Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13401) Márton111 válasza Speciali (#13396) üzenetére


Márton111
aktív tag

A CÉH kft-nél dolgoztam, a földszinti fűrészárus részen mindig volt egy stihl.(a raktáros adta.ki)a pallókat meg metszegetni keresztbe.No volt egy kis fickó, az imádta kicsit meg-ordíttatni a stihlt :DDD ha arra járt meghúzogatta gázt egykét percre.

[ Szerkesztve ]

(#13402) Márton111 válasza thyeby (#13397) üzenetére


Márton111
aktív tag

A kúpos hasító a legolcsóbb, vagy az autó keréktengelyre, vagy egy pár KW-os villanymocira.Én az utóbbit választanám, méghozzá egy jólműködő használtat, nem újat, mert kidobott pénz,egy új villanymoci oly egyszerű, áttekinthető szerkezet.
Én a billenővályús fűrészt kitenném az udvarra esőbeverés mentes ,nyitott színbe, vagy a garázsba,úgyse a fürdőszobában használnád :N Ha a 70cm átmérőjű rönköd 180 fokkal megforgatod a 1000mm-es lap elvágja (az kb 400mm-vág át egy félkezes laza mozdulatra)

[ Szerkesztve ]

(#13403) Armahun válasza Márton111 (#13402) üzenetére


Armahun
addikt

Egy hetven centi átmérőjű méteres rönköt szép teljesítmény feltenni a billegtetőre. :D

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#13404) Márton111 válasza Armahun (#13403) üzenetére


Márton111
aktív tag

Max. a szomszéd segít a feltevés, és az elszedésnél, annál gyorsabban megy ,cserébe az ő fáját olcsóban vágja fel Thyeby ;) (A billenővályús körfűrésszel fele idő alatt, fele fáradtsággal kettémetéli az egészet) Csak hordani kell a gép alá.Vagy kiskocsin odatologatni.Meg el a rakásba.
Vágtam én már bükk, tölgy fenyőpallót eleget (keresztbe) láncfűrésszel, meg asztalos lapszabász körfűrésszel is.Az utóbbival a gyorsabb, meg könnyebb.Nyilván hosszára a láncfűrész a rókafarkúval versenyezhet eredményesen csak...

[ Szerkesztve ]

(#13405) fogpiszkáló válasza Márton111 (#13404) üzenetére


fogpiszkáló
csendes tag

Vastag rönköt vágom Sthilel kisebbeket szalagfűrésszel.Kevesebb energiát igényel a körfűrésznél.

(#13406) Márton111 válasza fogpiszkáló (#13405) üzenetére


Márton111
aktív tag

Amit megspórolsz a villanyon (óránként 50 Ft egy másfél KW-os szalag kontra 3KW-os körfűrész)a sokszorosát elköltöd a láncfűrészre:benzin, olaj ,lánckopás,szerelésre...
Mégvalami: a körfűrész sokkal gyorsabban vág, tehát, ha tempósan dolgozol, nem fog lényegesen több villanyt fogyasztani,mint a kisebb szalagfűrész,egy fűtési szezonra való fa összevágásakor.

[ Szerkesztve ]

(#13408) fogpiszkáló válasza Márton111 (#13407) üzenetére


fogpiszkáló
csendes tag

700-as szalagfűrészem van 4.5 KW motor van rajta nincs gondom teljesítményével.

(#13409) mdk01


mdk01
addikt

Már várom Soká-t a műanyagos elméletével...ráadásul még igaza is lesz.
A műanyag eléggé tág fogalom és nehéz eldönteni laikusként hogy a Stihl-ben és a Husqvarna-ban alkalmazott műanyagok minőség csökkenést jelentenek, vagy emelkedést mivel a műanyag használatával könnyebb lehet a gép és akár tartósabb is lehet némely alkatrész.
Szóval a kérdés hogy milyen műanyag?

[ Szerkesztve ]

(#13410) fogpiszkáló


fogpiszkáló
csendes tag

Új infót kaptam.Sthil fűrésznél hobbi és ipari gép van forgalomban, a hobbi fűrésznél vannak műanyag alkatrészek.

(#13411) Armahun válasza fogpiszkáló (#13410) üzenetére


Armahun
addikt

STHIL-t a piacon árulnak STIHL-t az üzletben. Ha használtan vesz az ember érdemes figyelni, mert könnyű összetéveszteni. Azt hiszi az ember, hogy jól járt aztán kiderül, hogy mégsem.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#13412) jimy_l válasza Armahun (#13411) üzenetére


jimy_l
tag

Ez igen, ennyié mán Trabantot is kapni. :C

[ Szerkesztve ]

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#13413) Winner_hun válasza jimy_l (#13412) üzenetére


Winner_hun
félisten

Na jó, de mennyit?:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13414) Armahun válasza jimy_l (#13412) üzenetére


Armahun
addikt

Tegnap énis elszörnyülködtem, hogy milyen árak vannak :( .
Most ugyan olyan dupla annyiba kerül mint amennyiért anno vettem.

Hát igen kb ugyan úgy füstöl mind a kettő, és a hangja is hasonló :DDD

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#13415) jimy_l válasza Armahun (#13414) üzenetére


jimy_l
tag

Pedig a Trabant, teletankolva a dupláját éri! ;)

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#13416) thyeby válasza jimy_l (#13412) üzenetére


thyeby
őstag

Te Trabanttal vágod a fát? Aszmeg hogykel?

Az áldóját! Jól megkérik az árát.

Több fa van, mint asztalos!

(#13417) thyeby válasza Armahun (#13414) üzenetére


thyeby
őstag

Dufla pénzért dufla füst dukálna, nem? :F

Több fa van, mint asztalos!

(#13418) thyeby válasza jimy_l (#13415) üzenetére


thyeby
őstag

360 ezret? :F

Több fa van, mint asztalos!

(#13419) Márton111 válasza thyeby (#13418) üzenetére


Márton111
aktív tag

Persze ,akkora tankja van mint egy kamionnak 450literes :DDD

(#13420) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Nos megvettem ezt a csodás Plastdur HOLZ-2070 kontaktragasztót, nem volt közel, de legalább nem is volt olcsó.
A kérdésem csak annyi, hogy mi baja van? Nincs lejárva, nálam nem fagyott meg.
Csináltam egy videót.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13421) fireirq07


fireirq07
csendes tag

Sziasztok !

Szeretném megkérdezni hogy van e valakinek tapasztalata a Aldiban kapható
Workzone márkacsaládról ?

Felsőmarót láttam a minap és nekem szimpatikus .
Szabad ezt megvenni barkács célra mi a véleményetek ?

Köszönöm !

(#13422) Márton111 válasza szaszlaci (#13420) üzenetére


Márton111
aktív tag

Nem dolgoztam vele, (dícsérték másutt a fórumozók erőst) ,szerintem meg van száradva szegény.Lejárati dátuma mikorra szól?

(#13423) Márton111 válasza fireirq07 (#13421) üzenetére


Márton111
aktív tag

(#13424) szaszlaci válasza Márton111 (#13422) üzenetére


szaszlaci
addikt

2012.09.22. (Gyártás egy évvel korábban.)
Mindegy, jelnek veszem, hogy ne szarakodjak kontaktragasztóval :) A hangdoboz hátulját felraktam faragasztóval, meglátjuk, milyen lesz..

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13425) thyeby válasza szaszlaci (#13420) üzenetére


thyeby
őstag

Ha nem Nálad, akkor egyebütt, de ez bizony megfagyott.
Küldd vissza, reklamáld meg! (Vagy csinálj belőle túróscsuszát.)

Több fa van, mint asztalos!

(#13426) thyeby válasza fireirq07 (#13421) üzenetére


thyeby
őstag

Nem tetszene jobban inkább a praktikeres B&D 22K-ért? (Nekem igen.)
Később írok a lidis, aldis minőségről, most sietek tejért.

Több fa van, mint asztalos!

(#13427) Bubi válasza thyeby (#13397) üzenetére


Bubi
csendes tag

Mikor 5 éve elkezdtem fával fűteni, én is lelkesen hasogattam fejszével, de hamar meguntam (illetve elegem lett az állandó hajolgatásból, és kaptam olyan fát is, hogy a 3 kilós hasítóval is csak karcolgatni lehetett). A darabolást egy Alko-val csinálom, újan kaptam, soha nem volt még vele gondom, igaz nem is iparszerűen használom, de amikor vágás van, akkor napokig megy reggeltől estig (egyszerre szoktunk rendelni fát haverokkal, egy kocsi az 10 erdei, 17m3, több ilyen kocsit aprítunk fel, segítve egymásnak). Van a brigádban egy öreg Husqvarna is ami biztos jó volt a maga idejében, de ma már nehéz nagyon, nem vág annyival gyorsabban hogy megérje vele szenvedni, berántani sem lehet kézből. Az Alkonak van szervize (ha majd kell egyszer), könnyen indul, pont elég erős, mondom, semmi gondom nincs vele, arra hogy egy évben pár napot menjen, tökéletes. (Vágyom én is egy új Husira vagy Stihl-re vagy Oleo-ra, de pusztán hiúságból, birtoklási vágy miatt.)
A hasításból viszont elegem lett, tavaly télen csináltam egy kúpos hasítót, amihez adott volt egy 3kW-os motor és egy 30-as szíjtárcsa. Életemben először fogtam hegesztőt a kezembe, de pár délután alatt összehoztam az asztalát zártszelvényből meg lemezből. 5-700 közötti fordulat az ideális, a kúp csúcsának magassága az állítva elé tett kugli magasságának fele és harmada között legyen (vagyis 33-as kuglinál a kúp csúcsa az asztaltól 10-16 centi között). Fontos : ha a kúp tengelyéhez omega csapágyat használsz, a csapágyházat nem elég az asztal lemezéhez csavarozni, nagyon komoly merevítés kell alá (több kísérlet után egy méh-ből kukázott teherautó-vonóhorog zártszelvénye szolgál remekül, kb 50*50-es anyag, valami 8-10 körüli (brutál) falvastagsággal). Ez azért kell, mert lesz amikor elkapsz egy olyan csomós szilt amit láncfűrésszel kell levágni a kúpról, és ami a kúpot fel akarja emelni az asztaltól, és amit az elhatároz, meg is teszi :-) A kúp alá kötelező éket rögzíteni, hogy ne tudjon aláfordulni a fa. Ez nem balesetvédelmi szempont, hanem gépvédelmi : ahogy a kúp magára húzza a fát, egyre kevesebb a hely alatta, vagyis ha a fa egyik fele a kúp alá kerül, menthetetlenül szorulás a vége. Az összes többi információ ami az építéshez kell, megtalálható a neten. Ja, és aki szerint életveszélyes szerkezet, az nagy valószínűséggel csak a youtube-on látott ilyet, vagy ott se. 5-10 perc alatt hozzászoksz a hasadó fa hangjához meg a hasítás tempójához (ezek az első percekben félelmetesek lehetnek), az első szorulás után pedig tudod melyik részébe kell küldeni a kúpot, hová kell célozni ha csomós a fa. Sokkal termelékenyebb és kényelmesebb is mint az olcsó hidraulikus hasítók.

(#13428) Sanyabá válasza Speciali (#13394) üzenetére


Sanyabá
senior tag

10m3 fa az nem semmi,de hogy nem akácfa tucskó volt abban biztos vagyok! Azt nem fejszével kell hasogatni hanem vas ékkel. Egyszer csináltam,de többet sem,inkább meg fagyok.
Ha sima akácfa kugliról van szó,azt tényleg élvezet hasogatni.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#13429) szaszlaci válasza thyeby (#13425) üzenetére


szaszlaci
addikt

Visszamennék, elvből. De az útiköltség majdnem annyi, és bizony blokkot se kaptam, ami szintén csak most esett le. Meg a hó is szakad.
Még annyit tettem, hogy írtam a hazai gyártónak egy levelet.

De nem is baj. Ma délután felraktam egy ilyen szép nagy darabot faragasztóval, az 1100 mm magas doboz hátuljára. Az alján (itt felül) egy pici egyenetlenség volt a dobozon, ott lett egy kicsi hullám, egyébként nyoma sincs semmilyen hibának. Későbbi repedést is kizártnak tartom. Csak nehogy tévedjek :)
Ha régebben nem áztatom el a furnért hígított ragasztóval, akkor eszembe se jut a kontaktragasztó. (Max a gömbölyű éleknél.)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13430) Márton111 válasza szaszlaci (#13429) üzenetére


Márton111
aktív tag

Én is így jártam. 2 doboz supralux matróz csónaklakkot vettem, amiből egyet kinyitottam, felkentem belőle egy fél decilitert,nem kötött meg soha.Kidobtam, a másik dobozt még ki kell próbálnom, mielőtt kidobom.Nem vittem vissza, mert oda többé nem megyek inkább vásárolni soha többet .(nincs túl közel se)

[ Szerkesztve ]

(#13431) Márton111 válasza fireirq07 (#13421) üzenetére


Márton111
aktív tag

Hibátlan B&D maró új, 4 napos,garanciás,nem használtam, átadom minden tartozékával, (21900pénz).Ha érdekel írj privátot.Ha nem, spongyát rá :)

[ Szerkesztve ]

(#13432) Márton111 válasza Bubi (#13427) üzenetére


Márton111
aktív tag

Ez érdekel ,mert időnként gondolkodóba esem, hogy vegyek-e egy hegesztő apparátot, de visszatart a gyakorlat teljes mértékű hiánya.

(#13433) jimy_l válasza Márton111 (#13432) üzenetére


jimy_l
tag

Vegyél, vegyél, vegyél, vegyél, vegyél, vegyél, vegyél, vegyél, vegyél, vegyél, vegyél, vegyél, vegyél, vegyél, vegyél, vegyél, vegyél, vegyél, vegyél, vegyél, vegyél, vegyél, vegyél, vegyél, vegyél, vegyél, vegyél, vegyél, vegyél, vegyél, vegyél, vegyél, vegyél, vegyél, vegyél! :C

Itt majd megtanítalak hegeszteni. ;)

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#13434) Armahun válasza Márton111 (#13432) üzenetére


Armahun
addikt

Akár még szerszámfétisből is :K

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#13435) Speciali válasza Márton111 (#13432) üzenetére


Speciali
tag

tanuló koromban azzal riogattuk egymást, hogy impotensek leszünk a hegesztéstől. Ha még akarsz gyereket, akkor vegyél hozzá ólom (bőr)kötényt is! :DDD

(#13436) jimy_l válasza Speciali (#13435) üzenetére


jimy_l
tag

Ha a farkaddal is tudsz hegeszteni akkor nem leszel impotens. ;) Csak gyakorlás kérdése. :C

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#13437) Speciali válasza jimy_l (#13436) üzenetére


Speciali
tag

az másra való. :)

Nem tudom, hallottad e, már tudják a fát is hegeszteni. Igaz, nagyon drága eljárás, de pár éven belül kiszorítja majd a ragasztást. Vasfa ötvözetet használnak, az AWI-hoz hasonló.

[ Szerkesztve ]

(#13438) Márton111 válasza jimy_l (#13433) üzenetére


Márton111
aktív tag

:) :R :)

[ Szerkesztve ]

(#13439) mdk01 válasza szaszlaci (#13420) üzenetére


mdk01
addikt

Van az EMFI-nek is ilyen ragasztója szilotubusos kinyomós kivitelbe, amire az volt írva hogy fel kell vinni a ragasztót az egyik felületre majd elkenés nélkül rányomni a másik ragasztandó anyagot és utána visszavenni majd várni egy kicsit és újra összenyomni.
Mivel viszont így nem működött túl jól(talán vékonyan nyomtuk ki?), nem így használjuk hanem úgy hogy felvisszük a ragasztót majd rányomjuk a másik ragasztandó anyagot és ott is hagyjuk.
Na viszont hogy már leírtam meg is kerestem.:)
Sztem ő az.
Ezt csak azért írtam le mert a videó alapján az EMFI is ugyan így működik.

Aztán rákerestem a te ragasztódra:

További sikertermékük a Plastdur HOLZ 2070 kontaktragasztó, mely jó szolgálatot tesz a furnérozásnál, illetve a helyszíni javításoknál. A felületre felhordott ragasztó száradás után pormentesen tárolva szinte korlátlan ideig felhasználható, a ragasztási folyamat csak „önmagával” megy végbe. Tehát ha papírlapot helyezünk a felületek közé, akkor a furnérok a felhasználásig biztonságosan tárolhatók, majd a kellő időben a felületeket össze kell illeszteni, enyhe nyomás, illetve ütés hatására létrejön a ragasztás.

Úgy hogy nem fagyott az meg sztem csak meg kell nézni hogyan működik. A nevéből is adódik hogy nem úgy kell működnie mint egy diszperziós faragasztónak.
A dobozára mi van írva?

Ezt olvastad?

Mellesleg ha ez teljesen úgy működik ahogy az EMFI akkor sztem a Palmatex kontaktragasztója jobb.

(#13440) jimy_l válasza Speciali (#13437) üzenetére


jimy_l
tag

Igen tudom, tavaly valamikor felvetettem ezt a lehetőséget.

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#13441) thyeby válasza Bubi (#13427) üzenetére


thyeby
őstag

Köszi!
Ezzel elég sokat segítettél.
Nem tudnád linkelni az építéshez a leírást?
Mennyiért, milyen fát vesztek? Itt is kínálnak 10 erdei m3 keményfát - szállítással 180 ezer pénzért.
Mennyi idő alatt dolgozzátok fel konyhakészre ezt a mennyiséget?

Több fa van, mint asztalos!

(#13442) Armahun válasza thyeby (#13441) üzenetére


Armahun
addikt

Az jó ár érte, ha van rá lehetőséged vedd meg.
Olcsóbb nem lesz!

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#13443) szaszlaci válasza mdk01 (#13439) üzenetére


szaszlaci
addikt

Köszi, hogy foglalkozol velem, de ez a doboz tényleg megfagyott, vagy ki tudja. Nem lehet kinyomni, csak két kézzel (a videón azért olyan sok idő), ha pedig bármivel bármire kenni akarom, kilapul, de nem ragad a fához. A ragasztó pedig ennyitől megkeményszik, és leesik, mint egy darab gumi. (Ha hagyom rajta még egy órát, akkor se lesz jobb.) Furnérra még ennyire se sikerült rárakni.

Azt hiszem, Palmatexet fogok használni, a tegnap felrakott faragasztós lap mára megrepedt, hogy a franc egye meg.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13444) szaszlaci válasza Márton111 (#13430) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ezen kívül egy Plastdur termékem volt, egy faragasztó. Már alapból túl sűrű volt, ha pedig nincs meleg (20 fok körül), akkor nem is ragaszt épp fenomenálisan.
A boltot meg elkerülöm a jövőben nyílvánvalóan.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13445) mdk01 válasza szaszlaci (#13443) üzenetére


mdk01
addikt

Vizes bázisú?

(#13446) szaszlaci válasza mdk01 (#13445) üzenetére


szaszlaci
addikt

Igen, vizes.
Ahol nem volt teljesen sík a doboz, ott lett hullámosodás és ott repedt meg.
Na nem durva dolgokra kell gondolni, de hát repedés.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13447) Márton111 válasza szaszlaci (#13446) üzenetére


Márton111
aktív tag

Furnérozni préseléssel, csak teljesen sík felületre lehet.(különben , ahol luk van nem kap présnyomást, és nem köt oda.A készen kapható aglomerált lapok kontaktcsiszolva vannak gyárilag, ha jó minőségű anyagot használsz,és jól lett szállítva, tárolva (általad) akkor semmi akadálya furnérpéréselésnek.Mi a présműhelyben a gyári forgácslaptáblákat nem kontaktoltuk le ,úgy furnéroztuk,és jó lett mindig.( ha volt a forgácslap rakatban hibás panel ,(pl laza forgácsokból álló, kissé porló folt volt a felületén) azt nem furnéroztuk le, (ment más munkához)

[ Szerkesztve ]

(#13448) mdk01 válasza szaszlaci (#13446) üzenetére


mdk01
addikt

Akkor próbáld meg meghígítani hátha bá ettől független a furnérhoz sztem nem lesz jó csak próbálom menteni a menthetőt hátha máshoz jól lesz de ha nem izgat akkor nem zaklatlak.:)

Amúgy az EMFI is ilyen volt, hogy ha kinyomtuk a felületre ugyan így lelehetett dörzsölni mint ahogy te is tetted és ugyan így megkötött és ugyan ilyen masszív volt, ezért is gondolom hogy nem fagyott az meg csak ilyen fajta.

(#13449) szaszlaci válasza mdk01 (#13448) üzenetére


szaszlaci
addikt

Próbáltam vízzel, de sajnos semmit nem ér. A tanács sosem zaklatás :)

Hogy kerek legyen a kép, azóta beszéltem a Plastdur azt hiszem, igazgatójával. (Volt szíves felhívni, segítőkész ember, a cserét is rögtön felajánlotta, csak sajnos messze van a gyár.) Ő megerősítette, hogy ez a flakon nem jó, nagy eséllyel kiszáradt.
Mondott viszont egy érdekeset, miszerint a vízbázisú ragasztók nem száradnak ki sok évvel a felhordás után sem –ellenben pl. a Palmatex– hisz a levegő páratalrtalma folytán ez lehetetlen. Így a kötés sem fog gyengülni.

Ja igen, és mondott még valamit: szerinte érdemes bekenni vízzel a furnér mindkét oldalát az ő ragasztójukkal való használat előtt, majd felrakás előtt hagyni jól megszáradni, így elkerülhető a repedés.

Egyébként főleg amiatt aggaszt a kontaktragasztó, amit a linkelt fórumon egy vélemény jól leír: "A repedések létrejöttéért a ragasztó azon tulajdonsága a felelős, hogy teljes száradás után is rugalmas marad."
No meg ugye, hogy mit csinál 10+ év múlva. Hozzám senki nem hozza vissza, de hát olyat akarok, ami ennél többet kibír, ha vigyáznak rá.

Néztem egyébként élőben amit ajánlottál kétszer késelt furnért, hááát.. Érdekes.. :)

Márton111, a vizes faragasztónál milyen hibákra számítsak repedés (vagy egyéb) szempontjából? Olyanra gondolok, hogy amit mutattam képet, azt a kis részt leszámítva nagyon szépen felment, de még csak egy napja van fent. Meg az a repedés sem tudom, nagyobb lesz-e egy hónap – év múlva.
Lehet, megcsinálom szépre bármivel míg eladom, de nehogy utána jöjjön elő repedés vagy egyéb.
(Az ívelt részekről nem is beszélve, amihez mondjuk előtte gőzölöm a furnért, de tökölés, kényes ugye.)

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13450) Márton111 válasza szaszlaci (#13449) üzenetére


Márton111
aktív tag

Jóminőségű faragasztónál, furnérragasztónál (nem kontaktra gondoltam)ha az alap jó: (nincs aláfurnér párhuzamos szálban a ragsztandó furnérral,vagy anyaghiba a felületen)és a ragasztási feltételeket betartod: (kellő mennyiségű ragasztó,nyitott idő, présnyomás kb 1kg/cm2) akkor semmilyen hibára nem kell számíts.(Max. drágább lesz, mintha arbacollal ügyködnél)
Tárolás :A faragasztó ha megfagy (kötés előtt, akkor nemfog megkötni többé)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.