Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#124301) inf3rno válasza Xavior (#124300) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Passz, nekem rx 580-al simán megy win7 alatt bármi extra beállítás nélkül. Van egy LG monitor 144Hz-en meg egy LG tv 60Hz-en rákötve, és játéknál 125 FPS-nél simán beáll 125Hz-re anélkül, hogy kikapcsolnám a TV-t. Igazából csináltam már úgy, hogy a TV-re kitettem erőforrás figyelőket, hogy lássam mennyire eszi a CPU-t, GPU-t, mennyire melegednek, stb. Elég vegyes a felhozatal ilyen téren, és tényleg nem tudom mitől függ, hogy valakinek megy, másnak meg nem. Amit tudok, hogy nekem DP-n van a monitor és HDMI-n a TV, de valszeg ez se számít, inkább a videokártyára és a driverre gyanakodnék. Nekem ez van fent: "Driver Version
19.50.29.15-200317a1-353066E-RadeonSoftwareAdrenalin2020", mindjárt frissítem. Ami gyakori, hogy csak DP-n működik az adaptive sync. Nem minden monitor (és talán videokártya) tudja HDMI-n, de nálad elvileg megy azon is, szóval passz.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#124302) De4d válasza rumkola (#124293) üzenetére


De4d
őstag

Összeraktam ismét az újat hagytam a wint bejön de utána azonnal ugyanaz a kékhalál. Teljeswn mindegy melyik ram melyik foglalatban van.

Minden jó, ha a vége jó!

(#124303) Cs1csó válasza De4d (#124302) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lemaradtam, de a tápegységet tesztelted már tehát egy másikkal a konfigot?

(#124304) De4d válasza Cs1csó (#124303) üzenetére


De4d
őstag

Nem azt nem. Nincs lehetőségem rá. Csak a meglévőkkel tudok.

Minden jó, ha a vége jó!

(#124305) De4d


De4d
őstag

Üdv. Úgy néz ki megoldódott a gond, vagymis megvan a hiba forrása, kaptam tesztelni egy ddr4-es ram párt illetve egy másik alaplapot, először próbáltam a ramokat, és semmi gond egyelőre, lassan 1 órája raktam össze. Szóval vagy az a lap nagyon nem szereti a ramokat amiket vettem, vagy úgy ahogy van vacak az a rampár. amúgy patriot viper steel 3200mhz-s 2x8 és asrock b450m pro a lap. Most Kingston HyperX van benne, gond nélkül megy.
Így sajnos mehetnek vissza gariztatásra. Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget.

Minden jó, ha a vége jó!

(#124306) Fuel


Fuel
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, a Roccat topik-ba már feltettem a kérdésem, de még nem válaszoltak, úgy hogy felteszem itt is. Lenne egy Roccat Syva headsetem és azt szeretném kérdezni hogy hogyan lehetne megoldani azt hogy a beépített mikrofon is működjön, utánanéztem, de annyit találtam hogy egy jack hosszabbítóval lehet megoldani, ami 1 kimenetelű és 2 darab jack-et csinál belőle külön a mikrofonnak is, mert ez csak 1 sima kimenetelű és nincs külön a mikrofonnak jack dugó. Nincs valami más megoldás rá? :F

Az alaplapom: Asrock FM2A68M-HD+
Realtek hang driver fent van a hivatalos oldalról.

Köszönöm szépen előre is a segítséget! :R

Üdv.

(#124307) bazsimano


bazsimano
őstag

Sziasztok!
Unokaocsem szeretne osszerakni egy asztali gepet.
Ezeket nezte ki:
TypeItemPrice
CPUAMD Ryzen 7 2700X 3.7 GHz 8-Core Processor63 220 Ft @ Firstshop
MotherboardMSI B450 TOMAHAWK MAX ATX AM4 Motherboard40 880 Ft @ Firstshop
MemoryG.Skill Ripjaws V Series 16 GB (2 x 8 GB) DDR4-3200 Memory32 140 Ft @ Firstshop
StorageWestern Digital Blue SN550 250 GB M.2-2280 NVME Solid State Drive21 190 Ft @ Alza.hu
StorageWestern Digital Caviar Blue 1 TB 3.5” 7200RPM Internal Hard Drive13 620 Ft @ Firstshop
Video CardXFX Radeon RX 580 8 GB GTS XXX ED Video Card61 790 Ft @ Alza.hu
CaseNZXT H510 Elite ATX Mid Tower CasePurchased
Power SupplyFSP Group Hyper M85+ 650 W 80+ Bronze Certified Semi-modular ATX Power Supply29 290 Ft @ Firstshop
Szeribtetek jo konfig?
Alkatreszeket hol erdemes bezserezni?
Udv

(#124308) ColdMan válasza Fuel (#124306) üzenetére


ColdMan
tag

(#124309) Fuel válasza ColdMan (#124308) üzenetére


Fuel
tag

Szia!
Be is szerzek mihamarabb egyet! :DD

Köszönöm a segítséget! :R

Üdv.

(#124310) Cs1csó válasza bazsimano (#124307) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez egy nagyon nem jó konfig:
- játékra lenne gondolom 20k-val olcsóbb CPU pl.: 40k-ért AMD Ryzen 5 2600
- 10k-val olcsóbb alaplap: 30k körüli MSI vagy ASUS
- RAM - 2x8GB van 5k-val vagy még olcsóbban is pl. G.SKILL Aegis 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz
- SSD a WD GREEN csak 12k tehát itt is lehet fogni 9k-t
-HDD tárhelyből sosem elég de egy 5400RPM jóval halkabb ellenben nem észrevehetően lassú főleg ha csak adattárnak kell
- TÁP - na ez a legrosszabb nem is jó és drága is: BitFenix Formula 550W Gold 25k és jobb minőség
HÁZ : NAGYON DRÁGA, ebben nem vagyok annyira topon de simán lehet 25k-ért is megfelelő házat venni: [link] [link]
MOST JÖN A LÉNYEG: VGA, mivel kb. 70k-t spóroltunk ezért az RX 580-nál erősebbet is lehet venni, ha az RX 580-ra 60k-t szántál akkor lehet nézni egy 130k-s VGA-át is.
Pl: RTX 2060, vagy GTX 1660Ti
Az RTX 2060 kb. 50%-al jobb mint az rx 580

DE ez csak egy iránymutatás, hogy jobb gépet építhess, a kérdést tedd fel inkább itt: Milyen asztali gépet vegyek?

(#124311) bazsimano válasza Cs1csó (#124310) üzenetére


bazsimano
őstag

koszonom szepen!
elindulok arrafele :) 3d es minecraft ...ha jol emlkszem ezert kellett erosebb kartya.
koszonom megint a tippet megyek arrafele :) :R

(#124312) Cs1csó válasza bazsimano (#124311) üzenetére


Cs1csó
félisten

Arra lehet jó az 580 is esetleg a fölös pénzt monitorra is lehet költeni attól függ milyen monitora van a gyereknek mert 24" alatti akkor érdemes lehet azt is lecserélni, de lehetőleg minél több infót adj meg és akkor ott könnyebben és gyorsabban kapsz segítséget.

(#124313) FistXL


FistXL
aktív tag

Sziasztok. Műszer nélkül hogyan lehet megállapítani egy monitor színhelyességét?

(#124314) mezis válasza FistXL (#124313) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.! Sehogyan.
Tesztképekkel nagyjából belőhető.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#124315) gaboy30


gaboy30
csendes tag

Szisztok !

Szeretném a segítségeteket kérni.
Konfig a következő:
amd ryzen7 2700
2*8 gb g.skill 3000 mhz ram
gtx 2060
hdd, ssd vinyók

Az lenne a probléma, hogy mikor böngészek a neten vagy ha játszok (bár így csak elég ritka) néhány pillanatra lefagy a gép kb. 5-10 másodpercre és utána megy tovább és közben a HDD led egyfolytában világít. Ezt random csinálja. Van mikor eltelik 1/2 óra és nincs semmi, és utána csinálja ezt a fagyást.
Néztem a ram és cpu feszültségeket de azok jók. A ram-nál be van kapcsolva az XMP profil, ha ezt kikapcsolom a ram sebességet leveszi 2133 mhz-re, de úgy viszont pár perc után kékhalált kapok.
Hűtés is megfelelő mind a procin, mind a házban.
Esetleg ötlet ?

[ Szerkesztve ]

(#124316) Csupingo válasza gaboy30 (#124315) üzenetére


Csupingo
veterán

Esetleg bios reset, aztán ha tudod, akkor listából válaszd ki a 3000-s memóriát. Ne xmp-vel. Akár bios frissítéssel is lehet próbálkozni, vagy sata kábelek megigazgatásával, cseréjével. Memória, háttértár tesztelés, stb. Talán a win eseménynapló is szolgál ilyenkor némi információval. Alaplapi driverek telepítése, hang, vga driver cserélgetése.
Esetleg kérdezz be a proci topikjába is. Lehet, hogy ezt az órajelet ebben a formában nem bírja a memória. Ott majd segítenek beállítani.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#124317) STC Speed


STC Speed
őstag

Sziasztok,

Esetleg van ötletetek, hogy windowsnál lehet olyan dolgot beállítani, hogy egy hálózati meghajtóra, ha felmásolok egy mappába fájlokat, azokat a fájlokat egy másik meghajtó mappájába is betegye? Tehát egy fájl két helyre menjen. Segédprogram nélkül googleben nem találtam ilyet.

Köszi. :)

(#124318) zolee001 válasza STC Speed (#124317) üzenetére


zolee001
őstag

Valmelyik dir sync programmal

(#124319) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Ismerős hozott nekem egy PC-t, hogy lessem meg mert nem megy...
Bekapcsolás talán minden 8-9-10. alkalomra sikerül. Pillanatra felpörög majd megáll. Képet sem ad ki magából.
A táp szinte biztosan kuka....mert elsőre indulnia kellene.
Amúgy is valami ismeretlen márka 420 wattos modellje.
Egy biztosan működő tápegységgel ( FSB 500 watt ) elsőre bekapcsol de képet akkor sem ad.
A hozott gépből a VGA-t áttettem a biztosan működő gépbe.
Elindul és képet is ad....tehát a VGA jó.
2 db VGA-t is próbáltam a hozott gépben de a VGA ventik nem pörögnek fel....
Tehát az alaplap is kuka.....
Jól gondolom ?
A jó PC az enyém csak a 74 éven mamám használja Skype-ra.
Ennek a tápját és a VGA-ját használtam a tesztekhez.
A rossz / hozott PC-ben egy HDD van ami biztosan jó ( 250GB-s Samsung ) és az a bizonyos VGA.
Elméletileg rossz a táp és az alaplap.
Memóriamodult nem teszteltem le.
Szerintem nem éri meg kínlódni vele.
Jól gondolom, hogy egy új alaplap+cpu+memória+táp lesz a jó megoldás ?!
Valami olcsó "irodai" jellegű masina mert csak képek és mp3 zene a cél rajta.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#124320) mezis válasza Borisz76 (#124319) üzenetére


mezis
nagyúr

Az alaplap elkói között vannak púposak ?

mezis

(#124321) Borisz76 válasza mezis (#124320) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem láttam púposnak egyiket sem.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#124322) De4d


De4d
őstag

Üdv, mi most a legújabb "adatvisszanyerő" program?
Illetve egyáltán visszalehet jól nyerni adatokat, nem formázott hdd-ről, de a partició törölve lett.

Minden jó, ha a vége jó!

(#124323) Cs1csó válasza De4d (#124322) üzenetére


Cs1csó
félisten

Recuva, itt még rákereshetsz pár alternatívájára: [link]

(#124324) De4d válasza Cs1csó (#124323) üzenetére


De4d
őstag

Köszi, de van olyan is amit használni lehet legalább egyszer? találtam 1-2 jót, de 60-és több száz eurós áron.
Mert mind elég jól megtaláta az adatokat, csak amikor visszakarnám nyerni már kéri hogy vegyem meg.

Minden jó, ha a vége jó!

(#124325) Doky586 válasza De4d (#124324) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Recuva szerintem az egyedüli ingyenes, viszont lehet nem mindent talál meg.
Pl az Active@ több dolgot talál meg (ha törölve lettek a partíciók akkor is), de 1keresés után ingyen csak 1db filet hajlandó visszaállítani..

[ Szerkesztve ]

(#124326) Jazz válasza mezis (#124314) üzenetére


Jazz
veterán

Ez sajnos nem az amit keresek, meg se közelíti azt a progit. Ez csak egy monitor teszter, nem többi. Az a program kizárólag a színekre ment rá.

free your mind

(#124327) tylerddd


tylerddd
veterán

Helló! Az miért lehet, hogy néhány napja a wifi hálózatomon a messenger.com randomra bejön/nem jön be. Amikor nem jött be, kipróbáltam mobilnettel, meg tudtam nyitni, vissza wifire, megint nem. Csak ezzel az oldallal van probléma. Bitdefender nem fogja meg, kikapcsoltam, próbáltam. Mit kellene megnéznem? Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#124328) SP4C3 válasza tylerddd (#124327) üzenetére


SP4C3
veterán

Router-t kellene nézni. több eszközzel próbáltad?
Esetleg DNS hiba, ping/traceroute megmondja...

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#124329) HugóBoss


HugóBoss
tag

Tudtok mondani olyan tűzfal progit PC-re, lehetőleg free-t, amiben le tudom tiltani egyes programok kommunikációját a zinternettel? Igen, most konkrétan egy crackelt programról van szó, mielőtt elmenne ebbe az irányba a beszélgetés :)

(#124330) Starchm válasza HugóBoss (#124329) üzenetére


Starchm
őstag

Alapból ilyet nem tud a windows-é? Legalábbis mintha régebben használtam volna hasonló célra azt.

(#124331) Csupingo válasza HugóBoss (#124329) üzenetére


Csupingo
veterán

Pl. a comodo. Hogy direkt hogy kell csinálni, azt nem tudom, mert annyit nem nyomkodom, de a program első internetre való csatlakozási kísérleténél felugrik egy ablak, ott egyből le tudod tiltani.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#124332) kispx válasza HugóBoss (#124329) üzenetére


kispx
addikt

Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Windows tűzfal\Speciális beállítások\Kimenő szabályoknál letiltod a programot.

(#124333) zolee001 válasza HugóBoss (#124329) üzenetére


zolee001
őstag

Windows tüzfal advanced security mmc-je pl

(#124334) Cs1csó válasza HugóBoss (#124329) üzenetére


Cs1csó
félisten

A legjobb: Windows Firewall Control néven fut, ingyenes és aktívan fejlesztik.
A Comodo falát érdemes elfelejteni erőforrás igényes. A többi sem sokkal jobb a tetejében még van amit nem fejlesztenek már.

Természetesen a Windows tűzfalában is meg lehet ezt találni ahogy lejjebb írták de ez informaívabb, egyszerűbb és átláthatóbb. Az általános és szokosos programjaidat megtanultathatod vele után átkapcsolsz kérdezőbe és az adott crack stb. már nem fog tudni kommunikálni kérdezés nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#124335) SP4C3 válasza Cs1csó (#124334) üzenetére


SP4C3
veterán

Ebben eltér a véleményünk, annyit hozzátennék, hogy egyszer talán próbáltam az általad említett progit.
Nekem sok gépen Comodo IS-van, természetesen nem default configgal, de soha nem tapasztaltam, hogy teljesítménygondokkal lett volna küszködés, pedig nálam AV+FW combo fut... A másik meg, hogy mi a lópellót kell állandóan fejleszteni? Win tuzfala megragadt winxpsp3 szintjen, semmivel sem tud többet se kevesebbet, csak befele szűr (whitelist), kifele valahogy nem akarták olyan jol megcsinalni.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#124336) Csupingo válasza SP4C3 (#124335) üzenetére


Csupingo
veterán

Talán nem olyan gépgyilkos a comodo sem. Ha összeadom az összes folyamat memória igényét, kb. kemény 10 MB-ot fogyaszthat.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#124337) Aryes


Aryes
nagyúr

Tudja valaki, hogy Asus AC57U routeren (gyári firmware) hogyan tudom letiltani egy bizonyos online játék összes forgalmát? A távoli szerver címe és a használt portok ismertek, de nem találok ilyen beállítást, csak QoS, meg teljes internet tiltás (szülői felügyelet) van rajta... Meg Firewall - Network Services Filter, ahol letiltottam a kívánt portokat, mégis megy a játék.
A helyi gépen történő tiltás nem opció, ahhoz a gyerek túl okos. :DDD

(#124338) SP4C3 válasza Aryes (#124337) üzenetére


SP4C3
veterán

"egy bizonyos online játék"
MELYIK?!

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#124339) inf3rno válasza SP4C3 (#124335) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A win nagyon sokat fejlődött biztonság terén. Egy hónapja néztem, hogy a Windows Defender már szinte teljesen beérte a fizetős vírusirtókat. Következőnek már nem hosszabbítok nod32-t szerintem, mert felesleges. Nekem amúgy is, mert nem fogok wint használni, de a családban sok gépen fent van. Nem lepődnék meg, ha ugyanígy a tűzfalhoz is hozzányúltak volna.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#124340) SP4C3 válasza inf3rno (#124339) üzenetére


SP4C3
veterán

Mérget vehetsz rá, hogy fehérlistást kifelé szűrés nincs és nem is lesz. Nem a win fejlodott, hanem a defender. Tény, hogy jobb lett, mint ami win7-tel jött, de nálam nem bejövős... Sem a smartscreen, sem a UAC...

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#124341) kispx válasza SP4C3 (#124340) üzenetére


kispx
addikt

> "Mérget vehetsz rá, hogy fehérlistást kifelé szűrés nincs és nem is lesz."
Mármint tűzfalnál? Letiltod a kifele menő forgalmat, és pár hsz-el fentebb leírtam, hogy hova kell felvenni a kivételeket. Évek óta fehér listával használom a tűzfalat, mind bejövő mind kimenő kapcsolatoknál.

(#124342) inf3rno válasza SP4C3 (#124340) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Kicsit utánakerestem. XP óta van beépített tűzfal, és már az is tudta a whitelist-et. Szerintem enélkül nem is létezik tűzfal program. Nem tudom miből gondoltad, hogy nem lehet beállítani rajta.

szerk:
Ohh félreolvastam, a kimenőre írod, hogy blacklist-es. 5 éve már biztosan lehetett azt is állítani, de szerintem már az is XP-vel jöhetett a 2000-es évek elején. [link]

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#124343) Aryes válasza SP4C3 (#124338) üzenetére


Aryes
nagyúr

Fortnite...

(#124344) m.lala


m.lala
aktív tag

Sziasztok.
Régóta kínlodom a géppel, mégis megvan a probléma hátha belefutott már valaki. A monitoromon random módon fekete kép jelenik meg, majd visszajön a kép, a led világit....végigkinlódtam már mindent, új hdmi kábel, új driver, új win időközben gépújitás volt, új lap, proc, mem, vga, a táp maradt a régi.
Végül legariztattam a monitort ki is irták rá, hogy táphiba. Azthittem boldogság van, azóta ha lent kapcsol a termosztát a házban elmegy egy pillanatra a kép, ezzel még tudok is élni, bár elég vicces. :F

Most viszont a helyzet változott mióta gépem van ilyen még nem volt. Az egér véletlenszerűen megáll, mintha fagyna a gép, minden müködik, de a monitor lekapcsol nincs hdmi jel üzenet majd ki is kapcsol, ha bekapcsolom a monitort, bejön a signal, de megint lekapcsol csak az újrainditás segit.

A hiba véletlenszerü nem terhelés függvényében jön elő.
Bármilyen ötlet valakinek? :R
Én mostmár tényleg csak tápra tudok gondolni.

[ Szerkesztve ]

Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

(#124345) Aryes válasza m.lala (#124344) üzenetére


Aryes
nagyúr

Szerintem leírtad a megoldást... Érdemes lenne átnézni a ház elektromos hálózatát, a gépedet a nagyfogyasztóktól külön ágra kötni. Nálam nincs kazán, de pl a hűtő bekapcsolásakor nálam is elment a kép a tv-re kötött pc-n játék közben egy pillanatra.

[ Szerkesztve ]

(#124346) Cs1csó válasza m.lala (#124344) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nézz be a hibával esetleg a Windows 10 topikban de meg kellene nézni az ESEMÉNYNAPLÓT amúgy pont a legnagyobb hibaforrás ilyen hibánál: RAM, alaplap, táp esetleg VGA.

Ami segíthet: ha adott időn belül elő szokott jönni a probléma, akkor egy TELJESEN jó gépbe EGYENKÉNT minden alkatrészedet kipróbálni (mondjuk az alaplapot a procival együtt azt nem kell szétszedni de kapjon a másik BIZTOSAN jó gépből: RAM-ot, VGA-át, tápot akár egy másik háttártárat stb.

+1aryes

Amúgy tényleg egyszerű: amely alkatrészek maradtak az eredeti konfigból azok között lehet a hibaforrás is.: a proci nem szokott elromlani de a lap, RAM és a VGA igen, és a táp a leggyanúsabb szerintem is.

[ Szerkesztve ]

(#124347) Csupingo válasza m.lala (#124344) üzenetére


Csupingo
veterán

Valakinél érdekes módon az volt a megoldás ilyen furcsaságokra, hogy kikapcsolta a secure boot-ot a biosban. Nálad azért eltérő tüneteket produkál, inkább arra tippelnék, hogy valami nincs rendben az elektromos hálózattal. Esetleg komoly feszültség ingadozások lehetnek, amit nem tud teljesen kivédeni a pc táp. Érdemes lenne egy komoly darabbal is kipróbálni, hátha az jobban tűri az ilyen dolgokat. Persze ettől függetlenül még át kéne nézni a hálózatot, ha a monitor is lekapcsolgat, bár az is lehet, hogy a vga miatt, ami nem kap megfelelő feszültségeket a tápegységtől.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#124348) inf3rno válasza m.lala (#124344) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha nem akarsz teljes elektromos rendszert felújítani, akkor tegyél egy szünetmentest a gép elé, az megvédi az áramingadozástól.

Buliban hasznos! =]

(#124349) m.lala


m.lala
aktív tag

Köszi szépen, sokat segitettetek, új épitésü ház, de valóban voltak gondjaim 2 beltérim sült ki utp kábelen keresztül vihar után úgy hogy nem volt áram alatt semmi bedugva, érdekes egy környék...

A Csupingo által javasolt dolog ingyen van. Bár az én kártyám nem nvidia, kipróbálom, aztán próbálok egy kölcsöntápot szerezni mielőtt veszek egy újat.

De ez a hálózat dolog valóban idegesitő, amugy kaptam is javaslatot egy jó szünetmentesre hátha az kivédi az ilyesfajta kilengéseket, hát az is 25 e ft....
közben látom igen inf3rno is ezt javasolja....hát jah lehet végül ez lesz.

[ Szerkesztve ]

Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

(#124350) Csupingo válasza m.lala (#124349) üzenetére


Csupingo
veterán

Azt inkább csak érdekességképpen említettem, mert én is csodálkoztam, hogy ilyesmiket okozhat.
Én is inkább elsőre egy tápegység cserét, vagy kölcsöntápot javasolnék. Amúgy most milyen van a gépben?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.