Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12301) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

[link]
Kérdezem a nagyérdeműt,ez még belefér ebbe a fórumba?
Telefonnal csináltam,ezért ilyen a kép minősége.

[ Szerkesztve ]

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#12302) thyeby válasza Armahun (#12299) üzenetére


thyeby
őstag

Ez is érdekel, köszi!
Sokáig bámultam a rajzodat, míg megértettem, hogy ez most milyen metszetből is látszódik, és ki kivel van? Most agyalni fogok a megvalósításon.
Néha nagyon jó lenne hosszú anyagot szépen szélezni - nincs húsz perce, hogy épp egy méretes, gyönyörű borovi palló helyét keresgéltem, mert sehova nem pászol, de ha leszélezném, meglenne az átmeneti otthona menten.
Többnyire 120-160 cm hosszú bükk deszkákat szélezek, azt viszont minden ősszel nagy mennyiségben. Ez szabadkézzel oldom meg, ceruzavonal mentén. Feladataimhoz meg is felel zömmel, de hosszabb anyagot már nem tudok így egyedül tolni a gépre.
Egy baj van:
A Güde körfűrészem asztala egy tök sík horganyzott lemez. Már sokféleképpen próbáltam én stabil stellert kreálni rá, de soha nem sikerált - a meglevő csak félig éri át az asztalt, és egy ponton rögzített. De nekem az igazán szerencsés a gyors és pontos munkához az lenne, ha pl egy hatméteres pallót szélezek, akkor az tízméteres vezető mellett csússzon. (Csússzon? Az az álmom, hogy guruljon. De ez még sokáig álom marad. Ritkán szélezek hosszú anyagot - habár már második éve 3 méteresben veszem meg általában az egész évi szélezetlen bükköt, és teherautó hozza, úgyhogy nem is lenne fontos már az utánfutó miatt a vásárlás helyszínén kettécsapni hirtelenül 3-5 m3 anyagot. Itthon azért jobban megtalálnám, melyiket hol szerencsés elfelezni, így még tovább tudnám a hasznos kihozatalt is javítani, és a ráfordított időt is. Az még külön tétel, hogy egy 3 méteres 30-as, pláne 50-es bükk deszkát megemelni is beszarás egyedül, nem hogy korrektül végigtolni a steller mellett.)

Hat méteres anyagnál (pláne pallónál) hogy a szarba maradtok szépen a vezető mellett? Aki tolja, az dirigál a leszedőnek, hogy most jobbra, vagy balra icipicit? :F Hiszen ezen a hosszon egyenesen gyalogolni tán még egy balerinának is feladatot jelentene...

Több fa van, mint asztalos!

(#12303) Márton111 válasza thyeby (#12302) üzenetére


Márton111
aktív tag

Nem vak a leszedő, látja ő is (hátramenetben,)a stellertől ha elmennek ,ha dirigálni kell vigyázz, már 1cmre belevágtunk ,a lap meg közben beégett,az régen rossz :)
Én egy egyszerűen görgőket helyeznék a körfűrész asztalba ,(vagy elé mögé közvetlen és a támasztékokra,nagyüzem esetén meg az asztalnagyobbító lapokba sülylesztenék görgőket (úgy 6-8cm átmérőjű, 30cm széles bükkfa görgőkre gondoltam 8-as-10-es átmenő tengelyen , akár csapágyazni is lehet, vagy csúszócsapágy laposvasba,v zártszelvénybe )
Ilyen görgőt nem nehéz készíteni egy marógép kell hozzá és egy kis találékonyság.(Annak híjján meg eszterga.)
És ügyesen 1 ember elhegedülheti a 30kg-os 3000mm-es pallót.(én is hegedültem görgő nélkül 1200mm hosszú öntvénykörfűrészasztalon egy 6KW-os moci egy 400-as lap meg egy ceruzavonal segedelmével, egyedül...) Egyszer előről toltam neki, aztán középre érve gép nem kikapcs ,hanem séta a túlfelére és húzás üzemmódra kapcs :) Nem kívánom vissza :D A por a plafonig szállt,vizszintesen meg ,úgy 6m-re.

[ Szerkesztve ]

(#12304) Speciali válasza Sanyabá (#12301) üzenetére


Speciali
tag

Itt mit kell nézni? A fa födémet? :)

(#12305) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

A figurákat! De talán így érthetőbb lesz. Mert ugyanis ez egy kézzel faragott fakép. :K

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#12306) Márton111 válasza Sanyabá (#12305) üzenetére


Márton111
aktív tag

:) Grat. hogy már te is kiválóan kezeled a képfeltöltést.
Szép kép , biztos te faragtad ,különben nem tetted volna be,ha csak bizniszelnél vele, (mert arra ott a vatera.)

[ Szerkesztve ]

(#12307) Sanyabá válasza Márton111 (#12306) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Nem tudom hogy sikerült,az előző képnek csak linket adott be ,most meg jött a kép is. :F
Sajna nem én csináltam ,hanem egy ismerős, művészi vénával megáldott asztalos. Sajnálja eladni,de hát meg kell élnie valamiből.

[ Szerkesztve ]

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#12308) runner 125 válasza Márton111 (#12253) üzenetére


runner 125
nagyúr

Oké, köszönöm a tippeket és neked is thyeby!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#12309) Armahun válasza thyeby (#12302) üzenetére


Armahun
addikt

Egy méteren fekszik fel egymáson a két vezető deszka.
Egy méteres a körfőrészes vezető az anyagra pedig olyan hosszút csavarozunk amilyen hosszú a szélezendő anyag.
Ha egy picit elmegy az ember az iránytól az rögtön jól látszik és könnyű korrigálni.
Ha vonal mellett szélezek szerintem ott az irányít jobban aki az elszedő oldalon van.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#12310) Márton111 válasza Armahun (#12309) üzenetére


Márton111
aktív tag

3-4m-ről is? ;)

[ Szerkesztve ]

(#12311) Armahun válasza Márton111 (#12310) üzenetére


Armahun
addikt

Mármint a vonalat :D , ott már emlékezetből :DDD

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#12312) Márton111 válasza Armahun (#12311) üzenetére


Márton111
aktív tag

Igen én is a végét már a vágásirányba tartottam, a grafitvonal és a fűrész találkozása már csak emlékezetből látszik :)
De gondoltam tán a távollátók, egy 500w-os halogénnal :) De a ceruzavonal szőrös tölgy, bükk pallón, nem nagyon világít.

[ Szerkesztve ]

(#12313) thyeby válasza Armahun (#12309) üzenetére


thyeby
őstag

"Ha vonal mellett szélezek szerintem ott az irányít jobban aki az elszedő oldalon van."

Ilyen hosszú anyagot még sosem széleztem. Úgy gondolom, hogy onnantól igaz ez, amikor a vágás felén túl vagyunk, addig annak könnyebb irányítani, aki tolja rá.

Számomra egy a baj, mint legfőbb:
Ifjonti koromban híres voltam a sasszememről, de most el se látok hat méterre se szemüveggel, se anélkül. Úgy értem, hogy a ceruzavonalra. Nem hogy még azt is nézni, hogy a vonal jobb oldalán, a közepén, vagy a bal oldalán haladjak. 1,6 méter a kritikus határ a szememnek.
Körfűrészen szélezni szigorúan csak a szabadban szoktam, kivárva, hogy eső ne essen, de legyen legalább szellő. Ennek az az oka, hogy az elszívó felső burkát a hasítóékre téve nem látnám, hol a vonal, elszívás tehát csak alul van ilyenkor. Mi több, még az sem jó, ha szemből nap süt, mert egyszerűen eltünteti a ceruzavonalat, és csak káprázik a szemem, de nem látja, hol is van a vonal.
Ezek miatt aztán egyetlen kiút számomra ebből a slamasztikából, ha olyan eljárást dolgozok ki a szélezéshez, amihez nem kell a szemem, s minél kevésbé az erőm. Ezért érdekel engem, ki hogyan csinálja.
Nagyon tetsző pl Márton111 kolléga módszere: Profi kézi körfűrésszel, profi alusínen végigsétál, és a múlté minden girbegurba. Igen ám, de az én léptékemhez egy-két évente kellene egy új kézi körfűrész, mert annak a fogaskerekei nem túl sokáig bírják a kimerítő frontharcot, cseréjük pedig egy kisebb vagyon.

Több fa van, mint asztalos!

(#12314) Speciali válasza thyeby (#12313) üzenetére


Speciali
tag

Vegyél olyan körfűrészgépet, amire 3 év garancia van. Ha ennyit használod, akkor simán megkeresi az árát.

(#12315) jimy_l válasza thyeby (#12313) üzenetére


jimy_l
tag

No, Boldog Új Évet!

Én nem szélezek, én középen vágom el, mivel a palló kicsit kagylósodik, ezért kinézem
hol a domb teteje, és ott elhasítom, körfűrésszel. :C

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#12316) grizzly bear


grizzly bear
csendes tag

Üdv!

Felsőmarót szeretnék venni és ebben kérném a tanácsotokat!
Barkács célra kellene, én olyan 17 ezer körül adnék érte max! Szóval milyet ajánlanátok? Köszi előre is!

(#12317) stgellert válasza grizzly bear (#12316) üzenetére


stgellert
aktív tag

Milyen célra? Mit szeretnél vele marni?
Tanácsot azt nem tudok adni, kiváncsian várom én is az okosabbak válaszát:-)

Én ilyesmin gondolkozom:
[sparky felsőmaró, amit csiszolónak is tudnék használni]

(#12318) Bokrász


Bokrász
csendes tag

Sikerekben Gazdag Boldog Új Évet Kivánok Mindenkinek!!!

(#12319) grizzly bear válasza stgellert (#12317) üzenetére


grizzly bear
csendes tag

Milyen célra? Nem tudok konkrétumot írni, hobbim a barkácsolás, de már nagyon hiányzik egy felsőmaró ahhoz, hogy komolyabb dologba is belefogjak!

Van valakinek tapasztalata, hogy a piros EINHELL megér annyival többet amennyivel többe kerül mint egy kék EINHELL?

[ Szerkesztve ]

(#12320) jimy_l válasza grizzly bear (#12316) üzenetére


jimy_l
tag

Hali!
Én inkább ezt ajánlanám, vagy ezt .

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#12321) Thom! válasza Speciali (#12158) üzenetére


Thom!
veterán

h az izolálót kihagyom nagy gond?

(#12322) thyeby válasza grizzly bear (#12316) üzenetére


thyeby
őstag

Parancsolj!

Több fa van, mint asztalos!

(#12323) thyeby válasza jimy_l (#12320) üzenetére


thyeby
őstag

Ez nekem kottyan. Kb 0,2 mm-t rögzítés után. Visszavittem a boltba. Szó nélkül adtak helyette másikat. Hazavittem, hát az is kottyan. Többet ilyet nem veszek. Ez viszont királyságos! Gyakorlatilag ipari terhelést bír mindhárom ilyenem. És nem kottyan, és nem melegszik, csak megy, megy megy.

Több fa van, mint asztalos!

(#12324) mdk01 válasza Thom! (#12321) üzenetére


mdk01
addikt

Nem feltétlen ha a fedő zománc alá fújsz alapozót és becsiszolod.Lehet 2x kell fújni ha túl vékony az alapozó.
Bár most végülis nem tudom melyiket fogod fújni. Az isoláló arra való hogy beszívja az MDF és megköti a szálait amit után belehet csiszolni.

(#12325) thyeby válasza Thom! (#12321) üzenetére


thyeby
őstag

Nem.
Nagy gond az, ha megdöglik a papagájunk.
Azért ne hagyd ki!

Több fa van, mint asztalos!

(#12326) Winner_hun válasza thyeby (#12323) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ami neked van dolgoztam már olyannak, 10 perc múlva tűz forró. Igaz fél óra múlva se melegebb... de hogy nem melegszik az nem biztos. Lehet újabb kiadás.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12327) thyeby válasza Winner_hun (#12326) üzenetére


thyeby
őstag

Szemre ugyanaz, mint a linkelt, nem tudom, miért forrósodott be Neked? Nekem még egyetlen egyszer volt jó meleg, amikor csapágyat kellett cserélni. (Négy év munka után.) Egyébként alig több, mint kézmeleg még folyamatos 8-10 óra munka után is. Igaz, nem túl nagy késekkel nyírok, a legnagyobb kerekítő maró R=9,5. Lehet, hogy nem volt korrekt nem megjegyezni hozzá, hogy átlagosan R75mm-el megy, de azért mertem kihagyni, mert amikor D=30mm simítóval dolgozott napi 12 órát, akkor sem volt forró. (És egy fogásból 5mm-t szedettem le vele.)

Több fa van, mint asztalos!

(#12328) Márton111 válasza thyeby (#12325) üzenetére


Márton111
aktív tag

Igen, szegény kis madár :U

(#12329) Speciali válasza Thom! (#12321) üzenetére


Speciali
tag

Én alapozó lakkal izolálok, így egyel kevesebb cuccot kell tárolni, és beszerezni, mivel a lakk amúgy is elfogy. Az MDF lap éleinél, és a mart felületeknél van főleg jelentősége az izolálásnak. Ha kihagyod, akkor nem lesz olyan sima a felületed. Amúgy én nem csak az éleket fújom, hanem az egész lapot.
Ha nem izolálsz, akkor alapozóval jó vastagon fújd az éleket, és a marásokat!

(#12330) grizzly bear


grizzly bear
csendes tag

Sajnos nekem nincs rá 25-30 ezer forintom!

[ Szerkesztve ]

(#12331) runner 125


runner 125
nagyúr

Hi,

Gyorsan csináltam egy skiccet az ajtóról.
Kérdés; 30x30-as zártszelvényből, a rajzon látható módon meg lehet ezt csinálni - kellően erős lesz a váz keresztmerevítés nélkül is? Méreteket rajta vannak.
Illetve; a zárnál szeretném a falhoz közeli deszkát is teljesen kihúzni a váz széléig, szóval a a zár cilinderjét a deszkára akarom rögzíteni, így nyilván a kulcs is neccesebben érne el a zárig - viszont úgy meg nem tetszik, ha eltolom onnan a szélső deszkát. - Vagy vágjam ki hasonlóan, mint a postaláda esetében?
Utolsó kérdés; felül túllógatom a deszkákat, de lent nem szeretném - vagy lent is kellene? 30x30-as zártszelvényről beszélünk továbbra is.

Köszönöm!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#12332) Bokrász válasza runner 125 (#12331) üzenetére


Bokrász
csendes tag

Utoljára 40*30 zártszelvényt használtam hasonló célra,két oldalról lett boritva 9 cm széles colos lécekkel 5 cm hézaggal, lucból. Vékonyabb zártszelvényt ne használj. Az alsó kötést fennebb vinném 8 cm-re a deszka aljától. Úgy a szép ha a kilincs a deszkára van szerelve csak ki kell választani a megfelelő mélységű cilindert. Postaláda miatt nem vágnám el a deszkákat inkább vennék egy kivülről rászerelhető, zárható példányt. A 4 cm széles szögcsőbe belefér egy keskeny zár és nincs vele annyi macera, csak kell vigyázni a kilincs választásnál mert kissebb a tok és a kilincs közti rész. :)

(#12333) mdk01 válasza runner 125 (#12331) üzenetére


mdk01
addikt

A zártszelvénybe való zárak 40mm-es széles zártszelvénybe férnek csak el tudtommal, ha meg hozzáhegesztesz befele akkor meg már lehet akár egy 55mm-es lyuktávolságú zár is ahol már sztem elfér rendesen a cim.
Keresztmerevítés nélkül meg necces a 30x30, ebben nem nyilatkozom de úgy érzésre lehet kellene.

[ Szerkesztve ]

(#12334) jimy_l válasza thyeby (#12325) üzenetére


jimy_l
tag

Nagy gond az, ha vissza jönnek az oroszok. :K

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#12335) jimy_l válasza thyeby (#12323) üzenetére


jimy_l
tag

Nekem a másik van, az nem kotyog, de drágább is volt.

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#12336) jimy_l válasza runner 125 (#12331) üzenetére


jimy_l
tag

Én 40x40 vastagfalúból csinálnám, mert a zsanérnál hajlamos kitörni, és a deszkának is van tömege. Akkor nem kell keresztmerevítő. :C

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#12337) runner 125 válasza Bokrász (#12332) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem tudom fentebb olvastad-e, de ott írtam még, hogy azért örültem volna, ha mindez kivitelezhető frankón 30x30-asból, mert az van itthon több méter. :)
Találtam 40x40-eset is, de abból max a 2x167 cm jönne ki, keverve meg jó hülén néz ki.
Max. akkor betolok egy keresztmerevítést az alsó részébe, - a felsőbe a postaláda miatt amúgy sem lehetne.
Apropó, abból mindenképpen ilyet szeretnék - franc se nyitogatja mindig az ajtót, ha levél jött.

mdk01

A zárnál mindenképpen hozzá kell majd hegeszteni, azzal számoltam.

jimy_l

Hjah, erre nem is gondoltam, de igazad lehet. A végén tényleg vennem kell még pár méter 40x40-est.

Köszi nektek.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#12338) thyeby válasza runner 125 (#12331) üzenetére


thyeby
őstag

"kellően erős lesz a váz keresztmerevítés nélkül is?"

Egyértelműen nem lesz kellően erős. Régen történt, hogy készítettem egy fenyő ajtót, aminek a borítása lambéria volt - tehát hasonlóan sok páros ponton rögzült. Ahogyan most Te, magam is hezitáltam, hogy kell-e keresztmerevítés ennyi apróbb merevítés mellé (Amik összeadódnak, ugye.)? No, gondoltam, a puding próbája az evés, sose fogom megtudni, ha ki nem próbálom - és kihagytam az ajtókeret keresztmerevítését. Nos, ez az ajtó egy hónapon belül leereszkedett.

Szóval ha nem akarod éveken át emelgetni, hogy akadjon már fel a bosszantóra, rakjál inkább bele keresztmerevítést. Ha az benne van, nincs az az erő, az a súly, az a rángatás, amitől le tudna ereszkedni. És ahogyan Jimmy_L javasolta, szerencsésebb 40x40x2 zártszelvényből megépíteni, de szerintem arra is tegyél merevítőt. Bírni bírná a 30x30-as is, ám úgy érzem, valahányszor nyitnád-zárnád, belibegne nagyon. Azért a húszas tölgy kicsikét több, mint a lepkefing.

Még valamit javaslok:
Ha kész a vas, akkor ne spórolj, Hammerite-val mázold be. Új vas esetén is! Nem a rozsda miatt, hanem ez a festék igen erős, hosszantartó bevonatot ad. Ne hígítsd, a gyári konzisztencia pont jó. És az éleket, sarkokat kétszer kend át. S mindezt miért? Mert amikor a vasat újra kell mázolni, akkor többnyire a deszkákat tartó csavarok már szépen össze vannak gyógyulva (Még akkor is, ha kadmiumozott csavarok.), és nagyon nagy munka úgy lehántani a fát a vasról, hogy egyik se sérüljön. Más festéket nem ismerek (ettől még létezhet), amire a gyártó öt évet szavatol - s a valóságban nagyon sokkal tovább bírja.

Több fa van, mint asztalos!

(#12339) runner 125 válasza thyeby (#12338) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszönöm neked is, meggyőztetek.
Körbenézek még, hátha tudok szerezni valahonnan 40x40-est.

Igen, mindenképpen.
A tolókapunk is 40x40-esből van, és talán az is azzal lett festve úgy 10 éve. A kerekeknél épp a minap figyeltem fel, hogy pár helyen kezd lepattogni a festék az alapozóról - de a kutyánk is izomból tolja rá olykor-olykor a kavicsot, úgyhogy ez benne van sajna. Majd nyáron átkenem azt is.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#12340) Sanyabá válasza runner 125 (#12339) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Ha 40x40 zártszelvényt veszel ,akkor is tegyél bele András keresztet alulra és felülre is.
Ebbe a vasba 40-es portál zár fér el,de nem javaslom mert a kulcs túl közel esik az oszlophoz,és nehezen tudod majd működtetni a zárat. Csinálni kell egy zártokot melybe bele lehet tenni bármilyen nagyobb zárat is.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#12341) Márton111 válasza thyeby (#12338) üzenetére


Márton111
aktív tag

Gondolom kapupántcsavarra gondoltál.Abból a horganyzottat lefestve öt év múlva ,az átfestéshez flexxel jól szét lehet szedni,(anya levág)
Én kertipadra tettem. :)

[ Szerkesztve ]

(#12342) Winner_hun válasza Márton111 (#12341) üzenetére


Winner_hun
félisten

...legestve öt év múlvs az átgedtéshez...

Nice:DDD Bár látom közben javítva lett:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12343) Márton111 válasza Winner_hun (#12342) üzenetére


Márton111
aktív tag

Miről van szó :F Rosszul idézel...

(#12344) Winner_hun válasza Márton111 (#12343) üzenetére


Winner_hun
félisten

Most komolyan le akarod tagadni azt amit írtál?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12345) thyeby válasza runner 125 (#12339) üzenetére


thyeby
őstag

"kezd lepattogni a festék az alapozóról "

Ne alapozd! Mehet egyből a vasra. (Csak azt a fekete olajos trutymót, amivel tároláshoz védik, mosd le a zártszelvényről hígítóval.)

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#12346) thyeby válasza Márton111 (#12341) üzenetére


thyeby
őstag

Anya levág, és már bele is vágtál a fába.

Több fa van, mint asztalos!

(#12347) thyeby válasza Winner_hun (#12344) üzenetére


thyeby
őstag

A bizonyítás a felperes feladata. ;]

Több fa van, mint asztalos!

(#12348) mdk01 válasza thyeby (#12346) üzenetére


mdk01
addikt

Ha a vason van az anya+alátét akkor hogyan?

(#12349) mdk01 válasza thyeby (#12347) üzenetére


mdk01
addikt

Én már mindent elhiszek.:DDD

[ Szerkesztve ]

(#12350) Armahun


Armahun
addikt

Olyan frankó önmetsző rozsdamentes csavarok vannak.
Úgy megy bele a zártszelvénybe mint a vajba.
Két hete hajtottam be 600 darabot :D
Itt legalább kipróbálta mit bír a metabo behajtóm.
Ötös önmetsző csavarból 3-as falvastagságú zártszelvénybe 100 darabot betekert 1 akksi.

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.