Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#47801) Apaf3j válasza thyeby (#47793) üzenetére


Apaf3j
tag

Arra gondoltam :) Persze nem próbáltam, de tényleg, csak egy kis rezgés van, minimális amplitúdóval.

Climate is what you expect, weather is what you get.

(#47802) nfRn32


nfRn32
újonc

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
Konyhafelújítás előtt állunk, és nagyon tetszenek a festett ajtófrontok.
A neten a NETTFront és a Woodexpress termékeit találtuk. A woodexpress termékei olcsóbbak, de kérdés hogy minőségben mit tudnak. A nettfront termékeit, sikerült élőben is megtekinteni.
A kérdésem az lenne, hogy valaki dolgozott e már ezekkel a termékekkel? Mi a tapasztalat velük? A döntésben kellene segítség, illetve ha van esetleg más gyártó, amelyik ár/érték arányban megfelelőbb.

Köszi

(#47803) Winner_hun válasza nfRn32 (#47802) üzenetére


Winner_hun
félisten

Woodexpress nem fest, festetnek.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#47804) thyeby válasza Winner_hun (#47803) üzenetére


thyeby
őstag

Köszönöm mindenkinek hálával a segítségeket! :R

Szilótaknyot csempéről le lehet valamivel oldani, vagy csak flexkorong hozza le?

Több fa van, mint asztalos!

(#47805) mdk01 válasza thyeby (#47804) üzenetére


mdk01
addikt

Nem akarom tovább feszegetni a dolgot de a kihúzható rekeszben 3hely van a különböző időben felhasználható mosószernek és öblítőnek. Ha minden a dobba megy az első öblítésnél eltűnik a cucc a dobból. :) Vedd inkább célba azt a felülről adagolást és egyeztess asszonypajtival a mosás rejtelmeiről. :) Két ilyen konyhával volt eddig dolgom egyiknél sem volt sajna használható normálisan a felülről adagolás. Biztos ki tudsz rá találni valamit, vagy legrossszabb esetben kompromisszumot kell kötni.

(#47806) mdk01 válasza nfRn32 (#47802) üzenetére


mdk01
addikt

Nettfront.
Soha nem volt gondom velük, saját maguk festenek robotokkal. A MEO is működik.

(#47807) mdk01 válasza sanzi89 (#47797) üzenetére


mdk01
addikt

Linkeld be kérlek a weboldalt. Köszi

(#47808) bim válasza pali923 (#47796) üzenetére


bim
veterán

Igazából burkoltan leírtad ami számomra igazán fontos. 25 év után működőképesen adtad el! A mai semmitérő gépek jó ha 5 évig kihúzzák.... :(((

(#47809) pali923 válasza bim (#47808) üzenetére


pali923
tag

Erről már sokszor beszéltünk, gyakorlatilag bármelyik gépre leírhatnád.
Igaz, működött, de szerelővel megbeszéltem, többször is javította, végül azt mondta, többet nem nyúl bele. Arról nem beszélve, hogy azok a gépek mennyi áramot és vizet fogyasztottak, a maiak ennek a töredékét.
Elég jól körbejártam az új mosógépeket. Az egyik fajta mechanikusan megy szét, a másiknak a vezérlőpanelje, a harmadik meg rozsdásodik. Kb. ez a 3 "típus" van. Ma nagyjából az van, hogy kiválasztasz egy márkát, aztán reménykedsz.
Na kb. ez igaz a szerszámgépekre is, hogy ide is passzoljon... 20 éves a Skil szalagcsiszolóm és fúrógépem, de még használom. Hol tudsz ma ilyet venni? :U

[ Szerkesztve ]

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#47810) sanzi89 válasza mdk01 (#47807) üzenetére


sanzi89
addikt

KATT

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#47811) yooccoo válasza mdk01 (#47807) üzenetére


yooccoo
aktív tag

ott van a hozzászólásban :DDD

(#47812) kavalkád válasza thyeby (#47804) üzenetére


kavalkád
aktív tag

éles borotvapenge, vagy ha mindenkepp vegyszer kell akkor keress ra a "szilikon eltavolito"-ra a googlen.

(#47813) kapu2006 válasza thyeby (#47804) üzenetére


kapu2006
tag

WD40

(#47814) kapu2006 válasza bim (#47808) üzenetére


kapu2006
tag

Anyósomnak vittem egy vadi új Samsungot.
Üzembe helyezés után próba mosás. De mit?
A szárítón lógtak a 25 évessel kimosott ruhák.
Nosza, bele az új gépbe.
Az elsőre ürített vízben nem mostam volna meg a kezem. Olyan zöldes , barnás lé volt a fürdőkádban. Oda ürít.
A régiek lehet, hogy tartósabbak, (Nekem is van egy a garázsban helyfogónak. A hétvégén elbontom. 1975-ös Energomat Hajdu) de az újabbak korszerűek, hatékonyak.

(#47815) Grizzlu


Grizzlu
tag

Sziasztok,

Szert tudnek tenni egy tegnapi vagasu eperfara. Meg nem lattam, kb. 1m3, kb. 40 centi vastag. Mennyit er kobmetere igy frissen vagva, ronkben?

Koszi!

[ Szerkesztve ]

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#47816) thyeby válasza pali923 (#47809) üzenetére


thyeby
őstag

Agyaltam én ezzel kapcsolatban két dolgon.
Az egyik, hogy Hilti, Stihl, Festool hogy csinálja, hogy nincs tervezett elévülés egyetlen gépjükbe sem? Arra jutottam, hogy két trükkel él. Az egyik a magasabb ár, a másik pedig a gyors típusváltások.
Na és ide kapcsolódik a másik dolog is - a magasabb ár.
Ifjonti koromban pontosan húszezer forint volt az energomat ára. Ez akkor egy éves tiszta keresetem volt. Ha vesszük, hogy most egy éves tiszta átlagkeresetből (és nem annyiból, amit a propagandaminiszter fúj a trombitáján, hanem a valóságos átlagkeresetből) lehet venni négy db középkategóriás Miele-t. Ha egy Miele-t összehasonlítunk az energomattal, hát van jó kis különbség, És ne menjen egy Miele többet tíz évnél, akkor negyven évig úgy moshatunk, hogy tízévenként van egy vacsiúj, mégkorszerűbb mosógépünk. Ha ezt vesszük alapul, akkor bizony igen jól jártunk.

Több fa van, mint asztalos!

(#47817) zonusz


zonusz
tag

Magam sem vagyok a kézi gépek asztalba építésének nagy híve, de látva, hogy mennyire nincs használható egyengető (mármint 500kg és 1 millió alatt) felmerült bennem, hogy mi lenne, ha egy nagyobb teljesítményű kézi eszközt fordítanék hanyatt.
Pl.
https://www.gepdepo.hu/faipari-gep/gyalu/makita-1806b-acsgyalu-1806b.html

Elég masszív nak tűnik, szélezés után talán használható lenne. Mi a véleményetek?
Köszönöm

+1 a Miele-nek😊

[ Szerkesztve ]

(#47818) thyeby válasza kapu2006 (#47813) üzenetére


thyeby
őstag

Miíí?
Este kipróbálom. :R

Több fa van, mint asztalos!

(#47819) thyeby válasza zonusz (#47817) üzenetére


thyeby
őstag

A puding próbája az evés.

Több fa van, mint asztalos!

(#47820) kavalkád válasza zonusz (#47817) üzenetére


kavalkád
aktív tag

találsz ilyen megoldásokról videókat a youtube-n

(#47821) generatoros válasza thyeby (#47816) üzenetére


generatoros
tag

Nem akarom kétségbe vonni a szavaidat de valami nem stimmel az évi 20.000-el ifjonti korodban. én aztán igencsak átlagot kerestem és ez 1970-ben volt évi 22.000 tisztán. Nos ekkor még nem volt az energomat és a kezdő ára bőven 20 ezer alatt volt amikor megjelent a 80-es években, amikor te 20- ért vettél ilyen gépet akkor az éves átlagbér jóval több volt 2 mosógép áránál. bocsi de én így emlékszem. tehát nagyon nagyon elnagyolt a hasonlatod. avval egyetértek, hogy az arányokat kell figyelembe venni az ilyen érték meghatározásoknál, de az időpontok legyenek precízek.

[ Szerkesztve ]

(#47822) pali923 válasza generatoros (#47821) üzenetére


pali923
tag

Azt találtam, hogy a Hajdú Energomat (hideg vizes) ára 1985-ben (akkoriban volt újdonság) 12.800Ft volt. Én 1986-ban kezdtem tanítani, a kezdő fizetésem 4.200 Ft volt. Akkor még nem volt szja, ha igaz, akkor csak 10% nyugdíjjárulékot vontak belőle (vagy ez hülyeség?). Ma 203.000Ft lenne a kezdő fizetésem, ez nettóban 135.000 Ft. Ezek tények.

Vagyis akkoriban kb. 3 havi fizetésből tudtam volna venni egy akkori világszínvonalú :) mosógépet, most meg kb. kéthaviból egy kicsivel jobbat.

[ Szerkesztve ]

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#47823) kapu2006 válasza zonusz (#47817) üzenetére


kapu2006
tag

Biztosan használható lenne. DE!

Kiadsz induláskor 170 ezerFt-ot.
Ha csinálni akarsz egy stabil, pontos állványt, asztalt, az a másik ugyanennyi.
Ennyiért van egy 170mm széles egyengető gyalud.

Akkor már inkább
Venni a neten egy 320mm széles késtengelyt, késekkel, csapágyakkal, ékszíjtárcsával kb. 50, max 75 ezerért.
Egy 2,2kW-os 2800 fordulatú aszinkron motort + ékszíjtárcsát kb. 55 ezerért. Én a neten vettem 1 fázisút 25 -ért.
A stabil, pontos állványt, asztalt, ugyanennyiért mint az előbbit.
Durván 350 ezerért van egy jó géped. Ami a motor miatt csendesebb a Makinál. No meg 320mm széles.

[ Szerkesztve ]

(#47824) generatoros válasza thyeby (#47816) üzenetére


generatoros
tag

Hát öregem én nem veszem észre a te általad leírtakat " IGEN JÓL JÁRTUNK". Kis hazánkban is készültek egészen kiváló termékek. Sosem értettem ezt a kicsinyhitűséget és vele együtt járó nyugat imádatot.

[ Szerkesztve ]

(#47825) pali923 válasza kapu2006 (#47823) üzenetére


pali923
tag

Én senkit nem beszélek le semmiről, de azért egy jó és pontos, használható gépet építeni nem annyi, hogy megveszem kevés vagy sok pénzért az alkatrészeket...

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#47826) bim válasza pali923 (#47809) üzenetére


bim
veterán

Itt az a kérdés hogy a töredék vizet és áramot fogyasztó gépből hányat veszel azalatt amíg egy olyan kinyúvad. Ötöt? Majd oszd el a plusz pénzt áramra és vízre.
Samsungot adtam el mert pár év alatt 3x ment tönkre a csapágyazás és totál tele volt folyamatosan vízkővel. Hajszál vékony vezetékeken fut minden jel és vagy 8x dobott hibakódot . Vettem helyette egy energoluxot ami cirka 30 éves és kutya baja sincs. Vagyis egy 90ft-os gumialkatrészt kellett cserélnem. Amikor szétszedtem zéró vízkő a gumicsövekben. Az meg nagyjából nem érdekel hogy centri közben rezeg.(nem ugrál) Mindezt 7 ezer 90 forintért. :P

(#47827) generatoros válasza bim (#47826) üzenetére


generatoros
tag

Hát igen, amit a samsungról írsz arra mondtam én előbb , hogy nem veszem én észre, hogy olyan kurva jól jártunk volna.

(#47828) zonusz válasza kapu2006 (#47823) üzenetére


zonusz
tag

Köszönöm mindenkinek! Ez egyelőre csak egy kósza gondolat, csak kellene egy jó egyengető, ami nem ipari, de jól használható. Az a baj, hogy hiányzik ez a minőségi kategória szinte minden gépnél, de leginkább az egyengetőnél látom ezt. Akkus csavarozóból, gérvágóból, asztali fűrészből, lamellózóból elég széles a paletta árban, minőségben.

(#47829) generatoros válasza zonusz (#47828) üzenetére


generatoros
tag

Ha 150 ezret adnál egy kézi gépért akkor majdnem újszerűt hirdet valaki a face bookos asztalos csoportban 200- ért és ez egy metabo 260mm- es kombi, annyit biztosan tudna mint amit az amit beépítenél.

(#47830) kapu2006 válasza pali923 (#47825) üzenetére


kapu2006
tag

Nem hát.
De arról volt szó, hogy egy 170 ezres ácsgyaluból építene egyengetőt.
Ekkor az ember feltételez némi gyakorlatot.
Akkor meg már bármit meg tud építeni.

(#47831) thyeby válasza generatoros (#47824) üzenetére


thyeby
őstag

Bizonyára megcsalt az emlékezetem. 83-84 magasságában vehettem a gépet, és a fizum raktárosként 2.200 Forint volt. Valószínűbb a jelek szerint a 12 ezer pénz energomatért.
Nyugatimádó én akkor sem voltam. Most vagyok nyugatutáló. Emberietlen rendszer.

Egyébiránt köszönöm, hogy kijavítottál. Nem szeretek se túlzó, se pontatlan lenni. Sajnos most így sikerült.

Több fa van, mint asztalos!

(#47832) Soká válasza zonusz (#47828) üzenetére


Soká
senior tag

Azért hiányzik ez a kategória mert ahhoz, hogy egy egyengető hatékony és használható legyen, ahhoz olyan fizikai méret kell (2méter)ami egyszerűen megkíván egy komoly géptestet. Ilyen paraméterek mellett pedig már értelmetlenné válik, hogy olyan keskeny legyen mint egy barkácsgép. Vagyis kell bele az anyag és így nem lehet spórolni vele. Persze, vannak barkács egyengető gépek de nem is lehet velük hatékonyan dolgozni.

(#47833) thyeby válasza zonusz (#47828) üzenetére


thyeby
őstag

Van egy gyanúm:
Megvalósítod ezt az ácsgyaluból egyengető ötletedet. Benne lesz 200 és lesz egy barkácsolt egyengetőd. Mondjuk, hogy sok hajtépés árán, de jól sikerül. Elkezded lázas örömmel használni, és rájössz, hogy kell a vastagoló is, anélkül nem megy semmise.
Célozz meg egy kombigépet szerintem. A 260-as matebó kombi új árát sokallod?

Ha megbízható egyengetőt akarsz, megintcsak ott a metebó. Príma gyalulási képe van, és olcsóbb, mint egy ácsgyalu - no meg kész is van, és sikerült.

Jajj, elírtam, benéztem, bocsi. ez vastagoló.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#47834) mdk01 válasza yooccoo (#47811) üzenetére


mdk01
addikt

Biztos?

(#47835) mdk01 válasza sanzi89 (#47810) üzenetére


mdk01
addikt

Köszi

(#47836) zonusz válasza thyeby (#47833) üzenetére


zonusz
tag

Ebben teljesen igazad van, de van egy általad is mutatott Metabo DH330-as vastagolóm. Arra is láttam trükköket, hogy miként lehetne vele egyengetni, de az is csak gányolás, ügyeskedés. A kombival az volna a gondom, hogy még egyszer veszek egy vastagolót, és nem tudom, hogy ezek a felhajtom, kihajtom, átrakom megoldások meddig bírják. Nem négyméteres pallókról, gerendákról lenne szó, hanem max. kétméteres, collos, két collos anyagokról. Ja és nem ipari méretekben.
Nem sokallom egyébként az árát, szemezgetek is vele, persze nem az 503 ezresre gondolok :))
Az már csak hab a tortán, hogy milyen árkülönbözetekkel dolgoznak az egyes cégek.

[ Szerkesztve ]

(#47837) thyeby válasza zonusz (#47836) üzenetére


thyeby
őstag

Az az igazi, amikor van külön egyengető, és van külön vastagoló - ehhez nem fér kétség. Több hely kell neki persze.

Kétségtelen macera a felhajtom, kihajtom, átrakom, azonban nem kell félned attól, hogy az elromlik, vagy elkopik. Én is utálok a kombival átállni a másik üzemmódra, de nem férne be nekem egy 2+ méteres egyengető jelenleg sehova. Pedig az egyengetés ott kezdődik - ahogy Soká megírta az imént.

Így már értem, hogy építeni akarsz. Odairányítanám a szemeidet, hogy nézd meg Matthias Wandel, John Heisz homemade jointerét, ne ácsgyaluban gondolkodj.

Több fa van, mint asztalos!

(#47838) zonusz válasza thyeby (#47837) üzenetére


zonusz
tag

Köszönöm, persze egyáltalán nem zárkózom el a 260-astól, írtam is, hogy most a körbejárás időszaka van nálam, még nem dőlt el semmi. Mellette szól egyértelműen, hogy nem kell hozzá semmit csinálni "csak" kifizetni használni.

(#47839) Grizzlu


Grizzlu
tag

Sziasztok! Egyedi szalagfureszlapokat szeretnek vasarolni. Ki milyen megbizhato ceget tud ajanlani?

Koszonom!

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#47840) generatoros válasza Grizzlu (#47839) üzenetére


generatoros
tag

A-lap kft

(#47841) Grizzlu válasza generatoros (#47840) üzenetére


Grizzlu
tag

Koszonom

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#47842) Winner_hun válasza Grizzlu (#47839) üzenetére


Winner_hun
félisten

Boronkay

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#47843) Grizzlu válasza Winner_hun (#47842) üzenetére


Grizzlu
tag

Neked is!

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#47844) thyeby válasza Grizzlu (#47839) üzenetére


thyeby
őstag

Boronkai

Több fa van, mint asztalos!

(#47845) Grizzlu válasza thyeby (#47844) üzenetére


Grizzlu
tag

Teged sem hagyhatlak ki, neked is megkoszonom :D mindketto cegtol vasarolok ugyanazon fajta szalagot, aztan meglatom, melyik mit tud.

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#47846) thyeby válasza Grizzlu (#47845) üzenetére


thyeby
őstag

Milyen méretet keresel?

Több fa van, mint asztalos!

(#47847) Grizzlu válasza thyeby (#47846) üzenetére


Grizzlu
tag

4650x30. Vizes fenyo es nemi kemeny lombos hosszvagasara.

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#47848) kavalkád válasza yooccoo (#47677) üzenetére


kavalkád
aktív tag

ma sikerült eljutnom, Imi nem volt ott ugyan, de egy másik srác adott a hulladékokból olyat ami kellett nekem.
köszi szépen a tippet!

(#47849) bear_


bear_
aktív tag

Sziasztok!

Közeledik a jó idő, szeretnék egy hintaágyat készíteni amin délután tudnék szunyókálni :))
Elképzelésem már van, de azt még nem sikerült kitalálnom, hogy zárt szelvényből vagy fából lenne inkább érdemes készíteni. A cél egy masszív és tartós hintaágy lenne.
Ti milyet csinálnátok? Minden ötletet és jótanácsot szívesen fogadok :)

(#47850) SchumiBácsi válasza bear_ (#47849) üzenetére

Valamennyi tartóelemet zártszelvényből, az ülőfelületeket meg fából készíteném.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.