Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12801) Madmax81 válasza Márton111 (#12798) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Ezzel csak az a bibi hogy fogatom hozzá az alsó dobozt ,a gördeszkánál ez megoldott nem kell bajlódni vele .

1956-2010 07.22 Varga László

(#12802) Bubi válasza sasoo (#12723) üzenetére


Bubi
csendes tag

Gondolom a kisebbiket nézed, úgy 40 ezer körül. Ne vedd meg. 25 kilós eszterga nem eszterga, csak némi bádog meg vékonyfalú zártszelvény. Kinzo cimkével is árulták ezt még a Praktikerben, huszonpárezerért, de annyit sem ér, nem véletlenül fordul elő használtan, újszerű állapotban. Egyszer bekapcsolják, elég is belőle. Kérdezz inkább esztergályos topicban, jobban jársz.

(#12803) jimy_l válasza sasoo (#12796) üzenetére


jimy_l
tag

Hali!
Pont a múlthéten csináltam ilyet, én parafát tettem rá. A pilana-nál vettem gumírozott parafát 8mm vastag és elég kemény ahhoz, hogy tartós legyen. Palmafixee rákűdöd, oszt fogja mint szer a gatyát. :C

[ Szerkesztve ]

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#12804) Bubi válasza sasoo (#12796) üzenetére


Bubi
csendes tag

Gumírozott parafa.

(#12805) Bubi válasza wrox (#12747) üzenetére


Bubi
csendes tag

Van ilyenem (kismillió néven lehet kapni, még tán Makitában is láttam), ez egy jó készlet, nyugodtan megveheted.

(#12806) bbchris válasza mdk01 (#12760) üzenetére


bbchris
senior tag

Én valahogy úgy tudnám definiálni a maró és a fűrész közötti különbséget hogy a fűrésszel ugye a fát elvágod a maróval pedig megmunkálod azaz nútolsz , falcolsz mintára marsz stb . Fordulatban is van különbség köztük meg ugye a hordozótestben van eltérés , Marókéseknél a hordozótest jóval merevebb mint a fűrészlapoknál és a fogszám is kevesebb . Bár én csak éleztem őket de nagyjából valahogy így tudnám definiálni a különbséget . Lehet hogy egyszerűen írtam le de valami ilyesmi :D Meg a fog-lapkaminőségben is van különbség . A lamello egyértelmű marókés kategória a maga Z=6 fogszámmal valamint erősített hordozótesttel és ugye azzal nem vágsz hanem csak megmunkálsz . Lehet hogy tévedek mert nem ez a pontos megfogalmazás :F

(#12807) adm


adm
őstag

ismertek olyan épületasztalost pécsen, aki vállal bejárati ajtónál ajtófélfa cserét/megerősítést?

16core - 32thread - 64gb

(#12808) Soká válasza Madmax81 (#12800) üzenetére


Soká
senior tag

"A szakai azt mondta hogy a Freudnál gyakrabban előfordul..."

Remélem nem az Anest szakijáról van szó, mert ők ugyebár Dimar forgalmazók, tehát csak a másik két márkáról fognak rosszat mondani :)
A Dimar izraeli cég, EU-n kívüli, tehát elképzelhető, hogy eleve magasabb vámmal kerül be hozzánk, ezért is drágább.

Amikor én vettem először ilyesmit, akkor azért vettem Dimar marókat, mert a CMT túl drágának tűnt, szóval nálam más "rangsor" rögzült. De ez egy pillanatnyi téves felmérés eredménye is lehet.
Félre ne érts, nekem fogalmam sincs, hogyan viszonyulnak egymáshoz ezek a gyártók, egyiket sem preferálom jobban, ahhoz alapos tesztelésnek kellene alávetni a holmijaikat, hogy egyértelmű különbséget lehessen tenni köztük. Fogalmam sincs, hogy forgalmukat tekintve hogyan viszonyulnak egymáshoz, az biztos, hogy lesik egymást és szinte fej-fej mellett lehetnek.
Lényeges kérdés lenne, hogy mindegyiknek van-e saját porkohászati üzeme vagy ők is veszik a keményfémlapkákat?

(#12809) Soká válasza bbchris (#12806) üzenetére


Soká
senior tag

"fűrésszel ugye a fát elvágod a maróval pedig megmunkálod azaz nútolsz"

Hasonlóképpen gondolom, azzal együtt, hogy felesleges a kérdést "túlrugózni", mert akkor jönnek a kivételek: fűrészlappal is lehet hornyot marni, és speciális esetben a marótárcsával is lehet(ne) átvágni anyagot. Bizonyos szempontból a fűrészlap egy speciális esete a marónak. :)

(#12810) borat26


borat26
aktív tag

Sziasztok!

Készítek egy asztalt a kerti kiülőm alá, aminek a ragasztott kávaját szeretném csavarkötéssel megerősíteni. Az asztal anyaga tölgy és a megerősítéshez használni az alábbi csavartípust használnám

Link a csavarismertetőjéhez

A kérdésem, hogy elő kell-e fúrni ezeket a csavartípusokat? Saját véleményem szerint igen, mert még pl fenyő esetén simán behajtható, én úgy vélem elő kell fúrni.
Szóval én 6x80 és 8x80-as használnék. Tapasztalat, vélemény az előfúrás méretéről?

[ Szerkesztve ]

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#12811) Márton111


Márton111
aktív tag

Én lelkesen behajtottam a forgácslapcsavart bükkfába , elvégre 18V 3A-s aksival bírja,a gép, csak rá kell tehénkedni,csak a csavarok elszakadtak :)
Keményfába elő kell fúrni. 6x 80 is túlzás sztem 5-ös csavar is elég,nem ajtópántot teszel fel, persze lehet hogy azért kell a vastagabb mert a rozsda később eszi szét,ez esetben 5-ös rozsdamentes csavart használnék (erről meg nem tudom mennyire könnyen pattan el, vagy pont erősebb minta horganyzott?)

[ Szerkesztve ]

(#12812) Bubi válasza borat26 (#12810) üzenetére


Bubi
csendes tag

Tölgybe egész biztos. Éles felhasználás előtt kipróbálnám, hogy elég-e magmérettel, meg egy kis szappan sem árt.

(#12813) borat26 válasza Márton111 (#12811) üzenetére


borat26
aktív tag

Nos amit az ismertetőben nem mondtak el, ez egy olyan csavartípus, aminek a kettős menete miatt nem oldható kötést eredményez. Ez a típus csak 6-os átmérőnél kezdődik, a legrövidebb 80 mm. Így nem lehet kisebb átmérőben megvásárolni. És nekem a tányérfejű csavar tetszik.

Bubi: a szappant megfontolom, a magmérete majd 2 mm kisebb, mint a menet külső átmérője.

[ Szerkesztve ]

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#12814) Speciali válasza Madmax81 (#12801) üzenetére


Speciali
tag

A gyári gördeszkáról le kell szedni a kerekeket, és egy valamilyen lapra felfogatni a Festo deszkát, és erre a kerekeket. Valószínű, hogy nem a kerekek a gyenge láncszem, hanem a műanyag lap. De ha a kerekek is gyengék, akkor azokat is cserélni kell.
Persze ez sufnituning, de ha erős guriga kell, Festo patentokkal...
Egyébként szerintem az 50 kg is elég általában, de valószínűleg a dupláját is kibírja, az meg több mint elég.

[ Szerkesztve ]

(#12815) Madmax81 válasza Soká (#12808) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Debrecenben mondta a CMT kereskedő, ők is forgalmazzák a Dimar márkát és a Freud-ot is , a marókések papírjait nézegetve a CMT és a Freud is olasz márka .
Nézegettem mindkét cég asztali marókéseit csak színeiben különböznek egymástól egymás mellé raktam mindkét katalógust még a megengedett legmagasabb fordulatszámok is egyeznek a leírásokban .

1956-2010 07.22 Varga László

(#12816) Madmax81 válasza Speciali (#12814) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Igazából nem terveztem 60 kg dobozos szerszámmal kivonulni a helyszínre , de jó lenne ha némely esetben lehetne gurigázni nem pedig kézben cipekedni .

1956-2010 07.22 Varga László

(#12817) Speciali válasza borat26 (#12813) üzenetére


Speciali
tag

magmérettel fúrd ki a menethossz felét, másik felét magméretnél 1 mm-el kisebbel. Esetleg az utolsó 1 cm-en ne fúrj elő semmivel. De mindenképp csinálj próbát, egy hulladék darabban, és az annál tapasztaltak szerint változtass az opciókon.

(#12818) Speciali válasza Madmax81 (#12816) üzenetére


Speciali
tag

Az a legjobb, amikor valami miatt több száz m-t kell cipekedni. Na olyankor nagyon jó a guriga. Én a molnárkocsimra fel gumipókozom a dobozokat, de ez nem a legstabilabb. A gyári gördeszka ennél sokkal jobb, bár ezzel meg a makita gérvágót nehézkes tolni.

(#12819) Márton111


Márton111
aktív tag

.

[ Szerkesztve ]

(#12820) mdk01 válasza bbchris (#12806) üzenetére


mdk01
addikt

Én valahogy úgy tudnám definiálni a maró és a fűrész közötti különbséget hogy a fűrésszel ugye a fát elvágod a maróval pedig megmunkálod azaz nútolsz , falcolsz mintára marsz stb .

Bennem is kb. ez fogalmazódott meg, csak kíváncsi voltam az okostojásunk mit válaszol.

Köszi a kiegészítést

(#12821) Speciali válasza mdk01 (#12820) üzenetére


Speciali
tag

Hűbazz, ez kb. olyan kardinális kérdés, mint az önmetsző-önfúró csavar esete, a Tóth Marival. :)

[ Szerkesztve ]

(#12822) Márton111


Márton111
aktív tag

Meg a gördeszka aminek a vázát meg a kerekét kell csak kicserélni... :D
De egyébként príma!

[ Szerkesztve ]

(#12823) Speciali válasza Márton111 (#12822) üzenetére


Speciali
tag

azzal a (nem kicsi) különbséggel, hogy az nem volt vita tárgya. Ha ki akarod fejezni valamiről, hogy szar, akkor tedd meg, ne légy ilyen körülményes! :)

[ Szerkesztve ]

(#12824) thyeby válasza mdk01 (#12785) üzenetére


thyeby
őstag

Hú!
Baromi kívánatos rendszerek! De teljesen biztos, hogy többe kerültek a berendezések ebbe a műhelybe, mint az egész iskola tornatermestől.
Mindamellett, hogy elismerem a Festo meg is valósított filozófiáját, ennyi pénzért jobban jár valaki, ha vesz egy komplett CNC automatát.

Több fa van, mint asztalos!

(#12825) thyeby válasza wrox (#12792) üzenetére


thyeby
őstag

Meglesz.
;)

Több fa van, mint asztalos!

(#12826) thyeby válasza Madmax81 (#12794) üzenetére


thyeby
őstag

"az enyém egy fél gagyi azért is cserélgetem le egyenként az elhasználódott késeket ."

Ugyanezt teszem magam is az Extool készlettel. De ettől még nyugodt szívvel merem hobbistáknak ajánlani. Magam is ebből a készletből kiindulva tanultam meg, hogy milyen késekből is kell énnekem sokkal jobb, s hogy melyik lesz doszta elég ebből is.
Azért azt tudni érdemes, hogy amit belinkeltél, az nem Felder készlet. Valami külsős cég terméke. Azonban a Felder nem adja egy minőség alá a nevét semmihez, még akkor sem, ha nem ő gyártja.

Több fa van, mint asztalos!

(#12827) Márton111 válasza Speciali (#12823) üzenetére


Márton111
aktív tag

Távol álljon tőlem(!Sőt, megvettem a gyalujukat, tavaly,habár úa drága a késcsere, mintegy 4x-es pénz a mondjuk pl metabómhoz képest, de kisebb, könnyebb,és könnyebben visz,kevésbé szakít kilépéskor keresztszálnál.l).Én csak a te írásodat foglaltam össze. :)

[ Szerkesztve ]

(#12828) thyeby válasza Soká (#12797) üzenetére


thyeby
őstag

Azt a hétezer forintosat én a lidiben vásároltam ötezerért. Eddig jól bírja a frontharcot. Könnyű - fél kézzel felkapom, összecsukható - a csomagtartóban alig foglal helyet, és erősebb, mint írta a manualja - a gázkazánomat is ezzel talicskáztam ki az udvarra, pedig az nem ötven kiló. Szeretem, és minden nap használom.

Több fa van, mint asztalos!

(#12829) thyeby válasza borat26 (#12810) üzenetére


thyeby
őstag

Persze, elő kell fúrni.
Ha ebből bármilyen méretűt a tölgybe előfúrás nélkül be bírsz hajtani, jó pénzért felfogadlak mesteremnek, sőt a fúrógépedet, bitjeidet is jól megnézem magamnak. Keményfához (vegyük most a 6x80-ast alapul) amit hozzá akarsz csavarozni, azt átfúrod D=6mm fúróval, amihez akarod csavarni, oda D=5mm előfúrás, és még így is nyikorogni fog a csavar, miközben behajtod. (Az akkumulátorod meg látványosan veszíti a szufláját elfele.)
Puhafához is érdemes előfúrni, mert így kizárod, hogy elrepeszd, de itt a D=5mm helyett D=4mm legyen az előfúrás. A D=6mm minden fafaj esetében javallott, ugyanis ha picit eltolja a csavar hegye behajtás közben maga fölött az anyagot, akkor hajthatod ki, kezdheted előröl.

Több fa van, mint asztalos!

(#12830) Speciali válasza Márton111 (#12827) üzenetére


Speciali
tag

Te Festo gyalut vettél!? Na ha ez igaz, akkor felírom a kéménybe! :)

(#12831) Madmax81 válasza mdk01 (#12820) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Márton111-és közted ha jól látom nem felhőtlen viszony :U :U

[ Szerkesztve ]

1956-2010 07.22 Varga László

(#12832) Madmax81 válasza Márton111 (#12827) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Ha jól tudom akkor a falcmélység is korlátlan ennél a gépnél ami nem elhanyagolható tényező. .

[ Szerkesztve ]

1956-2010 07.22 Varga László

(#12833) Márton111 válasza Madmax81 (#12832) üzenetére


Márton111
aktív tag

Az EHL-65 e-plust választottam 2,4 kg,pici, aranyos,és a hangja is kisebb,mentes a sivítástól :) a másik amit írtál, az sajnos 4kg, külsőzni,én nem cipelem.

(#12834) Speciali válasza Márton111 (#12833) üzenetére


Speciali
tag

a kicsivel volt szerencsém dolgozni, kezes kis gép. Le vagyok hidalva, hogy te Festot vettél. Pár hónapja nem kicsit volt rossz véleményed erről a márkáról.Na de végre, te is rendes ember lettél! :DDD

(#12835) Márton111 válasza Madmax81 (#12831) üzenetére


Márton111
aktív tag

Úgy vagyok vele, és még jópár fórumtaggal,amíg fegyelmezi magát, és normális hangnemben válaszol,addig reagálok rá, ha meg elszáll, ignorálom. :U Közben én igyekszem nem sok tyúkszemre taposni :)

[ Szerkesztve ]

(#12836) Winner_hun válasza Márton111 (#12835) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ezt az ignorálást is úgy tartod be ahogy már többször leléptél innen...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12837) Márton111 válasza Speciali (#12834) üzenetére


Márton111
aktív tag

Nem a véleményem ,nem rossz, csak az ára...,De itt csak ők kínáltak azt, ami nekem kellett, kicsi, könnyű,és jó gyalut.És végülis kaptam hozzá 2 kést a gépben levő mellé,grátisz. :)

(#12838) szaszlaci


szaszlaci
addikt

No hát Urak, közben azért haladok a hangsugárzóval, három egyszerűbb kérdésre szeretnék választ kapni.

Van egy kicsi (95x204 mm) előlap, 4 mm-es rétegelt lemezből. Ez takarja el a hangszórók kosarát.
Van itthon selyemfényű lakk (nem Milesi, hanem valami egyszerűbb termék), arra gondoltam, hogy lekenem és csiszolom párszor. Mehet? Esetleg valamivel bekenni a fát?

Aztán a doboz ugye MDF, javítani nem kellett, nincsenek hézagok. Ezt pedig hengerelném Trinát univerzális alapozóval és csiszolnám. Aztán majd valahogyan tovább, ezt még el kell dönteni. Nem csinálok vele bajt?

A harmadik pedig egy elég meglepő ötlet, első halásra én is csak mosolyogtam rajta, de ha jobban végiggondolja az ember, jó is lehet. Szóval: öntapadós tapétát lakkozni. Benzines lakk nem oldja, és szerintem tetszetős felület érhető el vele. A furnérnál pedig olcsóbb és könnyebb felrakni, valamint jóval nagyobb a választék. Érdemes lenne ilyen irányba gondolkoznom? Amitől félek, hogy vagy egy nap, vagy egy év múlva nem akar-e lejönni a lakk.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12839) mdk01 válasza Madmax81 (#12831) üzenetére


mdk01
addikt

Nem teljesen, de a topikban sztem nincs olyan akivel ne lett volna kisebb nagyobb nézeteltérése, és én egy darabig nyelem a hülyeséget aztán úgy kikívánkozik, de a többiek meg nagyrészt csak legyintenek rá, ráadásul lehet ők teszik jól.
Nehezen viselem a hülyeséget na....:DDD

[ Szerkesztve ]

(#12840) mdk01 válasza szaszlaci (#12838) üzenetére


mdk01
addikt

A tapéta jó ötlet csak az igazán szépekből több 10k egy tekercs és nem lehet méterre venni.
Amúgy próbáld ki hogy ráragasztasz egy lapra tapétát és lelakkozod. Ahogy telnek a hónapok, évek egyre okosabb leszel.:)
Ha biztosra akarsz menni akkor most csak a festést erőltesd.

Javítani szinte biztosan kell csak most nem látod. Kend le alapozóval és előjönnek a hibák.

Annyi gondod lehet a mostani festésből, hogy ha a fedőd egy erősebb higítós festék lesz akkor felcsipi az alapozódat.

Növekvő erősségbe:

szintetikus/lakkbenzin--->észter--->nitro--->aceton

Vhogy így van a sorrend, de ha nem akkor mindjárt kijavítanak, a neten meg most nincs időm megkeresni.

[ Szerkesztve ]

(#12841) Madmax81 válasza Márton111 (#12833) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Jó kis gép elég könnyű , gondolom jól kézre áll könnyű vele dolgozni .
Nekem most ilyen van DeWALT DW680 de erre a gépre hajtok ha minden jól alakul nemsokára a kezemben lesz .

[ Szerkesztve ]

1956-2010 07.22 Varga László

(#12842) Madmax81 válasza mdk01 (#12839) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Én még nem kerültem csak pár emberrel összetűzésbe itt de semmi vérre menő nem lett belőle :D :D
Néha jobb csak csendben szemlélődni és levonni a konzekvenciát, de ha eldurvulna a dolog a moderátor elintéz mindent

1956-2010 07.22 Varga László

(#12843) Speciali válasza szaszlaci (#12838) üzenetére


Speciali
tag

A Trinát alapozóval szívni fogsz. Lassan szárad, és nem lehet igazán szépen csiszolni sem. Nitrós (vagy PU) lakkot és festéket ajánlanék. Csak kültéri igénybevételre van értelme a sokkal körülményesebben használható lakkbenzines/szintetikus anyagok használatának.
Lakk alá nem kell semmivel kenni a fát, csak ha pácolni akarod, akkor pác.
Gombaölő, meg efféle szükségtelen, és egészségtelen.

Ha Trináttal alapozod, azzal el is döntötted, hogy nitros és Pu lakkot vagy festéket arra már nem tudsz felvinni.(nem csak te nem, de autófényező sem)

A doboz összedolgozásait nézd meg jobban, biztos hogy vannak apró hézagok. Autós kittel , vagy vizes fatapasszal menj rá, majd csiszold síkba ezeket a részeket!

Én nem tapétát ajánlanék, hanem szalvétát. Lelakkozod a felületet, és a nedves lakkba belerakod a szalvétát. Ha megszáradt, óvatosan átlakkozod a felületet. Így egy kellemesen rücskös ,"művészi" felületet kapsz. A szalvétának csak a legfelső rétegét használd. Dekupázsnak hívják ezt az eljárást, bár lehet hogy nem pont így kell csinálni, de nekem ez bevált.
Én kis képeket csináltam így, különféle szép szalvétákból, amiket dekorboltokban vettem.
Az öntapadós cuccot én hanyagolnám, mert a ragasztós felület bizonytalan, és még egy plusz anyag a rendszerben. Ha nem is szalvétát, de valami puha anyagú nem öntapadós tapétát, vagy bármilyen puha papírt használnék, ami jól felszívja a lakkot, és beleköt a felületbe.

(#12844) Speciali válasza Madmax81 (#12841) üzenetére


Speciali
tag

Mi miatt kell a nagyobb gép? A nagyobb falcolási mélység miatt? Látom, BEWÁLT ez a márka neked. :)

[ Szerkesztve ]

(#12845) Winner_hun válasza Speciali (#12843) üzenetére


Winner_hun
félisten

hogy nitros és Pu lakkot
Nitro alapra PU (2k-s) lakk?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12846) Márton111 válasza Speciali (#12844) üzenetére


Márton111
aktív tag

Úgylátom falcmélység 12mm...Ezzel legtöbb esetben semmire se mégy falcgyalulás esetén,mert felül a gép...
Úgy tapasztaltam,a 70000Ft-os kategória ,(és felette),már tud falcolni kellő mélységben,ami alatta van jóval -nem tud,ezért néztem meg, mert gyanús volt nekem az ára.

[ Szerkesztve ]

(#12847) Madmax81 válasza Speciali (#12844) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Ez ami most van majdnem 7 éves , van hogy kevésnek bizonyul némely esetben helyszíni munkáknál , nem a falcmélység a fő szempont de jó lenne ha többet tudna ezen téren.
Jó szlogen Bewált ez a márka :DDD

[ Szerkesztve ]

1956-2010 07.22 Varga László

(#12848) Speciali válasza Winner_hun (#12845) üzenetére


Speciali
tag

Igen. Nem jó? A PU lakk is higítható nitróval, mint erről már szóltunk pár napja itt.
Nyáron autót fújtam nitros fillerre Pu festéket. A boltban ajánlották így, és jó is lett.

Persze a legjobb mindjárt PU-val indítani a pacsmagolást. Én legalábbis azt szeretem, ha minél kevesebb féle anyag kell a felületkezeléshez.Ezért amit lehet, egyszerűsítek, és ugyan azt használom több anyaghoz is. Pl. edző, higító, alapozó lakka a külön izoláló helyett.

(#12849) mdk01 válasza Winner_hun (#12845) üzenetére


mdk01
addikt

Igen, így működik de fordítva már tudtommal nem.
Ezért is lehet a észter(PU) alapu lakkokat is nitróval hígítani és mosogatásnál is olcsóbb a feleannyiba kerülő nitrót kiborítani.

(#12850) mdk01 válasza Madmax81 (#12841) üzenetére


mdk01
addikt

Melyik része kevés küldő munkánál és mivel tud többet a kiszemelt változat?

Szerk:
Jah látom falcmélység. ez tényleg igen kevés.
Nekem az egyel régebbi(2003 környéki) Bosch 36-82(??)-es van. Ez is teljesen jól eltalált széria.
24mm falcmélység, 82mm szélesség.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.