Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8051) pumatom


pumatom
aktív tag

Sziasztok!

Van egy T-online-os adsl internet, és az lenne a cél, hogy a netet routerrel 2 munkaállomásra ki lehessen osztani.

A szokványos beállítások után (ami máshol mindig működik) nem megy a net egyik gépen sem. Pingelni lehet a routert, sőt még azt a címet is amit felvesz a modemtől, de ki nem jutnak a gépek.

Be van állítva a kapcsolat típusa, a kapott user + pass-al, dhcp, és wifi, minden más alap.

Szerk.: Switchként használva a routert kézi csatlakozással van net, máshogy nincs.

Próbáltam telefonnal a wifire csatlakozni, de az sem hozott eredményt, tehát nem a gépekkel lehet a gond.

Mi lehet a probléma?

[ Szerkesztve ]

(#8052) Blum1866 válasza Darko_addict (#7801) üzenetére


Blum1866
csendes tag

o

[ Szerkesztve ]

(#8053) bimbilla09


bimbilla09
tag

köszönöm szépen a válaszokat. :C ....

(#8054) Realradical válasza pumatom (#8051) üzenetére


Realradical
őstag

A router miután beállítottad a pppoe parákat, connect után kap IP-t a szolgáltatótól?

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#8055) pumatom válasza Realradical (#8054) üzenetére


pumatom
aktív tag

Igen, azt még pingelni is tudom a gépekről.

(#8056) Realradical válasza pumatom (#8055) üzenetére


Realradical
őstag

Akkor jó eséllyel a DNS nem lesz jó. Csatlakozz be a routerrel, tegyél rá egy gépet és írd be a böngészősávba: http://209.85.148.94/
Így bejön a gugli?

Ha igen akkor csak be kell magolnod az összes IP-t a neten és nyertél ;)

szerk: Vagy manuálisan be kell állítsd a DNS-t

@pocokxx
Nem.

@Mercutio_
MAC filteringgel nem kapnának IP-t a routertől a gépek. Azt meg írta, hogy T-s a szolgáltató :)

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#8057) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Egy p4es gépre érdemes rárakni a windows 7et (Dell ootiplex GX280; 2.8Ghz proci, 2 gb ram.)

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#8058) Mercutio_ válasza pumatom (#8051) üzenetére


Mercutio_
félisten

MAC-filtering lehet, hogy aktív, a WAN-beállítások menüben UPC esetén dynamic IP-t kell megadni, aztán van ahol alapból le van tiltva a wi-fi, router menüjében külön engedélyezni kell, ahogy a saját kliensei részére történő DHCP szolgáltatást is.

Javaslom a routered és/vagy a szolgáltatód fórumában érdeklődj, ha ezek egyike sem segít.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8059) pumatom válasza Realradical (#8056) üzenetére


pumatom
aktív tag

Azért az érdekes megoldás lenne :D. Meg elmondani ott ahol kérik :D.

Mercutio_:

Visszaállítottam teljes gyári beállításokra, és úgy a sima kapcsolatot, és máshol így megy, de ezzel a t-online-os megoldással nem...

(#8060) Gyuszi 78 válasza pocokxx (#8057) üzenetére


Gyuszi 78
tag

Üdv!
Saját tapasztalataim szerint igen, normális sebességgel fog futni rajta. :K
Ha csak netezni kell, akkor inkább linux. :)

(#8061) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Szilikonzsírt általában milyen boltokban lehet kapni?

(#8062) pumatom válasza Realradical (#8056) üzenetére


pumatom
aktív tag

Még ezt a dns beállítást kipróbálom, de sehol nem kellett azelőtt ilyet, és az ügyfél szolgálat is átalakult, már nem segítenek, hanem átirányítanak fizetős helpdesk-re...

(#8063) Gyuszi 78 válasza HollyBoni (#8061) üzenetére


Gyuszi 78
tag

Ha a procikhoz használatos hővezető pasztára gondolsz, az bármelyik szám-tech boltban beszerezhető. A szilikonzsírt általában az autó és műanyagiparban használják, fém és műanyag alkatrészek kenésére, gumi alkatrészek ápolására, valamint akkumlátor saruk korrózió védelmére. Én leginkább akku-szaküzletben, vagy autós boltban keresném, esetleg vegyi árú boltban.

(#8064) HollyBoni válasza Gyuszi 78 (#8063) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nem arra gondolok,szilikon zsírt akarok venni,amivel kenem a ventit. Köszi,megnézem olyan helyeken! :R

(#8065) Gyuszi 78 válasza HollyBoni (#8064) üzenetére


Gyuszi 78
tag

Nincs mit. Venti kenésére egy pár csepp műszerolaj, vagy wd40 is tökéletes. Én mindig azt használok ha hangos ventivel akad dolgom. :)

(#8066) HollyBoni válasza Gyuszi 78 (#8065) üzenetére


HollyBoni
veterán

WD40 csak kimossa,olajjal pedig nekem nem jött be. Egyik fórumtárs említette nekem a szilkonzsírt,kipróbálom azt.

(#8067) Gyuszi 78 válasza HollyBoni (#8066) üzenetére


Gyuszi 78
tag

Nem mossa ki, saját tapasztalat. :N
De kétségtelenül a szilikonzsír a legjobb erre a célra, esetleg bármilyen gépzsír is jó lehet, és az még akad is a legtöbb háztartásban.

(#8068) HollyBoni válasza Gyuszi 78 (#8067) üzenetére


HollyBoni
veterán

Gépzsír van itthon,csak koszos. WD40 inkább nem tisztításra való? Takaraítani szoktam vele más csapágyakat.

(#8069) spurika válasza pocokxx (#8057) üzenetére


spurika
senior tag

El viszi gond nélkűl,de min 1 GB ram legyen benne.Alatta nem érdemes foglalkozni vele.

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#8070) Gyuszi 78 válasza HollyBoni (#8068) üzenetére


Gyuszi 78
tag

Koszos gépzsírt inkább hanyagold, az csak több kárt okoz a szennyeződések miatt.
WD40 alapvetően kenésre való, mivel petróleumot is tartalmaz. Én elég sokat használom siklócsapágyak kenésére autószerelőként. (bár a szinterolaj jobb lenne, de ez mindig kéznél van.)

(#8071) moha21 válasza Gyuszi 78 (#8070) üzenetére


moha21
addikt

Én egy csepp műszerolajat szoktam neki adni mindig. :) Egyébként a WD40-et is szokták használni valóban kenőanyagként, ártani nem árt.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#8072) Satyricon


Satyricon
addikt

Üdv srácok

Barátnőm szeretné nézni ma este online a megasztárt. Van erre lehetőség? Annyira nem tudtam eligazodni a tv2.hu oldalán, lehet regisztrálnia kell hozzá? Valaki segíthetne. :U

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#8073) cserry193


cserry193
tag

Sziasztok!

Remélem jó helyre írom a kérdésem :)
Az lenne a problémám,hogy egy XP-t szeretnék telepíteni a gépemre,de nem jön össze.Eddig mindig sikerült,de most hibát ír ki.
Hogyha valaki meg tudná mondani,hogy ilyenkor mi a baj,azt megköszönném :) :)
Próbáltam több Win CD-vel is,de mindegyiknél ezt írja ki KÉP

Köszi előre is

(#8074) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Ramsüniket mivel érdemes felrakni? Kaptam a hűtőhőz ilyen keverős két komponensű ragasztót,de 1 hét alatt sem száradt meg. Gondolom pillanatragasztó nem célszerű,mert leszedni többet nem tudom. :DDD

(#8075) C0d3r válasza Satyricon (#8072) üzenetére


C0d3r
addikt

Itt lehet nézni, regisztrálni nem kell.

(#8076) Hunork válasza cserry193 (#8073) üzenetére


Hunork
veterán

Üdv!
Egy ismerősömnél előfordult egyszer, és akkor keresgéltünk mi is, hogy mi a hiba oka:

CD/DVD olvasó végét járja (tisztítás szükséges)
Rossz lemez (karcos, szennyezett)
Hibásan megírt lemez (eredetiből SP-okkal nlite-al integrált lemez)
Memória

Nála úgy oldódott meg, hogy egy másik gépen megcsinálta az integrálást, és NEM Nero-val írta ki. Utána ment.
Itt egy rövid leírás a hibáról, már nem tudom, hol találtuk, de kimásoltuk anno:

"Az ASMS hiba csak akkor jelentkezik, ha a cd/dvd írás közben hiba történt, vagy ha sérült a cd (por, karc, egyéb szennyeződés). Elsőnek próbáld megtakarítani a lemez felületét, ha ez nem segít, akkor egy tisztító lemezzel tisztísd meg a meghajtó optikáját. Ha ezek sem segítettek, akkor keress más xp telepítő lemezt, illetve az integrálást egy másik gépen, másik programmal végezd el"

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#8077) Gyuszi 78 válasza HollyBoni (#8074) üzenetére


Gyuszi 78
tag

:Y Eszedbe se jusson a pillanat ragasztó :Y
Aprók között szoktam látni hővezető lapkát, ami kb. olyasmi mint a kétoldalú ragasztó.
Kifejezetten erre a célra való. pl.ez

(#8078) DeSanto


DeSanto
őstag

Sziasztok!

Adott egy gép:
ASUS P8H67 alaplap
Kingmax 1600Mhz-es 2*4Gbyte ram
i5 2310 CPU
4670 vga

Ezek majdcsak új alkatrészek.
Bármit próbálunk feltelepíteni állandó kékhalál.
UEFI-ben mindent defaultra lett állítva akkor is.
Mi baja lehet?
Linux lemezzel ramcsekk is volt.

(#8079) Gyufaaa válasza DeSanto (#8078) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Tápegység? Hőmérsékletek? Proci hűtése megfelelően lett felhelyezve? Ram is lehet még ettől ludas.

(#8080) DeSanto válasza Gyufaaa (#8079) üzenetére


DeSanto
őstag

Proci hűtése megfelelően van rárakva.
Tápegység foxconn iso-p500lpp.
Ramot próbáltunk már másikat is.
CPU UEFI-ben 38fok.

(#8081) Gyufaaa válasza DeSanto (#8080) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Bátor dolog egy ilyen konfighoz ezt a tápot használni szvsz. Ez esetben még ezt kellene leellenőriznetek, egy másik MINŐSÉGI táppal. Telepítés során random van BSOD vagy mindig ugyan ott? :U

(#8082) DeSanto válasza Gyufaaa (#8081) üzenetére


DeSanto
őstag

Random van a BSOD.
Már ki lett próbálva másik gépröl telepített win7-el is.
Akkor is ugyan az.Valamikor bejön az asztal is bírja is 1-2 percig,van mikor még be sem töltődik...

intelppm.sys-re írja a hibát alul.

[ Szerkesztve ]

(#8083) 5teve válasza DeSanto (#8082) üzenetére


5teve
senior tag

ez esetleg? [link]

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#8084) DeSanto válasza 5teve (#8083) üzenetére


DeSanto
őstag

Hát...ez a te géped volt elvileg de akkor sem jó.
Eleve fel se tudjuk rakni a win7-et csak másik géppel és onnan átrakva a vinyót.
De akkor sem jó sajna. :(

Lehet még megpróbáljuk másik táppal.
Az az utolsó lehetőség.
Mást már nem tudunk kitalálni.
Lehet nem tetszik neki a ram.

[ Szerkesztve ]

(#8085) 5teve válasza DeSanto (#8084) üzenetére


5teve
senior tag

tudom, hogy tőlem van, azért érdekel, mivel telefonon keresztül nem sok segítséget tudtam adni a vevőnek.
de mi az ami nem jó?? (nekem símán feltelepült)

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#8086) DeSanto válasza 5teve (#8085) üzenetére


DeSanto
őstag

Egyszerűen nem települ fel a win7.
Az xp működik rendesen de a 64bites win7 nem.
Én ramra gyanakszom vagy még táp lehet.

Ha jól tudom azok zsír újak voltak.

[ Szerkesztve ]

(#8087) 5teve válasza DeSanto (#8086) üzenetére


5teve
senior tag

a tápról nincs tudomásom, az nem tőlem van, a ramok bontatlanok voltak.

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#8088) wikings2


wikings2
őstag

Sziasztok!
Kérdezni szeretnék a fórummal kapcsolatban.
Írtam egy játékteszt szerűséget. de a képeket ormótlanul nagyban jeleníti meg. Hogy tudnám úgy belinkelni a képeket, hogy ne keljen újra méretrevágva feltöltenem, és mégis csak az oldalnak megfelelő méretben jelenjen meg a cikken belül?
Köszi :)

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#8089) DeSanto válasza 5teve (#8087) üzenetére


DeSanto
őstag

A ramokra gondoltam hogy zsír újak. :)

(#8090) Truckdriver


Truckdriver
tag

Sziasztok!Szeretnék segítséget kérni hogy a Két Gigás RAM-ot az egyes vagy kettes Ramhelyre tegyem be?Az Egy Gigás RAM-ot pedig a fenmnmaradó helyre?

El vagy magad!!

(#8091) 5teve válasza DeSanto (#8089) üzenetére


5teve
senior tag

próbáljátok meg valahogy kiszűrni mi lehet a gond. :R
(a ram tényleg lehet, ugyanilyenekkel volt feltelepítve, de nem ugyanezekkel)

Truckdriver: tökmindegy

[ Szerkesztve ]

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#8092) HollyBoni válasza Truckdriver (#8090) üzenetére


HollyBoni
veterán

Tök mindegy hova teszed. :)

(#8093) DeSanto válasza 5teve (#8091) üzenetére


DeSanto
őstag

Az a baj hogy én is csak skype-on tudok segíteni neki.
Telefonról videóhívással. :D

(#8094) Superhun válasza Truckdriver (#8090) üzenetére


Superhun
addikt

Tök mindegy. Ha netán probléma lenne, akkor cseréled.

(#8095) Biohazard95 válasza 5teve (#8091) üzenetére


Biohazard95
csendes tag

Én voltam a vevő próbálok szerezni tápot másikat minőségit. A ram-al az a helyzet hogy amikor másik raktam be 2gb osat 2éve hibátlanul használja ismerősöm azzal is kékhalálvolt a vége . Esetleg még a videó kari de ezt a videó kártyát használtam a régi gépembe is szóval szerintem az sem rossz. Még annyi hogy van egy eredeti windows xp sp2-m home edition az felmegy probléma nélkül. De azon kívül semmi más . :W

SGS2

(#8096) menoomano válasza @matthew@ (#8040) üzenetére


menoomano
csendes tag

Szerintem kerülendő a Steam
hitelkártya számok lopása

(#8097) Truckdriver


Truckdriver
tag

Köszönöm szépen a segítségét HollyBoni-nak és Superhun-nak,ezt fogom tenni.Laci. :R

El vagy magad!!

(#8098) Sub-ZeRo válasza menoomano (#8096) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem kell befosni, mert egyszer megtörték.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8099) menoomano válasza Sub-ZeRo (#8098) üzenetére


menoomano
csendes tag

"Nem kell befosni, mert egyszer megtörték."
Hát nézőpont kérdése. Ha egyszer ellopják a bankkártyaadatokat az éppen egyel több alkalom ahányszor én elnézném. Sok ember nem virtuális bankkártyát használ hanem azt amire a fizetése érkezik. Szar dolog, hogy egy virtuális polcon vannak a valós pénzen megvásárolt játékaid és bármikor lenyúlhatják onnan. (No meg a valós pénztárcáját kopasztják meg az embernek a bankkártyaadatok feltörése után.)

De persze nem kell befosni. Vagy megtörténik megint vagy nem. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8100) Khelben válasza menoomano (#8099) üzenetére


Khelben
nagyúr

Sok ember nem virtuális bankkártyát használ hanem azt amire a fizetése érkezik.

Ez elég nagy butaság.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.