Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12701) balkéz


balkéz
újonc

Kedves Asztalosok!
Szeretnék készíteni egy étkezőasztalt. A problémám a nyithatóság, illetve méretnövelés megoldása.
Tudna valaki szakirodalmat, rajzot, stb. javasolni?

Hobbi Asztalos

(#12702) thyeby válasza t..janos (#12699) üzenetére


thyeby
őstag

Nekem két gondolatom van:
1 - Nem vágták le a tábla szélét, és az olykor ilyen szokott lenni. (Le szoktak egy centit szedni a széléből egyrészt a kifogástalanul tiszta vágáskép miatt, másrészt pedig ezzel garantálják, hogy a többi vágás pontosan merőleges lesz. Előfordulhat, hogy a Te esetedben ezt elmulasztották, és egyszerre jelent meg mindkét cicakaka.)
2- Épp azon az anyagon hangolgatták, balanszírozták szinkronba a két vágókorongot. Mint jeleztem, ezt hulladék anyagon szokás.

Elég az ilyen malőrhöz annyi, hogy új fiú kerül a műhelybe, még betanul, és téveszt, vagy egy olyan mentalitású szabász, akire ha rákiabál a főnöke, hogy: Tempó! Tempó!, akkor megrántja a vállát és tolja az anyagot ész nélkül, gondolván, hogy oké, ha tempó, akkor legyen tempó.

Ismétlem, nem érdemes szó nélkül elmenni az ilyen hibák mellett. Egy élvonalbeli lapszabászat ilyenkor megkérdezi, hogy méretezzük át a bútort néhány mm-el, vagy adjunk hibátlan anyagot ugyanebben a méretben - és benyeli a komódodra való anyagot, vagy egy részét. Ha nem is szólsz, akkor nem is fogják tudni, hogy nem jól dolgoznak.

Több fa van, mint asztalos!

(#12703) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok!

Jövő hétre meglesznek a deszkáim, végül a 2,5cm-re gyalult mellett döntöttem, fában mégis mutatósabb a "vaskosabb".

Festés;

thyeby írtad a viaszos "áztatást" a deszka végekre. Ezt még alapozás és a lazúrréteg felhordása előtt csináljam meg?

Illetve, itt a környéken találtam gyakorlatilag bolti ár fele alatt Sadolin Extra vastaglazúrt, "teak" színben.
Lövésem nincs, h ez miként mutat az akácon. Esetleg valakinek nincs tapasztalta - esetleg fotója - e téren? Ehhez hasonló, pirosas/brutál sötét árnyalatot azért nem szeretnék. Egy ilyen felület viszont tetszene, mivel a ház is hasonlóra van színezve.

Köszönöm!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#12704) Winner_hun válasza runner 125 (#12703) üzenetére


Winner_hun
félisten

Fenyőn így néz ki:

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12705) mdk01 válasza runner 125 (#12703) üzenetére


mdk01
addikt

Én biztosan nem kenném le semmiféle lazúrral, pláne nem sadolinnal.
Olajozd be vastagon aztán ue. tedd meg minden tavasszal 1x. Sok éven keresztül sokkal szebb lesz mint hogy 3évente csiszolgatod a lepergő/kopott/befölledt(penészes lazúrt meg lehet újból átkenni a drága sadolin lazúrral.
Olajtól foltos sem lesz, a vizet meg ugyan úgy lepergeti és lélegzik rendesen a fa is.
Nekem már tele a hócipőm az összes lazúrral.
Fával kültéren hosszú távon csak a baj van, mert ha nem foglalkozol vele és nem raksz bele egy csomó időt meg pénzt a felületének a kezelésére akkor évek alatt leamortizálódik és csak ronda lesz.
Sztem...:)

(#12706) runner 125 válasza Winner_hun (#12704) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi, akkor ezt kihagyom. Brutál sötét nekem.

mdk01

Hm, ennyire rossz lenne a Sadolin?

Egyébként alapozóval se kenjem le, csak olaj és annyi? (A viaszos történet kipróbálom a deszkavégeken.)

"Fával kültéren hosszú távon csak a baj van.."

Azért ezt furcsa olvasni pont az Asztalos topikban - még ha a "Kovácsoltvas" topikban lennénk, megérteném. :))

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#12707) jimy_l válasza t..janos (#12689) üzenetére


jimy_l
tag

Hali!
Ha csak javítani akarod a bútorlapot, ez is jó lehet. :C

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#12708) Sanyabá válasza runner 125 (#12706) üzenetére


Sanyabá
senior tag

A viaszolással a végeken ügyelj,mert ha nem csak a végeket éri hanem feljebb is ,semmiféle lazúr,festék, nem áll meg rajta! Mármint a viaszos felületen. :K
A legolcsóbb impregnáló a fáradt olaj,és tuti hogy az időjárást is bírni fogja. :D
A szüleimnek 40 éve fenyőfa kerítésük ezzel van lekezelve 4-5 évente.
De visszatérve a Te témádhoz, vannak olyan lazúrok melyek kimondottan kültérre vannak kitalálva.
Ezek vízlepergető ,UV állóak,stb. Én lenolaj kencével ereszteném be,aztán olyan színre festeném ami éppen tetszik.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#12709) jimy_l válasza Sanyabá (#12708) üzenetére


jimy_l
tag

Én meg, le él zárnám a bütüjét. :C

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#12710) jimy_l válasza runner 125 (#12706) üzenetére


jimy_l
tag

Esetleg a bütüre kenhecc vékonyan D3 ragasztót.
Habár a ragasztó ilyetén használatára nincs tapasztalatom.

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#12711) thyeby válasza runner 125 (#12703) üzenetére


thyeby
őstag

"írtad a viaszos "áztatást" a deszka végekre. Ezt még alapozás és a lazúrréteg felhordása előtt csináljam meg?"

Igen. Ecsettel is felviheted, az anyagtakarékosabb, az áztatás viszont gyorsabb és biztosabb - éppcsak belenyomod, már kész is (kb fél centire).

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#12712) thyeby válasza Sanyabá (#12708) üzenetére


thyeby
őstag

",semmiféle lazúr,festék, nem áll meg rajta! Mármint a viaszos felületen"

Dehogynem áll meg rajta! Már húsz éve áll, és a bütüknél a leghibátlanabb.

Több fa van, mint asztalos!

(#12713) thyeby válasza jimy_l (#12710) üzenetére


thyeby
őstag

Tökéletes vízzáró. Elvileg. Nekem sincs tapasztalatom vele, de egyszer már kipróbálom, mert nekem is régóta csikolja a fantáziámat.

Több fa van, mint asztalos!

(#12714) runner 125 válasza thyeby (#12711) üzenetére


runner 125
nagyúr

Oké, köszönöm.

Igen-igen, ezt néztem a Sadolin oldalán, de egy ilyen rajzból nem akartam biztos következtetést levonni. Pláne úgy, h szerintem minden festék máshogy viselkedik egy adott fán.

Egyébként te mit mondasz? Vegyek fafestéket, vagy elég lesz az olaj? Olajozáshoz sem kell alapozni?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#12715) thyeby válasza jimy_l (#12709) üzenetére


thyeby
őstag

:DD

Ja!
Bütüzáró fóliát kell rávasalni.

Több fa van, mint asztalos!

(#12716) thyeby válasza runner 125 (#12714) üzenetére


thyeby
őstag

"Egyébként te mit mondasz? Vegyek fafestéket, vagy elég lesz az olaj? Olajozáshoz sem kell alapozni?"

Azt mondom, hogy ha rám halgatsz, azt csinálsz, amit akarsz. :D Én nyugodt szívvel rákenném ezt a Sadolint. Kb ötévente át kell egyszer kenni minden csiszolás, meg hókuszpókusz nélkül. De a hatodik évre halasztva bizony már csiszolgatni kell. (Értsd jól, akkor kell újrakenni, mikor még nem kezdett el repedezni, peregni. Ha ez három év, akkor három, ha hét, akkor annyi. Soktényezős dolog. Ilyen Sadolint kentem a gyerek számára készített korlátra a lépcsőhöz három éve. Azóta is olyan, mint ha új lenne, pedig még csak nem is alapoztam, mert ha a srác négy-öt éves lesz, úgyis kidobom. Igaz, eresz alatt van, de ahol az eső is éri, a nap is tűzi, ott is hibátlan még - de ha holnap eszembejut, megnézem Neked, mi újság a kényesebb helyeken három év után.)
Ha szimplán olajjal kezeled, akkor azt sűrűbben kell átkenegetni - és a fáradt olajtól kap egy feketés színt, és szaga van. Mint a vasúti talpfák. Olajozáshoz nem kell alapozni, hiszen az alapozó maga egy olaj, ami mélyebben beivódik.

Én azt tapasztaltam, hogy ha kellően száraz fára megy a Sadolin, a Xiladekor, akkor tartós. Ha vizesre, akkor xar.

Több fa van, mint asztalos!

(#12717) L.Szilárd válasza runner 125 (#12714) üzenetére


L.Szilárd
csendes tag

Üdv!

A olvastam, hogy vastag lazúrral szeretnéd kezelni a kerítést. Tapasztalatból azt javaslom hogy felejtsd el. Azzal, ugyan úgy fogsz járni mintha pácolnád, és lakkoznád. Én a Boróka vizes kültéri lazúrt ajánlanám neked, olcsóbb is, de jó. Ha minden képen abban az árkategóriában gondolkozol, akkor már inkább a Milesi-nek szintén kültéri vizes lazúrját ajánlanám.
A Sadolin vastaglazúr alá a saját alapozóját is kell használni, hogy valamennyire meg álljon, és akkor meg már egy vagyon. Azt hittem én is, jó a Sadolin lazúrja, megcsináltam a szomszéd kerítését, mit mondjak nem telt el két év és úgy néz ki mintha min 10 éve lett volna festve. Az utóbbi időben a Borókát, és a Milesi-t használom és eddig meg vagyok elégedve. Magamnak csináltam kerti padot, és virágládát, amit Milesi-vel kezeltem, két éve most lesz három éve, egy minimális fakuláson kívül semmi nem látszik rajta. Nem pereg, nem válik el tőle, a fa sem kezdet rohadni, szétrepedni. Pedig mindegyik nyáron a nap 90 %-ban a tűző napon van kinn. Annyi, hogy télre elrakom, így azt nem tudom a telet mennyire bírná, de legtöbbször a nap kezdi ki. A kerítés lécek meg nem fognak folyamatosan vízbe állni, így az nem fogja kikezdeni őket.
Ez az én egyéni véleményem, tapasztalatom.

Csáó, Szilárd!

Üdv, a régi, és új embereknek is!
Régen jártam már erre, talán most majd rá fogok érni ismételten írni, és részt venni a fórum életében.

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#12718) Armahun


Armahun
addikt

Hú de nem szeretem ezeket a ragadós vastaglazúrokat. Nem szárad meg soha.
Most kellett kennem lazuránnal, két napig nem tudtam rákenni a második réteget :W pedig jó meleg volt a műhelyben.
Egy festő barátom tanácsolta, hogy meg kell hígítani alaposan lakbenzinnel. Az tényleg sokat segített, szépen el lehetett dolgozni, nem csíkozott az ecset.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#12719) thyeby válasza L.Szilárd (#12717) üzenetére


thyeby
őstag

Üdv!
Mi újság veled? Vége a dunántúli projektnek?

No, igen, magam is inkább Milesi párti vagyok, csak itt arról volt szó, hogy kevesebb, mint feleáron jut hozzá a Sadolinhoz. Azt hiszem, én inkább költenék többet a milézire, arról rossz tapasztalat nem nagyon érkezett még.

Több fa van, mint asztalos!

(#12720) mdk01


mdk01
addikt

A Milesi még szóba jöhet, de akkor úgy kell csinálni mindent ahogy ők azt leírják és ha így teszünk akkor sokkal drágább mint egy sadolin.
Nem akarok az olajozással hülyeséget írni, még nem próbáltam csak hallottam, de utána fogok járni milyen olaj kell kültérre ami nem büdös mint egy fáradt olaj.

(#12721) Speciali


Speciali
tag

Sadolinról eddig én csak rosszat hallotta, ezért nem is használtam még sosem. Kültérre, ha lazúr kell, akkor általában Bondex vastaglazúrt használok. A legrégebbi, amit Bondexal fújtam le, az ez a terasz volt. Az a része, ami nincs tető alatt, még az is hibátlan, csak nincs már akkora fénye. Most 3,5 éves.
Száradási problémám még nem volt vele,igaz, csak nyáron és tavaszi melegben használtam eddig.
Egyszer valami áruházi szeméttel kellett lefújnom kerítésléceket, na az kb 5 nap alatt száradt meg, de csak annyira, hogy már meg lehetett óvatosan fogni.
Bármilyen lazúrt is használsz, a gombaölő alapozót ne felejtsd el!
Amúgy kerítésnek inkább a vékonylazúrt szokták ajánlani, mert az beszívódik a fába, nem képez rajta lakk-festék szerű réteget, ezáltal nincs ami lepattogzódjon. Persze nem olyan szép..
Milesiből lazúrt még nem használtam, csak kültéri pácot, lakkot.De valszeg jó lehet a lazúrjuk is, mint minden egyebük is az.

[ Szerkesztve ]

(#12722) Speciali válasza mdk01 (#12720) üzenetére


Speciali
tag

a komolyabb kültéri olajok használata szerintem drágább lesz, mint a Milesi lazúr.

(#12723) sasoo


sasoo
csendes tag

hello!
a gondom a következő:szeretnék venni egy faesztergát.amit kinéztem az Güde gyártmány.De egy kicsit keveslem a 370 wattot.Mi erről a tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

(#12724) jimy_l válasza thyeby (#12715) üzenetére


jimy_l
tag

A fát, fával szoktam él zárni, ha igény van rá. ;)

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#12725) jimy_l válasza sasoo (#12723) üzenetére


jimy_l
tag

Hali
Lehet jobban járnál, ha vennél egy használtat. Azon már valaki dolgozott, és a tapasztalatokat is megosztja. :K

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#12726) thyeby válasza sasoo (#12723) üzenetére


thyeby
őstag

Ne félj tőle, elég 3-400 W.
Esztergáláskor csak kicsit forgácsolunk le a forgó anyagból. Tesszük ezt borotvaéles késekkel, amit szinte két ujjal tartva tolunk az anyagra. Van, hogy nem is tüskével, hanem csak dörzstányérral fogjuk be az anyagot, az pedig szinte kuplungként működik, ha nagyot fognál véletlenül.
Kérdés persze, hogy mit és mennyit akarsz esztergálni. Nyilván, ha időre kell több ezer darab lépcsőkorlátnak elkészülnie, akkor kevés lesz a motor, de akkor az ember úgyis automata másolóesztergára ruház be, ami nem mérhető a Güde képességeihez.

Több fa van, mint asztalos!

(#12727) thyeby válasza jimy_l (#12725) üzenetére


thyeby
őstag

Én ezt nem javasolnám, ugyanis tele van a piac használhatatlan kisipari tákolmányokkal. Soknak nincs eltalált sebessége (míg a Güdén ez szabályozható), és üt, remeg, mint egy régi dízelmotor. A hangja se a mi álmunk. Ha értene hozzá, akkor persze más a helyzet, de akkor nem is kérdezne a Güde felől.

Több fa van, mint asztalos!

(#12728) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Megérkezett a piros Einhell felsőmaró. Másik gépem nem volt, így hasonlítani nem tudok.
A gép egészen jól egyben van az áráért: kapcsoló/reteszelő stabil, egyértelmű. Sebességállító nem a lötyögős gagyiság. A felső műanyag rész is elfogadhatóbb anyagból van, sorják nincsenek. Fogantyú gumimarkolatos, itt az illesztések nem teljesen pontosak, de nem vészes. Máshol nincs eltérés. Kábel közepes, nem puha gumis, de nem is a szemét törékeny fajta.
Asztala öntött, semmi különös, árkategóriának megfelelő. Az alján a műanyag, amin siklik, gagyi csörgős.

A liftezésétől nem dobtam magam hanyatt. WD40 kellett neki. Ha az asztalra teszem, akkor igazán szépen megy. De ha mondjuk a fele van csak alátámasztva, ahogy ugye használva van, akkor kicsit döcögős. Lenyomható, lehet is tartani, ha szemre állítanék be valamit, szóval nem hulladék, de talán az árkategóriának ez felel meg. Egy kézzel, csak az egyik fogantyút nyomva pl nagyon nehezen megy le, de ez nem normál felhasználás.
Viszont a rögzítőkar könnyen, mindig ugyan annyi elfordulás után rögzít, utána nem mozdul el, nem lötyög, nem inog, rendesen a helyén marad. Csak egy picit csavaró irányba mozdul, de az ugye nem túl lényeges, a megmunkálást nem befolyásolja.

Nem tűnt fel, hogy ütne a tengelye, de ez még nem jelent semmit. Zavaró rázkódást sem tapasztaltam.
A megmunkálásról nem sok mérvadó tapasztalatom van. Működik szépen, nagyobb késsel, nagy fogással (teljes késes, fenyőben) észlelhető csak egy kevés lassulás, de az is csak csökkentett sebességen, a maximum állásnál kattan a tekerő, ott már nem találkoztam ilyesmivel.

A mélység állító teljesen fém, kívül belül.
A párhuzam vezető rúdja tömör.
A szénkefe sajnos csak szétszerelés után cserélhető, ha eljut odáig a gép. Majd meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12729) Márton111


Márton111
aktív tag

tele van a piac használhatatlan kisipari tákolmányokkal. és a barkácsáruházak műszaki osztályain is főleg azok vannak :K ...max. azok nagysorozatú tákolmányok.

(#12730) Sanyabá válasza Márton111 (#12729) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Jaja, de én akkor is többe nézek egy 20-30 éves kisipari gépet, amiken mér évtizedeket dolgoztak,mint ezeket az új csili-vili nevesincs kisgépeket.
A jó gépeket meg most sem nagyon tudja az egyszerű szaki megvenni.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#12731) Márton111 válasza Sanyabá (#12730) üzenetére


Márton111
aktív tag

Erre céloztam , Thyebytől vett dőlt betűs, idézettel spékelve a hsz-t ;)
A kisipari vagy jól sikerült-vagy még javítható, (vagy nem ) ez kb 33-33-33% (így leírva)
De a mérnökileg grammra, patikamérlegen kiszámolt, nagysorozatú anyagtakarék barkácsgép , az nem javítható, mert nincs anyaga, amihez hozzá lehetne erősíteni.. .

[ Szerkesztve ]

(#12732) jimy_l válasza Márton111 (#12729) üzenetére


jimy_l
tag

Erről beszéltem. ;)

Sanyabá kb. ere akartam kilyukadni. :C

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#12733) Koczka


Koczka
tag

Üdv.

Fel kéne szabnom egy munkalapot házi körülmények között, miként lehet megvalósítani ez a műveletet úgy hogy nem (nagyon) tépje fel a vágott résznél a laminálást?

1. Opció:
Flexel fém koronggal szabnám fel ennek csak az a hátulütője hogy megégetné az anyagot.
Vagy lehet-e flexre erre a célra megfelelő korong?
2. Opció:
A másik ötlete hogy dekapír fűrésszel apró fogazatú fűrészlappal vágnám de nem tudom ez mennyire veszélyes a laminálásra nézve? Viszont mivel nem csak egyenest kell vágnom ezért ezt valószínűleg alkalmaznom is kell.
3. Opció:
Körfűrész , gyakorlatilag ez tuti felrántja a laminálást ezért ezt az opciót ki is zárnám.

ilyesmi

[ Szerkesztve ]

(#12734) Speciali válasza Koczka (#12733) üzenetére


Speciali
tag

Egyenes vonalat én mindenképp körfűrésszel vágnám, az íveset meg nem kérdés, dekopírral. A flexet meg rakd gyorsan félre (amig még van kezed, amivel elrakod) ! A fémvágó korong teljesen alkalmatlan erre a feladatra, esetleg rock koncerten füstgépnek megteszi. Ami a faanyagot normálisan vágná, az meg nagyon veszélyes mutatvány, és görbe is lesz a vágás, mint a rosseb.

Úgy vágd az anyagot, hogy befelé (a nem látszó oldal felé) szakítson. Ha van rá lehetőséged, az egyenes vonalat gyaluld meg, az íveset meg szalagcsiszolóval csiszold meg.

[ Szerkesztve ]

(#12735) szaszlaci válasza Koczka (#12733) üzenetére


szaszlaci
addikt

A helyedben tennék egy párhuzamvezetőt és dekopírral végigmennék, de nem apró fogúval, mert az fémre való. Éles fűrész nekem még nem szakított fel laminálást, legalábbis a felső oldalon.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12736) Madmax81


Madmax81
aktív tag

Kezdődik az év érkeznek az új rendezvények ezekből egy kis ízelítő .

március 2-4., Budapest, Műcsarnok
Lakástrend Kiállítás

március 2-4., Budapest, Papp László Sportaréna
Konyhakiállítás

március 23-25., Budapest, Papp László Sportaréna
GARDENEXPO Kerti kiállítás és vásár

Volt egy kis időm gondoltam egyet kicseréltem a satupadom alsó részét a műhelyben található elfekvő anyagokból " még mielőtt belekötne valaki egy forintot nem költöttem új anyagokra "

Kép 1 , 2

1956-2010 07.22 Varga László

(#12737) runner 125 válasza Madmax81 (#12736) üzenetére


runner 125
nagyúr

..nem értek hozzá, de faxa. :)

Kár, h nincs csere előtti állapotról kép.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#12738) Madmax81 válasza runner 125 (#12737) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Szia

Az előző alsó részt majdnem 12 éve lehetett hogy csináltam " nagy alap gépek nélkül " szóval elég fapados volt valahogy így nézett ki akkor nem számított a kinézet csak dolgozhassak rajta .
Egyébként ajándékba kaptam a satupad felső részét egy öreg azóta már meghalt szomszédunktól csináltam neki egy pár dolgot " tanulóként " egy nap átjött és látta hogy csak egy sima összetákolt asztalon dolgozom , áthívott majd nekem adta a pincében porosodó felső részt .

1956-2010 07.22 Varga László

(#12739) Márton111 válasza szaszlaci (#12735) üzenetére


Márton111
aktív tag

És meddig marad éles ? :) 1méterig, (500Ft/dekopírlap)?

[ Szerkesztve ]

(#12740) Márton111 válasza Madmax81 (#12736) üzenetére


Márton111
aktív tag

még mielőtt belekötne valaki Ezt jó hogy odaírtad :D
Akkor másba :) : Mire jó a sok doboz az aljában? Én mindet elajándékoztam, (hátha viszonozzák, de nem :U )maradt még 2 nagyon szép, azt mostanság fogom.

[ Szerkesztve ]

(#12741) Madmax81 válasza Márton111 (#12740) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Mire jó a sok doboz az aljában?

Én abban tartom a gépeket , nem tudom ki hogy szokta de nálam csak a dobozos gépek a nyerőek sokat járok külső munkára , minden gépnek benne a tartozéka így nem kell külön dobozban vinni a kiegészítőket .

Szándékosan szurkálódsz :D :D :D

Még mielőtt megkérdezi valaki mi van a dobozokban két lamelló egy szögbelövő egy hőlégfúvó egy aksis fúró

[ Szerkesztve ]

1956-2010 07.22 Varga László

(#12742) Márton111


Márton111
aktív tag

Az enyém ilyen lett, a lapja volt csak meg, 2cm vastagon állt rajta a rákötött synturit faipari ragasztó, hullámpapírral leborítva... Az Iparművészeti vállalat (voltmunkahelyem)től vettem anno 500Ft-ért , használt anyagból készítettem neki állványt, a lapját meg felújítottam.Ezután viszont íróasztal lett belőle. :) Sajnáltam volna összekalapálni, mert sokat dolgoztam míg emberi formája lett.

[ Szerkesztve ]

(#12743) Madmax81 válasza Márton111 (#12742) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Egész pofás kis darab .
Nálam ez inkább használati cikk mint műtárgy .
Gondoltam egyet Decemberben hogy ha úgy is a műhelynem élem le a fél életemet kicsit feldobom egy két újítással .
Így nem olyan unalmas az egész jó az egyhangúság de néha változatosság is kell , Szeptember környékén hozzátoldtam a műhelyhez egy kicsit akkor jött az ötlet a nagy felújításra .

[ Szerkesztve ]

1956-2010 07.22 Varga László

(#12744) Márton111 válasza Madmax81 (#12743) üzenetére


Márton111
aktív tag

"Gondoltam egyet Decemberben hogy ha úgy is a műhelynem élem le a fél életemet kicsit feldobom egy két újítással .
" :K Pontosan ez a mottóm.
A gyalupad,(bükkfa állvánnyal :) ) ha betenném a műhelyembe dolgozni ,nem maradna hely, lerövidíteni a felére meg kár lenne.A műhelyben amikor nem vágok,a körfűrész asztalon,(ha kell ,mobil satukkal) ,illetve igény esetén kibővítve a felületet ,(mobil) bakokra tett lapon dolgozom.
Én a gépentyűim,egy 600x350x400-as szerszámkofferben viszem, persze gondosan pakolom őket,ha kell ,egy kifutott pólómat teszem közéjük,ne karcolódjanak, de így egy helyen elfér 5-6db + tartozék, +kéziszerszámok + csavartálcák ,és egyben mozgatható az egész.

[ Szerkesztve ]

(#12745) shaft72


shaft72
tag

Kollégák.

Egy asztalt készülök gyártani, 80x140-es lesz, négy fém állítható lábbal. A kérdés az lenne, elég ide a sima bútorlap, nem kell duplungolni, vagy valamilyen megerősítés alá? Nem akarom, hogy behajoljon. Mondjuk csak egy laptop lesz rajta, meg pár füzet, könyv, de akkor is érdekelnének a tapasztalatok.

(#12746) Soká válasza Madmax81 (#12741) üzenetére


Soká
senior tag

"két lamelló egy szögbelövő"

A doboza alapján az egyik lapostiplimaró Ferm. A másik? Tulajdonképpen csak arra vagyok kíváncsi - miután van viszonyítási alapod - hogy milyennek látod azt a Fermet?

(#12747) wrox


wrox
senior tag

Úgy döntöttem, hogy megveszem a B&D gépet a metróból. Szerintetek ez a készlet megfelelő hozzá? [link] Nem nagyüzemre lenne, hanem hébehóba, néhanapján, van mikor kicsit többet. :) Tibi te mit mondasz?

[ Szerkesztve ]

(#12748) Madmax81 válasza Soká (#12746) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Jó szemed van az egyik Ferm ami azt illeti egy rakás sz...r a másik Einhell de magasan veri a Fermet .
A Ferm rezeg izeg mozog hangos , a mechanika megfelelő Bosch koppintás nem fog elkopni a használat során .
A Ferm nem izeg mozog pontosan jár de a mechanika elkophat csúszó szános Dewalt koppintás , a fűrészlap csere nehézkes csavarokkal kell levenni az alsó részét de valamit valamiért .

1956-2010 07.22 Varga László

(#12749) Speciali válasza shaft72 (#12745) üzenetére


Speciali
tag

Én tennék alá kávát, a duplungolás szerintem kevés. Oké, hogy csak egy laptop lesz rajta, de 140 cm az már nem kevés. Ha se duplungolás, se semmi nem lesz, csak egy 18-as bútorlap, az nagyon karcsú lesz. Egy asztal nálam ott kezdődik stabilitásban, hogy rá lehet állni akár. Persze nem azért, mert rendszeresen ezt kéne kibírnia, de ha ezt nem bírja ki, akkor a normál használatban is mozgolódni fog. 140 cm közepén ha csak rátámaszkodsz, be fog hajolni a lap.

(#12750) Madmax81 válasza wrox (#12747) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Szia

Nem vagyok thyeby de ha barkács célra kell akkor jó de " tudatában kell lenni annak " hogy a csapágyak ütni fognak nem tömegközpontosak ezért marás közben bele fogja nyomni a csapágy " mintáját " a fa anyagba + szét fogja rázni a marógép csapágyait is hosszú távon .
A másik dolog hogy ezek az olcsó vidia lapok amik ezeken vannak nem hosszú életűek tehát gyorsan kopnak egy élezés kb 500-1000ft ha kiszámolod abból már veszel egy másik olcsó marófejet .

Ez jobb vétel lenne talán

[ Szerkesztve ]

1956-2010 07.22 Varga László

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.