Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#47951) lela válasza pacman_123 (#47948) üzenetére


lela
aktív tag

Merthogy ott mindig minden jóval olcsóbb átszámolva, mint idehaza (érdekes egy árpolitika)

Ne is mond az általad ajánlott fúrószárat 3200ft ért vették meg nekem Londonban...

(#47952) kenwood3


kenwood3
őstag

Sziasztok!
Lehet nem pont ide illo kerdes, ezert sry, de nem talaltam jobb topikot!
Nemreg vasaroltam igen nagy mennyisegben tolgy keriteslecet! A fele kb mar eleg szaraz volt, de a masik fele meg eleg nedves. Kitettem szaradni a vizest , es azt vettem eszre, hogy elkezdtek a lecek repedezni. Nincs meleg, napos helyen le van takarva a teteje fooliaval. Mi lehet az oka a repedesnek? Mit tudok tenni ellene? Elore is koszonom a valaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#47953) generatoros válasza pacman_123 (#47948) üzenetére


generatoros
tag

Szia András! A Lidl szerszámoktól egyre jobban megyeget el a kedvem. Van két db fúró csavarozom , 2 ill 3 évesek és az akku mindkettőnél ,mintha a végét járná, töltés után csak rövid ideig tudom használni 20- 30 csavar és tölthetem újra. Találtam egy céget akik 7-8 ezerért fejavítják új cellák beépítésével Kínából,rendelt . Találtam egy másikat a közelemben akik el sem vállalják a Parkside akkuk felújítását. Na most mi van? Kezdjem előlről és vegyek Dewalt, Hitachi vagy más jobb márkás cuccokat? Vagy válasszam a 7-8 ezres javítást?

(#47955) kavalkád válasza #46372352 (#47954) üzenetére


kavalkád
aktív tag

Voltaker Kft-nél újíttattam fel behajtó akksit, ha jól rémlik pont Generators ajánlotta.

(#47956) Winner_hun válasza kenwood3 (#47952) üzenetére


Winner_hun
félisten

A száraznak hitt is repedezni fog telepítés után.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#47957) generatoros válasza #46372352 (#47954) üzenetére


generatoros
tag

Ahogy Kavalkád Írja: Voltaker kft Bp Szőnyi út. ( ird be a keresőbe ott találod a pontos címet, Korekt cégnek gondolom)

(#47959) pacman_123 válasza generatoros (#47953) üzenetére


pacman_123
tag

Szia Zoli! Hümm .. azért kérdezel nehezet, mert ugyan nagy akkusfúróbu*i vagyok, de akkut még sohasem újíttattam fel. Szóval nem tudom az eredeti állapotához képest az új cellák mennyire tartósak, kinai cellák ide vagy oda. Az biztos hogy eredeti akksik a német LIDL oldalról rendelhetőek, ha van "kalandvágyó" rokonod/ismerősöd Németországban, aki időnként jár is haza, releváns alternatíva lehet. Egy 2Ahs 20V-os akksi 13 EUR, ugyanez 4Ah-sban még mindig "csak" 28EUR, és mégis eredeti az akksi. (Kérdés, neked ilyen akksijaid vannak-e)

Azt nem tudom, az itteni fórumtársak maguknak újítottak-e fel akksit, de azt tudom hogy az indexes fórumon többen is írtak erről, sztem dobd be ott is a kérdést, én ebben a témában tényleg nem tudok okosat mondani.

Új, "márkásabb" fúró vásárlása: ha azt nézed, hogy 10e Ft alatt felújíthatod (új akkut vehetsz) és megint betekerhetsz mondjuk 200 csavart a 20 helyett - akkor csak ezt nézve nem éri meg. De az újnak mindig megvan a varázsa. DeWalt, Makita, Milwaukee, Bosch, Hitachi (HiKOKI most már) - ezek egyike se rossz választás. Nézd meg Egy griff kolléga videójának idevonatkozó részét, nagy Maki fan, 4 és 10 éves akkusfúrói mellé szerzett be nemrég egy kefementest. Vagy Hobbit_G a másik fórumról ugye, ő meg "dewaltos" - az ő linkje szerint: DCD778. Szintén kefementes, 2x1.5Ah-s 18V akksival.

Én is most kezdtem el belebonyolódni ebbe a brushless mizériába, a régi fúrók odaajándékozása/eladása után (közben) egy kisebb levegőt vettem mikor a Parkside Performance-t szereztem be. Sokkal nagyobb levegő kellett a Milwaukee erőcsomaghoz (M18 FPP2A2-502P). Ez talán túlzás egy hobbistának, de én tudvalevőleg nem vagyok normális. Lévén hogy egyik sincs még 5 hónapos sem (MW csak 2 hetes), hosszútávú tapasztalatokról nem tudok beszámolni, de terv szerint nekem ők "örökélet+1 napra" lesznek jók. PS-t már használtam kisebb munkáknál (konyhabútor szerelés, hálószoba bútor szerelés pl), teszi a dolgát, jól összerakott gép. A MW párost még csak tesztelgettem, hát azok brutális állatok. De ami meglep hogy ezt az erőt nagyon jól kézben lehet tartani, főleg az ütvefúró-csavarozónál érdekes ez. Mellettük megtartok még egy kicsi kék Bosch-t (10.8V, 2x2AHs akksikkal) a régiek közül, sokszor ő is bőven elég és kicsi és könnyű. És végre nem 8 hanem csak 4 fúróm lesz.

Nehéz jó választ adni. Ha egyéb bajuk nincsenek a fúróidnak, én adnék esélyt az egyik akksinak, a felújításra. 7-8e ft-ot sem szívesen dob ki az ember, de ha ennyiért "új" akksid van, és az neked elég,a fúróid tudják azt amire használod őket, és a felújított akksi jól teljesít, akkor mehet a másik is felújításra. Ha meg nem váltja be a várakozásodat, lehet egy új gépre gyűjtögetni. Kb így látom.

[ Szerkesztve ]

Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

(#47960) Grizzlu válasza pacman_123 (#47948) üzenetére


Grizzlu
tag

Fura az arpolitika, de:

Nyolcszor annyian laknak ott, es elnek sokszoros penzbol, mint mi, igy a ertekesitesi lehetosegek es eselyek sokkal nagyobbak.

Es 19% az ÁFA.

:)

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#47961) pacman_123 válasza Grizzlu (#47960) üzenetére


pacman_123
tag

Lehet, és ez nagyon túlmutat ezen a fórumon, de a 70 EUR vs. 115 EUR (kefementes 20V-os akkusfúró) , nem a mi javunkra akkor is erősnek tűnik, ugyanazon termék/áruházlánc esetén. Mindegy, nálunk szebbek a nők :-)

Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

(#47962) thomgrande válasza pacman_123 (#47959) üzenetére


thomgrande
tag

Eredeti akksi a Hornos kft-től is rendelhető. Hazai szakszervíz.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#47963) Bakus


Bakus
tag

Sziasztok.
Domino tulajoktól kérdezném, hogy mekkora dominot szoktatok használni bútorokhoz?

"A víz örök, de a gép változik"

(#47964) Zerdal válasza Bakus (#47963) üzenetére


Zerdal
tag

5x30 ast szoktam 18 as laminált forgácslaphoz

"Bízz Istenben és tartsd szárazon a puskaport!" Oliver Cromwell || PSN ID: Zer0DMG83

(#47965) epmd válasza Zerdal (#47964) üzenetére


epmd
tag

+1

(#47966) Bakus válasza Zerdal (#47964) üzenetére


Bakus
tag

Köszi. És körülbelül milyen távolságokra egymástól?

"A víz örök, de a gép változik"

(#47967) kenwood3 válasza Winner_hun (#47956) üzenetére


kenwood3
őstag

Es ez normalis dolog? Tudok ellene valamit tenni? Vagy nem tolgyet kellett volna vennem? :(

Mi az az ekezet dragasag??

(#47968) Zerdal válasza Bakus (#47966) üzenetére


Zerdal
tag

Szerintem mindenki máshogy, de nálam ha szűk a szekrény akkor a két széle ( a saját ütközőjével mérve) és a közepére kerül. Mélyebb korpusznál ( konyha alsó szekrény) 4 -et szoktam elosztva. Eddig nem volt gond. :))

"Bízz Istenben és tartsd szárazon a puskaport!" Oliver Cromwell || PSN ID: Zer0DMG83

(#47969) epmd válasza kenwood3 (#47967) üzenetére


epmd
tag

Sajnos a tölgy nem kültérre való,akác meg vörösfenyő az igazi.

(#47970) lela


lela
aktív tag

Én újítottam fel AEG akkus gépet papírszigetelésű NIMH akkukkal, de nem tudja a gyári kapacitást, pedig papíron nagyobb kapacitású akku került bele--> Nem ajánlom.
Véleményem szerint felesleges megvenni a barkács kategóriát, legyen az a fűrész, vagy a fúró mert az lehet hogy nem minden nap használod, de amikor bármit összeraksz akkor huzamosabb ideig használod és ugyan azt a terhelést kapja mint egy asztalosnál. Egy akkus gépnél ez különösen rizikós, mert az akkuja nem arra a terhelésre van méretezve, túlmelegszik, már nem fogja tudni leadni azt a teljesítményt. De mindenki azt vesz amit megengedhet magának, vagy amire vágyik.

(#47971) SchumiBácsi válasza Grizzlu (#47960) üzenetére

Ha itt is 19% ÁFA lenne miből lenne sziget egy tóban? Miből? ;]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#47972) civicfan


civicfan
tag

Helló, használt már valaki Tikkurila Kiva szines lakkot? Ha jól gondolom ez vizes lazúr + vizes lakk összekeverve?

(#47973) pali923 válasza SchumiBácsi (#47971) üzenetére


pali923
tag

Az a sok pénz megmarad a németeknek az olcsóbb áruk miatt, abból tudnak befizetni az eu-ba, amiből mi meg tudunk szigetet építeni. :)) ;]

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#47974) Winner_hun válasza kenwood3 (#47967) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ilyen a fa. Szétesni nem fog.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#47975) kenwood3 válasza Winner_hun (#47974) üzenetére


kenwood3
őstag

Koszonom, a valaszaid! :R

Mi az az ekezet dragasag??

(#47976) kavalkád válasza lela (#47970) üzenetére


kavalkád
aktív tag

akku es akku kozt is van kulonbseg, minosegi, nem hamisitott cellakat kell venni, megbizhato forrasbol es akkor nincs gond.

(#47977) lela válasza kavalkád (#47976) üzenetére


lela
aktív tag

Persze, ha meg tudod venni azt a minőséget amit gyárilag beletettek, akkor nincs gond, már csak a forrást kell megtalálni... Mint írtam én próbáltam jobb minőségből venni, a TME.EU-ról vettem, papírszigetelésűt, de nem igazán vált be.

(#47978) SchumiBácsi válasza lela (#47977) üzenetére

Aki szedett már szét ilyet biztos tudja, de sztem a Li-Ion akkukat 18650 vagy 26650 3.7voltos cellákból rakják ki. Ilyen cellát meg jó pénzért lehet venni, kérdés be tudjuk e szakszerűen építeni, illetve tölti e majd a gyári töltő.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#47979) Winner_hun


Winner_hun
félisten

K-s piher szorítója van valakinek kölcsönbe? 2-4 db-ra lenne szükségem 3-4 hétig. 30 cm hosszú lenne a legjobb, 60 cm-esnél hosszabbat nyűg kezelni. Felhívtam ma egy rakás céget, senkinél sincs raktáron. Felhívtam a nagykert, össz-vissz 2 db 60 cm-esük volt, azt kiszállíttattam kiskerbe és már el is hoztam. Meg tudom így is oldani a feladatot de csöppet kényelmesebb / haladósabb lenne a munka több db-bal...

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#47980) nullpoint


nullpoint
senior tag

Érdekes kérdés. Nincs ilyenem, de amúgy már régóta :

Nőt, szerszámot, autót nem adok kölcsön. :D

Ritka volt az olyan eset ahol hibátlanul kaptam volna vissza hibátlan állapotban kölcsönadott szerszámot. :(

[ Szerkesztve ]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#47981) generatoros válasza pacman_123 (#47959) üzenetére


generatoros
tag

Köszi a részletes válaszod. Én is szeretem eredeti cuccokkal megoldani a problémákat( javításokat), de ha 2 ill 3évet bírtak az akksik akkor sok jót nem várhatok az eredetitől sem, ezért gondoltam a felújításra, de hát én lassú döntéseket ( lassan) hozok. Azt hiszem kipróbálok egyet aztán ha megmérgesedek veszek márkás Csavarozókat.

(#47982) generatoros válasza SchumiBácsi (#47978) üzenetére


generatoros
tag

A beépítés talán még menne, mehetne is, de ahogy írod a töltőn van a hangsúly. Azért volt nekem nagyon szimpi a Voltaker KFT, mert amikor beszéltem a szakival aki ezeket csinálja azt mondta vigyem a töltőt is mert meg nézik nem e kell valamit alakítani az elektronikán is amiért nem kér külön pénzt.

(#47983) generatoros válasza pali923 (#47973) üzenetére


generatoros
tag

Azt hittem itt nincs politika. Ha belekezdünk( remélem nem)akkor sosem lesz vége a sok sok egyéni véleménynek( amik a legtöbb esetben semmit meg nem oldanak, csak apákat fiaikkal és barátot a barátjával veszejtenek össze).

(#47984) blash válasza generatoros (#47982) üzenetére


blash
tag

Fura lenne, ha mas tolto kene, foleg, ha ugyanolyan nevleges teljesitmenyu cellakat veszel. Az ismertebb kinai webshopokban (gearbest, banggood, dx vagy ebayen is) kapni normalis akkukat is. Ami me'g kell hozza, az egy ponthegeszto. Mert hiaba forrasztjak me'gis a li-ion cellakat, de egyaltalan nem tesz jot a tobb masoperces parszaz fokra melegitett femkupak a cellaban levo vegyianyagoknak, akar fel is felrobbanhat.

Ponthegeszto barkacsolasahoz nem kell mikrot sem szetkapni, mert egyszerubb akkubol epiteni:

https://www.instructables.com/id/Simple-Battery-Spot-Welder/

https://m.youtube.com/watch?v=o1NFbchHeM8
 

(#47985) generatoros válasza blash (#47984) üzenetére


generatoros
tag

nem értek a litíum ionos akku cellák építéséhez sem a töltéshez. Többször hallottam a töltő spéci voltáról, ezért gondolom, hogy a szaki nem beszélt teljesen zöldségeket. Az autóhoz használt savas akksik esetében ,töltéskor csak az számított, hogy 6 vagy 12 voltos legyen a teljesítmény csak annyiban, hogy a nagyobb amper órás akkut tovább kellett tölteni.

(#47986) Grizzlu


Grizzlu
tag

Urak,

Keritest epitek pontalappal akac gerendakbol es deszkakbol. A kivitelezes nem gond, a feluletkezeles okoz nemi fejvakarast, eddig sosem kentem akacra semmit.

Feluletkezeles elott hanyas papirral csiszoljam, hogy jol felvegye az anyagot?

Milyen anyagot erdemes hasznalni ra? Kedvencem a Milesi viaszos vekonylazur. Fogja szepen, vagy menjek mas iranyba? Ki mit ajanl?

Erdemes feluletkezeles elott konzervalo alapozot kenni, vagy az akac eleg szivos anelkul is?

Egyeb tippek?

Koszi elore is!

[ Szerkesztve ]

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#47987) st6969


st6969
őstag

Sziasztok,
Szeretnék egy polcot szabatni az akasztós gardrób szekrénybe. A szekrény külső szélessége 795mm, 18mm-es bútorlapból van. Milyen szélességűre kérjem a polcot, mennyivel kisebbre szokás szabatni? A 795mm-ből lejön ugye a két oldallap (2x18mm), tehát a belső szélesség 759mm. Ha mondjuk 755-re kérem, az jó lehet? Így biztos nem szorul meg. Élzáratni elég csak az elülső oldalán, igaz?
Köszönöm!

(#47988) thyeby válasza Grizzlu (#47986) üzenetére


thyeby
őstag

Akácot ha nem is kezeled semmivel, a földbe ásva 40 évet kibír. Magyarul nem kell semmit paráznod, konzerválnod.

Teljesen jó a milézi ikszgété.

Csiszolás:
- Ha a szép tükör felület a cél, akkor elmehetsz szalagcsiszolóval szálára 100-as szemcseméretig.
- Ha a lazúr tartóssága a cél, akkor nem szálára, hanem 60-as excenterrel, és slusszpássz.

Szerelés:
Gondolj arra, hogy ha 20+ év után kitalálod, hogy lebontva frissítenéd, esetleg akkor már nincs milesi xgt, akkor a kapupántcsavaros kötés oldása nemigen fog sikerálni.
(Jómagam hatlapfejű csavarokkal tenném fel vak anyákkal.)

Több fa van, mint asztalos!

(#47989) thyeby


thyeby
őstag

Fiúk!

Használ-e valaki ilyen makitacsudát?
Merjem megvenni?
(Már mindent kipróbáltam ezen kívül.)

Több fa van, mint asztalos!

(#47990) jimy_l válasza Grizzlu (#47986) üzenetére


jimy_l
tag

Szinte bármilyen olaj. (akár motorolaj is)
Legalább kétszer.

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#47991) epmd válasza thyeby (#47989) üzenetére


epmd
tag

Én már túl is adtam rajta!

(#47992) Grizzlu válasza thyeby (#47988) üzenetére


Grizzlu
tag

Köszi!

A csavarral jó tippet adtál :R

A gerendák rögzítésére mit érdemes használni? Lecsavarozhatót, vagy bebetonozhatót?

[ Szerkesztve ]

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#47993) Grizzlu válasza jimy_l (#47990) üzenetére


Grizzlu
tag

:R

Lenolajkence is jó? Kültéren szeret megfeketedni.

[ Szerkesztve ]

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#47994) blash válasza Grizzlu (#47993) üzenetére


blash
tag

Nem lesz az oda kisse draga?

(#47995) Grizzlu válasza blash (#47994) üzenetére


Grizzlu
tag

Tán Te fizeted?

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#47996) kapu2006 válasza Grizzlu (#47993) üzenetére


kapu2006
tag

A lenolaj alapozónak jó. Önmagában penészedik. Csak akkor lesz jó, ha ráfestesz olajfestékkel, vagy zománccal.

(#47997) thyeby válasza Grizzlu (#47992) üzenetére


thyeby
őstag

Mondom, ne alapozz semmit. Mehet rá egyből a milézi. (a lenolaj végképp nem oda való)

A gerendák alatt a kerítésoszlopokat kell érteni? Ha igen, én a bebetonozhatót használnám inkább. (legalább öt centit kiálljon)

Több fa van, mint asztalos!

(#47998) thyeby válasza epmd (#47991) üzenetére


thyeby
őstag

Több fa van, mint asztalos!

(#47999) Armahun


Armahun
addikt

Ezt a lenolajat felejtsétek már el.
Régen jó volt mikor nem volt más, trinát alá, hogy ne szívja a fa.
Az oldószeres festék alá való. Azokból meg környezetvédelmi okokból kivontak mindent amitől tartós volt.

Most már inkább vizes bázisú anyagok vannak, az meg nem szívódik be olajos feluletbe.

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#48000) kapu2006 válasza thyeby (#47998) üzenetére


kapu2006
tag

Mi újság az új mosógéppel? Tapasztalat?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.