Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#47351) gaben1117 válasza Doki42 (#47350) üzenetére


gaben1117
senior tag

Egy gázteleszkóp valamelyik oldalra es ennyi? Igazabol csak annyi funkcioja van, hogy zart allapotban tartsa az ajtot es nyitaskor ne szabadon essen az ajto?

Sajnos nem lattam meg ilyet elöben, azert nem tudom mikent kell müködnie.

(#47352) Doki42 válasza gaben1117 (#47351) üzenetére


Doki42
őstag

Én használtam többet is asztalos szaküzletben vettem kb. 600 huf. Megtartja rá van írva mekkora erőt bír, plusz a pántok is segítenek neki. Vagy veszel kettő erős mágnes zárat... 😎

[ Szerkesztve ]

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#47353) Doki42 válasza gaben1117 (#47347) üzenetére


Doki42
őstag

Pl. ez....

[ Szerkesztve ]

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#47354) zonusz


zonusz
tag

Szalagfűrész beállításában kérem a segítségeteket. Egy kis harminc+ éves magyar gyártmányú fűrészem van, fogalmam nincs milyen lappal. A kerekeken sima (nem domború) gumi borítás van. Hol kell futnia a szalagnak, középen, vagy úgy, hogy a fogak kissé "lelógjanak" a gumiról? A neten mindenféle videót láttam már, de nem tudok rájönni a tutira. Lehet, hogy gyenge lapom van, de amikor középre állítottam mintha elsimította volna a foghajtogatást.
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#47355) kavalkád válasza zonusz (#47354) üzenetére


kavalkád
aktív tag

én is úgy tudom, hogy a fogaknak le kell lógnia róla, különben kiegyengeti a kerék

(#47356) gaben1117 válasza Doki42 (#47352) üzenetére


gaben1117
senior tag

Azt, hogy hasznaltal többet is arra erted, hogy mindket oldalra tettel teleszkopot?

En ugy tudom hogy a rairt ertek azt mutatja, hogy mekkora sulyt bir felemelni, alapvetöen ezek felnyitasra vannak kitalalva.

Forditott esetben, ha lefele szerelnem be, nem tudom szamit-e hogy milyen erös.

(#47357) serfozotibi válasza MrChris (#47346) üzenetére


serfozotibi
csendes tag

Nem is rossz az általad javasolt csiszoló megoldás. Ki fogom próbálni. Az mondjuk biztos, hogy ha egy laminált lapra van ragasztva a csiszpapír, az nehezen szakad be. Köszi a tippet. :)

(#47358) Hooligan1990


Hooligan1990
csendes tag

https://photos.app.goo.gl/Msxe7g79pA3FBsAL6

Első találkozás.

"Miszter gyanta" ☺️

"Ha könnyű a kalapács a szög visszaüt"

(#47359) jimy_l válasza zonusz (#47354) üzenetére


jimy_l
tag

A szalag úgy fusson, hogy a fogak lelógnak a gumiról, különben visszahajtogatja őket.
A szalagot munka végeztével lazítsd meg. Ha teheted tégy a kerekekre gumírozott parafa bandázst, azt könnyen domborúra csiszolhatod. Készíts egy táblát amire ráírod, hogy LAZA SZALAG!! tedd fel a gépre jól látható helyre, nehogy elfeledkezz róla.

Mekkora szalag való rá, lehet van egy akkorám. Oda adom ajándékba.

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#47360) Hooligan1990 válasza Hooligan1990 (#47358) üzenetére


Hooligan1990
csendes tag

Bocsi a link miatt, telcsiről nem ment.

"Ha könnyű a kalapács a szög visszaüt"

(#47361) jimy_l válasza Hooligan1990 (#47358) üzenetére


jimy_l
tag

EZMIEZ? :F

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#47362) Hooligan1990 válasza jimy_l (#47361) üzenetére


Hooligan1990
csendes tag

Meg tudtad nyitni Jim y?

"Ha könnyű a kalapács a szög visszaüt"

(#47363) zonusz válasza jimy_l (#47359) üzenetére


zonusz
tag

Köszönöm, most a kamrában pihen a gép. Akitől szereztem a Ytongtól a fáig mindent vágott vele, nem volt kímélve. Láthatod a képen, hogy nem mai gyerek már.A felső vezetőjét már rendbe hozattam a Boronkai cégnél, de még van mit tenni-venni rajta. Tavasszal szeretném beüzemelni, rendbe tenni.Igazság szerint addig nem is férek hozzá, mert minden elé van pakolva, csak tavasszal tudok "kitelepülni" az udvarra.Addigra szeretném az elméletet összeszedni. Hol lehet ilyen gumírozott parafa bandázst venni? Azt már meg sem merem kérdezni, hogy miként kell felrakni. Még egyszer köszönöm a felajánlást.

(#47364) Doki42 válasza gaben1117 (#47356) üzenetére


Doki42
őstag

Nem, két pántnál egyoldalra tettem✌️
Nem csak a súly mennyi ellenálást képes kifejteni.

[ Szerkesztve ]

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#47365) jimy_l válasza zonusz (#47363) üzenetére


jimy_l
tag

Leveszed a gumit, akárhogy. Fémtisztára csiszolod a kerekek palástját, és pálmatexel fixel felragasztod a parafát. Nem kel túl spilázni, nem egy nagy vaszidasz. :C

[ Szerkesztve ]

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#47366) zonusz válasza jimy_l (#47365) üzenetére


zonusz
tag

Köszi, tavasszal nekilátok.

(#47367) jimy_l válasza jimy_l (#47365) üzenetére


jimy_l
tag

vasziszdasz :Y

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#47368) mdk01 válasza gaben1117 (#47347) üzenetére


mdk01
addikt

Lenyíló ajtóhoz lenyíló gázteleszkóp is kell, ami kihúzásra lassít.
Kivetőpántból pedig rúgós kell, hogy becsukott állapotban bent tartsa az ajtót.
Mindkét oldalra kell valami lenyíló vasalat(gázteló, vagy olló stb.) hogy kinyitott állapotban elossza a terhelést.

Gáztelónál senki ne keverje a felnyíló és lenyílót.

[ Szerkesztve ]

(#47369) mdk01 válasza jimy_l (#47359) üzenetére


mdk01
addikt

És ugye, ha domború lesz a parafa akkor a domb tetejére fog futni a szalag, és így nem kell, mert nem is tud lelógni a kerékről a fog.
....csak mielőtt valaki megpróbálja akkor is lelógatni a kerékről. :)

(#47370) jimy_l válasza mdk01 (#47369) üzenetére


jimy_l
tag

Simán belehet állítani így is, hogy lelógjon.

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#47371) mdk01 válasza jimy_l (#47370) üzenetére


mdk01
addikt

Sztem akkor idővel megeszi a dombot a fűrészlap hátulja. Nem?
Már ha oda esik, ez megint fűrészlap és bandázs szélesség kérdése.

(#47372) pali923 válasza mdk01 (#47368) üzenetére


pali923
tag

Már csak azért is érdemes 2 oldalra tenni valami vasalatot, mert vélhetően18 vagy max 20mm-es ajtóban a rögzítő csavarok nem fognak nagy erővel tartani. Jobb, ha minél több van belőle. Bármi erőhatás, súly előadódhat, akár nem szándékosan is, aztán a helyreállítás nem könnyű. Sajnos saját tapasztalat.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#47373) jimy_l válasza mdk01 (#47371) üzenetére


jimy_l
tag

Még nem ette meg, pedig több éves.

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#47374) verybigboy


verybigboy
senior tag

Sziasztok,

Abban kérném segítségeteket, hogy MDF és/vagy rétegelt lemezből szeretnék méretre vágatni /nem csak derékszögű vágás, hanem szögbeni vágás is lehetne/ kissebb darabokat mindezt hol tehetném meg Budapesten ésszerű keretek között? Privátban is jöhetnek az "opciók" ... vagy ha valamelyikőtök itt tud ebben segíteni nekem kinek van ilyen "gépparkja" /természetesen nem ingyen kérem/ az is megfelelne. Nem kell hogy számlaképes légy, nem cégnek lesz, csak saját, hobby célra lenne a dolog.
Ami a méreteket illetné, tényleg kissebb darabokról beszélünk, értsd ez alatt azt hogy a legnagyobb méret 40x25-30cm alatti lenne.
Ami még szükséges hogy az MDF és/vagy rétegelt lemezből marni is kellene majd, semmi ördöngőset nem kell itt jelen esetben elképzelni, sima kör és egyenes marások lennének csupán.
Ami a vágandó egységek/darabok számát illeti az össz elemszám szerintem 10-20-30 db. lenne, azaz ez NEM, abszolute nem nagy szériás "projekt" lenne.

Köszönöm!

(#47375) Hooligan1990


Hooligan1990
csendes tag

Üdv.

A két oldalt platolt,spaletta betét érdekessége a gyanta volt ,helyszínen észleltem ,a műhelyben átsiklottam felette.


18mm-lap 4-mm-t platolva mindkét oldalt.

[ Szerkesztve ]

"Ha könnyű a kalapács a szög visszaüt"

(#47376) SchumiBácsi válasza verybigboy (#47374) üzenetére

Szabászaton sztem mindenképp derékszögben vágnak mindent és csak azután lehet "alakzatokat" kivágni.

Amit tehetsz hogy a dolgokat passzosan egymás mellé tervezed beleszámítva a vágáskor kieső anyagot, hogy egy táblából keletkezzen 3-4 kisebb "csoportos" tábla. Ezt a kezelhetőbb méretet kell olyan szakihoz vinni aki tovább osztja, mindenféle alakzatokra.

Nekem ez az első projekt ha én gondoskodok az anyag leszállításáról. Ilyenkor a limit 80×160cm. Oldalt figyelembe vettem a szélek talán rosszabb állapotát, az esetleges ütődések miatt. Így ha kell azt is levágom, de már itthon.

Aztán majd a lapszabászaton kitalálják hogy ilyen leosztásban leszabják e, mert ha például csak felezni óhajtanak akkor tegyék azt, viszont szállíthatják házhoz teherautóval de szélsebesen :D

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#47377) kavalkád válasza verybigboy (#47374) üzenetére


kavalkád
aktív tag

Pesten sajnos nem tudok ilyen helyet, én Dunakeszin voltam pár hete egy asztalos üzemben a Facél Kft-nél (nem reklám), nagyon segítőkészek voltak és egyből ott helyben meg is csinálták amit kértem, nem kellett napokat várni rá.

(#47378) verybigboy


verybigboy
senior tag

Itt a "baj" az hogy ha valahol nem tudom akkorára és úgy levágatni és elkészíttetni ahogy és amekkorára nekem kellene akkor az azt jelenti hogy nekem idehaza egy "kezdő" gépparkot elő kell teremtenem, ami ha azt nézzük nem kis beruházás lenne. Ha viszont azt meg meglépem, akkor meg már nem kell olyan hely ahol ezt külön díjazásért nekem megcsinálják, hisz akkor azt én odahaza megtudom magamnak tenni. Ezért keresnék olyan "valakit" (valaki = magánszemély vagy akár cég is) aki ezt mind megtudná nekem csinálni, hogy odahaza nekem akkor ilyen gépparkot ne kelljen erre létrehoznom.

(#47379) kapu2006 válasza verybigboy (#47378) üzenetére


kapu2006
tag

Megcsinálnám neked, csak az a 200km ne lenne köztünk.

(#47380) mahoo válasza verybigboy (#47374) üzenetére


mahoo
csendes tag

Debi kft. Iveset tudom, hogy vagnak, talan tudnak segiteni szogvagasban is.

(#47381) Grizzlu


Grizzlu
tag

Uraim,

A Sicar gépek milyen minőséget képviselnek? Érdemes beruházni hosszú távon új darabokra?

Köszi.

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#47382) Akellla válasza Grizzlu (#47381) üzenetére


Akellla
tag

Üdv.
Nekem volt egy régi 4 fejes sicar gépem,jó gép volt de semmi kiemelkedő tulajdonsága nem volt.Nemtudom ki forgalmazza most ezt a márkát,és hogy mennyibe kerülnek a konkurensekhez képest mindenképp az Scm és Felder alá lőném az árát és minőségét is mondjuk a Griggio szintjére de a Griggio nak jó a támogatási háttere,a Sicar ról nemtaláltam semmi magyar vonatkozású dolgot,ez ellene van.Ha van biztos munkád mindenképpen megéri új gépekben gondolkodni,ha megvigyázod sokáig hű társad lesz,neked pedig nyugodt napjaid minőségi precíz munkád,én most a Felder mellett tettem le a voksom márc elején érkezik az új fűrész,már nagyon várom.
Üdv.

(#47383) Grizzlu válasza Akellla (#47382) üzenetére


Grizzlu
tag

:R

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#47384) laktop


laktop
tag

Üdv!
Segítséget szeretnék kérni abban, hogy a ház körüli eresz alja, meg a külső lépcső feletti kb. 4*8m felületű rész lambériával van borítva. A kb 20 éves fehér festék már elég rendesen kezd leperegni róla. Le szeretném csiszolni a festéket amennyire csak lehet, majd a minőségtől függően vagy egy színnel teljes fedésben lefesteném, vagy lelakkoznám. Az a nehezítő körülmény, hogy a földtől való távolság 7-10m között mozog, meg a csatorna miatt a csatorna mögötti 15-20 cm szélességű függőleges lambériához még nehezebb lesz hozzáférni. (Ha nem feltétlen szükséges, akkor nem szeretném a csatornát leszedni, de nem hiszem, hogy ezt megúszom.)
Milyen technológia, vagy kis gép segíthetne nekem a lecsiszolásban, ami amit lehet leszed, de közben megkíméli a lambériát?

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#47385) laktop


laktop
tag

Egy Metabo KGS216M gérvágó jó beruházás lehet egy hamarosan induló családiház bővítéshez, felújításhoz? Utána is szeretném még használni kisebb bútorok, gyerek játékok, kerti ezmegaz elkészítéséhez .. saját célra. De ha ebben az árkategóriában (esetleg cseppet magasabb áron) lenne valakinek más ajánlata, akkor azt szívesen veszem. A 300mm körüli vágásszélesség fontos lehet számomra.

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#47386) Armahun válasza laktop (#47385) üzenetére


Armahun
addikt

Számolj bele egy új lapot, amit hozzá adnak kritikán aluli.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#47387) mdk01 válasza laktop (#47384) üzenetére


mdk01
addikt

Vastag rétegben pereg le? Zománcfesték?

(#47388) laktop válasza mdk01 (#47387) üzenetére


laktop
tag

Van ahol vastagon és könnyen lejön, de van ahol úgy tapad, hogy alig tudom megkezdeni durvább csiszoló vászonnal. És igen, szerintem zománc festék.

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#47389) kavalkád


kavalkád
aktív tag

a MDF lapot kell csiszolni festes elott vagy megtapad a festek azon a sima feluleten is?

(#47390) SchumiBácsi válasza kavalkád (#47389) üzenetére

Több mint 10éve közvetlen MDF hangfalra festettem arra a felületre ahogy az asztalostól eljött. Lehet még törölve se volt. Ugyan nem hiper minőség, de nem is úgy néz ki mint ami le akarna peregni. Lesz több új MDF doboz és azok is festve lesznek.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#47391) mdk01 válasza laktop (#47388) üzenetére


mdk01
addikt

Nem irigyellek.
Látni kellene hogy mi legyen a tanács.
Végigszenveded az egészet állványról mindenféle szerszámot,maróanyagot bevetve,vagy lebontod az egészet és újrarakod vékonylazúrral felületkezelve.

(#47392) mdk01 válasza kavalkád (#47389) üzenetére


mdk01
addikt

Elvileg nem kell.
Magasfényű felületnél szokták a profik felcsiszolni, hogy az MDF felületén lévő "narancsos" dombokat elsimítsák és így a végeredmény még simább lesz.

(#47393) laktop válasza mdk01 (#47391) üzenetére


laktop
tag

A bontáson már én is gondolkodtam :) Vagy köztes megoldáson, hogy ahol lehet egyszerűen ráteszem az új réteget, máshol meg bontok :)

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#47394) Szalmakutya


Szalmakutya
tag

Ezt a jószágot a hétvégén termeltük ki, 110 cm az átmérője.

Szárad egyet, aztán majd valami jó kis asztal lesz belőle.

(#47395) Winner_hun válasza Szalmakutya (#47394) üzenetére


Winner_hun
félisten

Átmérője? Nem tűnik annyinak.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#47396) Szalmakutya válasza Winner_hun (#47395) üzenetére


Szalmakutya
tag

A szélessége, de ott, ahol szélesebb.

(#47397) kavalkád válasza mdk01 (#47392) üzenetére


kavalkád
aktív tag

+SchumiBácsi
köszi mindkettőtöknek!

(#47398) yooccoo válasza laktop (#47384) üzenetére


yooccoo
aktív tag

nincs tériszonyom, de nem gondolom,hogy kifejezetten komfortos lenne ott fönn ekkora felületet megcsinálni
szerintem állvány, bontás, rendbetétel, visszarakás

(#47399) prannk


prannk
őstag

hali ilyen tolóajtóhoz milyen vasalatot ajánlanátok? szerintem 40kg os elég mert csak fenyőkeret lesz közte merevítőborda +papir. meg egy 20 cm egyenes üveg.

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#47400) prannk


prannk
őstag

geze rollan 40n

ilyet honnan tudok beszerezni? :F

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.