Hirdetés
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- eBay-es kütyük kis pénzért
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- bambano: Bambanő háza tája
- nonsen5e: DPD tapasztalatok
- GoodSpeed: Segway-Ninebot F3 E elektromos roller.
- mefistofeles: Az újkori csalók...
- Kalandor: Habemus papam
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
Új hozzászólás Aktív témák
-
Madmax81
aktív tag
Szia
Nem vagyok thyeby de ha barkács célra kell akkor jó de " tudatában kell lenni annak " hogy a csapágyak ütni fognak nem tömegközpontosak ezért marás közben bele fogja nyomni a csapágy " mintáját " a fa anyagba + szét fogja rázni a marógép csapágyait is hosszú távon .
A másik dolog hogy ezek az olcsó vidia lapok amik ezeken vannak nem hosszú életűek tehát gyorsan kopnak egy élezés kb 500-1000ft ha kiszámolod abból már veszel egy másik olcsó marófejet . -
Speciali
tag
válasz
shaft72 #12745 üzenetére
Én tennék alá kávát, a duplungolás szerintem kevés. Oké, hogy csak egy laptop lesz rajta, de 140 cm az már nem kevés. Ha se duplungolás, se semmi nem lesz, csak egy 18-as bútorlap, az nagyon karcsú lesz. Egy asztal nálam ott kezdődik stabilitásban, hogy rá lehet állni akár. Persze nem azért, mert rendszeresen ezt kéne kibírnia, de ha ezt nem bírja ki, akkor a normál használatban is mozgolódni fog. 140 cm közepén ha csak rátámaszkodsz, be fog hajolni a lap.
-
Madmax81
aktív tag
Jó szemed van az egyik Ferm ami azt illeti egy rakás sz...r a másik Einhell de magasan veri a Fermet .
A Ferm rezeg izeg mozog hangos , a mechanika megfelelő Bosch koppintás nem fog elkopni a használat során .
A Ferm nem izeg mozog pontosan jár de a mechanika elkophat csúszó szános Dewalt koppintás , a fűrészlap csere nehézkes csavarokkal kell levenni az alsó részét de valamit valamiért . -
wrox
őstag
Úgy döntöttem, hogy megveszem a B&D gépet a metróból. Szerintetek ez a készlet megfelelő hozzá? [link] Nem nagyüzemre lenne, hanem hébehóba, néhanapján, van mikor kicsit többet.
Tibi te mit mondasz?
-
shaft72
tag
Kollégák.
Egy asztalt készülök gyártani, 80x140-es lesz, négy fém állítható lábbal. A kérdés az lenne, elég ide a sima bútorlap, nem kell duplungolni, vagy valamilyen megerősítés alá? Nem akarom, hogy behajoljon. Mondjuk csak egy laptop lesz rajta, meg pár füzet, könyv, de akkor is érdekelnének a tapasztalatok.
-
Márton111
aktív tag
válasz
Madmax81 #12743 üzenetére
"Gondoltam egyet Decemberben hogy ha úgy is a műhelynem élem le a fél életemet kicsit feldobom egy két újítással .
"Pontosan ez a mottóm.
A gyalupad,(bükkfa állvánnyal) ha betenném a műhelyembe dolgozni ,nem maradna hely, lerövidíteni a felére meg kár lenne.A műhelyben amikor nem vágok,a körfűrész asztalon,(ha kell ,mobil satukkal) ,illetve igény esetén kibővítve a felületet ,(mobil) bakokra tett lapon dolgozom.
Én a gépentyűim,egy 600x350x400-as szerszámkofferben viszem, persze gondosan pakolom őket,ha kell ,egy kifutott pólómat teszem közéjük,ne karcolódjanak, de így egy helyen elfér 5-6db + tartozék, +kéziszerszámok + csavartálcák ,és egyben mozgatható az egész. -
Madmax81
aktív tag
válasz
Márton111 #12742 üzenetére
Egész pofás kis darab .
Nálam ez inkább használati cikk mint műtárgy .
Gondoltam egyet Decemberben hogy ha úgy is a műhelynem élem le a fél életemet kicsit feldobom egy két újítással .
Így nem olyan unalmas az egész jó az egyhangúság de néha változatosság is kell , Szeptember környékén hozzátoldtam a műhelyhez egy kicsit akkor jött az ötlet a nagy felújításra . -
Márton111
aktív tag
Az enyém ilyen lett, a lapja volt csak meg, 2cm vastagon állt rajta a rákötött synturit faipari ragasztó, hullámpapírral leborítva... Az Iparművészeti vállalat (voltmunkahelyem)től vettem anno 500Ft-ért , használt anyagból készítettem neki állványt, a lapját meg felújítottam.Ezután viszont íróasztal lett belőle.
Sajnáltam volna összekalapálni, mert sokat dolgoztam míg emberi formája lett.
-
Madmax81
aktív tag
válasz
Márton111 #12740 üzenetére
Mire jó a sok doboz az aljában?
Én abban tartom a gépeket , nem tudom ki hogy szokta de nálam csak a dobozos gépek a nyerőek sokat járok külső munkára , minden gépnek benne a tartozéka így nem kell külön dobozban vinni a kiegészítőket .
Szándékosan szurkálódsz
Még mielőtt megkérdezi valaki mi van a dobozokban két lamelló egy szögbelövő egy hőlégfúvó egy aksis fúró
-
Madmax81
aktív tag
válasz
runner 125 #12737 üzenetére
Szia
Az előző alsó részt majdnem 12 éve lehetett hogy csináltam " nagy alap gépek nélkül " szóval elég fapados volt valahogy így nézett ki akkor nem számított a kinézet csak dolgozhassak rajta .
Egyébként ajándékba kaptam a satupad felső részét egy öreg azóta már meghalt szomszédunktól csináltam neki egy pár dolgot " tanulóként " egy nap átjött és látta hogy csak egy sima összetákolt asztalon dolgozom , áthívott majd nekem adta a pincében porosodó felső részt . -
Madmax81
aktív tag
Kezdődik az év érkeznek az új rendezvények ezekből egy kis ízelítő .
március 2-4., Budapest, Műcsarnok
Lakástrend Kiállításmárcius 2-4., Budapest, Papp László Sportaréna
Konyhakiállításmárcius 23-25., Budapest, Papp László Sportaréna
GARDENEXPO Kerti kiállítás és vásárVolt egy kis időm gondoltam egyet kicseréltem a satupadom alsó részét a műhelyben található elfekvő anyagokból " még mielőtt belekötne valaki egy forintot nem költöttem új anyagokra "
-
Speciali
tag
válasz
Koczka #12733 üzenetére
Egyenes vonalat én mindenképp körfűrésszel vágnám, az íveset meg nem kérdés, dekopírral. A flexet meg rakd gyorsan félre (amig még van kezed, amivel elrakod) ! A fémvágó korong teljesen alkalmatlan erre a feladatra, esetleg rock koncerten füstgépnek megteszi. Ami a faanyagot normálisan vágná, az meg nagyon veszélyes mutatvány, és görbe is lesz a vágás, mint a rosseb.
Úgy vágd az anyagot, hogy befelé (a nem látszó oldal felé) szakítson. Ha van rá lehetőséged, az egyenes vonalat gyaluld meg, az íveset meg szalagcsiszolóval csiszold meg.
-
Koczka
tag
Üdv.
Fel kéne szabnom egy munkalapot házi körülmények között, miként lehet megvalósítani ez a műveletet úgy hogy nem (nagyon) tépje fel a vágott résznél a laminálást?
1. Opció:
Flexel fém koronggal szabnám fel ennek csak az a hátulütője hogy megégetné az anyagot.
Vagy lehet-e flexre erre a célra megfelelő korong?
2. Opció:
A másik ötlete hogy dekapír fűrésszel apró fogazatú fűrészlappal vágnám de nem tudom ez mennyire veszélyes a laminálásra nézve? Viszont mivel nem csak egyenest kell vágnom ezért ezt valószínűleg alkalmaznom is kell.
3. Opció:
Körfűrész , gyakorlatilag ez tuti felrántja a laminálást ezért ezt az opciót ki is zárnám. -
Márton111
aktív tag
válasz
Sanyabá #12730 üzenetére
Erre céloztam , Thyebytől vett dőlt betűs, idézettel spékelve a hsz-t
A kisipari vagy jól sikerült-vagy még javítható, (vagy nem ) ez kb 33-33-33% (így leírva)
De a mérnökileg grammra, patikamérlegen kiszámolt, nagysorozatú anyagtakarék barkácsgép , az nem javítható, mert nincs anyaga, amihez hozzá lehetne erősíteni.. . -
Márton111
aktív tag
tele van a piac használhatatlan kisipari tákolmányokkal. és a barkácsáruházak műszaki osztályain is főleg azok vannak
...max. azok nagysorozatú tákolmányok.
-
szaszlaci
addikt
Megérkezett a piros Einhell felsőmaró. Másik gépem nem volt, így hasonlítani nem tudok.
A gép egészen jól egyben van az áráért: kapcsoló/reteszelő stabil, egyértelmű. Sebességállító nem a lötyögős gagyiság. A felső műanyag rész is elfogadhatóbb anyagból van, sorják nincsenek. Fogantyú gumimarkolatos, itt az illesztések nem teljesen pontosak, de nem vészes. Máshol nincs eltérés. Kábel közepes, nem puha gumis, de nem is a szemét törékeny fajta.
Asztala öntött, semmi különös, árkategóriának megfelelő. Az alján a műanyag, amin siklik, gagyi csörgős.A liftezésétől nem dobtam magam hanyatt. WD40 kellett neki. Ha az asztalra teszem, akkor igazán szépen megy. De ha mondjuk a fele van csak alátámasztva, ahogy ugye használva van, akkor kicsit döcögős. Lenyomható, lehet is tartani, ha szemre állítanék be valamit, szóval nem hulladék, de talán az árkategóriának ez felel meg. Egy kézzel, csak az egyik fogantyút nyomva pl nagyon nehezen megy le, de ez nem normál felhasználás.
Viszont a rögzítőkar könnyen, mindig ugyan annyi elfordulás után rögzít, utána nem mozdul el, nem lötyög, nem inog, rendesen a helyén marad. Csak egy picit csavaró irányba mozdul, de az ugye nem túl lényeges, a megmunkálást nem befolyásolja.Nem tűnt fel, hogy ütne a tengelye, de ez még nem jelent semmit. Zavaró rázkódást sem tapasztaltam.
A megmunkálásról nem sok mérvadó tapasztalatom van. Működik szépen, nagyobb késsel, nagy fogással (teljes késes, fenyőben) észlelhető csak egy kevés lassulás, de az is csak csökkentett sebességen, a maximum állásnál kattan a tekerő, ott már nem találkoztam ilyesmivel.A mélység állító teljesen fém, kívül belül.
A párhuzam vezető rúdja tömör.
A szénkefe sajnos csak szétszerelés után cserélhető, ha eljut odáig a gép. Majd meglátjuk. -
thyeby
őstag
válasz
jimy_l #12725 üzenetére
Én ezt nem javasolnám, ugyanis tele van a piac használhatatlan kisipari tákolmányokkal. Soknak nincs eltalált sebessége (míg a Güdén ez szabályozható), és üt, remeg, mint egy régi dízelmotor. A hangja se a mi álmunk. Ha értene hozzá, akkor persze más a helyzet, de akkor nem is kérdezne a Güde felől.
-
thyeby
őstag
Ne félj tőle, elég 3-400 W.
Esztergáláskor csak kicsit forgácsolunk le a forgó anyagból. Tesszük ezt borotvaéles késekkel, amit szinte két ujjal tartva tolunk az anyagra. Van, hogy nem is tüskével, hanem csak dörzstányérral fogjuk be az anyagot, az pedig szinte kuplungként működik, ha nagyot fognál véletlenül.
Kérdés persze, hogy mit és mennyit akarsz esztergálni. Nyilván, ha időre kell több ezer darab lépcsőkorlátnak elkészülnie, akkor kevés lesz a motor, de akkor az ember úgyis automata másolóesztergára ruház be, ami nem mérhető a Güde képességeihez. -
sasoo
csendes tag
hello!
a gondom a következő:szeretnék venni egy faesztergát.amit kinéztem az Güde gyártmány.De egy kicsit keveslem a 370 wattot.Mi erről a tapasztalat? -
Speciali
tag
Sadolinról eddig én csak rosszat hallotta, ezért nem is használtam még sosem. Kültérre, ha lazúr kell, akkor általában Bondex vastaglazúrt használok. A legrégebbi, amit Bondexal fújtam le, az ez a terasz volt. Az a része, ami nincs tető alatt, még az is hibátlan, csak nincs már akkora fénye. Most 3,5 éves.
Száradási problémám még nem volt vele,igaz, csak nyáron és tavaszi melegben használtam eddig.
Egyszer valami áruházi szeméttel kellett lefújnom kerítésléceket, na az kb 5 nap alatt száradt meg, de csak annyira, hogy már meg lehetett óvatosan fogni.
Bármilyen lazúrt is használsz, a gombaölő alapozót ne felejtsd el!
Amúgy kerítésnek inkább a vékonylazúrt szokták ajánlani, mert az beszívódik a fába, nem képez rajta lakk-festék szerű réteget, ezáltal nincs ami lepattogzódjon. Persze nem olyan szép..
Milesiből lazúrt még nem használtam, csak kültéri pácot, lakkot.De valszeg jó lehet a lazúrjuk is, mint minden egyebük is az. -
mdk01
addikt
A Milesi még szóba jöhet, de akkor úgy kell csinálni mindent ahogy ők azt leírják és ha így teszünk akkor sokkal drágább mint egy sadolin.
Nem akarok az olajozással hülyeséget írni, még nem próbáltam csak hallottam, de utána fogok járni milyen olaj kell kültérre ami nem büdös mint egy fáradt olaj. -
thyeby
őstag
válasz
L.Szilárd #12717 üzenetére
Üdv!
Mi újság veled? Vége a dunántúli projektnek?No, igen, magam is inkább Milesi párti vagyok, csak itt arról volt szó, hogy kevesebb, mint feleáron jut hozzá a Sadolinhoz. Azt hiszem, én inkább költenék többet a milézire, arról rossz tapasztalat nem nagyon érkezett még.
-
Armahun
addikt
Hú de nem szeretem ezeket a ragadós vastaglazúrokat. Nem szárad meg soha.
Most kellett kennem lazuránnal, két napig nem tudtam rákenni a második rétegetpedig jó meleg volt a műhelyben.
Egy festő barátom tanácsolta, hogy meg kell hígítani alaposan lakbenzinnel. Az tényleg sokat segített, szépen el lehetett dolgozni, nem csíkozott az ecset. -
L.Szilárd
csendes tag
válasz
runner 125 #12714 üzenetére
Üdv!
A olvastam, hogy vastag lazúrral szeretnéd kezelni a kerítést. Tapasztalatból azt javaslom hogy felejtsd el. Azzal, ugyan úgy fogsz járni mintha pácolnád, és lakkoznád. Én a Boróka vizes kültéri lazúrt ajánlanám neked, olcsóbb is, de jó. Ha minden képen abban az árkategóriában gondolkozol, akkor már inkább a Milesi-nek szintén kültéri vizes lazúrját ajánlanám.
A Sadolin vastaglazúr alá a saját alapozóját is kell használni, hogy valamennyire meg álljon, és akkor meg már egy vagyon. Azt hittem én is, jó a Sadolin lazúrja, megcsináltam a szomszéd kerítését, mit mondjak nem telt el két év és úgy néz ki mintha min 10 éve lett volna festve. Az utóbbi időben a Borókát, és a Milesi-t használom és eddig meg vagyok elégedve. Magamnak csináltam kerti padot, és virágládát, amit Milesi-vel kezeltem, két éve most lesz három éve, egy minimális fakuláson kívül semmi nem látszik rajta. Nem pereg, nem válik el tőle, a fa sem kezdet rohadni, szétrepedni. Pedig mindegyik nyáron a nap 90 %-ban a tűző napon van kinn. Annyi, hogy télre elrakom, így azt nem tudom a telet mennyire bírná, de legtöbbször a nap kezdi ki. A kerítés lécek meg nem fognak folyamatosan vízbe állni, így az nem fogja kikezdeni őket.
Ez az én egyéni véleményem, tapasztalatom.Csáó, Szilárd!
Üdv, a régi, és új embereknek is!
Régen jártam már erre, talán most majd rá fogok érni ismételten írni, és részt venni a fórum életében. -
thyeby
őstag
válasz
runner 125 #12714 üzenetére
"Egyébként te mit mondasz? Vegyek fafestéket, vagy elég lesz az olaj? Olajozáshoz sem kell alapozni?"
Azt mondom, hogy ha rám halgatsz, azt csinálsz, amit akarsz.
Én nyugodt szívvel rákenném ezt a Sadolint. Kb ötévente át kell egyszer kenni minden csiszolás, meg hókuszpókusz nélkül. De a hatodik évre halasztva bizony már csiszolgatni kell. (Értsd jól, akkor kell újrakenni, mikor még nem kezdett el repedezni, peregni. Ha ez három év, akkor három, ha hét, akkor annyi. Soktényezős dolog. Ilyen Sadolint kentem a gyerek számára készített korlátra a lépcsőhöz három éve. Azóta is olyan, mint ha új lenne, pedig még csak nem is alapoztam, mert ha a srác négy-öt éves lesz, úgyis kidobom. Igaz, eresz alatt van, de ahol az eső is éri, a nap is tűzi, ott is hibátlan még - de ha holnap eszembejut, megnézem Neked, mi újság a kényesebb helyeken három év után.)
Ha szimplán olajjal kezeled, akkor azt sűrűbben kell átkenegetni - és a fáradt olajtól kap egy feketés színt, és szaga van. Mint a vasúti talpfák. Olajozáshoz nem kell alapozni, hiszen az alapozó maga egy olaj, ami mélyebben beivódik.Én azt tapasztaltam, hogy ha kellően száraz fára megy a Sadolin, a Xiladekor, akkor tartós. Ha vizesre, akkor xar.
-
runner 125
nagyúr
válasz
thyeby #12711 üzenetére
Oké, köszönöm.
Igen-igen, ezt néztem a Sadolin oldalán, de egy ilyen rajzból nem akartam biztos következtetést levonni. Pláne úgy, h szerintem minden festék máshogy viselkedik egy adott fán.
Egyébként te mit mondasz? Vegyek fafestéket, vagy elég lesz az olaj? Olajozáshoz sem kell alapozni?
-
thyeby
őstag
válasz
runner 125 #12703 üzenetére
"írtad a viaszos "áztatást" a deszka végekre. Ezt még alapozás és a lazúrréteg felhordása előtt csináljam meg?"
Igen. Ecsettel is felviheted, az anyagtakarékosabb, az áztatás viszont gyorsabb és biztosabb - éppcsak belenyomod, már kész is (kb fél centire).
-
jimy_l
tag
válasz
runner 125 #12706 üzenetére
Esetleg a bütüre kenhecc vékonyan D3 ragasztót.
Habár a ragasztó ilyetén használatára nincs tapasztalatom. -
Sanyabá
senior tag
válasz
runner 125 #12706 üzenetére
A viaszolással a végeken ügyelj,mert ha nem csak a végeket éri hanem feljebb is ,semmiféle lazúr,festék, nem áll meg rajta! Mármint a viaszos felületen.
A legolcsóbb impregnáló a fáradt olaj,és tuti hogy az időjárást is bírni fogja.
A szüleimnek 40 éve fenyőfa kerítésük ezzel van lekezelve 4-5 évente.
De visszatérve a Te témádhoz, vannak olyan lazúrok melyek kimondottan kültérre vannak kitalálva.
Ezek vízlepergető ,UV állóak,stb. Én lenolaj kencével ereszteném be,aztán olyan színre festeném ami éppen tetszik. -
runner 125
nagyúr
válasz
Winner_hun #12704 üzenetére
Köszi, akkor ezt kihagyom. Brutál sötét nekem.
mdk01
Hm, ennyire rossz lenne a Sadolin?
Egyébként alapozóval se kenjem le, csak olaj és annyi? (A viaszos történet kipróbálom a deszkavégeken.)
"Fával kültéren hosszú távon csak a baj van.."
Azért ezt furcsa olvasni pont az Asztalos topikban - még ha a "Kovácsoltvas" topikban lennénk, megérteném.
Köszi.
-
mdk01
addikt
válasz
runner 125 #12703 üzenetére
Én biztosan nem kenném le semmiféle lazúrral, pláne nem sadolinnal.
Olajozd be vastagon aztán ue. tedd meg minden tavasszal 1x. Sok éven keresztül sokkal szebb lesz mint hogy 3évente csiszolgatod a lepergő/kopott/befölledt(penészes lazúrt meg lehet újból átkenni a drága sadolin lazúrral.
Olajtól foltos sem lesz, a vizet meg ugyan úgy lepergeti és lélegzik rendesen a fa is.
Nekem már tele a hócipőm az összes lazúrral.
Fával kültéren hosszú távon csak a baj van, mert ha nem foglalkozol vele és nem raksz bele egy csomó időt meg pénzt a felületének a kezelésére akkor évek alatt leamortizálódik és csak ronda lesz.
Sztem... -
Winner_hun
félisten
válasz
runner 125 #12703 üzenetére
-
runner 125
nagyúr
Sziasztok!
Jövő hétre meglesznek a deszkáim, végül a 2,5cm-re gyalult mellett döntöttem, fában mégis mutatósabb a "vaskosabb".
Festés;
thyeby írtad a viaszos "áztatást" a deszka végekre. Ezt még alapozás és a lazúrréteg felhordása előtt csináljam meg?
Illetve, itt a környéken találtam gyakorlatilag bolti ár fele alatt Sadolin Extra vastaglazúrt, "teak" színben.
Lövésem nincs, h ez miként mutat az akácon. Esetleg valakinek nincs tapasztalta - esetleg fotója - e téren? Ehhez hasonló, pirosas/brutál sötét árnyalatot azért nem szeretnék. Egy ilyen felület viszont tetszene, mivel a ház is hasonlóra van színezve.Köszönöm!
-
thyeby
őstag
válasz
t..janos #12699 üzenetére
Nekem két gondolatom van:
1 - Nem vágták le a tábla szélét, és az olykor ilyen szokott lenni. (Le szoktak egy centit szedni a széléből egyrészt a kifogástalanul tiszta vágáskép miatt, másrészt pedig ezzel garantálják, hogy a többi vágás pontosan merőleges lesz. Előfordulhat, hogy a Te esetedben ezt elmulasztották, és egyszerre jelent meg mindkét cicakaka.)
2- Épp azon az anyagon hangolgatták, balanszírozták szinkronba a két vágókorongot. Mint jeleztem, ezt hulladék anyagon szokás.Elég az ilyen malőrhöz annyi, hogy új fiú kerül a műhelybe, még betanul, és téveszt, vagy egy olyan mentalitású szabász, akire ha rákiabál a főnöke, hogy: Tempó! Tempó!, akkor megrántja a vállát és tolja az anyagot ész nélkül, gondolván, hogy oké, ha tempó, akkor legyen tempó.
Ismétlem, nem érdemes szó nélkül elmenni az ilyen hibák mellett. Egy élvonalbeli lapszabászat ilyenkor megkérdezi, hogy méretezzük át a bútort néhány mm-el, vagy adjunk hibátlan anyagot ugyanebben a méretben - és benyeli a komódodra való anyagot, vagy egy részét. Ha nem is szólsz, akkor nem is fogják tudni, hogy nem jól dolgoznak.
-
balkéz
újonc
Kedves Asztalosok!
Szeretnék készíteni egy étkezőasztalt. A problémám a nyithatóság, illetve méretnövelés megoldása.
Tudna valaki szakirodalmat, rajzot, stb. javasolni?
Új hozzászólás Aktív témák
- Jóárasítja két Arrow Lake-S CPU-ját az Intel
- Elektromos autók - motorok
- iPhone topik
- Assetto Corsa EVO
- Fujifilm X
- Samsung Galaxy S22 és S22+ - a kis vagány meg a bátyja
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Autós topik
- Szerkesztett és makrofotók mobillal
- További aktív témák...
- Telefon felvásárlás!! Apple Watch SE/Apple Watch SE 2 (2022)
- LG 34WQ75X-B - 34" Ívelt IPS Panel - 3440x1440 2K QHD - 60Hz 5ms - FreeSync - USB Type-C 90W
- AKCIÓ! Sony PlayStation 5 825GB SSD lemezes konzol extra játékokkal garanciával hibátlan működés
- 170db - 24600Ft/szett - DELL Universal Dock D6000 docking station (452-BCYH) (DisplayLink)
- Lenovo ThinkPad X13 G2 multitouch
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest