor (#29906) üzenetére


berbatov2
senior tag

+1

(#29908) Met


Met
nagyúr

Bekötésnél kell valamit fizetni?
Mert hívták ma a szerelők a barátnőmet hogy jönnének, mondja hogy nehezen mert nem lakunk ott.
Kérdezte hogy van-e valami kábelezés, mondta barátnőm hogy a villanyászok behúztak mindent, erre azt mondja az anyagfelhasználást a helyszinen kell rendezni.

Most akkor ez hogy is van?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#29909) Dzsozi56


Dzsozi56
tag

Tisztelt Fórumtársak!

Teljesen laikusként teszem fel a kérdésemet. Lényege, hogy milyen feltételek teljesülésével van remény DIGI 500-as internet csomag előfizetése mellett - a végfelhasználói oldalon - legalább a garantált 200 Mbit/s-os letöltés elérésére vagy meghaladására.
Jelenlegi régen összeállított PC konfigom mellett eddig max. 120 Mbit/s letöltési sebesség adódott
Alaplap: ASUS P5 GD1-VM, amely csak 10/100 Mbit/s-ot tud alapból, de van hozzá egy Marvell Yukon Gigabit Ethernet kártya. Ez van router (ASUS RT-N56U) közbeiktatásával a hálózatra csatlakoztatva.
Op. rendszer: Windows 7 /32bit ( 120 MB-os SATA-s winchesteren)

Tervezett konfiguráció_ ASUS Z97-A alaplap, windows 8.1 /64bit op. rendszerrel (nem tudom ez számít-e: a rendszer SSD-re lesz telepítve)

A specifikációban leírtak:
LAN: Intel® I218V, 1 x Gigabit LAN, Dupla kapcsolat az integrált MAC-vezérlő és a fizikai réteg (PHY) között
Gigabites Intel® LAN-kapcsolat – 802.3az Energy Efficient Ethernet (EEE) megfelelés

Várható-e a letöltési sebesség javulása?

Előre is megköszönve a válaszokat!
Dzsozi56

(#29910) < CyberBob > válasza Dzsozi56 (#29909) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Nálam egy Core 2 Duo E8400, 4 Gb ram, Wd Red 5400 merevlemez és persze gigabites hálókártya simán viszi az 500-as netet. Mindezt router nélkül ezért letöltésnél rendesen tekeri a processzort. :)
A merevlemez eléggé határon mozog, így neked érdemes inkább egy 7200-es fordulatszámúban gondolkodni.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#29911) Met válasza Met (#29908) üzenetére


Met
nagyúr

Közben beszéltünk a digivel, kell fizetni, ha alvállalkozó akkor neki ha digis ember akkor a számlán lesz rajta.
Kérdés mit számlázhat ki? Csak a lakáson belüli dolgokat?
Felújításkor be lett húzva utp és coax és a kiállások is megvannak.

Amúgy f@sza hogy ezt nem mondták szerződéskötéskor.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#29912) Dzsozi56 válasza < CyberBob > (#29910) üzenetére


Dzsozi56
tag

Köszönöm a választ!

Akkor reménykedhetem még a router közbeiktatása esetén is!

Konfig.: Asus Z97-A, i5 4690k, 2x4GB G.Skill DDR3-1866 dual channel...

(#29913) < CyberBob > válasza Dzsozi56 (#29912) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Azzal a géppel semmi gond nem lesz.

Met: csak a lakáson belüli anyagköltséget kell kifizetned. Nagyon alacsony áron számolnak így érdemes a plusz kábeleket is velük csináltatni. Arra kell figyelni, hogy a modem/ont -ig jövő kábelre hagyass rá rendesen ha esetleg később máshová raknád, ez amúgy is ingyenes (nálam 20 méter optika van feltekerve az asztal alatt :) )

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#29914) Met válasza < CyberBob > (#29913) üzenetére


Met
nagyúr

Nem tudom milyen kábel fog kelleni, coax és utp volt a lakásban amikor megvettük, azokat húzattam be.
Tv-t, routert nem nagyon tudom máshova rakni, nem olyan nagy az a lakás:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#29915) Flashget válasza Met (#29911) üzenetére


Flashget
félisten

ha kanócok megvannak ilyeneket kell fizetned esetleg:
pl. 2db RJ45-ös csatlakozó 2x20Ft ;)
1db elosztó a tv-hez 500-1000Ft. Vagy amit kérsz tőlük.
ÁSZF mellékletben ott vannak az árak, de ilyen beszerzési árakra gondolj nem kell svájci frankos hitelt felvenned hozzá. ;)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#29916) Met válasza Flashget (#29915) üzenetére


Met
nagyúr

Jó persze nincs ezzel gond csak éppen nem mondták, a szerelő meg amúgy is bunkó volt a telefonban szóval borravalót nem fog kapni. :((

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#29917) tgbrfv válasza Met (#29916) üzenetére


tgbrfv
tag

Szerelőtől kérjél számlát, plusz figyelj rá, hogy a munkalapon az anyagfelhasználás jól legyen kitöltve.
Mert előfordul, hogy számlát nem adnak, de többet kérne, mint ami anyagot felhasznál.

(#29918) peet1990 válasza ToBeY (#28200) üzenetére


peet1990
csendes tag

Sziasztok!
Akkor csak, hogy biztosra menjek mielőtt kihívom a szerelőt és kiszámlázzák nekem a "javítást".
Ha két különböző gigabites hálókártyájú gépen is 94/51-et mérek a 200Mbps-es netemmel a routert kiiktatva pppoe-n keresztül több alkalommal, akkor valami tényleg rosszul lett bekötve, ugye? Úgy értem, hogy nem lehet már más az én oldalamon? Mértem éjjel közepén meg délelőtt 11kor is, szóval nem lehet annyira leterhelt a rendszer. Ráadásul minden alkalommal 91 és 94 között van a letöltési sebesség. Nem szeretnék úgy járni, hogy "bocs, a garantált seb megvan, nem fogadunk el reklamációt".

Ui.: Bocs a reply-ért, nem oda szántam, de már nem tudom törölni. :(

[ Szerkesztve ]

(#29919) peet1990 válasza peet1990 (#29872) üzenetére


peet1990
csendes tag

Erre ment volna a reply az előző üzenetben!

(#29920) lajos0001 válasza peet1990 (#29918) üzenetére


lajos0001
tag

szia,

a 200-as csomag garantáltja 80/40, Te efelett vagy. DE: ettől még lehet hiba a diginél is: 100-as porton vagy pl.
Ezzel együtt megtörténhet, hogy csak megállapítják, hogy a garantált felett vagy, és fizettetik a méréses kiszállást.

[ Szerkesztve ]

(#29921) peet1990 válasza lajos0001 (#29920) üzenetére


peet1990
csendes tag

Azt, hogy 100-as vagy 200-as porton vagyok, csak úgy tudják megmondani, ha ki is jönnek?

(#29922) Vakegérke válasza lajos0001 (#29920) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nono. Ha 200-ra fizetett be fórumtársunk, a szolgáltató kötelessége, hogy megteremtse a feltételeket. Márpedig ha 100-as a port, az az ő hibájuk, és cserélniük kell. Méréses kiszállás számlázása már aljasság lenne.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#29923) Gézengúz válasza Vakegérke (#29922) üzenetére


Gézengúz
addikt

200-as port nincsen, ahhoz, hogy menjen a 200 Mbit, ahhoz gigabites csatlakozasod kell legyen...vagy kábel vagy 100as switch miatt..

[ Szerkesztve ]

(#29924) zsolt501 válasza Gézengúz (#29923) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Te olvastál valahol olyat, hogy 200-as portot írt? :U

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#29925) zoltan6 válasza zsolt501 (#29924) üzenetére


zoltan6
őstag

(#29926) Gézengúz válasza zsolt501 (#29924) üzenetére


Gézengúz
addikt

Jahhh, eggyel elé akartam címezni, valóban... :U

[ Szerkesztve ]

(#29927) peet1990 válasza Vakegérke (#29922) üzenetére


peet1990
csendes tag

Vagyis ha jól értem többet már nem tudok kideríteni anélkül, hogy kihívnám őket és reménykedem, hogy nem fizettetik ki velem a kiszállást a korábban tárgyalt garantált sebesség felettiség miatt?

(#29928) Met válasza tgbrfv (#29917) üzenetére


Met
nagyúr

Abban biztos lehetsz hogy csak az lesz a számlán amit ténylegesen fel is használt;)
A kábeltv részt hogy ellenőrzi? Mert laptopot tudok átvinni de tv-t nem.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#29929) Vakegérke válasza peet1990 (#29927) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én már a reklamációnál közölném azt, hogy nem fizetek a kiszállásért, mert "két különböző gigabites hálókártyájú gépen is 94/51-et mérek a 200Mbps-es netemmel a routert kiiktatva pppoe-n keresztül több alkalommal".

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#29930) peet1990 válasza Vakegérke (#29929) üzenetére


peet1990
csendes tag

Rendben köszi! :)

(#29931) wwenigma válasza peet1990 (#29927) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Mivel nem adott a lehetoseg az elmeleti sebessegre igy nem takarozhatnak a garantalt minimum meglétével...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#29932) knuckle válasza wwenigma (#29931) üzenetére


knuckle
aktív tag

illetve a 94Mbit az már a telefonos kisasszonynak is biztos furcsa lesz, és tudni fogja, hogy ott mi a baj, tuti nem egyedül vagy ezzel a problémával.

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#29933) Flashget


Flashget
félisten

nálatok a külföldi vagy tengerentúli oldalak hogy töltődnek be? Nálam 2 nap óta nagyon lassan..most egy 80.95.95 kezdetű IP címet kaptam.

Realme GT Master Edition

(#29934) qqcqqc válasza Flashget (#29933) üzenetére


qqcqqc
őstag

Nálam semmi gond a külföldi címekkel. Az ip 92.249.132.x

(#29935) eisento


eisento
addikt

skacok a 200/50-es netnek ilyennek kell lennie? azthittem a router miatt de kozvetlen kabel a gepbes es igy is ilyen :S

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#29936) Vakegérke válasza eisento (#29935) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ez siralmas. Reklamáció, de gyorsan.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#29937) Apollyon válasza eisento (#29935) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ha innen elkezdesz valamit letölteni, akkor is lassú?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#29938) HZoli87 válasza eisento (#29935) üzenetére


HZoli87
veterán

Nálam is ilyen, szintén 200-as csomag. Pár órája vettem észre, hogy lassú a kapcsolat (Próbáltam volna Diablozni, de feltűnően magas volt a ping. Böngészés közben is észrevenni a hibát.) Újraindítottam párszor a ZTE routert, kipróbáltam több DNS címet is (google, open), nem segített.

Iscariah

80-500 kb/s (1GB-os fájl)

[ Szerkesztve ]

(#29939) eisento válasza Apollyon (#29937) üzenetére


eisento
addikt

itt szoktam kezdeni ha vmi gebasz van a nettel max 400kB/s :(

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#29940) zoltan6


zoltan6
őstag

500/100-as net Dunaújvárosban,úgy hogy az egyik gyerek az egyik szobában CS-zik,a másik skype-ol,én meg szedek 2 torrentet,meg megvan nyitva 10 fül chrome-val.77.234.92.xxx ip-vel. :))

(#29941) Liliom86


Liliom86
csendes tag

Sziasztok! Nálunk is vacakol (200as szintén) azt hittem itt rossz valami,de akkor ezek szerint Diginél van valami?!

[ Szerkesztve ]

(#29942) eisento


eisento
addikt

minden munkatarsunk foglalt, a varakozasi ido tobb mint 5 perc.

majus 1... 5 perc alatt nem jozanodik ki senki :DDD :DDD :DDD

tuti odabent megy a party ezerrel lehet bementek a szerverterembe is az utpket megigazitani vmi szamurajkardal :D

ahogy neztem bixet reggel volt vmi belassulas 6 korul. de most megint fent van a grafikon szerint

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#29943) eisento válasza eisento (#29942) üzenetére


eisento
addikt

na sikerult felhivnom oket, egy rohadt unott hang vette fel, elmondtam a gondom bajom, o azt latja naluk minden jo, kossem be megint a gepbe az utp-t merjem le ujbol majd csinaljak screenshotot es kuldjem el a hibabejelentos mailcimukre szerzodesszammal telszammal hibasorszammal amit adott... es irjam le, hogy milyen intezkedeseket tettem az ugyben hogy megjavuljon a net :DDDD mi a tok nem nekik kene ezt a reszet csinalni? :D

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#29944) ferob válasza eisento (#29943) üzenetére


ferob
őstag

Biztos, hogy náluk van a gond, mert nekem is a gigabites internet egész este 20 megabit és minden a végtelenségig tölt, de még a sebességmérés is alig akar befejeződni, míg persze a feltöltés érdekes módon 100 megabit fölött van.

(#29945) eisento válasza ferob (#29944) üzenetére


eisento
addikt

en tudom, hogy nem nalam van gebasz hanem naluk :) de ugyis az van hogy mindig az user a hibas pedig itt szolnokon volt mar olyan szaki hogy nem ismerte a windows 7-et aztmondja nem tudja hogy kell uj kapcsolatot csinalni win7 alatt (hozzateszem xp-n se tudta) mondta hogy ki van rakva neki egy program amivel tesztelheti a sajat laptopjukkal a netet es ha jo akkor nalam van a hiba, na az az ikon a digi.hu/meres volt :DDDDD

jobban belegondolva lehet varni kellett volna olnapig hatha megjavul mert a vegen azt is elkurjak ami eddig jo volt :DDDD

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#29946) kristof123


kristof123
őstag

Nálam megint csinálja a fesztivált a net...
A weboldalakat betölti, de játszani és TS-en beszélgetni értelmes keretek között nem lehet. (Miskolc)

(#29947) zoltan6 válasza eisento (#29945) üzenetére


zoltan6
őstag

betanított emberek dolgoznak náluk,aki nálunk volt kint ,párom kollégája volt egy áruház műszaki osztályán anno.
kb annyit tudnak hova kell dugni az utp kábelt,meg van egy krimpelőfogójuk,én adtam nekik utp kábelteszter műszert :DD
Aki ért hozzá(mérnök,informatikus) az nem fog kimenni lakásra,csak ha már nagy a gáz.

(#29948) eisento


eisento
addikt

na ugy tunik megjavult, routerrel egymas utan 7x mertem 21xmbit letoltest \o/

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#29949) greeny1899


greeny1899
csendes tag

Sziasztok!

Előre is sry ha már volt, de én nem értettem meg, hogy nekem is az a megoldás.

Szóval adott egy digi előfizetés, egy asus router, és egy huawei h35m824hrd1gpon teminal echolife hg8242h eszköz. A probléma a portnyitás. A port nyitás eddig sima ügy volt (t-home) , a routeren vagy direktben vagy upnp-vel volt nyitott port a kívánalmaknak megfelelően, éppen mihez kellett. Most viszont hiába van bekonfigolva, kívülről nem látszik nyitottnak az adott port. Kérdésem, a digi blokkol és náluk kell engedélyeztetni, vagy a digi által eszközön kell nyitni portot? Ha ez utóbbi, akkor mi az ip cím és jelszava az eszköznek és mit hogy jó beállítani (pl upnp enabled-re, és onnantól a routeren elég a kívánt portot nyitni)?

Azért kérem a segítséget, mert nem vagyok helyszínen és ezzel még nem találkoztam,

köszi

(#29950) Flashget válasza greeny1899 (#29949) üzenetére


Flashget
félisten

összefoglaló elolvasása.

Realme GT Master Edition

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.