Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28551) TeeJay válasza bambano (#28550) üzenetére


TeeJay
félisten

persze és ha 5megabájttal tolom fel ami 40megabit akkor lefelé is csak 5megabájt körül jön ami szintén 40megabit a 94-ből ugye?
ha meg simán csak letöltök valamit netről akkor 10-11megabájt körül húzza (80-88megabit)
ha feltöltök valamit akkor azt is 54megabit körül tolja de a kettő egyszerre már meghaladja a tudását

ha láttad volna milyen régi 100-as switchek vannak a lépcsőházban és hány kanóc lóg rajta, lehet kiderülne hogy tényleg nem bírják a masszív fel+le irányú terhelést egyidőben

de akinél már gigabites switch van és FTTB előfizető mérhetne nekem egy egyidejű torrentes le+fel sebességmérést :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#28552) wwenigma válasza TeeJay (#28551) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ethernetnél a 1000Mbit az full duplex, ergo 2000Mbitet tud. Ugyanez igaz a 100-ra is. WIFI-nél van hogy adott egy vonali sebesség ami half-duplex, azaz up+down osztozik rajta.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#28553) ToBeY válasza radi8tor (#28520) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Csak személyesen lehet elintézni a csomagváltást?Mert nekem is tele a hócipőm a hitegetéssel,inkább visszaváltanék Digi100-ra,de bemenni nem tudok személyesen.

(#28554) Xero válasza ToBeY (#28553) üzenetére


Xero
nagyúr

Levélben.

(#28555) Zsadi


Zsadi
őstag

Kecskemét belvárosban másnál nem szakadozik a net?

(#28556) knuckle válasza Zsadi (#28555) üzenetére


knuckle
aktív tag

nos ma ismét voltam a DIGI ügyfélszolgálatán, és ha minden igaz csütörtökön jönnek kötni.
eszköz továbbra sincs, de húznak be egy másik kábelt és csókolom.

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#28557) Mr Bond 007


Mr Bond 007
őstag

Ma voltam bent rendelni gigás netet meg a többit okos csomagban. Pénteken délelőtt már jönnek is kötni. (igaz ez vidék) Itt figyel az asztalon az Ubiquiti Edgerouter lite. Nagyon kíváncsi leszek. :)

(#28558) knuckle válasza Mr Bond 007 (#28557) üzenetére


knuckle
aktív tag

azt az eszközt ők adták, vagy az a tied?

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#28559) PeterPH válasza knuckle (#28558) üzenetére


PeterPH
senior tag

Már mi a francért adott volna ilyet a Digi?

(#28560) knuckle válasza PeterPH (#28559) üzenetére


knuckle
aktív tag

na erre lettem volna én is kíváncsi...

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#28561) Mr Bond 007 válasza knuckle (#28558) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Az enyém.

Elég volt már a dlink tp link stb bohóckodásból. Normális routert akartam ami nem rottyan össze ha épp olyan napja van.

[ Szerkesztve ]

(#28562) TeeJay válasza Mr Bond 007 (#28561) üzenetére


TeeJay
félisten

LOL ez a nap kommentje :D
életembe nem hallottam még ezt a márkát, gondolom support sincs hozzá
egy TP-Link WR1043ND legalább gyakorlatban is viszi a gigás netet
a tied lehet lerohad majd 200-nál :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#28563) zsolt501 válasza TeeJay (#28562) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Pedig hidd el, hogy ez lényegesen jobb mint az összes itt favorizált router, ha tehetném én is ilyet vennék.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#28564) wwenigma válasza TeeJay (#28562) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Azert annyira nem sz*r az. :) [link]

zsolt501: inkabb mondjuk ugy hogy a tudasa az araval vetekszik. Viszont nem ertek egyet a TPLink fikazassal, nincs problema veluk ha az ember nem akar nagysagrendekkel többet tőle mint amit tud.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#28565) zsolt501 válasza wwenigma (#28564) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Én idáig 2x találkoztam élőben a cég termékével, és bizony ég és föld a kettő minőségében a különbség, az is igaz hogy árban is nagy a különbség, a tudásról meg nem is beszélve, az is igaz, hogy ezek nem feltétlen otthoni használatra vannak kitalálva, már a tudásuk miatt is.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#28566) TeeJay


TeeJay
félisten

ja antenna nuku, 4portos gigabit switch sehol ahogy látom a switch vezérlő Atheros tehát semmivel se jobb mint egy TP-Link amiben még újabb switch vezérlő van...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#28567) Flashget válasza ToBeY (#28553) üzenetére


Flashget
félisten

Pedig be kell, hogy aláírj...

Realme GT Master Edition

(#28568) Flashget válasza zsolt501 (#28565) üzenetére


Flashget
félisten

hogy ezek nem feltétlen otthoni használatra vannak kitalálva,

ennyi.

mert lehet a f***t lóbálni olyan eszközökkel aminek az ára Ft-ban, 6 számjegyű, de otthonra? minek?

Realme GT Master Edition

(#28569) zsolt501 válasza Flashget (#28568) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ez már bizony így van :)

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#28570) bambano válasza Flashget (#28567) üzenetére


bambano
titán

csomagváltásnak nem feltétele az aláírás, mióta rögzítik a telefonokat.

(#28568) Flashget: mert megveszi az ember a kacatot, szív vele, majd megint megveszi és megint szív, utána kihajítja az egészet a fenébe és vesz egy rendeset, ami spórol az idejével.

tavaly nyáron csináltam egy nagyobbacska hálózatot tp-linkkel, mert olcsóbb volt, mint a mikrotik. soha többet.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28571) radi8tor válasza bambano (#28570) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tök jó, hogy nekem is TP-Link-et ajánlottak. :P
Én is szívok vele. Na, majd veszek valami profi 8 portos routert. :DDD

⭐ Stella

(#28572) Flashget válasza bambano (#28570) üzenetére


Flashget
félisten

nézd nekem itthonra ez már a 3. TP-Link router és egyiknek sem volt soha semmi baja.
Az első 2007-ben vett 460R vezetékes, amit majd 5 év elteltével cseréltem le wifisre a 1043-ra, mert megszaporodtak az ilyen eszközök a családban. Abban az időben olyan routerek voltak amiknek a tetejét le kellett venni nyáron, hogy ne süljön meg ennek nem kellett, sem fagyás nem volt. Emlékszem volt aki azt írta az akkor bevezett márka routereiről egy másik fórumon: cisco koppintás, linksys tudással, fele annyiért. és 5 év garival adták akkoriban még.
Majd jött 1043 V2-re cseréltem a gigás sebesség miatt.
Ez a router nem vállalati környezetbe lett kitalálva, otthon pedig teszi a dolgát. én nem állítom, hogy nem tud elpusztulni, de nálam a leírt okok miatt voltak a cserék. nyilván a V2-t is cserélni fogom 5GHz tudóra majd idővel. van a TP-Linknek vállalti környezetbe szánt routerei, de nem is ennyibe kerülnek.

Realme GT Master Edition

(#28573) Mr Bond 007


Mr Bond 007
őstag

Úgy voltam vele hogy legyen egy erős router ami pppoe alatt stabilan megbízhatóan tudja kiszolgálni a gigabites internetet. 27k-t nekem megért. Vettem még mellé egy olcsó wifi access pointot és egy jobbféle gigabites switch-et. A legvégén 6-7k-val lett több mint pl egy archer c7 amin még filóztam. Pár éve eleget hordtam vissza gariba otthoni routereket... Lehet most már jobbak minőségileg, de inkább tutira megyek. Ha meg később nagyon kell, le tudom cserélni az ap-t hogy ac-s wifi legyen. (most nem nagyon kell mert minden cuccom n-es). Ha tehetném Airport Extreme-et vennék megint, de sajnos nem tud 3-400mbitnél többet átnyomni magán, pedig már évek óta megy gond nélkül a cégnél.

#28562 TeeJay: Ha vennéd a fáradtságot és fika helyett utánna néztél volna, látnád hogy ez mindent fog csinálni de letérdelni biztosan nem.
2magos mips64-es cpu van benne 512 rammal és 2gb hellyel az appoknak ha akarsz rá még valamit. Debian Wheezy alapon fut, a tetején a saját Edge os-el (Vyatta v6.3-alapjaira épül, több fejlesztő át igazolt az Ubiquitihoz) amin a konfigolást végzed. Amazonon, neweggen szétnézhetsz a vásárlói tapasztalatok tekintetében.

(#28574) PeterPH válasza TeeJay (#28562) üzenetére


PeterPH
senior tag

Az hogy Te nem hallottál róla, az nem az eszközt minősíti.

(#28575) worxland válasza Flashget (#28568) üzenetére


worxland
addikt

Azért ne sajnáljuk le a TP-Linket. A WR1043ND V1 nálam itthon alapesetben kiszolgál madzagon 3 PC-t (egy ebből NAS-ként megy 24/7-ben), 1 notebook-ot, 1 WD TV Live-ot + wifi-n 3 telefont meg 2 tablet-et. Meg amikor jön rokon, akkor befigyel 1-2 notebook + 1-2 telefon. Jelenleg a system up time 28 nap, akkor szoktam kikapcsolni-újraindítani, ha hosszabb időre elmegyünk otthonról. A titka, hogy rendes firmware-t kell használni, a 2010-es van felrakva, egyszer frissítettem a legújabbra, azzal naponta 1-2 alkalommal totál leakadt, a régit visszarakva megint minden hepi. Kábé 4 éve használom. Családnak vettem 2 másikat, azokra beüzemelés óta (3 éve) még nem kellett ránéznem, igaz, jóval lájtosabb használatnak vannak kitéve.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#28576) TeeJay válasza wwenigma (#28552) üzenetére


TeeJay
félisten

na és az lehet hogy olyan switch-en vagyok ami nem tud full duplex 100megabitet vagy tudna csak half duplex módban megy?
nekem nagyon feltűnő ám hogy lefelé 80-88megabittel húzok, felfelé simán megy 54megabit
de amint egyidejűleg nyomom le és fel nem a kettő kb. összege jön ki hanem 10,5megabájt max ami olyan 84megabit körül van. kipróbáltam router nélkül is gigabites laptopon ott is ennyi

tehát olyan mintha nem menne a full duplex és így visszafog sebességileg.
azért írtam ha másnál már gigás switch van ők biztos nem tapasztalnak ilyet
egy ezer éves vastag atom poros nagyméretű hátul ventilátoros switch volt a DIGI szekrénybe amin rajta vagyok mert karácsony másnapján elszállt a tápja és jöttek cserélni...
szóval nálam ez van és várom a switch cserét :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#28577) bambano válasza TeeJay (#28576) üzenetére


bambano
titán

látod, ha ubiquitid lenne, megértenéd elsőre, amit neked írnak :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28578) Lin3Lord válasza TeeJay (#28562) üzenetére


Lin3Lord
tag

Hát pedig... ubiquiti rulez :)

akkountvadasz

(#28579) poli27


poli27
veterán

Nekem van itthon egy kissebb hálózatom ubi termékekből (10db antenna), mikrotik routerral az elejükön, előtte egy tplink volt, hát ég és föld a különbség a kettő között a miki javára...

(#28580) Multibit válasza poli27 (#28579) üzenetére


Multibit
veterán

SzétOFFoljátok a topicot mindenféle ismeretlen sz@rokkal :D Életemben nem hallottam a Mikrotikről :DD A TP-Link és az Asus mindenre elég (mint anno a 640 kB) ;)

(#28581) DileRGorE


DileRGorE
csendes tag

Hali,

Van esetleg valakinek valami infója, hogy a VII. kerületben vannak-e tervek, hogy lesz Digi? 13. kerületből fogok pár hónap múlva költözni és nem akarok ezek után hulladék UPC-t. Viszont nem kötnék hűségre sem szerződést, hogyha lenne valami infó, hogy kb ekkor vagy akkor. Igazából felhívni őket nem látom értelmét, úgyse mondanának semmit, viszont gondoltam hátha itt van valaki olyan akinek van valami belsős infója...

Köszi!

Nem. Hanem?!

(#28582) TeeJay válasza DileRGorE (#28581) üzenetére


TeeJay
félisten

nézd meg a területi listájukat bár belső kerületekben nincsenek panelek és így nem sok jóval kecsgtet a DIGI-s lefedettség... ilyen ezer éves házakba nem fognak sem FTTB sem FTTH hálózatot építeni hiszen alig pár lakás van egy baromi nagy tömbben. ahol új épületeket húznak fel talán ott van remény bár 9. kerületi állapotokat ismerem és ott is bizony nagyon sok olyan van ahol csak Telekom vagy csak UPC van mintha tilos lett volna más szolgáltatónak bemenni...

tiszta vicc egy 9. kerületi Bokréta utca, tele van új építésű lakásokkal és csak ADSL elérhető a sok pénzesnek :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#28583) mivamma


mivamma
senior tag

Nálatok sincs History HD? (Bp. XX)

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#28584) bambano válasza Multibit (#28580) üzenetére


bambano
titán

Lehet, hogy az asus vagy a tp-link mindenre elég (szerintem még otthonra sem), de azért van a Mikrotiknek 36 magos tilera network processzoros routere, azon már elég jól megy a csi :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28585) Attila 1


Attila 1
tag

Most hívott a szerelő holnap délután jön.Eszköz hiány van utp kábelt húznak be DIGINET 500-ra.Megusztam a ZTE H298N csodát.

“Nem kell ahhoz semmi különleges ok, hogy jól érezd magad – egyszerűen elhatározod, hogy azonnal boldog leszel, egyszerűen csak azért, mert élsz, egyszerűen azért, mert így akarod.” (Anthony Robbins)

(#28586) DileRGorE válasza TeeJay (#28582) üzenetére


DileRGorE
csendes tag

Ha a területi lista alatt azt értetted, hogy hova lehet igényelni, akkor azt már néztem és sajnos a VII. kerületben sehova se lehet. Igen végülis érthető amit mondasz (bár szerintem a többi kerületben is, akár legyen szó a XIII.-ról, nem csak panelek vannak, tehát ez alapján mért ne érné meg a kiépítés kisebb mondjuk 24 lakásos házaknál is), szerintem a kedvezőbb ár miatt sokan váltanának. Mondjuk én pont az vagyok akinek se TV se telefon nem kell, csak a net, de abból jó lenne a gigás, de sajnos így nincsen lehetőségem. UPC meg nem csak hogy hulladék, hanem még drága is....

Nem. Hanem?!

(#28587) knuckle válasza Attila 1 (#28585) üzenetére


knuckle
aktív tag

nálam is holnap jön az emberke, és szintén kábeleznek, amit még rájuk vasalok, az okozott kellemetlenségek miatt...

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#28588) Attila 1 válasza knuckle (#28587) üzenetére


Attila 1
tag

Annak örülj hogy nem kaptál ZTE H298N csodát.A többi mellékes.

“Nem kell ahhoz semmi különleges ok, hogy jól érezd magad – egyszerűen elhatározod, hogy azonnal boldog leszel, egyszerűen csak azért, mert élsz, egyszerűen azért, mert így akarod.” (Anthony Robbins)

(#28589) Attila 1


Attila 1
tag

Most hívott a szerelő most érkeztek meg a ZTE H298N routerek.Rám bízta a választást maradok utp kábel bekötésénél.Nem kértem a ZTE H298N routert nagy szerencsém volt most.

“Nem kell ahhoz semmi különleges ok, hogy jól érezd magad – egyszerűen elhatározod, hogy azonnal boldog leszel, egyszerűen csak azért, mert élsz, egyszerűen azért, mert így akarod.” (Anthony Robbins)

(#28590) knuckle válasza Attila 1 (#28589) üzenetére


knuckle
aktív tag

már meg jöttek a csodamasinák?
kenjék a hajukra...kb

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#28591) Attila 1 válasza knuckle (#28590) üzenetére


Attila 1
tag

Veled nem beszélt a DIGI szerelő ? Neked nem ajánlotta fel a választást ?

“Nem kell ahhoz semmi különleges ok, hogy jól érezd magad – egyszerűen elhatározod, hogy azonnal boldog leszel, egyszerűen csak azért, mert élsz, egyszerűen azért, mert így akarod.” (Anthony Robbins)

(#28592) knuckle válasza Attila 1 (#28591) üzenetére


knuckle
aktív tag

senki sem hívott
vonalasról vagy mobilról hívott?
te is újpesti vagy nem?

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#28593) Attila 1 válasza knuckle (#28592) üzenetére


Attila 1
tag

Igen mobilon hívott újpesti vagyok.Ha nem hívott az nagy baj akkor lehet ZTE H298N routert kapsz.Akkor megy a szerelő ha hívott.Most hívott harmadjára a szerelő tájékoztatott az utp kábelt ki kell fizetnem.

“Nem kell ahhoz semmi különleges ok, hogy jól érezd magad – egyszerűen elhatározod, hogy azonnal boldog leszel, egyszerűen csak azért, mert élsz, egyszerűen azért, mert így akarod.” (Anthony Robbins)

(#28594) Renok


Renok
senior tag

Sziasztok,

Végre átállították a Digi Topnet-et Digi200-ra (több telefon és email után, január közepén jeleztem nekik először, mostanra lett meg).

Viszont az a gondom, ha közvetlenül a laptopra kötöm a kábelt, akkor megvan a 220/54Mbps, ha viszont a TP-Link WR1043ND v1 router-en keresztül megy a net, akkor csak 113/54Mbps.

Ez miért van?

(#28595) radi8tor válasza Renok (#28594) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Személyesen is kint voltak a lakásban?

Az a router ennyit tud, TP-Link WR1043ND v2 jó ilyen sebességhez.

⭐ Stella

(#28596) Renok válasza radi8tor (#28595) üzenetére


Renok
senior tag

Igen, kint voltak hétfő este, szerencsétlenkedtek legalább fél órát, közben a laptoppal néztük a sebességet (ha nem lett volna laptop, akkor hogy teszteljük? Kérdem én, mire a szerelő csak vonogatja a vállát..), nem változott semmi, aztán most egy órája lőtték át a központjukból is a sebességet úgy, hogy már keddre ígérték.
A fizikai "cserét" (vagy tudom is én, hogy mit műveltek a lépcsőházban) már hétfő este elvégezték itt.

Az most komoly? Ennél nagyobb sebességet nem tud? :O

[ Szerkesztve ]

(#28597) TeeJay válasza Renok (#28596) üzenetére


TeeJay
félisten

nem tud, gyenge benne a SOC
TP-Link WR1043ND V2.x típusa sokkal újabb és bika proci van benne az kihajtja az 1000-es csomagot is vígan :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#28598) poli27 válasza TeeJay (#28597) üzenetére


poli27
veterán

Nem a procija bika, azaz nem amiatt hajtja ki az 1000 netet, lást openwrt ddvrtel.... a hw nat miatt!!!

(#28599) bambano válasza poli27 (#28598) üzenetére


bambano
titán

hw nat csak akkor segít, ha sima internet kapcsolatod van, pppoe-snál a pppoe megfogja a procit.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28600) poli27 válasza bambano (#28599) üzenetére


poli27
veterán

Sztem ennek fussál neki még1x.... Mind1 milyen neted van ha kikapcsolod a hw natot kb 2-300 mbit lesz a max sebesség...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.