Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13651) hohomgs


hohomgs
csendes tag

Sziasztok!
Ilyet vagy hasonlót hol szoktatok venni Illesztés maró 50,8 × 22,2/12 mm (45°) nem akarok sokat görcsölni csapolással :DD ez egyszerűbbnek és gyorsnak tűnik kisebb fiokokhoz.

[ Szerkesztve ]

(#13652) thyeby válasza wrox (#13648) üzenetére


thyeby
őstag

No, okosabb lettem szilikontok ügyben. Ezt könnyű égetni, marni, szitázni, fröccsenteni tintával, mert szép síkok vannak rajta.

Melyik villanyos kérdésről van szó? Az E-buszos vezérlésről, vagy régebbi dolog? Írd meg a hsz számát, hátha tudok segíteni. Le vagyok ott maradva vagy 100 hozzászólással. Egy-két oldalt visszapörgettem, de csak ezt találtam. (Ne haragudj, indul a szezon, és kurvanagy lemaradásban vagyok. Egész nap füstöl a beton a lábam alatt, esténként tetszhalott vagyok.)

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#13653) jimy_l válasza hohomgs (#13651) üzenetére


jimy_l
tag

Hali!
Itt, vagy itt.

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#13654) Bokrász


Bokrász
csendes tag

[link][link][link]
A héten készitettem a segédemmel. :) 52 fok az emelkedése, meg is haladta a szögvágóm képességeit. Az első esztergált főoszlopjaim,volt is izzadás velük. :) Elnézést a képminősség miatt, telefonnal készültek.

[ Szerkesztve ]

(#13655) Bokrász válasza Márton111 (#13620) üzenetére


Bokrász
csendes tag

Te bent dolgozol a lakásban vagy a műhelyed van leparkettázva? :)

(#13656) Bokrász


Bokrász
csendes tag

Kérdés a szakikhoz! Hány fokos szögbe kell fenni a gyalugép-vastagoló kését.

(#13657) thyeby válasza Bokrász (#13656) üzenetére


thyeby
őstag

Ne Te fend!
Vidd el profi élezőműhelybe, ott meg is élezik, le is fenik, semmi dolgod aztán vele. Fenni csak a csipkézettség miatt kell élezés után, később pedig csak elrontani lehet az élt mégjobban kézi módszerrel. (Nekem itt Magyarországon egy pár kést sacc per kábé egy ezresért éleznek (és fennek), aztán sokak hitetlenkednek rajta, hogy legkevesebb 5 köbméter fát gyalulok velük, és többnyire még mindig élesek, amikor újra élezni viszem, csak néha már meg-meg áll a behúzás közben a fa alatta. De a gyalulási képem még mindig kifogástalan ilyenkor, és abszolút nem kell rácsiszolnom a fára, legfeljebb akkor, ha valahol egy göcs kicsorbította, és csíkot húz a kés.)

Egyébként háromféle szöget különböztetünk meg: az élszöget, az elhelyezési és (a kettő együttéve) a metszőszöget. Attól függ tehát a helyes élszöged, hogy mekkora átmérőjű késhengerbe van fogatva. Különben úgy gondolom, hogy kicsit fafaj, és előtolás függő is a legjobb élszög, bár úgy látom, ezzel nem sokan foglalkoznak - meg aztán ki fog kést cserélni, amikor átváltja az előtolást, vagy más fajta fát dug a gépbe? Az eldobható (egyszer használatos pl Felder gépek) késes gyalukhoz más kést ajánlanak fenyőhöz, és mást keményfához. És itt van is értelme kést cserélni, mert fél perc az egész procedúra.

Több fa van, mint asztalos!

(#13658) Bokrász válasza thyeby (#13657) üzenetére


Bokrász
csendes tag

Mindig én fentem eddig de következőben szakihoz viszem, és akkor lessz összehasonlítási alapom. Frissen fent késekkel meggyalultam pár négyzetméter 30 éves poros tölgyfa deszkát és a végén fülsiketittően ordítottak életlenül a késeim. Ekkor gondolkodtam el, hogy vagy elfentem a késeimet, vagy a poros régi deszka az oka, esetleg mindkettő. :F

(#13659) Sanyabá válasza Bokrász (#13658) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Az volt a baj hogy csak fented :D :D Élezni kellett volna ,majd utána fenni!
Ha a fenés alatt az élezést érted,akkor meg nem jól élezted meg. Vagy ha tényleg nem seperted le róla a port :U akkor meg ne is csodálkozz!

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#13660) thomgrande válasza Bokrász (#13658) üzenetére


thomgrande
tag

Ha nincs idő elvinni szakihoz és nincs kicsorbulva akkor egy ilyen szerkezet sokat segít. Tűzoltásnak jó.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#13661) Márton111 válasza Bokrász (#13658) üzenetére


Márton111
aktív tag

Nem a T. deszka, hanem a pórusaiban levő finom kvarchomok, a késtompító.Azt nem is viszi le a seprés,én is megéleztem a késemet egyszer 2-3fm felszedett borovi vakpadlót gyalultam,amiről a padlótöltelék homokot gondosan letakarítottam.Utána élező... :U
Láttam valahol,késélezéshez házilag tajkolható szellemes szerkentyűt, ha megtalálom,berakom ide. :)

[ Szerkesztve ]

(#13662) Winner_hun válasza thomgrande (#13660) üzenetére


Winner_hun
félisten

A szerkezet ötletes, a felhasználás viszont botrányos. A kés középéből sokkal többet koptat mint a széleiből.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13663) jimy_l válasza thyeby (#13657) üzenetére


jimy_l
tag

Nekem 3 söré köszörülik a 3 kést, az udvar végébe egy szaki, stanckéseket, és stanctőkéket készít. Nagyon profi! :C

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#13664) Márton111 válasza jimy_l (#13663) üzenetére


Márton111
aktív tag

Viszem hozzád ;) !

[ Szerkesztve ]

(#13665) jimy_l válasza Márton111 (#13664) üzenetére


jimy_l
tag

Nosza!

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#13666) szamovar válasza Márton111 (#13649) üzenetére


szamovar
tag

:C Köszönöm a válaszokat. Remélem ennyi infó elegendő a továbbgondoláshoz. :R

Alcatel One Touch Max DB - Nokia 3310 - Nokia Ngage - Samsung E900 - Samsung P850 - Se w800 - Nokia N91 - Eten m500 - Samsung I900 - BlackBerry 9000 - Motorola Defy - Nokia E52 - Nokia Lumia 1020 - Apple Iphone SE

(#13667) Márton111 válasza thyeby (#13657) üzenetére


Márton111
aktív tag

Ha a kés csipkés (csorbult) az az élező dolga -->síkköszörű(l).
Ha az élező köször-ülés után nem feni le, akkor magunknak kell megfenni, a sorja miatt : Ez egy tizedmm vastag réteg (keresztmetszetben nézve) az élszalag folytatásaként ami a fenéskor lekopik, ha nem fenik le visszahajlik, meg minden baja lesz, a kés meg nem vág jól.
A többi helyes, otthon prímán el lehet rontani a gépigyalukést (leginkább).
Node , ha megtalálom az otthoni gyalukéstajkoló szerkezet linkjét, amit leltem no akkor :DDD !Akkor gyorsan elviszem az élezőbe őket... :U

[ Szerkesztve ]

(#13668) stgellert


stgellert
aktív tag

Le vagyok maradva és most is egy "gyors" technikai help kellene:-)

Szóval van egy régi falécem, kb 10x5x1000mm-es. A keskenyebbik, 5mm oldala felé el van kajszulva, vetemedve - tényleg nem a szélesebbik oldal felé! -, a kérdésem, lehet ezt valahogy kiegyenesíteni? Teszem azt, a homorú oldalát beáztatom, hogy a dagadástól helyrebillenjen, vagy ilyesmi?
(nem akarom legyártani, egy régi fa fényképezőgép állvány alkatrésze)

(#13669) Márton111 válasza stgellert (#13668) üzenetére


Márton111
aktív tag

Megpróbálhatod egy nedves szivaccsal meghúzni ,és ellenkező irányba görbítve kirögzíteni,.száradni hagyni 2 napig.(vagy sikerül, vagynem de a vagy a biztos...)
Vagy kérsz tőlem egy másikat ;)

[ Szerkesztve ]

(#13670) stgellert válasza Márton111 (#13669) üzenetére


stgellert
aktív tag

Köszönöm:-) Először a hátha:-))

(#13671) Márton111 válasza stgellert (#13670) üzenetére


Márton111
aktív tag

Én is úgy gondoltam , hogy dolgozz meg érte :)
Kisérletezhetsz a víz mennyiség adagolásával , és a hajlítási ívvel.
Lehet forróvízzel jobban hat, itt is a vagy a biztos :)

[ Szerkesztve ]

(#13672) Márton111


Márton111
aktív tag

Folyt az előzőből:mivel (sztem nem kell rá sok víz ), ezért hamar kihűl(ne)
Próbáld síkbantartani ,mert a víztől elindulhat amerre kedve ,( szála ) vezeti.

[ Szerkesztve ]

(#13673) stgellert válasza Márton111 (#13672) üzenetére


stgellert
aktív tag

Még egy kérdés, mielőtt tönkreteszem:-)
Gőzborotva (pl TV Shopos) játszhat?

(#13674) Márton111 válasza stgellert (#13673) üzenetére


Márton111
aktív tag

Jól hangzik, de nem tudom többet ér-e -itt- mint a langyos vizes szivacs. :)
Egy próbát megér.

[ Szerkesztve ]

(#13675) mdk01 válasza stgellert (#13673) üzenetére


mdk01
addikt

Miért, koszos is?:)

(#13676) thyeby válasza mdk01 (#13675) üzenetére


thyeby
őstag

:DDD

Több fa van, mint asztalos!

(#13677) stgellert válasza mdk01 (#13675) üzenetére


stgellert
aktív tag

:))

Nem,de gondoltam, hátha a gőz effekt is rásegít, mindenesetre látványosabb, mint a vizes zoknim:-)

(#13678) Márton111 válasza stgellert (#13677) üzenetére


Márton111
aktív tag

Akkor ez egy olyan látványműhely , mint amikor a lézerszemész az áruház üvegportálja mögött operál ? :)

(#13679) thyeby válasza stgellert (#13677) üzenetére


thyeby
őstag

A gőzöléssel hajlítás technikájának a lényege, hogy a rostokat meg is nedvesítjük, fel is melegítjük. Előbbi azért kell, hogy a rostok ne szakadjanak, utóbbi azért, hogy kicsi erőkifejtéssel tudjunk hajlítani. Tehát amikor gőzölsz (ez teljesen biztos eljárás a Te mostani esetedben), akkor gőz alatt kell tartanod, nem csak ráfújkálni egy kis gőzt.
Ha ezt választod, ezer módon lehet folyamatos gőzt előállítani, ebből most csak kettőt rögtönzök:
1 - Kuktában vizet forralsz, és a kifúvó szelepről sokáig folyamatos gőzt nyersz.
2 - Egy autó radiátorját, átfolyós bojler hőcserélőjét, vagy ilyesmit melegíted egy disznóperzselővel, ,miközben vizet tartol benne. Ez nagymennyiségű gőzt fog ontani folyamatosan és sokáig.

A lécedet bedugod egy csőbe. A cső két végét lezárod. Belevezeted a gőzölő csövedet. Csapot szerelsz a csőre, akkor még szabályozni is tudod a nyomást, hőmérsékletet.
A megfelelően felgőzölt fa tesztje az, hogy kihúzod, és (a te mostani méretedet) két ujjal, könnyedén kell tudnod bármilyen irányban idomítani, akár egy fűzfavesszőt.
Ha kész, szárító sablonba szorítod - túlhajlítva, mert száradás után kicsikét visszarúg - és megvárod, míg jól kiszárad.

Warning! Gondolom, valami tripod ős egyik lábáról van szó. El fog színeződni - sötétebb lesz, mint a másik kettő. Dugd be hát mindhármat, de csak egyet hajlíts. A másik kettőt is le kell egyenes mentén szorítanod száradásig.

Másikwarning! Vigyázz, mert a gőzzel nagyon meg tudod égetni magad! Kesztyűben, hosszúujjúban vedd ki, mert úgy nézhet ki a könyököd, mint ha flityma lenne rajta.

Nem írom tovább a warningokat, nagyfiú vagy már te, azért nehogy kigyújtsd a házat, mert kár lenne azért a sok szép régi fotómasináért.

Több fa van, mint asztalos!

(#13680) jimy_l


jimy_l
tag

No, jó estét!
Múlt héten rá kellett jönnöm, hogy nem én dolgozom drágán, hanem mások árulják a szart olcsón. :W

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#13681) Márton111 válasza jimy_l (#13680) üzenetére


Márton111
aktív tag

Az ügyfél meg nem ért hozzá,a gyorsan kiszállított , megvett vacakot díjjazza, mert gyors, utólag , meg nem csináltatja meg mégegyszer ...Amikor a szomszéd meg a barátja stb. szól neki,akire hallgat is ,és felhíjja a figyelmét a hibákra ;)

[ Szerkesztve ]

(#13682) L.Szilárd válasza jimy_l (#13680) üzenetére


L.Szilárd
csendes tag

Üdv!

Erre én már rég rájöttem. Sajnos. :O Egyenlőre nálunk még az a lényeg, hogy olcsó legyen, az hogy utána esetleg két hónap múlva újat vehet a kedves kuncsaft nem számít neki. Sőt nekem sír, hogy az a másik milyen szarul csinálta meg, és még "drága" is volt. Ilyenkor mondom azt, hogy most lesz még drágább, mert még egyszer megveheti. Mert én ki nem javítom a másik gányolását.
Utána más hozzám jön, ha kell valami, de akkor is sír, hogy miért ennyi, meg annyi? Ilyenkor kérdezem még mindig olcsóbb mint kétszer megcsináltatni, és akkor már csendbe marad.

Vissza térve egy kicsit korábbi témához:
Gépi gyalukés élezés: magam soha nem állnék neki élezni. De most már azt, is meggondolom hová viszem a élezni a késeket. Szerencsére találtam egy jól élező műhelyt. Aminek örülök, mivel még a fordító lapkás Felder késeket is megtudják élezni, így az elméletileg egyszer használatos késeket általában 3-szor is tudom használni. Valóban jó kések nem kis mennyiségű faanyagot el lehet velük gyalulni mire élezni kell őket, ha az ember ésszel használja őket, és oda figyel a gyalulandó anyagra.

Csáó, Szilárd!

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#13683) jimy_l válasza L.Szilárd (#13682) üzenetére


jimy_l
tag

Én nemrég, kérdeztem egy élezőt a gyalukésekről. Ő azt mondta, hogy holkeresre is megköszörüli, ha akarom. :C Lehet a következő ilyen lesz.

Jóccakát! :(((

[ Szerkesztve ]

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#13684) mdk01 válasza jimy_l (#13680) üzenetére


mdk01
addikt

Sztem ezzel az árképzéssel az a legfőbb gond, hogy ahány megrendelő annyi féle. Nem lehet pontosan felmérni mik az igények és ezért a lelkiismeretesebb asztalos próbál a tudásához képest a maximumom teljesíteni, hogy biztosra menjen, ehhez pedig olyan árat kell adni ,hogy megérje megcsinálni az adott bútort.
Egy időben próbáltam azt alkalmazni, hogy megnéztem a megrendelő bútorait, autóját, házát és próbáltam belőni az igényeket, de rákellet jönnöm ez sem működik.
Találkoztam már olyan nagy cégtulajdonosokkal(most nem mondom szándékosan a cégnevet) akiknek 100milliói -milliárdjai vannak és nem kötekedik, tetszik neki, és fizet. Nem xart kapott tehát teljesen rendben volt a bútor, de ha vki akart volna akkor beleköthetett volna, mert ugye mindenbe belelehet kötni.
Aztán van az a fajta akinek alig van pénze, lealkudja az árat és mikor odaviszed ugyanazt a színvonalú bútort neki, mint amit fentebb említettem, akkor elkezdi keresni a hibát és gondolom azért mert ha már vmiért kiad x összeget akkor az legyen tuti.

...és mi van azokkal az asztalosokkal akik olcsón dolgoznak és xarul? Azokat vagy nem fizetik ki teljesen, vagy vissza járhatnak javítani ezáltal növekednek a kiadásai és kevesebb marad a zsebébe. Ez egy stagnáló vagy süllyedő "vállakozás".

[ Szerkesztve ]

(#13685) Speciali válasza mdk01 (#13684) üzenetére


Speciali
tag

...és mi van azokkal az asztalosokkal akik olcsón dolgoznak és xarul?

És azokkal mi van, akik szarul és drágán dolgoznak? :)

Vasárnap fejeztem be egy elég nagy és drága munkát, tiszta lamináltlapból. Először egy komplett árat adtam, ahogy szoktam, de mivel elég horror magas ár jött ki, a megrendelő részletes árat kért, hogy mi mennyi.
És hát kiderült, nem az én munkadíjam volt sajnos a sok...Régebben egy ekkora munkán nagyot lehetett szakítani, ma meg azt mondom, ha nagy munka van, akkor az azért nem jó, ha kis munka, akkor meg azért nem.
De nem panaszkodni akarok, nem szeretem a siránkozást, Tudomásul veszem, hogy nem lehet annyit kérni, mint 10 éve. De egy normális szint alá nem fogok menni, az a megrendelőnek sem lenne érdeke, mert normális motiváció nélkül szerintem senki nem fog normális munkát végezni.

Azt sosem értettem, ha valaki az árait a megrendelő anyagi (vélt vagy valós) anyagi lehetőségeihez igazítja. Szerintem ez nem korrekt hozzáállás, és ez is okozza a tehetősebb emberek szarrágóskodását, mert azt hiszik részben joggal, hogy át akarják őket vágni.
Vannak ilyen és olyan emberek is, nem a pénz teszi.
A legjobban azt utálom, amikor azt mondják, olcsó legyen, és nem kell minőségi anyag, esetleg még az anyagot is adnák. A legextrémebb az volt, amikor egy teraszt kellett volna beépítenem, és azt mondta a tulaj, hogy van anyaga. Mondom mutassa!
Erre a pincében lévő dohos, mindenféle formájú méretű, alakú és keresztmetszetű oszlopokra mutatott, és a hab a tortán, volt egy budi, amit le akart bontani, annak az anyagából kellett volna csodát művelni. :DDD
Csak annyit mondtam neki, anyámnak se csinálnék ezekből semmit. A bácsi megsértődött, láttam rajta, nem érti mi van.

[ Szerkesztve ]

(#13686) Márton111 válasza Speciali (#13685) üzenetére


Márton111
aktív tag

Aki beleköt a jól ,és előre megbeszélt, a megrendelő igénye szerint elkészített (e- kettő nem mindig fedi egymást :) )munkába annak az belülről jön.Indoka meg egyszerű le akar húzni vagy anyagilag, vagy lelkileg , hogy megtaposhasson.(ez még az anyagi lehúzásnál is fontosabb, ha pl .:nem vagy szimpatikus neki)

[ Szerkesztve ]

(#13687) mdk01 válasza Speciali (#13685) üzenetére


mdk01
addikt

És azokkal mi van, akik szarul és drágán dolgoznak?

Ők élnek meg legjobban ebből a szakmából és sajnos azért mert kevés ahhoz egy emberélet hogy elfogyjanak azok az emberek akiket utolhetne a hírük. Ezeket az embereket csak szakmán belül éri utol a hírük ott meg mindegy, mert asztalos nem rendel asztalostól.
És megint oda jutottunk, hogy a lelkiismeretlen, gázoló emberek élnek a legjobban, legyen az bármilyen "szakma".

[ Szerkesztve ]

(#13688) Márton111 válasza mdk01 (#13687) üzenetére


Márton111
aktív tag

Pontosan erre gondoltam, csak nem akartam megírni, hogy aki olcsón és hitványul dolgozik az 1. lenyomja az árakat,olyan szintre, ahol már tisztességes kivitelezés nem lehetséges 2 lerabolja a piacot a tisztességesen dolgozó szakemberek elől, mert elviszi a munkát ...
Aki drágán ,és rosszul dolgozik, az úgyis kihullik (sztem).

[ Szerkesztve ]

(#13689) jimy_l válasza mdk01 (#13687) üzenetére


jimy_l
tag

Nekem van egy csomó asztalos kuncsaftom. ;)

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#13690) thyeby válasza jimy_l (#13689) üzenetére


thyeby
őstag

Szerénységem éppen árat vár...

Azt gondoltam, hú, de jó, berendeztetem Veled első körben az előszobát is egy füst alatt, de a feleségem meghátrált. Később szerintem bele fog ő menni ebbe a dologba, mert nagyon jól tudja, hogy sose lesz időm ilyesmire.

Több fa van, mint asztalos!

(#13691) Speciali


Speciali
tag

nem irigylem azt,aki szarul de legalább drágán is dolgozik.Mindenki maga választ. Én nem ezt választottam. Nem azért,mert én egy hu de faxa fickó vagyok, hanem mert inkább vállalom a lelkiismeretes munkát, és az azzal járó következményeket, mint a bujkálast,a bíróság,rendőrség és verőemberek zaklatásait.Na meg nem szeretek senkit átverni,egyszerűen nem esik jól,sőt nagyon rosszul. Ami nekem jár,azért a végsőkig is elmegyek,de ami nem az enyém,az nem kell.

(#13692) Márton111 válasza Márton111 (#13363) üzenetére


Márton111
aktív tag

Kerestem gondos új gazdit, a black&decker marónak, tegnap már ott aludt .
Nekem a bosch multifunkciós is jó :U ;)

[ Szerkesztve ]

(#13693) shaft72 válasza Winner_hun (#13632) üzenetére


shaft72
tag

Senki nem dicsérte meg a munkádat, ezért megteszem én: ez már Transformers-es Álcák kategória :D A kutya nem mondaná meg, hogy nem így épült eredetileg... :R

(#13694) Márton111 válasza shaft72 (#13693) üzenetére


Márton111
aktív tag

Winner hun műve, szép lett :) .

[ Szerkesztve ]

(#13695) Speciali válasza Márton111 (#13692) üzenetére


Speciali
tag

Tente baba, tente.

(#13696) bbchris válasza thomgrande (#13660) üzenetére


bbchris
senior tag

Na az ilyen eljárás felejtős . Ezzel mindent lehet csinálni csak nem jót :N Rendesen el kell vinni éleztetni ahol palástköszörűvel frankó élet lehet neki köszörülni . Nem egy eget verő összeg a cserekés , inkább mint szívni ilyen hülyeségekkel . AKinek ilyenre van ideje annak nincs munkája elég . Ha jól meg van élezve akkor sokáig kitart és tiszta sima felületet lehet vele gyalulni :)

[ Szerkesztve ]

(#13697) Márton111 válasza bbchris (#13696) üzenetére


Márton111
aktív tag

Ez kb annyit tudhat, mint amikor az abrichter már csak kapálgatta a tölgyfát, az öreg szakik (a tarthatatlan helyzet révén) nekiálltak lefenni, a gépben levő kést petróleumosan , finom, csepp alakú fenőkövekkel, sok idő elment vele , dehát nem síkköszörű volt, úgyhogy a hatása igen rövidtávú volt csak , igen hamar életlen lett megint .
Én is a profi élezőkre savazok ;) , mert ha elszúrja valaki, vagy ami ugyanaz ,túl sokat vesz le a drága lap , vagy kés további párezer Ft-al többet veszít az értékéből ( egy élezés amúgy is a lap értékéből 2000Ft-ot amortizál (10.000-es lap 5x élezhető max, aztán kuka)

[ Szerkesztve ]

(#13698) bbchris válasza Márton111 (#13697) üzenetére


bbchris
senior tag

Pontosan , a végén többe kerül a leves mint a hús . Egy csomó idő elmegy a semmire . De ez hagyján de volt aki szalagcsiszolóval tuningolta újra a gyalukést :Y . Mondanom sem kell hogyan nézett utána ki a kés :DDD . De volt olyan is aki a vidialapkás fűrészlapot köszörűkövön próbálta élezni :W . Meg is lett a hatás egy csomó csipkézett fog arról nem is beszélve hogy drágább lett neki az élezés sőt ugye többet is kellett leszedni a belőle hogy újra használható legyen . Amúgy tényleg minden élezés amortizál minden szerszámon , dehát még mindig jobb mint újakat venni .

(#13699) stgellert válasza thyeby (#13679) üzenetére


stgellert
aktív tag

Köszönöm neked is, egyelőre még nem próbálkoztam, de írok majd, mi lett az eredmény, persze elsőre más fával próbálkozom:-)

(#13700) thyeby


thyeby
őstag

Itt egy torrent, aki szakirodalomnak híján lenne - vagy két könyvespolcnyi E-Book...

Több fa van, mint asztalos!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.