Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12151) thyeby válasza stgellert (#12140) üzenetére


thyeby
őstag

Ha már megvan az a 1,5Kw motor, persze, beteheted, de felesleges ágyúval lőni verébre. Már feleakkora motor is sok. A szalagsebességet fémvágáshoz szerintem is elég lefelezni egy áttétellel - így teszik a profi gépek is.

Több fa van, mint asztalos!

(#12153) Márton111 válasza thyeby (#12149) üzenetére


Márton111
aktív tag


Akkor olvasd el mégegyszer amit írtam , valamit kihagyhattál. :)

[ Szerkesztve ]

(#12154) Márton111


Márton111
aktív tag

Megpróbáltam, lekicsinyített képet töltöttem fel, ez is ugyanakkora túlméretes lett itt.

[ Szerkesztve ]

(#12155) Márton111 válasza stgellert (#12124) üzenetére


Márton111
aktív tag

:) Köszi ,nagyon tetszik! Az asztalosság színe-java.

[ Szerkesztve ]

(#12156) thyeby válasza jimy_l (#12148) üzenetére


thyeby
őstag

:DDD

Ez egy bonyolult kémiai folyamat. Az arányokra kell ügyelni, mert ha kevés az alkohol, sok a vizelet, akkor valamit mellépancsolt az ember. Ha valaki úgy csinálja végig, ahogy kell, hát úgy kifárad, hogy még másnap is alig van ereje tőle.

Egésszégedre!

Több fa van, mint asztalos!

(#12157) Thom!


Thom!
veterán

MDF-et szeretnék fekete selyem/matt-ra fújni?
Trilak Trikolor Aqua Matt akril festék? 3 réteg

(#12158) Speciali válasza Thom! (#12157) üzenetére


Speciali
tag

ha jót akarsz,elfelejted a Trilakot.Milesi pu festéket használj! Izoláló+fekete alapozó+fedő festék.

(#12159) jimy_l válasza Thom! (#12157) üzenetére


jimy_l
tag

Öndzsdle fekete kávévaa. :C

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#12160) jimy_l


jimy_l
tag

Boldog Karácsonyt! :)

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#12161) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

Fenyőfában gazdag Békés Ünnepeket kívánok!

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#12162) Bokrász


Bokrász
csendes tag

Boldog Kamácsonyt Mindenkinek !!! :)

(#12164) Márton111 válasza thyeby (#12149) üzenetére


Márton111
aktív tag

A hiányzó szánkófotó :)

[ Szerkesztve ]

(#12165) Winner_hun válasza Márton111 (#12164) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ilyen óriási képhez vagy csinálj egy 300x300-as kis képet amire rákattintva lehet a nagyot behozni vagy csak linkként tedd be a képet.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12166) Márton111 válasza Winner_hun (#12165) üzenetére


Márton111
aktív tag

Csak ekkorát tudok.Ha a képet a képfeltöltésre betallózom,és a direkt linket ide beteszem mint képlink, akkor ekkora lesz:U Ez közepes kicsinyítés ,lekicsinyítettem ennél eggyel kisebbre,a méret nem változott, csak a felbontás romlott.Ha van jó eljárás erre,oszd meg :)
A link nekem annyira nem tetszik ,(amíg nincs több km-es unalmas fotómontázs, tehát ha több km-es érdekes montázs van, az nem zavar,sőt örömmel szemlélem :) )

[ Szerkesztve ]

(#12167) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok!

Egy jobbos ajtót át lehet/megéri átalakítani balossá? Vagy egyszerűbb, ha keresek valami bontott balost?
Semmi extra igény nincs, garázs és a kazánház közé akarok berakni egy ajtót. Sima, egyszerű mdf lapból készült is megfelelne.

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#12168) Tomate


Tomate
veterán

Ilyet kellene kiviteleznem.

A lényeg, hogy a legvastagabb pontján 4cm a legvékonyabb része pedig 1,3cm. Ez egy prototípus ami a képen van. Arra gondoltam, hogy kivágok 2cm-es MDF lapból két akkora gyűrűt ami kell nekem. Ezeket a gyűrűket összeragasztom, majd itt jön a kérdés; hogy vágjam le srégen? Hangszóró kiemelő gyűrű akar ez majd lenni kocsiba. Másik kérdés: Honnan tudok 1 m2 2cm vastag MDF lapot venni? :U :R

[ Szerkesztve ]

(#12169) Márton111 válasza Tomate (#12168) üzenetére


Márton111
aktív tag

MDF-et egész táblában árulnak ,nemtudom már 2700x 2070 vagy 3600x2070 a mérete.Lehet van mindkettő.

(#12170) Márton111 válasza runner 125 (#12167) üzenetére


Márton111
aktív tag

Az MDF m3-e a tömör borvifenyővel kb. azonos árú.Egésztáblában mérik csak.Privi ment. :)

[ Szerkesztve ]

(#12171) Speciali válasza runner 125 (#12167) üzenetére


Speciali
tag

Persze, nem nagy ügy. Valószínű, te is meg tudod csinálni.

(#12172) Speciali válasza Tomate (#12168) üzenetére


Speciali
tag

2 cm vastag mdf nincs, csak 1,8 és néha még fellelhető 1,9 cm-es. Körfűrésszel lehetne levágni szögben. Esetleg szalagcsiszolóval szögbecsiszolni.

(#12173) Winner_hun válasza Márton111 (#12166) üzenetére


Winner_hun
félisten

Csinálsz kis méretű képet, feltöltöd, képként beilleszted. Csinálsz nagy képet, feltöltöd, a képként beillesztett kódot kijelölöd, rányomsz a linkre, beilleszted a nagy kép kódját. Ennyi.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12174) Winner_hun válasza Márton111 (#12170) üzenetére


Winner_hun
félisten

Egésztáblában mérik csak.

Nem mindenhol. Van olyan lapszabászat ahol m2-re adják.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12175) thyeby válasza Winner_hun (#12174) üzenetére


thyeby
őstag

:K

A lapszabászatok zöme ad négyzetméterre. Csak úgy 30% felár van.

Több fa van, mint asztalos!

(#12176) mdk01 válasza runner 125 (#12167) üzenetére


mdk01
addikt

Át lehet pántolni illetve zárazni is persze.
A jobb minőségű, illetve sorozatban gyártott papírácsos ajtókat úgí csinálják hogy mindneol van benne pakni a pántoknak és a zárnak hogy lehessen jobbos is meg balos is. Ha egyedi papírrácsos ajtó akkor valószínüleg csak ott van benne pakni ahol szükség volt rá. Egyéb fa ajtóknál nincs akadálya az átfordításnak.
Azt kell még eldöntened, neked megéri-e a szórakozást mivel pont a múltkor láttam 9-10k környékén MDF lapos papírrácsos ajtót.

(#12177) Márton111 válasza Tomate (#12168) üzenetére


Márton111
aktív tag

Mérete folytán szalagfűrésszel.(a közepesek a)200mm-t átvág(ják).

(#12178) mdk01 válasza Tomate (#12168) üzenetére


mdk01
addikt

MDF lap 2800x2070 illetve 2650x2070 gyártótól függően. 3mm-esnél már találkoztam 2100x2600-zal nem tudom mi a francért kavarják néha quv@ idegesítő
Vastagságba meg ált. 19mm-es, de az alapfóliásak illetve az egy oldalt lamináltak 18mm-esek.
Lapszabászatba szabnak kb. laminálttal egy árba 2500,-/m2 környékén.
Átmérőt nem írtál de én szalagfűrészen csinálnám úgy hogy csinálnék neki egy sablont az asztalra ami olyan szögbe tartja a fűrészlaphoz képest amilyen kell és vezetővonalzó mellett el lehet tolni. Egy éles nem nagyon kiterpesztett fogú lappal lassan tolva szép felületet vágna amit elég egy kézi szalagcsiszolóval lecsiszolni vagy kontaktcsiszolón tökéletesre lehet csiszolni egy sablonba. Legalábbis az ilyen ferde dolgokat mi azon szoktuk tökéletesíteni.

Szerk: Amúgy van 40mm-es MDF is de 40k környékén 5,8m2 és az lehet nem érné meg. Bár ha kiszomolod mennyi idő és anyag megcsinálni tömörfából (fenyő) lehet olcsóbb az MDF.
Mondjuk sztem 40mm-es MDF-et sehol nem szabnak mert rohadtul nem standard lapszabászat terén

[ Szerkesztve ]

(#12179) Márton111 válasza thyeby (#12175) üzenetére


Márton111
aktív tag

Minden szabáskor van veszteség,leeső hasznavehetetlen darab ,meg munkaidő,gép és szerszámkopás. :)

(#12180) mdk01 válasza thyeby (#12175) üzenetére


mdk01
addikt

Igen, ebből 10% hulladék 10% szerszámköltség + munkásbér és 10% haszon amiért a kezedbe adják azt amire szükséged van.
Amúgy még a 30%-kal lehet keveset mondtál mert úgy nem érné meg az eladónak.

Szerk.: Jééé Mártonnal egyre jár az agyunk. :) Egyszer van egy évben karácsony.:DDD

[ Szerkesztve ]

(#12181) Márton111 válasza mdk01 (#12176) üzenetére


Márton111
aktív tag

Olcsóbban átpántolom, átzárazom,kifoltozom,mint 10.000-ért újat venni(kidobott pénz) :)

[ Szerkesztve ]

(#12182) mdk01 válasza Márton111 (#12181) üzenetére


mdk01
addikt

Felőlem....:)
Én nem láttam az ajtót amiről szó van illetve nem tudom hova kell menni.
Elgondolkodva itt fehérváron sztem én 10k-ért csinálnám meg ha visszatérő a megrendelő ha nem akkor mondjuk 12k-ért, vagy nem csinálom meg. Ez bp.-i viszonylatba már nem igaz ha csak nem pár km-es körzetbe van az illető.
Ha be is kell rakni az ajtót az már jobban hangzik, mert az uk. csak egyszer van.

[ Szerkesztve ]

(#12183) Tomate válasza mdk01 (#12178) üzenetére


Tomate
veterán

Köszönöm a segítséget! Szomszédban van szalagfűrész. Megpróbálom megbeszélni, hogy csináljuk meg. Már csak anyagot kell beszereznem. Köszi mégegyszer!

[ Szerkesztve ]

(#12184) thyeby válasza Tomate (#12183) üzenetére


thyeby
őstag

Csak óvatosan azzal a szalagfűrésszel!
Ez tipikusan egy olyan meló, amit valóban a szalagfűrész old meg legkorrektebbül, de ha kiszalad a kezedből vágás közben, könnyen csonkolhatod magad. Még ennél jóval kisebb henger vágása is kurva veszélyes. Pláne srégen.
Csavarozd fel egy lapra, és a lapot told (de azt is tolófával), úgy nem tud gurulni vágás közben.

Több fa van, mint asztalos!

(#12185) thyeby válasza mdk01 (#12180) üzenetére


thyeby
őstag

"Jééé Mártonnal egyre jár az agyunk."

:DD

Több fa van, mint asztalos!

(#12186) runner 125 válasza mdk01 (#12176) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jaja, pont ezen gondolkodtam én is, priviben írtam is Mártonnak, h minden költséget figyelembe véve, egyszerűbb, ha veszek 10k-ért egy új mdf-et. Praktikerben láttam én is a minap.
Köszi!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#12187) Speciali


Speciali
tag

Obi-ban a 65 széles farostlemez ajtót 7 ezerért vettem, zárral együtt.

Nyáron vágattam 28 mm-es MDF-et, csak a szabott méretet kellett megvenni. Szerintem vastagabbat is vágnának, ha arra lenne szükség.

Ha akkora a mérete a gyűrűnek, amit átér a gérvávó körfűrész, akkor lefogatva az anyagot, szögbeállítva a gépet, én így vágnám le ezt a srég gyűrűt. Nem kell veszélyesen kézben tartani és tolni sem az anyagot, sem a gépet. Biztonságos és pontos lesz.

(#12188) Márton111 válasza runner 125 (#12186) üzenetére


Márton111
aktív tag

Egész pontosan a 2x 100km szállítási költségről volt konkrétan szó,mint akadály ami 1db ajtónál még sajnos nem rentábilis :U (A többi költséggel velem jár jobban) :)

[ Szerkesztve ]

(#12189) mdk01 válasza Tomate (#12183) üzenetére


mdk01
addikt

Igaza van Thyeby-nek azt nem tisztáztuk asztalos vagy-e illetve mekkora gyakorlatod van mert igen csak kell figyelni egy ilyen műveletnél mikor, hol a kezed és mi, merre, hogyan mozog.
...csak ügyesen.

(#12190) Tomate válasza mdk01 (#12189) üzenetére


Tomate
veterán

Köszi neked is és Thyebynek is. Nem vagyok asztalos, de a szomszéd az, úgyhogy majd lehet megkérem tolja ő végig. :R

(#12191) Márton111 válasza mdk01 (#12189) üzenetére


Márton111
aktív tag

A hajdani ipari tanuló akiről már írtam, kb hasonlót gyártott, kartoncsövet vágott szalagon,az ujjait a csőbe dugván (azokat az ujjakat életében utoljára),a többi megmaradt neki...

(#12192) mdk01 válasza Speciali (#12187) üzenetére


mdk01
addikt

Nem sikerült beszúrnom a képet de kiszerkesztettem ACAD-dal és 220mm környéki az aátmérője a gyűrűnek. Ezt nem vágja át semilyen asztalos körfűrész, max kétoldalról de úgy is kell csiszolni és még nem is biztos hogy jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#12193) Márton111 válasza mdk01 (#12192) üzenetére


Márton111
aktív tag

Aki látott már jobb autóhangszórót ,az tudhatja hogy nem 80-100mm átmérőjű :) márpedig a legnagyobb gérvágók ennyit érnek át. Egyébként lehetne lapszabász vagy egyéb körfűrésszel is sablonnal , (ha átéri).Megcsiszolni lehet szalagcsiszolón,is korongcsiszolón, is. (vagy egy síklapra kifeszített 60-as szalagon kézzel :) )

[ Szerkesztve ]

(#12194) runner 125 válasza Speciali (#12187) üzenetére


runner 125
nagyúr

Úh, az igen. Meg is nézem a héten náluk, köszi.
_

Márton, igaz.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#12195) Márton111 válasza Márton111 (#12193) üzenetére


Márton111
aktív tag

De maróval is lehet marni (sablonba fogva.)

(#12196) thyeby válasza Márton111 (#12195) üzenetére


thyeby
őstag

:DDD

Ez tök jó!
És a sablont mivel fűrészelje ki?

Több fa van, mint asztalos!

(#12197) Márton111 válasza thyeby (#12196) üzenetére


Márton111
aktív tag

Én azt nem tudhatom :U .Talán fűrésszel? :DDD

(#12198) Speciali


Speciali
tag

ezek szerint nem éri át a körfűrész. Akkor én berajzolnám, dekopírfűrésszel körbevágnám és szalagcsiszolóval, Rotexel, vagy polírozógéppel lecsiszolnám a pontos méretre. Egy ilyen karimánál nem a tizedpontosság számít, hanem hogy szép legyen.

Esetleg lehetne ék alakú léceket összeragasztani.Ebben az esetben a külső és belső felületet kellene kör alakra munkálni.

[ Szerkesztve ]

(#12199) Márton111 válasza Speciali (#12198) üzenetére


Márton111
aktív tag

Az utóbbi ,az ékesre vágott anyagszegmensek összeragasztása, is jó megoldás lehet(ha már úgyis ragasztani kell) :)

[ Szerkesztve ]

(#12200) Armahun


Armahun
addikt

Ha nekem kellene ilyet csinálni előbb csinálnék egy ékes anyagot, akár szalaggal elvágva akár gyalun elvékonyítva.
És csak utána vágnám ki a karikát. Akár még esztergálni is lehetne.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.