Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#124151) celafat


celafat
tag

Sziasztok! Alaplapnál az UEFI vagy a Legacy módot érdemes beállítani bootoláshoz? Melyik a jobb, gyorsabb, stabilabb? Egy win10 menne rá majd egy normál hdd-re, nem ssd lesz benne, ha ez is számítana valamit.

(#124152) Doky586 válasza celafat (#124151) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az UEFI mindenben jobb gyorsabb egyszerűbb biztonságosabb. (telepítéshez lásd a blogom)

(#124153) King Unique válasza inf3rno (#124141) üzenetére


King Unique
titán

Ha figyelmesen olvastál, akkor a linkelt hozzászólásban eleve le van írva és linkelve, hogy a 2018-as angol nyelvű ISO-k mely forrásból érhetők el, valamint az egyes hardvergyártók (pl. Dell) OEM lemezképei.

A vírus témához meg annyit, hogy az oprendes ISO-k bár más által fabrikáltak, de tudtommal nem vírusosak, nem szokott azoknál ilyen panasz lenni. Meg ha már vírus, akkor az az eleve EOL státuszú, az ESU kivételével már nem támogatott W7-nél amúgy is adott lesz előbb-utóbb, nem kell ahhoz gányolt ISO... :DDD A másik meg, hogy a natúr W7 ISO-ban nincsenek integrálva frissítések, xy driverek, vagyis lehet szórakozni a telepítés után hosszú órákig, akár a napokig a frissítésével, + az ISO patchelésével, mert natúrban egy modernebb hardverre feltelepíteni sem lehet az egyes driveres hiányosságok miatt. Ellenben az integrált telepítőnél nem kell ezekkel szórakozni, az Adobe Flash és Silverlight meg utólag eltávolítható, ha annyira nem kell, de amúgy azok sem véletlenül vannak integrálva.

[ Szerkesztve ]

(#124154) rumkola válasza LÁZ (#124144) üzenetére


rumkola
veterán

ha birizgálva vagy kikapcsolva van a page file (lapozófájl), akkor tedd vissza automatikusra.

(#124155) King Unique válasza celafat (#124151) üzenetére


King Unique
titán

Ha eleve modern, UEFI alaplapról, hardverről és modern OS, vagyis Windows 10 párosításról van szó, akkor értelemszerűen adja magát az UEFI. A Legacy, más néven CSM mód az olyan régi rendszereknél lehet indokolt, mint pl. a W7, az nem támogatja teljes körűen az UEFI-s telepítést, annál lehet amiatt gondok (példa).
Rendszermeghajtónak meg nem ártana SSD-t használni a HDD helyett, már ha a gyors működés a cél, sőt manapság ez elég alap és az SSD is egyre olcsóbb.

(#124156) celafat válasza King Unique (#124155) üzenetére


celafat
tag

Sajnos nekem még mindig túl drága ahhoz egy sdd, hogy kb. heti 2 alkalommal fél órára bekapcsolt géphez ilyet vegyek. A hardvert sem mondanám modernnek hozzá.

(#124157) King Unique válasza celafat (#124156) üzenetére


King Unique
titán

Hát akkor használj HDD-t, de annál majd nem kell meglepődni, ha nem lesz túl gyors a Windows működése. A modern hardver meg nézőpont kérdése, ha már UEFI-s, akkor nyilván viszonylag az lehet és nem valami muzeális, legacy BIOS-os.

(#124158) Doky586 válasza celafat (#124156) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha használtan veszed úgy még olcsóbb.
Egy 120-as bőven elég neked, de kisebbet nem vennék.

(#124159) celafat válasza King Unique (#124157) üzenetére


celafat
tag

Nyilán marad a normál hdd. Azért nem minden gépben hasít az ssd. Anyám gépébe vettem 2 éve egy Kingston A400 ssd-t, mert ő napi szinten használja a gépét az unokákkal való kapcsolattartáshoz. (Valami 2 procis Dell brand gép, 4 Gb rammal) Mindent ez alapján csináltam: [link] , de kb annyit gyorsult a normál hdd-hez képest, hogy 25 mp alatt felállt a rendszer a régi 54 mp-hez képest, de működésében az ég világon semmi gyorsulást nem lehetett tapasztalni. Viszont 6-8 weboldal megnyitása után állandóan kifogyott a memóriából, úgy, hogy a háttérben csak a viber futott. Így vissza kellett kapcsolni a lapozófájlt, de akkor meg a bootidő is megugrott 40 mp fölé. Azóta fokozatosan növekszik, már közel 2 percnél jár.
Elhiszem, hogy egy modern gépben gyorsan megy, de én ezen tapasztalatok alapján nem fogok a gépembe ssd-t venni, amit amúgy sem nagyon használok.

(#124160) Doky586 válasza celafat (#124159) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Mindent ez alapján csináltam: [link]"

Kár volt. :((( Nem csoda ha nem megy rendesen. Csináld vissza. Semmit ne állítgass el. :U

[ Szerkesztve ]

(#124161) rlazol


rlazol
addikt

Sziasztok!
Pár napja egyes honlapok, elsősorban a 9gag.com nézegetése során átdob egy idegesítő oldalra: https://eu.savingexpertsjfb.xyz/ - amit T-online reklámnak álcázza magát. Mit kaptam be, hol tudom kikapcsolni? Google Chrome, bővítményben nem látok semmi gyanúsat.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#124162) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Van nálam egy notebook kicsi hdd (típus: [link] ), amiről adatot kellene menteni. Vannak boltban kapható sata/usb átalakítók, de még nem vagyok barátságban velük, nem tudom biztosan, van-e bármi rigolya, amire vásárlásnál figyelni kell? Az áram igényre persze figyelek, külön adaptereset választok, de az minden?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#124163) Doky586 válasza coco2 (#124162) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem akarlak lebeszélni az usb adapterről, de csak e miatt felesleges. Inkább tedd be egy asztali gépbe ahol a tápellátás is biztosabb.

(#124164) inf3rno válasza inf3rno (#124141) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Na közben megtaláltam a gépen a telepítőt csak másik mappában, mint számítottam rá. Mégsem töröltem. :-)

Buliban hasznos! =]

(#124165) inf3rno válasza King Unique (#124153) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem erősségem a figyelmes olvasás. :D A vírus nem lesz adott, mert csak játékra használnám, nem böngésznék vele. A lényeg, hogy megoldódott idő közben. :-)

Buliban hasznos! =]

(#124166) inf3rno válasza celafat (#124156) üzenetére


inf3rno
nagyúr

5k használt 120-as, 10k körül vannak a 240-esek. [link] Minimum 120 kelleni fog, mert a win megeszi a lemezt. Vagy újrarakod pár évente.

Buliban hasznos! =]

(#124167) celafat válasza inf3rno (#124166) üzenetére


celafat
tag

Tisztában vagyok az árakkal, de hetente max. 1 órát használom a gépet, nekem 500 ft felárat nem érne meg egy ssd.

(#124168) coco2 válasza Doky586 (#124163) üzenetére


coco2
őstag

Laptopon vagyok már vagy 10 éve. A régi 32 bites korszakban volt egy mobil rack-em még az eide winyókhoz, és azzal húztam át a dolgokat laptopra, amikor leköltöztem asztalikról. Azóta ilyen hdd egészben esettel nem találkoztam - eddig. Valahogyan tudnom kellene hozzáférni stabilan a rajta lévő adatokhoz, és mozgatni vélhetően 60-80 gigányi anyagot. Elvileg usb high speed 1 óra alatt azt átnyomja, és azzal okésban vagyok. Úgysem csinálok rendszert belőle. Alkalmi esetek miatt kellene, hogy ilyesmivel is felszerelt legyek. És nem tudom, van-e valami rigolyájuk, amiből kispórolhatom a tanulópénzt azzal, hogy inkább kérdezek, mielőtt vásárolok :) Vannak usb-satás darabokból driver problémás / hdd-t tápfeszültség ingadozással tönkretevő / mechanikailag lötyögősen kontakthibás / lefagyós / adatkorrupter .. szóval sza* darabok?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#124169) King Unique válasza celafat (#124159) üzenetére


King Unique
titán

Az SSD eleve jóval gyorsabb rendszermeghajtónak, mint a HDD, jóval kisebbek az elérési idők, jóval nagyobb a random olvasási sebessége, stb, ezen nincs mit vitatni. Meg hipermodern hardver sem kell ahhoz, hogy ki lehessen használni az előnyét, pl. olcsó, konzumer laptopoknál sokszor önmagában a HDD --> SSD csere is már látványosan gyorsít a Windows működésén. Meg itt nemcsak a OS bootolása, hanem utána a rendszer felállása, programok megnyitása stb. is mind-mind gyorsabbak lehetnek SSD-vel. Az meg, hogy sikerült pont egy hulladék A400-at venni, amire több panasz is volt (példa 1, 2), az alapján nyilván kár lenne általánosítani az SSD-ket. Az ilyen és ehhez hasonló régi (2010!) leírásokat alkalmazni meg igazán kár volt, amiről az OS topikjában is már volt szó.
De mindegy, ha nem kell gyors SSD, hanem jó helyette a lassú HDD is, hát akkor legyen. :D

(#124165) inf3rno:
Mármint offline elketyeg az EOL OS is, az igaz, meg virtuális gépen. :))

(#124170) King Unique válasza coco2 (#124162) üzenetére


King Unique
titán

Ez egy 2,5"-os SATA HDD, aminek az USB-s használatához opció a SATA-USB adapter, 2,5"-os külső ház, dokkoló, stb. Egy 2,5"-os külső HDD működéséhez alapesetben pedig nyilván nem kell külön tápadapter és külső tápellátás, mivel teljes egészében az USB-portról történik a tápellátása. Max. arra kell figyelni, hogy lehetőleg USB 3.X porthoz legyen csatlakoztatva, vagy ha csak USB 2.0 portok vannak a gépen, akkor 2 db porthoz Y-kábellel.

[ Szerkesztve ]

(#124171) celafat válasza King Unique (#124169) üzenetére


celafat
tag

Nem vagyunk egyformák, ahogy nem ugyanarra használjuk a gépet sem. Én hetente max 2x kapcsolom be fél órára, de van, hogy 1x sem. tehát a bootidőn vesztek mondjuk 2x 1 percet. Hetente nem nyitok meg össz. 20 weboldalt, de inkább csak 6-8-at. tehát megint nyitásonként vesztek 1-2 másodpercet. Tehát hetente összesen kevesebb, mint pár percet, de bootolás közben sem ülök ott, hogy betöltődjön, tehát ez sem zavar. A weboldalakat meg nem tudom gyorsabban elolvasni attól, hogy villámgyorsan töltődtek be. Ezen kívül havonta átmásolom 2 hdd-re a fényképeimet, de közben ugyanúgy ott hagyom a gépet, nem ülök ott mellette.
Soha nem játszok és semmilyen programot nem nyitok meg az amúgy is üres gépen. Minderre bőven elegendő egy lassú hdd is és semmi szükségem egy ssd-re, hogy aztán örüljek, hogy 0,01 sec alatt betöltött valamit.

(#124172) King Unique válasza celafat (#124171) üzenetére


King Unique
titán

Jó, ezt már leírtad kb. az előbb is, meg hogy neked nem kell SSD, hát akkor nem veszel, kész. Viszont itt a válasz arra vonatkozott, hogy általánosan az SSD nyilván jóval gyorsabb Windows alá rendszermeghajtónak, mint a HDD, pont azért nyilván értelme is van ilyen célra azt venni, azt használni, sőt manapság már mondhatni elég alap, ez tény, ezen nincs mit vitatni. :N

(#124173) celafat válasza King Unique (#124172) üzenetére


celafat
tag

Én ezt sehol sem vitattam.

(#124174) inf3rno válasza King Unique (#124169) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem muszáj offline-nak lennie, játék klienseken keresztül kb. nulla az esélye, hogy feltörik, böngészőt meg nem kell használni.

Buliban hasznos! =]

(#124175) King Unique válasza inf3rno (#124174) üzenetére


King Unique
titán

De egy idővel egyre lyukasabbá váló, már nem támogatott OS online eleve potenciális veszélyforrás lehet, ez tény. Az meg a másik, hogy manapság nem feltétlen ilyen 10+ éves legacy rendszereket kellene használni, tervezni vele még évekre előre, pláne ha a támogatása is megszűnt, de mindegy.

(#124176) inf3rno válasza King Unique (#124175) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Már miért is? Belevarázsolják a vírust vagy mi? Ha nem használok olyan alkalmazást, ami támadható, akkor nincs hogyan megfertőzni, a befelé jövő dolgokat meg fogja a router tűzfala.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#124177) King Unique válasza inf3rno (#124176) üzenetére


King Unique
titán

Elvileg nem, gyakorlatilag meg ki tudja. Vagy te talán utána néztél mindegyiknek és leteszteltél minden eshetőséget, tudod a jövőben éppen milyen új vírusok fognak megjelenni és azok majd hogyan működnek, fertőznek, használják ki a sebezhetőségeket? Valamint mégis miért használjunk EOL, egyre lyukasabbá való OS-t online?

(#124178) inf3rno válasza King Unique (#124177) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ennyi erővel tökmindegy, mert úgyis jön az 1km-es meteorit, aztán végetér a földi pályafutásunk. Ha nincs rá konkrét sebezhetőséged, akkor elég nehezen tartható az álláspontod. De ha már ennyire aggaszt, akkor rákérdezek biztonsággal foglalkozó fórumon is. Kíváncsi vagyok mit mondanak.

Buliban hasznos! =]

(#124179) King Unique válasza inf3rno (#124178) üzenetére


King Unique
titán

Attól, hogy valamire jelenleg nincs konkrét sebezhetőség, nem feltétlen jelenti azt, hogy a jövőben sem lesz. Ahol ha esetleg crackelt programokat, játékokat használ a felhasználó, akkor az eleve veszélyforrás lehet. Az meg evidens, hogy egy nem támogatott, biztonsági javításokat már nem kapó OS éles, online használata idővel egyre nagyobb biztonsági kockázat lesz.

(#124180) rlazol válasza rlazol (#124161) üzenetére


rlazol
addikt

124161-re valaki?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#124181) Cs1csó válasza rlazol (#124161) üzenetére


Cs1csó
félisten

Más is belefutott ebbe: [link] (az utolsó pár hozzászólás)
Futtass le egy AdwCleaner-t, esetleg még pár hasonló kiegészítő védelmet pl.: MBAM Free, Emsisoft EK, és használj reklámblokkolót a legjobb az Ublock Origin (az Adblock, Adblock PLus stb.-nél jobb talán az AdGuard van vele pariban azt is kipróbálhatod)

Az AdwCleaner ha lefutott - akár talált valamit akár nem - futtasd újra és van egy olyan opció alul hogy "alapra állítás" vagy hasoló néven fut azt válaszd ki kér egy gép újraindítást és kész.

Ha ez az adathalász dolog esetleg elállított valamit akkor ez visszaáll alapra.

[ Szerkesztve ]

(#124182) mezis válasza King Unique (#124179) üzenetére


mezis
nagyúr

Én is azt javasolnám, hogy legyen az 1TB-os HDD a biztonsági másolaté és cseréje egy SSD-re.
DE ha régi az alaplap, nem biztos, hogy fog benne működni az új SSD!
(Asus X71Q: már a BIOS sem ismeri fel a Patriot 240 Burs-öt.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#124183) inf3rno válasza King Unique (#124179) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Na utánakérdeztem, de meglepő a válasz. Igazából simán fel lehet törni egy rendszert egy játékon keresztül is: [link] Szóval nagyjából tökmindegy. Ezen kívül írták, hogy még mindig lehet ingyen win10-re frissíteni, ami egy fokkal biztonságosabb. Nem tudom mire gondoltak, mármint én úgy tudom már régen lejárt erre az idő még a tolókocsisoknak is.

Buliban hasznos! =]

(#124184) inf3rno válasza rlazol (#124180) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szedd le a malewarebytes-t az elintézi jó eséllyel. Valami kéretlen alkalmazás lesz.

Buliban hasznos! =]

(#124185) inf3rno válasza mezis (#124182) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem meg olyan kínom van, hogy bár van M2 foglalat teljesen lefedi a CPU hűtő. :S

Buliban hasznos! =]

(#124186) King Unique válasza inf3rno (#124183) üzenetére


King Unique
titán

Célzott támadással nem meglepő, meg ha eleve lyukas az OS, akkor az már önmagában biztonsági kockázat. Vagyis akkor mégsem annyira mindegy az offline / online használat.
A W10 meg nyilván fejlettebb biztonsági technológiák terén is a W7-nél, amiről korábban is volt cikk. Az ingyenes váltás lehetősége, illetve hogy technikailag továbbra is működik, megint nem újdonság, erről is van cikk.

(#124187) inf3rno válasza King Unique (#124186) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Engem csak az aggaszt ezzel kapcsolatban, hogyha később újra akarom tenni a rendszert, akkor esetleg már nem lesznek elérhetőek ezek a telepítők. Szóval ez ilyen egyszeri dolognak tűnik, esetleg csinálok valami lemezképet, ha végzett a telepítéssel, aztán azt állítom vissza telepítés helyett, de pl egy hardver csere totál gallyra vágná szerintem. Kár, hogy nem lehet valahogy a win 7 kulcsot win 10 kulcsra konvertálni, bár akkor még többen élnének vissza vele.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#124188) King Unique válasza inf3rno (#124187) üzenetére


King Unique
titán

Milyen telepítők? :D A licenc, az aktivált állapot max. Windows 10-kiadás függvénye, nem verzióé. Vagyis telepíthetsz régi / új verziót egyaránt, max. arra kell figyelni, hogy a licencnek, termékkulcsnak megfelelő kiadás (Home, Pro stb.) legyen, illetve W7, W8.1 rendszerekről ingyen váltva szintén. Másrészről meg pont az a lényeg, hogy ha 1x már telepítve és aktiválva lett azon a hardveren a W10 adott kiadása, illetve a gépházban az aktiválásnál digitális licenc van, akkor egy újratelepítésnél nem kell újból megadni a termékkulcsot, mert automatikusan aktiválódni fog a rendszer, amit a telepítő is világosan leír az aktiválásnál. Ha hardvermódosítás történik, akkor annál szintén megoldható az újraaktiválás, ha Retail licenc, akkor az meg eleve átvihető másik gépre.

[ Szerkesztve ]

(#124189) inf3rno válasza King Unique (#124188) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja vágom. Abból indultam ki, hogy a win7 azt hiszem még a merevlemezen tárolta a kulcsot, de a win10 már az alaplapon tárolja.

Buliban hasznos! =]

(#124190) pjen válasza inf3rno (#124189) üzenetére


pjen
félisten

A 7 nél is volt biosba égetett kulcs.

(#124191) inf3rno válasza pjen (#124190) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ezt hogy érted? Azt biztosan tudom, hogy a merevlemezen is tárolta, mert én egy lemezről kinyert kulcsot használok most, és a hozzá tartozó alaplapot az életben nem láttam.

Buliban hasznos! =]

(#124192) pjen válasza inf3rno (#124191) üzenetére


pjen
félisten

Én nem irtam hogy a HDD ről nem lehet kiolvasni.Viszont van egy ASUS laposom,még HDD vel vettem,win 7 el.Cseréltem benne meghajtót,raktam ugyanolyan hetest,gond nélkül beaktiválta.Tehát valamit tárol alaplapon,biosban valahol.Mikor felraktam a wint az everest simán kiirta a kulcsot.

(#124193) inf3rno válasza pjen (#124192) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Akkor ezek szint mindkét helyen tárolja.

Buliban hasznos! =]

(#124194) pjen válasza inf3rno (#124193) üzenetére


pjen
félisten

nem biztos,hogy mindkét helyen mindíg,csak én ezt tapasztaltam.

(#124195) King Unique válasza inf3rno (#124189) üzenetére


King Unique
titán

Nem egészen, a Windows 10 aktiválása alapesetben történhet termékkulccsal és digitális licenccel, ahol a W7, 8.1 ingyenes upgrade-re / kulcsos telepítésre az utóbbi, a digitális licenc vonatkozik. Annak meg pont az a lényege, hogy a Microsoft aktiválószerverén eltárolásra kerül az adott hardverazonosító és az ahhoz társított Windows 10-kiadás, majd aktív internetkapcsolat esetén megtörténik az automatikus aktiválás az adott gépnél, hardvernél. A Windows 7-nél ilyen nincsen, meg az UEFI BIOS OEM Key is általában a Windows 8.X és Windows 10 rendszerekkel előtelepített gépeknél jellemző.

(#124196) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok,

Van egy viszonylag régi billentyűzetem (Logitech G110) és egyes billentyűket igen nehezen lehet lenyomni. Ezáltal a gépelés igen megeröltető vagy akár játékközben is roppant zavaró.

Van arra mód, hogy az ilyen nehezen lenyomható billentyűzeten kicsit javítsunk (esetleg szilikon spray segíthet rajta ha kivszem egyessével őket, befújom majd vissza)??

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#124197) ZephX


ZephX
senior tag

Sziasztok!
Win 10-es frissítési problémám van. Beakadt valamelyik februári frissítés, amióta nem tud újabb frissítést letölteni. Jelenleg a OneNote-ba sem tud belépni (store-os app), illetve magába a storeba sem tudok bejelentkezni. 2-szer telepítettem újra a gépet, usb-ről nem tiszta telepítéssel, hanem programok és fájlok megtartásával. Első alkalommal kijavította a hang problémát (az is volt), másodjára minden oké, de most a fentebb említett store-ba nem tudok belépni. Van a store-nak valami meg hackelési módja, hogy letudja tölteni a frissítést? Az Windows Update-ben 3 frissítés van függőben már több mint egy hónapja.
[kép]
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#124198) pjen válasza ZephX (#124197) üzenetére


pjen
félisten

Mért nem csinálsz egy tiszta telepítést,így mindíg lesz valami nyűg.

(#124199) Cs1csó válasza ZephX (#124197) üzenetére


Cs1csó
félisten

Esetleg az aktuális Windows 10 build telepítőjét csináld meg pendrive-ra csatlakoztasd a gépehez és arról próbálj meg egy javítást.

iceQ!

Kérdezd meg itt is: [link]
Lehet elfáradt benne valami, nekem pl. olyan volt, hogy nehezen állt vissza alapra tehát tényleg olyan érzés volt mint ha nehéz lenne lenyomni.

(#124200) iceQ! válasza Cs1csó (#124199) üzenetére


iceQ!
addikt

Köszi. Mi volt rá a megoldás?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.