Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46751) Soká válasza Kiscsőke (#46744) üzenetére


Soká
senior tag

Nem lehet, hogy éppen a merevítésed húzta el? Nekem nagyon úgy tűnik, hogy teliberagasztottad az egészet, így a fedél nem tud mozogni rendesen. Bocs, ha triviális dolgot írtam.

(#46752) Grizzlu válasza SchumiBácsi (#46747) üzenetére


Grizzlu
tag

Pacman a 46338-ban szerintem elég jól összefoglalta a dolgokat.

Nehéz egy ilyen házi mindenes cuccot megtervezni és megépíteni pontosan, de van, aki erre gerjed.

Ha pontos, megbízható körfűrész kell, ami újonnan nem horror pénz, de építhetsz rá, akkor Bosch GTS 10 XC. Én is fórumos-netes tanácsok és tesztek alapján vettem meg az enyém. Nincs rá panasz.

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#46753) Kiscsőke válasza Soká (#46751) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Telibe ragasztottam az egészet, viszont a garázsban egyenes volt 4 napig(8 fok), utána a nappaliban meggörbült pár nap alatt.

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#46754) SchumiBácsi válasza Grizzlu (#46752) üzenetére

Igen, az alapján a merülőfűrész meg is van/lesz.

Dekopír / felsőmaró viszont felmérés tárgya, mert a marót eleinte nem láttam szükségesnek, a dekopír akkus változata meg elég valószínűtlen hogy beépítve egyszerűen működtethető. Így abból is hálózatos kell majd.

Az szóban forgó asztali fűrészről viszont nincs érdemleges információ. Igazából már el is ment a kedvem tőle.

A DIY módszernél úgy találom hogy egy kellően masszív felépítményt kell összehozni, és egy egyedi igénynek megfelelő felületet amin mozognak a táblák. A párhuzamvezetés megoldása lesz kicsit macerás, de sztem kezelhető eset ez is.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#46755) Winner_hun válasza Winner_hun (#46750) üzenetére


Winner_hun
félisten

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#46756) Grizzlu válasza SchumiBácsi (#46754) üzenetére


Grizzlu
tag

"Az szóban forgó asztali fűrészről viszont nincs érdemleges információ. Igazából már el is ment a kedvem tőle."

Bernardo vagy Bosch?

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#46757) SchumiBácsi válasza Grizzlu (#46756) üzenetére

Bernardo

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#46758) Grizzlu válasza SchumiBácsi (#46757) üzenetére


Grizzlu
tag

100-al olcsóbban megkapod a Boscht, vágásszélességben majdnem ugyanezt tudja, és az legalább garantált minőség, tanúsíthatom. Pacman is :K A Bernardohoz képest a tolóasztal a gyenge pontja, annál kicsivel kevesebbet tud, de nem sokkal.

[ Szerkesztve ]

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#46759) pacman_123 válasza Kiscsőke (#46753) üzenetére


pacman_123
tag

Most nem csak neked, hanem a szakértőbbeknek is címezném a kérdést. Tehát, anno nekem is úgy magyarázták az öregek, hogy váltott bél->kéreg irányban próbáljuk a táblásítást. A nyíl iránya a bél-geszt-szíjács-kéreg irányt jelölné (azaz: "bentről-kifelé" haladva.). Nem tudom jól nyilaztam-e be mindent, a kérdőjeles ... ott nem tudom mi merre megy :D

Ez az összeforgatás akkor jól van csinálva? Emiatt nem lehetett a görbülés? Vagy inkább arról van szó, hogy "sokkot kapott" a fa, amikor 8 fokból felköltözött a huszonX fokba? Plusz lehet hogy nem volt száraz teljesen a faanyag (?)

Nem teljesen ugyanaz a sztori, sőt .... ez egy bütüs vágódeszka, de ő is meggörbült. Miután kiszedtem a szorítóból (ÉS, én állat, jó nedves ronggyal letöröltem a ragasztót mindkét oldalról, hadd szívja a bütün keresztül a vizet ... ) letettem száradni, de úgy hogy egyik oldala ezen a sík felületen, a korongcsiszoló asztalán száradt. Pontosabban ugye: NEM száradt, míg az a felülete ami a levegővel érintkezett, az meg száradt. Ez a szorítóból kivéve egy éjszaka alatt görbült meg úgy ahogy a képen látszik, úgy, hogy nem vittem sehova, végig a műhelyben volt az éjszaka alatt:

A lényeg: felállítottam a deszkát élére, és egy hét alatt töksíkra rúgta ki magát. Én se hittem el hogy ez így működik, de így működött :Y

Jó dolog ez a fa, én imádom. De jó sokat kell dolgozni vele, míg a viselkedését "megtanulja" az ember.

Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

(#46760) jimy_l válasza pacman_123 (#46759) üzenetére


jimy_l
tag

Mindegy, hogy ragasztod,, ha görbülni akar görbül. Én már sok éve táblásítok mindenféle fát.
Persze mondják, hogy így forgasd, meg amúgy forgasd, lassítani tudod. Meg különben is mi jobb, ha csónakosodik, vagy S betű lesz. :W

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#46761) kapu2006 válasza pacman_123 (#46759) üzenetére


kapu2006
tag

Jól látod. A jobb oldalon a 4 egyforma irányú évgyűrű katasztrofális. Mint tudjuk az évgyűrűk kiegyenesedni igyekeznek. De a baloldalon ez nem annyira vészes, mégis görbül.

A fa huncut egy természetű. Öntörvénye van. :-)

Van egy asztallapom. Ha hozzáférek a garázsban, lefényképezem. Nem holnap lesz.
2x1m-es 5cm vastag. Az egyik vége sík. A másik vége vizet kapott. Gyakorlatilag félkörívet vett fel.
Úgy tépte le az élhevedert, hogy az csoda. Pedig fecskefarok kötésben volt.

(#46762) kapu2006 válasza Kiscsőke (#46739) üzenetére


kapu2006
tag

Ezt a fedlapot felszabdalnám és újra táblásítanám. Jobban összeforgatva.
Így merevítem. Keményfa betéttel.

[ Szerkesztve ]

(#46763) kavalkád válasza kapu2006 (#46762) üzenetére


kavalkád
aktív tag

a szakértőktől kérdem: ha egy épp síkban lévő lapot lelakkoz az ember, hogy nedvesség se ki, se be, akkor is meg tud görbülni?

(#46764) kapu2006 válasza kavalkád (#46763) üzenetére


kapu2006
tag

Ha jól ki van száradva akkor nem nagyon.
A vizsgaremekemet 5 réteggel lakkoztam, egy komponensű parketta lakkal. Van ahol tapintható a változás.

(#46765) kapu2006


kapu2006
tag

(#46766) thyeby válasza Kiscsőke (#46739) üzenetére


thyeby
őstag

Tedd rá most megfordítva.
Holnapra visszaegyenesedik.

Vizes még a fa.

Több fa van, mint asztalos!

(#46767) thyeby válasza Kiscsőke (#46744) üzenetére


thyeby
őstag

Ahh!

Akkormeg tartsd nyitva így néhány napig, nézzük, mi lesz tőle?

Több fa van, mint asztalos!

(#46768) Kiscsőke válasza thyeby (#46767) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Amúgy fatároló lett, és a 20 hónapos kisfiam nagyra értékelné az ötleted, de nem egyenesedik ki, már próbáltam, sőt súlyozni is próbáltam és az sem segített. És biztos hogy nem vizes, már másfél éve meg van és azóta nem ázik.

[ Szerkesztve ]

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#46769) Winner_hun válasza kavalkád (#46763) üzenetére


Winner_hun
félisten

Persze. Ahogy nő a lakk rétegszáma úgy görbül egyre kevésbé. A lakkozott oldaltól függően tekeredik az anyag jobbra-balra. Minél vastagabb az anyag, annál kevésbé.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#46770) thyeby válasza Winner_hun (#46755) üzenetére


thyeby
őstag

dobki

Több fa van, mint asztalos!

(#46771) thyeby válasza pacman_123 (#46759) üzenetére


thyeby
őstag

Szemfüles vagy.

Több fa van, mint asztalos!

(#46772) thyeby válasza kapu2006 (#46761) üzenetére


thyeby
őstag

Várom azt a képet. :K

Több fa van, mint asztalos!

(#46773) SchumiBácsi válasza Grizzlu (#46758) üzenetére

Átgondolom ezt a Boscht, de most ez a DIY felépítmény szimpatikusabbnak és kezelhetőbbnek tűnik.

A Bosch beépítése ezen kívül nem tűnik olyan egyszerűnek mint egy kézifűrész. Valamint a gyártásnál így már előfordulnak 1méternél is több szélességek amit le kell vágni. Úgy látom a párhuzamvezetője levehető, de ha ez rendszerben történik akkor lehet túlfizettem egy gépet mert nem használom ki teljesen a tudását.

A DIY megoldás most úgy néz ki hogy tőlem jobbra a fűrész. Annak túloldalán alapból 100cm felület, én oldalamon L alakban kiképezve asztal aminek keskenyebbik része 30-40cm körül és a fűrész után 50-60cm széles részre tolódik fel a kettévágott lap én térfelemen levő része. Ezzel így akár 2méter széles táblát is ketté lehet vágni, ami nyilván nem esedékes mert a táblák minimum félbe vagy 3-4részre elosztva fognak jönni, de a lehetőség meglesz.

Az biztos hogy előbb megtervezem a felépítményt, addig nem veszek semmit. Legfeljebb a kézifűrészt amíg akciós.

Aztán visszatérek elsőnek látványtervekkel és annyi segítség kellene majd hogy az esetleges hibákat kigyomláljuk a tervből ha ez marad.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#46774) thyeby válasza Kiscsőke (#46768) üzenetére


thyeby
őstag

Vakarom a kopasz kobakom, mitől lehet? :F
(A fűtött helyre viszéstől gondoltam, hogy ott kiadta gyorsan a teteje a vizet, az alja meg nem.
De légszáraz és légszáraz közt különbség van. Értsd: műhely párás, szoba nem az - vagy fordítva).

Több fa van, mint asztalos!

(#46775) thyeby válasza SchumiBácsi (#46773) üzenetére


thyeby
őstag

Annak jó megoldás az ilyen DIY, akinek ideje van, munkája és pénze nincs.
Ha egy hónapot dolgozol a DIY megvalósításán, gyors voltál. Egy havi munkád 200 ezer. És pont annyi a Bosch is. (Télleg jó!)

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#46776) SchumiBácsi válasza thyeby (#46775) üzenetére

Attól függ ki szeleteli fel a dolgokat.

Ha igazi troll vagyok, az egészet leszabatom azzal az asztalossal (ha ráér) aki decemberbe "ideiglenesen" faképnél hagyott. Ha megcsinálja, nekem már csak össze kell szerelni és be kell építeni a dolgokat.

Az elektromosságot lényegében szakszerűen meg tudom oldani (kapcsolók kivezetése, stb.) mert ahhoz van szerszámom.

A számítógépes tervezéssel eltöltött idő annyira nem lényeges mert egyébként vagy filmezek vagy játszok. Úgy érzem hogy ha normálisak a fődarabok (fűrész, dekopír, maró,) akkor a tervezésen múlik hogy lehet őket beépíteni és használni. A tervezés meg mint írtam, túlságosan nem üt semmit.

Jövő héten eldől melyik megoldás a nyerő.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#46777) kavalkád válasza thyeby (#46775) üzenetére


kavalkád
aktív tag

teljesen jol mondod, en is ugy alltam neki, hogy ha pikk-pakk megcsinalom magamnak akkor az fasza lesz es olcso, de amennyit bajlodtam vele az alatt kereshettem volna annyi penzt amibol veszek egy gyarit. ja es fasza sem lett :)
egyedul az alkotas orome ami maradt.

[ Szerkesztve ]

(#46778) lela válasza Winner_hun (#46755) üzenetére


lela
aktív tag

Azért én bevinném, hátha javítható, míg a szegmensek nem égtek össze.
És igen egy komolyabb tekercselőműhelyben a kommutátort is ki tudják cserélni.

(#46779) thyeby válasza SchumiBácsi (#46776) üzenetére


thyeby
őstag

Várj kicsit, át kell jelentkeznem a másik gépre - még egy gondolatot átküldök nemsokára.

Több fa van, mint asztalos!

(#46780) Winner_hun válasza lela (#46778) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hol érdeklődjek? Szervíz biztosan cserét mond, nekik az éri meg. Ezzel foglalkozó műhely viszont jól jönne.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#46781) Winner_hun válasza thyeby (#46779) üzenetére


Winner_hun
félisten

He nem vár holnapra elveszik a ma megírt üzenet?:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#46782) kavalkád válasza Winner_hun (#46780) üzenetére


kavalkád
aktív tag

ha mas nem akkor kerdezz meg egy autovillamossagi szerelot, ok tudni szoktak hol lehet motorokat felujitatni

(#46783) kavalkád válasza Winner_hun (#46781) üzenetére


kavalkád
aktív tag

villanymotor.hu

(#46784) thyeby válasza SchumiBácsi (#46776) üzenetére


thyeby
őstag

Amíg barkácsoltam, magam is asztal alá dugtam egy kézi körfűrészt. Sokmindent meg is oldott.

De:
1 - A kúpkerék páros elég hamar megadta magát. Javítása drága lett volna, vettem inkább egy új Makitát. (Egy szar fogaskerék miatt, vazze!) És tudtam, hogy az a qrva fogaskerék továbbra is leggyengébb láncszem.
2 - Nagyon nehéz megalkotni korrekt elszívást. Annak híján egy hanyatt kézi körfűrész igen gyorsan és igen jól eltömődik fábullösszel.
3 - Állítása ugyan megoldható. De a pontos beállítás annyira macerás volt, hogy többször is történt, hogy inkább hagytam a munkát a francba, mert a túl sok macera rendesen elvette a kedvem.
4 - Minél nagyobb asztal alá dugod, annál gebeszedősebb lesz csak szimplán egy durva beállítás is. Ha sokáig növeled a táblaméretet, végül már csak négykézláb tudsz egy magasságot beállítani hatszorra egy szimpla falcnak. Viszont minél kisebb asztal alá dugod, ammeg annál könnyebben borul.
5 - Igen combos (és ezért nem occó) gép kell ahhoz, hogy vágásmagasságban a bosot utolérd.

Félre ne érts! Nem lebeszélni akarlak DIY izgalomról. Végigjártam magam is ezt az utat. Az izgalom megvolt, az ejakuláció elmaradt. Lehet, hogy Neked meglesz az is, de az is lehet, hogy ugyanott kötsz ki, ahol én:
Mondod másnak, hogy inkább vegyen, ne építsen.
Lehet házilag sokkal jobbat is építeni a bosnál. De ahhoz nagyon kell borzolnunk a seggünkön a szőrt, és nem DIY-ben gondolkodni, hanem szánni rá akár több évet, hónapokat rugózni minőségi bizbaszokon.

Na, azt én is irigykedve nézem, amikor valaki fél éve még mindig csak félkész, mert kell egy nem tecsógazdaságos menetes orsó, és az még nincs meg.

Több fa van, mint asztalos!

(#46785) thyeby válasza Winner_hun (#46781) üzenetére


thyeby
őstag

:DDD

Mámmeginn Neked van igazad!

Több fa van, mint asztalos!

(#46786) MrChris válasza SchumiBácsi (#46776) üzenetére


MrChris
nagyúr

Tetszik amit linkeltél. Magam is otthonra valami hasonlón gondolkodom. Csak mindig olyan apró kérdések merülnek fel bennem, hogy ha ilyen felhajthatós akkor annak mi lesz a zsanérja, ami nem lötyög egy kicsit se, erős, pontos és tartós. A videón lévő nekem nem tűnik annak. Valamint ennek a fel-le hajtható szárnynak némi súlyt, nyomást is bőven bírnia kell mikor tolod az anyagot. Nekem hiányzik alóla két-két láb. Nem is nagyon tehénkedik rá a csóka. :D Meg óvatosan dolgozik vele, vannak kompromisszumok, de nagyon ötletes.
Vezetősínnek mit tervezel?

(#46787) mdk01 válasza Kiscsőke (#46768) üzenetére


mdk01
addikt

Nem ugyanazt a párát kaphatta két oldal. Esetleg fát raktál már bele?

(#46788) mdk01 válasza kavalkád (#46763) üzenetére


mdk01
addikt

Pára átmegy a lakkon legyen bármilyen vastag. Maga a réteg vastagság különbség is elgörbíti.

(#46789) SchumiBácsi válasza thyeby (#46784) üzenetére

Akkor ez a fűrész háton fekve erre a munkakörre végül alkalmatlan?

Nekem megfelel a Bosch fűrész is, gondolom le lehet teljesen csupaszítani hogy a tetején csak a korong látszik (nagy táblák vágása). De valamennyire ez is körbe lesz építve, a fűrész túloldalán mindenképp hogy az 1méteres befogás teljesüljön - ebből nem engedek :)

Az én oldalamon is lesz valamennyi extra felület, a billenés ellen sztem segít majd az egyébként is nehéz vázszerkezet és a bosch esetén a még nehezebb gép valamint az ebből fakadó fémvázas szerkezet erősítés...

Ha a kézi körfűrész nem is, de egy maró és dekopírfűrész lehet "fordítva"?

A vezetősín egész képlékeny még, jelenleg csupán egy jól leszorított egyenes dolog (pl. szögvas, vagy rétegelt platólemezből kiképzett szögfa, avagy laposfa) ami az asztal egész hosszán végigmegy de ez még nincs teljesen kitalálva.

[ Szerkesztve ]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#46790) Szalmakutya válasza Kiscsőke (#46768) üzenetére


Szalmakutya
tag

Vágd fel keresztirányban is 10 centisekre, forgass át minden másodikat és ragaszd újra. :)

Az sose fog meggörbülni, nem tud merre. Mondjuk elég furán nézne ki.

(#46791) Kiscsőke válasza SchumiBácsi (#46789) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Én vezetősínnek kőműves alulécet használok, ez elég vastag, merev, és egyenes, legalábbis amit apósomtól örököltem, nem tudom, hogy az újak is ilyen falvastagsággal készülnek-e.

(#46787) mdk01
(#46774) thyeby

a nappaliban kinyitva volt 24-től 30-ig mégis meghajlott, azóta van már benne fa.

(#46790) Szalmakutya hát azért túlzásokba nem akark esni, és nem is tudom feldarabolni

[ Szerkesztve ]

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#46792) thyeby válasza SchumiBácsi (#46789) üzenetére


thyeby
őstag

Nem alkalmatlan, alkalmas. Jobb megfogalmazás, hogy sok kompromisszumos megoldás. (SP6000 55mm-t vág, GTS 10 79mm-t - és ennek megfelelő a két gép kraftja is.)

Persze, teljesen le tudod csupaszítani a GTS 10-et, és azt asztalt is kedvedre toldhatod.

Van olyan marógépem több is, ami tíz éve hanyatt fekszik. Bírja. Időnként illene kipucolnom, hogy ne szorulva emeledjen, de amíg meg nem áll, én nem foglalkozok vele.

Tettem dekopírt is asztal alá. Nem jó buli. Nem a por miatt, hanem azért, mert amikor kisebb ívet vágsz vele, az asztalhoz csapkodja a fát, amit fűrészelsz. Asztalon ívet vágni szalagfűrész való.

Több fa van, mint asztalos!

(#46793) bim válasza Winner_hun (#46755) üzenetére


bim
veterán

Én mondjuk megvizsgálnám a többi kopó alkatrészt is hogy milyen állapotban vannak mert esélyes hogy már azok is a végüket járják. Sokszor döntöttem már én is érzelmi okokból és nem engedtem el a gépet. Kár volt mert végeláthatatlan javításba estem bele és persze pont akkor döglött be amikor 100km-re dolgoztam. :U
Szerintem ez a gép megette a kenyerét.

(#46794) pacman_123 válasza SchumiBácsi (#46789) üzenetére


pacman_123
tag

Miiii? :Y Egy merülőt akarnál beépíteni? Na ilyet még tuti nem láttam :Y Hogy oldod meg a magasságrögzítést? A merülőt lenyomod, vágsz, elengeded, visszamegy "0" állásba. Nyilván nem lehetetlen, de ezzel is külön kéne foglalkozni.

Te szerintem klasszik kézi körfűrészt akarnál beépíteni. Viszont akkor meg ugrott a jó, gumicsíkos-sínes szépen vágó merülőfűrészed. Vagy akkor mindkettőt veszel.

Tibi már részletezte a hátrányait, beidéznék egy másik fórumról egy posztot.

"Sok sikert hozzá, én is megcsináltam, aztán másfél év múlva inkább vettem egy rendes asztali körfűrészt"

"Ha nem építesz hozzá külön emelő (esetleg döntő) mechanizmust, ami a saját szerkezeten kívül is plusz tartást ad, nyekleni-nyaklani fog, nem lesz stabil, a vágáskép nem lesz elég szép. Én ezt tapasztaltam."

De ahogy Tibi, meg apaf3j, meg én is meg tudom erősíteni: előnye is van egy ilyennek: maga az építés öröme :) Igaz én nem asztali fűrészt építettem, hanem csiszológépeket, az azért más tészta. Almát az almával, körtét a körtével.

Még egyszer: jó móka a DIY építgetés, csak jó ha a korlátokkal már előre tisztában van az ember. A merülőt felejtsd el beépítésre. Ha ebbe az irányba mész, mindenképpen egy öntvénytalpas/vázas gépet keress, az kevésbé fog neked remegni. De az is fog. Mert ez ilyen.

Csak megerősíteni tudom hogy a GTS 10 XC egy kurvajó szerszám.

Tekintsd meg kérlek ezt a fotóalbumot, a másik fórumról Lady Fantasy fórumtársunk alkotása. Felhívnám a figyelmet pl erre a képre, bár az egész album érdemes a figyelemre, annyira szép munka ez az erősítő előlap. Igen, hopp, egy felsőmaró betét a GTS 10 XC kihúzható részében. Ezt youtube-on is megtalálod pár videóban. Plusz remekül felhasználható az egyébként is igen jó vezető a maróasztal vezetőjének is. Igaz, ez így csak "2 in 1" gép :) De igaz az is, ha kiveszed a maróbetétet, még dekopírt is beépíthetsz oda, egyszerű kiveszem-beteszem módszerrel máris 3 in 1 géped van. Vagy X in 1, attól függően mit tudsz vagy akarsz még oda beépíteni. De a lényeg hogy van egy nagyon jó fűrészed.

Aztán amit még el szoktak "rontani" az emberek, hogy a fűrészlapon/marószáron/fúrószáron - szóval a faforgácsolás leglényegesebb komponensén spórolnak. "Jó oda a fűszerüzletis is." Perszehogy jó - bizonyos dolgokra biztosan. De amikor az első vágást megejtettem a GTS 10-zel, a gyári lappal, aztán meg beletettem közülük a hosszvágó Freud-ot (21LU1E 0100), hát a különbséget úgy írnám le hogy a Bosch gyári lap üvöltött, a Freud meg zenélt vágás közben. A képen van még egy igen jó keresztvágó lap (21LP40M025) meg egy szintén remek bútorlapvágó (21LU3F 0200). Ez így anno (2016-ban) 37900+ÁFA+szállítás Vácrátótról (1600 Ft+ÁFA).

Szóval innen biztosan jó lapokat veszel, ha innen veszel :)

Ami még jó választás és sokan dicsérik: Pilana, CMT, Leman. Nekem van ezekből Pilana 72 váltottfogas keresztvágó ill, Leman 80 egyenes-trapézfogas bútorlapvágó. Azért vettem őket hogy ki legyenek próbálva. Nem tudok beléjük sem kötni, Leman gyak. Freud árban de úgy látom, minőségben is adja a lapjait.

Összefoglalva, szerintem: Makita SP6000J a nagy bútorlap tábláidhoz, esetleg egy 3m-es sínnel megtámogatva), GTS10 + jó lapok, bármihez, amit még ráadásul maró vagy más beépítésre is használhatsz. És akkor nem kell a 330K HUF-os Bernardo sem, ill annak az árából kijön a GTS 10, 3 jó fűrészlap meg egy jó dekopír is belefér még, bőven.

Utóirat: egy Bernardo "asztali fűrész" vélemény.

"De a fűrészgépük egy kalap sz*r. Még az 1 millás kategória is ipari hulladék, nekem egy új lapszabásszal gyűlt meg a bajom, vissza is küldtem. A szán vágáskor 1 centit kilengett, állandóan elállítódott, elszívása gyenge, csak a baj volt vele."

[ Szerkesztve ]

Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

(#46795) Szalmakutya válasza pacman_123 (#46794) üzenetére


Szalmakutya
tag

Na, azt a csiszológépet egyszer majd megnézném élőben, ha lehet. Egyszer én is ráindultam, hogy kéne, most éppen nyugi van bennem ezügyben.

(#46796) pacman_123 válasza Szalmakutya (#46795) üzenetére


pacman_123
tag

Persze, nagyon szívesen megmutatom mindegyiket. Ha egyszer Miskolc felé kanyarodsz, írj rám privátot előtte és egyeztetünk egy időpontot.

Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

(#46797) kavalkád válasza mdk01 (#46788) üzenetére


kavalkád
aktív tag

köszönöm a válaszokat mindenkinek!

(#46798) lela válasza pacman_123 (#46794) üzenetére


lela
aktív tag

Ahogy látom megrendelte a paneleket és az alkatrészeket és csak be kellett ültetnie.
Esetleg nem tudod honnan rendelte?

(#46799) Grizzlu válasza lela (#46798) üzenetére


Grizzlu
tag

Nem ide tartozik, de én anno építettem magamnak egy Marshall JCM 800 kópia gitárerősítőt. Nagy munka volt, és leírás alapján csináltam természetesen, de nagyon megérte :K



MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#46800) Winner_hun válasza bim (#46793) üzenetére


Winner_hun
félisten

Vettem új forgórészt, 18 900 pezó volt. Más baja jelenleg nincs, ismét megy rendesen. Hátsó keréknél nem láttam kölönösebb kopást és csapágy se tűnt rossznak. A bordás szíj mintha új lenne, az azt hajtó kerekek is teljesen rendben vannak. 7-8 garnitúra szénkefét bírt a motor.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.