Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#47401) pacman_123 válasza prannk (#47400) üzenetére


pacman_123
tag

Megkérdeztem őt.

4. találat, leírás. - kapcsolat - sztem ha más nem, a márkaképviselet megmondja.

[ Szerkesztve ]

Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

(#47402) kavalkád


kavalkád
aktív tag

Vennem kellene agy állványos fúrógépet, 50 ezret szán0k rá max (ha nem asztali méret hanem 150cm vagy magasabb akkor 80 ezer a limit).
Milyet javasoltok amivel van tapasztalat?

(A Bosch az nagyon szimpatikus, de annyi pénzt fájna kiadni érte)

(#47403) Soká válasza kavalkád (#47402) üzenetére


Soká
senior tag

Szerintem intenzíven keresgélj a használtpiacon valami békebeli gépet. Ha kereskedőnél próbálkozol, akkor nem fog kijönni 50-ből, de kéz alól elképzelhető. Valami ilyesmire gondolok:

Persze kell 400V vagy egy frekiváltó.
Ne olyat keress amit felújítás címszó alatt lemázoltak!

[ Szerkesztve ]

(#47404) mdk01 válasza prannk (#47400) üzenetére


mdk01
addikt

Ezt honnan szerezted?
A súlyát meg ki tudod számolni.

(#47405) kavalkád válasza Soká (#47403) üzenetére


kavalkád
aktív tag

a jofogason nézelődtem, de amiket ott látok az mind lepusztultak.

(#47406) prannk válasza mdk01 (#47404) üzenetére


prannk
őstag

na mind1 ez már nem vásárolható.

továbbra is fent áll a kérdésem hogy milyen tolóajtó vasalatot használjak ilyenhez

lényeg az hogy falra szerelhető kellene. Nem mennyezetre

[ Szerkesztve ]

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#47407) Bakus válasza prannk (#47406) üzenetére


Bakus
tag

Itt van ami kell neked. Használtam már ilyet falra szerelve és első osztályú lett. [link]
A kiegészítőknél találod a falra való rögzítéshez az adaptert.

[ Szerkesztve ]

"A víz örök, de a gép változik"

(#47408) raczger


raczger
őstag

Blum CLIP top ráütődő kivetőpánthoz és CLIP excenteres keresztalakú szerelőtalphoz keresek sablont.
Ezeket találtam:
Szerelőtalphoz: [link]
Pánthoz: [link]
Ezek jók lehetnek?

Blum sablon létezik a pánthoz?

[ Szerkesztve ]

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#47409) epmd válasza raczger (#47408) üzenetére


epmd
tag

Van [link].

(#47410) kavalkád válasza raczger (#47408) üzenetére


kavalkád
aktív tag

az a Wolfcraft cuccosom van, megfelel a célra.

(#47411) pali923 válasza kavalkád (#47410) üzenetére


pali923
tag

Én a sablonból vettem egy ilyet az obiban pár száz Ft-ért, igaz fúró nélkül.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#47412) SchumiBácsi

Na újra itt vagyok :D

Még mindig várakozok a gépekre, de közbe eszembe jutott valami.

Egyéb célra vettem egy Dremelt amihez tartozik maró is (3mm átmérőjű) és a hétvégén kb. 1-2cm3 anyagot martam el vele félóra alatt. Ugyan a por illata finom, de biztos hogy nem előnyös ezért a sztem jóval nagyobb porgeneráló fűrészekhez és felső maróhoz kellene egy forgácselszívó.

A linkelt darabtól elvárható a hatékony elszívás ha mindig csak egy gépről szív?

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#47413) raczger válasza epmd (#47409) üzenetére


raczger
őstag

Köszönöm, reméltem van esetleg emberibb áron gyári.

(#47410) kavalkád, (#47411) pali923: azt hiszem akkor a kettő közül az egyiket beszerzem. :R

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#47414) pacman_123 válasza SchumiBácsi (#47412) üzenetére


pacman_123
tag

Egy 100mm szívócsöves elszívó egy 35-40mm szívócsatlakozóra szűkítve? Az minden lesz csak nem hatékony. Nem jó ötlet.

Az ilyen elszívó sok levegőt mozgat meg, kevés vákummal. Ez sok forgácsot termelő gépekre jó, pl gyalugépekhez, nagyobb szalagfűrészekhez - úgy általában olyan géphez aminek eleve nagy az elszívó csatlakozója. Plusz úgy, hogy nem szűkíted le (jelentősen) a csövét. Gondolj bele mi történik, ha 100mm-t lecsökkentesz 40-re. Több mint hatodára csökken a szívófelület, gyakorlatilag "befogod" a szívócső száját.

A merülőfűrészednek, a GTS10-nek, egy felsőmarónak az elszívócsatlakozója kicsi, általában 35mm-es. Azokhoz én egy sima porszívót, porleválasztóval (ciklon vagy Thien-Baffle elven működő) javasolnék. Olyan porszívó lenne hasznos, amiről indíthatod a szerszámaidat is (master/slave kapcsolós).

Én most már 4 éve nyúzok egy OBI-s "sajátmárkás" porszívót (NTS 25). Erről indul jópár szerszám, amit éppen elszív (2400W felsőmaró, 2100W asztali fűrész, 1300W merülőfűrész, 400W excentercsiszoló) A kezdetekkor még nem akartam elhinni, hogy jó 5let a porleválasztó. Aztán amikor állandóan eltömődött a szűrő és elkezdett elég hamar "kínlódni" a porszívó, és nagyon gyakran kellett a kicsi tartályt üríteni, plusz kifújni kompresszorral a szűrőt: építettem hozzá egy ciklonos leválasztót, fahordóval. Ezzel töredékére csökken a porszívóba jutó por, gyakorlatilag csak a nagyon finom porból jut át egy kevés. Átlagos barkácshasználat mellett csak 2-3 havonta nézek rá a szűrőre, addigra érik meg a kompresszoros takarítása.

Olyan (olyasmi) teljesítményű elszívóm, amit linkeltél nekem is van (saját építésű falapátos turbinával, + Thien-Baffle leválasztással, 100l-es "fahordóval") és a kombinált gyalumhoz illetve a szalagfűrészemhez használom. Kipróbáltam amúgy a porszívót is a gyaluhoz. Hát, elég vicces eredményt hozott - ott ugye fordítva ment, nem szűkítettem hanem 35mm-t "bővítettem" fel 100mm-re. Ez sem jó 5let. Főleg ha széles anyagot gyalulsz, a nagy forgács előbb utőbb az elszívótorokban marad. Nem véletlenül 100mm az elszívócsatlakozás, ahogy a merülődön sem véletlenül 35mm-es.

De ha nincs kedved ennyi időt beleinvesztálni, itt egy szép példa szinte a háztartásban fellelhető anyagokból épített, minimál költségvetésű porleválasztásra, ez itt éppen Thien-Baffle elvű. Az eredmény magáért beszél, mennyi por ment a leválasztóba, és mennyi a porszívóba: Kíméled a porszívó motorját is, a szűrőjét is. A videót az izgalmas részhez tekertem, ahol már a működést és hatékonyságot mutatja be, korábban képeken mutatja az elkészültét. És a vesédet sem kell eladnod, hogy megvedd az anyagokat hozzá :)

https://youtu.be/EOKUBxkHtwE?t=241

Vagy ha ennyit sem akarsz időben rákölteni, a Festool szépen kiszolgál, itt csak a zsebedbe kell kissé mélyebben belenyúlni. Ez itt csak a leválasztójuk, ehhez még jön a porszívó ára is:

https://www.festool.hu/g%C3%A9peink/elsz%C3%ADv%C3%A1s/porlev%C3%A1laszt%C3%B3/204083---ct-va-20

Nemtom a profi fórumtársak közül használja-e valaki. Én még csak videós elemzést láttam róla.

[ Szerkesztve ]

Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

(#47415) pali923 válasza raczger (#47413) üzenetére


pali923
tag

Vannak még sablonok, de nem tudom, mennyivel rosszabbak a Blumnál. Minden esetre olcsóbbak:
Kreg, kiciócókínai.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#47416) Soká válasza pacman_123 (#47414) üzenetére


Soká
senior tag

Azért annyit én hozzátennék, hogy a porszívós megoldás (nálam egy Parkside kapcsolós működik) két okból nagyon vacak:
1. rohadt hangos (míg a forgácselszívó indukciós motorja szépen duruzsol, addig a porszívót hosszabb távon zajvédővel kell használni)
2. míg a forgácselszívó 750W-os, addig a porszívóm 1500W-os energiavámpír

A porszívót csak a kézi gépekhez használom, aminek kis elvezető csöve van. Az asztali körfűrészhez, korongcsiszolóhoz aminek 60-as lehet a csöve, ahhoz már a 100-ast szűkítem és szerintem működőképes.

(#47417) kavalkád


kavalkád
aktív tag

merülőfűrész sínhez való gumicsíkot hol tudok venni?

(#47418) Soká válasza kavalkád (#47417) üzenetére


Soká
senior tag

Esetleg itt érdeklődj:
www.gumiheveder.hu
Azt lenne jó tudni, hogy ez lágy PVC vagy gumi vagy micsoda? Egyébként gumiszalag néven érdemes keresgélni.

(#47419) yooccoo válasza kavalkád (#47417) üzenetére


yooccoo
aktív tag

mindegyik gyártó értékesít alkatrészt hozzá

(#47420) Soká válasza Soká (#47418) üzenetére


Soká
senior tag

Mondjuk, ez a legkézenfekvőbb, csak szerintem ezt a töredékéért is be lehet szerezni...
szerk.
közben yooccoo már megelőzött... :)

[ Szerkesztve ]

(#47421) yooccoo válasza Soká (#47420) üzenetére


yooccoo
aktív tag

persze, bármit lehet barkácsolni, csak kérdés, hogy érdemes-e ..
egyrészt a gumi mérete és keménysége sem mindegy, másrészt ezt föl is kellene ragasztani úgy hogy utána leszedhető legyen

(#47422) kavalkád válasza yooccoo (#47419) üzenetére


kavalkád
aktív tag

gyártok magamnak egy sínt az akkus körfűrészhez, ahhoz kell

(#47423) Winner_hun válasza Winner_hun (#46750) üzenetére


Winner_hun
félisten

Porszívó motorjában is elfogyott a kommutátor. 4 éve vettem, használtan. 1x cseréltem benne szénkefét, az előző tulaj egyszer se. Rengeteget megy, jól bírta (2010-es gép). Tartalék motort pár hónapja bespájzoltam (néha kihagyott, a szénkefénél volt érintkezési probléma, akkor láttam hogy már nem sokáig fog menni), miután a hazai ártól dobtam egy hátast (50k vs. 17k+szállítás, nem mindegy).
Ctl 26

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#47424) Soká válasza yooccoo (#47421) üzenetére


Soká
senior tag

Erre találták ki a kétoldalas ragasztószalagot, ezzel van feltéve a "gyári" is.

(#47425) SchumiBácsi válasza pacman_123 (#47414) üzenetére

Az OBI verzióhoz igen hasonló kivitel volt az alapterv, ami örömteli lett volna abból a szempontból hogy ez is közvetlen mehetett volna abba az asztalba ahol a fűrész/maró is lesz. Csak ahogy Soká is írja a komoly zajterhelés mellett elképzelhető a nagy energiaigény is.

Ugyan lehet egy gép több ezer watt de ez sztem 90%-ban felpörgés alatt érvényes. Ha eléri az üzemi sebességét akkor elmegy pár száz wattal is sztem. Utána terhelés függvényében változik például fűrésznél. Nem tudom egy forgácselszívó hogy terhelődik le, mert ha eltömődik akkor lényegében túlpöröghet a motor de sztem nincs olyan erő mint a fűrésznél amikor jól beletoljuk a fát. Ennek ellenére számolni kell az 1100wattal, ez sajna az OBI verziónál nincs megadva. E mellé jön a 2100wattos fűrész ami már együtt 3300watt lehet. Nem tudom hogy szórták szét a villanyosok a fázisokat a műhelyben, ha egyáltalán az egyfázisú dugókon szétszórták, de az biztos hogy a lakás egy része is innen táplálódik, meg a műhely megvilágítása is.

Ami biztos hogy kismegszakító alapján egy fázison 16A van maximum ami 3700W. 500watt marad az áramkör többi elemére.

Amúgy az "egyszerűbb" porszívókhoz ahogy te is építettél én is építenék ciklont, vagy vizes leválasztót. Ezt még nem vetettem papírra de úgy kell elképzelni hogy van egy vizes tartály. Az egyik videóban lévő vödör is jó. A szívófej felőli cső belelóg a víztükör alá, így bármi ami azon jön a víz fogságába esik. A porszívógép csöve a víztükör feletti légtérben van, így a porszívó már lehet 99% tisztaságú levegőt szív. Aztán a tervezés/gyakorlat során kiderül mennyit von le a mindenkori szívóteljesítményből a vízen való átszívás. Ezen is gondolkodtam ha egy kis porszívó lenne.

A nagy porszívónál ezeken nem kellene agyalnom, cserébe a 100mm-35mm szindrómát kellene kezelni. (ugyan ez a kis scheppach-nál is megvan de annak a nagyobbik géphez képest annyira kicsi a szívóteljesítménye hogy sztem ez nem okozna gondot).

Mi van akkor ha mindhárom gép egyszerre be van kötve a nagy forgácselszívóra és az üzemen kívüli gépen is megy az elszívás? Az asztali fűrész szívócsonkja az mekkora?

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#47426) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Fenyőpolc élének kerekítésére, (táblásított fenyő) van valami házilag is használható célszerszám? Nem a kezemre és a smirglire gondolok, mert azzal nagyon soká tart. Valami fúróba fogható ékszíjtárcsa- szerűség pl?

Ilyenre gondolok.

(#47427) kapu2006 válasza Gézengúz (#47426) üzenetére


kapu2006
tag

Marógép, profilgyalu.

(#47428) jimy_l válasza Gézengúz (#47426) üzenetére


jimy_l
tag

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#47429) pacman_123 válasza SchumiBácsi (#47425) üzenetére


pacman_123
tag

Hmmm ... jajjjh ... feladom. Én azt hiszem leírtam mindent, szerintem logikusan. A többit rádbízom.

"Mi van akkor ha mindhárom gép egyszerre be van kötve a nagy forgácselszívóra és az üzemen kívüli gépen is megy az elszívás? Az asztali fűrész szívócsonkja az mekkora?"

Miért akarnál üzemen kívüli gépet elszívni? Vagy egyszerre egy szerszámot szívsz el, vagy lezárod home made elosztóval a nem használatos csatornákat, vagy nézed hogy hova tűnik az elszívás kétharmada. Vagy úgy érted, hogy a levegő "tudja", hogy a nem használt csatornán nem kell áramolnia, ott magától megáll? :)

Továbbra is állítom, hogy 100mm-es elszívócsövet nem (N. E. M. !) szűkítünk le 35mm-re, neked meg ilyen gépeid lesznek (egyelőre, ha nem titkolsz még valamit :) ) 35mm-es elszívócsövel elszívót, aszinkron ("csendes") motorral meg nemigen árulnak. Nem véletlenül. Az aszinkron motoros elszívók kis fordulatúak a porszívók motorjához képest (~2800 rpm). "Csendesek", cserébe (a porszívóhoz képest) kurva nagy lapátú turbinákat hajtanak meg -> ha nem így lenne nem szívnának el semmit -> viazont innentől már kevésbé csendesek. Volt erről egy videóm régen, ugyanolyan távból egy aszinkron motoros elszívót, meg egy porszívó hangosságát mértem. Majd ha megtalálom feltöltöm és elküldöm neked. A gép amit elszívsz (asztali vagy merülőfűrész, vagy felsőmaró ) bőven elnyomja az elszívód hangját, főleg mikor fűrészelsz/marsz is velük, és az néha megesik egy ilyen szerszámmal :)

A kefés motorok (porszívó) meg 20.000-et pörögnek, pöttöm turbinát meghajtva. Ezért hangosak (sivítanak), de cserébe nagy vákumot adnak a 35mm-es elszívócsövön, kis légszállítással. És igen, több a felvett teljesítményük is.

Amúgy Trabanttal is végigmehetsz a Dakar ralin, ha a szerelők a kamionon jó sok pót-Trabantot visznek utánad. Egyszercsak végigérsz, és a szervezők addig nem fújják le a versenyt amíg célba nem érsz vagy fel nem adod.

Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

(#47430) SchumiBácsi válasza pacman_123 (#47429) üzenetére

Mindkét megoldás érdekel és próbálom a nekem legjobbat megtalálni.

A nagy méretű ipari elszívó esetén a pihenőgépről is elszívás nem azért kell mert majd a levegő eldönti honnan szív, hanem hogy ha 100mm a csonk akkor 3×35mm átmérőn nem keletkezik akkora vákuum mint 1×35mm átmérőnél - azaz nem zúg fel motor és nem próbál összeroppanni a szívóoldal. Feltételezem hogy így is nagy lesz a vákuum, mert amíg a 100mm cső 78cm2 keresztmetszetű, addig a 3×35mm is csak 27cm2.

A zajszinttel kapcsolatban pedig pont ez a sivító hang a kérdéses, amit egy gyorsabb porszívó ad. Persze a fűrész és a maró is hangos de nem mind1 hogy egy vagy két gép lesz hangos. Az ipari elszívó lehet hogy hangos, de a levegő süvítése mégse olyan mint egy motoré. A fűrészelés/marás kb. szakaszos jelenségnek tűnik, miközben az elszívás folytonos.

Egyébként ha kis 35mm elszívó lenne, valszeg akkor is be volna kötve mindhárom gép egyszerre, csak akkor volna egy útváltó szelep hogy ez esetben tényleg csak a dolgozó gépről menjen az elszívás.

Ezen a videón a nagy csőméretet mondjuk gond nélkül kihasználja a marógépnél, de a fűrészre is ezzel kapcsol, szűkítőn.

Úgy találom mindkét megoldásnak van előnye és hátránya.

A 35mm elszívó "elrejthető" az asztalban, akár le is zaj-szigetelhető. De ha nem akarok naponta porzsákot cserélni/szűrőt takarítani akkor kell egy homemade előszűrés, ciklon, egyéb filter, stb. aminek szintén van egy helyigénye. Kellhet továbbá egy útváltó ha minden gépet be akarok kötni és nem egy gégével kapcsolni - mondjuk ez a legkisebb gond.

A 100mm elszívó bár nem rejthető el az asztalban de CSBM - azaz csak bedugom és megy. Nem kell előszűrni, előreláthatólag egyben leszív három gépről is - bár ezt a módszert gondolom senki nem próbálta még. Ezeken túl csendesebb lehet és kisebb áramfelvételűbb és az ára sem vészesen nagy. Meg ha pár év múlva véletlen beesik egy nagy lapszabász, akkor nem kell elszívót venni mert már van.

Ha megvan a videó örömmel veszem hátha segít dönteni, mert most egyik megoldást se tudom a másik elé helyezni.

Talán még a szállított levegőmennyiségből (183m3/óra vs 800m3/óra, az OBI féle sajnos nincs megadva pedig jó támpont lenne) lehetne áramlási sebességet számolni adott gégecsöveknél és hogy ez mennyire változna szűkítés esetén. Sztem ezt meg is csinálom a két scheppach gépre, aztán ha több száz vagy ezer km/óra jönne ki szűkítve az nyilván nem életszerű és tényleg kerülendő megoldás :D

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#47431) hdcsaba87


hdcsaba87
aktív tag

Sziasztok! Makita ls1018l gérvágó beszerzését tervezem. Vásárlás előtt érdekelne a véleményetek, hogy érdeme-e beruházni rá? Otthoni barkácsolásra, ajtó díszek, fenyő polcok, diffúzor kockák gyártasára lenne használva.

(#47432) kavalkád válasza SchumiBácsi (#47430) üzenetére


kavalkád
aktív tag

ezt a hibát elkövettem én is, hogy összekevertem a dolgokat, értsd porszívó vs elszívó.
javaslom olvasd el megint amit pacman_123 írt itt.

az elszívónál nem számít a vákum mivel az egy folyamatos, nagy mennyiségű légáramot hivatott fentartani.
a porszívó pedig kis mennyiségű levegőt mozgat, nagy vákummal.

a hanggal foglalkozni meg - szerintem - teljesen felesleges, mivel a légszűrőmaszk és a fülvédő használatának alapnak kell(ene) lennie minden gép használatakor.

(#47433) kavalkád válasza hdcsaba87 (#47431) üzenetére


kavalkád
aktív tag

Madmax81 pont nemrég cserélte le, kérdezd meg hátha el is adja.

(#47434) feregember válasza kavalkád (#47417) üzenetére


feregember
csendes tag

Szilikon szalag esetleg? Nem próbáltam ilyen célra, de sztem a szilárd test - szilárd test érintkezéshez képest sokkal jobb tapadást ad.

(#47435) ahenobarbus válasza thyeby (#46703) üzenetére


ahenobarbus
tag

üdv,

Köszönöm neked és a többieknek is a véleményeket.
Végül megvettem az Elu PS274-st, és igaz lesz még vele munka, megpucolni, leellenőrizni a beállításokat, de elsőre nagyon tetszetős, profi gép. Talán tavasszal odajutok h. megtegyem, és akkor majd részletesebben beszámolok róla.

uff, ocs.

(#47436) laktop


laktop
tag

Sziasztok!
Tudtok adni tippet, hogy hol lehet jó minőségű faanyagot beszerezni belső és kertibútorok, valamint gyerekjátékok készítéséhez Göd vagy Budapest XXIII. kerület környékén? Nem vagyok szaki, csak otthon ütném el az időmet :)

[ Szerkesztve ]

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#47437) Winner_hun válasza laktop (#47436) üzenetére


Winner_hun
félisten

Bentre

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#47438) kavalkád válasza feregember (#47434) üzenetére


kavalkád
aktív tag

nem tudom mennyire tapad a fán, ha lesz időm elmegyek a boltba megnézem, köszi.

(#47439) epmd válasza hdcsaba87 (#47431) üzenetére


epmd
tag

Nekem van egy,egész pontos,neked bőven megfelel.

(#47440) SchumiBácsi

Ki nem találjátok mi történt: 1hónap várakozás után végre elindult a "csomag" így holnap már lehet ismerkedni a gépekkel :D

Elszívó témában előrelépés körvonalazódik, de még mindig válogatok:

OBI és Scheppach

A nagy indukciós gép végül kiesett mert tényleg nem reális még az egyidejű 3x35mm szűkítés sem, merthogy a levegő áramlási sebessége 100mm-en 108km/óra, 3x35mm-en 288km/óra - lenne de mivel mindennek van határa sztem ez inkább összerántaná a gégecsövet és lenne fele vagy harmada a sebesség. Nem tudom de nem is lényeges, kiesett.

A kis Scheppach jóval szelídebb sebességekkel operál, 23km/óra 100mm-en, és 67km/óra 3x35mm-en. Utóbbi biztos kevesebb lesz megint de már nem akkora mértékben mint az indukciósnál. Viszont volna egy negyedik csatlakozás opcióban, ha van értelme: a maró az 90% benne lesz az asztalban és gyári csatlakozójára kötve az elszívó tömlő. Egy ilyesmi extra elszívásnak van e értelme vagy minden helyzetben elég a gyári megoldás?

Ennek fényében melyiket vennétek a kettő közül? Mindkét gép egy árban van.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#47441) Soká válasza SchumiBácsi (#47440) üzenetére


Soká
senior tag

Hát, én már régen elvesztettem a fonalat, de kíváncsian várom a tapasztalataidat, mert őszintén szólva eddig mindent másképpen csináltál, mint mondjuk én. De mivel már az anyagválasztásban is, hiszen míg a többség talán fával kíván dolgozni amikor összerak magának egy kisebb műhelyt, te viszont eleve házi lapszabászatban gondolkodtál.
Tényleg kíváncsi leszek a tapasztalataidra, mert én mióta ezzel foglalkozom, jellemzően azt tapasztaltam, hogy a táblák darabolását jobb lapszabászatra bízni, még akkor is, (sőt talán főleg akkor) ha egész táblában gondolkodom.
Persze, nem tudom, hogy te végül mit is akarsz kivitelezni? Nyilván van olyan helyzet, amikor nem lehet előre méretre vágatni mindent, főleg ha nem önálló bútort készítesz, hanem valamilyen beépített jellegű belsőépítészeti cuccot.
Tényleg kíváncsi leszek a tapasztalataidra.
Ha jól értem, jó gépeket vettél, azzal nem lesz baj, kérdés, hogy tudod-e azt az elvárt minőséget produkálni velük, amit a bútorlap vágása megkíván.

(#47442) RobexX10


RobexX10
aktív tag

Ilyet esetleg használt már valaki? Mi a véleményetek róla?

(#47443) Apaf3j válasza RobexX10 (#47442) üzenetére


Apaf3j
tag

Pacman: 3... 2... 1... :)

Climate is what you expect, weather is what you get.

(#47444) pacman_123 válasza RobexX10 (#47442) üzenetére


pacman_123
tag

@Apaf3j: ... és emlékszel ;]

A K5-ös verziót használom. Össze nem lehet hasonlítani pl az uni-maxos (ami egy hulladék, a megvezető hüvelye okán) vagy a Wolfcraft (ami egy fokkal jobb) pocket hole cuccával, a hozzáadott fúróhegy kategóriákkal jobb, a megvezető hüvely tartósságáról még azért nincs érdemi infóm (az unis 64 után oválisra kopott, ezen érdemi kopást még nem látok), mert szűk egy éve van meg, kb 5-6 alkalommal, ~100 furat készült el vele. A szorítója nagyon jó, tényleg kényelmesen és gyorsan be tudsz fogatni, egymás után eltérő vastagságú elemeket is. Ez a K4-es sem lehet sokkal "rosszabb", a lényegi különbséget a befogásában látom, körülményesebb átállni más anyagvastagságra, de gondolom ugyanolyan jól szorít mint az utódja.Plusz a K5-nek van elszívócsatlakozása. Poénból kipróbáltam, de amúgy azt nem használom.

Csavart és magát a K5-öt is ebay-ről vettem.

Viszont vigyázz, ezt a technikát itthon a sátán művének tekintik, és hamar máglyára kerül a használója. Nyílt fórumon hamarabb vállalnám be, hogy meleg vagyok (amúgy nem) mint azt, hogy ezt használom :U

Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

(#47445) pali923 válasza pacman_123 (#47444) üzenetére


pali923
tag

Mi van??? Jól olvasom, hogy nincs is flexed? ;] :))

Szerintem az utolsó bekezdésed eltúlzod kissé. Nekem legalábbis nem tűnt fel eddig, hogy így lenne.

[ Szerkesztve ]

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#47446) pacman_123 válasza pali923 (#47445) üzenetére


pacman_123
tag

Miii? 4 is van ;]

Jó, lehet hogy túlzás de megkaptam már fészes "szakmai" csoportban, a zindkszes fórumon hogy ez az egész csak amerikai majmolás, sz*r, nem erős, körülményes, "nincs" itthon csavar hozzá, satöbbi. Hátjó ... :) Nálam sem kizárólagos kötési mód, de néha előveszem.

Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

(#47447) kapu2006 válasza pacman_123 (#47446) üzenetére


kapu2006
tag

18-20mm-es rétegelthez tökéletes.

(#47448) RobexX10 válasza pacman_123 (#47444) üzenetére


RobexX10
aktív tag

Köszönöm a hasznos infókat! :)

Úgy vagyok az ilyen új vagy másféle dolgokkal, hogy ki kell próbálni és majd utána eltudom dönteni mennyire vált be. :)
Amit eddig láttam róla az tetszik.

(#47449) kavalkád válasza feregember (#47434) üzenetére


kavalkád
aktív tag

elmentem és vettem ott szilikon szalagot, jónak tűnik, de majd beépítés után nyilatkozom.

(#47450) SchumiBácsi válasza Soká (#47441) üzenetére

Nincs ebben semmi bonyolult.

A legutóbbi építményt is már csak szabta az asztalos, nekem kellett összerakni. Illetve várhattam volna pár hónapot mire úgy dönt hogy ráér. Legutóbb már szabni se volt hajlandó, így gondoltam kézbe veszem az irányítást.

A lapszabászat csődjéhez nem járulok teljesen hozzá mert a Metabo sínnel meghatároztam az itthon leszabható maximális élhosszt, ami 150cm. Persze lehet olyan eset amikor 2méter magas valami, ilyenkor úgy lesz tervezve hogy ekkora élhosszúságú dolgot ne nagyon kelljen itthon még vágni, kivéve ha nagyobb táblát vágok keresztbe (pl egy 120cm magas valamihez, amit egy 240cm hosszú tábla kettévágásával elérek).

Az anyaghasználatban MDF lesz a jellemző, sima vagy laminált bútorlap ritkábban. De attól se félek, van itthon kidobott bútorlap is gyakorlásra, csak legyen hétvége - illetve a korong ezekhez mert attól hogy a gyári olyan amilyen még nem akarom tönkretenni egy nem neki való anyaggal.

Az elszívóval meg nem trollkodok, csak tapasztalat híján próbálok tapogatózni melyik a jobb: porszívó vagy elszívó: porszívó kis légtömeget szív nagy vákuummal, az elszívó nagy tömeget kis vákuummal, ha jól tudom az eddigiekből.

Az elszívandó helyen a porszívó 35mm keresztmetszete adja magát, de mivel ki lesz egészítve egy ciklonnal, annak lesz egy áramlásrontó hatása így a szívóhatás csökkenhet és attól tartok hogy nem fog mindent elszívni.

A forgácselszívó, 100mm keresztmetszeten indít és annál lehetőség van több helyről egyidőben szívni. Például a marónál ugyanúgy beállok a gyári 35mm-be az asztal alatt, aztán fent is beállok egy 60mm-el például. Itt de bármilyen esetben is kevesebb lesz a vákuum viszont cserébe jóval nagyobb légtömeg mozog.

A kérdés az hogy kis légtömeg nagy vákuum a jó, vagy kis vákuum nagy légtömeg az ideálisabb.

Addig is kreálok egy vödrös ciklont és kísérletezek egy meglévő szobaporszívóval de sztem ekkora méretben ilyen gépekhez OBI Cleaning NTS 25/1500, vagy Scheppach HA 1000. Ennek akarok addig is a végére járni.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.