Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12951) szaszlaci válasza thyeby (#12942) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ha sikerül szerezni kisebb áramú töltőt, akkor nyugodtan lehet használni hozzá, csak azonos feszültség legyen. (De még ha nagyobb, szerintem az se fog gondot okozni, de ilyet azért nem merek ajánlani.) Ami lekapcsolja magát, azt sajnos nem olyan egyszerű csinálni, de talán az eredeti átalakítható. Nagyon régről úgy rémlik, hogy van egy árambeállító jó nagy ellenállás, ha van elég fesz a trafóban, azzal lehetne próbálkozni.

Egyébként a csepptöltés sem feltétlen a legjobb ma már, azt mondják. Túl hosszú idő alatt jobban használódik a cella. Nem túl régi Ni-MH-ek olyan 0.5-0.1 C-vel való töltése már egészen jó.
Viszont az tény, hogy csepptöltés után több töltés vehető ki és hosszabb ideig töltött marad, mint feszültségcsúcs lehajlás figyelő okos töltő esetén.

jimy_l: gipszkartonból a dobozt? De hát az összetörik :) Meg elképzelésem sincs, hogy lehetne összefogni a lapokat, egymásra merőlegesen.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12952) Márton111


Márton111
aktív tag

A gyorstöltő, amimor azt jelzi kész, valójában az aksi még csak 70-80%-on van.Ha tovább hagyod rajta, az is 100%-ra töltk, csak már lassúra váltva.
Én a Makitát ha zöldet jelez,és van még töltött aksim ,nem szoktam levenni,csak ha már a hűtés is leállt.Így tovább marad 20 perccel,és teljesen feltölti.A gyorstöltő külső munkán is igen fontos ahova én nem viszek ki ,3géphez csak 2-3 akkut,és 1 töltőt,ami gyorsabban nyomja tele,minthogy én lemerítenék egyet.Persze,ez a műhelyben se hátrány,fe ott több felszerelés van, mert nincs súlykorlát a cipekedésre való tekintettel :)

[ Szerkesztve ]

(#12953) szaszlaci válasza Márton111 (#12952) üzenetére


szaszlaci
addikt

Mérted már, hogy mekkora áramot csurgat csepptöltési fázisban?
Olyan 30 mA-t szoktak. Számolj: 2100 mAh-ás akku, maradék 30 %= 630 mAh. Vedd hozzá a veszteségi átlag 40 %-ot és kijön, hogy még 29 órát kellene rajtahagyni.. 20 perc ráhagyás semmit sem ér, ha itt valóban csepptöltésről beszélünk.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12954) jimy_l válasza borat26 (#12950) üzenetére


jimy_l
tag

Itt érdeklődj. :K

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#12955) Márton111


Márton111
aktív tag

(#12956) szaszlaci válasza Márton111 (#12955) üzenetére


szaszlaci
addikt

Köszönöm, hogy belinkelted (gondolom nekem) azt, amit pár hozzászólással előbb én magam mutattam.

Egyébként én NiMH aksikról beszéltem. Feltételezem, te is, lévén csepptöltésről beszéltél, ami lítiumos akkuknál nem igazán értelmezhető fogalom.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12957) Márton111 válasza szaszlaci (#12956) üzenetére


Márton111
aktív tag

Nem ,olvasd el amit írtam.csökkenő áram ami nem csepptöltés.Pont ami a cikkben.Ha direkt csinálod,én nem megyek bele. :)Ha félreérthető volt ,akkor most egyértelműbb . :)

[ Szerkesztve ]

(#12958) szaszlaci válasza Márton111 (#12957) üzenetére


szaszlaci
addikt

Oké, így érthető :R

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12959) jimy_l válasza Márton111 (#12955) üzenetére


jimy_l
tag

:) Még jó, hogy ezeket a masinákat csak használom. Így nem kell diagramokat és töltési időket figyelnem.

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#12960) thyeby válasza jimy_l (#12959) üzenetére


thyeby
őstag

:DD

Több fa van, mint asztalos!

(#12961) gabi9107


gabi9107
csendes tag

Hali

Valaki tudna nekem segiteni
Kellene nekem egy tábla optimalizállo amivel ki is lehet nyomtatni több táblát
valaki tudna ilyet???

(#12962) Winner_hun válasza gabi9107 (#12961) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12963) Márton111 válasza szaszlaci (#12958) üzenetére


Márton111
aktív tag

[link]Még egy adag.akkumulátorológia, ha még nem tetted be a linkjét :)

(#12964) gabi9107 válasza Winner_hun (#12962) üzenetére


gabi9107
csendes tag

Köszi

de ezt ismerem de ebbe nem enged csak 3 táblát nyomtatni

(#12965) Winner_hun válasza gabi9107 (#12964) üzenetére


Winner_hun
félisten

Vedd meg.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12966) mdk01 válasza gabi9107 (#12964) üzenetére


mdk01
addikt

Optimik
...csak itt a nyomtatási képen és a nyomtatott papíron is át van húzva a tábla annyira hoyg szinte ki sem vehetőek az alkatrészek.

Amúgy ne hogy azt hidd, hogy ingyen találsz ilyen programot. Ezekkel vki dolgozott és ezért kér ellenértéket úgy ahogy te a bútorért.

(#12967) szaszlaci válasza Márton111 (#12963) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nem linkeltem, te viszont jó, hogy igen. Egy részt be is idéznék, nekem újdonság volt, talán másnak is a hasznára lesz. A lítium akkukkal kapcsolatban:

"Előbb fel kell melegíteni, és csak ezután szabad megkezdeni a töltést. A télen, az autóban hagyott navigátort egyetlen óvatlan töltéssel elintézhetjük, ha nem várjuk meg, amíg felmelegszik, a töltő ugyanis adja neki a 0,5 C-t, míg az akkumulátor ilyenkor maximum 0,1 C-t képes elviselni. A következményeket a kedves olvasó képzeletére bízom."

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12968) Márton111 válasza szaszlaci (#12967) üzenetére


Márton111
aktív tag

A telóm kiírta az akku túl meleg, vagy túl hideg a töltéshez.Eztán a kezemben melengettem öt percig,aztán már hajlandó volt. :)
A navigátor veszélyes szakma, ha a hidegben meggémberedve elnéz egy kanyart, ő is repül a rally autóval, meg sofőrjével együtt. :)

[ Szerkesztve ]

(#12969) wrox válasza szaszlaci (#12967) üzenetére


wrox
senior tag

Ilyen módszerrel szerintem megszámolni sem tudom, hogy hányszor töltöttem a navit az autóban, mivel nem szoktam levenni a töltőt róla, reggel meg indulok. Garázsban nem áll. Még mindig bírja 1 - 1.5 óráig töltés nélkül. Lehet nekem különleges navim van. :)

(#12970) Márton111 válasza wrox (#12969) üzenetére


Márton111
aktív tag

Lehet az eszkimó exportról megmaradt példány.Vastag bundája van? :)

(#12971) wrox válasza Márton111 (#12970) üzenetére


wrox
senior tag

Vastag biza. :)
Múltkor nem akart találni jelet, meg egyébként is nehezen talál, mivel ilyen franko fémgőzőlt a szélvédőm, ezért gondoltam fogom a kezemben, és kitartom az ablakon, persze menet közben. Persze hogy elejtettem 50.-nél. Szerencsére a hátára esett, és csak karcos lett, ott csúszott végig az autó mellett, amíg megálltam. Szóval vastag bunda van rajta. :)

(#12972) Márton111 válasza wrox (#12971) üzenetére


Márton111
aktív tag

Ez egy kaszkadőr ,vagy dzsúdózott, tud esni :)

(#12973) jimy_l válasza gabi9107 (#12964) üzenetére


jimy_l
tag

Papír, ceruza! :K

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#12974) borat26 válasza jimy_l (#12954) üzenetére


borat26
aktív tag

Köszönöm, ez már támpont nekem.

MINDENINEK!

Asztalos inas 2 lapszabász program. Remélem senki nem fog érte seggbe billenteni.

Kis ismertető:

Lapszabász, és látványtervező program.

Bútor tervező és lapszabász program. Multifunkciós. Azaz többet tud mint amit egy átlag felhasználó kitudna belőlle hozni!

- Verziószám: v.2

- Kiadás éve: 2004

- Tartalmazza:
- Asztalos Inas 2.0
- Bútorrajz 2
- Lapszabász 2
- Lapszabász 2 extra

Segítség és bővebb ismertető:

http://web.t-online.hu/jungbt/asztalos%20inas.html

Gépigény: min.: Pentium I-200MHz, 64Mb Ram, Windows 98

Link törölve.

[ Módosította: Barthezz2 ]

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#12975) thyeby válasza Márton111 (#12972) üzenetére


thyeby
őstag

:DD

Ja!

Mint az ex Hiltid. Neki is repülési mániája van, és szintén vastag bőre.

Több fa van, mint asztalos!

(#12976) borat26


borat26
aktív tag

[törölve]

Továbbra is tilos a warez minden formája! :(((

[ Módosította: Barthezz2 ]

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#12978) thyeby válasza Márton111 (#12977) üzenetére


thyeby
őstag

Köszi!

Több fa van, mint asztalos!

(#12979) thyeby válasza Márton111 (#12977) üzenetére


thyeby
őstag

Mamma mia Anna bela!

Lekértem a HILTI akku árát az imént. 1, azaz egy, tehátegyetlen 14,4V 3Ah NiMh akku ára szállítással pontosan 62.180 HUF. :W
És ez az ár rogyásig van ömlesztve ilyen meg olyan tétel nagyobbnál nagyobb kurváulkedvezményekkel. Beszarás! :Y
Fél éve pontosan ennyi pénzért láttam egyetlen egy éves eladó lítiumos Hiltit az Expressz.hu-n. Az eladó a házépítéshez vette, elkészült a ház, feleslegessé vált. Bármennyit fúrt, faragott vele, az gyakorlatilag éppcsakhogy be volt járatva.
Hát nem lesz új Hilti akksim akkor se, ha hirtelenül olyan gazdaggá lennék, hogy a szekrényajtót nem tudnám visszacsukni, mert hullana kifele a sok pénz belőle. :N

Több fa van, mint asztalos!

(#12980) Speciali válasza thyeby (#12979) üzenetére


Speciali
tag

Akkor nem csak a Festo akksija horror árú.

(#12981) szaszlaci válasza thyeby (#12979) üzenetére


szaszlaci
addikt

Eddig csak barkácsgéphez való pakkot szedtem szét, de abban nem volt semmi, csak az akkuk meg 1-2 ellenállás. Nehogy már ne lehessen kapni ilyen cellákat. Csak ki kell cserélni. Meg megnézni, melyik gyárból származnak, és lehetőleg minél kevesebb országon menjen keresztül, hogy minél olcsóbb legyen.
Ha nekem ilyesmi kellene, azt is megmérném, mekkora áramot vesz fel a gép, és megnézném, megoldható-e ceruza akkukkal. Nem kell túldimenzionálni, térfogat-kivehető energia összefüggés van, valamint max terhelő áram, ez az egy a kérdéses.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12982) Márton111 válasza thyeby (#12979) üzenetére


Márton111
aktív tag

Ezért tértem át a makitára...Mert ebből ki tudtam fizetni egy gépparkot,hiltiből max a felét-harmadát tudtam volna kipengetni.(nem mellesleg makitáéknak komplett 18v-os géppalettájuk van,mindhez egyfajta akku, és töltő, ez elengedhetetlen ár ,és.fenntartás költség szempontjából.

[ Szerkesztve ]

(#12983) Speciali


Speciali
tag

Ma lemegyek a gépkereskedésbe, megkérdezem a Festo akksit és komplett gépet is, mit mennyiért.

(#12984) Márton111 válasza szaszlaci (#12981) üzenetére


Márton111
aktív tag

Igen, ha a felújító cégek olcsó cellákat tesznek bé,ami hamar megmurdel (vettem ilyen aksit én is vartáéktól)akkor házilag kell beszerezni jóminőségű cellákat,és bepakolni az akku dobozába!És akkor jó lesz.
A Hilti gyorstöltő pedig többféle akkutípust is ismer tölteni.

(#12985) thyeby válasza Speciali (#12980) üzenetére


thyeby
őstag

Höö!
A festo akksi ehhez képest igen szolid áron kél el.
Nem is tudom, aranyból vannak ezek, hogy fúrógéppel, töltővel, kofferral együtt occóbbak, mint pucéron?

Több fa van, mint asztalos!

(#12986) thyeby válasza szaszlaci (#12981) üzenetére


thyeby
őstag

Utángyártottat kínálnak bruttó 15-ért - ráadásul 3,3 Ah-val. De nem tudom, mennyire megbízhatóak? Nincs ismerősöm se, aki bármilyen gépbe használ sokadik éve utángyártottat. Egyetlen olyan visszajelzés érkezett, hogy fél éve jól zenél az utángyártott egy Makitához, de nekem ennyi tapasztalat még kevés.
Az Epsonomba pl ugyanígy pontosan negyed áron kínálnak utángyártott tintapatront. Évek óta tökéletesen tudom használni őket. De ez azért csak egy 1.500 forintos reszkír volt az első darab kipróbálásakor, s nem a tízszerese!

Több fa van, mint asztalos!

(#12987) thyeby válasza Speciali (#12983) üzenetére


thyeby
őstag

Várom, mire jársz majd!

Több fa van, mint asztalos!

(#12988) thyeby válasza Márton111 (#12984) üzenetére


thyeby
őstag

"vettem ilyen aksit én is vartáéktól)"

Beszámolnál erről részletesebben? Mikor, mennyiért vetted, mennyit ért, meddig bírta?
Az Expressz.hu rogyásig van zsúfolva utángyártott akkukkal - szinte fizikai fájdalom hogy ugyanazt az akkut hosszan listázva külön minden hozzávaló géphez hirdeti tételesen, de foggalmam sincs, mekkora rizikófaktor?

Több fa van, mint asztalos!

(#12989) Barthezz2 válasza thyeby (#12985) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Kérlek használd a szerkesztés lehetőségét, 5 percig van rá lehetőséged. Több embernek is lehet válaszolni 1 hozzászólásban, nem kell mindenért újat írni.

Everybody lies.

(#12990) Winner_hun válasza thyeby (#12986) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az Epsonomba pl ugyanígy pontosan negyed áron kínálnak utángyártott tintapatront

5000 Ft-ért vettem 1 liter fekete tintát, fél litert 1 patronnal elhasználtam, a patron most kezd meghalni. Jó drága az az utángyártott cucc:) Perzse ha chip-es akkor más a helyzet, de chip-es készüléket nem szabad venni:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12991) Winner_hun válasza Barthezz2 (#12989) üzenetére


Winner_hun
félisten

Sokkal könnyebben visszakereshető, nyomonkövethető ha külön hozzászólásra külön válaszol... nem kéne ezt a marhaságot erőltetni attól mert néhányan szeretik használni az egybehozzászólást..

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12992) szaszlaci válasza thyeby (#12986) üzenetére


szaszlaci
addikt

Azt nem tudom, mit árulnak 15-ért, viszont az akkugyártás úgy működik, hogy van néhány gyár, és odamegy bárki gyártatni.
Elballag Kínába a Duracell megbízottja, megmondja, milyet akar, milyen minőségellenőrzéssel, legyártják neki. Aztán átmegy sok országon, kifizeted a vámot, a reklám árát megatöbbi és kapsz egy jó akkut.
Odamehetsz te is, megmondod mit szeretnél, és mit írjanak rá. Ha elég sokat rendelsz, azt is ráírják, hogy Varta és 80 Ah. Aztán eladod a fórumtagoknak közvetlenül onnét hozva, minden marketing költség nélkül. A termék pedig ugyan az lesz. De megcsinálja ezt pl a TrustFire, csúcsminőségű és olcsó lítiumokkal.
Meg olyan is, aki gyengébb minőséget kér és olcsóbban fogja adni. Ezt kell kerülni.
Ami kérdéses, hogy pl a Hilti cellái nincsenek-e kihegyezve nagy áram leadására.

Winner_hun:
"chip-es készüléket nem szabad venni"
Van chip resetelő már rég, meg hasonló okosságok :)

"nem kéne ezt a marhaságot erőltetni"
Bizony nem, hisz pont ez lenne a 'Válasz' gomb értelme.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12993) Winner_hun válasza szaszlaci (#12992) üzenetére


Winner_hun
félisten

Igaz is, de nem minden készüléknél érvényes. Szóval utána kell járni hogy hol lehet utólag tölteni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12994) wrox válasza Barthezz2 (#12989) üzenetére


wrox
senior tag

Miért lett egyáltalán ez a szabály kitalálva? Tényleg sokkal jobban átláthatóbb a külön hozzászólás, mint az egy hozzászólásban megszólítva 10 tag.

[ Szerkesztve ]

(#12995) Winner_hun válasza wrox (#12994) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nincs ilyen szabály! Valaki elkezdte, sokan átvették, többen azt hiszik úgy kell. De nem. Az alapelvekben ez van benne:
ha 5 percen belül eszedbe jut még valami a hozzászólásod után, akkor használd a (Szerkesztés) gombot, ezzel szerkeszteni tudod az aktuális hozzászólásodat.

Pl:
Ha van egy új topik ahol van 3 hozzászólás akkor ha válaszolsz #1-re, #2-re és #3-ra külön-külön az nem baj. Akkor se ha 1 percen belül teszed. Viszont ha megvagy a 3 válasszal és az elsőhöz még valami eszedbejut a szerkesztési időn belül akkor azt a #4-ik* hozzászólásodba szerkeszd bele, ne új hozzászólásba (#7-es) írd. Ennyi.

*amennyiben sorban válaszoltál.

Természetesen ebbe is bele lehet kötni a megválaszolandó és a megválaszolt hozzászólások tartalmának tekintetében. Itt nem az olyan esetre gondoltam hogy mindhárom (1-3#) hozzászólásra ugyanaz a válasz a helyes vagy mindegyikre csak 1-1 hangulatjel mehet, mert az olyan valóban felesleges)

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12996) jimy_l válasza borat26 (#12976) üzenetére


jimy_l
tag

" Az vesse rá az első követ, aki maga is bűntelen! " :K

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#12997) thyeby válasza borat26 (#12976) üzenetére


thyeby
őstag

Okosítsatok már ki, mi a csuda az a warez? :F
(Nem emlékszem vissza, mi is volt #12976 eredeti tartalma.)

Több fa van, mint asztalos!

(#12998) wrox válasza Winner_hun (#12995) üzenetére


wrox
senior tag

Akkor a moderátor miért nincs tisztában ezzel, és miért szól ilyenért?Egyébként ha csak megszólítod egy hozzászólásban a tagokat, akiknek válaszolsz, néha alig lehet visszakeresni, hogy mire is ment a válasz, míg ha egyenként szól a válasz gombbal, akkor csak egy kattintás, és ott is vagy./OFF]

[ Szerkesztve ]

(#12999) wrox válasza thyeby (#12997) üzenetére


wrox
senior tag

Olyan szoftverek, amit meg kellene venned, de nem teszed, hanem letöltöd és ingyen használod.

(#13000) thyeby válasza Barthezz2 (#12989) üzenetére


thyeby
őstag

No, most patthelyzet alakult ki. Kinek így imponál jobban, kinek úgy.

Igazából két oka van, amiért külön-külön válaszolok:

1 - Öreg, lassú gépen bajolok, amit az avast olykor mégtovább lassít. Ezzel pedig többlapozni számomra annyit jelent, hogy tutira kifutok még abból az időlimitből is, amit egy hsz szerkesztésére kapok, nemhogy az öt percből. (Megjegyzem itt, lehet, hogy nem csak számomra lenne szerencsés, ha ezt az öt perc szerkeszthetőséget meg tudnátok nyújtani mondjuk 15 percre. Többen, többször belefutunk, hogy már nem enged szerkeszteni. Képzeld el: Gyerek nyávog, gyorsan elküldöm, és megyek megnézni, mi a baja a kölöknek. Visszajövök, mert pisilt, kakált, visszaraktam az autója kerekét, és beülök pár percre a gép elé még. Látom, szarvashibát postáztam be a fórumba. Kijavítanám a helyesírást, de már le vagyok kapcsolva.)

2 - Kényelmi szempontból teszem. Olvasom a fórumot, amihez hozzászólni támad ingerenciám, megteszem, míg el nem felejtem. Nem kell visszaböngészni, és még egy áldás: Nem fogok senkinek a tyúkszemére hágni azzal, hogy nem pontosan idéztem a nick-nevét - ami mások számára zavaró, akinek szól annak pedig lehet akár sértő is.

Esküszöm, nem a pirospontokat gyűjtöm, hogy a ranglétrátokon feljebb kerülhessek - engem ugyan visszaminősíthettek akár újonccá is, kicsit sem fog zavarni.

...és persze szempont az is, amit Winner_hun kolléga meg is jegyzett: átláthatóbb is így. Ha a többség az integrált válaszok híve lenne, mindenképp alkalmaznám, legfeljebb kevesebbszer szólnék hozzá a macerája miatt.
Mindezek mellett megjegyzem, hogy olykor engem is zavar, amikor látom, hogy a hozzászólásaim szigorúan monoton tornyosulnak egymás hegyén-hátán, és rendesen örülök, ha a véletlen úgy hozza, hogy velem egy időben többen is küldenek post-ot, mert akkor természetesen tarka az összkép, és máris nem érzem magam grafomániásnak.

Több fa van, mint asztalos!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.