Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46651) kavalkád válasza indianjoe23 (#46648) üzenetére


kavalkád
aktív tag

a két láb közti átlós merevítéseket akár ki is spórolhatod, mivel az lenne a feladata, hogy a láb "kinyeklését" meggátolja viszont ezzel a lépcső megoldással a lépcső bal oldalsó eleme is pont megteszi erre a célra.

(#46652) kavalkád válasza Szalmakutya (#46650) üzenetére


kavalkád
aktív tag

.

[ Szerkesztve ]

(#46653) bim válasza kavalkád (#46627) üzenetére


bim
veterán

Rendszerszintű probléma van ezért egy ilyenen csak röhögnek a fiatalok. Az a rendszer amiben én tanultam egészen az ezredfordulóig szuperül üzemelt. Voltak hibái de egy kisebb reformmal szinten lehetett volna tartani. Nem tudom ki mennyire emlékszik rá de jött egy bizonyos OV. és azt hirdette hogy legyünk europa esze. (mivel akkoriban semmi mással nem tudtunk volna kitűnni) Elhitette fiatalokkal és szülőkkel hogy akkor vagy valamire való ha legalább érettségid van és egy semmitérő diplomád. Ha szakmát tanulsz akkor egy pondró vagy. Jelentem az agymosás sikeres volt! Apró hátulütője volt a dolognak hogy mára még említési szinten sem kerülnek szóba a kétkezi munkás szakok a fiataloknál. Az agyuk nem elég jó hogy diplomájuk legyen de kit érdekel? Érettségi után irány a gyártósor ahol 3 szakban lehet szigszalagozni a vezetékeket jópénzért. Egyedül Demján volt aki a munkásokért kardoskodott isten nyugosztalja.

(#46654) indianjoe23 válasza Soká (#46649) üzenetére


indianjoe23
csendes tag

Szia! Igen, elfér, mert nagyon magas a belméret.

(#46655) indianjoe23 válasza Szalmakutya (#46650) üzenetére


indianjoe23
csendes tag

Tettem baloldalra egy vizszintes gerendát a falra rögzítve, két végén egy-egy alátámasztással. Erre gondoltál? Vagy oszlopra gondolsz? Jobb sarokba azért nem tettem oszlopot, mert a hátsó vizszintes gerenda 300 centiméteresként végigfutna faltól-falig, és talán az lenne annyira masszív, hogy megtartja a felnőtt ember súlyát is. A lépcső kilépője is erre a "csonkra" támaszkodna, ezért gondoltam egy szintbe tenni a padló felülettel.

(#46656) indianjoe23 válasza kavalkád (#46651) üzenetére


indianjoe23
csendes tag

Azért gondoltam bele, mert a jobb hátsó oszlop nincs semmivel merevítve, csak úgy egymagában nem lenne stabil, nem gondolod?

(#46657) Szalmakutya válasza indianjoe23 (#46655) üzenetére


Szalmakutya
tag

Hát, én nem értek hozzá, és vannak itt, akik meg igen. Az számít, hogy ők mit mondanak.

De én oszlopokat tennék baloldalra, mert erősebbnek érzem, akkor a födém tartja a szerkezeted, nem egy fal, amiben nem látom a kötést. Azon a galérián ugrálhatnak, nem statikus terheléseket kap folyamatosan, 30 év múlva is tartania kell, és jobb, ha látszik hogy milyen állapotban van. A 45 fokos feszítés szerintem se kell, mert a lépcső azt megteszi. És tennék oszlopot jobb hátulra is.

De mondom, simán lehet hogy felesleges para.

(#46658) kavalkád válasza indianjoe23 (#46656) üzenetére


kavalkád
aktív tag

rögzítsd az aljánál a gipszkartonhoz, szerintem annyi pont elég. az egész szerkezet nem fog tudni mozgni egyik irányba sem, max arra kell felkészülni, hogy valaki nekimegy véletlenül vagy nekidől, de mivel ez az oszlop hátul van erre nem sok esély, hacsak valaki nem szándékosan akarja kidőteni.

milyen keresztmetszetű gerendát fogsz alkalmazni? később kiszámolom a terhelhetőséget, hogy Szalmakutya is megnyugodjon és ne akarjon mindenhova lábat tetetni veled :)

(#46659) bbalint01 válasza bim (#46622) üzenetére


bbalint01
csendes tag

Szia bim!
Én laikus vagyok, de érdekelne, hogy a "színészi játék" a gond, vagy van szakmai fenntartásod is a videók tartalmával kapcsolatban? :)

Ui: Ugyanitt ácsot keresek melléképület-műhely építésre Biatorbágyon :)

[ Szerkesztve ]

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint disznóval a sárban hemperegni. Egy-két óra után rájössz, hogy ő ezt élvezi...

(#46660) mdk01 válasza Szalmakutya (#46657) üzenetére


mdk01
addikt

A beszélgetés elejéről lemaradtam, hogy az pontosan milyen fal és telóról most nem kezdeném el keresni, de ha nem GK fal akkor fel lehet azt bőven úgy rögzíteni hogy ne szakadjon le. Most hirtelen példának egy előtetőt tudnék felhozni ahol a fal felöli oldalon is csak gerendára ülnek a szarufák(hívjuk annak) és tonnányi hó is hullhat rá. Persze eloszlik, meg csak statikus terhelés, de azért érezhető a példa.
A két rövidebbik oszlopot(amibe a vízszinteset bele kell lapolni) is fel kell fúrni legalább 2-2db csavarral, tehát azt az oldalt legalább 6-7db csavar fogja tartani amit tőbe kellene elnyírni. Nem feltétlen érzem szükségét az oszlopnak ha az egy normális fal.

(#46661) Szalmakutya válasza mdk01 (#46660) üzenetére


Szalmakutya
tag

OK. De igazából mi szól az oszlop ellen?

Az oszloppal kevesebbet kell a falba fúrni és tiplizni, és még csak nem is jelentősen drágább. Még az is lehet hogy olcsóbb.

Ahogy a fényképen látszik, az ajtó a falra nyílik, de elég távol van. Az, ahol az oszlopok mennének, teljesen holttér, nem vesz el helyet az oszlop.

(#46662) pacman_123 válasza bim (#46533) üzenetére


pacman_123
tag

"Nemrég újították fel nálunk a Lamberg kastélyt. "

Ezt most olvastam csak valahogy .... és ami ide kapcsolódik, nem is kicsit : nemrég tette közzé "kocka775" fórumtárs a másik fórumon a Lamberg kastély 1:87-es makettjének építési képeit. A legjobb szó amit tudok rá mondani a - csodálattal vegyes - döbbenet. ~600 óra, 3 év alatt, az eredmény:

https://postimg.cc/gallery/1x6z3jmi/

:Y

Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

(#46663) kavalkád válasza kavalkád (#46658) üzenetére


kavalkád
aktív tag

sajnos nem találom a volt iskolai könyveimet, anélkül meg fejből már nem mennek ezek a számítások, de találtam egy videót ami elég jól demonstrálja mennyire terhelhető egy gerenda (sajnos a videóban nem tér ki a dimenziókra, de én olyan 5x15cm-esnek tippelem az anyagot, 2 méteres alátámasztás távval). aki nem akarja végignézni annak leírom: 1 tonnánál adja meg magát.

ebből ki lehet okoskodni más dimenziójú gerendák terhelhetőségét is, a szélességbeli módosulás egyszeres szorzóval számít, a magasságbeli négyzetesen. ez azt jelenti, hogy ha pl 10x10-esre akarjuk kiszámolni akkor az 1000 (terhelés, kg) / (15*15 (eredeti magasság, cm)) * (10*10 (új magasság, cm)) / 5 (eredeti szélesség, cm) * 10 (új szélesség, cm) =1000/225*100/5*10=888.88 kg. remélem jól számoltam.

[ Szerkesztve ]

(#46664) Soká válasza indianjoe23 (#46654) üzenetére


Soká
senior tag

"Szia! Igen, elfér, mert nagyon magas a belméret."

Akkor kevésbé szükségszerű, amit ajánlani akartam. Bő 20 éve én úgy oldottam meg egy (ágy)galériát, hogy a lépcső nem egészen a galériaszintig vezetett, hanem onnan kellett felülni a galériára. Ami egyfelől rövidítette a lépcső hosszát+ a lépcső tetején még fel lehetett állni, az ágyrészen már nem. És én zártszelvényekből csináltam. Kunszt annyi volt benne, hogy csak egy fúrógépem volt a vasakhoz, a többi kézifűrész... és minden oszlop lefutott a földre, hogy ne a közfalak viseljék a terhet.

(#46665) Soká válasza pacman_123 (#46662) üzenetére


Soká
senior tag

Hát ez (is) kimaradt, mert Karácsonykor nem volt időm olvasgatni. Hihetetlen micsoda figurák vannak :)

(#46666) jeriko2 válasza indianjoe23 (#46492) üzenetére


jeriko2
tag

Sziasztok!
Elnézést hogy beleszólok ebbe a galéria dologba, és nem is igazán asztalos megoldás lesz, de terveztem/csináltam egyszer egy hasonló galériát, és a kiindulási terv szinte egy az egyben ilyen volt. Végül vettem egy szál 80*80-as szögvasat (ennek van vagy 5mm az anyagvastagsága), félbe vágtam, fúrtam rá jó sok 12-es lyukat, majd 12x160-as csavarokkal és hozzá való tiplikkel felment a szemközti falakra. Közéjük a gerendák - ezek ugye kb 75mm-t feküdtek fel -, alulról egy-egy 70-80-as a vasba besüllyesztett csavarral lettek fixálva, a hosszukat pedig úgy vágtam le, hogy épp beszorultak a falra rögzített vasak közé. A tetejére meg OSB. kb 12 cm vastag az egész és bitang erős. Soha még csak meg se reccsent, pedig volt használva :)

[ Szerkesztve ]

(#46667) Szalmakutya válasza jeriko2 (#46666) üzenetére


Szalmakutya
tag

Ez is OK lehet, de gipszkartonra azért nem raknék ilyet.

(#46668) jeriko2 válasza jeriko2 (#46666) üzenetére


jeriko2
tag

Közben olvastam, hogy gipszkarton, így ez nem járható út.

(#46669) bim válasza bbalint01 (#46659) üzenetére


bim
veterán

Is-is.

Pacman. jobb mint élőben. :C

(#46670) indianjoe23 válasza mdk01 (#46660) üzenetére


indianjoe23
csendes tag

A bal oldali fal beton, vagy tégla, a többi, szemben és jobb oldalon gipszkarton.

(#46671) indianjoe23 válasza Soká (#46664) üzenetére


indianjoe23
csendes tag

Nagyon ötletes, masszív szerkezet. Elgondolkodtató. Nálam kell korlát is, meg a végső kivitelben a gyerekek döntenek, én csak megkísérlem kivitelezni. Fából legyen, ez volt az alapgondolat.

(#46672) Soká válasza indianjoe23 (#46671) üzenetére


Soká
senior tag

Nálam azért volt fémből mert a kis helyet nem akartam agyonnyomni 10x10-es gerendákkal. És tényleg kellően masszív volt, nem nyekergett. Akkor még az összes faipari szerszámparkom egy szúrófűrészből állt :)

(#46673) indianjoe23 válasza kavalkád (#46658) üzenetére


indianjoe23
csendes tag

Alapból 10x10-es lenne a teherhordók mérete, annyival csökkenne, hogy gyalulás, csiszolás, hogy szép legyen a felület.

(#46674) thyeby válasza pacman_123 (#46600) üzenetére


thyeby
őstag

Micsoda véletlen!
Tejért térített be a feleségem a lidibe, ez a fúrókészlet pedig még a tejek előtt rámkiáltott.
Jött velem haza.
Még nem próbáltam ki, csak kibontottam, és ahogy kézbevettem, már tettem is vissza a dobozába.
Kurvaéles! Még ennyire éles fafúró nem volt a kezeim közt. Olyan volt a tapintása, mint ha zsilletpengével bandázsolták volna körbe. Minden azt sugallja, hogy ez nagyon korrekt lesz. Az ára is azt sugallja. Nem hiszem :N , hogy ez festett lenne.
Holnap kipróbálom. Ha átmegy a tesztemen, nem kékül, nem üt, pontos, akkor avesz vissza a lidibe.

Nagyon köszönöm, hogy beledugtad az orrom! :R Reményem, hogy éltartó is lesz, és törni se fog.
Meglátjuk, hogyan állja majd az idő próbáját.

Ráadásul még kettes fafúró sose járt a kezemben, keresve se láttam seholse.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#46675) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!
beepitett szekrenyt szeretnenk csinaltatni, van ajanlott ceg vagy asztalos akit szivesen ajanlotok?
elore is koszonom!
udv
b.

(#46676) thyeby válasza bazsimano (#46675) üzenetére


thyeby
őstag

Szia! (Mifelénk ez nagy esz.)

Ha nem mondod meg, hogy Csíkszeredán, Pozsonyban, vagy Pécsett, mi se tudjuk megmondani, hogy tudunk-e ajánlani valakit. :N

Több fa van, mint asztalos!

(#46677) bazsimano válasza thyeby (#46676) üzenetére


bazsimano
őstag

elnezest!
budapesten lenne! :B

(#46678) kapu2006 válasza bazsimano (#46677) üzenetére


kapu2006
tag

Miből lenne? Fából? Lamináltból?

(#46679) bazsimano válasza kapu2006 (#46678) üzenetére


bazsimano
őstag

hat jo kerdes...sajnos gondolom ha fa akkor marha draga lenne, es nalunk 3at is kellene csinalni; szoval gondolom laminalt lesz belole.

[ Szerkesztve ]

(#46680) kapu2006 válasza thyeby (#46674) üzenetére


kapu2006
tag

Ez TESCO-s.

(#46681) Szalmakutya válasza kapu2006 (#46680) üzenetére


Szalmakutya
tag

Micsináltál vele? Fogat piszkáltál?

Vettem amúgy én is lidl-öset. Ha nem esik darabokra rögtön, már megérte, olyan olcsó volt.

(#46682) kapu2006 válasza bazsimano (#46679) üzenetére


kapu2006
tag

Ha fenyő, akkor az anyag ár x3,
ha laminált akkor anyagár x2.
+Extrák.
Lehet kombinálni. Ahol nem látszik, ott fehér laminált, a front fa.

[ Szerkesztve ]

(#46683) kapu2006 válasza Szalmakutya (#46681) üzenetére


kapu2006
tag

Vettem Kínából vékony fúrókat. Éles, mint a borotva, de pattan, mint az üveg. Oszlopos fúróba kiváló, de a kézibe inkább az 50 éveseket fogom be.

(#46684) Soká válasza thyeby (#46674) üzenetére


Soká
senior tag

Tényleg csak az ára olyan ennek a lidlis fafúrónak, ami visszatartja az embert. Mert ennyiért már szakboltban kap megfelelő fúrót az ember. Persze, nem állítom, hogy azért mert Makita név van ráírva, ez jobb is lenne.

Valakinek van tapasztalata ezzel? - mert rendelnék egy ilyet, néha jól jönne a hatlapfejű befogás.

[ Szerkesztve ]

(#46685) Szalmakutya válasza kapu2006 (#46683) üzenetére


Szalmakutya
tag

Ha szénacélból van, és semmi varázslás, akkor ez teljesen logikus. Ha éles, akkor törékeny, pont. Nincs is ezzel semmi baj, ha tudja az ember, hogy mit vesz.

Fémfúrásnál kicsit izgalmasabb a dolog, mert ott a szar fej első használatra megy tönkre.

(#46686) Szalmakutya válasza Soká (#46684) üzenetére


Szalmakutya
tag

Nekem van egy ilyen szettem, használom, fúrja a fát. Nem tudok neked semmi nagyon izgalmasat mondani róla sajnos..

(#46687) Winner_hun válasza kapu2006 (#46680) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ilyet én is tudok, csak a végét kéne meghegyezni / élezni:D

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#46688) Soká válasza Szalmakutya (#46686) üzenetére


Soká
senior tag

Ha nem üt, akkor már jó. Bevallom, fafúrónál nekem nem nagyon volt bajom még az acél minőségével, így gyakorlatilag tescós fafúróim vannak és nincs rá panaszom.
Fém csigafúróval már jártam úgy (Möller), hogy ráírtam a készletre, hogy "csak fához!" annyira szar.
És van egy ilyen, szintén valami kimúlt fűszerboltban vett készletem, ez is harap, ahogy kell.

[ Szerkesztve ]

(#46689) SchumiBácsi

Üdv all!

Írtam már múlt évben a tervemről de a folytatás valahogy elmaradt. A körítés valszeg lefixálódott (kézi körfűrész + egyéb kisegítő berendezések) de az asztali körfűrész nem.

Valakinek van tapasztalata a Bernardo gépekkel, vagy valami információ róluk?

BÚÉK!

[ Szerkesztve ]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#46690) kapu2006 válasza SchumiBácsi (#46689) üzenetére


kapu2006
tag

Biztosan jó, de ennyiért (Bruttó: 331.233 Ft) keresnék egy használt profi gépet.

(#46691) kavalkád válasza SchumiBácsi (#46689) üzenetére


kavalkád
aktív tag

https://youtu.be/gYLt0rZyJA0

(#46692) thyeby válasza Soká (#46684) üzenetére


thyeby
őstag

Írtam volt, mint jártam a szerszámoutlettel. Sereg Makitafúró - rögtön az első 8-ast kipróbálva éppen 8,5-öt fúrt. (Ha kapnék 8,5-ös köldökcsapot, szavan nem lenne.) Elég sokat használok D=3-at, épp ezért abból rendeltem sokat. Már egy sincs meg belőle, mert pont úgy törik, mint a tecsógazdaságos.
Tiszta szívvel kívánom Neked, hogy ne úgy csalódj a Makitában, mint én, hanem kellemesen.

Egy 2mm-es Bosch-t kaptam ajándékba a Festool-tól, ami ilyen hatlapbefogású. Az nagyon korrekt.

Van nekem egy reményem, de el ne kiabáljam:
Első mustrára nekem egyből a Festool fafúró klt jutott eszembe erről a lidisről. Azt a minőséget gyanítom benne, de mivel nem próbáltam még ki, nem hugyoztattam meg úgy férfiasan, nem mondhatok semmit.
Kár, hogy le van a doboza plombálva, mondanám, hogy vedd kézbe, és lehet, hogy átváltozik a véleményed az áráról. Pláne, ha összeveted a Festool árával.
Rendesen izgalommal várom, hogy kelljen már fúrnom vele zsinórban vagy háromszáz lyukat.
Egyébként ha nem számol be róla Pacman, egészen biztos, hogy elsétáltam volna mellette életem végéig. Úgy éreztem, kinőttem én már a Parkside vonalat. Jó volt, amikor még nem volt pénzem iparira. (Az excentert nem tudtam agyonütni, hét élete volt.) De most nagyon úgy tűnik, hogy ez a Parkside nem az a Parkside.
Odatette most magát a lidi ezzel az adjunk valódi iparit kísérletével. Igaz, hogy az ára egy barkácsoló számára egyáltalán nem vonzó, sőt... Ám a konkurenciatermékek árához képest több, mint versenyképes.

Több fa van, mint asztalos!

(#46693) thyeby válasza Winner_hun (#46687) üzenetére


thyeby
őstag

:DD

Több fa van, mint asztalos!

(#46694) yooccoo válasza thyeby (#46674) üzenetére


yooccoo
aktív tag

pedig mondtam már neked évekkel ezelőtt, hogy bites befogással létezik :DDD
például ilyen

(#46695) pacman_123 válasza Soká (#46684) üzenetére


pacman_123
tag

Érdekes dolog ez a Makita "faforgácsolós szerszám" sztori. Anno írtam az indexes fórumon, hogy megszívtam a "Makita" forstnerrel a gepdepotol. Egy griff szintén. (Érdekesség: a linkem "előzménye" Kamelot posztja. aki pont Tibi szenvedését linkelte át innen, 2 éve. Ez aztán a keresztlinkelés :D ) Én a 42-essel, ő az 50-essel. Én azért vettem hogy csapágyfészket fúrjak vele rétegelt lemezbe. Szaggatta, égette, alig vitte. Én állat nem küldtem vissza, hanem megéleztem, egész jól sikerült.

Akkor írta Vajk, hogy a Makita nem gyárt forstnert meg fúrószárat, csak legyártatja vkivel és ráírják a nevet.

Viszont érdekes hogy a MakForce körfűrészlapokat meg mennyien dicsérik. Szóval ... nekem fura a Makita hozzáállása ezekhez a faforgácsoló akármikhez. Egyik dolga jó, másik katasztrófa .... Mert a szerszámgépeik meg jók (már amikkel én találkoztam: akkus fúró/ütvecsavarozó, szalagfűrész, merülőfűrész)

OK, feleannyi (sem) ez a készlet, mint a lidlis. Ennyiért érdemes lehet kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

(#46696) pali923 válasza pacman_123 (#46695) üzenetére


pali923
tag

Én már máshol is olvastam, hogy a Makita gyártatja a kiegészítőit, és nem mind jó. Nem csak a forstner. Egyszer kaptam ajándékba egy gép mellé egy Makita kiegészítős koffert. Akkor mondták a boltban, hogy ne várjak profi minőséget. És így is lett, már szinte az összes fúrót kicseréltem benne valami normálisra. Mert amúgy meg jó dolog így egyben vinni, ha kell. A bitfejek is zöldségbolti minőség maximum, de még a mérőszalag sem méltó a márkanévhez. No meg a dobozt is már ragasztgatni kell, de ez lenne a legkevesebb.
A Bosch kiegészítőkben még nem csalódtam, legfeljebb a körfűrész lapoknál kell észnél lenni. A gérvágóm lapját (Optiline - a leggagyibb széria, mondták a boltban) nemrég cseréltem le egy másik Boschra (izé, Freud...), és egész más az érzés.

[ Szerkesztve ]

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#46697) lela


lela
aktív tag

Mikor volt ez a Fúrókészlet az újság szerint? Mert én tegnap már nem találtam. :F

(#46698) yooccoo válasza pali923 (#46696) üzenetére


yooccoo
aktív tag

persze hogy más érzés ..
kínában is tudnak jó gyártani, ha olyan megbízást kapnak, de a legtöbb gyártó akkor már inkább európában készíttet magasabb minőségű szerszámokat ... ilyen a freud-bosch összefonódás is

(#46699) pacman_123 válasza lela (#46697) üzenetére


pacman_123
tag

Ekkor, 16. oldaltól. Én dec 6-án vettem meg.

https://akcios-ujsag.hu/wp-content/uploads/2018/12/lidl-ajandek-katalogus-20181203-tol.pdf

Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

(#46700) Soká válasza pacman_123 (#46695) üzenetére


Soká
senior tag

"a Makita nem gyárt forstnert meg fúrószárat, csak legyártatja vkivel és ráírják a nevet."

Hát, nem véletlenül írtam én azt, hogy "Persze, nem állítom, hogy azért mert Makita név van ráírva, ez jobb is lenne."
Ez a gyártatás és címkézés törvényszerű, csak a laikusok gondolják, hogy a prémium német autóban is minden alkatrész saját gyártás lenne, ezeregy beszállítóval dolgoztatnak, a kérdés trényleg csak az, hogy a belső minőségellenőrzés mennyire szigorú. Makitáéknál tudjuk, hogy van szórás. Nagyobb mint mondjuk a Festoolnál.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.