Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12201) Márton111 válasza Armahun (#12200) üzenetére


Márton111
aktív tag

És MDF gyalulás után gyalukéscsere, a HSS jól viszi, csak úgy szikrázik néha ;) Hacsak nem ,keményfém a késed...

[ Szerkesztve ]

(#12202) Speciali válasza Márton111 (#12201) üzenetére


Speciali
tag

csak csiszolni , nem gyalulni!

(#12203) Márton111 válasza Speciali (#12202) üzenetére


Márton111
aktív tag

:) Ha engem kérdel, én a magam részéről egy sablonban lemarnám ferde síkban,meg, ki is körzőzném,élgömbölyíteném(,munka közben,adja magát milyen sorrendben).

(#12204) Speciali válasza Márton111 (#12203) üzenetére


Speciali
tag

akkor én is felteszem a kérdést, a sablont milyen sablonnal készítenéd el?:)

(#12205) thyeby válasza Márton111 (#12203) üzenetére


thyeby
őstag

Mindenki y kromoszómáit megmozgatta ez a ferde idom - így az enyémet is. Nem túl nagy kihívás annak, aki túl van már néhány köbméter fán, de nem is annyi, mint egy szeget beverni. Nem szokványos munka, az biztos.

Jómagam a következőképpen készíteném el:
Tömör fából lenne, tömbösítve egy akkora négyzetes oszlop, ami pontosan két darabot (hiszen ma már minden hangszóró párban van) adna ki a ferdevágás után. A ferdevágást stílszerűen egy 6-800-as kiskőrösi szalagfűrésszel, és a külső palástot is, csak azt egy keskenyebb szalaggal. Nyilván még szögletes korában vágnám a ferdét. Eztán készítenék lécből egy ferde sablont, amire fektethetem pofával lefele, hogy befejezésként a belső palástot vágjam ki dekopírfűrésszel. És igen, én is élgömbölyíteném, csak előtte csiszolnám orrvérzésig. (De hogy a cső belsejét mivel csiszolnám, még nem módoltam ki. Megvan! Lapátnyélre csiszolóvásznat ragasztanék, azt befognám a faesztergába, és öregurasan forgatnám az idomot rajta.)

Másik procedúra szerint furnérból kiragasztanám, ahogyan a dob palástját készítik. Itt a ferdevágást nem szalagfűrésszel merészkedném, hanem ceruzavonal mentén szépen dekopírral, de lehet, hogy nyugisan a rókafarkú fűrésszel. Aztán csiszolás, élgömbölyítés, és sztendbáj.

Több fa van, mint asztalos!

(#12206) stgellert


stgellert
aktív tag

[mindenféle érdekes és - számomra - szépséges masinériák :) ]

Tudom, sok az elmaradásom, de mivel dolgozom, azok jövő évre csúsznak :O

(#12207) Márton111 válasza Speciali (#12204) üzenetére


Márton111
aktív tag

Márton111-es sablonkészítővel :DDD [link] Ezt is Márton111 sablonkészítővel készült sablonnal, nyomtam le, nem látott esztergát.

[ Szerkesztve ]

(#12208) Márton111 válasza Márton111 (#12207) üzenetére


Márton111
aktív tag

Itt van még 2db, Márton111-es sablonkészítővel ;) készített sablonnal ,gyártott alkatrészek, (de akármilyet lehet készíteni , nagyot is , meg absztraktabb cikcakkosabbat:) Esztergához nem volt közük, sok csiszolópapírt se láttak :)
[link]
[ez meg szalagfűrészt, dekopírt nem látott] ;)

[ Szerkesztve ]

(#12209) mdk01 válasza Márton111 (#12207) üzenetére


mdk01
addikt

Márton 111 dizájnnal.:DDD
Jók azok a csavarok felülről:DDD

Bocs, de qrv@ ronda.

[ Szerkesztve ]

(#12210) Márton111 válasza mdk01 (#12209) üzenetére


Márton111
aktív tag

Csinálj szebbet :DDDMegvárom, megnézem....
Nekem bevált ,ergonómiailag működik,egyre több helyen alkalmazom(már az abrichter vonalzó gyári rögzítőkarját is lecseréltem ilyenre,(csináltam20-at,smég csinálok majd megint 20-at)1db (sorozatban) kb10perc kompletten kész, anyagköltség 2-300Ft bolti ár ebben a méretben(bakelit )1000Ft...
Amuttercsavar, nem felül van, hanem alul .Kivéve ha fejreállítom :)

[ Szerkesztve ]

(#12211) mdk01 válasza Márton111 (#12210) üzenetére


mdk01
addikt

Most úgy csinálsz mintha nem tudnád mire gondoltam.:)

(#12212) misi393


misi393
csendes tag

Tanácsra lenne szükségem.

Könyvszekrényt készítek. A teste táblásított fenyőből készül, közepesen sötétre pácolva. Gesztenyebarna, esetleg pici vöröses beütéssel, még nem döntöttem el. Olyan pácot használok majd, ami nem fordítja negatívba az erezetet. Rázáródó üvegezett ajtók lesznek, és alul-fölül díszléc.

Telepakolva a testéből nem sok fog látszani: élek, a polcok eleje, a lábazat, esetleg a szélső szekrény külső oldala.

Az ajtók és díszlecek szívem szerint keményfából készülnének. Finomabb az erezete, és szebbek a mart profilok. Csak kérdés, összeillenek-e. Nem lesz-e elfogadhatatlan a kontraszt a két fafajta között. Nem szeretnék bakot lőni. Mit tanácsoltok, milyen fát használjak?

Köszönöm.

(#12213) Speciali válasza misi393 (#12212) üzenetére


Speciali
tag

sötét pác miatt kevésbé fog látszódni,hogy két féle fát használtál.Nem feltétlenül a fafaj számít,hanem annak a par db lécnek a konkrét erezete.Bármilyen fa is lesz,úgy válogasd ősze,hogy hasonlítson a látszó részekhez.Személy szerint én fenyőből csinálnam a léceket is,ha a többi része is abból lesz,de ez csak az én véleményem

(#12214) Márton111 válasza misi393 (#12212) üzenetére


Márton111
aktív tag

Azt javasolom :) mielőtt belevágsz gyalult mintadarab lemezekre, készíts pác színmintákat, pác,és fafaj szerint csoportosítva,számozd meg őket a balfelén, és írd le a számozott példányokat: milyen higítási aránnyal, milyen fajta pácot,és milyen fafajra használtad,aztán egy kis lakkot rá, és döntesz tetszik-e egymás mellett a kettő, és melyik kettő legyen az.

[ Szerkesztve ]

(#12215) Márton111 válasza mdk01 (#12211) üzenetére


Márton111
aktív tag

Kötözködésre? :F

(#12216) Soká válasza misi393 (#12212) üzenetére


Soká
senior tag

Kedves avatar druszám,

gondold végig, neked megéri-e esetleg, hogy végig élkeményfázod az oldalfalakat, polcokat?
Úgy talán kevésbé ellentmondásos egy fenyő korpusz és keményfa ajtók. És persze ott a lehetőség, hogy furnérozd a fenyő korpuszt, ami megint csak nem kevés munka, sőt árban már ott vagy, mintha eleve tömbösített keményfából csinálnád.
Én most karácsonyra csináltam kis vitrinszekrényeket és a bauhausban vettem tömbösített bükköt. Gyakorlatilag hulladék nélkül dolgoztam. Nem találom a számlát, de a 18mm vastag hossztoldott tömbösített bükk nm ára kb. 13-14ezer körül volt. Remélem, jól emlékszem.

Pác ügybe nem szólok bele, szerintem jól el lehet vele rontani egy bútort. És persze feldobni is.

(#12217) mdk01 válasza misi393 (#12212) üzenetére


mdk01
addikt

Először is én nagyon lebeszélnélek két különböző fafaj használatát egy bútoron. Pácolhatod akár mivel az akkor is látszódni fog hogy nem egyforma a fafaj. Pláne egy fenyő vs. bármi másnál ahol ordítani fog a különbség pácolva és pác nélkül is. Nálunk a munkahelyemen szinte mindig figyeljük még azt is hogy egy megrendelés egyazon rönkből származó furnérral készüljön mert még fafajon belül is van színbeli, erezetbeli különbség ami natúrba ordít, de még pác alatt is észrevehető. Ez leginkább a cseresznyére igaz.

Másodszor, pedig megkérdezném, te láttál e már szakszerűen elkészített bútort két külön fafajból elkészítve?
Sztem nem, és ennek oka van, lásd fentebb.

[ Szerkesztve ]

(#12218) mdk01 válasza Márton111 (#12215) üzenetére


mdk01
addikt

Nem szokásom a kötekedés és feszültségkeltés.

Amúgy arra a rendkívül szép pogácsalábakra gondoltam amiket megdurrantottál 4db csavarral felülről.

(#12219) mdk01 válasza Soká (#12216) üzenetére


mdk01
addikt

szerintem jól el lehet vele rontani egy bútort. És persze feldobni is.

Ez nagyon igaz.
Aki nem ért hozzá és nincs megfelelő szerszáma az jobb ha nem nyúl hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#12220) Armahun válasza mdk01 (#12217) üzenetére


Armahun
addikt

Ha egy színre próbálja hozni őket az valóban csúnya, de két (vagy több) egymástól elütő szín(egy sötét és egy világos) és minta nekem kifejezetten tetszik.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#12221) Márton111 válasza mdk01 (#12218) üzenetére


Márton111
aktív tag

Már értem :) Való igaz , de más abszolút erős rögzítési módot nem tudtam kieszelni, ilyen vékony rtg lemezbemint a korpusz összehúzó metrikus csavar. Anyukámnak csináltam még,(utólagos)szék (fotel)magasítás.Azért jól néz az ki kissé távolabbról, :)nem dominálnak annyira a csavarkák. (Ez is csak 1 példa volt hogy miket lehet sablonnal készíteni)Lehet még számtalan alakú, mintájú ,féle-fajta dolgot készíteni , de egyelőre még nem készítettem :U No majdezután :)

[ Szerkesztve ]

(#12222) mdk01 válasza Armahun (#12220) üzenetére


mdk01
addikt

Igen az egy másik történet mikor mások a színek, de akkor, vagy teljesen mások vagy tök ugyan olyanok. A kettő között nincs szép bútor. Fafajokat szépen keverni viszont sztem nem lehet egy bútoron belül.
Van a másik szoba egy ilyen bútor megmutatnám de nem működik a képfeltöltés, más belinkelgetéssel meg most nem szórakoznék. Majd egyszer.:)

(#12223) Winner_hun válasza mdk01 (#12222) üzenetére


Winner_hun
félisten

Fafajokat szépen keverni viszont sztem nem lehet egy bútoron belül.

Intarzia:P:P

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12224) mdk01 válasza Winner_hun (#12223) üzenetére


mdk01
addikt

Nem az intarziáról volt szó. :P

Nem mellesleg az intarzia az más szakma úgy, hogy ne off-old szét a topikot légyszi.:P:DDD

[ Szerkesztve ]

(#12225) Winner_hun válasza mdk01 (#12224) üzenetére


Winner_hun
félisten

Tudom, olvasom a hozzászólásokat (bár már néha kicsit szelektíven....) nem véletlen a dupla kettőspontpé. De gondolom leesett:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12226) Márton111


Márton111
aktív tag

Csakugyan az intarziás furnérkészítés ,az úgyemlékszem lakatosmunka :F Teljesen off ;)
Szerencsére a zárak , vasalatok megjavítása, cseréje ,beállítása ,az asztalosmunka legalábbis az asztalos tankönyvben szerepel. :)

[ Szerkesztve ]

(#12227) Armahun válasza mdk01 (#12222) üzenetére


Armahun
addikt

Ha belinkeled azt a bútort, akkor én is az íróasztalomat, amit tavaly karácsonyra csináltam "maradék" anyagokból.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#12228) Soká válasza mdk01 (#12222) üzenetére


Soká
senior tag

"Fafajokat szépen keverni viszont sztem nem lehet egy bútoron belül."

Természetesen csak a kijelentés hangsúlyaival nem értek egyet. Szerintem felettébb szép tud lenni egy sakkasztal ami különböző faanyagokból épül össze. De ha ezt is intarziának gondolod, akkor mondjuk itt van ez a bútor:
De sok más, általában kisbútort lehetne felhozni példának. Találomra:
http://www.yungufurniture.com/product/product1758.asp
http://www.therealfun.com/wallpapers/Pale_Wood_Furniture_13032.jpg
http://www.freephotosbank.com/10851.html
http://theluxhome.com/wp-content/uploads/2011/03/bright-wood-outdoor-furniture-cooldesign-detailed-9-533x799.jpg

Szerintem, igenis jót tesz egy bútornak az anyagváltás, ugyanakkor tény, hogy kellő tervezői érzék kell ahhoz, hogy ne forduljon át a dolog ízléstelenségbe. Szóval ésszel kell a fákat összeválogatni.
A kiindulópontként említett bútor esetében tényleg zavaros valamelyest az anyaghasználat, bár ha onnan közelítjük meg a dolgot, hogy konyhabútoroknál bevett dolog a bútorlap korpusz és keményfa front párosítás, akkor a fenyő korpusz mellé is elképzelhető egy markánsan elkülönülő ajtó.

(#12229) mdk01 válasza Márton111 (#12226) üzenetére


mdk01
addikt

Akár hiszed akár nem az intarziázás egy külön szakma ahogy az ács is pedig az is fával dolgozik.

(#12230) mdk01 válasza Soká (#12228) üzenetére


mdk01
addikt

A kiindulópontként említett bútor esetében
Igen alapjában az a bútor volt a fejembe.

Fafajokat szépen keverni viszont sztem nem lehet egy bútoron belül.

Éreztem hogy veszélyes lesz így ebben a formában a kijelentésem és a fejemben is volt hogy beszúrom még azt, hogy "jó érzékkel persze lehet", de felületes voltam és te lecsaptál.
Mindegy így jártam.

Mellesleg a "linkelt" bútorok közül egyiket sem raknám be a szobámba, bár ez megállj a helyét a hsz.-odban.
A többi vagy ronda, vagy renderelt kép, vagy egy esztergált tárgy ami megint nem bútor.

Amúgy értem a hsz.-ed lényegét, nem kötözködök, természetesen lehet keverni a fafajokat csak nem biztos hogy érdemes külön érzék nélkül, mert úgy járhatunk vele mint a pácolással, hogy belerakjuk a drága anyagot és a végeredmény egy xar lesz.

(#12231) Soká válasza mdk01 (#12230) üzenetére


Soká
senior tag

Hát, nem "lecsapásnak" gondoltam vagy szántam én, inkább csak árnyalnám a dolgokat :)

nekem egyébként a sixay tetszik leginkább, azt még linkeltem is, a többi felejthető.

thieby,
eszembe jutottál a dewaltról :)
Ez nem ajánlat akar lenni, nem is értek a a radiál körfűrészekhez, de ilyet talán ritkán hirdetnek... Árát, állapotát sem tudom megítélni...

(#12232) thyeby válasza misi393 (#12212) üzenetére


thyeby
őstag

"Az ajtók és díszlecek szívem szerint keményfából készülnének."

Ez briliáns gondolat. Szerintem ebben a formációban nem fog elütni, hiszen gyakorlatilag a teljes front keményfa lesz. Bátran! Szebb, értékesebb, és sokkal tartósabb, strapabíróbb is lesz.
Ha én készíteném, akkor borovi esetén tölgyet használnék, luc esetén bükköt. (A tölgy erezete markánsabb, a bükk viszont kívánatosan homogén.) A borovira jól mutat a vöröses beütés - kicsit a vörösfenyőre hajaz, de csak icipici vöröset bele. És csinálj próbafestést, még mielőtt elkezded kifűrészelni a méreteket, mert akkor már fogod tudni, milyen variáció lesz számodra a legtetszőbb.

Több fa van, mint asztalos!

(#12233) stgellert válasza Soká (#12228) üzenetére


stgellert
aktív tag

Az a gyűjtőszekrény a szívemhez szól!!! Köszi a linket!

(#12234) thyeby válasza Winner_hun (#12223) üzenetére


thyeby
őstag

A számból vetted ki a szót.

Jellemző rám, hogy szeretem a puritánt, az egyszerűt, a homogént, de láttam már én gyönyörűen összeválogatott fafajokból szemkápráztatóan szép rokokót is. És gondolkodtam is, hogy javasoljam-e, amit Soká - hogy legyen egységesen tömör fa. Igen, van is benne valami, de egy költözéskor marakodás kerekedik úgy, hogy ki vigye a könyveket, és ki a szekrényt? És ez is lehet szempont.

Van nekem egy kicsit ismerősöm, egy fura-fajáték készítő. Ő nagyon sok babrát igénylő élő-játékdobozait rendre 10-15 különböző fafajból válogatja össze. Van abban a cseresznyétől a dión át az ébenfáig (szó szerint!) minden, és nagyon szép. Mondjuk az nem bútor. Pl egy szatócsbolt makett, vagy egy opera előadás fájintos ládikába kreálva.

Több fa van, mint asztalos!

(#12235) thyeby válasza Soká (#12231) üzenetére


thyeby
őstag

"Árát, állapotát sem tudom megítélni..."

Igen, nem hagytam ki, magam is megstíroltam régebben ezt a darabot. Szerintem a DeWalttól nem létezik leharcolt, rossz állapotú radiálkörfűrész, csak régi. A világ végéig elmennek, meg vissza - és ez a példány igen olcsó is. Mai megfelelője nem is létezik félmillió alatt, de van kétmillióért is ilyenjük. Ha konyhaszekrényeket gyártanék, már idehozta volna a futár. Esetleg ajánljuk Jimmy_l kollégának, ő igen jól ki tudná használni.

Több fa van, mint asztalos!

(#12236) Márton111 válasza thyeby (#12235) üzenetére


Márton111
aktív tag

Anno dolgoztam radiálkörfűrésszel, frankó pallódaraboló volt nem sokkal különb...Még csapvállazásra,is alkalmas volt.(Ez nem tudom mit tud)

(#12237) Márton111 válasza mdk01 (#12229) üzenetére


Márton111
aktív tag

:K Tudom,évekig dolgoztam egy intarziás műhely főnökének, és tulajdonosának.
Vastagon beletartozik ebbe topikba az intarziásbútor (szerintem,)mivel az asztalosszakma csúcsához tartozik,ahogy a faragott bútor is!Elsősorban a stylbútor érdekel, de bármi más ízléses, szépen tervezett is szóbajöhet.
(Intarziásbútor lehet többféle tömörfa,vagy réz, gyöngyház,stb berakással, vagy intarziás furnérral borítva.)

(#12238) Speciali


Speciali
tag

Több mint tíz éve csináltam lányomnak ezt, az asztallapján cseresznyéből berakott macifejes íróasztalt. Boroviből készült az asztal, az ajtó fríz cseresznye, juhar,bükk és borovi. A betét cseresznye és juhar. A fiókelők is ebből a 4 fafajból készültek.
Így visszanézve ezt a munkát, a fenyőt én nem keverném ma már semmivel. A cseresznye és a juhar viszont kimondottan tetszik így együtt, (fenyő nélkül ) még a mai napig is. Persze ez nem véletlen, mivel az erezetük nagyon hasonló, csak a színük üt el, de az markánsan.
A pácolásról meg annyit, hogy ha nem szórással visszük fel, akkor inkább maradjon natúr, mert csak elrontjuk vele a bútort. Főleg a fenyő tud nagyon ronda lenni, egy összemaszatolt pácolástól.

asztal 1

asztal 2

miért nem jelentek meg a képek, ha a "kép" téglalapra kattintva raktam be a hivatkozást?

[ Szerkesztve ]

(#12239) Winner_hun válasza Speciali (#12238) üzenetére


Winner_hun
félisten

Pácolás kenve függ a felület nagyságától és a páctól is. Szeszes pácot nem, de vízeset kentem már, teljesen szép, egységes felületet kaptam.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12240) Soká válasza stgellert (#12233) üzenetére


Soká
senior tag

Én is régóta tervezem hasonló funkciójú bútor készítését.
Nekem csak annyi nem tetszik benne, hogy a por ellen kevésbé védett.

(#12241) Soká válasza thyeby (#12234) üzenetére


Soká
senior tag

"de egy költözéskor marakodás kerekedik úgy, hogy ki vigye a könyveket, és ki a szekrényt? "

Tudom, hogy neked már nem ez az első házasságod, és, hogy a házasságok fele zátonyra fut, de azért szerintem ne ez legyen már a kiindulási pont! :) Ezzel az erővel mindenből eleve két "szart" kellene venni.

Viszont már tudom, hogy miért is csináltam egyből két darabot egy fali szekrénykéből :))
a tudatalatti :)

(#12242) stgellert válasza Soká (#12240) üzenetére


stgellert
aktív tag

A következő hozzászóláson röhögök, mert pont most vettem egy gyönyörű asztali lámpát, régesrégit, hazaértem vele és az asszony ahogy meglátta, csak ennyit mondott: addide. :))

Szerintem, valami belső zárólappal le lehetne pormentesíteni. Persze plusz meló, mert igazából "vakkilincset" kellene csinálni. Nagyon szép és célszerű a felépítése, tényleg odavagyok érte én is.

(#12243) Winner_hun válasza Speciali (#12238) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mert az a kód csak a kép közvetlen linkjénél működik. Mindenhol így van. Te az oldal linkjét tetted be ahol megtalálható a kép.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12244) thyeby válasza Soká (#12241) üzenetére


thyeby
őstag

:DD

Több fa van, mint asztalos!

(#12245) Márton111 válasza Soká (#12228) üzenetére


Márton111
aktív tag


:) Ez tetszik!
Ha valaki pontosan le tudja írni lépésenként, hogy kicsinyítsem le a direkt képlinkről betöltődő képet megköszönném :) Mert ha kisseb képet töltök be, akkor is ekkorát kreál belőle max. a felbontása lesz gyenge...

[ Szerkesztve ]

(#12246) Márton111 válasza Márton111 (#12245) üzenetére


Márton111
aktív tag

jav: :) kisebb

[ Szerkesztve ]

(#12247) Winner_hun válasza Márton111 (#12245) üzenetére


Winner_hun
félisten

Paint-tel megnyitod a képet - átméretezés
Vagy ingyenes IrfanView programmal átméretezed. Itt a minőség jobb lesz mint a paint-tel ha jól van beállítva.

mod: off

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12248) Márton111 válasza Winner_hun (#12247) üzenetére


Márton111
aktív tag

Köszi, :) akkor egy próba: Ilyet csináltam :)

:C sikerült ,múkodik :DD ugyanezt nagyobban :

[ Szerkesztve ]

(#12249) Winner_hun válasza Márton111 (#12248) üzenetére


Winner_hun
félisten

Akkor még ezt is próbáld meg hasznosítani. Ha idáig eljutsz úgy lesz az igazi:

Puskázásnak itt van a kód ha nem lenne világos:

[L:http://kepfeltoltes.hu/111230/2011-10-06_17.35.37_www.kepfeltoltes.hu_.jpg][IMG:http://kepfeltoltes.hu/111230/k2011-10-06_17.35.37_www.kepfeltoltes.hu_.jpg][/IMG][/L]

Ha még így se világos akkor így már érthetőnek kell lennie:

[L:ide jön a nagy kép linkja][IMG:ide jön a kis kép linkje[/IMG][/L]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12250) runner 125


runner 125
nagyúr

Üdv újra!

Utcaajtót fogok csinálni még a télen, pontosabban a vázát összehegesztetem, de előtte majd valamelyik nap megrajzolom.
Az elkészült vázra, álló, szélezetlen tölgyfadeszkákat szeretnék tenni, minél kisebb résekkel. Milyen vastagot kellene beszereznem?
Illetve hány helyen illene a zártszelvény vázra fogatnom, hogy viszonylag meggátoljam a vetemedését?
Összesen 4 pontban gondolkodtam. (1 alul 1 felül és két zárt szelvény behegesztetnék közéjük. - 167 cm magas és 125 széles lenne a váz)

Köszi!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.