Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#576) thyeby válasza Winner_hun (#575) üzenetére


thyeby
őstag

"A kézi körfűrésznél a védőburkolatos 8-ast nem igazán értem. Az csak úgy nem fog odaérni, akkor indulásnál is hozzáért volna."

Sajnos nem a védőburkolatban lett nyolcas, hanem a fűrésztárcsában. A védőburkolat indulásnál nem ért a koronghoz. Miután rekonstruáltam, h mi történt, ezt konstatáltam: A lemez védőburok "csapágya" (Préselt lyukban egy csapszegkezdemény) lötyögős, rugója oldalra feszít. (magyarul eleve nem központos) Az anyagról leengedéskor a burok a helyére csapódik, amitől a lemezburok beleng. Lengés közben a vídialapka megakasztja, és kész a baj. Ez egyébként balesetet is jelenthetett volna, ha a vídia kipattan. Addig nekem eszembe sem jutott ilyesmit ellenőrizni még a boltban. Ma már szigorúan megmustrálom az ilyesmit. (is)

Abban biztosan igazad van, hogy nem lenne szabad általánosítanom. Valószínűleg vannak az említett márkák között bevált darabok is. (lásd a Te gyaludat pl.)

Imént kimentem megnézni a fóliázásomat. Sima, és nem vált el sehol. Eddig én csak lefújtam a kompresszorral, vagy leporolgattam egy durvaszőrű ecsettel, esetleg körömkefével. Ha észreveszek rücsköt (ami addig volt, míg magamnak vágtam az anyagot), vagy bárhol elválást, eszembe fogsz jutni, és csiszolni fogom én is.

Hanem az élfóliázáskor nekem mindig kerül a vasalóra is picike ragasztó. Egy szakműhelyben néztem, kérdeztem, hogyan csinálja, h neki tiszta a vasaló, mint a patyolat. Megrántotta a szaki a vállát, hogy nem lesz az ragasztós, és nem láttam semmi titkot munkája közben. Azóta egy papírt teszek az élfóliára, míg vasalom, mert ha a vasalóról visszakerül a következő fóliára az nagyon randa.
Tudsz erre valami guruságot?

Több fa van, mint asztalos!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.