Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13501) Márton111 válasza jimy_l (#13500) üzenetére


Márton111
aktív tag

3 féle megvilágítással :)

A körte tartósságáról : én egy ágcsonkkal bíró körtefa törzs darabból készítettem fakalapácsot amivel (kedvenc témátok :D ) a fahasítás közben akáctuskóba szorult fejszefokot ütöttem, meg cölöpöt leverni kerítéskarónak, stb és nem hasadt szét, ma is megvan. (Soká kedvenc emblémájához hasonlatos egyszerű jószág :) )
Egyébként a faszobrászok kedvelt alapanyaga homogén, ezért jól faragható,és nem repedezik.

(#13502) Bubi válasza jimy_l (#13500) üzenetére


Bubi
csendes tag

A körte sokkal puhább mint az akác (most vágtam).

(#13503) thyeby válasza jimy_l (#13497) üzenetére


thyeby
őstag

"Mennyire hajlamos a sötétedésre, az évek folyamán?"

A fenyő sokkal hajlamosabb a sötétedésre. És kontúrosabban, karakteresebben sötétedik.
Nyugi, jó lesz!
A lakkozáshoz ennyit:
Bizonyára magad is tudod, hogy a lakk azonnal sötétít (többet-kevesebbet). Azonban, ha nitro lakkot kensz alapozó gyanánt, világos marad, mint a gyúródeszka, s utána bármilyen lakkréteggel rámehetsz.
(A nitro szagától alaposan be lehet rúgni, az elég kemény drog.)

Több fa van, mint asztalos!

(#13504) thyeby válasza jimy_l (#13500) üzenetére


thyeby
őstag

Körtét ne! (Bár számomra az a legszebb színű hazai fafaj.) Fehérbükk bjutifúlvanderfúl, akác veriveritartós.

Több fa van, mint asztalos!

(#13505) Armahun válasza jimy_l (#13497) üzenetére


Armahun
addikt

Akácnál számolj arra, hogy ugyan az a lakk sokkal fényesebb felületet ad mint bükkön vagy tölgyön.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#13506) jimy_l


jimy_l
tag

Köszönöm a válaszokat! :R
Ezt a nitrosat ezt ismerem.
Valami világos trópusi fa is szóba jöhet, aszonták péz nem számít!
Jelenleg juhar (?), és körte (?) színű bútoraik vannak bútorlapból. De az egészet le kéne cserélni fára. ;)

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#13507) thyeby válasza jimy_l (#13506) üzenetére


thyeby
őstag

Akkor én bizonyára sokára kerülök sorra. :(((

Több fa van, mint asztalos!

(#13508) Márton111 válasza jimy_l (#13506) üzenetére


Márton111
aktív tag

Ime egy trópusi fa :) :
Az akácfa a pillangósvirágúak (Fabaceae)
Robinia Pseudoacacia családjába tartozik.
Az akácfák különböző fajtái Észak-Amerikától
a trópusokon és a szubtrópusi területeken át
Ausztráliáig megtalálhatók.

[ Szerkesztve ]

(#13509) Márton111


Márton111
aktív tag

13508Hsz folytatása :)
Van tovább is ,olyan szép, hogy beteszem ide :)
Szeretik a kavicsos, homokos, sőt futóhomokos tájakat.
Magasságuk eléri a 15-20 métert is. Élettartamuk elérheti a 100
esztendőt is. Virágaik fürtökben találhatók, fehér
vagy vöröses színűek. Az akácfa gazdasági jelentősége nagy.
Értékes szerszámfa, tüzelőanyag.
Virágából a méhek kitűnő mézet gyűjtenek.
A bibliai akácról (héberül: sittá; sittimfa
a Károli fordításban) olvashatunk az Ézsaiás
könyve 41,19-ben: „A pusztában cédrust növesztek
meg akácot…” nem azonos a nálunk elterjedt
fehérakáccal. A Bibliában zömmel az Afrikában
elterjedt akácia fajokról van szó (Acacia arabica,
vagy Acacia nilotica), amely nemzetséghez kb.
800 fa és cserje tartozik. Törzsük vékony, levelük
jellegzetes szárnyasan összetett, és kemény tüskéik
vannak. Virágaik aprók és illatosak.
Az Ószövetség idején a szövetségláda és a
szent sátor készítéséhez akáciát használtak
;) mivel
nagyon tartós volt és erős illata miatt a rovarok
elkerülték. Az Úr ezt mondta Mózesnek: „Készítsenek egy
két és fél könyök hosszú,másfél könyök széles és
másfél könyök magas ládát akácfából!
Vond be színarannyal, kívül-belül vond be, és készíts
rá körös-körül aranyszegélyt!” (2Móz 25,10-11)
2007. évi 1. szám
„Készíttess oltárt akácfából, öt könyök hosszúra és
öt könyök szélesre: négyzet alakú legyen az oltár, a
magassága pedig legyen három könyök” (2Móz 27,1).
Azért is akácból ill. akáciából kellett készíteni,
mert a pusztában ez volt az egyetlen használható
fa. Könnyű volt, nyersen is könnyen megmunkálható,
kidolgozva pedig finom erezetű. Kissé sárgás
színe idővel megsötétedett.
Ez a fa Palesztinában szintén elterjedt, amit
a sittá-ból képzett helynevek is tanúsítanak:
„Amikor Izráel Sittimben tartózkodott, elkezdett a
nép paráználkodni Móáb leányaival , mert ezek meghívták
a népet isteneik áldozatára” (4Móz 25,1-2).

[ Szerkesztve ]

(#13510) jimy_l válasza thyeby (#13507) üzenetére


jimy_l
tag

Hamarabb mint gondolnád! ;)

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#13511) Márton111 válasza jimy_l (#13506) üzenetére


Márton111
aktív tag

A trópusi fa attól drágább, hogy messziről szállítják ide, nem attól hogy a hazai fafajoknál kiválóbb...

(#13512) szaszlaci válasza Márton111 (#13495) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ezek szerint kifejezetten jól jártam, hogy be volt száradva a kontaktragasztó, messze volt a bolt, nem kaptam blokkot, és a gyár csak személyesen cserél, ami szintén messze van. Különben azzal csináltam volna, így pedig szerencsére kénytelen voltam faragasztóval, ami abszolút hibátlanra sikerült. (->Következő hozzászólás.)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13513) Márton111 válasza szaszlaci (#13512) üzenetére


Márton111
aktív tag

Nézd mindennek a jó oldalát ;)

(#13514) szaszlaci válasza mdk01 (#13496) üzenetére


szaszlaci
addikt

Köszönöm szépen a részletes választ, pontosan úgy van, ahogy leírtad!
Korábban két hibát követtem el:
Bekentem a furnért.
Egy 8-as járólappal szorítottam le. Tudom, szarvashiba, de valahogy nem is gondoltam, hogy kevés lehet, 15 centinként rászorítva. Hát az volt.

Csak a doboz bekenve hengerrel, furnér rátéve, 19-es laminált forgáccsal leszorít.
Eredmény: hibátlan! Sem pár óra múlva, sem másnap nincs se púp, se repedés, se "suhogó hangja".
Megcsináltam két ilyen 20x110-es lapot, gyönyörű szépen rajta van.
(Természetesen a vizes próbát állja, bár azon az eleinte kicsit púpos furnérok is átmentek.)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13515) mdk01 válasza szaszlaci (#13514) üzenetére


mdk01
addikt

Na faxa, akkor jöhet a következő megoldandó probléma.:)

(#13516) Speciali válasza Márton111 (#13511) üzenetére


Speciali
tag

a trópusokról ideérkező munkaerőre ez nem érvényes, pedig ők is sokat utaznak. Mármint hogy drágábbak lennének. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13517) jimy_l válasza Speciali (#13516) üzenetére


jimy_l
tag

Ja, brazil gépsor! :W

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#13518) wrox válasza Speciali (#13516) üzenetére


wrox
senior tag

Az a baj, hogy azok már nem a trópusokról jönnek. :)

(#13519) thyeby válasza szaszlaci (#13514) üzenetére


thyeby
őstag

Érik a gyümölcs!
Ebben a szakaszban már kezdesz otthon lenni.
Bíztató, hogy ki fogsz emelkedni az átlagból, mert nem léptél túl, hogy jó lesz az úgy. És hidd el, a kitartás meghozza gyümölcsét.
Egyébként engedj meg egy idevágó gondolatomat:
Amikor kezdtem a vállalkozásomat, hogy biztosabb legyen a biznisz, minden boltomnak felajánlottam a garanciát, és visszavásárlási kötelezettséget vállaltam még arra az esetre is, ha nem menne a portékám. Volt is itthon ajtócsapkodás belőle, a párom sikítófrászt kapott, amikor ilyet hallott tőlem eladás közben. Hogy hol nyertem én ezen, annak most csak azt az aspektusát taglalom, hogy így így visszakerültek a kezembe minden további káros következmény nélkül a hibás termékek. Ennek a legfőbb hozadéka, hogy hitelesen bíztathatom a boltjaimat felárra a minőségért: Körülbelül tizenötezer darabos eladás mellett pontosan négy esetben került vissza hozzám hibás, vagy sérült játékom. Pénzembe nem került, hiszen mindegy, hogy 15.000, vagy 15004 darab játékot kellett gyártanom. (Mondjuk a saját MEO-m igen szőrszálhasogatóan szigorú - most éppen 2.500 lepkeszárnyból kidobáltam kb 60 db-ot olyan apró hibák miatt, ami a konkurenciámnak még simán belefér.)
Írtam mindezt azért is, hogy nem kell berosálnod attól, hogy a vevőid meglincselnek, ha így teszel magad is. Jobb, ha tudsz a terméked későbbi életéről. Ha évek múlva visszakerül hozzád újrafurnérozásra néhány láda, az nem rontani, hanem minden tekintetben emelni fog az ázsiódon, a tudásodat pedig szaporítja.

Több fa van, mint asztalos!

(#13520) szaszlaci válasza mdk01 (#13515) üzenetére


szaszlaci
addikt

:R
Lenne is egy gyors kérdésem, ha szabad. Illesztésnél csak odateszem, figyelek, hogy ne csússzon el és próbálok nem mindent összeragasztózni?

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13521) szaszlaci válasza thyeby (#13519) üzenetére


szaszlaci
addikt

Köszönöm a bíztatást!
Mindenképpen szeretnék kiemelkedni, külsőben és tartósságban egy jó terméket készíteni. Ami a hangi részt illeti, azzal nincs gond, lévén nálam nem fél nap alatt tervezett dolgok vannak, szemtelen haszonnal. (Van ám ilyen, nem is egy. Sőt..) Tehát ettől nem félek, a gond az asztalos résszel van: nincs sok éves tapasztalatom tartósságot illetően.

Hát igen, a garancia az kényes kérdés. Szívesen írnám, hogy 5 – 10 év, na de 10 év, hát az 2022. Meg az se lehet, hogy kilépett vele a kapun, és onnantól nem ismerem. Úgyhogy ezt bizony alaposan ki kell még gondolni.
Nyilván nem arról van itt szó, hogy 8 év múlva visszahozzák, hogy elvált egy forrasztás (nem fog, csak a példa miatt), természetesen megcsinálom.
Hanem inkább valami olyanra gondoltam, hogy szavatosságot vállalok rá, és hiba esetén lényegében anyagköltségi áron javítok, sok ideig.
(Leégette a hangszórót? Kicserélem, kicsit igazítok a váltón, fél óra munka. Aki nem ért hozzá, annak viszont fél év, mire megtanulja.)

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13522) Márton111 válasza szaszlaci (#13521) üzenetére


Márton111
aktív tag

Ha leég, komplett hangszórót cserélsz , vagy a tekercselt papírtölcsért cseréled ki?

(#13523) szaszlaci válasza Márton111 (#13522) üzenetére


szaszlaci
addikt

A komplett szórót. Meg ha nincs a dobozpárjában levőhöz hasonló (úgy értem a gyárban valóban egyformára sikerült), akkor mindkettőben csere.
Utána átvitel mérés, és ha nem egyforma, akkor még a váltón is illik egy kicsit igazítani.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13524) Soká válasza szaszlaci (#13523) üzenetére


Soká
senior tag

Csak felületesen olvastam az előzőeket, de a repedés láthatatlanságával kapcsolatban csak annyit, hogy nagyon számít a levegő páratartalma. Talán laikusként az ember azt mondaná, hogy télen minden nedves és, hogy magas a páratartalom, valójában a lakásokban a fűtés miatt ilyenkor a legnagyobb a szárazság. Nálam a svédpadló (egzóta) mutatja tökéletesen a pillanatnyi helyzetet: ahol nyáron 0 a rés, ilyenkor mm fölött is képes hézag mutatkozni!! Szóval 90mm-en 1mm!
Elképzelhető, hogy nálad is hasonló a helyzet, más viszonyok uralkodnak ott, ahol ragasztasz és más ahová a doboz kerül.
Én éppen az idén jutottam el arra az elhatározásra, hogy beszerzek a lakásba valami párásítót, mert sem nekünk, sem a lakásban lévő fának (parketta, hangszerek, bútorok) nem tesz jót a mostani 15%-os páratartalom. És mintha az egzótákat még jobban megviselné a páratartalom hiánya, mint a hazai fajokat (ez csak megérzés).

(#13525) thyeby válasza Soká (#13524) üzenetére


thyeby
őstag

"És mintha az egzótákat még jobban megviselné a páratartalom hiánya, mint a hazai fajokat (ez csak megérzés)."

Úgy vélem, inkább kemény kontra puhafa a találóbb határvonal, mint egzóta vs hazai fa. A keményfa jobban is dagad, és brutálisabban is. Szerintem minél sűrűbb rostú egy fa, annál inkább havazik.

Ha tíz centin csak egy mm-t dagad a fád, az szépen belefér. Tud az dagadni 10%-ot is.

Nem az a lényeg, hogy hol volt ragasztva, s onnan hova került, hanem inkább az, hogy hol volt tárolva, és onnan hova került. Habár a vékony furnér azonnal reagál, lehet, hogy mégis igazad van.

Több fa van, mint asztalos!

(#13526) thyeby válasza szaszlaci (#13521) üzenetére


thyeby
őstag

"Hanem inkább valami olyanra gondoltam, hogy szavatosságot vállalok rá, és hiba esetén lényegében anyagköltségi áron javítok, sok ideig."

Szerintem kár ezt az anyagköltséget beletenni. Ha hibáztál, fizesd meg. És ebből tanul leghatékonyabban az ember. Úgy gondolom, hogy a zembereknek vonzó a hosszú garancia. Akkor is, ha az minden esetben bőséggel bele van kalkulálva az árba.

Engedj meg egy marketinges alappéldát a garancia körül:
Egy kereskedő egyebek között öngyújtókat is árult. (Akkor még nem volt így elárasztva a világ olcsó öngyújtóval, hanem értéket képviselt.) Teljesen egy és ugyanazon öngyújtót egymás mellé két kosárba tett ki. Az egyik kosárban levő gyújtók darabonkénti ára egy dollár volt, a másik kosárban pedig két dollár. Kérdezték a vevők, hogy miért?
- Mert azokra egy év garanciát vállalok. - Gondolta a kereskedő, ha visszahozzák a hibásat, ad helyette egy újat, már csak nem fog minden második gyújtó elromlani? Az eredmény a következő volt:
A drága gyújtó jobban fogyott, ráadásul nem hozták vissza reklamálva. Az emberek nem foglalkoztak vele, ha elromlott. Betudták annak, hogy rossz, és hiába a garancia, nem bajoltak vele, eldobták.

Tavaly ősszel küszöböket készítettem egy kedves ismerősömnek. Egy centi vastag bükkfából - így kérte. Azt mondtam, hogy élethosszig tartó garanciát vállalok rá, kivétel, ha halálosan összevesznénk. Kis vékony sz@r bükk, ez a faj ráadásul hajlamos a repedésre. De nem féltem kimondani a garanciát.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#13527) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok!

Adott egy kovácsoltvas asztal, rajta üveg lappal. Mivel érdemes ezt lefixálnom?

Gyanítom létezik speckó ragasztó, vagy esetleg a fal felőli oldalakon fúrassam át, s csavarral fogassam meg?

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#13528) mdk01 válasza szaszlaci (#13520) üzenetére


mdk01
addikt

Milyen illesztésre gondolsz?

(#13529) mdk01


mdk01
addikt

A légszárazságról annyit hogy csináltam én kicsit több mint 1éve egy sarokbútort tömör borovifenyőből toló- és nyílóajtókkal.
Szólt a tulaj hogy megvetemedett egy tolóajtó nézzem meg és próbáljam megcsinálni. Az ajtó tényleg megvetemedett de nem is ez a lényeg hanem felnéztem a felső nyílóajtókra és az ajtók közötti rés 10-11mm(!) volt az anno beállított 3-4 helyett. Mondom mi a xar mi történt itt. Megkérdeztem a tulajt hogy hozzányúlt e vki az ajtókhoz, azt mondja nem. Mondom itt vmi nem stimmel mert a pántos oldalakon meg jó a rés. Aztán már ott voltam egy 20perce mikor érzem hogy kiszáradt az orrom. Megkérdeztem hogy párásítanak e rendesen. Azt mondja nem szoktak, meg hogy ritkán van itthon mert elköltözött a barátnőjéhez. Mondom faxa. Se emberek, se növények, se kiteregetett ruhák semmi nem párologtat.
Nem csodálkoznék ha a tolóajtó is ezért görbült volna meg, úgy hogy kivettem neki és mondtam hogy párologtasson ezerrel, aztán meglátjuk, lehet a tolóajtó is visszamegy.

Garanciát én nem igazán szoktam megemlíteni, de ha ilyen és hasonló gond van akkor sok évvel később is szó nélkül megyek és megpróbálom megcsinálni. Ha anyag is kell hozzá akkor az már pénzbe kerül de ezen nem is szoktak felháborodni 3-5év múlva.

szaszlaci: Mindenképpen írjál majd használati utasítást a terméked mellé mert nagyon sok kiadástól menthet meg ha pl. bele írod a 40-60% között páratartalmat és hogy nem pohár és kacattartó a hangfal.
Tegyük fel kifogsz egy olyan hülyét aki elviszi a hangafaladat Hollandiába és 20% páratartalom mellett pohártartónak használja. Tegyük fel elválik a furnér a forgácslaptól és a pohártalp helye is meglátszik a lakkon/fán. Tegyük fel azt is hogy pont egy olyan vevőt fogtál aki nagyon tisztába van garancia érvényesítés szabályairól akkor még rádverheti a posta/útiköltséget, vmi kitalált kártérítést és egy új hangfal árát is, csak azért mert nem írtad bele a fentieket és ezek költségére simán rámehet a vállalkozásod.És még nem is mondtam szélsőséges példát ennél sokkal hülyébbek is vannak.
Gondolom a mikróban szárított macska, és a cigi okozta rákos történetről hallottál, de vigyázat nem csak az USA-ban vannak hülyék.

[ Szerkesztve ]

(#13530) mdk01 válasza runner 125 (#13527) üzenetére


mdk01
addikt

Milyen fal felőli oldalon?

(#13531) thyeby válasza runner 125 (#13527) üzenetére


thyeby
őstag

Létezik speckó ragasztó is, de egyszerűbb a tapadókorong.
Előbbit autósboltokban, vagy autóüvegesnél keresd, utóbbit fürdőszoba felszerelésekkel foglalkozó üzletben.
Ha átfúrod, csavarod, az is jó, de haláli pontos munka kell hozzá.
Jómagam cuppanókorong párti vagyok, ugyanis az a dilatációt is kiválóan korrigálja.
Esetleg áttetszó sziloplaszt, de ha törik az üveg, azt a ragacsot leszedni úr dolga lesz.
(Legjobb megoldás azonban elfelejteni az üveg asztallapot. Szép, és könnyen tisztítható, de nagyon egészségtelen, és sérülékeny. Van ezer más jó anyag asztallapnak.)

Több fa van, mint asztalos!

(#13532) thyeby válasza mdk01 (#13529) üzenetére


thyeby
őstag

"Gondolom a mikróban szárított macska, és a cigi okozta rákos történetről hallottál, de vigyázat nem csak az USA-ban vannak hülyék."

Számomra az ilyen poénok csúcsa az volt, ne csukja össze a babakocsit, ha benne van a gyermek.

Igen, rögzíteni kell mindenképpen, mire, és milyen esetekre szól a garancia. A törvény egy esztendőben minimálja ezt tartós fogyasztási cikk esetében (a hangfal annak minősül). A gyártó azonban kiterjesztheti. Az ilyen kiterjesztésben azonban az égvilágon semmi kötelem nincs, kiköthető akár a szállítási költségek elhárítása, illetve az anyagszükséglet felszámítása is.

Ha már itt tartunk:
Lacikám!
A SAASCO cég ingyenes CE jelölés képzést tart:

ÖNNEK SZÓL, HA:
Gépeket, villamos berendezéseket gyárt, forgalmaz,
üzemeltet, átalakít. Hiszen mennyiségtől függetlenül KÖTELEZŐ a CE
jelölési folyamat lebonyolítása a forgalomba hozatal, üzembe helyezés
előtt!!!
TEMATIKA:
CE jelölés folyamata; Alapvető
követelmények;
Kockázatértékelés és csökkentés; Műszaki dokumentáció; Típusvizsgálat
és egyedi vizsgálatok; Belső gyártásellenőrzési rendszer; Megfelelőségi
nyilatkozat; Alkalmazandó jelek
KÉT IDŐPONTBAN IS:
2012. március 13.
és
2012. április 4.
(A témában további díjmentes képzési időpontok is várhatóak!
Ezeket a www.ce-jeloles.hu honlapon tesszük közzé!)
HELYSZÍN:
1097 Budapest, Könyves Kálmán körút 12-14., Lurdy Ház
konferencia központ (1. em.)

Szerintem ezt ne hagyd ki! (Amikor ez fizetős, akkor 20-40 ezer pénz a részvételi díj. Jómagam egy tízest csak a ppt tananyagért egy tízest fizettem ki, és százezer forintomba került, amiért nem volt CE jel az egyik puskámon. Fogyasztóvédelem.)

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#13533) thyeby válasza mdk01 (#13530) üzenetére


thyeby
őstag

Ezt a fal felőli dolgot én sem nagyon értettem. :F

Több fa van, mint asztalos!

(#13534) szaszlaci válasza Soká (#13524) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nálam a szobában radiátorral van fűtve, és 40-50 % közti a páratartalom.
A pincében nem tudom, de hideg van, nyáron viszont vannak penész gondok.
(15 % van nálad? Azért az nem túl egészséges, nem?)

mdk01: jah, nem ítam, a furnér illesztésére gondoltam, szükség lehet rá. Régebben csináltam, de gyakran lett egy vékony fekete csík. Jobban meg kellett volna csiszolni?

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13535) szaszlaci válasza thyeby (#13526) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ezt a garanciát azért nem feltétlen lehet összehasonlítani színtisztán asztalosipari termékekkel.
Mondjuk van egy újrafurnér, hát ott valóban az anyagköltség a legkevesebb. (Legalábbis ha nem valami nagyon drágáról van szó.)
De mondjuk egy tönkrement hangszórónál nem így van. És ugye én nem fadobozt + elektronikát akarok árulni, hanem hangfalat. Tehát egy termék.
Erre a következőt gondoltam ki egyelőre. Csináltam egy szép címkét, ami bizalmat kelthet:

Aztán ott vannak a részletek: 1 + 4 év, mely a következőt jelenti:
1 év teljes, 4 év munkadíj.

Azután három "szintben" gondolkozom:

1. eladok egy darabot, hogy sikerül-e.

2. ha sikerül, bemegyek a szükséges helyre kérdezősködni, kiskapukat keresni. Jelszavak: adószámos magánszemély, művészi termék, felkérésre készítek, ..
Tehát adok számlát, legális, minimális adóterhek, kb semmilyen kötelezettség.
Olyan, ha egy művészt felkérnek, hogy fessen valamit és megveszik, ahhoz nem kell vállalkozói engedély.

3. annyira sikeres leszek, hogy átmegyek vállalkozóba vagy ki tudja, mibe. Egyelőre kár ezen gondolkozni..

mdk01: az ilyen garanciális szövegeket úgy oldanám meg, hogy általános dolgokat írok bele: Nem vonatkozik a rendeltetésszerűtől eltérő használatból fakadó meghibásodásra, valamint az anyagok természetes öregedéséből bekövetkező értékcsökkenésre és elhasználódásra.
Van erre szabály, hogy egy fabútort (vagy mi ennek a meghatározása) hogyan kell használni? Vagy kötelező részleteznem?

Tibikém! :) 13532: köszönöm a CE tippet! Hát nagyon remélem, hogy a fentebb említett 2-es pont szerint kibújhatok mindezek alól. Na de majd meglátjuk..

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13536) runner 125 válasza thyeby (#13533) üzenetére


runner 125
nagyúr

Sry, az kimaradt, h sarokasztal.

..így gondoltam, h a két falhoz közelebbi oldalán fogatnám meg csavarral, de valóban iszonyú pontos meló kellene hozzá, noh és így a diletáció sincs megoldva.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#13537) jimy_l válasza thyeby (#13533) üzenetére


jimy_l
tag

Mester, nimá mit találtam hátha érdekel téged. :C

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#13538) Márton111 válasza runner 125 (#13536) üzenetére


Márton111
aktív tag

A legegyszerűbb néhány vastag transparent sziló gumót elhelyezni a vasvázon,mondjuk 4-6db-ot az üveglapot ráülteted, 2 óra,alatt megköt, addig nem mozgatod,kész.
A sziloplast meg rugalmas.(szilikongumi)

[ Szerkesztve ]

(#13539) thyeby válasza szaszlaci (#13535) üzenetére


thyeby
őstag

Ebben a három szintben rejlik egy mókuskerék.

Ha egy darabot eladsz, abból még nem sok dolgot tudsz meg. Megítélésem szerint vagy húsz eladott darab után már komoly kezdőnek mondhatod magad. És akkor vár csak igazán sok feladat rád, akkor kezdődik a kitartásod igazi próbája.

Fontos a számlaképesség. Már csak azért is, mert szerintem érdemes profi viszonteladókat felhajtanod magadnak - te pedig akkor is összeszarod magad a sok feladattól, ha semmi dolgod az eladással.
Kiskapuk tekintetében jómagam más állásponton vagyok. A kiskapuk természete, hogy azok előbb utóbb bezáródnak. Igaz, keletkeznek újabb kiskapuk, amiket meg lehet találni, de akkor az ember energiája nem az igazi feladatra megy el, hanem a kiskapukkal bajolásra.
Szerintem első körben is keress fel egy könyvelőirodát, ahol eligazítanak, hogy milyen lehetőségeid vannak. (Úgy vélem, hogy ha főállás mellett vagy vállalkozó, úgy a terheid viselhetővé válnak, de tudom is én, egy év alatt mit változott ez? Rákosi Viktor egy tollvonással átrendezi a terepet, és most arról szól a dal, hogy ki nem ejtjük a szánkon, hogy megszorítás, de ahol csak létezik a zemberekből kitaposható pénz, azt keményen ki kell taposni.)
Ha célul tűzöd ki, hogy sikeres vállalkozó leszel, akkor az leszel, különben meg vagy igen, vagy nem. Az ember csak a céljáért tud dolgokat tűzön-vizen keresztülvinni.

A CE procedúra alól sehogyan sem bújhatsz ki, csak ha magadnak készíted, s nem tudja senkise. Gyártónak minősülsz. Még akkor se bújhatsz ki, ha ajándékba, ellenszolgáltatás nélkül készítel hangfalat. De nem kell ettől úgy berosálni, teljesíthető dolog, csak nem szabad elbagatellizálni. Kipróbálhatod, hogy azt mondod, ez csak polgári engedetlenség, hátha veled lesz az igazság...

Az jön le számomra a sorok között, hogy kicsit félsz az asztalos szaki előremeneteledtől. Ne félj, Nemecsek! Meglátod, egy év elteltével ez lesz a legkisebb gondod. Csak nehogy hátat fordíts a hangtechnikának, és elkezdj biedermeiert gyártani. :DDD

Több fa van, mint asztalos!

(#13540) sasoo


sasoo
csendes tag

hello!

ácsot befogad az asztalos társadalom?

(#13541) jimy_l válasza sasoo (#13540) üzenetére


jimy_l
tag

Hali!
Ez fordítva is igaz? ;)

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#13542) thyeby válasza sasoo (#13540) üzenetére


thyeby
őstag

Hali!

Beheheheee!

Több fa van, mint asztalos!

(#13543) Bubi válasza szaszlaci (#13535) üzenetére


Bubi
csendes tag

"ha egy művészt felkérnek, hogy fessen valamit és megveszik, ahhoz nem kell vállalkozói engedély"
.. viszont ha számlát ad róla akkor adószám kell, a tárgyi adómentesség már vagy tíz éve megszűnt. Ha pedig adószám van, akkor adóellenőrzés is van. Pontosan tudják ám az adóhivatalban is, hogy ki mit hogyan próbál kijátszani, nem érdemes hülyének nézni őket.

(#13544) wrox válasza Bubi (#13543) üzenetére


wrox
senior tag

Már azt is be kell jelenteni, ha keresztanyámnnak segítek pl a kéményt építeni. :D

(#13545) jimy_l válasza wrox (#13544) üzenetére


jimy_l
tag

Nálunk a faluban odahaza, a szomszédom csinálta a tetőjét a haverjaival.
Megjelent egy helikopter, tett két kört, félóra múlva rendőrök, és munkavédelmiek is megjelentek. Valami horror bírságot szabtak ki a munkavédelmi szabályok be nem tartása miatt. A saját házában, a saját tetőjén dolgozott. :F

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#13546) wrox válasza jimy_l (#13545) üzenetére


wrox
senior tag

Azért az durva lehetett. Nem volt valami bibi, mondjuk be voltak csókolva? Bár az se lenne indok. Azt csinálok a házamon, amit akarok. Gondolom én. :)

(#13547) szaszlaci válasza thyeby (#13539) üzenetére


szaszlaci
addikt

Számomra talán a legnagyobb akadály az adózás és a sok egyéb szarszemét lehúzás. Alaposan fel kell mérnem helyzetet, mielőtt bármibe is belevágok.
Meg ugye itt nemtöbb ezer darabos termelés van, relatíve alacsony eladási darabáron, hanem néhány darab, komolyabb összegért.

Hol kell CE minősítést igényelni?
(Amit mutattál tanfolyamot, az erősen átverés szagú, ha megnézi az ember a jelentkezési lapot. Érthető is, ilyet senki nem fog ingyen csinálni.)

Bubi: adószámos magánszemély. Egyelőre még annyit se tudok, amennyi a linken van. Meg fogom édeklődnni.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#13548) Márton111 válasza wrox (#13546) üzenetére


Márton111
aktív tag

;) assziszi (azt hiszi) Majd rádöbbensz...

[ Szerkesztve ]

(#13549) Armahun válasza wrox (#13546) üzenetére


Armahun
addikt

Te igen, de haver már nem.
Bár az megérne egy kört, hogy köteles vagy-e beengedni őket.
Rendőr is csak házkutatásival jöhet be amin rajta van, hogy mit keres kivéve bizonyos eseteket. Plusz hatósági tanú.
Gyanítom, ha munkavédelmissel jönnek hoznak papírt is, amin valamivel indokolnak.

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#13550) wrox válasza Armahun (#13549) üzenetére


wrox
senior tag

Most hívjak rendőrt, mert megfogta a kalapácsot, az istenért nem tudtam elvenni tőle, elkezdett ott kalapálni. :)
Mindig mondják a magyarra, hogy ahhoz nagyon ért hogy kimagyarázzon valamit, meg mindig a tilosban jár. Mert basszák meg olyan szabályok vannak, hogy teljesen ellehetetlenítik az embert, legszívesebben a levegőt is elvennék tőlünk a mocskok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.