Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7151) Satyricon válasza Zoli1222 (#7150) üzenetére


Satyricon
addikt

Oks. Am azért jutott eszembe, mert tesóméknak van egy ilyen monitoruk. Állítgattam a felbontást meg a képfrissítést és amikor megláttam h 120 hz től is nagyobb frekiket lehet állítani, mondom akkor lehet hogy elő lehet csalogatni vele a 3D-t! ;] Öreg IBM nem vén IBM... :DDD

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#7152) csabili74


csabili74
aktív tag

Akkor lenne is egy kérdésem: Ez az alaplap ATX es? Szeretnék hozzá házat, de foggalmam nincs hogyan kezdjek hozzá :)
Ha valaki nyomna egy privátot, vagy választ bármilyen módon.

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#7153) makro válasza pumatom (#7149) üzenetére


makro
aktív tag

Probaljatok meg kitisztitani azt a reszt, ahova a szallagkabel megy. Feltehetoleg kapott egy kis teat, es nem erintkezik rendesen. Kontakttisztitoval befujsz neki, gyorsan parolog es feloldja a szennyezodest. Kozben kicsit megdorzsolod az erintkezoket(pl tiszta A4-es lappal).

csabili74:

Belső csatlakozók

1 db UDMA 33/66/100 IDE csatlakozó
4 db Serial ATA csatlakozó
1 db CD audio-be csatlakozó
2 db szabályzott hűtőventillátor csatlakozó
4 db USB csatlakozó (USB2.0 Hot-Plug támogatás)
1 db Printer port csatlakozó

24 pin ATX power csatlakozó
4 pin 12V power csatlakozó

valoszinuleg az lesz ;)
Majd vasarlaskor figyelj arra, h 24pin-es legyen a tapcsati :U

[ Szerkesztve ]

(#7154) csabili74 válasza makro (#7153) üzenetére


csabili74
aktív tag

Hálás köszönetem:)

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#7155) wesaaa


wesaaa
aktív tag

Heló! azt szeretném megkérdezni h hol tudom megnézni h mi a HTTP PROXY-M?
valaki kérem segítsen:) :R
:R :R :R :R :R

OLDPH! wesaaa felhasználónak 74 pozitív értékelése van a fórumon! OLD PH!

(#7156) pumatom válasza makro (#7153) üzenetére


pumatom
aktív tag

Köszi, jó ötlet, megpróbálom! :R

(#7157) Sub-ZeRo válasza spurika (#7143) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mit láttam? :U

(#7153) makro: Attól, hogy rá van írva, hogy 24 pines csati van rajta, még nem biztos hogy kell is az neki. Nekem is 24-es és a könyve írja, hogy még véletlenül se dugjam rá a mind a 24-et.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7158) zoltanz válasza makro (#7153) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"24 pin ATX power csatlakozó"

Az se gáz ha csak 20 érintkezős, lehet kapni párszáz ft -ért adaptert, nálam is azzal megy.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#7159) Csabee.


Csabee.
nagyúr

A DIGI-t nem érem el a 1272-es számon.. ki sem csörög... hol próbálkozzak?
Nektek kicsöng?

Üdv: Csabee.

(#7160) DJ WOKKY válasza Csabee. (#7159) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

nálam sem csöng ki ez a telefonszám.

itt próbáld meg terület szerint nálunk ad telefonszámot ki (körzetit). Ott majd max tovább küldenek egy másik számra, de akkor is lesz valami használható számod remélhetőleg.

[ Szerkesztve ]

(#7161) Tbs82 válasza huszi.gyb (#7146) üzenetére


Tbs82
tag

Bsplayer ezt tudja...

(#7162) makro válasza Sub-ZeRo (#7157) üzenetére


makro
aktív tag

Ne ertst felre, ha 24pin-es csati van rajt, akkor gondolhatja az ember h csak azzal megy.
Lattam mar sok felet, de olyanrol meg nem, h 24es csatira NE dugj 24es tapot.

zoltanz:[/B ]Vannak amikhez nem szukseges 20->24 atalakito, mivel manual szerint uzemkepes a 20 tusivel is.

Az adatlapodnal levo az? Most mar erdekel a dolog :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7163) vinikorn


vinikorn
aktív tag

Létezik olyan Bluetooth 3.0 adapter amit a laptophoz vagy PC-hez lehet csatlakoztatni?

(#7164) DJ WOKKY válasza vinikorn (#7163) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

ilyenre gondoltál ??
vagy itt is egy

[ Szerkesztve ]

(#7165) zoltanz válasza makro (#7162) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Igen, arról a lapról van szó. Kéziköny alapján kell mindig bekötni a tápcsatit, valamint általában írja milyen teljesítényű tápegység kell (ami nem noname típusokra vonatkozik).

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#7166) Sub-ZeRo válasza makro (#7162) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Igen az. A hosszú 24-es nem kell, de a 20 + 4-es külön kicsi kell. :DDD De én úgy gondoltam hogy egybe a 24 nem kell nekem. :D

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7167) Csabee. válasza DJ WOKKY (#7160) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Az a baj hogy nincs terület szerint telefonszámuk..

Üdv: Csabee.

(#7168) DJ WOKKY válasza Csabee. (#7167) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

a helyedben felhívnék egy másik területit, majd ők megmondják. Én is csináltam már ilyet korábban. Ők meg tudták mondani nekem eddig mindig a hozzám tartozó telefonszámot.

(#7169) forras2


forras2
őstag

Sziasztok

Kaptam egy elvileg házi készítésű videót egyik ismerősömtől.
4 .data kiterjesztésű fájlból áll, amit egyesíteni kell.
Megcsinálja az egyesítést, utána kiírja, hogy az egyesítés sikerült, de a crc file nincs meg.
Innentől kezdve semmit nem tudok vele kezdeni, mert van egy 4 GB-s fájlom .data kiterjesztéssel. Megpróbáltam azt, hogy a kiterjesztését átírom, de arra meg azt írja, hogy a fájl nem olvasható, ezért nem csinálja meg.
Elvileg vagy iso-t vagy mp4-et kéne csinálnia az egyesítés után. Vagyis, akitől kaptam, Ő ezt mondja.

Mi ez a .data kiterjesztés, és mit tudok vele csinálni? :U

Forras2

(#7170) po1son válasza Sub-ZeRo (#7127) üzenetére


po1son
addikt

Nah úgy nézz ki, hogy csak a táp adta meg magát. Beraktam a sajátomat (nem félreérteni :DDD ) és avval most tökéletesen működik. Máskor nem veszek használt tápot...

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#7171) spurika válasza po1son (#7170) üzenetére


spurika
senior tag

Valóban nem is érdemes. :)

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#7172) makro válasza spurika (#7171) üzenetére


makro
aktív tag

Nekem eddig egy tapom szallt el, vitte az egesz mindenseget. 0 km-es gyari tap volt.
Amit hasznaltba vettem tapot, 2db dobta el magat, de az mas okbol. :(((

Idehoztak egy gepet h nem jo, kicsereltem a tapot a sajatommal erre elojon a dzsin belole.
Felhivtam tulajt es eszebe jutott, h elotte elvittek szervizbe ahol szinten hazavagott egy tapot. Ok nem tudjak megcsinalni ezert elhozta hozzam. Persze uj gep lett belole, de tapomnak annyi :((

Egy markas, minosegi tapot hasznaltan is nyugodtan megvehetsz. Portalanitsd es olyan mint ujkoraban :))

(#7173) DJ WOKKY válasza forras2 (#7169) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

küldesd át vele iso, vagy mp4-ként.
Szerintem az átkonvertálás nem fog menni ebben az esetben, mert hiányos a file. Nálam is volt már így 1x, azóta nem foglalkozok .data kiterjesztéssel.

(#7174) Realradical válasza makro (#7172) üzenetére


Realradical
őstag

kicsereltem a tapot a sajatommal erre elojon a dzsin belole.
Óriási duma! :DD

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#7175) forras2 válasza DJ WOKKY (#7173) üzenetére


forras2
őstag

nem engedi átírni a kiterjesztését, mert azt írja, hogy nem olvasható a file :(

(#7176) gergo0007


gergo0007
tag

Sziasztok!

Van valami lehetőség jelenleg arra, hogy a yahoo-ból gmailbe továbbítsam a leveleket (fizetni nem akarok, neten talált trükkök nem működtek nálam)

kösz

(#7177) Csabee. válasza DJ WOKKY (#7168) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Köszi megpróbálom

Üdv: Csabee.

(#7178) Tbs82 válasza gergo0007 (#7176) üzenetére


Tbs82
tag

A beállításoknál nézd meg ha minden igaz kell lenni olyan funkciónak, hogy a beérkező levelet közvetlenül átdobja egy másik fiókra.

(#7179) gergo0007 válasza Tbs82 (#7178) üzenetére


gergo0007
tag

csak a Mail Plusban van ilyen lehetőség, potom 20 dolláért.

(#7180) DJ WOKKY válasza forras2 (#7175) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

sajnos épp azért amit mondtam is, hogy hiányos valószínű.

(#7181) forras2 válasza DJ WOKKY (#7180) üzenetére


forras2
őstag

Most sikerült átírnom iso-ra is meg/vagy mp4-re is.
De ha iso-ba írom, sem az alcohol sem a daemon tools nem kezd vele semmit, ha mp4-be írom, akkor meg a KMPlayer nem kezd vele semmit :(
Mindegy, inkább hagyom is, úgy sem tudok vele mit csinálni :(

(#7182) spurika válasza forras2 (#7181) üzenetére


spurika
senior tag

Ultra iso9 programmal próbáld meg.

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#7183) daffy1989


daffy1989
tag

sziasztok
a gépemet régebben 2 meghajtóra osztottam,c,d. a egyikre xp-t,a másikra win7et raktam és a boot képernyőnél választhattam,hogy mi induljon el. az xp-t letöröltem és újratelepítettem. ezzel megszűnt a boot képernyő és csak az xp indul el. itt jön a gond. az összes filmem a win7es meghajtón volt és ezeket nem engedi sem átmásolni,sem megnyitni xp alatt. rendszergazda hozzáférést kér és hiába adom meg a felh nevet és jelszót,nem engedi a filmeket kezelni.
hogy tudnám megoldani a helyzetet?

[ Szerkesztve ]

(#7184) Sub-ZeRo válasza daffy1989 (#7183) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Easy bcd programmal csinálj boot menüt. Találsz itt a PH-n leírást.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7185) daffy1989 válasza Sub-ZeRo (#7184) üzenetére


daffy1989
tag

értem,köszönöm

(#7186) Lompos48 válasza daffy1989 (#7183) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Tedd át egy másik gépbe, ami nem erről a lemezről tölti be a rendszert, úgy másolhatod.

(#7187) daffy1989 válasza Lompos48 (#7186) üzenetére


daffy1989
tag

inkább az lesz,mert a fent javasolt program a betöltésnél hibát ír ki
köszi

(#7188) Ribi válasza Lompos48 (#7186) üzenetére


Ribi
nagyúr

Másik XP is pont ezt fogja kiírni.
Én sem bírtam még annó letörölni Win7-et XPs gépről.
Ilyenkor jött mindig a LinuxCD.
Az mindent másol töröl, ami kell.

(#7189) makro válasza daffy1989 (#7183) üzenetére


makro
aktív tag

Live CD (linux)

(#7190) DJ WOKKY


DJ WOKKY
addikt

A 2012.es lakásfenetartásról tud valaki bővebben ?
Ide tartozik a fűtéstámogatás is.
Sok helyen lehet kérni tűzifát pl. Konkrétan ez a dolog érdekelne engem. Valaki igényelt már ilyet ?
[link]

(#7191) zuzoda


zuzoda
csendes tag

Sziasztok .
Egyik haverom megkért h nézzek utána hogyan lehet htc herora magyar nyelvet tenni , kerestem rá választ de sajnos nem találtam . Esetleg ti tudjátok ennek a menetét , hogyan tudnám a telefont magyarosítani ( per pill Angol )
Köszi előrre is .
Üdv .: Balázs :)

[ Szerkesztve ]

Kérem a további szándékát jelezze ! (érdekli vagy nemérdekli ) Minden sikeres férfi mögött áll egy nő, aki jól járt..

(#7192) e30st válasza zuzoda (#7191) üzenetére


e30st
tag

attól függ milyen operációs rendszer van rá. ne a konkrét telefon magyarítására keress rá a neten, hanem az adott operációs rendszer magyarítására. biztosan lesz rá találat.

(#7193) zuzoda válasza e30st (#7192) üzenetére


zuzoda
csendes tag

Köszönöm a segítséget , mondom neki és jelzem hogy sikerült e .

Kérem a további szándékát jelezze ! (érdekli vagy nemérdekli ) Minden sikeres férfi mögött áll egy nő, aki jól járt..

(#7194) e30st válasza zuzoda (#7193) üzenetére


e30st
tag

rendben. :R amúgy ha tudod konkrétan melyik verzió van rajta, akkor szerintem itt linket is tudunk majd adni.

(#7195) zuzoda válasza e30st (#7194) üzenetére


zuzoda
csendes tag

Rendben , köszi :R

Kérem a további szándékát jelezze ! (érdekli vagy nemérdekli ) Minden sikeres férfi mögött áll egy nő, aki jól járt..

(#7196) FsDKiRA


FsDKiRA
csendes tag

Üdv!
Pár napja írtam ide: [link] jött is rá pár válasz, most egy következő fokozatra lépett a gép.. :C beindul, se kép, se hang.. indulásnál nincs a pittyegés, csak megy és semmi életjel. Ötletek? :F
Szerk: a magas hőmérsékletet amúgy kb fél éve produkálja a gép, nem tudom számít-e :D

[ Szerkesztve ]

(#7197) Sub-ZeRo válasza FsDKiRA (#7196) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerintem a vga megdöglött. Vagy a proci, esetleg az alaplap.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7198) FsDKiRA válasza Sub-ZeRo (#7197) üzenetére


FsDKiRA
csendes tag

Alkatrész csere-berével kéne kinyomozni?

(#7199) Sub-ZeRo válasza FsDKiRA (#7198) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Aham.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7200) forras2 válasza DJ WOKKY (#7190) üzenetére


forras2
őstag

Szia!

Itt, ahol én lakom (Füle) itt van ilyen tüzifa támogatás.
Elvileg azon családok kaphatják, ahol az 1 főre jutó havi jövedelem nem haladja meg a 38800 ft-t.

Forras2

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.