Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29651) Gézengúz válasza Met (#29650) üzenetére


Gézengúz
addikt

Szerintem igen, de egyelőre még T-s vagyok, fránya hűségidő, ki gondolta hogy az optikai kábelek kihúzása után 5 hónappal már köthető is lesz... :W

(#29652) DonMaster


DonMaster
addikt

aki vár sokat vagyis már rég ota kábelesről átszerződtettek weekerlén vagy más területen annak ajánlom, hogy menjen be és előbb fognak jönni, ma én is bementem digi-hez és utána már hívtak is a szerelők, hogy holnap jönnének átkötni optikaira .

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#29653) apszi válasza llacee (#29647) üzenetére


apszi
őstag

Ez nem túl biztató...akkor könnyen lehet, hogy még idén se lesz semmi az egészből. Azért köszönöm az infót neked is.

(#29654) Flashget válasza Met (#29648) üzenetére


Flashget
félisten

500/100-as netemmel játszottam AC-t és szerveren 4 volt a pingem...azt hiszem ez elég jó. :)
nem függ ossze, hogy 50-es vagy 1000-es neted van. Mással függ össze a ping értéke.

Realme GT Master Edition

(#29655) szili.tamas1 válasza TeeJay (#29637) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Azert vicc, amit 6 megabitert lemuvelsz, mar bocsanat... :/

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#29656) Gézengúz válasza szili.tamas1 (#29655) üzenetére


Gézengúz
addikt

16 de amúgy... :D

És akkor fogadjunk ezt se láttad? :U [link]

[ Szerkesztve ]

(#29657) TeeJay válasza Gézengúz (#29656) üzenetére


TeeJay
félisten

nem a 16megabit a lényeg
hanem nézd meg hogy megy a net egy ősrégi 100-as switch-re kötve
meg nézd meg milyen lehet ha egy friss gigás switch vagy ONT végén van a kanócod
egyidejű letöltésre vagy feltöltésre bármelyik alkalmas
egyidőben viszont már másabb a szitu :K

ha pénzes buli a visszaváltás akkor marad a 100/50 mert nincs kedvem sokat fizetni olyanért amit 3kattintással át tudnak állítani :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#29658) DonMaster válasza TeeJay (#29657) üzenetére


DonMaster
addikt

persze , de az hogy átválts 3x ide oda csak 6mbit/s-ért az más :D

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#29659) Sterilzona válasza Freezee (#29645) üzenetére


Sterilzona
senior tag

En ekte ugyanigy vagyok. Nincs husegem, egekbe szokott a havidijam :(
Es cinkotan varom a digit :)

(#29660) bence2000 válasza bence2000 (#29638) üzenetére


bence2000
csendes tag

Végül tegnap felhívtak, juhééé! :) Ha minden jól megy, ma kötik, de már annak is örülök, hogy jelentkeztek. :)
Nem tudom, mennyi köze van hozzá, de én telefonon érdeklődtem jópárszor illetve a facebook oldalukra írtam szintén kb. 3x. :)

(#29661) radi8tor válasza bence2000 (#29660) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Van köze hozzá. Nyaggatni kell őket néha.

⭐ Stella

(#29662) agaron


agaron
tag

Sziasztok!

Ismerősömmel most költözünk olyan albérletbe, ahol elérhető DIGI-s internet. Kérdésem az lenne, hogy DIGINET100-nak és a DIGINET200-nak mennyi szokott lenni a valós max le,- illetve feltöltési sebessége? Esetleg valakinek van válaszidővel kapcsolatos tapasztalata is?

Köszi szépen előre is!

Steam Deck | PC | PS5

(#29663) Arni9010 válasza agaron (#29662) üzenetére


Arni9010
aktív tag

Szia!

100-as netnél két lehetőség van: ha még nincs kicserélve a lépcsőházban a switch gigabitesre, akkor 94 körül lesz a max letöltés, ha már ki van akkor 110 környéke lesz. 200-ashoz már mindenképp gigabites kell, 210-215 körül szokott alakulni :)
Általában minimálisan fölé lövi be a digi a sebességeket.

(#29664) Mr Bond 007 válasza agaron (#29662) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Nagyon jók a pingek bel és külföldre is. Sávszéllel se szokott gond lenni. Amit kérsz, azt kapod.

[ Szerkesztve ]

(#29665) lizakattila válasza agaron (#29662) üzenetére


lizakattila
senior tag

Szia!

Nálam ezeket tudta nemrég 100/50, mostmár 200/50-en.

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#29666) agaron válasza lizakattila (#29665) üzenetére


agaron
tag

Sziasztok!

Köszi szépen a válaszokat, nagyon jónak tűnik :)

Steam Deck | PC | PS5

(#29667) DonMaster


DonMaster
addikt

volt a szerelő, az új 2antennás huawei jöt ont környezetbe családi házas, de csak modemként mükszik,
tehát a menüjében fölösleges turkálni, saját router rajta és megy királyul :D

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#29668) TeeJay válasza lizakattila (#29665) üzenetére


TeeJay
félisten

ugye hogy nem 6megabit a nyereség ha gigabites switch-re raknak :D
93-94megabit vs. 118 azért nálam több mint 20megabit ugyanazért az árért
csoda-e hogy páran próbálnak rafkózni nagyobb csomagra váltással aztán majd később visszaváltással?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#29669) lizakattila válasza TeeJay (#29668) üzenetére


lizakattila
senior tag

Jaja. Bőven több volt mindig, mint 100megabit a sebesség, ez talán a max volt, amit mértem.
Most a 200-as is mindig stabilan megvan 218-219.
Ráadásul nekem volt olyan szerencsém, hogy nem tudtak zte csodát adni, mert nem volt raktáron, így bekábelezték külön a telefont, netet. :D
Aláírom, hogy lehet nyerni pár megabitet a fel-le váltással. Félreértés ne essék, nem biztatok erre senkit.
De ha belegondolunk, valamikor horribilis pénzeket fizettünk (meg van aki még most is fizet) azért a "kis" sebességért, ami most a nyereség.

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#29670) Lin3Lord válasza lizakattila (#29665) üzenetére


Lin3Lord
tag

Épp most 512/107 21. ker.

akkountvadasz

(#29671) Freezee válasza poli27 (#29612) üzenetére


Freezee
senior tag

Szia,
Láttam írtad hogy a 16. kerület másik fele is be lesz kötve lassan.
Lehet tudni hogy az ujszász utca Prodám utca környékén mikor lesz elérhető Digi szolgáltatás?
Már elég régóta várom és a Diginél nem tudtak semmi információt adni, még azt sem hogy egyáltalán lesz-e :(
Köszi

(#29672) ferob válasza TeeJay (#29668) üzenetére


ferob
őstag

Itt a hozzáállással is komoly gondok vannak részedről, mert az hagyján, hogy már mióta ezen vagy leakadva, hogy neked mikor csinálják már meg az átkötést a DIGI dobozában egy gigabites eszközre, mert az legalább 20-25 megabit javulást hozna számodra ugyanazért a pénzért.
Csak azt felejted el hangoztatni, hogy egy TL-WR841ND routered van, ami nem rendelkezik egy darab gigabites porttal sem, és a leírás alapján is 93,4 megabit a maximális korlátja, így ki sem tudnád használni a fejlesztés okozta előnyöket.
Amit meg az egyidejű le és feltöltésről beszélsz, azt azért nem tudtad eddig sem kihasználni, mert nem bírja az eszközöd.

Aztán ezek után jött, amit még én sem gondoltam volna, hogy ez sem lesz elég és írsz a router gondok topikba, hogy megtudd mások tippjei alapján, hogyan tudnád ingyen és egyben garanciálisan megúszni a router cserét egy gigabites TL-WR1043ND v2-re, egy esetleges eszköz rongálással.
Így már menne az átkötés után a +20 megabit, és a jó magyar mentalitáshoz mérten mindez az új eszközzel és egyben ingyen.

Ezek után én nem csodálkozok, hogy miért olyanok az asztal másik oldaláról az emberrel, mint amilyenek.

[ Szerkesztve ]

(#29673) Renato1993 válasza Freezee (#29671) üzenetére


Renato1993
tag

Mivel a Prodám utca is a XVI. kerület "másik fele" (a HÉV-hez viszonyítva), így sanszosan egy időben vele.

Ami kérdéses, az Cinkotának a HÉV-től délkeletre eső része, illetve duplán kérdéses a csömöri szárnyvonal és a gödöllői vonal által közrefogott rész, előbbi azért mert két kötés még hiányzik a gerincek végeiről, utóbbi meg azért, mert bár ki van építve a hálózatuk, nem tudok róla hogy egyáltalán bármiféle kábelük összekötné azt a HÉV fölött/alatt a hálózat többi részével.

Gigabyte GA-MA790XT-UD4P,AMD Phenom II X4 965BE,Sapphire HD5850, 240GB SSD, 2x4GB DDR3 RAM,Corsair VX450 táp,Tt VB6000BWSD ház,TOSHIBA DT01ACA200 2TB HDD

(#29674) TeeJay válasza ferob (#29672) üzenetére


TeeJay
félisten

van gigabites laptopom meg asztali gépem, a router a végét járja és van még 1,5év garim rá, hát akkor vagy így viszem vissza vagy úgy hogy már totál elhalt. hamarosan meglesz a gigabites router, szóval már csak a DIGI részéről hiányzik a lépcsőházi fejlesztés.
miért baj az ha 100/50-et fizetek és szeretném azt a sebességet kapni amit egy FTTH területen lévő előfizető amikor ő szintén ennyit fizet de neki az ONT gigabites.
94 vs 110-118 megabit az azért majdnem 2megabájt/sec többlet ami jól tud jönni ha több gép is lóg a neten.
:R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#29675) ferensz válasza TeeJay (#29674) üzenetére


ferensz
senior tag

Mennyi a garantált sebesség?

GARANTÁLT SÁVSZÉLESSÉG:
50 / 25 Mbps

Megvan a garantált sebesség? Meg. Van jogalapod a megállás nélküli hisztidre? Nincs.

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#29676) szabonagyur válasza TeeJay (#29674) üzenetére


szabonagyur
félisten

Bármennyire is próbálod szépíteni de ez már beteges a részedről...olyan hülyeségeken lovagolsz, hogy az valami hihetetlen. Elhiszem nincs jobb dolgod meg ez az életed de próbálj meg valami hobbit keresni.
Nem vagyok egy rosszindulatú ember de megérdemelnéd, hogy sose kössenek át téged gigabitesre és ezzel a tudattal kelljen élned, hogy neked "csak" 94Mbit a max letöltés. :W

Ennyi erővel azok a digisek is vergődhetnének akik még a kábelmodemes témában vannak, hogy hát de FTTH helyen ez meg ez van, stb.
Tipikusan az vagy aki a boltban is leméreti a kilós kenyereket, hogy neki a legnagyobb kell a pénzéért.

ui. megsúgom a routert cserélni fogják, se a pénzed nem kapod vissza se nem cserélheted gigabitre.

[ Szerkesztve ]

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#29677) TeeJay válasza ferensz (#29675) üzenetére


TeeJay
félisten

kívánom neked holnaptól 51megabited legyen neked is ha 100-as előfizető vagy és ne reklamálhass ;)

szabonagyur

megsúgom a routert 4éve vettem és vagy ugyanilyenre kicserélik, vagy ráfizetek egy gigabitesre
én pedig ilyen vagyok, szeretem mindből kihozni a maximumot
és amúgy már sok helyen leírtam hogy nem a 100megabites LAN porttal van bajom
hanem hogy 2centi vastag por volt a lépcsőházi switch-en olyan régi
és kevésbé bírja az egyidejű le és feltöltést
gondolom egy mai gigabites switch esetén ez már nem fordulhat elő
amúgy július óta türelmesen várom mikor lesz a lépcsőházban csere, de eddig még nem történt meg és nem is fog csak ha nagyobb csomagra váltok :K

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#29678) DonMaster válasza ferensz (#29675) üzenetére


DonMaster
addikt

szia marhaság,
pécs 10emeltes, top netees csomag elvileg átvoltottak 100/50-re és késöbb 200/50-re
jeleleg megy 60/25-el és ez a csucs legtöbb esetben jo ha van 50/25 ,
és ez vicc, persze a garantált 8/2 emg van de baszus azért egy elvileg 200-as elméletileg 100-as és gykorlatilag 50-es net van ami azért durva , mert egy 500-asnál ha megy 300/-el az oké meg za 1000-res megy 700-800-al az oké de egy 200-as elméleti megy 50-el az vicc, jah és a cseken továbbra is topnet van irva, nah ennyit a minimum meg garantált rol. ászf-ben már a topnet meg sem találhato, és szerintem nem kevesen vannak azok, akiknek még nem emelt a digi és itt nem a 80rol 200-ra valo emelésre gondolok hanem a 80tol 100-ra sem inkább csökent , anno amég nem volt nagyobb csoamg jöt bármi lefelé 10mb/s el most örülök ha jön 5-7el ami azért vicc

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#29679) Gejza1981 válasza TeeJay (#29677) üzenetére


Gejza1981
tag

te nem a maximumot szeretnéd kihozni, hanem a maximum és a bónusz 10-15%-ot...

hasonló szituáció, mint amikor valaki 45x osztja vissza a filmet torrenten, csak azért, hogy elmondhassa, hogy napi 3Tb felfele forgalma volt...

tipikusan jó öblös magyar viselkedés, hogy mindig mindenből a 101%-t mert JÁR... ezért telítődnek a szűk keresztmetszetek, mert ÉRTELMETLENÜL és FELESLEGESEN pörögnek a bitek az interneten, mert MEGTEHETEM...

hát hajrá, aztán lehet majd hüppögni ha egyszer lesz internetadó vagy forgalmi korlát vagy egyszerűen a szolgáltató nem fejleszti a gerinchálózatot... (persze-persze akkor elmész máshová, ha megteheted, s nem lesz drága a havidíj)

[amúgy meg mindenki azt csinál ami jólesik, hiszen JOGA van hozzá, csak mindig arról a fránya KÖTELESSÉGRŐL feledkezünk el]

(#29680) TeeJay válasza Gejza1981 (#29679) üzenetére


TeeJay
félisten

matekból nem voltál jó
ha másnak 110-et megy és én is ezt céloztam meg akkor milyen bónuszt akarok én?
az 1000-es előfizetők pl nem háboroghatnak mert nincs 2gigabites link hogy 1000 menjen így ott marad a technikai korlát de 100-as linknél van megoldás még...
így pl az FTTH userek 3700-ért 110+ megabitet kapnak míg az FTTB userek meg csak 94-et (egyelőre)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#29681) Gejza1981 válasza TeeJay (#29680) üzenetére


Gejza1981
tag

pont ezen akadtál fenn, a matekon? ebből látszik, hogy mennyire nem érted amit itt próbálnak írni neked...

arra gondoltam, hogy 110-t akarsz kihozni, holott 100 a maximum... a 110 azért van mert a digi fölé lő a korlátnál... teccikérteni?

(#29683) Lin3Lord válasza TeeJay (#29680) üzenetére


Lin3Lord
tag

"így pl az FTTH userek 3700-ért 110+ megabitet kapnak míg az FTTB userek meg csak 94-et (egyelőre)"

megjegyezném, hogy a garantált sávszélesség a kínált termék és a 100 az csak "up to" érték.

[ Szerkesztve ]

akkountvadasz

(#29684) DonMaster válasza TeeJay (#29680) üzenetére


DonMaster
addikt

költőz ftth környékre és akkor meg kapod egyből a 110/-et és cső, nem tök nyolc hogy 94 vagy 110?
azon a kb 16-on veszekszel már jo ideje, kérd a nagyobbat akkor bővítenek és aztán válts vissza és reménykedj hogy nem dugnak vissza a nem gigásra és meg marad a 110-ed és nem 94-re mész vissza , Kisem használod a 94-et sem nem hogy a 110.-et ezért nem is réti senki, hogy minek az a 16 amikor 100 a max és digi lövi továbbá hogy tuti meg legyen a 100 , nekem 200-asnál fttb.nél van 60le és 25fel összesen , ftth-nél meg 220/55 és? én is akkor most verjem a mellemet , hogy családiban meg van a 220 a 200-as élőfizunál a panelben meg a 100sincs meg? és nem egedül vagyok így vannak itt mások is akik nem írnak, pont ilyen miatt mert nekik sincs meg, még a 100se a 200bol, és te meg itt vered magadat hogy neked a 100bol van 94 és neked 110 kell mert te vagy te vagy nem más, én is örülnék ha átraknának gigás swithre végre jo? mert lenne akkor 200-as net de nincsen és van 60-am csak pedig nekem 200lenne a max és már 160-nak is örülnék , de csak 60 van neked a 100bol van 94 nekem a 200bol van 60 , ép hogy 30%-osan kapom a nettet panelben te meg kapod 94%-osan és itt sírsz napról napra és panaszkodsz, csináld inkább meg ne csak itt szájhősködj és szólj ha sikerült és van 110-et a 100bol ne csak itt szitszd a tüzet egyeseknél mert már nagyon unja mindenki ezt .


digi topnet azaz digi emelte elvielg 100/50-es azaz 200/50-es kéne legyen de igy megy ez egyik csomag ban sem meg felelö. azota ez let belöle semi féle letöltés nem megy és a digi-s szerin mérve .

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#29685) szabonagyur válasza TeeJay (#29680) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ahogy a kábelmodemesnek felesleges sírnia, hogy minek van egyeseknek ugyanannyiért 50X gyorsabb net, neked is felesleges, hogy családi övezetben mi van. Inkább addig örülj míg a Digi nem kezdi el megregulázni a mindenféle ok nélkül ekkora forgalmat generálókat, mivel te is értelmetlenül nyomtatod éjjel-nappal neki.

ui.: az avatar váltástól még ugyanaz maradtál.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#29687) TeeJay válasza szabonagyur (#29685) üzenetére


TeeJay
félisten

mondok jobb példát
a lépcsőházban ott az ONT, rajta lóg 3 switch, mindegyik 100-as portos
egyik lerohad jön egy 8 portos gigás a helyére amire x előfizetőt átpakolnak még mellé. ezek alapján lesz x szerencsés 100-as a többi meg peches 100-as
16megabit = 2 megabájt

nem is olyan régen ez még közel egy komplett DIGI csomag sebessége volt lefelé (20/10)
na de hagyjuk is hiszen úgysem tudom kihasználni :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#29688) tgbrfv válasza TeeJay (#29687) üzenetére


tgbrfv
tag

"ezek alapján lesz x szerencsés 100-as a többi meg peches 100-as
16megabit = 2 megabájt"

Hogyan is jön ki ez a 16 mbit?

(#29689) DonMaster válasza tgbrfv (#29688) üzenetére


DonMaster
addikt

szerintem ugy számol, hogy a 94 -es mostani 100-ast kombinálja avval- hogy stabilan 110-jön és akkro kijön a 16 de ha egy gb switchen csak 100-101 jön stabilan kkaor max 6mbit/s ami még 1mb/s -sem, de kár is ezen veszekedni vele , falrahányt borso,
lesz akkor x szerencsés , de teszem azt ha te ezt a váltogatosat csinálod, és lerohad 1 switch cserélik gb-re és téged átdugnak 100-asra akkor milesz?
volt 110 és ujra let 94 -ed? akkor fogod a felyed hogy a digi miért dughatod vissza a régibe? vagy megint átváltasz azért a pár mb-ért?

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#29690) MacCay


MacCay
tag

hello,
adott egy wdr4300 és bekötésre került digi1000 huawei switch-el. sebességméréskor 400Mbps körüli sebességet mérek, wifi-vel laptopon 60Mbps. ez így jó vagy valamit állítanom kellene?

(#29691) tgbrfv válasza MacCay (#29690) üzenetére


tgbrfv
tag

Ha direktbe kötve nincs meg a gigabit, akkor a diginél reklamálj, ha megvan, akkor a router topicban.

(#29692) MacCay válasza tgbrfv (#29691) üzenetére


MacCay
tag

igazából az nem annyira érdekel, inkább a wifi sebességben kellene segítség.

(#29693) szabonagyur válasza MacCay (#29692) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha a Wifi érdekel akkor mond meg a kliens oldalon milyen eszközzel próbálkozol.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#29694) MacCay válasza szabonagyur (#29693) üzenetére


MacCay
tag

egy lenovo y510p laptop az áldozat

(#29695) szabonagyur válasza MacCay (#29694) üzenetére


szabonagyur
félisten

Kösz, ebből aztán sokat megtudtam ;)

A 60Mbit amúgy reális, gondolom a gépben lévő Wlan kártya csak 2,4 Ghz-n tud menni, lehet a kártya sem a leggyorsabb (ha megirod a pontos tipust akkor kiderül), tehát a max 94 körüli Wifi érték nálad ennyire jön ki. Sőt ha tippelhetem még sok is a Wifi hálózat a közeledben ami mellett még jó is az érték.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#29696) Multibit válasza MacCay (#29692) üzenetére


Multibit
veterán

Ha a wifi a lényeg, miért rendeltél digi1000-et?

(#29697) MacCay válasza Multibit (#29696) üzenetére


MacCay
tag

most az adott pillanatban érdekel a wifi, ha esetleg direktbe kötve sem tudok 1 giga közelébe férkőzni akkor lehet elgondolkodom hogy módosíthatom 500-ra, de igazából egy relativ jó laptopon (y510p) nagyon keveslem a 60mbps-ot

(#29698) szabonagyur válasza MacCay (#29697) üzenetére


szabonagyur
félisten

A laptop hardverből a Wlan a lényeges csak, ez azt jelenti, hogy ha az sz@r akkor mindegy mi van... Nálad valószinuleg ez van, sima 2,4.en fut a kártya max, paneles környezetben vagy szerintem igy terhelt is a hálózat.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#29699) MacCay válasza szabonagyur (#29695) üzenetére


MacCay
tag

intel centrino wireless-n 2230 hálókártyát ír bele. bocs. családi házas környezet kevés wifi

[ Szerkesztve ]

(#29700) poli27 válasza MacCay (#29697) üzenetére


poli27
veterán

mér mennyit szeretnél wifin 500 at? :D :W

[link] csak 2,4g hz van benne...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.