Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98701) Vakegérke válasza toza (#98698) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nincs mit. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#98702) rokendrol


rokendrol
senior tag

Frissitetem w10-re és az osztott com.-nál nem tölti be a fájlokat a programba...Mi a teendőm hogy feltudja tölteni a fájlokat az osztott com..ra

(#98707) kicsako


kicsako
őstag

Sziasztok!
Lenne egy laposom amin VGA kimenet van, és egy tv-m amin hdmi bemenet. Mivel tudnám megoldani a képátvitelt? Tudnátok konkrét terméket ajánlani?
Köszönöm!

(#98708) varmi2 válasza kicsako (#98707) üzenetére


varmi2
nagyúr

Itt van neked való, és igen, ennél olcsóbban nem úszod meg.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#98709) mezis válasza varmi2 (#98708) üzenetére


mezis
nagyúr

Ezek sem lennének alkalmasak ? :F

[ Szerkesztve ]

mezis

(#98710) varmi2 válasza mezis (#98709) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem, ezek passzívak. És analóg jelból nem lehet csak úgy digitálisat csinálni. Ahhoz aktív átalakító kell.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#98711) mezis válasza varmi2 (#98710) üzenetére


mezis
nagyúr

Akkor ezek mire valók ? :F

mezis

(#98712) varmi2 válasza mezis (#98711) üzenetére


varmi2
nagyúr

Amiket linkeltél azok nagyobb része hdmi vga, és nem vga hdmi, az irány sem mindegy. Egy része, meg semmire való. Analógból digitális jelet csak elektronika közbeiktatásával lehet csinálni, amihez táp is kell, meg komplett áramkör .

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#98713) mezis válasza varmi2 (#98712) üzenetére


mezis
nagyúr

Valamivel tovább böngésztem. Van amelyikbe kell 5V is:

Specifikáció:
"This VGA to HDMI Adapter allows you to convert VGA output from most Pcs and laptops to your HDTV.
You need to connect both video and audio signals from your computer to your TV.
Share your video /audio/data from computers or old-styled notebooks,destops,laptops
that has only VGA ports to any HDMI-equiped devices like HDTV,monitors,displayer for big screen viewing

Specification:

Input:VGA(DB15 MALE) and Audio (3.5Audio jack)
Output:HDMI(Type A 19pin Female)
Convert VGA and Audio to HDMI out
Support resolution up 720P/1080i/1080P output
Support VGA a lot of resolution from 800*600 to 1920*1080 input
Attatch audio cable for audio input connection
Attatch USB cable for power supply"

(Nem akartam egyiknek sem külön reklámot, csak a pontosság kedvéért: [link]

mezis

(#98714) matyi012345


matyi012345
őstag

Sziasztok!

Mi okozza azt a problémát, hogy az" iexplorer.exe (description: Internet Explorer) " akkor is fut ha nem használom? Másik böngészőt használok, sosem nyitom meg de állandóan foglalja a memóriát és néha a processzorhasználatot felviszi 50%-ra egymagában, számomra teljesen érthetetlen okból. Hogy tudom letiltani? Win7 home premiumot használok.

Köszönöm.

Szerk: ha leállítom azonnal újra futni kezd, tehát ez nem megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#98715) Pulsar válasza matyi012345 (#98714) üzenetére


Pulsar
veterán

windows alap része a iexplorer az maga az ablakezelője a windowsnak, így nem csak a böngészőt hívják így. Ami viszont fontos, hogy ah iexlore.exe vagy iexloreR.exe az, akkor az egy vírus.

(#98716) matyi012345 válasza Pulsar (#98715) üzenetére


matyi012345
őstag

Köszi, azt gondoltam az a sima explorer.exe és az iexplorer az csak böngésző.

(#98717) Lompos48 válasza matyi012345 (#98716) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A böngésző neve iexplore.exe. Az iexploreR.exe, ami állandóan fut a háttérben, az egy vírusra utal. [link]. Az explorer.exe az a windows shellje.

[ Szerkesztve ]

(#98718) ViharVadász


ViharVadász
őstag

Sziasztok!
PlayStation 4-en jött olyan probléma, hogy nem akar bejelentkezni a Ps Network-re. Az ügyfélszolgálat azt mondta keressem fel az internetszolgáltatómat, ami még is történt. Azt mondta érdemes volna átállítani az IP címet publikus IP címre, de ez havi + 2 eurómba kerülne. Kerestem az interneten, hogy mit is jelent ez a publikus cím, de semmi értékelhetőt nem találtam. Valaki légyszi tudni ennek kapcsán akár egy jó oldalr linkelni vagy röviden leírni, hogy ez miért lenne jó?
Nagyon köszönöm előre a válaszokat! :)

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#98719) misirulez


misirulez
senior tag

Sziasztok!

Pár emberrel szoktunk skype csoportokban szakmai elemzésekről beszélgetni, de az a baj, hogy egy idő után amikor többetn beszélünk teljesen átláthatatlan hogy ki-kinek mire reagált. Szeretnék lehetőleg ingyenesen vagy havi szinten minimális pénzért (10$/hó) "bérelni" egy saját fórumot aminek én lehetek az adminja, és nagyon egyszerű a használata. Lehet témákat nyitni és idézve válaszolni.

Köszi

(#98720) Vakegérke válasza misirulez (#98719) üzenetére


Vakegérke
veterán

Elnézést kérek, amit linkeltem volna, már nem enged új fórumot regisztrálni. :B

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#98721) Pulsar válasza misirulez (#98719) üzenetére


Pulsar
veterán

Slack.com

Mi is ezt használjuk és az ingyenes is bőven elég. Van webes és mobil app is. Csak ajánlani tudom.

(#98722) ***ANDRÁS***


***ANDRÁS***
aktív tag

hellosztok! Egy olyan kérdésem lenne, hogy 4x4 GB vagy a 1x8 GB-os szettet érdemes e használni?

jelenleg 2 db 1600-as ddr3 memórát használok. Mehet mellé még 2 db 1866-as, úgyaz a tipus, csak nagyobb órajelekkel, vagy vegyek inkább 2x8 gb 1866-as memóriát?

(#98723) marci06p


marci06p
csendes tag

Sziasztok!

Egy adott progrm teleptése során windows 8.1 (64 bit) rendszer alatt isdone.dll illetve unarc.dll hibát r ki a teleptő. Addig eljutottam, hogy ezeket a dll fájlokat bemásoltam mind a rendszer\system32 és rendszer\syswow64 mappákba. Amikor a parancssorba futtatnám a regisztrációjukat (rendszergazdaként) a következő hibaüzenetet kapom. "A(z) isdone.dll modul betöltése megtörtént, de nem található a következő belépési pont Dllregisterserver. Győződjön meg róla, hogy a isdone.dll érvényes dll vagy ocx fájl, majd próbálkozzon újra."
A következőket már próbáltam: RAM ellenőrzése, Telepítő átmásolása különböző meghajtókra, dll fixer programmal regisztrálni a dll fájlokat, antivirus kikapcsolása, dll fájlok másolása a telepítő mappába.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#98726) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

Sziasztok,

a meglévő 2gs-os ramom mellé beraktam egy 4gb-os modult. A 64bites W7 sajnos nem látja. Mindkettő modul DDR2-es, 800 Mhz-es.
Az új rammal a gép el sem indul, egyik slotban sem, pedig 100%os memtest-tel vettem.

Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#98727) varmi2 válasza kovacsroli (#98726) üzenetére


varmi2
nagyúr

A windows x86 vagy x64 kiadású?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#98728) kovacsroli válasza varmi2 (#98727) üzenetére


kovacsroli
senior tag

64 bites, ez egyenlő azzal hogy x86? Mert akkor x86 :)

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#98729) Prémvadász válasza kovacsroli (#98726) üzenetére


Prémvadász
tag

BIOS-ban látszik?

Nem bűn a lustaság.

(#98730) varmi2 válasza kovacsroli (#98728) üzenetére


varmi2
nagyúr

x86 esetén 32 bites, x64 esetén 64 bites. Melyik a kettő közül? 32 bites windows max 4GB tud megcímezni, tehát ennyit lát. De ebben a 4Gb ramban benne van az összes ram, ami a gépben van. Tehát ha a vga-n van 1GB, akkor a rendszernek már csak max 3GB lát, és így tovább. 64 bites rendszer esetén egyenlőre nincs ilyen korlát.

Ha inteles konfogról van szó, akkor lehet, hogy el van hajolva egy -két láb a proci alatt, és azért nem látja, nem indul el, ki kell venni a foglalatból a cpu-t, és megnézni.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#98731) kovacsroli válasza Prémvadász (#98729) üzenetére


kovacsroli
senior tag

sajnos nem

varmi2: 64bites

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#98732) Prémvadász válasza kovacsroli (#98731) üzenetére


Prémvadász
tag

alaplap típusa?

Nem bűn a lustaság.

(#98733) varmi2 válasza kovacsroli (#98731) üzenetére


varmi2
nagyúr

Vagy az is lehet, hogy nincs támogatva a 4Gb modul.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#98734) kovacsroli válasza Prémvadász (#98732) üzenetére


kovacsroli
senior tag

ilyenem van

most nézem...ez csak és kizárólag a 2gb-os modulokat veszi be?
remélem nem jól értem

[ Szerkesztve ]

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#98735) Feenyx


Feenyx
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy Fujitsu A544-e barátnőmnek, ami még gyári garanciás. Szeretném kifújatni a port a hűtőventiből, de ehhez le kellene csavarozni a gép alján a szerelő ablakot. A kérdésem az lenne, hogy ez garanciavesztéssel járhat? Nem kell semmi burkolatot konkrétan megbontani, csak pár csavart fellazítani és ahogy nézem már hozzá is férnék a ventihez.

(#98736) varmi2 válasza kovacsroli (#98734) üzenetére


varmi2
nagyúr

2GB modulokat támogat csak ez a lap, le van írva ott világosan.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#98737) kovacsroli válasza varmi2 (#98736) üzenetére


kovacsroli
senior tag

nagyszerű, köszönöm a segítséget

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#98738) Nagytoll


Nagytoll
senior tag

Hello! Lehet valahogy hangot rendelni különböző monitorokhoz? Van 2 monitorom DVI csatikon és egy TV HDMI-n, amikor be van kapcsolva a TV akkor minden hang külső hangszórókról megy, viszont ha a TV off akkor fejhallgatón jön a hang. Azt szeretném megoldani, hogy ha a TV-n megy egy film, és párhuzamosan a másik monitorjaimon is megy bármi aminek hangja van akkor a külső hangszórók csak a TV-n lévő ablak (chomre) hangját adják le, míg ami a többi monitorom van az menjen a fejhallgatón. Erre keresek már régóta valami programot, de nem nagyon akart eddig működni semmi.

Szerk: Ja és ha már itt vagyok, azt meg lehet oldani valahogy, hogy adott beviteli eszköz(egér, gamepad, bill.) csak adott ablakban működjön és ne akadjanak össze? Ilyennel is próbálkoztam korábban, de nem jött össze ez sem sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#98739) Prémvadász válasza kovacsroli (#98734) üzenetére


Prémvadász
tag

A lap max 8 gb ramot támogat 4 slotban.Ahogy előbb is írták valószínű,hogy nem támogat 4gb-os modult.Vegyél bele még 3db 2 gb-ost

Nem bűn a lustaság.

(#98740) hardtechno92


hardtechno92
tag

Sziasztok, van egy notebookom GT555M Gpuval. Need for speed pro streetnel 93 fokig melegszik es termeszetesen lassul a jatek. Mas jateknal nincsen ilyen gondom, ki van tisztitva a notebook, uj hutopasztat raktam a procira es a gpura is. Hol rejlik a hiba ?

Meghirdetett termékeim más oldalakon is meg lehetnek hirdetve !!

(#98741) varmi2 válasza hardtechno92 (#98740) üzenetére


varmi2
nagyúr

Akkor sehol, ez a hűtés ennyit tud. Használj notebook hűtőt is. Az segíthet pár fokot.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#98742) hardtechno92 válasza varmi2 (#98741) üzenetére


hardtechno92
tag

Leszedtem az also takarolemezt, es egy szobaventilatorral hutottem, de hiaba, es csak ennel a jateknal. nem lehet valami szoftveres marhasag ?

Meghirdetett termékeim más oldalakon is meg lehetnek hirdetve !!

(#98743) FelhasználóS válasza marci06p (#98723) üzenetére


FelhasználóS
csendes tag

Nekem is hasonló problémám van egy teljesen friss rendszerrel, és eddig nem találtam rá megoldást.

(#98744) siebener


siebener
aktív tag

Üdvözlet.

Adott egy telefon (Lenovo A1000), amit próbálok számítógépre csatlakoztatni, lementeni a képeket, tenni fel zenét, stb... Viszont bármit csinálok, az "USB eszközt nem lehet felismerni" hibaüzenetet kapom.
Eddig nem volt gond.
Mit tehetnék?

(#98745) Pulsar válasza siebener (#98744) üzenetére


Pulsar
veterán

másik usb kábellel próbáltad már?

(#98746) siebener válasza Pulsar (#98745) üzenetére


siebener
aktív tag

Persze.
Másik kábellel, másik USB-n...
(Amúgy a töltést felveszi)

[ Szerkesztve ]

(#98747) mezis válasza siebener (#98746) üzenetére


mezis
nagyúr

Vannak USB-s kábelek, amik csak töltésre valók, csak a két tápvezeték van bennük.

mezis

(#98748) siebener válasza mezis (#98747) üzenetére


siebener
aktív tag

Az rendben, de ez egészen a tegnapi napig működött.

(#98749) AlyrArkhon válasza siebener (#98748) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

Szálszakadás?

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#98750) siebener válasza AlyrArkhon (#98749) üzenetére


siebener
aktív tag

Akkor nem annyi történne, hogy simán felveszi a töltést?
Amúgy megmozgattam a vezetéket, de semmi. A másik kábellel dettó.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.