Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7601) Kvazár válasza Hunork (#7598) üzenetére


Kvazár
őstag

Amit én keresek progi az azt teszi lehetővé, hogy 1 PC-re több egeret, bill. és monitort lehessen kötni és egyszerre több ember számára teszi lehetővé a dolgozást egy gépen.

(Amit linkeltél progit, az köszönöm :R , de az olyan mint egy VNC. Ami meg megint másra való.)

Eladó cuccaim: -

(#7602) b4sxe válasza HollyBoni (#7591) üzenetére


b4sxe
aktív tag

És az micsoda? :S Én úgy gondoltam , hogy belülről tehát ott a gomboknál stb

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

(#7603) superecneB válasza DJ WOKKY (#7599) üzenetére


superecneB
őstag

Prime95-tel sem mozdul meg 6.0x200ról... :(

(#7604) DJ WOKKY válasza superecneB (#7603) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Nem tudsz egyáltalán semmit sem állítani tuningra vonatkozóan ?
Az a baj, hogy a szoftverekben ilyen téren nem bízom. Most is valami hiba lehet, ha nem mozdul meg egyik programmal sem a cpu-d.
Nálam mind a kettővel terheli mind a két magot (természetesen nem noti).

Egyébként, auton-n vannak a beállítások a szoftverben, vagy manuálisan kézzel állítasz mindent ?

[ Szerkesztve ]

(#7605) b4sxe válasza b4sxe (#7602) üzenetére


b4sxe
aktív tag

És ezek a krémek vagy nem is tudom mik mennyire hatásosak?
http://www.youtube.com/watch?v=SwGwP9okXM4&feature=related

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

(#7606) Carbonara válasza wrox (#7595) üzenetére


Carbonara
csendes tag

Domain nincs, és nem is lesz...) Ubuntu van..)
Egyéb ötlet?

[ Szerkesztve ]

grimaszversenyre küldték a hóhért, mert eszméletlen fejeket tud vágni

(#7607) wrox válasza Carbonara (#7606) üzenetére


wrox
senior tag

150 usert domain nélkül terelgetni..., én nem tenném. :)
Megkérdezhetem, hogy miért nincs?

[ Szerkesztve ]

(#7608) KERESZTAPA9


KERESZTAPA9
tag

Jó reggelt mindenkinek!

Lenne egy kérdésem. Találtam a gépemben egy PCI os kártyát...a kérdésem
Mi lehet ez és mire jó ???? :))

[link]
[link]
[link]

Előre is köszönöm a válaszokat! Minden jót... :))

Mindenkinek jó Prohardverezést kívánok!

(#7609) ch003067 válasza KERESZTAPA9 (#7608) üzenetére


ch003067
addikt

Szerintem ez egy videó kártya :D

(#7610) zeix


zeix
senior tag

Mi történik akkor, ha több szálon másolok egyszerre pendrive-ra total commanderrel?
Miért lassul be a gép? Szinte semmire nem reagál.
Proci használat 0%, a memóriahasználat pedig átlagos.

(#7611) kenwood3 válasza KERESZTAPA9 (#7608) üzenetére


kenwood3
őstag

tegyél fel 1 aida64-et az hátha megmondja mi ez pontosan;)

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#7612) Sub-ZeRo válasza ch003067 (#7609) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Amin van ide dugó? Vagy az nem az?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7613) Hunork válasza KERESZTAPA9 (#7608) üzenetére


Hunork
veterán

Az biztos, hogy PLX termék, én rákerestem a chip alapján, sajnos pont ilyet nem találtam, vagy csak béna vagyok, de ez valami hibrid bővítőkártya. Jobb oldalt az nem egy floppy csatoló? :F

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#7614) wrox válasza zeix (#7610) üzenetére


wrox
senior tag

Feltettél egy kérdést, és utána rögtön meg is válaszoltad. :) Tolná át a cuccot, de szerencsétlen Pendrive nem bírja az iramot. Főleg ha valami régebbi gép, simán elakad.

(#7615) zeix válasza wrox (#7614) üzenetére


zeix
senior tag

Hát ez az, ez egy i7-960-as 6gb rammal. win7 64bit.
Gondolom másoláskor a teljes sávszélt kihasználja ami a pendrive-nak van.
De, akkor is kihasználja, ha csak 1 szálon fut a másolás, miért okoz problémát, ha több szálon megy egyszerre?
Írtam, hogy nem telik meg a memória, a proci pedig malmozik közben.
És még sem válaszol a gép csak ctrl+alt+del.
Érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#7616) Kommy válasza zeix (#7615) üzenetére


Kommy
veterán

Szerintem rossz módban fut a merevlemezed amiről másolsz. Most sajnons nem tudom leírni pontosan mi hol van, mivel egy jóideje nem használok windows-t, de az eszközkezelőben nézd meg, hogy a merevlemez milyen módban fut.

(#7617) kisspinyoo


kisspinyoo
tag

Üdv van egy Samsung Galaxy Ace telefonom!
A problémám a következő:
Régi számok teljes névvel szerepelnek ami kb 20 karakter
Facebookról mentett számok megint csak teljes formában szerepelnek a névjegyzékben!
Viszont kézzel bevitt névjegynél letílt kb 8 karakternél azzal az üzenettel hogy túlhosszú a név!

Van erre valami megoldás hogy ne csak ilyen rövid neveket lehessen menteni!

Mert pl elakarom menteni hogy : Földi László és a telefon csak ennyit enged: Földi L

és se tovább!

Infókat előre is köszönöm :R

Tisztelet pénz hírnév!

(#7618) zeix válasza Kommy (#7616) üzenetére


zeix
senior tag

Írási gyorsítótár bekapcsolva
puffer ürítés letiltása kikapcsolva

(#7619) wrox válasza zeix (#7615) üzenetére


wrox
senior tag

Úgy látom, hogy ez egy alap netezős gép. :DD

Ennek pedig nem illene megakadnia. Nekünk a régi szar céges gépek akadnak meg, ha van valami merevlemez művelet, de azokat nem lehet egy lapon említeni ezzel.

(#7620) zeix válasza wrox (#7619) üzenetére


zeix
senior tag

Arra gondoltam még, hogy a commanderben van egy olyan opció, hogy kikapcsolja másoláskor a gyorsítótárazást, esetleg ez lehet a probléma, ha több szálon fut egyszerre a másolás.
Most viszont nem tudom kipróbálni, mert nincs itt a pendrive...

(#7621) Kommy válasza zeix (#7618) üzenetére


Kommy
veterán

nem erre gondoltam.

Mert roszul írtam le.

az Ide ata/atapi vezérlőnél kell megnézni a speciális beállítások fülön, hogy az üzemmód mi
van

persze itt több it lehet, ivel itt látható az összes adattároló ami sata-s

(#7622) zeix válasza Kommy (#7621) üzenetére


zeix
senior tag

[link]
ATA channel 0:
-atapi cdrom ultra dma 5
-ata lemez ultra dma 5
dma engedélyezve

ATA channel 1:
-ata lemez ultra dma 5
dma engedélyezve

[ Szerkesztve ]

(#7623) Sesy


Sesy
aktív tag

akkor még egyszer, hátha:

van egy Lian Li PC-Q25B házam, benne két ventilátorral (eredeti gyári) a dobozban egy
ASrock Z68M-ITX/HT lap van, oprendszer win7 x64 ssd-n és van mellette két hdd adattárolásra
a következő kérdésem lenne:
1. meg tudom-e oldani valahogy szoftveresen, hogy ha nincs szükségem a 2 hdd-re akkor lekapcsolom őket? a gépet továbbra is használnám, de csak az ssd-t (ne keltsen zajt/ne fogyasszon)
2. iszonyat hangja van a két 120 mm-es ventinek (búg mint egy helikopter) tudom-e ezt szabályozni valahogy szoftveresen (kikapcsolni/fordulatszám leszabályozás) hogy ha nem kell a teljesítmény akkor ne zúgjon...
mechanikailag nyilván meg tudom oldani úgy, hogy lehúzom a hdd-ket ill. a ventiket, de valami kifinomultabb megoldás érdekelne
esetleg olyan program létezik (win7 x64), ami monitorozza nekem akár az asztalon is a proci aktuális hőmérsékletét illetve a ventik aktuális fordulatszámát?
előre is köszi a válaszokat

Born stupid... Try again!

(#7624) Kommy válasza zeix (#7622) üzenetére


Kommy
veterán

nagyon korlátozza a sebességet ez a mód ezt még a régi ide-s vinyók hazsnálták.

ott legalább ultra dma 7-8-nak kéne lennie. gondolom hogy ezek sata vinyós hdd-k és mindimum sata 2-esek.

Én megpróbálnék egy alaplapi driver frissítést.

(#7625) Sub-ZeRo válasza Sesy (#7623) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor tessék.

1. Kihúzod őket.
2. Bioshoz kapott szoftver, vagy veszel egy előlapi panelt ami mindent mutat.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7626) zeix válasza Kommy (#7624) üzenetére


zeix
senior tag

A legfrissebb intel driver van fennt.
sata 2-es vinyók kb fél évesek.
Mivan akkor ha átkapcsolom biosban AHCI-re?

(#7627) Kommy válasza zeix (#7626) üzenetére


Kommy
veterán

Valószínű meg fog táltosodni, de nem biztos, hogy elindul a gép, mivel nem nagyon szeretni a windows az ahci birizgálását telepítés után már.

Ahci módra valaó átállítás, mielött még a biosban átállítod:

1. Startup "Regedit
2. Open HKEY_LOCAL_MACHINE / SYSTEM / CurrentControlset / Services
3. Open msahci
4. In the right field left click on "start" and go to Modify
5. In the value Data field enter "0" and click "ok"
6. exit "Regedit"
7. Reboot Rig and enter BIOS (hold "Delete" key while Booting

[ Szerkesztve ]

(#7628) Sesy válasza Sub-ZeRo (#7625) üzenetére


Sesy
aktív tag

a pcq25 egy mini kocka, nincsen rajta előlapi panelnek hely...
igen-igen, de melyik softver amit a bios-hoz kaptam az UEFI-ben tudom ezt állítani?

Born stupid... Try again!

(#7629) Kommy válasza Sesy (#7628) üzenetére


Kommy
veterán

Próbáld meg azt, hogy UEFI-ben a CPU Fan Setting, Chassis Fan 1 Setting-et raid automatic mode-ra

hdd kikapscolásra pedig: [link]

[ Szerkesztve ]

(#7630) Sub-ZeRo válasza Sesy (#7628) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát honnan tudjam én. Amiket kaptált szoftvert a géphez nézzd meg őket, meg kutakodj neten mi mire jó.

(#7629) Kommy: Pont ez az, hogy neki ott nem never kell hanem 1 minute. És 1 perc alatt lekapcsolja a vinyókat amiket nem használ. Na jó, teljesen nem, de leveszi a fordulatszámát így kevesebbet fogyaszt.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7631) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Sziasztok!
Van arra lehetőségem, h dvd videó lemezre felrakjak zenét is?
audio_ts mappát tudom erre használni? Egyáltalán lehet olyat, h egy lemezen az audio_ts és a video_ts is tartalmaz vmit, az asztali lejátszók át tudnak váltani a filmről a zenére?
MP3 gondolom nem lesz jó, vagy meg lehet oldani azzal is?
Tehát a film mellé az audio_ts-be raknék mp3-at.
Google nem segített. :(

(#7632) Kommy válasza Sub-ZeRo (#7630) üzenetére


Kommy
veterán

megnézted az utolsó pontot, a második pont meg pont leírja, hogy álltsd arra, hogy mennyi idő után kapcsolja le.
Ki is van emelve a pontoknál, hogy mire való.

(#7633) ch003067 válasza Sub-ZeRo (#7612) üzenetére


ch003067
addikt

az szerintem egy SLI csatlakozó lesz.

(#7634) Sub-ZeRo válasza Kommy (#7632) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ugyan ezt mondtam. Csak más megfogalmazással.

(#7633) ch003067 : SLI? Az sli nálam ilyen volt. ->[link]
Meg nekem is volt SLI rendszerem és nem ilyen a csatlakozója. Mármint amit linkeltek kártyára gondolok.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7635) Lenry


Lenry
félisten

létezik ugyebár a HDMI CEC, aminek az a lényege, hogy a HDMI-n összekötött cuccokhoz, elég az egyikük távirányítóját használni, mert a HDMI-n keresztül a többinek is el tudod küldeni a parancsot

ettől az a nagy ötletem támadt, hogy mennyire csodálatos lenne parancsokat küldeni a PC-n futó VLC-nek, vagy mondjuk a Windows Media Centernek a TV-m távirányítójával (play, pause, etc)

megoldható-e ez valahogy?
Intel HD3000 GPU-ra van kötve egy Panasonic P42S30, op.rendszer: Win7 x64

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7636) DJ WOKKY válasza kisspinyoo (#7617) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

próba a saját topikjába

[ Szerkesztve ]

(#7637) DJ WOKKY válasza Teasüti (#7631) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Talán meg. Én ilyet úgy oldanám meg, hogy a már meglévő dvd video filet adatként kiírnám, nem zártam le a lemezt, hanem aztán bármikor utána tovább lehet írni bármivel. Vagy a video file-al akkor ráírom azt is.
De én így soha nem kutyulnám, amin videó van, akkor azon csak legyen videó. Amin meg zene, azon zene szerintem.

(#7638) Realradical válasza Lenry (#7635) üzenetére


Realradical
őstag

Olvasnivaló
libCEC

Igényel némi munkát az biztos.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#7639) Lenry válasza Realradical (#7638) üzenetére


Lenry
félisten

ezekre rátaláltam én is. azt nem értem csak, hogy miért kell ehhez külön hardvereszköz? olyan megoldást sehol nem találtam, ahol a meglévő HDMI portokat használná fel.

mert 50 dollárt nem ér meg, akkor inkább játszadozok tovább a Unified Remote-tal

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7640) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Bécsben tud valaki olcsó/jó számítástechnikai üzletet? Vagy melyik topikban kérdezzem meg?

Győrből mennék át Euregioval, tehát nem baj, ha nincs messze Wien Westbahnhoftól. :D

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#7641) KERESZTAPA9 válasza KERESZTAPA9 (#7608) üzenetére


KERESZTAPA9
tag

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat Everestel megnéztem és hát ez az..
de még így sem értem mi ez vagy mire jó :DDD
Valaki ha tudja segítsen :) Köszönöm.
[link]

Mindenkinek jó Prohardverezést kívánok!

(#7642) Gyufaaa válasza 04ahgy (#7640) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Cshavez-t kérdezd. Úgy rémlik ő onnan szedte össze a vga-kat.

(#7643) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok!

Melyik programmal érdemes HD és DVD filmeket DIVIX-be tömöríteni?

A renderelés mit takar?

[ Szerkesztve ]

(#7644) Bull3t


Bull3t
csendes tag

Üdv.
Vettem egy új pc házat ( Delux dlc-mg430 ) amiben kicsit furán van megoldva az előlapi hangcsatlakozó bekötése, nemtudom, hogy mit hova kéne kötni.
[link]

(#7645) Sub-ZeRo válasza Bull3t (#7644) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Előveszed a bios könyvét majd nekiülsz és bekötöd. Ez máshogy nem fog menni. Minden ott van rajta. A felirat meg a bios könyvben a magyarázat. Az hogy véletlenün nem ugyan úgy van ráírva, azt meg kell nézni neten mit takar.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7646) ronson


ronson
őstag

Sziasztok

Kicsit tanácstalan vagyok, mert nem találtam a megfelelő topikot ahová fordulhatnék.

Lossless zenéket szeretnék magam, a gyűjteményem kialakításához mp3-ra tömöríteni, és ehhez kellene nekem, hogy melyik jelenleg a legjobb minőségű mp3 encoder és milyen paraméterekkel.

Eddig LAME codec-et használtam, 256kbs átlag VBR tömörítéssel, valódi stereoban.

Ha valakinek van jobb ötlete ennél, vagy valami leírást tudna linkelni,megköszönném.

(#7647) Sub-ZeRo válasza ronson (#7646) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Miért akarsz egy kiváló hangzású zenét elrontani mp3 formátummal?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7648) ronson


ronson
őstag

Sok eszközzel kompatibilitási problémája van, a Galaxy S-em is néha megfagy tőlük random módon. Az iTunes meg ugye nem ismeri fel, más normális lejátszó meg számomra nincs.

Még lehet megpróbálkozok az Apple Lossless-el, ha bírja az android.

Viszont így vagy úgy, minden zenémet újra kell kódolnom illetve feltölteni, az ID3 tag-et, mert az emberi igénytelenség határtalan.

(#7649) Kommy


Kommy
veterán

Tudnátok ajánlani valami programot amivel zip fájlt lehet javítani? 170GB a zip fájl.

[ Szerkesztve ]

(#7650) Cucuska2 válasza Kommy (#7649) üzenetére


Cucuska2
őstag

WinRAR-ral lehet. Megnyitod vele, eszközök, és ott van kijavítás gomb. Bár nem tudom mi fog belőle kisülni.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.