Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13701) Márton111


Márton111
aktív tag

Utaztam a buszon, így néz ki nálunk Budapöstön,szép napsütésben.

Megvagyok az éllécezéssel, holnap furnérozás lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#13702) Márton111 válasza Márton111 (#13701) üzenetére


Márton111
aktív tag

Az adásszünetet egy kis bölcselkedésre használom fel , hátha valaki nem olvasta Murpyt :U
Ui .: úgyis Thyeby kedvenc témái a gazdaság, kereskedelem , iparcikgyártás, és eladás.
Ez mind benne foglaltatik ,ebben a kis gyöngyszemben .

Murphy törvényei a magyar gazdaságról

Első, avagy alaptörvény:
Ha valami nem működik, akkor az a magyar gazdaság.
Első avagy Antall-féle folyománya:
Ha valami nem müködik, akkor az privatizálva sem működik.
A folyomány Bod-féle következménye:
A tehetségtelen vállalati igazgató privatizálva sem lesz tehetséges.
A szabályszerűség megállapításához szükséges törvénykiegészítés:
Nem létező piac szabad sem lehet.
Az alaptörvény értelmezéséhez szükséges axióma:
Olyan gazdaság nincs, amelyet nem lehet helyrehozni.
Az axióma alóli kivételek:
1. Ha nem akarják,
2. ha nem tudják,
3. a magyar gazdaság.
I. Kereslet és kínálat:
1. Ha egy árucikk iránt növekszik a kereslet, akkor alig lehet hozzájutni, és felmegy az ára.
2. Ha egy árucikk iránt csökken a kereslet, Magyarországon akkor is alig lehet hozzájutni, és felmegy az ára.

II. A technikai fejlesztés következményei:
1. Minél korszerűbb technológiával készül valami - itthon -, annál magasabb az ára.
2. Minden új termék drágább, mint az ugyanolyan minőségű régi.
Kiegészítés :
Ha nincs új termék, akkor a régi lesz ugyanolyan drága, mint az új lenne.

III. Késztermék, és nyersanyag:
1. Minél olcsóbb a nyersanyag, annál drágább a késztermék.
2. Drága nyersanyagból legalább annyira drága készterméket lehet előállítani, mintha olcsó lenne.
Piaci folyomány:
Ugyanannak a készterméknek az ára a "lengyel piacon" jóval alacsonyabb, és mégis megéri az eladóknak (aki nem lengyel).
Második piaci folyomány:
Olcsó készterméket csak kiárusításkor vagy közvetlenül a gyártótól lehet beszerezni.
A feleség közbeszólása :
Az nem olcsó, csak elfogadhatóbb, a többit nem idézem, az a kiskereskedelem minősítése.

Exporttörvények:
Mennél többet exportálunk Nyugatra (azért, hogy minél több dollár jöjjön be, mert csak így tudjuk törleszteni nyugati adósságainkat), annál jobban romlik a forint (a dollárkitermelés és paritás miatt).
Első következmény:
Egyre több dollárt kell felvennünk Nyugatról.
Következtetés:
1. Minél jobban működik a magyar gazdaság (ami az exportnövekedésben mérhető), annál jobban elszegényedünk és eladósodunk.
2. Célszerűbb lenne a felvett kölcsönt azonnal visszautalni, és kihagyni belőle a magyar gazdaságot.
3. Addig jó, amíg a magyar gazdaság nem működik ( mert így kevesebbet tudunk exportálni Nyugatra, és nem szegényedünk el annyira ).

Az exporttörvénynek adó-, és árindexre vonatkozó folyományai:
1. A magas adó-, és árindex visszaszorítja a belső fogyasztást, és így többet tudunk exportálni Nyugatra.
2. Ha többet akarunk exportálni, egyre magasabb adó-, és árindexet kell bevezetni.
Következmények:
Minél többet exportálunk Nyugatra, annál magasabb adó-, és árindexet kell bevezetni, hogy még többet exportálhassunk, és még magasabb adó-, és árindexet tudjunk bevezetni.
Első következtetés:
Nyugati adósságállományunk az export növekedésével egyenes arányban növekszik.
A következtetés folyománya:
Előbb-utóbb adósságunk visszafizethetetlenné válik.
A folyomány pénzpiaci következménye:
A visszafizethetetlen adósságot úgy kell kezelni, mintha nem is lenne.
A következmény következménye:
Ha adósságunkat meg akarjuk szüntetni, egyre nagyobb kölcsönöket kell fölvennünk, hogy teljességgel visszafizethetetlenné váljon.
A törvény elvi párhuzama:
Ha a magyar gazdaság működésképtelenségét meg akarjuk őrizni, egyre nagyobb adó-, és árindexet kell alkalmazni, hogy a belső fogyasztást a nullára lehessen redukálni.
Az elvi párhuzam folyománya:
A belső piac megszűnik, így nem lesz szükség lakossági adó-, és árindexre.
A folyomány következménye:
A magyar gazdaság megint működni fog.

Megszorítások:
1. Átmenetileg az életszínvonal nullára csökken.
2. Átmeneti nyomor és éhínség.
A bizonytalansági tényező:
Az éhínség és nyomor időtartama.

Forrás: http://www.irtech-fuzfo.sulinet.hu/diak/leberbal/viccek/murphy.htm

[ Szerkesztve ]

(#13703) mdk01 válasza Márton111 (#13702) üzenetére


mdk01
addikt

Megölted a topikot!:DDD

[ Szerkesztve ]

(#13704) shaft72


shaft72
tag

Kis ontotyik.

Albérlőink panaszkodtak, mert kissé gázos volt már a mosdó fölé elhelyezett 9x13-as tükörben borotválkozni, fésülködni. :DDD A helyzet megoldásért kiáltott. [link]
Némi méregetés, ötletelés után egy 55x55 centis tükröt álmodtam meg a mosdó fölé, két oldalra (mivel ketten vannak) egy-egy pakolós szekrénnyel. [link]
A hátlap 877 mm széles, a két szekrény belső szélessége 125mm. Megfelelő ráhagyással a két kis szekrény között kb 5-5 mm van a tükörnek, amit a faragasztóval telibe ragasztottam, majd hagytam egy napot száradni. [link]
Másnap összetipliztem a két kis fakkot, a két oldalon 3 cm-es közökkel kialakítottam a polctartókat. Jó lett volna egy sablon, mert a furatok szélei kitöredeztek, gondolom ha odaszorítottam volna valamit, szebbek lettek volna.
A szekrényeket megfelelő irányba nyílással kellett kialakítani. Természetesen összeszerelésük az összeragasztás előtt történt meg, másképp nem lehetett volna kényelmesen befúrni a kivetőpántokat.
A 2x20W-os spotoknak, valamint a kapcsolós 220V-os aljzatnak kialakítottam a helyét, majd az offline módban kipróbált kábelezés után behelyeztem őket, és összefúrtam 7 csavarral a tükröt tartó bútorlaphoz. [link] Közben szólt az asztalosok legjobb barátja, a Kossuth rádió :DDD
A tükör súlyát lényegében a csempe mögötti fal tartja, felül megtámogatva a hátuljára felfúrt 2 darab füles akasztóval, amelyet 3-3 csavar tart. Valamint látható a 4-4 tipli előkészítés, amelyek a kis szekrényeket fogják tartani, megfelelő ragasztással.
Ez után összeragasztottam a szekrényeket, majd némi száradás után felragasztottam őket a tükörre, és felülről további néhány csavarral rögzítettem őket.
Íme a kész szekrény, nyitott állapotban, bekapcsolt világítással. A polcok a jobb design érdekében 12x12 centiméteres, 5 mm-es üveglapból készültek. Ugyanez csukott frontokkal.
Jó tipp, de már biztos mindenki ismeri: ha nincs radír, kellően szappanos nedves rongy kitűnően lehozza a grafitceruzát a bútorlapról :)

Adós vagyok még a tetőn lévő elektromos szerelvények megfelelő takarásával, erre tud valaki valamilyen praktikus megoldást? (Kábelcsatorna, vagy valamilyen műanyag lemezből dobozt vágni, ragasztani.)

A fürdőszobaszekrény minden szerelvénnyel, elektromos cuccal, tükörrel, üveggel együtt 20E Ft-ból jött ki. Ez főleg abból a szempontból üdvös, hogy 70E Ft alatt nemigen kapható fürdőszobai garnitúra, mivel általában kötelező megvenni a mosdó alá való szekrényt is, amire jelen esetben nem volt szükség. :))

[ Szerkesztve ]

(#13705) Márton111 válasza mdk01 (#13703) üzenetére


Márton111
aktív tag

[ Szerkesztve ]

(#13706) Sanyabá válasza Márton111 (#13705) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Hogy Te mikre rá nem érsz. :D

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#13707) Sanyabá válasza shaft72 (#13704) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Egyszerű,gyors, tetszik! :K

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#13708) Márton111 válasza shaft72 (#13704) üzenetére


Márton111
aktív tag

Szép lett. A konyhában amit összeraktam a vezetékkiállás , meg a többi : elszívó, fénycsövek befutó vezetékeinek eldobozolását ,meg egy aljzat elhelyezését ,a helyszínen egy darab laminált parkettából oldottam meg, (mindkét irányban - hosszanti, és kereszt él - gérbevágott anyagból ragasztott dobozka lett )de ugyanígy jó a (fehér lami vagy lami/3-as fehér HDF valamilyen kombinációja + ragasztó, csavar vagy szeg)

[ Szerkesztve ]

(#13709) KMan


KMan
őstag

megbizhato asztalost keresek a XI. keruletben, kb 10 perces melorol lenne szo. 2 db falapot kell kettevagni :DDD

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#13710) thyeby válasza shaft72 (#13704) üzenetére


thyeby
őstag

"Jó lett volna egy sablon, mert a furatok szélei kitöredeztek, gondolom ha odaszorítottam volna valamit, szebbek lettek volna."

Ez nem sablon probléma, hanem valami tecsógazdaságos fafúróval bajoltál. Az meg sablonban is épp így széttép mindent, ami az útjába kerül. Vegyél egy Stubai-t, vagy mégjobbat, és megszűnik ez a problémád. (Lehet, h megoldja - ennél biztos, hogy szebben! - egy mezei Abraboro is kb 300Ft6 db.)

"A fürdőszobaszekrény minden szerelvénnyel, elektromos cuccal, tükörrel, üveggel együtt 20E Ft-ból jött ki."

Megszólalásig hasonlót vettem a fürdőbe - szinte a Tied klónja: 20 ezer gyorsan gyengülő magyar forintomba került. Jól éreztem tehát, hogy én se tudnám olcsóbban kihozni, emmegmán kész is volt.

Több fa van, mint asztalos!

(#13711) thyeby válasza KMan (#13709) üzenetére


thyeby
őstag

... mert egy megbízhatatlan asztalos megbízhatatlanul vágná ketté azt a két falapot? Vagy úgy kell ezt érteni, hogy falap kettévágására bíznál meg egy asztalost?

Megbízható cukrászt keresek a VIII. kerületben, aki tenne két kockacukrot a kávémba. :U

Több fa van, mint asztalos!

(#13712) mdk01 válasza shaft72 (#13704) üzenetére


mdk01
addikt

Jó lett gratula.
Kettő észrevételem van amit építő szándékkal mondok.
Ha jól tudom és sztem jól tudom a konnektort dobozba kellene raknod szakszerűen, mert így veszélyes.
Tudom látszódott volna a doboz teteje sőt sztem így is necces, na de akkor is. Azért írom mert az átlag ember hajlamos mondjuk a szekrény tetejére is pakolni(pl. elektromos fogkefe) és ha mellényúl és megrázza az áram az kellemetlen, és örülhetsz ha csak megrázza.

A másik csak esztétika, hogy a fogantyú kicsit magasra raktad. Alulról kb. 6cm-re oldalról meg 4cm-re szoktam fúrni a furatot ami a fogantyúk 80%-nál működik.

(#13713) mdk01 válasza thyeby (#13710) üzenetére


mdk01
addikt

Igazad van a fúróval kapcsolatban, de sokat számít, hogy mikor bent van a fúró a lyukban mennyire bírod stabilan elmozdulás nélkül ugyan abban szögbe megtartani.
Az élezésről nem is beszélve ami szerintem a legfontosabb.

Szóval:
- fúró
- élezés
- sablon
- biztos kéz

....és nincs kiszakadás még átmenő furatnál sem.:)

(#13714) shaft72 válasza thyeby (#13710) üzenetére


shaft72
tag

Ez még mindig a Bosch X-Line szettem :D A fafúró, meg a HSS-Tin fúrószállal is csont ugyanúgy szaggatja a szélét. Lehet, hogy bénán tartom a fúrót?

Hol vettél ilyet külön, mondjuk én Baumaxban néztem csak; meg már elvből is megcsinálom, műkedvelés végett :DDD

(#13715) shaft72 válasza mdk01 (#13712) üzenetére


shaft72
tag

Köszi szépen.

Igen a tetejét mindenképpen be fogom takarni valamivel, hogy még véletlenül se nyúljanak bele, ne menjen rá víz stb.

A fogantyú alulról 8 cm-re, széltől 3 cm-re van, nekem így tetszett :))

(#13716) shaft72 válasza Márton111 (#13708) üzenetére


shaft72
tag

Jó ötlet, de a 3-as HDF-et hogy vágom gérbe? :D Úgy meg csúnya lesz, ha kilátszik a közepe.

(#13717) mdk01 válasza shaft72 (#13715) üzenetére


mdk01
addikt

Tegyél egy dobozt, meg még egy 18-as bútorlapot ami "U"alakba nagyobb 1cm-rel a most lévő tetőnél és akkor vastagabb is lesz meg előrébb lóg így nem látszik majd annyira a doboz...sztem:)

(#13718) Márton111 válasza shaft72 (#13716) üzenetére


Márton111
aktív tag

:) Nem.Ez a 3-as lemez csak könnyítés volt.A szélét befestheted, nem nagy munka.
Vagy benútolhatod 16-os v 18-as fehér lamináltba.Én mielőtt asztalos lettem (gimnazista + barkács koromban) így oldottam meg a konnektor hátoldalának le- nem taperolhatóságát :) Simán stumpfra össze van ragasztva farostlemezből (akkor még nem volt HDF !! ) és két fémpánttal felfogatva, és lefestve. Ma már szebben dolgozom. ;)
De 10 évet kibírt, nem megy szét...

(A takarást csinálhatod tömör 16-os, 18-as fehér lamináltból,is vagy belemarhatod a vezetéket, szerelvényt, ha kiadja a vastagsága.)
Vagy ha jobban kézreáll, vegyél rá valami műanyag borítást kötődobozt,vagy széles vezetékcsatornát, és rácsavarozod a szekrény tetejére.

[ Szerkesztve ]

(#13719) shaft72 válasza Márton111 (#13718) üzenetére


shaft72
tag

Nagyban megnézném a képeket, rakd be linkbe...

(#13720) KMan válasza thyeby (#13711) üzenetére


KMan
őstag

ertem a cinizmusod, csak a cukrasznak nincs szuksege eszkozre, nekem viszont ehez a munkahoz olyan eszkozokre lenne szuksegem, amelyek nekem nincsennek.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#13721) Márton111 válasza shaft72 (#13719) üzenetére


Márton111
aktív tag

Nem ilyent kell , ez csak ötletadó, a szerkezeti dobozépítéshez :) [link][link] A 2vége lehet 18-as lamiból is, vagy fenyőből ( ez 3-as farostlemezből van mindenhol :)

[ Szerkesztve ]

(#13722) mdk01 válasza Márton111 (#13718) üzenetére


mdk01
addikt

Azért ha egész őszinték akarunk lenni akkor a letaperolhatóság csak az egyik része a konnektor/kapcsoló dobozba való szerelésnek.
Ott van még a szikra ami a csatlakozókból kipattanva tűzet okozhat.
Ezt csak azért nem írtam, mert kicsit szőrszál hasogatásnak gondolom, de tegyük fel ha belecsap a villám a házba és vmi szarság van a rendszerbe és mondjuk ez által keletkezik abba a konnektorba egy szikra ami tüzet okoz akkor már nem is annyira szőrszál hasogatás.
Úgy mondom ezt hogy nem értek a villamossághoz, mert nem volt rá szükségem hogy megtanuljam csak a józan paraszti eszemre támaszkodom és, hogy nem hiába kell ezeket a csatlakozásokat dobozba helyezni.

(#13723) mdk01 válasza KMan (#13720) üzenetére


mdk01
addikt

Többen is vannak itt bp-iek. Én nem vagyok az, de azért írd meg mit szeretnél kettévágatni és mi a célod vele, hogy tudják majd milyen szerszámra lesz szükség ugyanis sokfajta vágóeszköz van amivel többféle módon lehet vágni.

(#13724) Márton111 válasza KMan (#13720) üzenetére


Márton111
aktív tag

.

[ Szerkesztve ]

(#13725) Márton111 válasza mdk01 (#13723) üzenetére


Márton111
aktív tag

Neked ugyanúgy megéri 100 Ft-ért ideutazni, mint akárkimásnak :DD

(#13726) shaft72 válasza KMan (#13720) üzenetére


shaft72
tag

Itt csak nagypofájú, megbízhatatlan, cinikus asztalosok vannak, főleg ez a Thyeby, valami játékokat csinál fából (kiiieeeez az ember? ;] ) - Mit kéne ketté vágni, nekem van fejszém a garázsban!

(Amúgy, nem lehet olcsó a dolog, mert mégis csak ki kell menni helyszínre a mestervágáshoz.)

[ Szerkesztve ]

(#13727) Márton111 válasza mdk01 (#13722) üzenetére


Márton111
aktív tag

Nem is beszélve arról a házról amibe kamion rohant ;) ..Ez nem szőrszál hasogatás olyankor egy fadobozos konnektor nagy bajt okozhat, összetörik szabaddá vának a vezetékek és a kamion fülkéje meg fémből van és mint ilyen vezeti az áramot!! Na ezután már nem is kell magyarázzam a leomlott falak közt milyen veszélyes egy ilyen konnektor ;) .

[ Szerkesztve ]

(#13728) mdk01 válasza Márton111 (#13725) üzenetére


mdk01
addikt

Hát azért ez nem így működik, ezt tudod te is, de ha nem akkor most elmondom.

Ha vkinek szüksége van vmilyen szolgáltatásra/termékre akkor egyeztetsz vele.
Ha tudsz mindent akkor mondasz egy olyan árat amiért megéri neked elvégezni a munkát.
Ha megfelel az érdeklődőnek az ár akkor elvégzed a munkát és mindenki boldog.

(#13729) Winner_hun válasza KMan (#13709) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mennyire sürgős? Lesz majd arrafelé munkám, várom még a hívást hogy mikor mehetek...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13730) mdk01 válasza Márton111 (#13727) üzenetére


mdk01
addikt

Na ennél nekem jobb dolgom is van.
További jó eszmecserét.

(#13731) mdk01 válasza Winner_hun (#13729) üzenetére


mdk01
addikt

Ma egy vágás holnap egy konyhaszekrény.

Ez a különbség egy fejlődő vállalkozás és egy pantoroutert gyártó "vállalkozás" között.

Na, de én megyek is.....

[ Szerkesztve ]

(#13732) Márton111 válasza mdk01 (#13731) üzenetére


Márton111
aktív tag

Haragszunk a pantorouterre :(( Hogy képzeli ez?Nekiáll és csak úgy csinál egyet?
Én meg csak más által konstruált gépet használok? Irgum burgum!
Különben is az új dolgokból mindig csak a baj jön.Ezek az újítók minek törik magukat ,én nem is értem ? De legalább jól megaszondom nekik, minden 5-ik HSZ-emben :(( Majd megtanújják.Majd adok én nekik gondúkodni.

[ Szerkesztve ]

(#13733) KMan válasza Winner_hun (#13729) üzenetére


KMan
őstag

nem igazan surgos. egy 4 kg-os polcot kell kettevagni. nem tudok bemenni vele valahova ahol megcsinaljak 10 perc alatt fizetek xk-t es kesz? :F

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#13734) Márton111 válasza KMan (#13733) üzenetére


Márton111
aktív tag

Nálam. Privit küldtem.

(#13735) shaft72


shaft72
tag

Úgy látom a topic lakóiból nem lesz asztalos szövetség :DDD

(#13736) thyeby válasza KMan (#13733) üzenetére


thyeby
őstag

Ne haragudj, a hangvételért, jött csuklóból, és kevés időm volt a tálalásra. Nem ellened szólt ez, csak olyan hányaveti volt a kérdés, hogy zsigerből hányaveti választ írtam.

Nos:
Ha valóban nem sürgős, akkor szerintem Winner_hun kolléga ha arra jár, beteszi a csomagtartójába, és visszaviszi készen, ha megint arra jár. Így nem egetverő összeg valószínűleg.

Egy ilyen feladathoz asztalost hívni rendre nagyobb pénz, mint venni valami szerszámot, ami megoldja, és megoldani magunknak, mert a kiszállás és a pöcsölés senkinek nem rentábilis ilyen kicsi munkához. Maga a vágás néhány másodperc. Most szándékosan túlzón (nem szándékolt cinizmussal) egy kérdéssel illusztrálnám az érthetőség kedvéért:
Neked mennyiért érné meg átmenni a szomszéd kerületbe nagyanyámnál felkapcsolni a villanyt?

Egyébként bizonyára van ott a közeledben lapszabászat, ott profin, korrektül és olcsón megoldják - csak oda neked kell vinni, s nem mennek házhoz.

(Zárójelben visszatérnék cinizmusom kiváltó kérdésére: Mit kell érteni az alatt esetedben, hogy megbízható? Nem részeg, és egyenesen vág?
Nem tudok szó nélkül elmenni, amikor faluhelyen sétálva ilyen feliratot látok egy ablakba kitéve: Ház van eladó. - tudod, olyan szép, girbegurba kézírással. Ilyenkor elmorgok a bajszom alatt egy bugyuta kérdést, hogy nade fijú ház van eladó, vagy lány? És jobbos-e, vagy balos?)

Több fa van, mint asztalos!

(#13737) thyeby válasza shaft72 (#13714) üzenetére


thyeby
őstag

Van néhány drágább Bosch fúrószáram, teljesen elégedett vagyok vele, de ezt az ikszlájnt nem ismerem.
Tudod, mit figyeltem én meg, kockázatok és fafúró tekintetében?
Nem attól jó, hogy drága, hanem attól, hogy ki gyártja. Vettem én metebót ezer forintért, és ugyanúgy ütött, mint a tecsóban egy harminc forintos. Igaz, az élét tartja, de hát azt így kenhetem a hajamra. Egy oszlopos fúróban azonnal látszik, hogy mennyire központos egy fafúró, és ha lassan ráengeded a fára, akkor az is, hogy mennyire egyszerre dolgozik a két él? Azért a Stubai-t mondtam, mert tőlük még ilyesmiben soha nem csalódtam. És a németek hangosan kürtölik, hogy német minőség, ami valójában kínai minőség, az osztrákok meg szép csendben odateszik mellé a valódi minőséget -rendszerint sokkal olcsóbban.
De ebben a dologban példásan kiegészített Balázs - szépen csokorba szedte a lényegét a szép és pontos furatozásnak.
Olvastam egy logout cikket itt nemrég valakitől, aki a komplett lakást bútorozta be egy fúrógép, és egy tipliző sablon terjedelmű asztalos szaki gépparkjával. Ő kb ötezerért szerzett be egy walkraftos igen elmés tiplizősablont. Kikeressem Neked azt a cikket?

A szekrénke talán a Merto-ból van, nem tudom a biztosat, az anyósom hozta. De nem is érdekes ez szerintem, mert magam is úgy voltam vele eladdig, míg volt emberhez méltó szabadidőm, hogy ha valamit én csinálok meg, az sokkal igazibb fíling, mert én készítettem - még akkor is, ha elmaradt a gyári megoldásoktól. (Mostmeg, látod, amikor már szerényen, de biztosan le tudnám pipálni bármelyik ikeás alkotást, nem tehetem meg, hiába megvan minden - lassanként egyre profibb - eszközöm hozzá.)

Több fa van, mint asztalos!

(#13738) Márton111 válasza mdk01 (#13722) üzenetére


Márton111
aktív tag

Ellenben ha komolyan gondoltad, akkor nem javaslom hogy fényfüzért tégy a karácsonyfára, hátha bevág a villám, és az elrobbanó égők könnyen felgyújtják a gyantás fenyőfát ...
Valamint ne használj elektromosságot a műhelyben nehogy a fűrészporba eső szikra (ami ugye villámcsapáskor előfordulhat jól szuperáló hálózatban is Ti. olyankor tűz szokott lenni ha bevág a villám valahova...) szóval a szikra nehogy felgyújtsa a fűrészport, vagy felrobbantsa az elszívót amiben finom por lebeg működés közben , ami ugye porrobanást okozhat..
(Megjegyzem a gőzgéphajtás kontra petróleumlámpa is tűzveszélyes...)
Akkor most nem beszéltem még arról hogy a budapesti 100éves építésű bérpaloták , szép régi házak jórészében még a textilszigetelésű villanyvezetékek fellelhetőek.És nem azok tűzveszélyesek,mert rézből vannak,és semmi baj velük, hanem, a hitvány modern alu vezetékek, mert azok oxidálódnak , ott ahol kötés van melegszik, és kész a baj.
Szóval" távol álljon tőlem a szőrszálhasogatás"

[ Szerkesztve ]

(#13739) shaft72 válasza thyeby (#13737) üzenetére


shaft72
tag

Mögnézzük akkor ezt a Stubait, hátha itt van a kutya elásva.

A cikket olvastam, kommenteltem is oda. Én vettem annó ilyen ocó jó tipliző sablont, mondanom sem kell forintot nem ért. A Wolfcraft lehet "kissé" jobb és pontosabb cuccot gyárt.

(#13740) Speciali


Speciali
tag

nemrég csináltam egy villanyszerelőnek gardróbot.Még amíg ott voltam, beszerelt a szekrény oldalába egy süllyesztett konnektort.Kérdeztem ez nem veszélyes e.Azt mondta akkor lenne veszélyes ha lazak a kötések.
Amúgy számtalan hosszabbito van minden lakásban amik szőnyegen szekrény mögé berakva működik.Ha villám csap be akkor tök mindegy, nem a szekrénybe épített konnektoron fog mulni hogy leég e a ház. a polcon lévő bármelyik elektromos készülék is kigyulladhat. Egyébként hozzánk csapott már be villám,de csak a vakolat szakadt le 1m2 helyen a plafonon,ott ahol a vezetek ment,mas egyéb nem történt.Igaz,épp a lányom nyakába hullott az egész,azóta megjobban fél a villámlastol.j

[ Szerkesztve ]

(#13741) jimy_l válasza shaft72 (#13739) üzenetére


jimy_l
tag

No, én ezt a pöckös fúrást úgy szoktam csinálni, hogy vettem a felső maróba egy 5-ös fúrót 8-as szárral, (kisvakondéknál kapni). A maróhoz van vezető, az adja a távolságot a szélétől oszt vagy a centit fogatom a munkadarabra, és a marótalpának a szélét igazítom a centikhez,
vagy bevonalazom a lyukak helyét. Megfelelő fordulaton nem éget, és a mélység is adott.
Esetleg holnap dobok képet a fúróról, de elégvolt elmondanom a boltban mit akarok csinálni és már adták is. :C

Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

(#13742) Márton111 válasza Speciali (#13740) üzenetére


Márton111
aktív tag

Okos beszéd!Pont arra gondoltam , én is, akár csak odatett elektromos készülék terítő, függöny közelében.A laza kötés pedig önmagában is tud vezetékleégést okozni.Tehát kerülendő.

[ Szerkesztve ]

(#13743) bbchris válasza Márton111 (#13718) üzenetére


bbchris
senior tag

Úristen ! Már engedélyezett az ilyen megoldás ? :Y Amikor mi építkeztünk ha ilyet megláttak volna tuti nem adták meg volna a használatbavételi engedélyt :) Amúgy nem rossz megoldás de nem igazán nyerő sztem márcsak abból sem ha fröccsenő víz éri . Vagy pl ott van a porosodás veszélye is , ha jól tudom asztalos műhelybe védett konnektorok kellenek pontosabban fröccsenés ellen védett . Én ugyan nem vagyok villanyszerelő de sok helyen teljesen zárt villamos rendszert láttam . Bocs hogy így belekontárkodtam az egészbe de sztem az ilyen megoldás ma sem elfogadott . Helyette külsős fedeles kapcsoló illetve konnektorokat kell alkalmazni . :)

Speciali #13740 A villámtól már én is félek mióta mellénk vágott be . Muszáj lesz az idén beruházni hárítókra , meg túlfesz védelemre csak az a baj hogy nem lesz olcsó de lehet hogy megéri .

[ Szerkesztve ]

(#13744) Márton111 válasza bbchris (#13743) üzenetére


Márton111
aktív tag

Jól tudod, porvédett szerelvények kellenek (különben a fimom por ráül a kapcsoló érintkezőjére,és beég.Aztán nem vezeti az áramot.A dugaljak meg védősek kellenek legyenek szintén por, forgács miatt.A fotón a kamraszekrény látható, nincs ott se víz, se asztalos :)

[ Szerkesztve ]

(#13745) Speciali válasza bbchris (#13743) üzenetére


Speciali
tag

villámhárító nálunk is van (társasház), így úsztuk meg ennyivel. (plusz a tető szakadozott szét kissé). Ha nincs villámhárító, akkor valszeg nem ennyi.
Arra már nem emlékszem, de valószínűleg le volt kapcsolva az áram a lakásban, mert semmi nem ment tönkre.
Abban a viharban történt mindez 2009-ben, ami egész Közép-Európában óriási károkat okozott, az Alpokban pedig havazott.
Ez a vihar volt: Rekordok vihara
Azért találtam meg pontosan a napot, mert pár haverom aznap vett részt az Alpokban egy mountain bike versenyen. Vagyis voltak, akik el sem indultak, aki elindult, az brutál élményekben részesült. A you tube-on is sok találat van erre a viharos napra.

[ Szerkesztve ]

(#13746) Márton111 válasza bbchris (#13743) üzenetére


Márton111
aktív tag

Ilyen szabályos dugaljakat használok,.Por ellen ezekben védőlemez takarja az érintkezőket, ha bedugod a dugót a villa csapja tolja félre a védőlemezeket.

Egyébként akinek halálélménye volt villámlással ,az nem a főágat kapta el , hanem egy kis mellékszelét a villám áramának.Ahova a főág becsap ott tűz lesz, a hárító meg elolvad.A hárító pedig mivel földelt ,hajlamos a villámot (ha úgyis a közelbe csapna be )odavezetni.(ezért se érdemes sík terepen kapával , ásóval a vállon vagy egyéb magasra emelt fém, vagy vizes farúddal közlekedni viharban, valamint fa alá se célszerű állni , mivel ez is kiemelkedő tereptárgy ami a villámokat vonzhatja .Jobb szépen laposan elterülni mint a nagyalföld :) .)Ettől függetlenül a villámhárító szükséges, és hasznos,mert általában nem telitalálatot kapnak a házak, és így a nagyobb bajtól ,tűztől megóv ,max minden bedugott ,és érzékenyebb elektromos készülék tönkremegy közben.tv, számítástech, akkutöltő, meg ami rajta van,akku, stb.

[ Szerkesztve ]

(#13747) sasoo válasza thyeby (#13737) üzenetére


sasoo
csendes tag

hogy a német minőség egyenlő lenne a kínaival? na ez durva! épp fentebb említed hogy a bosch fúrószárad milyen jó. és a mafell?Az is kínai? A Stubai valóban jó.Van pár szerszámom tőle. De hogy olcsó lenne?

(#13748) Márton111 válasza sasoo (#13747) üzenetére


Márton111
aktív tag

Ne botránykozz meg ,de a kínai gyártású már , mert megvették a kínaiak, az Aston Martin-t, a Land Rover-t, a Volvo-t , Saabot és a Jaguart is...
Az elektronikáról nem beszélve ,kapd szét a számítógéped ,és ott mosolyog ,majd sok alkatrészen fabric in china , tehát a merci, és BMW vezérlő chipjein is ott kell lennie :)

1928-as Rolls Royce Phantom az első kombi (fa hátulját kapott ,mert a 2. világháború idején átalakították csapatszállításra )

[ Szerkesztve ]

(#13749) thyeby válasza sasoo (#13747) üzenetére


thyeby
őstag

"hogy a német minőség egyenlő lenne a kínaival? na ez durva! "

Pedig ezt a durvaságot sajnos tudomásul kell vennünk. A német ipar jelentős hányada Kínában üzemel. Gondolj bele: Itt van nálunk az Audi évtizede, most épül a Mercedes az országunk közepén. Itt magyar emberek dolgoznak, magyar mentalitással. Papíron német minőséget állítanak elő, de a valóságban magyar minőséget képesek csak produkálni. Éhbérért mit is lehetne mást? Dolgoztam itt Nyíregyházán német manufaktúrában. A bőrömön sütött, hogy nem létezett sokszázból egyetlen munkatárs sem, aki tisztában lett volna a minőség fogalmával. Cigány kislányok, akik zsebbe fizetett túlóráért hazavitték a Wolkswagen sebváltógombját éjszakára a saját kuktájukban forralt vízbe nyomott bőrdarabokkal így-úgy bevonni, a putriban készre csinálni. Igazán megalázó aprópénzért. Ezek a gyerekek a körmüket sem tudták emberformájúra kipucolni, és gyártották a német minőséget. (ezerszámra, feszes határidőre) És a kínai üzemekben sem német munkások dolgoznak, ott sem német emberek állítják be a gépeket, hanem kínaiak. Szó szerint kínai minőségben. Hiába a csúcstechnika, ha a kezelője nincs megfertőzve a minőség típusos fogalmával.

A Stubai áráról összehasonlításképpen ennyit:
Egy Bosch forstnerfúró ötezer forint. A Stubai háromezer. Utóbbi sokkal jobb, magam még ötezerért is inkább azt választanám. De ha úgy lenne időm hitelesen igazolni ezt, ahogyan nincs, akkor a kezedbe nyomnám a kézzelfogható bizonyítékát ennek, és elhinnéd, értenéd. Azon a fázison én már régen túl vagyok, hogy Bosch, akkor az csak jó lehet. Sok pénzembe került megtanulni, hogy ez számtalan esetben nem így van. (A Bosch (zöld) felsőmarómnak olyan szarvashibája van, ami még a tecsógazdaságosnak sincs. Elfogadhatatlanul pontatlan - nem csak egy, hanem egy egész sorozat!)

Több fa van, mint asztalos!

(#13750) Márton111 válasza thyeby (#13749) üzenetére


Márton111
aktív tag

Én szerintem az audinál, mercedesnél 200.000Ft-os br. fizetéssel dolgoznak,hazánkban,és aki bejutott megbecsüli hogy van munkája, odafigyel, igyekszik,hogy meg is tarthassa az állását ami a mai időkben kincset ér ,a német anyacég pedig ellenőrzi a minőséget...
A magyar mentalitás számomra a rubik kocka, a műegyetem most az űrbe küldött magyar műholdja, a kreativitás az ötletek , a művészet, a kulturális élet jelenti.
Ha nem tetszik a tescos zöld bosch mert tescos akkor ?? :) Van kék is...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.