Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46901) jimy_l válasza kavalkád (#46900) üzenetére


jimy_l
tag

Kétkomponensű, üvegszálas autókitt.

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#46902) Kiscsőke


Kiscsőke
aktív tag

Makó környékén fellelhető valaki? Árulnak egy ilyet, kollégával felesben belefér a keretbe, és még az asszony se haragudna, nem itthon lenne! :D

[ Szerkesztve ]

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#46903) kavalkád válasza jimy_l (#46901) üzenetére


kavalkád
aktív tag

kérlek dobj egy linket, hogy melyiket javaslod, köszi.

közben találtam ilyet, ez jó?

[ Szerkesztve ]

(#46904) jimy_l válasza kavalkád (#46903) üzenetére


jimy_l
tag

https://autofejlesztes.hu/ketkomponensu-uvegszalas-kitt-edzovel-250-gr-hb-body-f-250-af100995

De a másik is tökéletes. :C

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#46905) kavalkád válasza jimy_l (#46904) üzenetére


kavalkád
aktív tag

danke sün!

(#46906) SchumiBácsi válasza pacman_123 (#46819) üzenetére

Na sztem eljött az ideje elkezdeni ezt a többlépcsős beruházást.

Merülőfűrész erről a helyről, akciósan, extra sínnel és tárolókkal.

Asztali fűrész meg innét és ha már felmerült az esetleges szürke-import garanciális feltételeket is módosító lehetősége, kérdezzek rá megjegyzésben a garanciára akkor is ha 1+2év van feltüntetve?

Ez volna az első lépcső, de ha gyorsan lefixálódna lehet belekerülne még egy felsőmaró. A felsőmaró célja szükség esetén a különféle élek letörése például a hangfal oldalélei (élmarás). Összeszerelt bútoron ha lelóg az egyik lap éle egy kicsit annak a szintbehozása, (a jelenlegi bútorasztalos munkáin is van ilyen jellegű hiba, tehát létező jelenség) valamint a dekopírfűrészt helyettesíteni hangszórókivágáshoz. Azaz nem akarok jelenleg dekopírt venni.

Ebből következik hogy a fenti műveletekhez kellene egy marókészletet is ajánlani innét. Nem a legolcsóbbat és nem is a legdrágábbat, hanem azt amelyik nekem az eddigiek alapján a legpraktikusabb és mivel itt egy kivételével 8mm befogásúak akkor 8mm befogójú maró kellene és valószínű hogy valamiféle vezető/körző is kell.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#46907) thyeby válasza SchumiBácsi (#46906) üzenetére


thyeby
őstag

Teljesen jól választottál.

Maró:
Azt hiszem, Neked egy jaajjdeutálomleírni: matebó felsőmaró lesz ideális. Ez egykézből is indítható, könnyű, ám nem preciz beállítású csodagép. Vaagymeg ezen az áron univerzálisabb DeWalt 621. Ez ugyan kétkezes, de kezesbárány.

Maróbit készletet a linkeltek közül szerintem az Extool 35 db-ost. Van ilyen kisebb készlet is az Extool-tól - talán 25 db-os valami 16 ropiért? keress rá guglin. Van benne több rádiuszkés, élt tudsz letörni 45 fokban, és találsz benne csapágyas tisztító marót. Ám ha csak jelzett feladatokra kell, és elég egyetlen méret az élletörésekhez, akkor egy tisztító és egy letörő vagy kerekítő bitet keress mondjuk a Massive Tools-tól.

Több fa van, mint asztalos!

(#46908) SchumiBácsi válasza thyeby (#46907) üzenetére

Köszi a segítséget, sztem ő nyert. Jön hozzá a teljes Extol mert egyszer csak azon kapom magam hogy mindig olyan kell ami pont nincs :D

Még egy kérdés, ezt a marót be lehet szerelni asztal alá? Körkivágásnál van olyan elképzelés is hogy a tábla elfordul egy szilárd pont körül és a maró rögzített bekapcsológombbal marja, így nem vele körzök hanem a táblát forgatom. Ha nem alkalmas, még ajánlható más.

[ Szerkesztve ]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#46909) kavalkád válasza SchumiBácsi (#46906) üzenetére


kavalkád
aktív tag

a merulofureszt a Timarszerszamnal olcsobban megkapod.

(#46910) yooccoo válasza SchumiBácsi (#46908) üzenetére


yooccoo
aktív tag

dw621 is van ennél olcsóbban

(#46911) pacman_123 válasza yooccoo (#46910) üzenetére


pacman_123
tag

Meg a GTS 10 XC is :) Pl a Zákánynál. Valójában akkor minden kapható olcsóbban is.

Schumibácsi, én azt a 20e Ft különbséget (csak a GTS 10 esetén) jó fűrészlap(ok)ba fektetném.

Aztán marószárak: az Extol-lal csak óvatosan.... Nekem van 5dbos készlet, ilyen, OBIban vettem kezdésnek még évekkel ezelőtt, gyakorlolni. Na arra pont jó ..... Egyszer-kétszer használtam a 19mm széles nútmarót, sokág nem tartott az éle. Aztán egyszer kipróbáltam az asztalba épített Tritonnal a kis tisztítómarót (képen jobbról a 2.). Úgy ütött mint az istennyila, megijedtem mikor a munkadarabot a sablonnal hozzáérintettem. Inkább használtam a Massiv fejemet, ezt. A Massiv fejek jók nagyon. Én 2-3 év alatt apránként ráköltöttem ~120e Ft-ot marószárakra, mind a Massiv-tól.

Neked is azt javaslom, hogy gyakorolj az olcsó szárakkal, de munkára a jobbat fogd. Nem kell rögtön 100e felett szárra költeni,. Megveszel egy-két lekerekítőt amikor arra van szükséged, Egy-két nútmarót amikor arra. Biztos van más forrás is a Massiv fejekre, én itt szoktam venni ha szükségem van valamire:

http://botex.ro/index.php?l=hu&link=produse&id_categorie=7

Amit még dicsérnek nagyon, mint márka: CMT. Mondjuk az sem olcsó. Úgy vettem észre hogy marókésnél/fűrészlapnál hatványozottabban igaz az, hogy a jót meg kell fizeni ...

[ Szerkesztve ]

Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

(#46912) pacman_123 válasza kavalkád (#46909) üzenetére


pacman_123
tag

Itt meg még olcsóbban:

https://onlinegep.hu/p/makita-sp6000j-merulo-korfuresz-makpac-kofferrel-fordulatszam-szabalyozas

Schumibácsi, ismered az árukeresőt (vagy argep.hu -t)? Érdemes :)

https://kezi-korfuresz.arukereso.hu/makita/sp6000j-p197769147/

Arra figyelj hogy nem mindegyik csomag sínes.

[ Szerkesztve ]

Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

(#46913) thyeby válasza SchumiBácsi (#46908) üzenetére


thyeby
őstag

Én a Zákány boltját mindig megnézem, mit hogyé' ad.
Persze, bedughatod asztal alá. (A DW621-el még a porelszívás is korrekt lesz. ;) - én is ezt választottam volna.)
A körkivágásnak két módját is ajánlom figyelmedbe:
1 - dekopírral ráhagyással, majd az általad leírt módon felsőmaróval pontosítani.
2 - felsőmaróval sablon mentén másológyűrűvel. (tudod a hangszórók méreteit, az alapján egyszer kell pöcsölni a sablonkészítéssel, utána már karikacsapás)

Több fa van, mint asztalos!

(#46914) pali923 válasza pacman_123 (#46911) üzenetére


pali923
tag

Elég általános vélemény volt itt eddig, hogy ezeket a nagy marófej-készleteket nem nagyon éri meg megvenni, inkább az adott célfeladatra érdemes beszerezni egy-egy jobbfajtát.
Az én kezdőkészletemben csak 8 vagy 10 marófej van, de 3-nál többet nem használtam belőle, mert nem volt rá szükségem. Viszont van több CMT. Igaz, hogy drága, de megéri.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#46915) thyeby válasza pacman_123 (#46911) üzenetére


thyeby
őstag

Kezdéskor vettem magam is épp gyakorló készletnek egy Extool valami 20-25 db-osat. Sokat közülük a mai napig is használok (10+ év után, és nem barkácsolok). Talán szerencsém volt - a készletben egyetlen egy db ütött, a többi mind korrektül kiegyensúlyozott, és éltartó. A csapágyak mind csapnivalóak rajta, de amikor szétrepült, kapott új minőségi csapágyat, és ment tovább.
Vett nekem Bari fehérzsír spray-t kb 3 éve. Addig évi 5-6 csapágyat dobtam ki (WD40-el tisztogatva, 2.000 forintos csapágyakat). Amióta ezt a zsírspray-t használom, egyetlen csapágyat se kellett cserélnem. Indításkor kézzel megpörgetem. Ha sokáig pörög, zsírt neki.

Nem rossz a Massive Tools. A CMT mégjobb, a Freud is. Mégis, ha nekem új marófej kell, azzal kezdem, hogy Dimar. Forstner se kell mástól. Igaz, hogy a dimar a legdrágább a piacon, de méltán.

Több fa van, mint asztalos!

(#46916) thyeby válasza pali923 (#46914) üzenetére


thyeby
őstag

Szerintem a legokosabb azt az utat járni, hogy egy nagyobb occó készlet induláskor, aztán az megmutatja, mit használunk sokat. Abból jobbat. Amit nagyon sokat használunk, abból pedig a legjobbat.
Nem is tudom, hogy barkácsoló léptékkel egyáltalán el lehet-e rongyolni egy Dimar kést legalább az első élezésig?

Több fa van, mint asztalos!

(#46917) kavalkád válasza pacman_123 (#46912) üzenetére


kavalkád
aktív tag

valóban olcsóbb. 2-3 hete néztem ezt a fűrészt az arukereso.hu-t, akkor ez még nem volt ott. vásároltál már tőlük? csak, hogy mennyire megbízható bolt.

(#46918) Winner_hun válasza kavalkád (#46896) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az elején csapágyra vagy valamilyen elektronikai bajra gyanakodtam, mert nagyon ütemesen volt hangja. Aztán erősödött és össze-vissza csörömpölt. A motor végén lévő hűtőventilátor volt lelazulva, lecsúszva és a ventilátorvédőbe néha beleért. Azt visszatettem a helyére, azóta semmi különös zaj nem jött a gépből.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#46919) kavalkád válasza Winner_hun (#46918) üzenetére


kavalkád
aktív tag

akkor jó irányba tapogatóztam :)

(#46920) pacman_123 válasza kavalkád (#46917) üzenetére


pacman_123
tag

Az onlinegep.hu -tól? Nem, még sosem. Megatool, szerszamoutlet: a gépeim 90%-át sztem tőlük vettem.

Esetleg - bár tudom az interneten nincs helye az igazságnak (kamuvélemény, stb.)

https://www.arukereso.hu/stores/onlinegep-s101719/#velemenyek

Esetleg megnézni a facebookos oldalukat (fenti linken írják, nekem nincs fészem, én nem nézem). Bár kamuregek ott is lehetnek de mégis lekövethetőbb.

Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

(#46921) bazsimano


bazsimano
őstag

Sziasztok!
Kis egyszerű kérdésem lenne.

Vannak a lent csatolt székeink. Ezekről a párnás ülő felület nagyon könnyen lejár. (9 évesek, 3 gyermek gyűri), de szerintem inkább a konstrukció nem a legjobb.

Szóval alúlról ahogy látni 4 csavar tartja (amit látni lehet, hogy ott vannak a lyukak), és itt a gond: szerintem ezek a csvarok nem elég hosszúak, de ha hosszabbak lennének akkor az ülő deszkát átfúrnák...

szóval a megoldáson gondolkodtam, hogy hogyan lehetne normálisan rögzíteni. van esetleg valami tippetek?

előre is köszönöm a hozzászólásokat!

(#46922) thyeby válasza bazsimano (#46921) üzenetére


thyeby
őstag

Mielőtt leírnám, micsinájj, jelzem:

Tessék, erre való ez a hűjeamerikaji kötés! (Nem Neked szól, hanem a hívőknek.)

No:
1 - Körberajzolod az ülőke fonákját belülről grafitcerkával.
2 - Leszeded az ülőkét, csavarokat kib@szod a kukába.
3 - Leszeded a kárpitot (tűzőkapcsokat tűéles csavarhúzóval, kombináltfogóval).
4 - Csinálsz lécből egy keretet (ami majd pont a székbe illeszkedik), és felülről rácsavarozod a keretre az ülőkét. (Reissercsavarral).
5 - Visszakárpitozod az ülőkét.
6 - Ráteszed a helyére az ülőkét, belülről mostmár oldalról oda tudod csavarozni a székhez. (Reissercsavarral.)
7 - Örülsz, asszonnyal megcsókoltatod az okos homlokodot, és iszol annyi sört, ahány gyereked van, miközben elégedetten konstatálod: Gyerekek jók, székek jók.

Több fa van, mint asztalos!

(#46923) kavalkád válasza pacman_123 (#46920) üzenetére


kavalkád
aktív tag

szintén zenész, megatool, szerszamoutlet és gépdeó itt is :)
ezt néztem én is, 8 vélemény, abból 7 darab 2 éve keletkezett.
FB-m meg nekem sincs :)

(#46924) kavalkád válasza bazsimano (#46921) üzenetére


kavalkád
aktív tag

amit én tennék, az vagy szélesebb menetű csavar, vagy ha fából van az ülőlap, akkor átfúrnám alulról a keretet ülőlappal együtt, 6/8/10-es fúróval (ami passzol a meglévő lyukhoz), ragasztót be mind az ülőlapba mind a keretben lévő lyukba és alulról egy fatiplit feltolni az ülőlap felső síkjáig (nyilván nem a szivacs tetejéig értem, csak a farész felső síkjáig). így megúszod a kárpitozást.
örökös, egy darabig :)
aztán majd jelzi valaki ha hülye ötlet.

[ Szerkesztve ]

(#46925) yooccoo válasza thyeby (#46922) üzenetére


yooccoo
aktív tag

attól hogy ide nem ez a jó megoldás, még nem biztos hogy szar a technológia :DDD

(#46926) yooccoo válasza kavalkád (#46924) üzenetére


yooccoo
aktív tag

s ha később kárpitozni kell, akkor meg csak rongálással lehet szétszedni ;)

(#46927) kavalkád válasza yooccoo (#46926) üzenetére


kavalkád
aktív tag

jogos!

(#46928) mdk01 válasza bazsimano (#46921) üzenetére


mdk01
addikt

Nagyobb átmérőjű csavar ugyanabba a lyukba, vagy átfúrod keresztbe a kötőt és hosszú csavart raksz bele szépen bezenkolva a fejét, vagy sarokvasat használsz.

(#46929) thyeby válasza yooccoo (#46925) üzenetére


thyeby
őstag

Bisztosbaz+! - én legalábbis útálom. :DDD

Több fa van, mint asztalos!

(#46930) thyeby válasza mdk01 (#46928) üzenetére


thyeby
őstag

Szerintem az ennek a megoldásnak a szűk keresztmetszete, hogy valószínűleg vékony rétegeltlemez az ülőke. Husotlan, nem fog benne a csavar. :F

Több fa van, mint asztalos!

(#46931) lacib válasza thyeby (#46930) üzenetére


lacib
tag

Valószínűbb a forgácslap.

Nokia1611- Nokia3330- Sie Me45- Sie M65- SE C702- ZTE Blade- ZTE GrandXIn-Huawei G620s-Lumia 735-Xiaomi RN4

(#46932) pacman_123 válasza thyeby (#46922) üzenetére


pacman_123
tag

Tibi :)

Én nem hívő, csak "helyén kezelő" vagyok. Van ilyen kütyüm és néha használom is. Ez nem a rejtettcsavar hibája. Ugyanolyan sz#r lenne 9 év és 3 gyerek után, ha az éléből indulna ugyanaz a csavar. Az ülőke alja vékony szirsz#r, nem tudsz mélyen belecsavarozni - ez kiegészítő megoldás nélkül megint szét fog esni. Szerintem is L vas, ahogy mdk01 kolléga írta. Vagy az sem rossz amit Te írtál.

Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

(#46933) Winner_hun válasza thyeby (#46929) üzenetére


Winner_hun
félisten

Bazik ige mit jelent?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#46934) mdk01 válasza thyeby (#46930) üzenetére


mdk01
addikt

Nem gondolnám, hogy vékony az ülőlap, mert nem bírta volna eddig. Min.16mm, de inkább 18mm.
Én magam is hamarabb raknék alá sarokvasat, mint elkezdjek keretet csinálni, meg lebontani a kárpitot. :)

(#46935) thyeby válasza Winner_hun (#46933) üzenetére


thyeby
őstag

Bot-átbaxó IT lingvisztikai innovációja Tibikének.

Ha bárki jelzi, hogy számára zavaró eme stílus, felhagyok vele, és visszakapcsolok konzervatívba.

Több fa van, mint asztalos!

(#46936) thyeby válasza mdk01 (#46934) üzenetére


thyeby
őstag

Ha van legalább 16 vastag, akkor a Te javaslatod is tökéletes. Ráadásul 2 perc székenként.

Több fa van, mint asztalos!

(#46937) MrChris


MrChris
nagyúr

Vettem egy Bosch GOF 1600 felsőmarót és épp ki akartam volna próbálni, de erre lettem figyelmes. Rögzített állapotban is csinálj, lévén ez a szabadon csúszó oszlopa. Eddig egy régi Bosch volt (most nincs nálam) de mintha az állt volna mint a cövek. Így ez szerintem nem normális. Szerintetek ez hibás?

(#46938) thyeby válasza MrChris (#46937) üzenetére


thyeby
őstag

A GOF-ok lock-ja kicsit más, mint amit megszoktunk.
Próbáld nem csupán elengedni, hanem picit (vagyis érzéssel) a rugóerőn túl is ráfeszíteni.
Ha akkor is csinálja, vidd vissza, cseréltesd ki.

Több fa van, mint asztalos!

(#46939) Winner_hun válasza thyeby (#46935) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nincs bot amit meg kéne tévesztened;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#46940) MrChris válasza thyeby (#46938) üzenetére


MrChris
nagyúr

Mire gondolsz, hogy kicsit más? Egy kis karocskával rögzítem a liftet, a régin is ilyesmi van.
Belülről ez így néz ki. Ezen az oldalon nincs semmiféle rögzítő, megfogó. Szabadon csúszik ami a jobb kézhez tartozó markolatnál van. Az a fehér műanyag bizbasz nem sokat ér, inkább valszeg csak a kábelt védi, viszont ami a képen nem látszik, (mert nagyon bent-lent alul van) van valami 2-3 kis bütyökszerűség ami az oszlophoz ér, de halottnak a csók.
Ha így használnám, akkor lenyomáskor a kés balra elmozdul, attól függően mennyire nyomom, ha kevésbé nyomom akkor meg vissza, vagyis egy szép hullámos marást csinálnék, ez nem tűnik valami profinak. :DDD Persze ha ezt 3 év intenzív után csinálná akkor esztergálnék bele egy egy csúszóbetétet, de így vadiújan gáz.

(#46941) kavalkád válasza MrChris (#46940) üzenetére


kavalkád
aktív tag

ne kezd el szerelni mert a végén valami eltörik, meghajlik, megkarcolódik vagy belefészkel a garievő bogár és akkor már visszavenni sem fogják. thyeby is így járt annó. csak simán vidd vissza.

[ Szerkesztve ]

(#46942) MrChris válasza kavalkád (#46941) üzenetére


MrChris
nagyúr

Persze az lesz, visszavitel. Már vissza is csomagoltam. Csak mivel eddig kb. egyetlen felsőmarót használtam eddig és nem ismerek mást, gondoltam ez valami új ficsőr és én vagyok a hülye. :D

[ Szerkesztve ]

(#46943) yooccoo válasza MrChris (#46940) üzenetére


yooccoo
aktív tag

mi az a zsinór benne?

(#46944) MrChris válasza yooccoo (#46943) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az a kapcsoló vezetéke.

(#46945) SchumiBácsi

Egyszerre nem tudok mindenkinek válaszolni így egy komplex válasz jön.

A felsőmaró Zákánynál sztem azért olcsóbb mert nincs koffer.
A körfűrésznél ugyan jelzi, de az olcsóbbnál táska a drágábbnál koffer van beírva. Nem tudom van e ilyen jellegű olcsósító megoldás bár mindkettőnél MAKPAC.
Egyedül az asztali fűrésznél nem látok eltérést, de sztem nem a legolcsóbbat veszem hanem az egyik "TOP3" boltból egy kicsit drágábban, de nem olyan drágán mint eredetileg.

Ezek után egy kis gyorstalpaló kellene hogy a gépeken mit kell elsőnek megnézni, milyen hibát keressek és ha hibátlan, mit kell alapból beállítani/ellenőrizni?

Persze van könyv, de sztem ők se mindig gondolnak mindenre :D

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#46946) thyeby válasza MrChris (#46940) üzenetére


thyeby
őstag

Hú, ez nincs rendben. (Ennyi pénzért már űrtechnika járna, vazze!)
Vidd vissza. Majd megnézem a kis GOF-ot, de szerintem azt én észrevettem volna, ha ilyen tré.
Az első felsőmaróim közt volt egy POF. Kottyant. Visszavittem, kicserélték. Az is kottyant. Mind kottyant. Már újkorától nem szerettem azt a gépet.

Több fa van, mint asztalos!

(#46947) thyeby válasza SchumiBácsi (#46945) üzenetére


thyeby
őstag

Elkezded használni. Ha valami nem jó, észreveszed percek alatt.
Nem abból a kategóriából vásárolsz, ahol nagy lenne a szórás minőségben.
Fűrészelj egy derékszöget, meg egy 45°-ot, és ellenőrizd le. Ez a lényege az egész gépnek. Lehet, hogy kalibrálnod kell, de akkor kalibráld be, és úgy ellenőrizz.

Több fa van, mint asztalos!

(#46948) MrChris válasza thyeby (#46946) üzenetére


MrChris
nagyúr

Hát ez biztató! :D Pedig terveztem volna egy GKF 1600 beszerzését is, aztán megjött az étvágy és egy RA1181 asztalkát. De utóbbiról ilyen videó kering. :DDD Persze dehogy veszek olyan asztalt, annyi pénzből mindenhez megveszem a szekrényanyagokat...

(#46949) kavalkád válasza SchumiBácsi (#46945) üzenetére


kavalkád
aktív tag

> a gépeken mit kell elsőnek megnézni

az árát, de azon már túl is vagy :)

(#46950) thyeby válasza MrChris (#46948) üzenetére


thyeby
őstag

A GKF 1600 nekem nagyon tetszik.
Az asztal meg semennyire. Akkor sem tetszett, mielőtt megnéztem volna a linkelt videót róla.
Asztalt csinálunk magunknak. Pontosan az igényeinkhez a legméltóbbat.
(Nem volt könnyű magam túltenni azon, hogy a Bosch a kék géppel is képes így aláásni a saját nevét. Gondolom, hogy ez a túltevés Neked még nehezebben ment.)

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.