Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#690) thyeby válasza Winner_hun (#657) üzenetére


thyeby
őstag

No, odafigyeltem most alaposabban gépre, mert egy kisebb tétel 6 cm vastag bükköt kellet szeletelnem.
Igazad volt vezetővonalzóilag: Állítottam rajta icipicit, így elértem, h kevésbé szoruljon, de még mindig égetett. Ekkor górcső alá vettem a hasítóéket, mert az volt a gyanúm, hogy belebeszél az anyag futásába az is, mert mintha ráfeszítette volna a fát a korong oldalára. Home made tákolások sorozata, hogy pontosan a korong vonalában álljon, és elértem, hogy már nem féloldalasan éget, hanem mindkét oldalt egyenletesen és persze kevésbé. Ezzel felgyorsult a munka - de még mindig lassú.
Amikor végeztem, nekiveselkedtem, és jó órán át puceváltam a lapot a régebbi gyantától. Nem azt mondom, hogy a Salamon tökével vetekszik, de tiszták a lapkák, a fogüregek. Újból rátoltam a fát, és nem történt semmi csoda, nem nyújtott további javulást.
Szóval ehhez szalagfűrész kell majd, csakhát szegény ember vízzel főz. Most be fogom vezetni a házi Gyurcsány csomagot: megszorító intézkedések, reformok következnek, hogy az ország használhasson eggyel több szalagfűrészt.

Mindenesetre köszönöm, hogy felhívtad a figyelmem erre a vezetősín dologra - nem gondoltam, hogy hibás a skálajelzés, és hogy fél fok is milyen sokat ront vagy javít.

Több fa van, mint asztalos!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.