Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12401) Márton111 válasza mdk01 (#12396) üzenetére


Márton111
aktív tag

Raklapot szétszedni reménytelen, próbáltam kb 100-as berozsdált csavart szegek , nem húzod ki ,csak autóemelővel :U Max ha elvágod vasűrésszel a raklap léceket összekötő vastag lábakat (a szegek miatt), vésővel szétütöd,a maradék lábat, és a szög csonkját úgy kiütöd a deszkából.Akkor is használt anyagot gyalulni nem jó.
Szögestül gyalulni meg késgyilkosság,meg gépgyilkosság.

[ Szerkesztve ]

(#12402) Márton111 válasza rii (#12397) üzenetére


Márton111
aktív tag

Mind jó! :C A 7-es, és 9-es kiváltkép :)

[ Szerkesztve ]

(#12403) Sanyabá válasza rii (#12397) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Haj, ha engem kérdeztek volna volna a raklapokról hogy mire lehet felhasználni,ez a dolog jutott volna legutóljára az eszembe. :D
Akkor ezek szerint ezek használtak? Ezeket akarod bevinni a lakásodba használati bútornak? :F
Az anyagáról meg még nem is beszéltünk. Szinte mindet nyárfából készítik,ami csak erre, és tűzre való (szerintem). Görbül,vetemedik,kajszul, nyers állapotában,és mint tudjuk ezeket mind nyers fából készítik. Ez meg ugye kizárja a felület kezelést.
Ötletnek nem rossz,de használni .........

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#12404) Bubi válasza Soká (#12392) üzenetére


Bubi
csendes tag

Nincs gond, a vita innen indult :

a.) "Ez nem önmetsző csavar,mert az pozdorjára,faforgácslapra van,és hegyes végű (reisser,stb)"

Ezt én (is) úgy értettem, hogy önmetsző csavar (Márton szerint) CSAK pozdorjára van - pedig nem.

Hiszen, miután Márton kioktat, leírja ezt :

b.) "A linkjeidben csak önmetsző csavart láttam, az elsőben fémiparit is ami előfúrt vasba menetet metsz."

Tehát ezt a két idézett kijelentést úgy kell érteni, hogy 'az előfúrt fémbe hajtandó, magának menetet metsző' csavart tilos (hiba) önmetsző csavarnak nevezni mert "az csak pozdorjára van" ?
Vagy mégis van önmetsző csavar fémhez, vagyis az a.) állítás hamis, nekem meg igazam van ?

(#12405) Márton111 válasza Sanyabá (#12403) üzenetére


Márton111
aktív tag

Én még mahagóni raklapot is kaptam ...Pontosabban furnér szállító raklap volt (azon küldték a furnérszállítmányt ,ami azért nem kétfillér) tehát 2m hosszú .(sajnos nem tudtam volna akkor eltárolni).Szóval készül az keményfából , mindenféle fából ,az euraklapokban meg csupa szép egyeneset láttam , nem kajszul az el ,ha már régen kiszáradt ( mivel használt).Régen az akácra mondták bútornak ,alkalmatlan tüzifa.Ma drága anyag, mert kivágták a rengeteg akácot.(és kiváló tulajdonságai vannak )

[ Szerkesztve ]

(#12406) Márton111 válasza Bubi (#12404) üzenetére


Márton111
aktív tag

Jól kiforgattad amit írtam grat.Szó nem igaz belőle.Oda se neki, csak így tovább :) Ne hallgass ,csak magadra .

[ Szerkesztve ]

(#12407) mdk01 válasza Márton111 (#12401) üzenetére


mdk01
addikt

Én ezt jól tudom, azért sem csinálok raklapból "bútort".

(#12408) Márton111 válasza mdk01 (#12407) üzenetére


Márton111
aktív tag

.

[ Szerkesztve ]

(#12409) Soká válasza Bubi (#12404) üzenetére


Soká
senior tag

Jelen esetben számomra nem azon van a hangsúly, hogy ki kezdte, kinek is van igaza, fontosabbnak gondolom, hogy a fogalmak tisztázódjanak.

(#12410) Speciali


Speciali
tag

látom nem csak én szeretem felhasználni, a mások által haszontalan faanyagokat. Most épp egy polcot készítettem régi, majdnem 50 éves lucfenyő deszkákból.Spejz polcok váza volt, tavaly bontottam le, és elraktam az anyagot. Régi, fadobozos rádió polca lesz belőle.
A képeken még nedves az alapozó lakk, de valószínűleg fényes lakk lesz a fedő is, passzolva a szintén kb 50-60 éves rádió stílusához.

kép1

kép2

kép 3

kép4

rádió

Nem csiszoltam meg túlságosan az anyagot. A rotexel csak forgó módban 60 és 80assal mentem végig rajta. A szú lyukakat sem javítottam, meg néhány repedést is benne hagytam. Szerintem varázslatos a színe. Valahogy olyan érzésem van vele, mint amikor egy barátom jóvoltából, 36 éves vörösbort ittam.

[ Szerkesztve ]

(#12411) Márton111 válasza Speciali (#12410) üzenetére


Márton111
aktív tag

Szép, régi darab, története van.Én is szeretek átalakítani ,újrahasznosítani, mégha több munkával jár is,de a gondolkodást megéri, mert pont ezért fogom szeretni ,az így elkészült alkotást.

(#12412) Speciali


Speciali
tag

egy régi széket is megmentettem az enyészettől. A befejezésről lemaradt a kép, de majd pótolom. Bézs festékre került patina, arra meg magasfényű lakk, ami baromi lassan száradt meg, a fizetős melómmal jól be is szoptam vele. Csiszolhattam le az egészet, és a festéket is fújhattam (fújhattam ja :) )) újra.
Soha többé Akzo magasfényű lakkot! Nem csak nem száradt meg 2 nap alatt sem, (egy hét után lett száraz valamennyire), de megfolyt mint a rosseb. Kimentem Herendere, a jó öreg Milesiért, abban még nem csalódtam. Másnap már polírozható volt. Öröm vele dolgozni.

(#12413) szegbutor


szegbutor
újonc

Tissztelt kolégág, segitséget szeretnék kérni csiszolo papir végtelenités hez keresek szak embert.kontakt csiszolomat lecseréltem egy kissebre és a meg lévö papirokat kelene méretre igazitani.

(#12414) Márton111


Márton111
aktív tag

Én eladtam volna a géppel együtt ,elvégre ő is használni fogja.Ez most ,plusz költség lesz.Van ahol készítenek kontakthoz papírokat, keresd meg őket .Szabják át, ragasszák újra.

[ Szerkesztve ]

(#12415) Sanyabá válasza Márton111 (#12405) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Esküdni mertem volna rá hogy ;] van valami különleges raklapod.
Nekem furnérom van mahagóni fából. :D

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#12416) mdk01 válasza Sanyabá (#12415) üzenetére


mdk01
addikt

Nekem meg tűzifám ;]
Nyertem?:DDD

(#12417) mdk01 válasza szegbutor (#12413) üzenetére


mdk01
addikt

Hát nem tudom sztem ez házilag nem igazán fog jól működni főleg egy kontaktra nem.
Nem tudom hol csinálnak ilyet szakszerűen meg azt sem hány darab papírod van, de azt sejtem nincs annyi papírod amiért érdemes lenne szakemberhez vinni.
Én nem tudok segíteni.

(#12418) Armahun válasza mdk01 (#12416) üzenetére


Armahun
addikt

Akkor felvágom én is tűzre ;]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#12419) Márton111 válasza Armahun (#12418) üzenetére


Márton111
aktív tag

Macska rávizellt? :)

(#12420) Márton111 válasza Sanyabá (#12415) üzenetére


Márton111
aktív tag

Csak észrevettem, a beszürkült anyagot vésővel megmetszve,hogy lám ez mahagóni.Nekem adták volna,de akkor még nem tudtam volna hasznosítani.Csak érdekesség,nyilván ahonnan jött ,a mahagóni nem volt drága, (félmilló akkori Ft értékű amerikai tölgyfurnér szállítmány jött rajta, (a furnérkészítő műhelynek 1-2 évig elég volt),aztán előkerült alulról ,az ominózus furnérszállító raklap.

[ Szerkesztve ]

(#12421) Soká válasza szegbutor (#12413) üzenetére


Soká
senior tag

Nem írtad, hogy a glóbusz mely pontján...
Ha nincs jobb ötlet, hívd fel esetleg őket http://www.dunavitex.hu/cegunkrol, kérdezd meg, ők kivel végteleníttetnek? Én régebben csináltattam velük ilyet, és akkor nem helyben csinálták, hanem valaki bedolgozott nekik. Egyébként nem tetszett, mert nem lapolták át a szalagot, hanem hátulról valami kék fóliával ragasztottak, viszont soha nem szakadt el.

(#12422) Márton111


Márton111
aktív tag

Inox kft( példul)csiszolópapír végtelenítés

(#12423) szegbutor válasza Márton111 (#12422) üzenetére


szegbutor
újonc

Tissztelt kolégák a nagy cégeken már tul vagyok,nem akarnak ijesmivel foglalkozni 60db papirt kelene át szabni és végteleniteni.

(#12424) Speciali válasza szegbutor (#12423) üzenetére


Speciali
tag

szerintem halott ügy. De tényleg, miért nem adod el a papírokat, elsősorban annak, aki a gépedet is megvette?

(#12425) thyeby válasza mdk01 (#12416) üzenetére


thyeby
őstag

Émmeg hónapok óta ébenfával tüzelek. :P

Több fa van, mint asztalos!

(#12426) szegbutor válasza Speciali (#12424) üzenetére


szegbutor
újonc

mert én nyárfa csiszolásra használlok P-60as papirt az uj tulaj meg fenyöre használja és oda meg P-100 kel.

(#12427) Armahun válasza Márton111 (#12419) üzenetére


Armahun
addikt

Lehet, én is néztem, hogy minden léc között van egy folt.
Szerencsére csak felületi.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#12428) rii


rii
nagyúr

sziasztok!

vettem natúr fát :)

micsinájjak' vele most?

csak lakk vagy pác kéne ... de hogyan jutok el addig h pácolhatom?

így ahogy van, ebben a természetes formájában szeretném használni, gyalulni nem kell

1 2 3

hogyan kell letisztani? finomabb drótkefe majd smirdli-papírral?

előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#12429) Márton111 válasza thyeby (#12425) üzenetére


Márton111
aktív tag

A dal úgy szól :„Jó bort iszom, diófával tüzelek” :)De egy igazi úr, az gázzal tüzel ,én zsíroskenyér fűtésű eszközzel ;) No, jut bele csirkecomb is.

[ Szerkesztve ]

(#12430) Márton111 válasza rii (#12428) üzenetére


Márton111
aktív tag

Ha nem gyalulod,akkor amit a raklapok csiszolásáról írtam neked változtatás nélkül alkalmazhatod eme pallókra is.
Egyet azért nézz meg a szélében a kéreg közelében nincs-e farontó rovarra utaló lyuk vagy gombostűfejnyi lyuk,ami kopogóbogárra utal.Ugyanis ,ha lyuk van, akkor a bogarak benn, élnek,és tovább szaporodnak,és rágnak ,meg ki is terjeszkednek a lakásba idővel ,ezért érdemes addig faragni, csiszolni a fát (pl flexxel) amíg lyukmentes lesz.Erről is írtam korábban, a fórumon)

[ Szerkesztve ]

(#12431) rii válasza Márton111 (#12430) üzenetére


rii
nagyúr

a bogarakat nem öli meg a lakkozás? )-: elfogy a levegő ... gondoltam én .. vagy vegyszeres megoldás?

visszaolvasok majd .. köszönöm!!!!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#12432) Márton111 válasza rii (#12431) üzenetére


Márton111
aktív tag

Nem hatja meg őket a lakk, a vegyszeres áztatás se megy nagyon mélyre.De a bogár ,az igen. :) Ha a szárítót túlélték ,akkor tiszteld őket. :)

[ Szerkesztve ]

(#12433) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Sziasztok!

Barkács célra keresek felsőmarót, ebben szeretnék segítséget. Mondjuk heti pár óra legalább, laminált és natúr forgácslaphoz.

Elsőként néztem kék Einhell-t, 10 ezer Ft.

Aztán Extol-t, 17 ezer. Hozzá Extol keményfémlapkás kés, 5400.

Vagy Ferm, 24 ezer. Ehhez pedig jár pár kés, de nem tudom, milyen használati értéket képvisel. Árban ott vagyok, mint az Extol párossal.

Szóval minél olcsóbban szeretném megúszni, max a Ferm ára, ha lehet. De ha ennyi pénzért mind hulladék, akkor inkább megveszem a 7 ezer forintos szemetet, és örülök, míg forog. (Bár ahogy kivettem a szavaitokból, azért ezek jobbak.)
A késekkel sem igazán vagyok tisztában, mennyire használható vagy sem ez a kategória, illetve egyáltalán mire lenne szükségem. (Elvileg tanultam esztergakést köszörülni, de ez nyilván más, főleg, hogy kettő van belőle, így ezt csak végső esetben.)
Most azt mondom, hangszórónak lukat kivágni, kosárnak (ami lehet, szögletes) süllyeszteni, doboz oldalát letörni 45 fokban, vagy gömbölyíteni. De ki tudja, mire kellhet még..

Szóval ha valaki kicsit felhomályosítana, megköszönném!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12434) thyeby válasza szaszlaci (#12433) üzenetére


thyeby
őstag

Én az Extool-ra szavaznék, bár még soha nem használtam. (Erre a kérdésre már olyan sokadszor kellene megírnom a blekenddekker sztorimat, hogy lassan megtanulom fejből, mely hsz-ekben magasztaltam ezt a típust. Magamnak mindenképpen azt venném, de én ipari léptékben nyúzom, nem hetente néhány órára. Erről beszélek - mondjuk ez a leárazás jó nagy smafu. Jómagam 20-ért vettem több db-ot is, és 25-ért itt a sarki kisboltban is van.)

Tudnod kell, hogy a laminált lap marható HSS késsel, de az az anyag köztudottan egy késgyilkos. No nem olyan kis léptékű munkánál, mint amit jeleztél.
Azt is tudnod kell, hogy ha egy késhez hozzápiszkálsz a köszörűddel az esztergakés élező tudásoddal, akkor azt a kést már lökheted is a kukába. Vidd el élezőműhelybe, ott egy két ezresért többmilliós profi köszörűvel megélezik neked. Megéri.
Egy igazán profi kés egyetlen darab, (nem készlet!) 10 ezer forintnál kezdődik, és kúszik fel akár hatvanezerig az ára. Annak garantáltan jó a geometriája, jó minőségű, sokszor élezhető vidia van rajta. Ám neked szerintem elég egy extool (vigyázat, nem protool!) készlet. Vettem én egy extol kb 30 db-os késkészletet kb 15 ezer pénzért évekkel ezelőtt. Vannak benne félresikerült darabok is, és van jópár olyan is, amit rendszeresen használok nagy munkákhoz. Összességében jól használható az egész készlet barkács célra. Lehet, hogy picit üt némelyik, de annak akkor van jelentősége, ha folyamatosan több órán át marni akarsz vele. Akkor szétrázza az agyadat, de negyed óráig észre sem veszed, hogy egyáltalán üt.

Csülkeidre vigyázz! Pici darabokat nem marunk, a nagyobbakat pedig határozott, biztos kézzel alakítjuk. Mint a flex-el a vasat.

Első felsőmaróim közt én is vettem néhány ilyen párezer forintos tecsógazdaságosat. No, arról lebeszélnélek - nem egy géppel nem tudtam fél óránál tovább dolgozni.

Több fa van, mint asztalos!

(#12435) rii válasza Márton111 (#12432) üzenetére


rii
nagyúr

azt had' kérdezzem már még meg, hogy a kinti 5 fok elegendő a lakkozáshoz-pácoláshoz-festézhez?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#12436) szaszlaci válasza thyeby (#12434) üzenetére


szaszlaci
addikt

Köszi a választ!
Igen, a B&D-t olvastam, hogy ajánlottad párszor, megnézem üzletben, hátha belebotlok valami jó árba.

A Protool kést miért említetted, van valami átverés, hogy mondjuk másnak csomagolják, esetleg Extool-nak?

A másik, Ferm gép nem ajánlott (annyira), vagy csak nem ismert? Azért kérdem, mert nekem ami feltűnt két fénykép alapján, hogy fém mélységszabályozó és 20x igényesebb manual.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12437) mdk01 válasza szaszlaci (#12436) üzenetére


mdk01
addikt

A Ferm a barkácskategóriában jónak számít a többihez képest. Ha az szimpatikus sztem az sem lehet rossza választás. Egy márkán belül lehet egy adott gép rossz széria, de a Ferm a többihez jó gépeket rak össze ebben a kategóriában.

(#12438) mdk01 válasza rii (#12435) üzenetére


mdk01
addikt

Pácoláshoz még talán, de a lakk térhálósodásához kevés lesz.
Én már fújtam úgy télen minuszba, hogy kint gyorsan megfújtam és be a műhelybe a 20fokba. Viszont itt is gyorsnak kell lenni, minden másodperc számít.

[ Szerkesztve ]

(#12439) Márton111 válasza rii (#12435) üzenetére


Márton111
aktív tag

A legtöbb lakk, és festék ezt keveselli.Rájuk van írva 10-12 fok.alatt és nagy relatív páratartalom esetén (esős idő)nem lesz jó.

(#12440) Speciali válasza rii (#12435) üzenetére


Speciali
tag

Nekem semmi bajom a hidegben lakkozással, legfeljebb annyi, hogy fázom. Nálam sincs lakkozáskor több, mint 5-6 fok. Mindig megszárad rendesen, csak persze kicsit lassabban, de legalább nem kell a drágább lassító higítót használni.
Függőleges felületet sem folyik meg, még ilyen hidegben sem, persze itt többször rá kell menni. Tehát a hőmérsékletből nincs gond, viszont azt írtad, kinti 5 fok. Ez azt jelenti, hogy kint akarsz lakkozni? Azt viszont nem javaslom, a kinti pára miatt.
Milesi lakkot használom, azzal van jó tapasztalatom, hidegben is. Egyéb lakkal már nem feltétlenül. Ha függőleges felületet is kell fújnod, akkor javaslom a tixtrop Milesi lakkokat.

[ Szerkesztve ]

(#12441) mdk01 válasza Speciali (#12440) üzenetére


mdk01
addikt

Milesi-nél van olyan adalék is amivel párás időbe is tudsz lakkozni.
...csak érdekesség képen mondom.

(#12442) rii


rii
nagyúr

köszönöm

vagy az erkélyen, vagy a cég garázsában, vagy a lakásban tudnék lakkozni, vagy a lakóház padlásán.

gondolom lakásba ez kva büdös
cég garázsába el tudom még vinni
megnézem padláson hány fok van

csak spay-es lakk van?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#12443) mdk01 válasza rii (#12442) üzenetére


mdk01
addikt

Lehet szépen lakkozni ecsettel is, de még szebben lehet hengerrel ha a felület engedi, illetve ha a lakk szépen terül.

Van vizesbázisú lakk is ami nem büdös, de drágább.
Meg állítólag az oldószeres lakkok jobban bírják idővel.

[ Szerkesztve ]

(#12444) thyeby válasza szaszlaci (#12436) üzenetére


thyeby
őstag

"A Protool kést miért említetted,"

Mert elbutultam. Jót akartam írni, és egy nagy butaság lett belőle. Siettemben Protoolnak írtam az Expert-et. (A Protool egy nagyon jó márka, a Festo egyik ága. De ilyen néven nem is létezik marókés.) Hanem van az Extool, és az Expert. Ezeket egy cég gyártja, nagyon könnyen összekeverhetőek, mert túl azon, hogy hasonló néven dobják piacra, ugyanaz a készlet ugyanabban az alu kofferban. Azt gyanítom, hogy úgy van ez felcímkézve, hogy amit a MEO kanyar nélkül átengedett, az megy az Extool dobozba, ami pedig valahol hibás, pontatlan, az megy az Expert csomagolásba, és mehet az OBI-ba, meg a Praktikerbe. Mondjuk 16 ezer pénz egy 30 db-os Extool készlet, akkor ugyanez Expert néven 12. Néha szemmel látható hibák vannak utóbbin.
Valahol valamikor olvastam, hogy az Extool az Expert prémium kategóriája - már ebben a szegmensben. Azért ez korántsem azt jelenti, hogy prémium gépekről van szó, de egy barkácsoló határozottan érezheti, hogy nna, ez tényleg prémium, mert használom tíz éve, és még sose romlott el. Jómagam a zöld Bosch gépekkel sorolom egy minőségi kategóriába, amik már messze nem egyszer (néha egyszer sem) használatos tecsógazdaságosak, hanem kifejezetten bírják a barkácsolók igényeit. Nem mentesek fapados megoldásoktól, de megvan bennük az anyag, ha nem is precíziósak, de pontosak. Még nem gumikábellal vannak szerelve, de nem valószínű, hogy még a vásárlás napján vissza kell ballagni velük a boltba kontakthiba miatt.

És igen, ahogyan Balázs is írta, a Ferm egy jól összerakott márka - megfizethető áron. Nekem amim van tőlük, még nem panaszkodtam rájuk. No, nem is magasztalom őket, mint a Festo néhány gépjét, vagy a DeWalt jobb gérvágóit.

Több fa van, mint asztalos!

(#12445) Speciali válasza mdk01 (#12441) üzenetére


Speciali
tag

Igen, ismerem, vagyis tudom hogy létezik, de szükségem még nem volt rá. De ez szerintem nem azt jelenti, hogy a kinti párában, a nedves anyagra lehet vele dolgozni, hanem beltéren, és ha jól emlékszem, a magasfénynél van ennek jelentősége.

(#12446) mdk01 válasza Speciali (#12445) üzenetére


mdk01
addikt

Egy ismerősömnek volt rá szüksége mert egyszer kint kellett fújnia télen a párában.

(#12447) Winner_hun válasza Speciali (#12440) üzenetére


Winner_hun
félisten

2k-s lakk?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12448) Speciali válasza Winner_hun (#12447) üzenetére


Speciali
tag

Igen 2 k-s. Mást nem nagyon használok.

(#12449) Speciali válasza mdk01 (#12446) üzenetére


Speciali
tag

akkor ez lehet mégsem az, amire én gondoltam. Kíváncsi lennék rá, mi lehet az az adalék, amivel párában lehet lakkozni. Amire én gondoltam, amikor a pára hatására opálos lesz a lakkozás, ezt gátolja az az adalék, vagy edző, nem is tudom.

(#12450) mdk01 válasza Speciali (#12449) üzenetére


mdk01
addikt

Hát ez arra való, mert ő is mikor megfújta először kint beopálosodott és akkor rendelte ezt az adalékot hogy a pára hatására ne opálosodjon be a lakk.
Mondjuk azért ez rii esetében meg nagyon sok asztalos esetében nem játszik mert nagyon jó melónak kell ahhoz lenni, hogy megérje ilyen és hasonló adalékokkal játszani, de azért megemlítettem hogy tudjon róla az aki még nem hallott róla, hogy ilyen is van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.