Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13301) Bokrász válasza Speciali (#13299) üzenetére


Bokrász
csendes tag

Nem.

(#13302) Speciali válasza Bokrász (#13301) üzenetére


Speciali
tag

Lehet hogy ez vöröstölgy.

(#13303) mdk01 válasza Speciali (#13302) üzenetére


mdk01
addikt

Az egységes halványvörös színű és ezekhez a barnásodásokhoz nincs köze.

(#13304) jimy_l


jimy_l
tag

Jó napot!
Amikor táblásítok, tömbösítek, simán hagyom a ragasztót kifolyni, száradás után spaklival letolom a száraz ragasztót, oszt utána gyaluvitéz simogató gondoskodására bízom a többit.
Tölgyet nem szoktam vizezni, me belilul mint Újpest meccsen a lelátó. ;)

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#13305) Speciali válasza mdk01 (#13303) üzenetére


Speciali
tag

Akkor passz.
Én egyszer juharral jártam hasonlóan. Palló lett felvágva, a lécek széle sötétebb volt. Valami döglött anyag volt. De nem nézett ki rosszul.

(#13306) mdk01 válasza Speciali (#13305) üzenetére


mdk01
addikt

Sztem ez szimplán vmi gombásodás, de hát nem feltétlen ronda az.

Itt akkor van a gond mikor a megrendelőnek van egy tölgyfa furnéros szekrénysora vagy vmi hasonló és azt hiszi szegény hogy a tölgyfa az olyan és kész. Ez alapján megrendel egy tölgyfa lépcsőt tömörfából és megkapja akár a fentebb említett lépcsőt és csodálkozik miért nem olyan, mint a furnéros szekrénysor.
Ezeket mindig előre le kell tisztázni, hogy ne legyen meglepetés, mert ami nekünk természetes/egyértelmű az a megrendelőnek 10-ből 9x nem.

(#13307) Bokrász


Bokrász
csendes tag

Szerencsére a kliensnek nagyon tetszett úgy ahogy volt, így hát én sem foglalkoztam akkor a dologgal. :)) Amúgy már jártam meg, hogy lépcsőszerelés másodnapjára pár darab meg volt jelölve mert a szomszéd szolt az este, hogy ezt jó volna kicserélni mert sötétebb. :W

[ Szerkesztve ]

(#13308) Bokrász


Bokrász
csendes tag

Esztergált-e valaki 150 cm-nél hosszabb lépcsőkorlát oszlopot? Mennyire veszélyes és mire kell vigyázni? Van egy 180 cm-es oszlopom amit holna kell elkészítsek. Esztergálásban még csak amatörködök. :)

(#13309) mdk01 válasza Bokrász (#13308) üzenetére


mdk01
addikt

Nem.
Ahhoz már nem is akármilyen eszterga kell illetve tokmány.
Én olyat csináltam már redőnytengelynek hogy megvágtam 8szögletűre a gerendát majd elektromos kézigyaluval lekapdostam szemre a maradékot. Amire nekem kellett oda jó lett sztem te is megtudod csinálni csak sokkal tovább tart mert precízebbnek kell lenni.

(#13310) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Köszönöm a tanácsokat!
Egy ízlés kérdésben szeretném az álláspontotokat. Melyik furnért?

Univerzálisan tettsző világos bükk,

vagy marha jól kinéző, de a sötétsége miatt kevésbé népszerű amerikai dió?

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13311) hohomgs


hohomgs
csendes tag

Sziasztok

Mi a véleményetek a BOSCH POF 1400 ACE felsőmaróhoz? Az 1200-asban elvileg csak a konstans elektronika hiányzik , szerintem. Egy asztalt is szeretnék hozzá eszkábálni vagy venni ahol a gépet függőlegesen és vízszintesen is rögzíteni lehet, mennyire alkalmas ez a gép az ilyen munkavégzésre?

(#13312) Bokrász válasza mdk01 (#13309) üzenetére


Bokrász
csendes tag

Na de azért megpróbálom, az én gépem is speciális, mert a mult héten megnöveltettem a befogáshosszat 950- röl, 1850-re. Remélem jó lett és még jelentkezem. :U

(#13313) thomgrande válasza hohomgs (#13311) üzenetére


thomgrande
tag

Ha egy asztalba építhető és ott jól állítható gépet szeretnél akkor inkább [ezt] ajánlom.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#13314) thyeby válasza Bokrász (#13308) üzenetére


thyeby
őstag

Én sem esztergáltam még ekkora hosszút, de tudom, hogyan kell. Nem írtad, gogy mekkora lesz az átmérő, és csak sima rúd lesz, vagy alakzat? Mert rudat 50-60mm átmérőig szerencsésebb egy gömbölyítőmaróval csinálni, és itt nincs hosszúsági korlát semmise.

Legfontosabb, hogy a kés mögött mindig járnia kell egy úgynevezett babának, amikor már kisimult a szögletesség. Ez azért kell, mert beleng az anyag különben. Másik dolog, hogy lassú fordulaton kell, inkább szélesebb késsel haladni, mert ha gyors, akkor berezonál. és el is törhet akár.Jelen esetben az is szerencsés, ha nem dörzstányérral, hanem tüskével hajtod meg a fát.

Több fa van, mint asztalos!

(#13315) thyeby válasza szaszlaci (#13310) üzenetére


thyeby
őstag

"de a sötétsége miatt kevésbé népszerű amerikai dió"

? :F ?
Kevésbé, mert sötét? Minél sötétebb egy fafaj, annál értékesebb. Akkor a fekete ében a legkevésbé értékes?
Az amerikai dió azért kevésbé népszerű öregem, mert kurvadrága. Köbméterenként alulról súrolja az ára a félmillió pénzt.

Több fa van, mint asztalos!

(#13316) thyeby válasza hohomgs (#13311) üzenetére


thyeby
őstag

Döntés előtt nézd meg ezt! Most készülök ilyet rendelni gyorsan, míg tart az akciója - asztalba nem is tudnék jobbat elképzelni, pláne ilyen frankó áron.

Több fa van, mint asztalos!

(#13317) szaszlaci válasza thyeby (#13315) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szerintem is sokkal jobban néz ki a sötét fa, de azt már megbeszéltük, hogy az én ízlésem mindig elüt a tömegétől :)

Ezen az oldalon a bükkfurnér a legolcsóbbak között van, 700 Ft/m2, az amerikai dió sem sokkal drágább, 1200 Ft/m2. Vagy ez elírás lenne?

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13318) Márton111


Márton111
aktív tag

Nem az USA dió a legdrágább, a magyar dió sokkal szebb, (meg drágább is).A bükk meg keményfa, tehát nem a legolcsóbb a fák közt,legfeljebb más keményfáknál olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#13319) hohomgs válasza thomgrande (#13313) üzenetére


hohomgs
csendes tag

Megnéztem az ajánlott gépet. Köszönöm a javaslatot.

Ami tetszik benne:
2000W,
8-12 mm befogó ( ahogy láttam, lehet venni szűkítő perselyt is a 6-os szárú marókhoz), stabinak tűnő erős fém ház és jó megvezetés.

Ami nem igazánjön még be:
A súlya 6,1 kg (van benne anyag) ha kézben dolgozok vele akkor nem a legkönnyebb darab.
A fordulatszám max 20000 ford/perc

A BOSCH-hoz képest igencsak izmos darab.

Kérdés: ugyan ezen a lapon láttam egy maróasztalt, abba bele lehet szerelni mindkét gépet szerinted?

(#13320) thomgrande válasza hohomgs (#13319) üzenetére


thomgrande
tag

Igen, beszerelhető.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#13321) Márton111 válasza fero02 (#13251) üzenetére


Márton111
aktív tag

No vettem egyet, hamár itt az arcomba tolják a praktiban,(a metróig nem érte volna meg elutazzak)Thyeby ódákat zengett róla, hogy gyerekkorában bekapcsolt egyet,és azóta is egyfolytában megy, és nem kopott el. ;)
Holnap kipróbálom, hogy muzsikál.
Hohomgs-nak is ezt ajánlanám a bosch helyett, mert most acióban sokkal olcsóbban megkapja emezt, (amúgy paramétereiben ugyanaz)

[ Szerkesztve ]

(#13322) thomgrande válasza hohomgs (#13319) üzenetére


thomgrande
tag

Ami még nem látszik a képeken, hogy asztalba téve a magasság felülről egy kurblival állítható könnyen és pontosan.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#13323) Bokrász válasza thyeby (#13314) üzenetére


Bokrász
csendes tag

[ilyen lessz] ] Amúgy hogy néz ki az a baba? A fakorlátost kell nézni.

[ Szerkesztve ]

(#13324) hohomgs válasza thomgrande (#13322) üzenetére


hohomgs
csendes tag

A fordulatszám és a szerszám átmérő adja a vágósebességet.
A vágósebesség és az előtolás meg a felületi minőséget ami anyagonként változik.
Mi az optimális a különféle fafajtáknál?

(#13325) hohomgs válasza Márton111 (#13321) üzenetére


hohomgs
csendes tag

Hát nézegette ezt is, és ezek miatt kérdezősködök itt a fórumon , hogy egy elérhető áron melyik gépet édemes megvenni, mert égettem már le én is ocó gyalut rövid idő alatt (se szó se beszéd egyszer csak kijött belőle a fültés nem ment az sehova) és inkább költök rá, de az szolgáljon ki néhány évet. A BOSCH és Makita gépekel már dolgoztam a tapasztalataim jók ezért favorizálom a márkát és próbálok mindennek több körön utánajárni, mielőtt megveszem.

(#13326) fero02 válasza Márton111 (#13321) üzenetére


fero02
veterán

Remélem nem fog Neked sem csalódást okozni. :R

(#13327) thomgrande válasza Bokrász (#13323) üzenetére


thomgrande
tag

Hosszabb anyagoknál szerintem inkább ezt használják a beremegés elkerülésére.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#13328) thomgrande válasza hohomgs (#13324) üzenetére


thomgrande
tag

Én a fordulatot az átmérő függvényében változtatom. Fa keménysége ill. puhasága miatt nem szoktam. Ami még szerintem nagyon fontos az éles szerszám.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#13329) mdk01 válasza szaszlaci (#13317) üzenetére


mdk01
addikt

Jó árakat írtál kb. ennyibe kerül a bükk meg a dió furnér.
Én a diót használnám mert nemesebb és jobban néz ki a bükk olyan egyszerű, de ez lehet csak asztalos szemmel van így mert tudjuk hogy legtöbbet használt fafajok egyike és olcsó is. Vkinek meg lehet az tetszik.
Érdemes volna idővel színmintákat csinálni és azt mutogatni kinek melyik tetszik és olyat csinálsz.
Lehet hogy itt most a dió tetszik mindenkinek, de ha 10ből 8embernek meg a bükk akkor elég nehéz lesz eladni.:)

(#13330) hohomgs válasza thomgrande (#13328) üzenetére


hohomgs
csendes tag

Az éles szerszámot én is alapnak vetten :DD

(#13331) szaszlaci válasza mdk01 (#13329) üzenetére


szaszlaci
addikt

"Érdemes volna idővel színmintákat csinálni "
Mindenképp!

"Lehet hogy itt most a dió tetszik mindenkinek, de ha 10ből 8embernek meg a bükk "
Pontosan ettől félek.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13332) Speciali válasza szaszlaci (#13331) üzenetére


Speciali
tag

a dió színe adott, a bükköt viszont olyanra pácolod, amire csak akarod.
Ha nincs konkrét megrendelés, akkor szerencsésebb, ha valami nem túl karakteres felületet készítesz. Pl a gőzölt bükk ilyen.

(#13333) Márton111 válasza hohomgs (#13325) üzenetére


Márton111
aktív tag

No ebben különbözünk, mert én egy márkát se favorizálok, hisz minden márkának vannak jó, és pocsékabb tervezésű gyártmányai,azon kívül olcsó gagyi,és felső kategóriás gyártmányaik.Én a jól sikerült gyártmányokat keresem ki.(ezért vannak bosch, dw,makita,festool,B&D gépeim)Nem a drágát, a jót.(előfordul, hogy a jó olcsó, de az is benne van, hogy drágább, de leggyakrabban a jól sikerült vásár ,középárfekvésű).

(#13334) hohomgs válasza Márton111 (#13333) üzenetére


hohomgs
csendes tag

Lehet, hogy félreértettél Márton111. Amit írtam "elérhető áron melyik gépet édemes megvenni,", tehát én is a Te álláspontodon vagyok abban a tekintetben, hogy nem mindíg a drága a jó, és nyitott vagyok minden olyan értelmes érvre, hogy miért ezt vagy azt érdemesebb megvenni. Tehát nem akarok csak a magam feje után menni, ezért tartom jónak ezt a fórumot, bár kinéztem egy típust én is ahogy láttad. Többek között megnéztem még a B&D -t még a ,Skil-t is. (ezeket igaz nem írtam korábban) A B&D szerintem is jó választás volt, de thomgrande az (#13313) javaslatában feldobta nekem a labdát és ennek tükrében még mindíg hezitálok az 1400 W 28000 1/perc és 8-as szárú marók vagy 2000W és 20000 1/perc 12-es szárú marók ( ami ugye egy kicsit szélesebb palettát is nyújt egyben)? Mindenesetre alszok, még rá 1-2-őt
Az örök kérdés : Mire is kell a gép? :DD
Üdv hohomgs

(#13335) thyeby válasza hohomgs (#13325) üzenetére


thyeby
őstag

Ezt nyugodt szívvel merem ajánlani. Keress vissza a keresőben, miket írtam róla. Sokat bír, pontos, tartós, kiegyensúlyozott - ennyi pénzért...

A nagygép sebességéhez ennyit:
Elég ekkora tartomány, aligha fogatsz bele majd mondjuk R=1,6 rádiuszkést - talán ha az igényelne 28.000 RPM-et. Ahhoz meg jó egy kicsi gép. Hatos száron még sose találkoztam korrekt késsel, de ha lenne, akkor is inkább a nyolcas testvérét keresném. A nagy gép fő előnye az én szememben kiváló használhatóság asztalban, a rendkívül precíz és egyszerű állíthatóság, és a nagy profilokhoz a combos motor. Ebben a kategóriában minden maró ilyen dögnehéz.

Több fa van, mint asztalos!

(#13336) thyeby válasza hohomgs (#13334) üzenetére


thyeby
őstag

"Az örök kérdés : Mire is kell a gép?"

Így van. Ezt mindig meg szoktam kérdezni.
Ha megveszed mindkettőt, gyakorlatilag nem fogsz ismerni korlátot a felsőmaró kategóriájában.
Asztalt én magam szoktam építeni minden maró alá. Egy általad linkeltet már elajándékoztam, megelőztek vagy 3 héttel, különben a Tied is lehetett volna ingyéé. Az a baj vele, hogy csak lécek marásához szerencsés, de azoknak kurvaegyenesnek kell lenniük, hogy korrekt legyen a marás - különben a saját asztalomon még a görbébb keményfa léceket is léptékkel jobban megoldom. Szerencsés azonban ilyen feladatokra inkább egy harmadik géptípus, nevezetesen az egykezes maró, amivel gyorsan, tisztán körbe lehet szaladni egy hosszabb egyenes anyagon.
Íme.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#13337) thyeby válasza thomgrande (#13327) üzenetére


thyeby
őstag

Köszi!
Az a baj, hogy a linkelt fotón olyan lépcsőkorlát van, amihez se lünetta, se baba nem lesz jó. A babával csak akkor lehetne megoldani, ha amásolószán túloldalán egy mechanika épp annyival tol el, amennyit a másolótüske a késen kifele húz - lünettával meg talán sehogyse.
A lesz az ő megoldása, ha van másolóesztergája, hogy lassan forgatva, fél mm fogásmélységgel szinte tű késsel megy végig, utolsó fázisban pedig csiszol.

De ez a rollerkerekes megoldás nagyon tetszik.

Több fa van, mint asztalos!

(#13338) Márton111 válasza hohomgs (#13334) üzenetére


Márton111
aktív tag

Saját (szubjektív) tapasztalat:Az, hogy mire fogod használni (a jövőben)az előre nem kitalálható.De az asztalosszakma roppant sokrétű.Ezért nem árt ha a szerszámpark alleskönner. :) Gordiusz több gépet vett,(volna) így nem okoz gondot elvágni ,a nevezetes (gordiuszi csomót :)
Sajnos ,ez esetben zsebbenyúlósabbak a költségek (nem kicsit)...

(#13339) Speciali válasza thyeby (#13336) üzenetére


Speciali
tag

Kár hogy 12-es szárral nem használható. Én egy olyan marógépre vadászok, ami 12-est is tud. Nem mint ha annyira kéne, de ez most jelenleg hiányzik a palettámból. És mivel ipari méretekben nem nyüstölném, egy jó minőségű barkács is megfelelne, mint a B & D.

[ Szerkesztve ]

(#13340) szaszlaci válasza Speciali (#13332) üzenetére


szaszlaci
addikt

Egyszerű jól pácolni? Olvasom, hogy van, aki mosogató szivaccsal bekeni és kész.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13341) Winner_hun válasza szaszlaci (#13340) üzenetére


Winner_hun
félisten

Egyszerű. Vízes pácot használj.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13342) Soká válasza szaszlaci (#13310) üzenetére


Soká
senior tag

Én még annyival egészíteném ki ezt a furnérválasztás kérdését, hogy nem mindegy, mekkora a doboz. A dió mintázata igen nagy, ha kicsi felületre kerül, akkor kellően torz lesz. Ha össze tudod forgatni, hogy szimmetrikus legyen a rajzolata, az előny. ehhez kell a nagyobb méret.

Persze, hogy a dió a szebb, nemesebb, de az emberek döntő többségénél világos bútorok vannak, már ha egyáltalán furnérozott (tömörfát már nem is merek mondani) bútoraik vannak. De a dekorfóliás bútorok többsége is inkább világos, tehát az "asszonytűrő faktor" miatt lehet, hogy a bükk a nyerőbb.

Azt hittem, Te megrendelésre készíted a dobozokat és ezt a kérdést a tulaj dönti el.

(#13343) szaszlaci válasza Winner_hun (#13341) üzenetére


szaszlaci
addikt

:R

Soká: Keskeny a doboz, valóban egy kicsit torz lenne a dió. De talán ez nem is lenne baj. Ha úgy adódik, csinálok egyet azzal is, mert nekem nagyon tetszik.

""asszonytűrő faktor" miatt lehet, hogy a bükk a nyerőbb."
Na igen, pont erre gondoltam, amikor a kevésbé népszerűt mondtam.

Természetesen, bármit ráteszek neki, de kell ugye egy olyan, amit egyből elvihet és amit lefotózok. Ezért is problémázok sokat, mert mindig az első a legnehezebb.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13344) mdk01 válasza szaszlaci (#13343) üzenetére


mdk01
addikt

Ha már Soká is felhozta a furnér forgatást, Márton meg a "színjátszó"(ami igazából csak a furnér jobb, illetve bal oldala) dió furnért, akkor én meg megkérdezném tisztába, vagy azzal hogy a furnért mikor érdemes, nem érdemes forgatni, illetve ezek előnyeivel és hátrányaival?

[ Szerkesztve ]

(#13345) Márton111


Márton111
aktív tag

A színjátszó furnér ha balról kapja a fényt más színű (igazából világos/sötét) mintha jobbról.Emiatt a sötét rész tud világos lenni, és fordítva , bizonyos szögű beeső fénynél , a nézőponttól függ. A[link] fotók több nézőpontból készültek!(Az ablakpárkány hátul támpontot ad a nézőpont térbeli elhelyezkedésében)
Nem a balfelére forgattam őket (az csúnya lenne)hanem szembe, a szálirányt (a 45 fokos bordűrnél.)Tehát 180 fokos forgatás de a síkban forgattam a (furnér)lapot , nem át a balfelére.(ha így érthetőa megfogalmazás :) )
(És természetesen a 2 fele az asztalkának egymás tükörképe lett összeforgatva a furnérterítékből.Mindig a színe van felül a furnérnak, sosem a balfele!)

[ Szerkesztve ]

(#13346) thyeby válasza Speciali (#13339) üzenetére


thyeby
őstag

De, de!
Tud az 12-est is! (Különben minek tettek volna bele hat kilónyi vasat?)

Több fa van, mint asztalos!

(#13347) Winner_hun válasza thyeby (#13346) üzenetére


Winner_hun
félisten

Próbáltad vagy csak súly alapján írod?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13348) mdk01 válasza Márton111 (#13345) üzenetére


mdk01
addikt

Ugyan azt éred el vele mintha átfordítod a furnért a másik oldalára, semmi színjátszósági különlegesség nincs benne, mert ez a legtöbb furnérnál megfigyelhető.

(#13349) thyeby válasza szaszlaci (#13340) üzenetére


thyeby
őstag

Kevés gyakorlat után nagyon egyszerű jól pácolni. Aki tud vízfestékkel egy rajzlapot egyenletes színűre bepancsolni, az fog tudni szépen pácolni is. Pláne ollan kicsike felületet, mint a hangdobozaid.
Az a kihívás a pácolásban, amikor a felület nem sík, pl rozetták tömkelege, osztó díszítőlecek halma, mint pl álmennyezet. De azt sem túl bonyolult, csak nem esünk neki, mint kanci a kocának.

Több fa van, mint asztalos!

(#13350) thyeby válasza Winner_hun (#13347) üzenetére


thyeby
őstag

Most rendeltem meg, és tutira emlékszem, hogy 8-és 12 befogású. De le lehet ellenőrizni a specifikációban...

(Remélem, egyre gondolunk mindhárman: A Soká által linkelt akciós Triton-klónról van szó, nemde?)

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.