Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28651) Vakegérke válasza Gézengúz (#28649) üzenetére


Vakegérke
veterán

500/100-as NET-je van. :)

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#28652) TeeJay


TeeJay
félisten

vagy az 500-as ennyit bír lefelé nála :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#28653) knuckle válasza Vakegérke (#28651) üzenetére


knuckle
aktív tag

akkor az már most reklamálóas :O
simán azt hittem hogy 200/50 van :D

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#28654) Vakegérke válasza knuckle (#28653) üzenetére


Vakegérke
veterán

Garantált sávszélesség: 200/50 Mbps, az pedig megvan.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#28655) knuckle válasza Vakegérke (#28654) üzenetére


knuckle
aktív tag

innentől kezdve viszont tényleg értelmét veszti az 500-as net...
én mondjuk egy 100/100-al megelégednék, ha lenne ilyen, de az atomstabilan.

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#28656) kabelmania27 válasza knuckle (#28655) üzenetére


kabelmania27
félisten

ONT és switch közötti gigabites kapcsolat túl van terhelve.

(#28657) mzsombor válasza kabelmania27 (#28656) üzenetére


mzsombor
tag

Plusz nem a dunaújvárosi szerveren mért a kolléga, innentől a másik oldalon is lehet gond.

(#28658) Flashget válasza TeeJay (#28635) üzenetére


Flashget
félisten

2007-t írtunk mikor a lant elkezdték 10/10, 20/20, 30/30 sebességekkel amikkel akkor a konkurencia főlé ment. Ki a fene gondolt még akkor ennél 10x nagyobb sebességre, mikor én is 8GB-os ADSL-ről váltottam, totál fejest ugorva az ismeretlenbe csak az ár és sebesség mondott valamit. :) Akkoriban a területen a Digi kábelnet a katasztrófális jelzőt kapta, hétvégén semmi net, hétköznap betárcsázós sebesség, írták akkoriban mások, így inkább ADSL-m volt.

Realme GT Master Edition

(#28659) Flashget válasza mzsombor (#28657) üzenetére


Flashget
félisten

Vagy nála hardveresen, szoftveresen.

Realme GT Master Edition

(#28660) TeeJay válasza Flashget (#28658) üzenetére


TeeJay
félisten

az a baj hogy úgy tűnik azóta is ugyanezen hálózaton tolják a mostani csomagokat
az eszközöket látva nem 1-2évesek :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#28661) Flashget válasza TeeJay (#28660) üzenetére


Flashget
félisten

Az eszközökkel nem volt semmi gond csak eljárt felettük az idő :)
Nálunk az egyik TP-Link switch adaptere pusztult el.

Realme GT Master Edition

(#28662) Attila 1


Attila 1
tag

Router nélkül is ennyi ennyit bír a hálózat reggel.Este és hétvégén 50/50 és 100/100 között ugrál.Régi eszközök vannak az elosztó szekrényben láttam.

“Nem kell ahhoz semmi különleges ok, hogy jól érezd magad – egyszerűen elhatározod, hogy azonnal boldog leszel, egyszerűen csak azért, mert élsz, egyszerűen azért, mert így akarod.” (Anthony Robbins)

(#28663) Vakegérke válasza Attila 1 (#28662) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ezt már meg lehet reklamálni.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#28664) fody73 válasza Flashget (#28658) üzenetére


fody73
tag

"8GB-os ADSL-ről váltottam" Én a helyedben nem váltottam volna. :D

(#28665) TeeJay válasza fody73 (#28664) üzenetére


TeeJay
félisten

aztán lehet a havi adatforgalom volt 8GB, szóval nem is olyan jó biznisz az :C

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#28666) Flashget válasza fody73 (#28664) üzenetére


Flashget
félisten

Jogos :)
8mb-os.
Viszont 3G-s TvNet-es volt. ;)

Realme GT Master Edition

(#28667) ACE- válasza Attila 1 (#28662) üzenetére


ACE-
addikt

Na és milyen routered van?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#28668) torrentszaki


torrentszaki
tag

Végre nálam is megvolt a TopNet --> DigiNet 200 átállás... :))

(#28669) Attila 1


Attila 1
tag

20 lakásra kevés 1 régi 1000 Mbps ONT.Régi csomagokra jó volt.Új csomagokra gyenge ez a ONT.

“Nem kell ahhoz semmi különleges ok, hogy jól érezd magad – egyszerűen elhatározod, hogy azonnal boldog leszel, egyszerűen csak azért, mert élsz, egyszerűen azért, mert így akarod.” (Anthony Robbins)

(#28670) HoryThePooh


HoryThePooh
aktív tag

Sziasztok!

tapasztalt valaki más is @digikabel.hu levelezés esetén hibát?
Engem most nem enged be az email boxba, jelszóhibával.
Outlookon keresztül és webmail eléréssel se.

Köszi

The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

(#28671) Lurch válasza HoryThePooh (#28670) üzenetére


Lurch
csendes tag

Nekem se megy digi email, remélem javítják a hibát hamarosan.

(#28672) HoryThePooh válasza Lurch (#28671) üzenetére


HoryThePooh
aktív tag

kösz az infót, akkor nem molyolok vele....

The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

(#28673) TeeJay válasza Attila 1 (#28669) üzenetére


TeeJay
félisten

amin 4darab gigabites port van az még jó ideig elég lesz hidd el
2-2 gigás linket rányomnak 2 gigás switch-re ott akkor mindkét switchnek lesz 2-2gigabit uplinkje ami persze egyidőben nem lehet majd kijáratni mert a GPON is véges
de amíg nem lesz switchenként 2-3-4 gigás előfizető akik torrenteznek éjjel nappal addig nem lesz gond
bár szerintem a letöltés kevésbé fog befulladni mivel 900+ megabitekkel amúgy sem lehet folyamatosan tölteni, a feltöltésre adott 100megabitből meg bőven kijönnek még.
ja és ugye bő fél éve behozott csomagok esetén is látszik hogy halom helyen senki se fizetett még elő nagyobb csomagokra max az ex 80-as előfizetők lettek 200-ra átrakva, de kétlem hogy olyan sok 500 és 1000-es előfizető lenne amit ne bírna el egy ONT
sok helyen pl switch csere sem volt szükséges mert 1 árva előfizető akart nagy csomagot azt meg fogták és rátolták közvetlenül az ONT egyik gigás portjára és kész

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#28674) Vakegérke válasza HoryThePooh (#28672) üzenetére


Vakegérke
veterán

Még most se megy.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#28675) HoryThePooh válasza Vakegérke (#28674) üzenetére


HoryThePooh
aktív tag

Nálam most beindult.
Köszi a csekkolást ;-)

The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

(#28676) bambano válasza TeeJay (#28673) üzenetére


bambano
titán

ahol én lakom, ott 112 lakás van egy épületben és ennyire jut egy optikai bejárat. vagy még többre, nem tudni.

szerinted a 2.5 gigás linkből mit csinál 112 lakásnyi user?

"is látszik hogy halom helyen senki se fizetett még elő nagyobb csomagokra": ezt sem értem, azt mondták, automatikusan átraknak mindenkit év végéig. kevesebb, mint 10 óra múlva március van, ehhez képest engem biztosan nem raktak át, de legalább a régi szolgáltatás se működik rendesen. az ügyfélszolgálatos meg remek lerázó dumákkal terel afelé, hogy kilépjek a mezei júzer szerepkörből és elkezdjek isp rendszergazdaként beszélni velük. pedig az nekik nem lesz jó.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28677) Attila 1 válasza TeeJay (#28673) üzenetére


Attila 1
tag

5.5-éves ONT nem tud portónként 1 gigabitet.Az új ONT sem tud portónként 1 gigabitet 4 portyán tud 2.5 gigabitet összesen. Régi ONT re kötöttek rá switch csere nem volt 20 lakásra gyenge.

“Nem kell ahhoz semmi különleges ok, hogy jól érezd magad – egyszerűen elhatározod, hogy azonnal boldog leszel, egyszerűen csak azért, mert élsz, egyszerűen azért, mert így akarod.” (Anthony Robbins)

(#28678) pumukli4573 válasza Attila 1 (#28677) üzenetére


pumukli4573
tag

higgyétek már el hogy SFP Switch használnak oda nem kell ont ...
OLT-ból megy az SFP Switch be ... ONT csak 2G tudja ami kicsinek kicsi a keresztmetszet ...

ez lehet :
OLT+ SFP modul + SFP Switch

4 Combo 100/1000Mbps SFP Slots

4X 10G SFP+ Slots (2 fixed and 2 optional 10G SFP+ Slots)

TPLINK T3700G28TQ
TPlink TL-SG5428
TPlink TL-SG2452

100.000FT 1 Switch + modul

[ Szerkesztve ]

(#28679) Attila 1 válasza pumukli4573 (#28678) üzenetére


Attila 1
tag

switch csere nem volt régi 10-100-as van ! ONT re raktak beszéltem a szerelővel láttam !

“Nem kell ahhoz semmi különleges ok, hogy jól érezd magad – egyszerűen elhatározod, hogy azonnal boldog leszel, egyszerűen csak azért, mert élsz, egyszerűen azért, mert így akarod.” (Anthony Robbins)

(#28680) pumukli4573 válasza Attila 1 (#28679) üzenetére


pumukli4573
tag

eléggé rossznak hangzik ...
mi van ha 10 töltenek ? befullad az egész

[ Szerkesztve ]

(#28681) Flashget válasza Attila 1 (#28679) üzenetére


Flashget
félisten

ilyen áron ne húzzanak ki még1 UTP kábelt...

Realme GT Master Edition

(#28682) ecx


ecx
tag

Sziasztok! A segítségetekre lenne szükségem.
Adott egy Digi 200-as net, Huawei modemmel. 1-es LAN portjára rákötve egy TP Link WR1043ND router, ami PPPoE kapcsolaton keresztül szépen felépíti a kapcsolatot, működik a net, wifin is.

A modem LAN2 portjára rákötöttem egy másik routert (TP Link WR542G), ez egy távolabbi helyiségbe juttatná el a wifit, amit a másik router nem tud, mert messze van. Ezen a 2. routeren viszont nem tudok PPPoE módon betárcsázni, egyszerűen disconnected állapotban marad, hiába próbálkozik. A jelszót és usert jól írtam be, többször is nekifutottam, de nincs kapcsolat.

Mi lehet a baj szerintetek? Lehet, hogy nem lehet egyszerre két eszközzel bejelentkezni ugyanarra a modemre?

Köszönöm szépen előre is! :R

A legjobbakat!

(#28683) Calogero válasza ecx (#28682) üzenetére


Calogero
addikt

Egyszerre csak egy PPPoE kapcsolat engedélyezett.

(#28684) ecx válasza Calogero (#28683) üzenetére


ecx
tag

Ohh, köszi! Akkor hogyan "etessem" a 2. routert? Switch? Tudok segíteni, hogy hogyan kössem be a switchet? Köszi

A legjobbakat!

(#28685) Lin3Lord válasza pumukli4573 (#28680) üzenetére


Lin3Lord
tag

Optimális esetben egy társasházi végződtetésnél is cél az, ami egy egyéni előfizetői végponton is, hogy teljes kapacitás kihasználása mellett meglegyen a garantált sávszélesség. Ez az elvárt teljesítési minimum és az ezen felül nyújtott a szolgáltatás az ami értéket adhat az egésznek... Nagyjából ez a logikája a dolognak. Persze a legjobb az efi számára az lenne, ha a hálózat tartalékoltsága a jövőben is lehetővé tenné a teljes és maximális kihasználtsággal való folyamatos igénybevételt, úgy, hogy ez a szolgáltató számára még megérje. Ez már a végtelen tartalékoltság lenne, hiszen mindig van még :D Viszont egy ilyen minőségre alapozva összehozni egy gazdaságos üzleti tervet, ami ebben az árkategóriában ügyfélbarát ajánlat... Az már általában MLLN kategória és társai. Szóval nem arra játszanak, hogy ki legyen maxolva egy fél háztömb, mert az mind a szolgáltató, mind a panaszos előfizetők számára hátrány a piaci versenyben... És végül ezt az egészet képes megborítani egy Telefonszerelő Pista egy gányolt kivitelezéssel vagy Jóazúgy Isti a kiszélesedő előfizetői körben, feszített tempóban végzett létesítéssel :)

akkountvadasz

(#28687) Mr Bond 007 válasza TeeJay (#28562) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Csak neked! KATT :P (router nélkül is ugyanennyit kapok)

(#28688) zoltan6 válasza ecx (#28682) üzenetére


zoltan6
őstag

kösd az 1-es számú routered lan portját össze a 2-es számú routered lan portjával.ez a legegyszerübb vagy fix ip-t állítasz be az első routeren,a másik router wan portjába dugod a kábelt,wan beállításoknál,dinamikus ip-re állitod,beírod az ip címet amit beállitottál az első routerbe.

(#28689) TeeJay válasza pumukli4573 (#28678) üzenetére


TeeJay
félisten

fenét... én láttam mi van a 3.-ban a dobozban

7lépcsőház van a tömbben ahol vagyok (18. kerület Havanna)
33lakás található mindegyikben tehát összesen a tömbben lehet 231 potenciális előfizető
2. lépcsőházban vagyok, csak a 3. emeleten van DIGI doboz de ott kettő is egymás mellett

amikor hiba volt és jöttek szerelni lementem mivel a 4.-en lakom és megnéztem mi a szitu beszélgettem a két szerelővel és megengedték hogy belenézzek a dobozba is. a helyzet a következő volt :
optikai kábel bejön cuki citromsárga színnel, rajta egy fekete Huawei ONT
ilyesmi

azon volt egy hófehér Huawei ránézésre 8portos 100-as switch
ilyesmi

előtte egy vastag és ventilátoros szintén 100-as switch de hogy hány portos és mi a márkája azt nem láttam mert takarta az előtte lévő
illetve emögött volt még egy 8 port körüli cucc tehát az ONT-re volt 3 másik kötve és csak egy szabad portja volt.
az ONT koaxos vége ment át a másik dobozba gondolom ott van a CATV elosztó és erősítő a kábelTV előfizetők felé.
a telefon rész meg az ONT-vel azonos dobozban volt egy halom ilyen kábel bedugós csatlakozóval
hogy a telefont hogy oldják meg nem tudom de 3 switch lehetett az ONT mellett és csak pár szabad helyett láttam. a 7lépcsőház cuki citromságra optikai kábelét meg gondolom egyik végében valami dobozban összevezetik és hogy milyen eszköz adja a GPON-t oda azt nem tudom de a srác is mondta mikor ideköltöztem és karácsonykor is hogy a 2,5giga betáp megvan amiről én GPON-ra következtetek. értelem szerűen 7lépcsőházat szintén 2,5gigára nem biztos hogy össze lehet már fűzni, ott biztos több a sávszélességük de lépcsőházanként főleg 33lakásosban egyelőre szerintem egy GPON elég kell hogy legyen, főleg ha mindenhol még 100-as switch-ek vannak és nincs nagy előfizető...
ugye FTTH részen is 32-es osztást szoktak főleg tehát ott is a GPON 2,5gigabitet 32házra osztják max, ami itt is belefér bőven tehát nem lehet gond egy lépcsőházra nézve.

persze nem tudom mit bírnak azok az ONT cuccok de ha esetleg 4darab gigás portja van akkor annyira nem lehet vészes a dolog, és a proci benne meg csak ki tudja hajtani azt a GPON uplinket tehát 4gigabites portra tud összesen 2,5gigabitet de ugye nincs olyan helyzet hogy maxra legyen járatva mind a 4 portja.
már csak a switcheket dobnák ki és hoznának két 16portos gigabitest és csókolom

nem tudom te milyen SFP és egyéb dolgokról írsz de itt saját szememmel láttam mi van a dobozban és vélhetően sok helyen hasonlóan mehet. nem tudom itt a 18. kerületi hálózatot a DIGI építette-e ki vagy valamelyik másik cég és ők meg felvásárolták, lehet máshol már jobb cuccokkal megy a téma. :U

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#28690) Attila 1


Attila 1
tag

260 giga feltöltés 24-óra alatt ez szerintem jó.30 Mbps és 100 Mbps között ugrál fel és letöltésem egész nap.Túl van terhelve hétvégén az ONT ennyit bír.

“Nem kell ahhoz semmi különleges ok, hogy jól érezd magad – egyszerűen elhatározod, hogy azonnal boldog leszel, egyszerűen csak azért, mert élsz, egyszerűen azért, mert így akarod.” (Anthony Robbins)

(#28691) celka5


celka5
tag

Helló!
Váltottam DIGI1000-re.
Ma reggel aktiválták.(eddig 50/30 volt)
(Mikrotik RB951G-2HnD ezzel max 250 Mbitet produkál, de ez most nem érdekes)
A GPONT-ból gépembe dugva CT5E kábellel 530Mbit a max amit leszurkol.
Egy Huaweii HG8242H típusu ezközt kaptam.Ez elvileg 900Mbit-et bír? Vagy kérnem kell jobb eszközt?
köszi

[ Szerkesztve ]

[-CeLkA-]

(#28692) celka5 válasza TeeJay (#28562) üzenetére


celka5
tag

Az a router azért nem tűnik gyengének. Bár van ára.

[-CeLkA-]

(#28693) Mr Bond 007 válasza celka5 (#28691) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Elvileg tudnia kell. Bár nekem zte van, de a téma összefoglaló szerint olyat is kaphatsz.

Az nagyon kevés! Az oldala szerint az a mikrotik tud 900 felett is. Bár nekem is csak 130mbit körül tud ha az offload nincs bekapcsolva, (meg mind2 mag fullon teker ami nagyon nem egészséges) de ha benyomom, onnantól 2-3%-on terheli teljes sebesség mellett is.

[ Szerkesztve ]

(#28694) celka5 válasza Mr Bond 007 (#28693) üzenetére


celka5
tag

Köszi.Ez a mikrotik 1 magos, hol találom az offload funkciót?

[ Szerkesztve ]

[-CeLkA-]

(#28695) Lin3Lord válasza Attila 1 (#28690) üzenetére


Lin3Lord
tag

Lehet, hogy csak a túloldal nem képes folyamatosan kiszolgálni téged ekkora sávszélességen :)

akkountvadasz

(#28696) Mr Bond 007 válasza celka5 (#28694) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Mikrotik-el sajna még nem volt dolgom. Úgyhogy passz. Esetleg itt lehet tudják.

Ha megnézed a linkedet a készülékről ott van legalul a táblázatban a sebessége. Bár itt még annyival árnyalódik a kép hogy tudnia kell a pppoe offloadot is. Ezt pl az edgerouter lite is csak a tavaly nyári firmware-el kapta meg.

[ Szerkesztve ]

(#28697) ACE- válasza Lin3Lord (#28695) üzenetére


ACE-
addikt

Én is erre tippelnék...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#28698) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Március 1:

Azért lehetett volna ezt minden TOPNetesnek beállítani már nyáron. Nemde?

⭐ Stella

(#28699) szabonagyur válasza celka5 (#28691) üzenetére


szabonagyur
félisten

És amúgy mi a körítés? Nem elég ha a szolgáltató oldalról megvan a 1000Mbithez az eszköz... tudni kéne mivel akarod kihasználni, mivel mértél 530-at stb.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#28700) ToBeY válasza radi8tor (#28698) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Maguktól állították be,vagy te reklamáltál?Csak mert nálam maradt minden a régiben

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.