Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7201) Hunter2


Hunter2
addikt

ha a gép nem ismeri a 105 gombos billentyűzetet akkor milyen drivert kell beadni neki hogy ismerje?

(#7202) Sub-ZeRo válasza Hunter2 (#7201) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az gáz. Elméletben a biosnak meg a windowsnak is ismernie kellene. A windows nem valami buherált változat?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7203) Hunter2 válasza Sub-ZeRo (#7202) üzenetére


Hunter2
addikt

nem, közigazgatási irodai gép. magyar bill meg 101 gombos magyar bill van csak. a windowsos meg 105 ha emlékeim nem csalnak.

Ja egyébként win7 pro egy hp desktop gépen.

[ Szerkesztve ]

(#7204) Sub-ZeRo válasza Hunter2 (#7203) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mi? Én vikin 105-öst találtam, azt meg támogatni kellene a windowsnak. A vezérlőpultba nem állítottad be? Régió és nyelvnél keresgélj.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7205) DJ WOKKY válasza forras2 (#7200) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

köszi szépen az információt.
Ez Medgyesegyházán 71'250 Ft, onnan tudom, hogy barátnőm nővére ott lakik, és ők kaptak.
Nálunk Kenderesen semmi erre vonatkozót nem találok a város honlapján.

(#7206) malagutif122


malagutif122
tag

Sziasztok
Van egy hifitornyom
gyárilag 2db hangfal volt rá kötve 8ohm-os 20w darabja
most tettem rá 2db hangfalt 100w-os mind a kettőbe a hangszóró.
Ezen kivűl lehet erre még kötni hangfalt elbirja vajon az lenne a kérdésem.

(#7207) DJ WOKKY válasza malagutif122 (#7206) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

mi a pontos típusa a hi-fi-nek ?
ha gyárilag 2x20W-os hangfallal adták ki, akkor félek a 100-asok is sokak lesznek, nem hogy több darab hangfal.

de itt jobban tudják: [link]

[ Szerkesztve ]

(#7208) spurika válasza malagutif122 (#7206) üzenetére


spurika
senior tag

Már megint tuningolsz?Csak meg érik előbb utóbb arra a végfok cserére.A mienk is megpusztult :DD

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#7209) veze válasza malagutif122 (#7206) üzenetére


veze
őstag

nagyobbat köthetsz rá abból nagy baj nem lehet 100W osra lenne problémás a 20 wattos
az ellenállásra figyel ha 8 ohm volt akkor ne nagyon menj alá
de sok erősitö ugy irja a specifikációjában hogy 4-8 ohm 4 ohmra kicsit több teljesítményt képes leadni de 20 vatt-100 watt relációban nem üti ki a hangfalat az tuti

(#7210) DJ WOKKY válasza veze (#7209) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

igen.

Egy kis idézet az általam adott fenti linkből:

"Hangszórók impedanciája: a mai erősítők nem kényesek rá, és nincs pl. 6 vagy 8 ohmos erősítő! Csak akkora impedanciára van megadva a kimenőteljesítmény és a torzítás. Természetesen egy határ alá nem érdemes menni (általában 4 ohm). A modern erősítők figyelik a kimenő portjaikat (is), így nagyon nagy baklövést nem tudunk elkövetni (rövidzárlatot és túlterhelést is túlélik).

Ideális hangfal/erősítőteljesítmény viszonya: abból soha nincs gond, ha egy hangfal nagyobb teljesítményt képes elviselni, mint amit az őt meghajtó erősítő lead. Ez esetben egyik sem károsodik. A gond abból szokott adódni, ha a hangfal az erősítő legnagyobb teljesítményénél kevesebbet képes kezelni. Ez esetben könnyen tönkretehetjük a hangszóróinkat. Itt hívjuk fel a figyelmet a hangszórók legnagyobb ellenségére, a torz hangjelre, ami a túlvezérelt erősítőkből származik. Akár a hangszóró névleges terhelhetőségének negyedével is ki lehet nyírni a lengőtekercset.

Mindig a szinuszos (RMS) teljesítményt vegyük figyelembe, ne pedig a zeneit! Ellenkező esetben kellemetlen meglepetésben lehet részünk. A zenei teljesítményt csúcsokra és nem tartós terhelésre adják ugyanis meg.
Figyeljünk a hangfalak érzékenységére is: azonos erősítőt (illetve kimenő teljesítményt) feltételezve egy 92dB-es 2x hangosabb lesz, mint egy 86dB-es."

(#7211) malagutif122 válasza spurika (#7208) üzenetére


malagutif122
tag

Régi már ez a hifi 14év körüli
ha bedöglik se nagy kár ér DD szeretem a maxot kihozni belőle DD

(#7212) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Sziasztok!

Van egy kis alap 5.1-es rendszerem a géphez kötve. Erről lenne szó.
Teljesen megfelel nekem arra, amire kell, egyetlen egy bajom van vele, hogy a mobil rohadtul belezavar.

Lehet ez ellen tenni valamit?

Everybody lies.

(#7213) malagutif122 válasza DJ WOKKY (#7207) üzenetére


malagutif122
tag

szia
8ohm 100w-os hangszórók vanak most benne de birja.
8ohm os volt a gyári hangszóró is benne
Samsung max-335 ez a pontos tipusa

(#7214) DJ WOKKY válasza malagutif122 (#7213) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

régen hasonló aiwa-m volt.
Akkor én két kisebbet tettem rá talán 2x35W és 2x20W-ot. No nem bírta. Melegedett és a hangerő kb. 80%-ánál le is kapcsolt a védelem miatt.

(#7215) Ricardo128


Ricardo128
aktív tag

Valaki betudna linkelni nekem egy olyan cikket, ami beszámol arról, hogy hogyan kezdjük el a kábel menedzsmentes gépházunkban a kábelezést? Akár prohardveres cikk (gondolok itt blogra), akár angol, csak legyen mellékelve pár kép :)

Előre is köszönöm.

gölmétcsül ©

(#7216) DJ WOKKY válasza Barthezz2 (#7212) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Tedd távolabb a telefont az erősítőtől és a kábelektől, van akinél ez is segít már, van akinél javul a zavar minősége.
Sajnos az erősítők (kivéve a nagyon komoly típusokat, pl: az enyém már nem csinál ilyet, ha ráteszem a telefont akkor sem) nincsenek megfelelően védve az ECM (elektromágneses) zavaroktól és ezt utólag elég nehéz megcsinálni.

Viszont, láttam/olvastam egy olyan esetet az interneten, hogy bevonta az illető alufóliával a berendezést, a kábeleket már nem kellett neki, és megjavult.
Viszont ekkor meg a melegedés, illetve a jelvétel, no meg maga a vizualitás veszti érvényét.

(#7217) DJ WOKKY válasza Ricardo128 (#7215) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

itt ha keresgélsz találsz pár dolgot.

(#7218) Barthezz2 válasza DJ WOKKY (#7216) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

No igen, úgy megjavul, de a cucc itt figyel a szobámba az asztalomon, és ha ágyból filmezek, mellettem a mobil, már onnan is bezavar :(

Reméltem, hogy van valami egyszerű megoldás, de akkor ezek szerint marad a beletörődés :)

Zenére van egy külön erölködőm, valami ezer éves, analóg rádiós technics, azzal pariban van :K

Everybody lies.

(#7219) Sub-ZeRo válasza Barthezz2 (#7212) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nincs benne mágneses árnyékolás. Ne tedd a hangszóró közelébe a telefont.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7220) DJ WOKKY válasza Barthezz2 (#7218) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Sajnos bele kell törődni, lent a konyhában a kis mini hi-fi-nél is dettó ez a jelenség van.
És ami régi az nem feltétlen gyenge/rossz ilyen téren, amint láthatjuk is :)

(#7221) Hunter2 válasza Sub-ZeRo (#7204) üzenetére


Hunter2
addikt

tudom hol kell /lehet beállítani. Ott csak a sima magyar illetve a 101 gombos lehetőség van.

[ Szerkesztve ]

(#7222) Lompos48 válasza Sub-ZeRo (#7219) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem a hangszórókkal van a gond. Valahol a kisjelű kábelekbe "fütyül bele" a telefon. Ha a telefonban lenne mágneses árnyékolás, akkor nem lehetne vele telefonálni. Az erősítőtől (a legnagyobb láda a kezelőszervekkel) kell(ene) minél távolabb tenni vagy az erősítőben biztosítani a kis jelek árnyékolt kábeleken való "szállítását".

[ Szerkesztve ]

(#7223) PH-User


PH-User
addikt

Sziasztok!

Asrock N68C-S UCC alaplaphoz melyik processzort érdemesebb megvenni?
-AMD Athlon II X3 440
-AMD Phenom X4 9500

Van a laphoz 2x2GB DDR2 800MHz memória és 2x2GB DDR3 1333MHz memória is.

A gép leginkább videokonvertálásra lesz használva.

Érvek/ellenérvek?

Személy szerint a 3 magost venném a magasabb órajel miatt.

Előre is köszi.

Üdv.

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#7224) Sub-ZeRo válasza Lompos48 (#7222) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem is a telefont mondtam, hanem a hangszórókat. Nekem az 530/540 meg a mostani logitech-em is ezt csinálja ha teleon lesz.

(#7223) PH-User: Inkább egy 4 magos akkor, meg ha amd akkor phenom 2.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7225) Lompos48 válasza Sub-ZeRo (#7224) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem hiszem, hogy a hangszórók gyűjtenék be az "elektromágneses szemetet". A hangszórók mágneses tere pedig nem zavarja a telefonokat. De mindez kipróbálható, azért mobil a telefon, hogy mozgatni lehessen. Körbe kell vele járni az egész audió szettet és rájönni hol a legrosszabb a helyzet, persze miközben a telefon valami mobil "aktivitásban" van.

(#7226) Sub-ZeRo válasza Lompos48 (#7225) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha én a hangszórótól távolabb viszem a telefont, akkor halkul a zavar, ha közelebb, akkor meg erősödik. Szerintem a hagszóró szedi össze.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7227) Lompos48 válasza Sub-ZeRo (#7226) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ez érvényes a szatelitekre is, vagy csak a központi "ládára"?

[ Szerkesztve ]

(#7228) Sub-ZeRo válasza Lompos48 (#7227) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ez csak a szatelitre. A mélynyomó meg sem moccan.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7229) Lompos48 válasza Sub-ZeRo (#7228) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Akkor feladom. :R Most néztem végig mind az 5 hangszórómnál egy Genius SW-HF5.1-nél és oda se hess, némák.

(#7230) PH-User válasza Sub-ZeRo (#7224) üzenetére


PH-User
addikt

Jelenleg ez a két lehetőség van, nincs rá több zsé.

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#7231) makro válasza PH-User (#7223) üzenetére


makro
aktív tag

AMD Athlon II X3 440 -> UCC -> hoppa 4 magos (phenom II b40)

A mostanaban piacra dobottak nagyresze megy stabilan 4 maggal. 2 honapja rendeltem online, es sikeres volt a hadmuvelet szamomra.

(#7232) Joci93


Joci93
senior tag

Sziasztok!

Elnézést, ha rossz helyre írok, de nem találtam a kérdésemhez megfelelő témát.

Szóval a gondom az lenne, hogy van egy tömörített fájl, ami a jelen esetben 4 giga. Két partícióra van osztva a winchesterem. (C és D, A C-n csak rendszerfájlok vannak.) Nos, a tömörített fájlt elkezdtem kibontani. Hát jól is ment egy darabig, de aztán kiírta, hogy megtelt a lemez. A D meghajtóra tömörítettem ki, ahol még van szabad 20 giga. A C-n csak 3 giga van. Nem értem, hogy a WinRar miért a C-re tömörít, amikor én a D-re tömörítek. Esetleg van valami megoldás, hogy mindent a D meghajtóra tömörítsen? :Y

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#7233) malagutif122 válasza DJ WOKKY (#7214) üzenetére


malagutif122
tag

én meg 2db 8ohm-os 100w hangszórót kötötttem erre
melegszik a teteje a hifinek de birja.
ha koppra oda húzom a hangerőt akkor is megy nincs annyira tiszta de elég jó.
pc-re van rá kötve ehez megfelel. de nem is kötök rá több hangfalt a végfokot kinyirná.

(#7234) Armahun


Armahun
addikt

Hány forint most egy BKV vonaljegy?

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#7235) Csabee. válasza Armahun (#7234) üzenetére


Csabee.
nagyúr

320Ft ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#7236) Superhun válasza Armahun (#7234) üzenetére


Superhun
addikt

Ja, 320 Ft.

(#7237) spurika válasza makro (#7231) üzenetére


spurika
senior tag

Pc Doki videó,nekem nagyon tetszik.

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#7238) Vicoo


Vicoo
senior tag

Üdv!

Néha az MPCHC nem indítja el a videókat (d3derr_notavialble üzenettel) és kifagy. De a VLC és az WMP sem játssza le őket, újraindítás után meg igen... Nincs és nem is volt soha kodekpakkom, meg ilyen szarságok... DX legfrissebb, MPCHC legfrissebb, Catalyst legfrissebb... Ez mi a fene lehet??

(#7239) e30st válasza Vicoo (#7238) üzenetére


e30st
tag

valami szoftveres bug. frissíts videókártya drivereket (meg a többit sem ártana) hátha az segít.

(#7240) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Sziasztok!

Egy nagyon egyszerű kérdésem lenne. Nézegettem USB kábeleket (USB - Mini USB kellene), és láttam, hogy vannak különböző tűsek is. Konkrétan 5 és 8 pineset láttam. Mi a különbség, működést miképpen befolyásolja? A 8-asat fényképezőhöz ajánlják és felsorolják mivel kompatibilis és 1800,-, az 5 tűshöz nincs semmi egyéb írva, és 400,- körül van. Konkrétan a PS3 joystick csatlakoztatásához kellene, semmi extra.

Köszönöm!

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#7241) Sub-ZeRo válasza Joci93 (#7232) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerintem c meghajtót használja temp mappának, azért nem sikerül ez.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7242) wrox válasza Darko_addict (#7240) üzenetére


wrox
senior tag

Én még nem hallattam különböző mini USB kábelről. Kinézetre egyforma volt? Szerintem ott valami zavar van az erőben. :)

(#7243) wrox válasza Joci93 (#7232) üzenetére


wrox
senior tag

Mekkora a tömörített állomány? Mint előttem is írták, valószínű, hogy nagyobb mint 3 giga, és betelik a temp. Törölj ki belőle mindent: C:\Documents and Settings\%username%\Local Settings\Temp. Előtte engedélyezd a rejtett fájlok megjelenítését.

(#7244) e30st válasza Darko_addict (#7240) üzenetére


e30st
tag

Én még nem is hallottam 8-tűs USB-ről... szerintem fölösleges.
A normál USB csatin 4 tű van, egy power, 1-1 adat (a két irányba) valamint a föld.
A mini USB-n ez kibővül egy 5-el, ami azért felel, hogy megmondja melyik eszköz a host, és melyik a slave.

(#7245) e30st válasza Darko_addict (#7240) üzenetére


e30st
tag

na most utánanéztem a 8tűsnek. ugyanolyan mint a normál 5-tűs mini USB, annyi különbséggel, hogy itt 2 tű felel a földelésért, és 3 tű az áramellátásért. Így stabilabb lesz az áramellátás (nem állítom biztosra, de gondolom pl az ilyen dupla USB kábeleknél lehet erre szükség, amikor a normál 5V kevés, és növelni kell azt.)
Adatátvitelben semmivel sem jobb, és gondolom a joystick egyáltalán nem igényli azt a plusz néhány tűt (sőt, eleve szerintem az aljzatában sincs több tű, mint 5)

(#7246) e30st válasza Joci93 (#7232) üzenetére


e30st
tag

C-t használja tempnek, azért, mert a WinRar-t a C-re telepítetted. A WinRar először kitömöríti magának a fájlt a saját kis mappájába a C meghajtón, majd ha végzett, azután másolja át azt a D-re, és törli a C-n felhalmozott állományt. Ha azt szeretnéd hogy jól működjön, akkor a WinRart töröld, és telepítsd fel a D meghajtóra. (egyébként pl Photoshop, meg videóvágó progik terén is előny ez, mert egykét munka esetén akár 10GB-ot is képesek felhalmozni, és ilyenkor a rendszermeghajtó bizony mindig nagyon kicsi :S)

(#7247) Tibor_560sec


Tibor_560sec
aktív tag

Kérdésem a következő :
-Ezt a konfigurációt kiszolgálná egy Enermax Liberty 400W ...
-Core2Duo E8400 (kap tuningot jócskán)
-1 SATA HDD
-1 SATA supermultidrive
-1 SSD
-4GB DDR2 RAM 1066MHz
-és a lényeg GTX 275

Vagy érdemes megvenni a nagyobb testvérét (500W) ... :F
Nem tudom nyugodt szívvel eladni így ...

Köszönöm !

Ne játszd el a bizalmad , főleg előttem !™

(#7248) SzalaiG válasza Tibor_560sec (#7247) üzenetére


SzalaiG
addikt

Én a nagyobb táppal adnám el az biztos, mert a proci és a vga elég komoly fogyasztó.

(#7249) Tibor_560sec válasza SzalaiG (#7248) üzenetére


Tibor_560sec
aktív tag

Köszönöm válaszod ! :R
Sejtettem , hogy kell az 500W-s Liberty (kellemes csalódás ;] )

Ne játszd el a bizalmad , főleg előttem !™

(#7250) SzalaiG válasza Tibor_560sec (#7249) üzenetére


SzalaiG
addikt

Szívtam már ilyennel, pedig az csak gtx260 volt, de zabálta a drótos petrót. Nagy felbontás - fps game és a gép újraindul... ;]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.