Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#47701) Gara1979


Gara1979
csendes tag

Üdvözlet!
Kezdő érdeklődőként tudna nekem eligazítást nyújtani valaki az Alapvető Kézi asztalos szerszámok terén?
Azt már tudom, hogy megfelelő minőségi szerszám nélkül baromira nehéz jó munkát végezni, a gondom azzal van, hogy egyszerűen nem találok információt arról, hogy ki gyárt minőségi/tartós/pontos kézi gyalut, fűrészt stb. esetleg melyik márkát kell kerülni mint a leprást?

(#47702) epmd válasza verybigboy (#47700) üzenetére


epmd
tag

Lehet elkerülte a figyelmemet,még mindig nem tudom milyen anyagot akarsz vágni milyen vastagságban.Én a legdrágább Makitát [link]
cseréltem Festoolra [link],vastag lappal,vastag anyagban egész jól tartja a derékszöget.A Makita messze elmarad ettől a géptől,viszont csak fele annyiba kerül. :)

(#47703) jimy_l válasza SteveL03 (#47690) üzenetére


jimy_l
tag

Oldja meg, Ő az asztalos. :)

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#47704) verybigboy válasza epmd (#47702) üzenetére


verybigboy
senior tag

A vastagság az 5 cm alatt lenne, de inkább 3 cm alatt ... ott bármi megfordúlhatna (elviekben).

A festool az már azért kiesik, 50k alatt kellene maradnunk!

(#47705) jimy_l válasza Gara1979 (#47701) üzenetére


jimy_l
tag

Mondjuk te is legyárthatod magadnak a szerszámokat. :C

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#47706) epmd válasza Gara1979 (#47701) üzenetére


epmd
tag

Attól függ mennyit szánsz rá? :) Stanleyből egy alapkészletet talán össze lehet szedni 80-100 rongyból,vagy minőségi márkákból a többszöröséért.A szakmához azért egy vésőkészleten,egy kalapácson és egy fűrésznél többre lesz szükség.

(#47707) SchumiBácsi válasza verybigboy (#47700) üzenetére

Minél vastagabb a penge annál merevebb lesz így kevésbé hajol majd el. De hiába vastag a penge ha szar a megvezetés. Ezért olyan gépet célszerű keresni ami egyrészt igen vastag pengét fogad, másrészt atom jól vezeti.

Különben ha egyszerre akarsz egyenest és alakzatokat is vágni akkor szarban vagy, mert egyenes vágásra vezetősín melletti fűrész volna tanácsos, viszont egy hangszóró kör alakú helyéhez a dekopír lenne a nyerő.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#47708) Soká válasza Gara1979 (#47701) üzenetére


Soká
senior tag

Ez azért így túl általános, lehetne írni egy tankönyvet. Ha az alapoktól kell elindulnod, akkor keresni kell egy szakipari könyvet és végigolvasni. 200oldal. És ha van konkrét kérdésed, akkor talán érkezik segítség.
Nagyon sokféle szerszám jöhet szóba ám.
https://woodandshop.com/which-hand-tools-do-you-need-for-traditional-woodworking/

De azért jellemzően a barkácsolók nem kézi szerszámokban "utaznak" mert sokkal lassúbb a munka vele mint egy kis barkácsgéppel.

(#47709) Kiscsőke válasza verybigboy (#47694) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

A JV600K itt van mellettem, direkt felhoztam a garázsból amikor olvastam a hsz-t, hogy megnézzem a csatlakozását. Egy zöld Boscht váltott le, ami után ez megváltás.

A merőleges dekopírral vágásról, lehet bármilyen vastag a fűrészlap, és bármilyen profi a fűrész, ha odaadom bátyám kezében biztos hogy nem lesz merőleges a vágásszög.
Indoklás:
Egy valamit érdemes tudni akármilyen vastag az a fűrészlap, tud rajta akkorát nyomni az ember amitől elhajlik, ergó nem lesz merőleges a vágás. Merőleges vágásképet megfelelő előtolással és sebesség megválasztással lehet produkálni . Amihez kell egy megbízható dekopír, de nem feltétlen kell egyből festool-t vennünk.

[ Szerkesztve ]

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#47710) kavalkád válasza epmd (#47702) üzenetére


kavalkád
aktív tag

ilyen Makit tervezek venni majd egyszercsak, ha van időd/kedved megosztanád lécci milyen negatív/pozitív élményeid voltak vele?

(#47711) nullpoint válasza verybigboy (#47700) üzenetére


nullpoint
senior tag

Ahogy írta Kiscsőke, kék Bosch jó volt , zöld meg nem, ezen nincs is mit csodálkozni. A zöld bosch az barkácsra van. Amit te néztél szintén kék, de meg kéne nézegetned őket élőben. Lapvastagságról meg szintént írt jót lejjebb Kiscsőke.

[ Szerkesztve ]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#47712) epmd válasza kavalkád (#47710) üzenetére


epmd
tag

Egy kocsibeálló építéséhez vettem tavaly olyan mozzanatokhoz amit már kőrfűrésszel nem tudtam megoldani.A 7,5 centi vastag lucfenyő anyagnál nem tartotta a derékszöget,minden vágást ki kellett igazítani szalagcsiszolóval sajnos.Ezen a gépen nincs többpontos megvezetés csak egy görgő alul(a Festoolon van).Egy 4 centis munkalapnál is simán alá tudott vágni..Az sem tetszett rajta Ha korrigálni akartam egy vágást,a gépet hiába húztam hátrább egy fél centit, a lap még mindig ott maradt,túl nagy a fűrészlap "játéka"előre- hátra.Készítettem egy fix íves ablakot 68 mm-es boroviból,ráhagyással ki akartam vágni az ívet,hogy majd hozzámarom a maradékot sablonnal,hát a túloldalon a jelöléshez képest 3 centivel vágott odébb.Akkor elhatároztam hogy ez a gép nekem nem kell,el is adtam.Arra jó hogy valamit elcsapkodjon,vagy lenagyoljon az ember,de pontos munkára sajnos alkalmatlan szerintem,többet vártam tőle.Pozitívumot nem nagyon tudok mondani róla. :)

(#47713) epmd válasza Kiscsőke (#47709) üzenetére


epmd
tag

Ebben szerintem csak az a bökkenő,hogy talán a Festool az egyetlen márka akinél vásárlás előtt ki tudod próbálni a gépeit,az összes többi márka zsákbamacska.Itt a fórumon is sokszor van hogy egy gép agyon van dicsérve hogy milyen f@sza,de lehet hogy nekem meg nem hozza az elvárásaimat. :)

(#47714) nullpoint


nullpoint
senior tag

Van Festool ps300 és Makita 4351FCTJ is . A kettő közül egyértelműen a festool vezetése az ász, de ahhoz nagyon kell küzdeni hogy egy 38mmm vastag munkalapot ne tudjak derékszögben vágni. Mindkét géppel tudok pontosan vágni.

Az ív vágásának is van egy technikája. Persze nagyon vastag, de3colos anyagon is lehet aránylag normálisan vezetni a vágást, persze kell hozzá egy megfelelő hosszúságú és minőségű lap, és feltételezzük hogy nem r25 a kivágandó ív.

[ Szerkesztve ]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#47715) kavalkád válasza epmd (#47712) üzenetére


kavalkád
aktív tag

köszi az infókat!

(#47716) kapu2006 válasza Gara1979 (#47701) üzenetére


kapu2006
tag

Angol nyelv megy?

(#47717) kapu2006 válasza Gara1979 (#47701) üzenetére


kapu2006
tag

Azt mondta az öreg asztalos.
fűrész, véső, gyalu
Ha ezekkel nem tudod megcsinálni a bútort, akkor a legdrágább géppel sem.

(#47718) kavalkád válasza kapu2006 (#47717) üzenetére


kavalkád
aktív tag

ezzel azert lehetne vitatkozni, ez kb olyan mintha azt mondanam, hogy aki nem tud lovagolni az autot vezetni sem.

[ Szerkesztve ]

(#47719) kapu2006 válasza kavalkád (#47718) üzenetére


kapu2006
tag

Aki nem tud olvasni a sorok közt, az nem is érti.

(#47720) verybigboy válasza kapu2006 (#47719) üzenetére


verybigboy
senior tag

Na most ez akkor jó. A "csúcs" Makita dekopírral ilyen "eredményt" lehet elérni??? Nem tudom hogy ott mennyire volt hagyva hogy a gép dolgozza ki magát és mennyire volt erőltetve a dolog és annak eredménye lett ez a fajta különbözőség a 2 oldal közt, vagy tényleg ennyit lehet csak dekopírtól elvárni? ... mert ha igen, akkor eljutunk oda hogy nincs is értelme komolyabb dekopír megvásárlásának, hisz már bocsánat szart, szarul vágni mindegyik tud, legfeljebb nem 3 cm-el vág arrébb hanem 3.5cm-el. Mondjuk azt kicsit erősnek érzem egy 7cm vastag vágás esetén hogy a penge az egyik oldalhoz képest 3 cm-el elmenjen, az azért már valami, nem értünk félre? Az már szögben vágásnak minősül, és ráadásul nem is kis szögnek? Azért 7 cm-es anyag vágásánál 3 cm-es különbség igen soknak érzem, szerintem ott valami félreértődik, annyi azért nem lehet/nem lehetne!!!

(#47721) kapu2006 válasza verybigboy (#47720) üzenetére


kapu2006
tag

A dekopír nem való 7cm vastag anyag vágására. Arra ott a szalagfűrész. Vagy a keretes fűrész.

[ Szerkesztve ]

(#47722) epmd válasza verybigboy (#47720) üzenetére


epmd
tag

Azért nem kell ilyen borúsan látni a dolgot.Elég egy csomó,vagy a fa szálai hogy elvigye a lapot,főleg vastag anyagban.A Festool mellett még van egy régi Bosch gépem is [link] de ezt még mindig többre tartom mint a Makitát.Mondjuk ez a "komoly" gép is nézőpont kérdése,nálam a Festool és a Maffell a favorit. :)

(#47723) nullpoint válasza epmd (#47722) üzenetére


nullpoint
senior tag

Még mindig tartom hogy lehet egyforma minőségben vágni a Festoval / Festoollal meg a Makitával. Mafellből egyedül a ksp40-et akartam, a flexi sín miatt, de aztán maradt a Festool, a vastagabb átvágható méret miatt.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#47724) MrChris


MrChris
nagyúr

Marokanyákat hol tudnék venni, Bp belvárosához közel? M8-as kéne, lyukas/nyitott és 3-4 ágú. Lehetőleg olyan aminek pár húzás után nem gyaszlik ki a betét anyája. Mindenütt ezt látom, de valahogy elég hergyának látszik.
Váli u. Bakosnál kapni? Meg találtam olyat, hogy Technocar Trade, de nem túl informatív a honlapjuk.

(#47725) generatoros válasza MrChris (#47724) üzenetére


generatoros
tag

Nyitott is legyen, 3 vagy négy ága legyen? Ilyen kritériumok mellett nem is fogsz mást találni, mint amit linkeltél.Véleményem szerint ezek az anyák nem arra valók , hogy állati erővel megtépjük, normál használat mellett jól és sokáig használható.

(#47726) Zerdal válasza MrChris (#47724) üzenetére


Zerdal
tag

Esetleg nézz körül itt. https://www.powerbelt.hu/csillagalaku-marokcsavar-c1202

[ Szerkesztve ]

"Bízz Istenben és tartsd szárazon a puskaport!" Oliver Cromwell || PSN ID: Zer0DMG83

(#47727) epmd válasza nullpoint (#47723) üzenetére


epmd
tag

Nem is tudom mire elég 40mm vágásmélység.

(#47728) epmd válasza MrChris (#47724) üzenetére


epmd
tag

A Szögker is árul ilyeneket.

(#47729) SchumiBácsi válasza Zerdal (#47726) üzenetére

Ugyanezen cuccok cikkszámával azért majd keressen utána a neten máshol is, mert elképzelhető hogy itt az árak nagyon megszaladnak.

A fűrészemhez tervezek egy hosszabban is eltolható extra asztalt amivel 1-1.2métert tudnék tolni. Több verzióból van egy egyszerűen megvalósíthatónak tűnő körtengely+csapágy konstrukció. Az összetevők árában több mint 30k az eltérés egy olcsóbb shophoz képest.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#47730) generatoros válasza SchumiBácsi (#47729) üzenetére


generatoros
tag

powertbelt-nél minden más cég olcsóbb.

(#47731) MrChris válasza Zerdal (#47726) üzenetére


MrChris
nagyúr

Köszi, ez már legalább jobban néz ki.

generatoros: Lehet, de a kedves kollégák mindig, mindent kicsit megbikáznak. :D Lebeszélni róla esélytelen...

(#47732) SchumiBácsi válasza MrChris (#47731) üzenetére

A marokcsavart? A menet szokta megadni magát, vagy a markolata?

Mert ha utóbbi akkor 10.9 menetes csavar és anya, a menetes szár hatlapfejére meg hegesztesz mondjuk egy adott szélességben és hosszúságban laposvasat.

[ Szerkesztve ]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#47733) MrChris válasza SchumiBácsi (#47732) üzenetére


MrChris
nagyúr

Marokanya. Markolatban elkajszul a betét... Ja, ezen is gondolkodtam, csak nincs hegesztőnk, se tapasztat. Pedig egy hosszított anyára ráheftölnénk valami fogantyút... csak akkor megint egy újabb aprósággal lehet szórakozni... Aszem marad 100-200ft-ért a 'hagyományos' végül is filléres marokanyák.

(#47734) pali923 válasza MrChris (#47724) üzenetére


pali923
tag

Én csináltam egy jó nagy marokkal ilyeneket. 10-es rétegelt lemezből vágtam egy ötös lekerekített csillagot (nyilván egy kereszt vagy háromszög is elég, ha valakinek ez jobban tetszik) és egy 2 centis korongot. Kifúrtam, ahogy kell,és a kettő közé beapplikáltam egy körmös anyát (van aki csak egy anyát rak bele, de ez stabilabb). Összeragasztva örökös darabok ezek, bármilyen méretben, sorozatban elég gyorsan meg lehet csinálni. Ugyanezzel a módszerrel, csak csavarokat beszorítva a 2 rétegelt lemez közé akármilyen markos csavart is lehet gyártani. A neten is van egy csomó videó ilyesmiről.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#47735) MrChris válasza pali923 (#47734) üzenetére


MrChris
nagyúr

Köszi! Jó ötlet, ha egyszer visszajön gariból a maróm... készítek ilyeneket.

(#47736) SchumiBácsi válasza pali923 (#47734) üzenetére

Én kondigéphez csináltam meg ugyanezt egy csavarból és súlyzórúdról lejött csillagról. Örök életűnek ígérkezik ez is, ha érdekes holnap bemutatom.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#47737) SchumiBácsi

Holnap valszeg bemutatom a bútorlap tesztvágásokat is amiket ma követtem el, mert egész jó szórás van.

A békebeli 20mm bútorlapot képtelenség szépen elvágni a GTS 10XC féle gyári lappal. Sztem ez azért lehet mert igen kemény a bevonat rajta. Van viszont egy új ágyból kivett darabokra tört szintén laminált lap, gondoltam téglalaposítom őket a sérült részek eltávolításával és mintha nem is ugyanaz a lap menne. A vágáskép majdnem eléri az elővágós lapszabászok minőségét, feltéve ha jó ritmusba tolom.

Ugyan az újnál nem annyira de a réginél elég gyakran rezonancia keletkezik a korongban ezért nem lesz teljesen egyenes a vágás. Sztem ez a vékony korongnak tudható be. Remélem csak a korong okozza és a vastagabb bútorlapvágóra cserélve megszűnik mert ha nem, akkor egy érdekes probléma körvonalazódik.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#47738) Soká válasza SchumiBácsi (#47737) üzenetére


Soká
senior tag

A régi bútorlapokon vastagabb volt a laminált fólia, szerintem az anyaga is tartósabb volt. Ráadásul elképzelhető, hogy idővel az anyag ridegebbé válik és nehezebb lesz szépen vágni. Esetleg már nem tapad úgy a hordozó anyaghoz... De nem valószínű, hogy ebből teherautónyi tételed van :)

(#47739) MrChris válasza SchumiBácsi (#47737) üzenetére


MrChris
nagyúr

"rezonancia keletkezik a korongban ezért nem lesz teljesen egyenes a vágás." Ez nálunk is általános, nem tudtam mást csinálni, bele kell kalkulálnom egy 1mm-es utóvágást ami már egyenes. Arra nem emlékszem, hogy ez mindig ilyen volt, vagy volt ez jó is. Normális a jelenség? Már volt párszor éleztetve.

(#47740) SchumiBácsi válasza MrChris (#47739) üzenetére

Sztem a gyári korong vékony mint a papír: 1.4mm ha jól emlékszek.

A bútorlapvágó 2.2mm lesz és ezek után minden másfajta korong. Amúgy a GTS 10 XC fordulatszáma is érdekes, mert a környékén levő gépek mind gyorsabban pörögnek legalább egy ezres fordulattal. MDF-re a 3200 mondjuk tökéletesnek tűnik, de bútorlaphoz egy 4000ezres fordulatnak jobban örültem volna. Azonban úgy tűnik hogy a fogszám emelése majd kompenzálja ezt a dolgot.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#47741) pacman_123 válasza SchumiBácsi (#47740) üzenetére


pacman_123
tag

"Sztem a gyári korong vékony mint a papír: 1.4mm ha jól emlékszek."

:Y

Te milyen korongot kaptál a GTS10-hez? Nekem - emlékeim szerint - egy 24 fogas, 3.2mm kerffel szállított korongom van. Annak kizárt hogy 1.4mm lenne a lap vastagsága. Sztem annak is 2 felett van. De lemérem este, mert ciki ha rosszul emlékszek.

Az, hogy ezzal a lappal nem tudsz szépen bútorlapot vágni egyáltalán nem lep meg mert sem a fogszáma, sem a fogkiképzése (váltott) sem a fogszöge (pozitív) nem teszi erre igazán alkalmassá. Írtam korábban többször is, hogy a bútorlapvágó nemcsak attól az, hogy sok foga van, hanem mindhárom paraméterét ehhez a feladathoz igazították: sok fog, egyenes-trapéz fogalak, negatív fogszög.

Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

(#47742) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!
ilyen fem rudat szereintetek honnan lehet szerezni? eloszoba szerenyhez lenne cipotartos reszhez.

udv
b.

(#47743) thyeby


thyeby
őstag

Fiúk!

Csinálom a konyhaszekrényt. Nem dolgoztam még aventos-al. Az erőhordozó kiszámításához nekem kevés az agyi kapacitásom, nem értem az útmutatót. (Már enélkül is izomlázas az agyam - totál lakásfelújításban vagyok, egy szobában élünk már ötödik hete, és a műhely is be van dugulva új és régi mosógéptől, sütőtől, meg ilyen "apróságoktól".) Aventos HF harmonika felnyíló, ami 2 db egységesen 300x600 (tehát összesen 600x600) frontot nyit. Nekem ehhez elég a 2200-as erőhordozó?
Van továbbá két db nem harmonikás felnyíló ajtó. Az egyik cca 200x600, a másik pontosan 300x900. Ezekhez melyik TIP-ON felnyíló erőhordozót kell választanom?
A front 18 mm-es MDF.

Nem merek Nélkületek kattintani a Sevrolandnál, mert nem occó mulatság, ha elrontom a rendelést, és az idő is kezd szűkös lenni.

Örök hálám annak, aki biztosra kisegít hamar. :R

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#47744) Soká válasza bazsimano (#47742) üzenetére


Soká
senior tag

bronzker.hu
Felhívod, megmondják van-e.

(#47745) kavalkád válasza Soká (#47744) üzenetére


kavalkád
aktív tag

de ahhoz tudnia kellene az eredeti kérdezőnek, hogy mit keressen :)
ez szerintem nem sima rozsdamentes acélcső, hanem valami nikkelezett/krómozott csoda

[ Szerkesztve ]

(#47746) kapu2006 válasza thyeby (#47743) üzenetére


kapu2006
tag

Aventos melyik?

Ja! Látom. Mindjárt utána nézek.
Én a HK-XS-t építem be.

[ Szerkesztve ]

(#47747) thyeby válasza kapu2006 (#47746) üzenetére


thyeby
őstag

Okés, előre is köszönöm!

Nekem TIP-ON kell, mert nincs fogantyú sehol.

Üvegesek tesznek kivetőpántot az üvegre? Vagy nekem kell furmányolnom?

Több fa van, mint asztalos!

(#47748) kapu2006 válasza thyeby (#47743) üzenetére


kapu2006
tag

Tehát:
Korpusz magasság : Aljától a tetejéig 2 x 300mm= 600mm
Az egyes lapok súlya : 0,3 x 0,6 x 0,018m= 0,00324m3 * 800kg = 2,592kg x 2db = 5,184kg
Az erő 600 x 5,184 = 3110

Nem adtam hozzá a fogantyú súlyát.
Szerintem 1 db. erőkar elegendő, lévén csak 60cm a szélesség.

NEM! Kettő kell a gyengébbikből!

:W

Azért várj még más válaszra is. (több szem.... :-) )

[ Szerkesztve ]

(#47749) kapu2006 válasza thyeby (#47747) üzenetére


kapu2006
tag

Akkor olyan kivetőpántok kellenek amiben nincs rugó, de a felsők fékesek legyenek. A középsők csak olyan himbi - limbi -sek.

(#47750) kapu2006 válasza thyeby (#47747) üzenetére


kapu2006
tag

Ezt beszéld meg az üvegessel. Te otthon ki nem fúrod. Legalábbis kis veszteséggel. De lehet, hogy van ragasztós kivetőpánt is. Akkor nem kell fúrni.

Van csak q.va drága. Az utolsó kettő.
Kérdés mennyiért fúrja az üveges.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.