Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22051) brd válasza Ribi (#22038) üzenetére


brd
nagyúr

Na ilyet még nem láttam. A Programok hozzáadása/eltávolításában ott kell lennie, bárki nézi. De nem csak arról van szó, hogy a Start Menü parancsikonjait csak egy felhasználónak tette ki? Akkor vagy simán átmásolod a másik user alá is, de elvileg telepítéskor kérdezie kellene (a normális programok megteszik, vagy az All usersnek csinál ikont), hogy Current user, vagy All usernek tegyen ikonokat.

The only real valuable thing is intuition.

(#22052) siebener


siebener
aktív tag

Üdv mindenkinek.

Gyors, és lehet, hogy buta kérdés: a különböző áruházakban megvásárolható netes csomagok (ami ugye alapból modemet, kártyát, és valamennyi óra/nap/hét Internetet ad) hogyan aktiválhatók?
Tényleg működik az, hogy a modem telepítése után arról a kártyáról, amit adtak hozzá, de még aktiválatlan, megnyílik az aktiváló oldal?
Remélem, érthetően fogalmaztam. :R

(#22053) GrandeP válasza siebener (#22052) üzenetére


GrandeP
őstag

Igen... de ha nem, akkor a csomagban benne a leíras h hol ered el, vagy h milyen szamot kell felhivni stb... stb...

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#22054) siebener válasza GrandeP (#22053) üzenetére


siebener
aktív tag

Igen, csak azért kérdezem, mert teszem azt arról a számról nem tudom felhívni az esetleges "aktiváló forródrótot", mert azokon nincs hang alapú szolgáltatás.
Neten aktiválva meg, minek venném meg, ha máshol már van net... szóval érted. :)

(#22055) Ribi válasza brd (#22051) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nem, konkrátan a programok eltávolítása részben nincs ott.
Csak annál a usernél aki installálta.

(#22056) GrandeP válasza siebener (#22054) üzenetére


GrandeP
őstag

Neten ugy aktivalod h alapbol azon/azzal netezel... szoval azon a halozaton. :)

De vedd meg es akkor kiderül... :DDD

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#22057) siebener válasza GrandeP (#22056) üzenetére


siebener
aktív tag

Az OK, csak ugye aktiválatlan számot elvileg nem lehet használni.
Amúgy én is úgy hallottam, hogy saját magát, az aktiválatlan kártyát lehet aktiválni, mert az az oldal jön be első indításkor, amin aktiválom.

Csak muszáj lenne tudnom, hogy tényleg úgy van-e, mielőtt megveszem. De akkor lehet, hogy marad az orosz rulett. :))

(#22058) brd válasza Ribi (#22055) üzenetére


brd
nagyúr

Meg lehet tudni, hogy ez milyen program?

The only real valuable thing is intuition.

(#22059) ati012 válasza #65675776 (#22033) üzenetére


ati012
senior tag

:R

(#22060) Ribi válasza brd (#22058) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nem hiszem, hogy ismered, így ez most szerintem mind1, de pont ugyanígy viselkedik mellette a "Microsoft ASP.NET 2.0 AJAX Extensions 1.0" is.

(#22061) nyunyu válasza CoolMan (#22049) üzenetére


nyunyu
félisten

Párhuzamos nyomtató kábel.

Mennyit szoptam anno azzal, hogy a HP LJ5L-hez nem volt jo a sima parhuzamos nyomtatokabel, csak ketiranyuval volt hajlando nyomtatni.

Ugyhogy mielott veszel, mindenkeppen nezd meg, hogy IEEE 1284 szabvanyu legyen a kabel.

Kivulrol ugyanugy nez ki, mint a sima kabel...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#22062) nyunyu válasza siebener (#22057) üzenetére


nyunyu
félisten

Amúgy én is úgy hallottam, hogy saját magát, az aktiválatlan kártyát lehet aktiválni, mert az az oldal jön be első indításkor, amin aktiválom.

Telenornal az aktivalando kartyarol kell hivni a 171-et, ott harmas menu a szerzodes feltetelek vegighallgatasa+utana operatorral aktivalas.

Rebesgettek valami olyasmit is, hogy a netes kartyakrol nem lehet hivast inditani, igy ott tetszoleges szamrol 1220-at hivva kell operatorral aktivaltatni.

Netes aktivalas folyamatat nem ismerem.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#22063) siebener válasza nyunyu (#22062) üzenetére


siebener
aktív tag

Telenor-t inkább hanyagolom.
T-nél aktiválni tudtommal csak hívással lehet, vodánál megy a telefonos, és a netes is.
A netes csomagban lévő kártyáról nem lehet hívást indítani, ezért van kilőve ez a fajta aktiválás.
A vodánál lévő netes aktiválás tudom, hogyan működik, a kérdés igazából az, hogy a még aktiválatlan kártyáról megjön-e az aktiváló lap, vagy más készülék kell hozzá. Ez utóbbit szeretném elkerülni.

(#22064) Fecogame


Fecogame
veterán

Van valakinek Love.hu VIP accountja? Lenne egy privát kérdésem.

:R

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#22065) Facer


Facer
csendes tag

Üdvözlet,
Olyan gondom lenne,hogy a Diablo3 c. játékban észrevettem,hogyha folyamatosan mozgatom az egeret,az fps számláló ill. a menű animációi egyszerűen megállnak. Hardveres vagy szoftveres gond lehet?

"Ha a tények megváltoznak én megváltoztatom a véleményemet. Őn mit tesz?" Keynes

(#22066) CoolMan válasza Facer (#22065) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

(#22067) Csabee. válasza Facer (#22065) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Kétlem hogy hardveres gond lenne.

Üdv: Csabee.

(#22068) Ł-IceRocK-Ł válasza Facer (#22065) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Én először szoftverre tippelnék, bár fogós kérdés.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#22069) Sátán44


Sátán44
addikt

Egy olyan problémával szembesültem a mai napon, hogy gépelés közben feljött egy failed ablak, amit leokéztam és rá 5 percre eltűnt a hang a gépről. Azóta próbáltam újratenni, rendszer-visszaállítást csinálni, csökkentett módban telepíteni, de nem jön hang. Az óra mellett is piros x. Eszközkezelőben azt írja, hogy megfelelően működik.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#22070) cigam válasza Sátán44 (#22069) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

eseménynapló?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#22071) DJ WOKKY válasza Sátán44 (#22069) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

integrált az eszköz, vagy külső hardver amit használsz ?
Bios reset volt már ?
Ha kártya, akkor próbáld meg másik slotba áttenni.

(#22072) apollo12


apollo12
veterán

Heló van egy ASUS M4N98TD EVO lapom

és azt szeretném meg kérdezni, hogy az MCP szenzornak mi a maximális hő amit kaphat még, most 60-65cfokon megy, venti fordulattól függ

(#22073) CoolMan válasza DJ WOKKY (#22071) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

notija van

(#22072) apollo12:MCP az a chipset hőfoka, az még bőven jó. Kb: 80 fokig jó. Gondolom Nvidia chipset....
szerk: már látom az.

[ Szerkesztve ]

(#22074) DJ WOKKY válasza CoolMan (#22073) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

:R
akkor így már húzósabb...

[ Szerkesztve ]

(#22075) apollo12 válasza CoolMan (#22073) üzenetére


apollo12
veterán

akkor jó, köszönöm a gyors választ

(#22076) rob83


rob83
aktív tag

Sziasztok!

Van nekem egy Fujifilm FinePix J27 fényképezőgépem amit kölcsönadtam,és nincs meg a töltője!

A töltője micro-USB-s!

Van nekem egy Zte telefontöltőm ami szintén micro-USB-s,tehát fizikailag belemegy,de nem mertem bedugni kipróbálni!

Kérdésem,hogy ezzel tudnám tölteni a fényképezőgépet?

Az akkumulátorok paraméterei,ha lenne jelentősége!

Fuji: -Lithium ion
-3.7 V
-720 mAh

Zte: :Lithium ion
:3.7 V
:670 mAh

Köszi a hozzáértő válaszokat! :R

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#22077) Lompos48 válasza rob83 (#22076) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Igen, gond nélkül. Lehet :F valamivel hosszabb ideig töltődik, de egyáltalán nem valószínű, mert a töltőket senki nem használja a maximális áramon.

(#22078) brd válasza Ribi (#22060) üzenetére


brd
nagyúr

Értem, de akkor direkt ilyen. Ez esetben nem valószínű (szerintem egyenesen kizárt), hogy megborulna.

The only real valuable thing is intuition.

(#22079) Ribi válasza rob83 (#22076) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ezeknek szerintem viszonylag egyen töltőjük van, akár gépről is töltheted.
Tőltőre mi van írva? mennyivel tölt?
Gondolom 5V 1A vagy 5V 0,5A.

(#22080) brd válasza rob83 (#22076) üzenetére


brd
nagyúr

Nyugodtan, a töltés vezérlését úgyis a fényképezőgépbe épített elektronika végzi, és ilyen kicsi kapacitáskülönbségnél az sem lehet baj, hogy esetleg gyengébb a ZTE töltője, ki kell bírnia.

The only real valuable thing is intuition.

(#22081) rob83 válasza Ribi (#22079) üzenetére


rob83
aktív tag

Sziasztok!

A Zte töltőre ez van írva:
-Input 100-240V~50/60Hz 200mA
-Output 5.0V ---700mA

Az hogy a Fujira mi volt írva nem tudom! :N

[ Szerkesztve ]

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#22082) Lompos48 válasza rob83 (#22081) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Az előbb mást írtál, igaz az akkukról. Mindamellett fog az menni baj nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#22083) rob83 válasza Lompos48 (#22082) üzenetére


rob83
aktív tag

Nem tudom mire gondolsz,de azt írtam ami rájuk van írva! :R

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#22084) AndrisBoy válasza GrandeP (#22036) üzenetére


AndrisBoy
aktív tag

kivan kapcsolva, köszönöm a kímerítő választ :R

•°o.OO.o°•

(#22085) Baboon


Baboon
senior tag

Sziasztok!

Szokásos idióta kérdések egyike:
10 mp játék után befagy a kép (Fallout 3). A hang megy tovább, de mozdulni nem tudok. Új laptopra tettem fel. Lehet hiányzik neki valami nem tudom.
Tippek?
Köszönöm

Szerk:
A heroes 6 is ugyanígy fagy le csak sokkal ritkábban. Akár több órát is tudok játszani vele fagyás nélkül, de néha 10mp alatt kifagy ez is,
A gép nem fagy le, ctrl alt del-el simán betudom csukni.

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#22086) Ł-IceRocK-Ł válasza Baboon (#22085) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Lehet kevés neki a kraft.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#22087) Baboon válasza Ł-IceRocK-Ł (#22086) üzenetére


Baboon
senior tag

Azalatt a 10 mp alatt 60fps-vel fut a fallout 3.
Ezenkívül a kevés kraft nem magyarázza azt, hogy miért fagy ki olykor a heroes 6 és olykor miért tudok játszani sokáig.

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#22088) Dot


Dot
őstag

Segítsetek pls!
Hogy lehet az új msn-be tiltani valakit?
Windows Live Messenger 15.4.0308
Messenger Plus! 5.50.0.761
Ezem van.
A törlés, kapcsolat elrejtése nem segít! Tiltás kell! Valamelyik agyoniskolázott nem is ismerősöm vírusos.

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#22089) KMT


KMT
addikt

Asszem bedilizek... Miért kell 1-2 hetente visszaállítanom (mindig 20 percről) a képernyő kikapcsolásának idejét vezérlőpultban? :W Csak én használom a gépet.

(#22090) Kiki18 válasza KMT (#22089) üzenetére


Kiki18
őstag

Hasonló idegesítő bajom van. Explorert használok,a homepage-em a google,viszont ha a megnyitott böngészőben új lapot akarok nyitni,az egy üres lap lesz,nem pedig a google. Hiába állítom be,hogy új lap megnyitásakor a kezdőlap jöjjön be,egy explorer restart után elfelejtődik,és ugyancsak üres lapot ad be. :F

Mit állítsak be,hogy végleg megjegyezze azt,amit akarok? :F

(#22091) Lmh


Lmh
őstag

Sziasztok!

Régóta furdal a kíváncsiság:
Feltettem win7 64 bit ultimate-tet. Miért van/Mit jelent a Program Files és a Programfájlok (x86) mappák. Mi a különbség?
Előre köszönöm, akinek inge, az vegye magára ;)
:R

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#22092) Bjørgersson válasza Lmh (#22091) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Szia!

Azoknak a programoknak, amik nem támogatják a 64 bitet van külön az x86 (32 bit) mappa.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#22093) Gyuszi 78 válasza Kiki18 (#22090) üzenetére


Gyuszi 78
tag

A bátrak böngészője helyett ajánlanám a chromot, vagy a firefoxot. Én első körben ezek valamelyikét állítanám be alapértelmezett böngészőként. ;)

(#22094) Kiki18 válasza Gyuszi 78 (#22093) üzenetére


Kiki18
őstag

Nem biztonságosak.Ráadásul a Chrome zabálja a memóriát. :(
10 éven át csak ez az egy böngésző vált be,és ilyen problémával most először találkoztam,ezért is furcsa.

(#22095) Realradical válasza Kiki18 (#22094) üzenetére


Realradical
őstag

Az FF a legbiztonságosabb a NoScript miatt. A Chrome-os NotScript közel van, de amellett volt ami becsúszott.

AVG search tool?

Amúgy a mulatt jelentése:[link] :) Szvsz a mulatságra gondolsz inkább az aláírásoban nem?

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#22096) Lmh válasza Bjørgersson (#22092) üzenetére


Lmh
őstag

És azokat automatikusan oda installálja? Hogy mik vannak.... klassz, köszi, ma is tanultam vmit :)

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#22097) Gyuszi 78 válasza Kiki18 (#22094) üzenetére


Gyuszi 78
tag

Szerinted az explorert miért hívják a bátrak böngészőjének? Bármelyik másik böngésző biztonságosabb. Sokáig firefoxot használtam, most chromot. Igaz nálam a memória nem gond, 8GB kb. elég mindenre amit használok. Ezekkel a böngészőkkel soha sem volt hasonló gondom. Még operáról olvastam jó kritikákat, bár azt én nem használtam soha sem.

(#22098) Kiki18 válasza Gyuszi 78 (#22097) üzenetére


Kiki18
őstag

Én tapasztalatból építkezem,nem olvasott dolgokból. Nekem az IE volt eddig hibátlan,és többmindentől védett eddig,mint az FF (Ezt spec fél évet használtam,egy konkrét oldalnál állandóan beakadt,amin felhúztam magam...na itt hagytam abba a próbálgatást)

Chrome-ot meg két családtagom is használ,és próbáltam náluk nem 1x,de egyszerűen lassú,és sok oldalnál behal(valami hülye kockafejű x szemű emberke megjelenik,hogy befagyott....szvsz itthon már ki se próbáltam inkább.

Realradical: Köszönöm,tényleg az AVG szarozott bele a levesembe. :((( És köszönöm a helyesírási segítséget is,elírás volt. :(

[ Szerkesztve ]

(#22099) molnarpeter válasza Kiki18 (#22098) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Chrome-nak csak sok RAM kell, és kész. :)

mp

(#22100) Csabee. válasza molnarpeter (#22099) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Manapság fillérekért lehet ramot vásárolni.:)

Üdv: Csabee.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.