Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13351) Winner_hun válasza thyeby (#13350) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem egyre gondoltunk. Nem olvastam folyamatosan a topikot bár láttam a hozzászólásokat. Visszanéztem a hozzászólásokat de nem eléggé.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13352) szaszlaci válasza mdk01 (#13344) üzenetére


szaszlaci
addikt

Hátőő, az én szavaimmal.. Tapasztaltam olyat bizonyos fáknál, hogy lakkozás után ahogy oldalsó megvilágításnál forgatom/megdöntöm, változik a színe és a "mintája" is. Mintha olyan metálos lenne :D
Sőt, épp itt egy bükk, az is változik egy picit, lakkozás nélkül is.
Vagy valami másról van itt szó?

Meg találtam egy ilyen (számomra) érdekes módszert.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13353) Armahun válasza szaszlaci (#13352) üzenetére


Armahun
addikt

Volt egy hölgy aki megkérdezte halszálkába rakott parkettánál, hogy ugye direkt így válogattuk össze az anyagot, hogy az egyik sor sötétebb a másik világosabb. :DDD

Senki sem dolgozik, hogy így pörög a topik?

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#13354) Soká válasza thyeby (#13350) üzenetére


Soká
senior tag

"Remélem, egyre gondolunk mindhárman"

Te a triton klónra, a többiek meg a te B&D-re :)

(#13355) jimy_l válasza szaszlaci (#13352) üzenetére


jimy_l
tag

Hali!
Vannak a negatív pácok, amik megváltoztatják az erezet színét. :C

Jól nyomja a szaki! :R

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#13356) szaszlaci válasza jimy_l (#13355) üzenetére


szaszlaci
addikt

Jó tudni! :R

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13357) Speciali válasza thyeby (#13346) üzenetére


Speciali
tag

Te itt hol látod a 12-es méretet? Én nem látom. Felsőmarógép

Az 35 az mi akar lenni, a befogópatron méretét illetően?

[ Szerkesztve ]

(#13358) fero02 válasza Speciali (#13357) üzenetére


fero02
veterán

Az ott 3 érték ám (vesszőkkel elválasztva):

Befogópatron méret 6, 6.35, 8 mm

Gyárilag ugyan nem adnak hozzá befogáshoz szükséges szorítót, de sztem thyeby gyakorlati tapasztalatból mondta, h be lehet fogni (több ilyen gépe is van). De ez csak tipp. :)

[ Szerkesztve ]

(#13359) Speciali válasza fero02 (#13358) üzenetére


Speciali
tag

Igazad van. De a 12-est még mindig nem látom.

(#13360) thyeby válasza Speciali (#13357) üzenetére


thyeby
őstag

Mi elértettük egymást. (Lehet, hogy én olvastalak felületesen.)
Nem a B&D-re gondoltam, hanem erre, amit Soká linkelt nekünk. Előbbi 1200W-ja kevés lenne a nagy, 12-es szárú kések többségéhez - habár a R=9,5mm rádiuszkést nyolcas száron évek óta elviszi nekem 1,2Kw. Igaz, szolmizál közben, de bírja. Ha megérkezik ez a B268, akkor az ő feladata lesz ezt a kést is forgatni.

"Az 35 az mi akar lenni, a befogópatron méretét illetően?"

:DDD

Hát az tizedes érték akar lenni. Magyarul a két és fél coll tizedrésze. 25,4x2,5 = 63,5/10 = 6,35
Jól megkeverték Amerikában a számrendszereket, ugye?
Szóval kapsz hozzá egy 6-os, egy 6,35-ös, és egy 8-as perselyt. Eléggé nyakatekert lett eligazodni ebben a számítógépes eszperantó jelrendszerben, ugye?

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#13361) thyeby válasza fero02 (#13358) üzenetére


thyeby
őstag

Kúpos patronok, ugyanaz a hollander szorítja be mindhárom patront. Másképp van ez, mint Makitáéknál. :DDD

Több fa van, mint asztalos!

(#13362) Speciali válasza thyeby (#13360) üzenetére


Speciali
tag

Ja, az a másik nekem nem valami bizalomgerjesztő. Használ valaki ilyen szörnyeteget, vagy csak tervezi? :)
1200 W elég lenne a 12-es szárhoz is, inkább a felépítés erőssége, a mi többet számít.
R 15-ös lekerekítő kést használok 8-as szárral, 860 Wattal. No problem.
A szappanmaró késemmel a nagy 3612-es Makita is sírt, de talán még azt is elbírná forgatni 1200 Watt is.

(#13363) Márton111


Márton111
aktív tag

Egy nyolcas befogó patron van a gépben, meg egy hatos mellékelve, amit beteszek szépen a 3db 6-os makita szűkítő mellé, és soha többé nem veszem elő(csak rámoláskor :) De a másoló gyűrű az hasznos lehet, habár még nem raktam ösze a zacskónyi fémapritványt amit mellékeltek összeszerelt vonalzó helyett.
1400w,de úgytűnik a 600w-os bosch mintha rezgésmentesebben futna 19-es késsel,azért használható lesz,úgyvélem( marás közben ,még nem próbáltam ki).Van hangja, mint a porszívóé ;)
(Teljesítményszabályozós,ez is hasznos pontosabban enélkül használhatatlan lenne)A rögzítőfékje úgytűnik hatékony, (ez fontos!)De a gumiharangok összenyomódtak, és nem takarják az oszlopokat!(dra-kula)Úgytűnik nem rögzítette őket semmi csak saját (megszűnt) rugalmasságuk...

[ Szerkesztve ]

(#13364) thyeby válasza Speciali (#13362) üzenetére


thyeby
őstag

"Használ valaki ilyen szörnyeteget, vagy csak tervezi? "
Én volnék a leendő szörnyeteggel táncoló. :U

"1200 W elég lenne a 12-es szárhoz is, inkább a felépítés erőssége, a mi többet számít."
Igazad van. Itt egy 1.000W-os triton, ennek is 12-es patronja van.

Több fa van, mint asztalos!

(#13365) Speciali válasza thyeby (#13364) üzenetére


Speciali
tag

Majd akkor úgyis beszámolsz a gépről, ha meglesz.

(#13366) thyeby válasza Speciali (#13365) üzenetére


thyeby
őstag

Soká kollégánk birtokol egy ilyet. Neki jó szeme van a fontosabb részletekhez, igényes, használható jellemzést adott eddig mindenről, amit górcső alá vett. Ha nem ő írta volna, hogy jól használható ominózus szörnyeteg, akkor úgy ítéltem volna meg, hogy magas súlypontú gép, ki tudja, még milyen melléfogásokkal. De leírása szerint nincs rajta semmi melléfogás, ezért mertem benevezni rá - mert valóban kategóriája legolcsóbb egyede.
Volt már a kezemben a nagy 2Kw-os Bosch, vajfinom, ráadásul még konstans elektronika is van rajta, de éppen háromszor ennyibe kerül. Annyit pillanatnyilag nem tudtam volna erre szánni. Viszont régi vágyam egy precíz nagygép. Eddig tudtam ilyen kaliberű nélkül dolgozni, biztosan tudnék ezután is, de bízok abban, hogy megkönnyíti az életemet majd.

Persze, be fogok számolni az első munka után az első benyomásokról - valószínűleg tavasz vége körül kerül rá sor. Az is sokat elárul róla, de az igazi az lesz, ha jövő ilyenkor elmondom, mi történt, miután alaposan meghugyoztattam. A B&D-ről pl egy év után még nem nagyon mertem himnuszt írni, legfeljebb annyit, hogy eddig korrekt, de mostmár meg is merem azt a himnuszt zenésíteni, miután eltelt több, mint öt év, és még mindig megy mind kifogástalanul. Így a nagy Bosch gép árán nem kellett sosem szerszámcserével bajolni, állítgatni, hanem bekapcsolni azt a gépet, amelyik éppen kell. Az volt a kezdeti filozófiám fő mozgatórugója, hogy így hiba esetén nem fog leállni a munka a javítás idejére, hiszen helyettesíthetőek egymással, de még csak egy csapágycsere erejéig kellett asztalban gépet cserélnem. Ha a nagy Bosch behalt volna, a szervizelés ideje alatt rághattam volna a körmeimet, vagy szaladhattam volna a boltba venni valami gépet.

Több fa van, mint asztalos!

(#13367) Soká válasza thyeby (#13366) üzenetére


Soká
senior tag

"De leírása szerint nincs rajta semmi melléfogás,"

Tessék ám figyelmesen olvasni engem, mert utólag nincs reklamáció :)
Szerintem a súlypontjáról árnyaltan írtam, de ha asztalba építed, akkor ennek nincs is nagy jelentősége!
A megszűnt képtáram helyett, feltöltöttem újra fotókat. Ide.
Megismétlem, nekem ez a gép azért tetszett és tetszik, mert kicsit más elven működik, mint az összes többi. Látszik rajta, hogy a sárgolyó ellentétes oldalán tervezték. Hogy jobb-e, mint a többi, azt nem mondanám, de egyéniség.
Ámerikában meg sokat foglalkoztak vele. 1. 2. 3. 4.

(#13368) Márton111


Márton111
aktív tag

Ennek a triton cégnek vannak ám ötletei! :) Áttanulmányozom majd, most 2 konstrukciójulat néztem meg, tetszett.
Thyeby :a duplázás az űrtechnikában ,repülőiparban kötelező, (mindenütt ahol gond ha valami leáll, én is így fejlesztek,ahol megéri 2 egyformát, ahol nem ,ott azért szükség esetén behelyettesíthető a másik gép (ami azért másra van profilozva)az egyik helyére. :)
Megjegyzem a biotechnikában is jócskán van duplázás : 2 szem 2 vese, 2 szív (ja az nem :) )

[ Szerkesztve ]

(#13369) Armahun


Armahun
addikt

Urak, gerendára csavarozott forgácslap menyezetet kellene lambériáznom. Mögötte van szigetelés és párazáró fólia is.
Szép egyenes felület, nem kellene színtezni.
Lőhetem rögtön a lapra a labériát, vagy be kell lécezi alatta, hogy legyen légrés?

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#13370) fogpiszkáló válasza Armahun (#13369) üzenetére


fogpiszkáló
csendes tag

Feleslegesnek tartom mert ott van szigetelő anyag bőven elég a szigetelésre meg így sokkal egyszerűbb is :)

(#13371) thyeby válasza Armahun (#13369) üzenetére


thyeby
őstag

Lőheted.
Azonban ha belécezed alatta, egyfelől sokkal könnyebben fogod lőni, másfelől mégtovább javítod a szigetelést, hisz egy termoszt képezel.

Több fa van, mint asztalos!

(#13372) Sanyabá válasza thyeby (#13371) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Haggyad mán, kell egy kis meleg a pallásra is! :D

Inkább arról mesélj , hogy duruzsol a kazánod? Sikerült spórolni vele, a gázhoz mérten?

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#13373) Armahun válasza thyeby (#13371) üzenetére


Armahun
addikt

Elég lehetetlen helyen van egy lépcső felett.
Minél egyszerűbben szeretném, hogy ne kelljen sokat tornászni a magasban.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#13374) thyeby válasza Sanyabá (#13372) üzenetére


thyeby
őstag

:DDD

Ja! Megfázhatnak a zegerek.

Eddig úgy tűnik, nagyon jó beruházás volt.
Az arányokat írom le, abból pontosan érthető, mennyit spóroltam:
A tavalyi szezonban 700 ezer (nem írtam el, hétszázezer !) forint volt a gázszámla. Ezen a télen eddig 180 ezer forintot költöttem brikettre, tüzifára, és március közepéig elég a tüzelőm. (Csaltam annyit most, hogy az udvaron levő két kurvanagy ecetfát is hamuvá tettem - véégrehh!) A különbséget zongorázni lehet. Ami pénz így a bukszában maradt, abból három ütemben szépen fullosra szigetelhetem az egész házat.
És ami olyan plusz, ami eddig nem volt: A műhelyben eddig télen mindig átfáztak a térdeim estére, nagykabátban kellett dolgoznom. Most papucsban, pólóban dolgozok - na, jó, ha mínusz 10 fok alatt van kint, akkor pulcsiban.
Igaz, van egy kis munka a tüzelővel is, a tüzeléssel is, de roppant jól fizető munka, ha úgy vesszük.

Erről jut eszembe:
Ki tudja nekem megmondani a frankót, hogy mennyibe kerül egy új Stihl, amivel a rönkjeimet aprítanám, illetve érdemes ilyesmit használtan is venni? :F (Nekem nem nagyon lesz időm bedöglött láncfűrészt élesztgetni, biztosra akarnék menni.)

Több fa van, mint asztalos!

(#13375) thyeby válasza Armahun (#13373) üzenetére


thyeby
őstag

Főnököm!
Van egy jóféle létra, amit éppen erre találtak ki. Sokféle alakzatba állítható, akár lépcsőre is idomítható, bak, vagy állvány alakítható belőle, vagy akár festőlétra, ill. támasztólétra lehet belőle. És ha végeztél, máskor is jól jöhet egy ilyen fájintos alumínium kellék a házban.

Több fa van, mint asztalos!

(#13376) Winner_hun válasza thyeby (#13374) üzenetére


Winner_hun
félisten

Vegyél 2 fűrészt, az egyik ott lesz tartaléknak míg szerelik ha baja van:P

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13377) Sanyabá válasza thyeby (#13374) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Kell akkora palotában lakni,miért nem elég egy szintes 120m2-es ház? ;]

Én kb. 10 éve vettem 017-es Stilh-t, ez 35cm vezető nyelvű. Még egyszer cseréltem benne levegő szürőt,a vezetője még az eredeti, és már vagy a 8-dik láncot használom.
200 mázsa akác ölfát biztos felkugliztam vele,fa kidöntésekről ,gallyazásról meg ne is beszéltem.
Hogy a mostaniak mennyit bírnak........? A mostaniak Kíná-ból jönnek, de a név hátha kötelez.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#13378) Armahun válasza thyeby (#13375) üzenetére


Armahun
addikt

Vannak vasbakjaim palló meg tetőléc, majd ácsolok egy frankó állást.
Ismerem azt a létrát kolegának van olyan, de nem szívesen használnám, estem már róla, mikor kiakadt a helyéről.

Láncfőrészben Husqarna párti vagyok. Túl kicsit sem érdemes venni, mert nincs benne erő, viszont túl nagyot sem, mert nehéz.
Tavaly vett az egyik barátom 100 körül egy közepeset, majd megkérdezem, hogy mi a száma.
Nem túl nehéz és erő is van azért benne.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#13379) Armahun válasza Sanyabá (#13377) üzenetére


Armahun
addikt

Mostaniakból 123-hoz volt szerencsém tiszta műanyag...

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#13380) fogpiszkáló válasza thyeby (#13374) üzenetére


fogpiszkáló
csendes tag

Én mindenképp új Stihl-t vennék mert használttal sok probléma lehet rövid időn belül

(#13381) Márton111 válasza Armahun (#13378) üzenetére


Márton111
aktív tag

No pont erre lettem kíváncsi az ilyen sokízű létrákkal kapcsolatban,(rém jól néz ki hogy állássá hajtható, meg van ami összetolható 1,2m-re a 3 m-es létra,) szóval amikor megjelentek, nem olcsón , hogy nem tud összedőlni véletlen alattam :DDD ?Mert elég, ha egyszer rapityára töri magát az ember. :U

[ Szerkesztve ]

(#13382) Sanyabá válasza Armahun (#13379) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Tán kereskedő vagy? :Y
Vagy a tipusa 123-as? Én azért írtam a 10 évvel ezelőtti fűrészről, a mostanikat nem ismerem.
De ahogy ezt a fogyasztó társadalmat ismerem,nem is csodálkozom hogy mint ahogy írod ,csupa műanyag.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#13383) fogpiszkáló válasza thyeby (#13374) üzenetére


fogpiszkáló
csendes tag

én stilh párti vagyok 12 éve használom

(#13384) thyeby válasza Winner_hun (#13376) üzenetére


thyeby
őstag

Bolonvagy! :P

Több fa van, mint asztalos!

(#13385) Márton111


Márton111
aktív tag

Én meg billenővályus ,1200-as lappal szerelt elektromos körfűrészpárti...
Arra te nem kell vegyél 8 láncot 200 mázsa ákácfa felaprításához mert vídialapkás.
8 elkoptatott lánc ára ,meg a reszelgetés,élezés, meg egy új stihl ára,meg a benzin, olaj ,ára szerelés vacakolás, alkatarészvétel ideje,simán kihozza egy 120.000Ft -os fain körfűrészgép árát amihez nem kell szerelés szempontjából hozzányúlni semmit tíz évi használatig...

[ Szerkesztve ]

(#13386) thyeby válasza Sanyabá (#13377) üzenetére


thyeby
őstag

Nem nagyobb ez 120 m2-nél, csak azért duflaekkora, mert alatta pince, az meg a műhely. Vagy a fürdőszobában fűrészelnél? :F

Na, ilyesmi Stihl-re gondoltam én. Vajon mennyit kóstál egy új?

Több fa van, mint asztalos!

(#13387) Armahun válasza Sanyabá (#13382) üzenetére


Armahun
addikt

A típuas :D .
Szerintem a láncfűrés (és még sok más) olyan dolog, amiből egyszer kell venni egy jót, és jó eséllyel kiszolgálja az embert.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#13388) thyeby válasza Armahun (#13379) üzenetére


thyeby
őstag

Műanyaag?
Hiszen a husqarna is műanyag. Épp runner fórumtárs írta ősszel, hogy szétolvadt a husqarnája az első fűrészeléskor. Igaz, valakitől olvastam, hogy a Sthilnek még a rönkfogója is műanyag volt - hát az nekem sem tetszik.

Több fa van, mint asztalos!

(#13389) thyeby válasza fogpiszkáló (#13383) üzenetére


thyeby
őstag

Melyiket ajánlanád? Mennyibe kerülhet az most?

Több fa van, mint asztalos!

(#13390) Speciali válasza thyeby (#13374) üzenetére


Speciali
tag

ha nincs időd a láncfűrésszel bajlódni, akkor ne fűrészt vegyél, hanem kuglizott tüzifát, vagy fűrészltesd össze valakivel. A fene aki fűrészelgetne. Anyám évi tüzifáját 5 ezerért stilezi össze egy helybéli fickó. Ennyiért nem érdemes gépet venni, benzint, olajat fogyasztani a géppel, éleztetni, javíttatni.

[ Szerkesztve ]

(#13391) Sanyabá válasza thyeby (#13386) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Én mindjárt hálóba megyek fűrészelni,de a fürdőszoba sem rossz! :DD

Tavaly 60 ezer-ért láttam egy márka kereskedőnél,hogy most mennyi ?
Jójó az új ,de talán érdemes egy használtat is meg nézni,amiben még benne van az anyag.
Meg aztán nem nagy kunsz felújítani,ha találsz egy alkalmi vételest. Én már kezdek ahhoz a korhoz közeledni,mikor is a"mi időnkbe" még a sz@r is jobb volt. :K

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#13392) thyeby válasza Márton111 (#13385) üzenetére


thyeby
őstag

Gondoltam erre én is. Nézegettem is a felhozatalt. Egy dolog nagyon zavar benne: Kurva nagy gép. Hol tárolom? A fiam akkus nagyautója egy éve már a műhelyasztalon fogja a helyt, mert nincs hova tenni. Az alsó szegmensben - hiába olyan nagy - szó szerint oldalazva kell közlekedni mindenhol. Aki járt már nálam, tudja.
No, meg van egy másik szempont: A rönköket fel kell emelni a gép tetejére egyenként, míg a láncfűrészt odaviszem a fához, oszt jónapot. És szerintem a láncfűrész felső korlátja rönkátmérőben tágasabb, mint a rönkvágó vályúé. A 35 cm-es láncvezetővel ugye 70 centit át tudok vágni. Elvileg a rönkfűrészben is lehet fordítani az anyagot, de ez csak elv, mert egy kifli alakú fa, és már behaltak az elvek.

Több fa van, mint asztalos!

(#13393) Sanyabá válasza Speciali (#13390) üzenetére


Sanyabá
senior tag

De akkor csak egyszer melegedne,így meg kétszer vagy háromszor is! ;)
Én is unom, hogy pár éve fűrészelem,hasogatom,szállítom,lerakom.De hát a nehéz munka után esik jól a pihenés.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#13394) Speciali válasza Sanyabá (#13393) üzenetére


Speciali
tag

Én csak hasogatni szeretem fejszével a fát. 2 éve a régóta fájó hátamból elment a bánat, mire összevágtam 10 m3 tüzifát. Gyerekkorom óta szeretek fátvágni. Valami kielégülés féle, ahogy a fejsze szétcsapja a tuskót. :D

(#13395) thyeby válasza Speciali (#13390) üzenetére


thyeby
őstag

Megfontolandó! Csak találnék ötezerért én is egy helybeli fickót.
Hoppá! Lehet, hogy lesz is egy.

Több fa van, mint asztalos!

(#13396) Speciali válasza thyeby (#13395) üzenetére


Speciali
tag

De azért annak van ám egy hangulata, amikor egy szép őszi hétvégén, sír a láncfűrész, és köpi a fűrészport. A fűrész 80 ezer, benzin 2 ezer, olaj 500. Az érzés ........megfizethetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#13397) thyeby válasza Speciali (#13394) üzenetére


thyeby
őstag

Tulajdonképpen engem is vonz a favágás.
"Vágják a fát hűvös halomba,
Fényesül a görcse sikongva"

Csak lenne elég időm rá, a baj álljon bele. Meg egy jóféle fejsze!
Hú! Volt a kezemben a Husquarnától egy remekmű fejsze. 25 ezer pénz, az áldóját!

Persze, még nem tartok ott sem, hogy tudnám pontosan, tüzifa, vagy brikett? Eddig fele-fele arányban melegedtem tőle, de nem volt időm kimutatást számítgatni. Minden esetre fel kell készülnöm rá, hogy ha akad jó vétel tüzifa, akkor ne az aprításon múljon.

Ezek a rönkhasítók nem nagyon tetszenek. Bizonytalan vagyok, hogy melyikkel fognék nagyon mellé. Van azonban egy dolog, ami rendesen vonz még: A "forgó balta", alias kúpos rönkhasító. Néztem egy cideót a jutyubon, hát ott nincs kegyelem a görcsös fának se, és jó gyors vele a munka. A méteres rönköket játszva felhasogatta - onnan meg már könnyű akár egy elektromos láncfűrésszel is.

Több fa van, mint asztalos!

(#13398) thyeby válasza Speciali (#13396) üzenetére


thyeby
őstag

:DD

Állj be közénk Vitéznek! Utolérhetetlen prózaíró válik majd belőled, és a királylány is a tiéd lehet.

Több fa van, mint asztalos!

(#13399) thyeby válasza Speciali (#13394) üzenetére


thyeby
őstag

"Valami kielégülés féle, ahogy a fejsze szétcsapja a tuskót."

Rejtett agresszió, tudat alatti hatalomvágy.

Több fa van, mint asztalos!

(#13400) Speciali válasza thyeby (#13399) üzenetére


Speciali
tag

:Y :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.